Трускавецький вісник № 201 (1342) від 25 листопада 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 201 (1342) від 25 листопада 2016 р.

25.11.2016У номері: Літературні зустрічі; Лев Грицак отримав подяку; Інформує прокуратура; Короткі новини.

Короткі новини

Лев Грицак отримав подяку від Управління справами Президента Білорусі

Днями на адресу генерального директора Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» Лева Грицака надійшла подяка від Управління справами Президента Республіки Білорусь, Білоруського республіканського унітарного підприємства «Центркурорт». Подяку за підписом директора «Центркурорту» Олега Михайлова очільник ГКК «Карпати» отримав за гостинність та активну участь в промоції Трускавця на території Республіки Білорусь.

«Шановний Леве Ярославовичу! Республіканське унітарне підприємство «Центркурорт» Управління справами Президента Республіки Білорусь висловлює вам і колективу ГКК «Карпати» подяку за активну участь в організації і проведенні прес-конференції «Унікальний курорт Трускавець» в ході проведення рекламного прес-туру «За здоров`ям до Трускавця!», який проходив з 15 по 19 листопада 2016 року, а також за допомогу в просуванні санаторно-курортних послуг курорту Трускавець на території Республіки Білорусь. В ході ознайомлення з курортом представники ЗМІ Республіки Білорусь змогли детально ознайомитися з санаторно-курортним і туристичним потенціалом регіону. Нашим гостям було гостинно, смачно і дуже цікаво відкрити для себе ваше чудове місто і комплекс «Карпати». Ми впевнені, що цей тур послужить додатковим плідним майданчиком для консолідації сил в розвитку оздоровчого туризму і дальшого просування послуг, які надаються на курорті Трускавець і в гостинному комплексі «Карпати», - йдеться у листі.

Прокуратура судиться з єпархією

Дрогобицькою місцевою прокуратурою скеровано до господарського суду Львівської області позовну заяву в інтересах Трускавецької міської ради про зобов’язання Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ демонтувати самовільно збудоване впродовж 2015-2016 років у І-й санітарній зоні міста-курорту Трускавця нежитлове приміщення (конференц-зал, хол, тераса до готелю «Жива Роса») та повернення незаконно зайнятої таким чином земельної ділянки площею 388 м. кв. територіальній громаді міста.

У Трускавці під час пожежі загинув чоловік

В ніч з четверга на п’ятницю (24-25 листопада) у Трускавці сталася пожежа. Як інформує Головне управління ДСНС у Львівській області, пожежа виникла приблизно о 22.30 в м. Трускавець у квартирі на другому поверсі 5-типоверхового цегляного житлового будинку (вул. Стуса, 4, гуртожиток «Червона Рута»). Пожежу було ліквідовано силами сусідів орієнтовно о 00.25, пожежників не викликали. Під час гасіння пожежі виявлено тіло власника, 1963 року народження. Вогнем знищено диван. Причини події з’ясовуються, ведеться слідство.

Власна інформація

Прокуратура не дозволила узаконити самочинне будівництво

Прокуратурою Львівської області систематично вживаються заходи з метою виявлення незаконних судових рішень, які постановлені без участі прокурора та порушують інтереси держави.

Зокрема, за наслідками такого моніторингу, Дрогобицькою місцевою прокуратурою оскаржено в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції про визнання права власності за фізичною особою на нежитлову будівлю, розташовану в м. Стебнику.

Прокурором доведено, що органами місцевого самоврядування не виділялась земельна ділянка під будівництво вказаної будівлі, а сторонами спору не отримувався дозвіл на її будівництво.

Відтак, апеляційним судом Львівської області скасовано рішення Дрогобицького міськрайонного суду та відмовлено у задоволенні позовних вимог фізичній особі щодо узаконення самочинного будівництва.

Прес-служба прокуратури Львівської області

У Дрогобицькому педуніверситеті відкрили меморіальну таблицю науковцю, який відновив історичний факультет

У Дрогобичі на історичному факультеті державного педагогічного університету ім. І.Франка відбулося урочисте відкриття пам’ятної таблиці декану історичного факультету (1992 – 2005), історикові, педагогу, громадському діячеві Михайлу Савчину.

Слово на пошану пам’яті виголосили ректор професор Надія Скотна, декан історичного факультету професор Леонід Тимошенко, директор Центру перепідготовки та післядипломної освіти доцент Петро Фещенко та завідувач кафедри нової та новітньої історії України, професор Василь Футала.

Пам’ятну дошку було встановлено відповідно до прийнятого рішення вченої ради історичного факультету. Саме завдяки наполегливій роботі світлої пам’яті Михайла Савчина, тоді ще педагогічному інституті, у 1992 році було відновлено діяльність історичного факультету.

На завершення заходу капелан університету о. Олег Кекош окропив пам’ятну дошку.

Нагадаємо, Михайло Савчин відійшов у вічність цього року у віці 81 рік.

ЗІК

У Дрогобичі привітали чемпіонів світу з хортингу

У Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І.Франка привітали студентів факультету фізичного виховання Христину Піць, Остапа Саламіна та Анатолія Гнатківа, котрі вибороли золоті нагороди на чемпіонаті світу з хортингу, що 17-20 листопада відбувся у готельно-курортному комплексі «Карпати» м. Трускавець.

А в сусідньому м. Стебник розділили радість із спортсменами Василем Гадяком та Валерієм Черевком, котрі стали срібними призерами чемпіонаті світу з хортингу.

Успішним спортсменам побажали нових перемог, – повідомив власкор IA ZIK.

ЗІК

Історія, політика, віра, кохання…

Чергова зустріч для любителів книги та культурної бесіди відбулася у трускавецькому ресторані «Оскар» (директор Олег Блажівський). Тут 24 листопада пройшла зустріч з письменницею Лесею Романчук-Коковською та її чоловіком Тарасом Коковським.

Напевно нема потреби представляти ближче письменницю Лесю Романчук – її книги користуються значною популярністю серед читацької аудиторії. Загальний наклад книг авторства Лесі Романчук давно перевищив 150 тисяч примірників, тож на них стоїть цілком заслужений логотип «Золотий письменник» (надається тим авторам, наклад книг яких сягнув 100-тисячної позначки).

Літературні зустрічі у Трускавці відбувалися й раніше, але останнім часом вони активізувалися. Заслуга в цьому проекту «Перехресні стежки» та його керівника, уродженої трускавчанки Анни Литвин. Протягом останнього місяця це вже третя літературна зустріч у форматі живого спілкування, яку організовують Анна Литвин та «Перехресні стежки» (перші дві – це зустрічі з братами Капрановими та Олександром Ірванцем). В гостинному залі «Оскару» подружжя Коковських говорило про літературу, Україну, Майдан, культуру, духовність і про те, що в житті немає нічого випадкового.

Кілька штрихів про письменницю Лесю Романчук: автор 15 підручників для студентів медичних навчальних закладів, лікар-гінеколог, доцент кафедри гінекології та акушерства Тернопільського медичного університету, автор ряду книг-бестселерів, бард і цей перелік можна продовжувати. Але добре знаною є Леся Романчук власне завдяки своїм книгам – добрим, мудрим і … скандальним. Бо як інакше назвати книгу, в якій головний сюжет базується на коханні римо-католицького священика і дівчини Уляни? Хіба ця книга була потрібна, хіба її треба було писати людині, котра написала прекрасну розвідку про життя єпископа-мученика УГКЦ Теодора Ромжі? Спокуса слави чи прагнення вседозволеності? Не судіть, і не судимі будете…

Співаючи поезію спільно з Тарасом Коковським, Леся Романчук немов перетворюється на очах, співпереживає за долю персонажів поезій-балад, змушує поміркувати над плинністю життя та викрутасами долі. «Що тобі до того, соловію?» - з жалем запитує пташину співачка і розгортається канва сюжету пісні – вбита дівчина-повстанка, в кишені якої знаходять вірші про коханого Іванка, якого енкаведисти хотіли б поховати в одній могилі з нею, щоб заробити собі чергові погони. І що соловейку до цих людських трагедій, коли навколо весна? Він співає…

«Благословен, хто йде», «Софія», «Цвіте терен», «Місто карликів», «Лицарі любові і надії», «Чотири дороги»… Творчий спадок Лесі Романчук вже можна назвати достойним, та можливо її найкращі твори ще попереду? Хто знає…

Втім, не кожну з виданих книг авторки і зараз можна купити – вони розходяться, як гарячі пиріжки, так вміє письменниця захопити, зацікавити, полонити канвою, оповіддю, пристрастями, долями героїв. Пише на історичну тематику (донька репресованих, народжена в Магадані), на теми Майдану (активна учасниця Революції Гідності, в 2013 році пережила смерть сина Олександра), кохання (вважає, що целібат – це неправильно), і навіть казки. Для прикладу, «Місто карликів» - чим не казка? «В місті-курорті живе відьма…», - починає розкривати початок сюжету письменниця і розповідає про місто на схилах вулкану, про сон-траву, зрадь-траву, спи-траву…

Дві години спілкування з Лесею Романчук-Коковською і Тарасом Коковським сплили як одна мить. Від щирого серця дякували присутні за таку теплу, корисну, змістовну зустріч, зустріч з митцями слова, мелодії. І навіть книгу-випад Лесі Романчук проти целібату та монашества можна їй пробачити – творчі люди теж мають властивість помилятися…

Володимир КлючакСоздан 25 ноя 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником