Трускавецький вісник № 193 (1334) від 16 листопада 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 193 (1334) від 16 листопада 2016 р.

16.11.2016У номері: Візит білоруської делегації до Трускавця; Нагорода для Олександра Чебаненка та працівників санаторію «Дніпро»; У Трускавці пройшов тиждень польської мови та культури; Анонси.

Короткі новини

У Трускавецькій СЗШ № 1 пройшов тиждень польської мови та культури

З 7 по 11 листопада 2016 року у середній загальноосвітній школі № 1 м. Трускавця пройшов тиждень польської мови та культури. Про це інформує офіційний сайт школи. Тиждень польської мови та культури був присвячений Дню незалежності Польщі, який відзначається 11 листопада.

Проведено ряд змістовних заходів за участю школярів та гостей з інших міст України, зокрема ІІІ Всеукраїнський методичний семінар «Лінгвокраїнознавство Польщі». У ньому взяли участь студенти групи ПолП-2 спеціальності «Польська мова» з Центру перепідготовки та післядипломної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Вони виголосили перед восьмикласниками цікаві доповіді про польські столиці та міста, символіку Польщі, найбільші релігійні свята: Різдво, Великдень, Вербну неділю, Андріївські вечори, день пам’яті Задушки. Цікавою була інформація про відомих поляків минулого та сьогодення: лауреатів Нобелівської премії письменників Генріка Сенкевича, Чеслава Мілоша, Віславу Шимборську, фізика Марію Склодовську-Кюрі та політика Леха Валенсу, автора польського гімну Юзефа Вибіцького, видатного астронома Миколу Коперника, художника Яна Матейка, Папу римського Івана Павла ІІ та святого Станіслава, режисера Анджея Вайду, відомих польських композиторів та акторів. Доповідачі надали історичні коментарі щодо подій та відомих осіб сусіднього краю – битву під Грюнвальдом, Юзефа Пілсудського, партію «Солідарність» та свято День незалежності Польщі.

Учні 7–8 класів перевірили свої орфографічні здібності під час написання диктанту з польської мови. Для 6–8 класів студенти денної форми навчання групи УП-45Б філологічного факультету ДДПУ імені Івана Франка провели вікторину «Польща та її традиції». Школярі мали можливість докладніше вивчити польські традиції, познайомитись із національною кухнею, потанцювати мазурку, краков’як, полонез та оберек, глибше пізнати скарби польського фольклору, беручи участь у конкурсі «Золоте перо». У кінці заходу всі учасники виконали відому пісню «Соколи».

П’ятикласники подивилися мультфільм «Білосніжка», озвучений польською мовою, та після перегляду обмінялися враженнями. Також юні трускавчани творчо попрацювали під час виготовлення презентацій-стіннівок «Польські міста».

Наприкінці тижня польської мови та культури переможці конкурсів були нагороджені пам’ятними призами.

У музеї Біласа – закриття виставки Лева Скопа

У четвер, 17 листопада, в художньому музеї Михайла Біласа (м. Трускавець, майдан Кобзаря) відбудеться закриття виставки Лева Скопа "Шафа і ключ". Пісні, вірші та цікаве товариство з креативним митцем гарантовані. Початок – о 16.00.

В Бориславі пройде презентація нової книги Романа Соловчука

У Бориславі пройде презентація нової книги місцевого журналіста та письменника Романа Соловчука під назвою «Дві брами». Про це інформує наше власне джерело. Захід відбудеться у п’ятницю, 25 листопада, о 15.00 в центральній міській бібліотеці Борислава.

Роман Соловчук тривалий час (з радянських часів до 2013) працював головним редактором часопису «Нафтовик Борислава», видав кілька книг. Національною Спілкою журналістів України удостоєний відзнаки «Золоте перо». Роман «Дві брами», який презентуватимуть 25 листопада – найновіша книга бориславця.

Власна інформація

Закарпатець пограбував дрогобичанина

У Залізничний відділ поліції міста Львова 15 листопада за допомогою звернувся 39-річний мешканець Дрогобича. Чоловік повідомив, що у одному з дворів по вулиці Городоцькій у Львові невідомий чоловік, погрожуючи насильством, заволодів його грошима у сумі 2200 польських злотих та мобільним телефоном. Сума збитків, за словами заявника, становить чотирнадцять тисяч гривень. На місці події працювала слідчо-оперативна група. Як встановили правоохоронці, до скоєння злочину причетний раніше судимий 40-річний мешканець Закарпаття.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.186 (грабіж) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років. Проводиться досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Львівської області

З перших днів і до сьогодні

/Честь і пошана для Олександра Чебаненка від чорнобильців/

В далекому 1986 році, коли світ сколихнула звістка про аварію на Чорнобильській АЕС, на ліквідацію її наслідків вирушили тисячі людей. Вони не знали в деталях, наскільки небезпечно в Чорнобилі, не чули про променеву хворобу. Вони просто виконували свій громадянський обов’язок. Подібно як зараз молоді хлопці виконують його на Сході України, в зоні АТО.

Про це говорилося на зустрічі з нагоди тридцятих роковин ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка пройшла 15 листопада в залі санаторію «Дніпро» санаторно-готельного комплексу «Дніпро-Бескид».

Те, що саме санаторій «Дніпро» став місцем проведення цієї зустрічі, є зовсім не випадковим. Тридцять років тому в оздоровниці прийняли перших ліквідаторів, прийняли як дорогих гостей, створили всі умови для оздоровлення, відпочинку, лікування, реабілітації. І від того часу ось вже 30 років для чорнобильців трускавецький санаторій «Дніпро» став немов рідним, став другою домівкою, де вони можуть відпочити, оздоровитися, набратися сил, щоб долати страшну недугу.

Не так багато вже залишилося тих, хто в гарячі дні ліквідації аварії на ЧАЕС був на передовій боротьби з неконтрольованим атомом. Хвороба забирає їх із рядів живих. Але держава повинна створити всі умови, щоб не даремним був їхній подвиг, щоб гідно вшанована була пам`ять померлих, щоб живі мали достойне лікування та відпочинок, щоб їхні сім`ї були забезпечені належним чином. Про це під час зустрічі говорили виконавчий директор ГО «Союз Чорнобиль України» в Київській області Світлана Лінник, голова ГО «Союз Чорнобиль України» в Київській області Іван Дерда, голова Всеукраїнського об`єднання організацій роботодавців санаторно-курортних і оздоровчих закладів Ольга Тарасенко.

- Після аварії наш санаторій «Дніпро» першим в Україні прийняв на оздоровлення ліквідаторів аварії – 134 чоловік, - пригадує головний лікар «Дніпра», генеральний директор СГК «Дніпро-Бескид», Заслужений лікар України Олександр Чебаненко. Більше 75 тисяч чорнобильців були оздоровлені в нашому санаторії, в тому числі тільки цього року більше трьох з половиною тисяч.

- Ми не просто знаємо, що таке Чорнобиль і що таке променева хвороба, - каже Олександр Іванович. – В нас є потужна наукова база, видано чотири монографії на тематику Чорнобиля, зокрема про вплив лікувальних факторів курорту Трускавець на лікування наслідків аварії на ЧАЕС. Ми вносимо свою лепту як медики, як науковці і як практики. В перші дні після катастрофи ми прийняли потребуючих, надали їм допомогу, так само приймаємо їх і надаємо необхідні послуги з лікування і тепер.

- Я горджусь тим, що ми змогли зробити хоч щось для цієї категорії людей, - завершив свій виступ Олександр Чебаненко.

У виступах представників чорнобильських організацій було сказано, що в санаторії «Дніпро» зробили не «щось», а таки чимало, солідну роботу. «Дніпро» має найкращу репутацію в колах чорнобильців, для багатьох з них перебування на лікуванні у трускавецькому «Дніпрі» стало не лише шляхом для покращення здоров`я, але і продовженням життя.

Щороку по три тисячі чорнобильців, а то й більше, переходять через дбайливі руки працівників «Дніпра» - лікарів, медичних сестричок, привітного, ввічливого, високопрофесійного персоналу. Кожен з них згадує перебування в «Дніпрі» тільки найкращими словами. Не є винятком і закарпатець Іван Дерда, який зараз очолює ГО «Союз Чорнобиль України» в Київській області. Він, а також виконавчий директор ГО «Союз Чорнобиль України» в Київській області Світлана Лінник і голова Всеукраїнського об`єднання організацій роботодавців санаторно-курортних і оздоровчих закладів Ольга Тарасенко висловили щиру подяку працівникам санаторію «Дніпро», а особливо його керівнику Чебаненку Олександру Івановичу за турботу та піклування, з якими тут зустрічають потерпілих від аварії на ЧАЕС. Кращим працівникам оздоровниці були вручені грамоти та подяки. Медаллю «За заслуги» був вшанований працівник санаторію «Дніпро», учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Мазур Анатолій Миколайович. А керівник оздоровниці Олександр Чебаненко отримав орден «Честь і пошана».

Після урочистого вручення нагород перед присутніми виступила учениця 5-А класу Київської школи № 296 Єлизавета Рудика і продекламувала вступ до поеми Тараса Шевченка «Катерина»

- Ми дуже вдячні Вам, Олександре Івановичу, і вам, шановні працівники санаторію «Дніпро», за те, що ви всі робите для людей, які потребують уваги, - каже голова Всеукраїнського об`єднання організацій роботодавців санаторно-курортних і оздоровчих закладів Ольга Тарасенко. – В цей складний час ви – народні дипломати. Люди приїжджають сюди не лише з проблемами зі здоров`ям, але і з багатьма іншими проблемами. Ви вселяєте в них надію, приймаєте їх гостинно, даєте їм можливість відчути себе потрібними, бажаними, достойними. Чорнобильці у стінах «Дніпра» відчувають, що недаремною була їхня праця, що це був подвиг, який Україна пам`ятає…

Тендерні процедури донедавна були прописані таким чином, що до уваги бралося в першу чергу питання ціни, розповідає Олександр Чебаненко. Тому навіть були випадки, що люди замість отримати путівки в санаторій мусіли їхати на «оздоровлення» в переобладнані піонерські табори, бази відпочинку. Державні кошти витрачалися нераціонально, тому з наступного року будуть певні зміни, каже Олександр Іванович і надіється, що «чорнобильців» в санаторії не поменшає, а навпаки, побільшає. Та й ціна за проживання, харчування і лікування за одну добу не буде такою мізерною, як зараз – всього 235 гривень. Але навіть попри це в «Дніпрі» намагалися для цієї почесної категорії гостей створити найкращі умови, щоб перебування тут, у нашому славетному Трускавці, було максимально ефективним. Тим більше, що ніщо не виводить радіонукліди та інші шкідливі речовини з організму краще, ніж «Нафтуся», що теж доведено науково.

З перших днів і по сьогодні – ось вже тридцять років у «Дніпрі» роблять все, щоб учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС отримували повноцінне оздоровлення, хороший відпочинок. Тому орден «Честь і пошана» для керівника оздоровниці Олександра Чебаненка – це цілком залужена нагорода.

- Цей орден – не для мене, а для всього «Дніпра», для кожного нашого працівника, - зі скромністю каже Олександр Чебаненко. – В тому, що для «чорнобильців» «Дніпро» став другою домівкою, заслуга всіх вас…

Володимир Ключак

Из Беларуси с любовью

С любовью и любопытством приехали в Трускавец гости из Беларуси – представители туристических фирм, средств массовой информации и государственного предприятия «Центрокурорт».

Белорусы знают, что в Украине отношение к ним очень дружественное, эмоционально позитивное, здесь их уважают, любят, ждут. Но все-таки со времени распада Советского Союза прошло 25 лет и очень многое изменилось в Украине и Беларуси. Поэтому цель визита белорусской делегации – воочию увидеть, как сейчас в Украине, что предлагают украинские курорты, по каким ценам, выгодно ли гражданам Беларуси ехать на лечение и отдых в знаменитую всесоюзную здравницу Трускавец.

Встреча с белорусской делегацией прошла 16 ноября в конференц-зале гостинично-курортного комплекса «Карпаты». Кроме гостей из Беларуси в ней приняли участие заместитель городского главы Трускавца Алексей Балицкий, руководство ГКК «Карпаты», представители других здравниц нашего города-курорта.

- С белорусами в целом и «Центрокурортом» в частности у нас давние партнерские и дружественные связи, - говорит в приветственной речи заместитель мэра Трускавца Алексей Балицкий. – Мы рады встречи с вами на нашей гостеприимной украинской земле. В Западной Украине, во Львове и Трускавце белорусов принимали и принимают как самых дорогих гостей, как друзей, как родственников.

Представитель городской власти рассказал, что вопрос безопасности, о чем спрашивали белорусы, вообще не стоит на повестке дня – за весь последний год не было ни одного (!) инцидента или заявления граждан Беларуси в Трускавце. И это при том, что среди зарубежных гостей белорусы занимают почетное второе место после азербайджанцев.

О курорте Трускавец, минеральных водах и лечебных факторах, здравницах и планах развития на перспективу рассказал присутствующим генеральный директор ГКК «Карпаты» Лев Грицак. В мае прошлого года он посещал Беларусь с рабочим визитом, встречался с директором «Центрокурорта» Олегом Михайловым, с директором Государственного Учреждения «Национальное агентство по вопросам туризма» (составная часть Министерства молодежи и спорта Республики Беларусь) Натальей Елисеевой, обсуждал актуальные вопросы. К сожалению, некоторые из них не решены до сих пор, в том числе вопрос вещания в Беларуси украинского телеканала, который мог бы противодействовать русской пропаганде. К счастью, все больше белорусов едет в Трускавец, несмотря на тот имидж, который создают нашей стране СМИ Российской Федерации.

Лев Грицак подробно рассказал о минеральных водах Трускавца, в частности о живой пресной воде Нафтуся, опроверг мифы, будто бы Нафтуся не имеет той целительной силы, что раньше. Рассказал Лев Ярославович и о медицинских услугах, которые предлагают в «Карпатах».

О культурно-развлекательной программе в «Карпатах» гостям рассказала Зоряна Конопельская, а подвел итог официальной части встречи председатель туристическо-информационного центра Трускавецкого городского совета Александр Боднарь.

Далее гости из Беларуси смогли удовлетворить свое любопытство, воочию осмотрев медицинскую базу «Карпат» на трех этажах лечебно-диагностического центра (ЛДЦ). Гидами были главврач санатория Владимир Цимбрила и заведующий отделением ЛДЦ здравницы Ярослав Грицак. Озонотерапия, ударно-волновая терапия, карбокситерапия, рефлексотерапия, гидроколонотерапия, сухие углекислые ванны – об этих и многих других процедурах гости получили максимально точную краткую информацию.

Белорусы попили Нафтуси в бювете минвод в «Карпатах», побывали в бассейне, смогли оценить масштабы запланированных изменений в СПА-центре (планируется строительство бассейна под открытым небом, отдельных бассейнов с минеральной водой, пресной водой и для детей). Отдыхающие пригласили девушек-белорусок сыграть с ними в бильярд, большой теннис, побеседовать в лобби-баре. Смогли убедиться гости из Беларуси и в том, что интернационализм в Трускавце – не выдумка, а реальность: отдыхающие разговаривали на русском, азербайджанском, польском, молдавском, английском...

На все вопросы, которые интересовали представителей белорусской делегации, были даны лаконичные ответы по сути. Предлагаем ответы на наиболее популярные вопросы, которые интересуют белорусов, желающих лечиться или отдыхать в Трускавце:

- безопасность – на высшем уровне;

- междунациональные или межрелигиозные конфликты – нет, не зафиксированы;

- сколько кабинетов в лечебно-диагностическом центре ГКК «Карпаты» - 90;

- оптимальное количество дней для отдыха – 14 (раньше путевка была на 18-24 дней, сейчас едут и на 10, но этого мало для полноценного действия Нафтуси на организм);

- входят ли в стоимость путевки все имеющиеся в санаториях процедуры – нет, но в пакет входят самые необходимые, другие можно заказать за дополнительную плату;

- где можно заказать экскурсии – прямо в санатории, выбор маршрутов очень большой, практически по всей Западной Украине, есть и другие варианты включая поездки за границу;

- можно ли делать предоплату валютой – да, в большинстве санаториев с этим нет проблем;

- как добраться – можно ехать автобусом прямо до Трускавца или до Львова, а потом маршруткой или заказать трансфер. Другой вариант – авиасообщение Минск – Львов, а оттуда в Трускавец. Можно через Киев, каждый день из Киева в Трускавец едет прямой поезд.

Итак, любопытство удовлетворено, мы рассказали нашим белорусским друзьям все, что их интересовало. Надеемся, что они перескажут все услышанное и увиденное в Трускавце гражданам своей страны. Надеемся также, что для Беларуси Трускавец будет ассоциироваться не только как ностальгический курорт советских времен, но в первую очередь как современный европейский курорт с низкими ценами, отличным сервисом и наилучшим соотношением «цена – качество».

Гости были приятно удивлены ценами на путевки в «Карпатах» и никак не могли поверить, что за 60 долларов в день семья из двоих человек получает не только проживание, но и великолепное трехразовое питание из экологически чистых продуктов, а также полный комплект лечения, в который входят диагностика и процедуры. В цену путевки входят и посещение СПА-центра, тренажеры, детская комната и другие услуги – подробная информация на сайте ГКК «Карпаты» www.san-karpaty.com

Владимир КлючакСоздан 16 ноя 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником