Трускавецький вісник № 199 (1340) від 23 листопада 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 199 (1340) від 23 листопада 2016 р.

23.11.2016У номері: Бювет: реконструкція та інші зміни; Гірке щастя кримських татар; Новини з Борислава; Інформує податкова.

Короткі новини

Уродженка Борислава займатиметься люстрацією на всеукраїнському рівні

Міністерство юстиції призначило виконувачем обов'язків директора департаменту з питань люстрації Анну Калинчук. Про це інформує видання «Українська Правда». 23-річна Анна Калинчук раніше була помічницею директора люстраційного департаменту Тетяни Козаченко.

Як зазначив міністр юстиції Павло Петренко, трудовий колектив департаменту зібрався і запропонував кандидатуру в. о. директора Анни Калинчук, а міністр підтримав цю кандидатуру. За словами міністра, в найближчі 2-3 тижні відбудеться оновлення складу Громадського люстраційного комітету. Після завершення формування нового складу комітету буде оголошено відкритий конкурс на главу люстраційного департаменту Мін'юсту.

Анні Калинчук 23 роки, вона народилася в Бориславі Львівської області. Була активною учасницею Бориславської станиці Плату – про це інформує на своїй сторінці в мережі Фейсбук очільник бориславського Пласту Ігор Пиріг. Закінчила Національний університет "Острозька академія", працювала в адвокатському об'єднанні "Юридична компанія "Капітал".

Муніципальну варту в Бориславі очолив воїн АТО

Як інформує наше власне джерело, в Бориславі розпочало свою діяльність нове комунальне підприємство під назвою «Муніципальна варта». Відповідне рішення було ухвалене сесією Бориславської міської ради в липні 2016 р.

З 23 листопада КП «Муніципальна варта» в Бориславі очолив Леонід Федевич, воїн АТО, юрист за фахом (у 2000 р. закінчив юридичний факультет Львівського Національного університету імені Івана Франка). Попереднє місце роботи Леоніда Федевича – компанія «ТрускавецьКурортСервіс» (ТКС). Леонід Федевич – активний учасник Помаранчевої Революції та Революції Гідності, доброволець Національної гвардії з перших днів українсько-московської війни.

Мета створення та завдання муніципальної поліції Борислава прописані в установчих документах КП «Муніципальна варта».

Власна інформація

Бювет: реконструкція та інші зміни

У центральному бюветі Трускавця на бульварі Торосевича повним ходом тривають ремонтні роботи. І це не просто ремонт – це масштабна реконструкція, яка обійдеться ПрАТ «Трускавецькурорт» приблизно в 25-26 мільйонів гривень.

Нижній бювет – головний на курорті. Хоча багато санаторіїв мають власні бювети плюс функціонує верхній бювет, та все ж саме сюди сходиться найбільше відпочивальників.

Бювет – серце курорту, але його стан давно вимагав кращого. Впадала в око совковість споруди, її сірість та засилля рекламних щитів на стінах, серед яких частина – недержавною мовою, мовою окупанта. У великих залах не було відчуття затишку, гостинності, натомість різко впадали у вічі казенність, застій. Нарікання були справедливими – чому «Трускавецькурорт», який роками заробляє на мінеральних водах Трускавця, щось не зробить з бюветом, чому головна споруда курорту ніяк не дочекається ремонту?

Нарешті крига скресла і реконструкцію розпочато. Як розповідають заступник генерального директора ПрАТ «Трускавецькурорт» Анатолій Стародуб та головний інженер Товариства Володимир Кісак, спочатку розпочато реконструкцію лівої частини бювету. Відбувається заміна теплотраси, яка веде від котельні біля головного адмінкорпусу ПрАТу, що дозволить мінімізувати втрати тепла. Вікна всередині бювету замінюються на металопластикові. Затишним стане зал, в якому відпочивальники зможуть присісти на нові лавки, повільно смакуючи «Нафтусю» та спілкуючись із друзями. Повністю замінюється система подачі води, підводяться нові комунікації, встановлюється нова сучасна установка підігріву води.

Анатолій Стародуб та Володимир Кісак провели 23 листопада невеличку екскурсію бюветом для представників ЗМІ та громадських діячів Трускавця. Вони показують де і які роботи виконуються, пояснюють потребу цих змін. Бювет залишається діючим, поки що триває реконструкція його лівого крила, яку планується завершити до Нового року. Орієнтовна вартість цих робіт – 5 мільйонів гривень, а вся модернізація бювету «потягне» на 25-26 мільйонів.

У своєрідній «екскурсії» бюветом «гідами» виступили Анатолій Стародуб та Володимир Кісак, а «активними слухачами» – журналіст, головний редактор газети «Трускавець Сьогодні»  Назар Хопяк, відеооператор Олександр Драгомерецький, депутат Трускавецької міської ради Олег Карпин, громадський діяч Віктор Пиців і Ваш покірний слуга.

В ПрАТ «Трускавецькурорт» сподіваються завершити реконструкцію головного бювету Трускавця до початку високого курортного сезону 2017 року. Якщо ці плани вдасться зреалізувати, то вже з весни наступного року може запрацювати спільне підприємство ПрАТ «Трускавецькурорт» та Трускавецької міської ради, яке діятиме у форматі Товариства з обмеженою відповідальністю. Приклади співпраці міської влади та приватної структури у Трускавці вже є – взяти хоча б ТзОВ «Трускавецький водоканал», створене ТМР та ТзОВ «Альфа Плюс». Але в цьому випадку місто та ПрАТ матимуть у новоствореному ТзОВ по 50% акцій.

Раніше багато говорилося про те, що Трускавець повинен заробляти на наших мінеральних водах, бо досі всі прибутки йшли в кишеню «Трускавецькурорту». Про те, що Товариство мало ще й видатки на утримання бюветів, свердловин, 42 км (!) труб та інше – якось не дуже говориться.

Вхід в бювет буде платним, поки що вивчаються питання ціни за вхід та шляхів запровадження карткової системи. Вже відомо, що встановлять термінали, які зчитуватимуть інформацію з карток. Відпочивальник купуватиме картку, яка діятиме на певний період часу чи певну кількість відвідувань бювету. Як регулюватиметься питання з санаторіями Трускавця, чи їхні відпочивальники самі будуть купувати картки чи їх вартість включатимуть у ціну путівки – це все в процесі обговорення. Але вже відомо, що для трускавчан цілющі води нашого курорту будуть безкоштовними. Можливо, треба буде показати паспорт, можливо існуватиме якийсь інший механізм, але трускавецькі люди за «Нафтусю», «Марію», «Софію» не платитимуть.

Реконструкція нижнього бювету не обмежиться якісними змінами самої лише споруди – зовсім новий вигляд матиме і територія біля бювету. Хоча, звісно ж, за один день чи навіть місяць всього не зробиш. Зробивши ліве крило бювету, його відкриють для доступу і перейдуть до реконструкції правого крила та центральної частини. Не зауважують гості курорту тих разючих змін, які відбуваються в закритій для доступу задній частині бювету, яка призначена суто для службового користування. Анатолій Стародуб наводить аналогію з ресторанами, де так важливо, щоб було чисто та все згідно правил саме на кухні, де проходить приготування їжі, в холодильниках, де зберігаються продукти. Ми змогли на власні очі побачити, що на «кухні» бювету все гаразд.

Проходимо повз труби, які підведені до пунктів отримання «Нафтусі» відпочивальниками (до краників). Нема ніяких баків для зберігання води, вона завжди поступає свіжою. Кожного ранку воду спускають, щоб гості курорту мали змогу пити свіжі мінеральні води, щойно з джерела.

Станом на 22-23 листопада на курорті перебуває біля 7,5 тисяч відпочивальників, це відображається не лише статистикою, але і пунктами обліку мінвод. Так, на верхньому бюветі взято 2 куби води, на нижньому 5,25 кубів. Кожного дня воду відправляють на аналіз в бактеріологічно-хімічну лабораторію, робляться якісні аналізи мінвод Трускавця за багатьма параметрами. І так кожного дня!

Виходячи з приміщення нижнього бювету, бачимо набридливу рекламу московською мовою – Анатолій Стародуб запевняє, що після реконструкції замість реклами будуть красиві вітражі. Всередині в залі буде встановлено або телевізор, або ж екран із рекламою «Нафтусі» та послуг на курорті. Анатолій Стародуб, який, до речі, є депутатом Трускавецької міської ради, дивується, чому багато позитивних речей, які відбуваються в місті, залишаються непроанонсованими належним чином, незауваженими ЗМІ, а отже і відпочивальниками.

Окремо варто сказати про верхній бювет у Трускавці, розміщений навпроти санаторію «Кристал». В планах ПрАТ «Трускавецькурорт» є реконструювати і його, але на цей об`єкт теж потрібні шалені кошти (там є проблеми з дахом). Добігає кінця спорудження бювету в сан. «Кристал», безкоштовний доступ до нього буде для всіх, хто користувався верхнім бюветом. Мова йде не лише про санаторії «Трускавецькурорту», але і про «Шале Ґрааль», «Женеву», а також «Джерело». До речі, як пояснює Анатолій Стародуб, для дітей буде передбачено окремий вхід. Анатолій Георгійович запрошує обов’язково оглянути новий бювет в «Кристалі», але це вже тема іншого матеріалу.

Звісно, певні питання до «Трускавецькурорту» залишаються, тим більше зважаючи на неодноразові факти порушення попередніх домовленостей, меморандумів, зобов’язань та непросту історію стосунків трускавецької влади з ПрАТом.  Тому утримаємося від попередніх висновків, бо, як каже народне прислів`я, «кінець діло хвалить».

Як закінчаться спроби влади Трускавця дружити та співпрацювати із ПрАТом? Чи впровадження платної «Нафтусі» не викличе непередбачуваних наслідків? Чи дійсно громада Трускавця відчує себе власником (або хоча б співвласником) нашого головного багатства і чи матиме з цього зиск? На ці питання поки що відповідати не ризикуємо.

Володимир Ключак

Гірке щастя кримських татар

Чилійський поет, дипломат і політичний діяч Пабло Неруда сказав дуже влучні теплі слова про Крим: «Крим – це найпишніша медаль, яку сам Бог подарував земній кулі».

Природа наділила Крим неповторною красою і багатствами. А скільки легенд та переказів плинуть над цією землею! Скільки видатних осіб світової та вітчизняної історії були пов’язані своїми долями з Кримом!

Крим – це земля надії. Земля, гіркота від втрати якої ніколи не дасть заспокоїтися. Крим має надзвичайно вигідне геополітичне розташування й тому завжди опинявся на шляху всіх хвиль міграцій та воєн, що котилися з Азії до Європи й у зворотньому напрямку ще від античних часів.

Його стратегічне значення свого часу оцінили кіммерійці, таври, скіфи, понтійські греки, сармати, римляни, готи, слов’яни, монголи, татари, турки, росіяни, англійці, німці, українці й багато інших народів.

Проблеми сьогодення Криму власне зумовлені тим, що навали завойовників завжди спричиняли на території півострова примусове переселення місцевого населення.

Останні великі хвилі біженців із корінного населення півострова розв’язані із загарбанням Криму Російською імперією 1783 року, далі – Кримською війною, а потім Другою світовою війною, коли за наказом Сталіна 18 травня 1944 року розпочалася примусова депортація кримсько-татарського народу. Було скалічено долі 300 тисяч людей.

Ця трагічна сторінка в історії кримсько-татарського народу відображена у фільмі «Хайтарма». Це перший кримськотатарський повноформатний художній фільм про депортацію кримських татар.

У бібліотеці Трускавця пройшов захід, на якому присутнім було запропоновано переглянути фрагмент цього фільму, який заставив не тільки переживати, а заставив відчути, заставив задуматися про те, що біль людський – це дійсно біль, це страшно, це жахливо, це просто не повинно повторитись.

Запрошені на захід перейнялися трагічними сторінками історії кримських татар. Також була представлена книжкова виставка «Крим: дорога тисячоліть», де бажаючі могли ознайомитися з землею Криму, його красою і його долею.

Ореста Касперська, провідний бібліотекар читальної зали Трускавецької ЦБС

Інформує податкова

До уваги платників податків

Трускавецьке відділення повідомляє, що відповідно до Закону України від 19 травня 2016 року № 1384-VIII ,,Про внесення змін до Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2016 рік” мінімальна заробітна плата з 01.12.2016 року установлена в розмірі 1600 гривень.

Мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну,погодинну норму праці (обсяг робіт) відповідно до Закону України ,,Про оплату праці” від 24.03.1995 р. N 108/95-ВР.

Поряд з цим, слід звернути увагу фізичним особам – підприємцям платникам єдиного податку, а також особам, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, що мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у грудні 2016 року становитиме 352 гривні, як обов’язковий платіж який необхідно сплатити до бюджету.

З 25 листопада наберуть чинності зміни до порядку оформлення і подання скарг платниками податків

Наказом від 28.09.2016 р.№ 849, зареєстрованим в Мін’юсті 28 жовтня 2016 р. (далі – Наказ № 849), Міністерство фінансів України внесло зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами (далі – Порядок). Наказ № 849 набере чинності з дня його офіційного опублікування, яке заплановане в бюлетені «Офіційний вісник України» № 91 від 25.11.2016.

У Порядку визначено, що розгляд матеріалів скарг платників податків буде відбуватися у закритому засіданні.

Розгляд у відкритому засіданні буде відбуватися виключно на підставі письмового клопотання платника податків про відкритий розгляд матеріалів скарги (форма його додається).

Не допускається відкритий розгляд скарги, якщо в матеріалах справи наявні відомості, що становлять державну таємницю.

Також у Порядку уточнено, що особа, яка подала скаргу на рішення контролюючого органу, має право:

- брати участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через його уповноважених представників (у тому числі адвокатів);

- ознайомлюватись із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки за допомогою технічних засобів;

- здійснювати технічну фіксацію засідання з розгляду матеріалів скарги за допомогою фото-, кінозйомки, відео-, звукозапису;

- заявляти клопотання, що стосуються предмета розгляду скарги, в тому числі про:

- участь та надання пояснень під час розгляду матеріалів скарги осіб, що проводили перевірку, приймали рішення (вчиняли дії) або брали участь у прийнятті оскаржуваного рішення;

- присутність під час розгляду матеріалів скарги за участю платника податків представників засобів масової інформації (якщо здійснюється відкритий розгляд матеріалів скарги).

Під час розгляду матеріалів скарги платника податків в ході адміністративного оскарження повинні будуть враховуватися податкові консультації, а також узагальнюючі податкові консультації, надані такому платнику податків.

З 1 січня 2017 року – нова форма Декларації про майновий стан і доходи

В бюлетені «Офіційний вісник України» від 08.11.2016 р. № 86 опубліковано Наказ Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2016 року за № 1349/29479 (далі – Наказ №821), яким внесено зміни до форми декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до внесених Наказом №821 змін буде зменшено обсяг декларації (кількість додатків з чотирьох зменшується до двох; передбачені: Додаток Ф1 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами» та Додаток Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою») та внесено зміни в порядок розрахунку податкових зобов’язань фізичних осіб-підприємців.

Наказ набуває чинності 31 грудня 2016 року.

Нова форма декларації про майновий стан і доходи вводиться в дію з 1 січня 2017 року.

Електронні сервіси та новації законодавства

В Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ відбувся тренінг щодо функціонування електронних сервісів ДФС України та новацій законодавства. ГДІ сектору обслуговування платників Іванків В.Ф. нагадав платникам, що на веб-порталі відомства розміщено низку електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть отримати багато корисної інформації. Зокрема, акцентували увагу на сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), який складається з двох функціональних частин: відкритої (загальнодоступна) та приватної (особистий кабінет). Користуватися функціоналом відкритої частини сервісу можна без ідентифікації особи, тобто без використання електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП). У приватній частині сервісу платник податку отримує доступ до усієї інформації після ідентифікації особи, тобто застосування ЕЦП. Через відкриту частину сервісу платник (громадянин) має змогу:

- ознайомитися з основними новинами (нововведеннями) сервісу;

- скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступною;

- отримати інформацію про граничні строки сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

- роздрукувати бланки податкової звітності та інше.

В ході тренінгу роз`яснено новації законодавства, які набули чинності у жовтні, листопаді цього поточного року. Також зазначено, що Верховною Радою України розглядається законопроект від 07.11.2016 р. №5368 «Про внесення змін до Податкового кодексу України», метою якого є покращення інвестиційного клімату в країні за рахунок спрощення податкової системи, підвищення прозорості та якості адміністрування податків, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування та усунення неузгодженостей.

На завершення заходу надані відповіді на запитання присутніх.

Про зміни до форми декларації акцизного податку

22 листопада, вийшов друком черговий номер бюлетеня «Офіційний вісник України» № 90, в якому опубліковано Наказ Міністерства фінансів України від 26 вересня 2016 року № 841 «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2016 р. за № 1365/29495.

Декларацію акцизного податку викладено за новою формою (далі – Декларація). Також внесено зміни до Порядку її заповнення та подання. Зміни внесено до розділів звітності, в яких декларуються податкові зобов’язання з реалізації палива (розділ В) і реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (розділ Д).

Також Декларацію доповнено двома додатками:

1) Додатком 11 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу», який обов’язково заповнюється всіма платниками акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування;

2) Додатком 9 «Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування».

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 23 ноя 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником