Трускавецький вісник № 198 (1339) від 22 листопада 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 198 (1339) від 22 листопада 2016 р.

22.11.2016У номері: Таємниця щастя – якісні стосунки; Інформує податкова; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Жінка на ринку праці

В рамках співпраці з Трускавецьким бюро правової допомоги 17 листопада 2016 року у приміщенні Трускавецького міського центру зайнятості було проведено захід "Жінка на ринку праці".

Першочерговим і головним завданням «Трускавецького бюро правової допомоги» є первинна правова допомога, право на яку мають усі громадяни. Це допомога в написанні заяв, пропозицій, скарг тощо. Також для мешканців Трускавця буде здійснюватись безоплатна вторинна правова допомога.

Власна інформація

Команда Управління поліції охорони у Львівській області взяла участь у чемпіонаті світу з поліцейського хортингу

У Трускавці закінчилися змагання Чемпіонату світу з хортингу. Це новий вид спорту, заснований на сучасних методиках підготовки поліцейських і професійних спортсменів з різних видів бойових мистецтв. Чемпіонат світу з хортингу проходив у розділах «Двобій», «Сутичка», «Форма», «Показовий виступ».

У змаганнях, взяли участь команди з Грузії, Словаччини, Вірменії, Угорщини, Польщі, Литви, Узбекистану, Казахстану, Білорусі, Росії (Кабардино-Балкарія) та Кенії. Окрім цього, представники Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної пенітенціарної служби, морської піхоти ЗСУ, а також школярі. Загалом більше 400 учасників мали можливість продемонструвати свою фізичну підготовку.

Серед учасників, які боролись за першість у змаганнях з поліцейського хортингу, ІІІ особисте місце виборов поліцейський Червоноградського МВ Управління поліції охорони у Львівській області, сержант поліції Моргун Юрій.

Управління поліції охорони у Львівській області

У Львівській області обмежили продаж алкоголю в нічний час, - рішення сесії облради

У торговельних мережах Львівської області обмежать роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом у нічний час.

Таке рішення ухвалили на сесії Львівської обласної ради у вівторок, 22 листопада.

Відтак органам місцевого самоврядування рекомендовано донести суб’єктам підприємницької діяльності  вимогу обмежити продаж алкоголю з 22.00 до 10.00.

Прес-служба Львівської обласної ради

Таємниця щастя – якісні стосунки

Історія одного бразильського подружжя не може не вразити. Чоловік та жінка прожили в шлюбі сімдесят років. Причому прожили якісно, наповнюючи кожен день змістом, добром, любов`ю. На 70-літній ювілей спільного життя зібралася вся велика родина – діти, онуки, правнуки, праправнуки…

А вже через три дні жінка захворіла, та так, що її змушені були шпиталізувати. Реанімація, непритомність… Чоловік місця собі не знаходив вдома, просив, щоб його відвезли до дружини, але нікого в реанімацію не впускали. Захворів і він, також потрапив до лікарні. Діти постаралися, щоб його розмістили в тій же палаті, що і його дружину, хоча це й було всупереч правилам лікарні. Почувши історію подружжя, яке 70 років прожило разом, лікарі погодилися.

Бабця була без пам`яті. Та коли поруч її ліжка завезли ліжко, на якому лежав її чоловік, вона несподівано для всіх опритомніла. Відкрила очі, повернула голову у сторону свого коханого, посміхнулася йому і заплющила очі. Навіки. Через три хвилини помер дідусь…

Ця історія у свій час стала топовою у бразильських ЗМІ. Рідко коли мас-медіа цікавляться саме такими темами, але цю неможливо було оминути. Приклад щасливого подружжя, чоловіка та дружини, які сім десятиліть жили в радості і любові і померли в один день, не може нікого залишити байдужим.

Цю історію на початку Тижня вивчення Біблії на тему «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія», який проходить 21-27 листопада в Бориславі, розповів пресвітер церкви євангельських християн-баптистів зі Львова Анатолій Шміліховський. Не маємо наміру переказувати все почуте на цій зустрічі, зазначимо лише, що такі заходи є надзвичайно потрібними, корисними для християн всіх конфесій. Втім, навіть для людей невоцерковлених варто задуматися над тим, у чому ж таємниця щастя і як вдосконалити своє сімейне життя. Адже вдосконаленню немає меж…

При дослідженнях Гарвардського університету, які проводяться з 1938 року, реципієнту ставлять запитання: «Що потрібно для того, аби стати щасливим і здоровим?». Більша половина опитаних дає відповідь – бути багатим/відомим. Багатство обирає 80%, славу (відомість) – 50%. Але насправді щасливою людину роблять не багатство, не гроші, не слава і навіть не досконале здоров`я. Таємниця щастя полягає в стосунках. Хороші стосунки з Богом, із самим собою, з вірним супутником життя, з дітьми, з друзями, з суспільством – ось проста таємниця щастя. Все геніальне є простим, це дійсно так.

Пресвітер Шміліховський радить своїм дітям задавати запитання Джоша Макдавела: «Чи ти знаєш, що я люблю тебе? Чи ти знаєш, що я люблю твою маму? Чи хотів би ти, коли одружишся, мати такі стосунки, як я маю з твоєю мамою?». Ці запитання потрібні не лише дітям, але і нам. Часто ми не хочемо будувати свою сім`ю на прикладі сім`ї наших батьків, бо бачимо різні недоліки. Але хіба в наших сім`ях все гаразд? Яких помилок допускаємося? Що можна і треба виправляти, щоб стосунки були погідними і приносили радість, мир, любов, злагоду, добро?

Анатолій Шміліховський не зловживав біблійними цитатами. Він закликав уважно перечитати перші два розділи з першої книги Біблії – Книги Буття.

«І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі. І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!» (Буття, 1:26-28).

«І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього». (Буття, 2:18).

«І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого. Вона чоловіковою буде зватися, бо взята вона з чоловіка. Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом. І були вони нагі обоє, Адам та жінка його, і вони не соромились». (Буття, 2:23-25).

За допомогою цих трьох цитат Анатолій Шміліховський допоміг учасникам зустрічі дати відповіді на запитання «Хто є автором сім`ї? Яку ціль Бог передбачив для сім`ї? І як це все працює?». Автор сім`ї, її Творець – це Бог. Мета сім`ї – діти та господарювання. А нагота (голизна) означає, що не повинно бути таємниць між чоловіком та дружиною, стосунки між ними повинні базуватися на довірі, взаємоповазі, любові. Згадаймо хоча б слова апостола Павла про те, що чоловік має любити дружину, а дружина має коритися чоловіку. Бо ж глава сім`ї – чоловік, тут все однозначно і Біблія вказує на це чітко та зрозуміло. Але про це мова піде на наступних зустрічах Тижня «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія».

Програма Тижня вивчення Біблії «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія»

22 листопада, вівторок, 19.00. «Сім`я – двоє стали одне. Що значить стати одним тілом?» (Володимир Кондор).

23 листопада, середа, 19.00. «Чоловік – голова сім`ї» (Андрій Корнійчук).

24 листопада, четвер, 19.00. «Жінка – поміч для чоловіка» (Микола Романюк).

25 листопада, п’ятниця, 19.00. «Чоловік любить свою дружину» (Роман Курбацький).

26 листопада, субота, 19.00. «Жінка кориться чоловіку» (Іван Романюк).

27 листопада, неділя, 17.00. «Християнська сім`я – щаслива сім`я» (Станіслав Грунтковський).

Зустрічі проводяться в приміщення дому молитви євангельських християн-баптистів у Бориславі (вул. Івана Богуна, 32)

Володимир Ключак

Інформує податкова

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ повідомляє, що на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України в електронному сервісі «Електронна звітність» у розділі «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»» розміщено перелік змін та доповнень станом на 03.11.2016 року до програмних забезпечень.

З повним переліком змін та доповнень можна ознайомитись на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: https://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

Гаряча лінія

Нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» завідувача сектору обслуговування платників Трускавецького відділення Дмитріва Володимира Зеновійовича. Пропонуємо Вашій увазі деякі питання-відповіді.

- Чи передбачаються зміни до порядку реєстрації податкових накладних в ЄРПН?

- Державною фіскальною службою, у зв’язку із необхідністю забезпечення безперебійної роботи інформаційних систем ДФС, проведення технічних та регламентних робіт, встановлення єдиного підходу для визначення тривалості операційного дня, протягом якого приймаються податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної розроблено проект постанови «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», який станом на теперішній час знаходиться на розгляді у Кабінеті Міністрів України.

З цією метою проектом постанови передбачається визначення операційного дня, що триватиме щодня з 8 до 19 години для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної платників податку в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проект знаходиться на розгляді.

- Яку форму книги розрахункових операцій, що використовуються при наданні послуг пасажирським транспортом слід використовувати?

- «Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (Наказ Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за №920/29050), встановлено єдину форму книги ОРО на кожну окрему господарську одиницю без застосування РРО. Господарська одиниця - це стаціонарний або пересувний об'єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Дія Порядку поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі та використовують розрахункові книжки та книги ОРО.

У разі необхідності використання СГ – перевізниками книг спеціальних форм, такі СГ можуть ініціювати звернення до Міністерства інфраструктури України для розроблення та затвердження форми таких книг». (відповідно до роз’яснень, наданих листом Міністерства доходів і зборів України №4151/7/99-99-18-02-03-17 від 18.02.2014 року).

- Яким чином заповнювати заяву про реєстрацію платника ПДВ новоутвореними підприємствами або фізичними особами-підприємцями при поданні документів державному реєстратору, чи можуть бути не заповнені деякі пункти заяви?

- Реєстрація платником ПДВ новоутвореним суб’єктом господарювання здійснюється за добровільним рішенням, відповідно до вимог ст.182 та 183 розділу  V Податкового Кодексу України та регламентується розділом III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130.

При заповненні заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ не обов’язково заповнювати(або заповнювати як прочерк) такі дані:

- Розділ 1 Заяви, що подається як додаток до заяви про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця;

- Розділ 1,2 Заяви, яка подана юридичною особою як додаток до заяви про державну реєстрацію юридичної особи;

- Частин 2 та 3 розділу 7 Заяви;

- Розділ 9 Заяви, якщо заявник не є учасником договору про спільну діяльність, управителем майна або інвестором угоди про розподіл продукції;

- Розділ 5 Заяви заповнюється згідно з додатком до неї «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу», сам додаток до контролюючого не подається.

У частині першій розділу 7 та розділі 8 заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ зазначається «0».

Правила, порядок та строки розгляду контролюючими органами заяв, поданих засобами електронного зв’язку або як додаток до реєстраційної картки, є такими самими, як і для заяв, поданих у паперовому вигляді.

Практикум

Діалог податкової служби з платниками податків, що останнім часом відбувається надзвичайно активно, – це якісний поступ уперед у стосунках з платниками податків. На сьогоднішній день, проведення семінарів та практикумів – основний засіб інформування платників податків щодо основних положень податкового законодавства, загальних питань оподаткування та порядку організації роботи органів ДПС.

Так, днями в Трускавецькому відділенні пройшов один із таких практикумів. У платників податків у процесі практичної діяльності постійно виникає потреба в отриманні роз’яснень щодо застосування норм Податкового кодексу України. Наводимо декілька питань, що надійшли від платників податків під час проведення заходу.

- За якою ставкою ПДФО оподатковуються отримані фізичною особою дивіденди?

- Порядок оподаткування дивідендів, отримуваних фізичними особами, визначено п. 170.5 ст. 170 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI. Так, податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати) на його користь дивідендів є емітент корпоративних прав або за його дорученням – інша особа, яка здійснює таке нарахування (виплату). Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, що сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів. Дивіденди, нараховані платнику податку емітентом корпоративних прав – резидентом, що є юридичною особою, оподатковуються за ставкою, визначеною у пункті 167.2 ст. 167 цього Кодексу, тобто за ставкою 5%, крім дивідендів на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, які прирівнюються з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.

- У який термін суб’єкт господарювання повідомляє органи ДПС про припинення діяльності, яка підлягає патентуванню?

- Відповідно до п.п. 267.7.5. п.267.2 ст.267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 –VI, із змінами і доповненнями, суб’єкт господарювання, що припинив діяльність, яка відповідно до цього Кодексу підлягає патентуванню, до 15 числа місяця, що передує звітному, письмово повідомляє про це відповідному органу державної податкової служби. При цьому торговий патент підлягає поверненню органу державної податкової служби, який його видав, а суб’єкту господарювання повертається надмірно сплачена сума збору. Таким чином, останнім днем подання суб’єктом підприємницької діяльності письмового повідомлення про припинення такої діяльності є 14 число місяця, що передує звітному та повертає торговий патент по завершенню звітного місяця.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 22 ноя 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником