Трускавецький вісник № 206 (1347) від 5 грудня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 206 (1347) від 5 грудня 2016 р.

05.12.2016У номері: Про стереотипи, комплекси та дискримінацію; Підсумки Чемпіонату світу з хортингу; «Необмежені можливості» в музеї Біласа; На Львівщині стартував конкурс мікропроектів на 2017 рік; Короткі новини.

Короткі новини

У Трускавці прийматиме перший заступник прокурора області

14 грудня 2016 р. перший заступник прокурора Львівської області Подубинський Богдан Володимирович здійснюватиме особистий прийом громадян у м. Трускавці з 14:30 год. до 17:00 год. за адресою: м. Трускавець, вул. Річки, 31.

Попередній запис проводиться Дрогобицькою місцевою прокуратурою за адресою: м. Дрогобич, вул. Шевченка, 29, тел. – (03244) 35233.

«Необмежені можливості» в музеї Біласа

В неділю, 4 грудня, в Художньому музеї Михайла Біласа відбулася мистецька акція «Необмежені можливості». Свято розпочалося концертом учнів Трускавецької школи мистецтв ім. Р.Савицького та тет-квартету з Дрогобича. У заході взяли участь діти з обмеженими можливостями не лише з Трускавця, Дрогобича, Борислава, а й з різних міст України, що проходять реабілітацію в Модричах. Саме роботи цих дітей представляли на виставці «Необмежені можливості».

Можливості дітей-інвалідів, з однієї сторони дуже обмежені, адже вони малюють пальцями, тримають пензлики ногами, зубами, сидячи в інвалідних візках. Та з іншої сторони не обмежені їхні прагнення до життя. Ці діти не вимагають до себе жалю, тому що вони вже давно усвідомили, що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть, зі всіх своїх сил. І допомагає їм у цьому мистецтво.

Діти під час акції «Необмежені можливості» були просто щасливими, оглядаючи свої роботи на стінах музею, а потім частувались солодощами і оглядали музей. А на згадку їм подарували буклети. Свято вдалося – це промовляли дитячі очі.

З метою покращення перевезень

З 5 грудня на автобусний маршрут №3 у м. Трускавці комунальне підприємство долучає ще один автобус.

«Якщо приватні перевізники і далі не забезпечуватимуть належне перевезення в місті, то ми будемо докуповувати нові автобуси і витіснимо їх з міських маршрутів», - коментує запуск другого комунального автобуса для внутрішньоміських перевезень мер Трускавця Андрій Кульчинський.

Дрогобицькі акробати були “на висоті” у Польщі

Нещодавно відбулися міжнародні змагання зі спортивної акробатики та стрибків на акробатичній доріжці у місті Ланьцуті (Польща), на які була запрошена збірна команда України. В склад збірної України були включені жіноча трійка та стрибуни у трьох вікових категоріях. Одночасно проводився Чемпіонат Польщі та змагання “Молоді таланти Польщі”. В загальному у змаганнях взяло участь понад 600 спортсменів.

Ці змагання для наших дрогобицьких акробатів були вдалими, бо всі сім спортсменів вернулися з медалями. Жіноча трійка в напруженій боротьбі зайняла друге місце (Марія Орищак, Оксана Білинська, Ганна-Тетяна Шуптар). Вони впевнено виконали всі три вправи і заслужено піднялися на другу сходинку п’єдесталу пошани. Це їхній перший досвід міжнародних змагань.

В стрибках на акробатичній доріжці Євгенія Жгута перемогла в наймолодшій віковій категорії. Вона добре виконала найскладніші вправи від усіх учасників змагань. Не відставали від неї і Олег Мазурик (перше місце) та Михайло Лесишин (третє місце) в середній віковій категорії. Віталій Войтів в старшій віковій категорії також добре виконав свої складні вправи і зайняв перше місце. Для Михайла та Віталія це також перші міжнародні змагання.

Це дуже хороший спортивний результат і для Дрогобицької ДЮСШ, і для міста Дрогобича. Залишається привітати наших акробатів з успішним виступом та побажати їм подальших успіхів в навчанні та в спорті. Щира подяка усім добрим людям, без фінансової допомоги яких не можливий спортивний результат, та ТзОВ "Тандем", Володимиру Танчуку і ТзОВ "Брати".

Не забудьте утеплити ровер!

Як інформує Шостка.Інфо, незважаючи на мороз, мешканці містка Шостка Сумської області не відмовляються від їзди на ровері. Так, при 12-градусному морозі один з мешканців Шостки їздить собі спокійно вулицями міста, бо утеплив сідло двоколісного «коня» хутром.

Чи наслідує хтось приклад хороброго шосткинця у курортному Трускавці?

Власна інформація

У Стебнику жорстоко побили депутата міськради

У Стебнику на Львівщині зловмисники побили 50-річного депутата міської ради. Про це сьогодні, 5 грудня, на оперативній нараді в дрогобицькій Ратуші повідомив Стебницький міський голова Петро Старосольський. За словами посадовця, депутата жорстоко били – поламали ребра, ключицю.

Присутній на нараді очільник Дрогобицького відділу поліції повідомив, що зловмисників встановлено і підготовлено справу до суду.

Петро Старосольський вимагає відновлення у Стебнику роботи відділення поліції.

«До Революції гідності у місті було 15 правоохоронців, а тепер – один», – констатував П. Старосольський.

ЗІК

Про стереотипи, комплекси та дискримінацію

Надзвичайно цікавий семінар-тренінг на тему «Повір у себе» пройшов у суботу, 3 грудня, в приміщенні Трускавецької бібліотеки-філії № 1, яка вже скоро відкриє свої двері як урбан-бібліотека європейського типу. Бібліотеку не впізнати, настільки вона оновилася, посвітлішала, стала просторою, прибраною, затишною. Найбільша заслуга в цьому її керівника Віри Савки, котра стала одним з організаторів згадуваного вище семінару-тренінгу.

Що ми розуміємо під правами людини? Які є права людини? У чому полягає дискримінація і які є її види? Що таке «стереотипи» та як їх ламати? Чи може людина з обмеженими можливостями почувати себе повноцінним членом суспільства? Що для цього потрібно?

На ці та інші запитання пробували давати відповідь як самі учасники семінару-тренінгу, а це в переважній більшості члени Трускавецької міської асоціації інвалідів та внутрішньо переміщені особи (біженці зі Сходу України), так і експерти, серед яких – голова ТМАІ Надія Заблоцька, представниця Трускавецького бюро правової допомоги Катерина Сех, керівник освітніх програм ГО Центру правових та політичних досліджень «СІМ» Ніна Хома, депутат ТМР Святослав Грабовський.

Розпочався семінар із вступного слова Віри Савки, яка звернула увагу на символізм дати проведення заходу: 3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами. Віра Іванівна коротко розповіла про проблему людей, які не користуються своїми правами, бо не знають їх. Слід зазначити, що виступ Віри Савки був побудований у формі розмови, а не монологу, тому до дискусії долучалися члени Трускавецької МАІ В`ячеслав Умнов, Андрій Гарас, Надія Заблоцька, Галина Бурмус, Тарас Мадяк та інші. Так, всі присутні зійшлися на думці, що неприпустимими є тортури та рабство, і що дискримінація за будь-якою ознакою (статевою, віковою, релігійною, політичною тощо) є порушенням прав людини, описаних у Загальній Декларації прав людини.

Учасники семінару-тренінгу переглянули фільм «Тілом і душею» (з колекції Docudays UA) про життя трьох молодих неповносправних осіб у столиці Мозамбіку Мапуту та поділилися враженнями від побаченого. На учасників зустрічі очікували цікаві розповіді, змістовні консультації (у тому числі індивідуальні), кава-брейк, практичні вправи щодо подолання стереотипів. Словом, семінар виявився цікавим, змістовним, потрібним. Люди з інвалідністю запам’ятають день 3 грудня 2016 року як особливий день, коли протягом п’яти годин вони навчалися, щиро та задушевно спілкувалися, ближче пізнавали перипетії світу та законодавства, знайомилися один з одним, відкривали сенс життя.

Директор Трускавецької бібліотеки-філії №1 Віра Савка каже, що подібні семінари, тренінги, практикуми, конференції та іншого роду зустрічі будуть традиційними для урбан-бібліотеки.

Володимир Ключак

Трускавецький дельфінарій відзначили дипломом за благодійну діяльність

Трускавецька міська рада відзначила пам’ятним дипломом Розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар» за вклад у благодійну діяльність міста.

У п’ятницю, 2 грудня, Трускавецька міська рада організувала у Народному Домі свято з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, на яке запросила й керівництво дельфінарію «Оскар».

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський звернувся з вітальним словом до запрошених благодійників та волонтерів. Він побажав усім міцного здоров'я, а також зазначив, що місто всіляко сприяє і надалі буде сприяти в тому, щоб полегшити життя людей з інвалідністю у курортному місті. Він наголосив, що Трускавець завжди намагатиметься робити місто комфортним для усіх.

Урочиста частина була присвячена врученню грамот благодійникам та волонтерам, які завжди впродовж багатьох років, опікуються інвалідами. Так, за активну громадянську позицію та благодійницьку діяльність міський голова Андрій Кульчинський вручив подяки Леву Грицаку, Володимиру Козявкіну, Тарасу Чекурді, Юрію Остапчуку, Ігорю Рудому, волонтерам: Ользі Ворон, Галині Бурмус, Мирославі Мотиці.

«Ми дуже вдячні дельфінарію за те, що він приймає у себе наших маленьких трускавчан не лише на виставах, а й на сеансах дельфінотерапії. Ми тішимося, що такий заклад запрацював у нашому місті і що він вносить вагомий внесок у розвиток Трускавця і його благодійну діяльність», - наголосив Андрій Кульчинський, вручаючи подяку представнику дельфінарію – керівнику відділу дельфінотерапії Ярославу Моргуну.

Від себе додамо, що з моменту відкриття єдиного у західній Україні дельфінарію «Оскар» заклад безкоштовно прийняв у своїх стінах майже 3,5 тис осіб соціальних категорій з Львівської та Івано-Франківської областей. Крім того, біля сотні дітей з фізичними чи психологічними вадами та бійців АТО безкоштовно пройшли сеанси реабілітації за допомогою унікальних дельфінів.

 Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

В Трускавці успішно відбувся другий Чемпіонат світу з хортингу

17-20 листопада 2016 року в курортному Трускавці в спортивному комплексі готельно-курортного комплексу «Карпати» пройшов вже другий Чемпіонат світу з хортингу. Молоде українське бойове мистецтво, засноване Едуардом Єрьоменком у 2009 році, так стрімко розвивається і набирає обертів в Україні і за кордоном, що за вісім років існування хортингу Міжнародною Федерацією Хортингу проведено вже два Чемпіонати Європи і два Чемпіонати світу. Тому, що все геніальне просте, а живе і отримує розвиток лише те, що справді потрібно людям і світу.

Здавалось би, в бойових мистецтвах вже неможливо придумати нічого нового. Але хортинг - універсальна і проста система самозахисту і виховання, заснована на традиціях українського козацтва. Не кусатися, не лізти в штани, не виколювати очі, не виламувати пальці і не бити суперника головою об землю, - такими були прості та достатні правила козацьких боїв, які проводилися на Січі в періоди відпочинку між походами. Все інше тими первинними правилами було дозволено. Хортинг взяв за основу ці максимально наближені до життя правила поєдинків. І з кожним роком українське єдиноборство завойовує все більшу кількість прихильників в Україні та світі.

Так на другий Чемпіонат світу з хортингу у Трускавець з’їхалося 480 спортсменів з 14 країн світу: Україна, Польща, Сполучені Штати Америки, Марокко, Росія, Білорусь, Узбекистан, Азербайджан, Грузія, Угорщина, Молдова, Словаччина, Вірменія, Румунія. Звичайно, найбільш чисельно була представлена команда господарів – збірна України. Видовищним і разом з тим душевним святом спорту стало урочисте відкриття змагань. Учасників міжнародного турніру привітали засновник хортингу, Президент Міжнародної Федерації Хортингу Едуард Єрьоменко, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, представник Міністерства молоді та спорту України Роман Кузнецов, Почесний голова Львівської обласної федерації хортингу Микола Кобільник. Виступив з вітальним словом та висловив готовність ще не раз прийняти такі представницькі змагання з хортингу генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати» Лев Грицак. Власну пісню про хортинг виконали представники Київського клубу «Практик» брати Самохи. З демонстрацією техніки хортингу виступила команда «Галицькі Леви» Дрогобицького осередку хортингу Львівської обласної федерації хортингу (тренер Денис Іваницький) та представник військово-прикладного хортингу Олег Ковальчук з Кіровограда.

Та ось головний суддя і організатор змагань, Президент Львівської обласної федерації хортингу Віталій Плеханов оголосив Чемпіонат світу з хортингу відкритим, і …понеслося. Дива техніки, сили духу та фантастичної волі до перемоги демонстрували учасники від 8 до 56 років. Адже Чемпіонат світу з хортингу проводився в чотирьох розділах – двох безконтактних - «Форма» і «Показовий виступ», та двох контактних - «Двобій» та «Сутичка» і вперше охопив вікові категорії від молодших юнаків та дівчат 8-9 років до ветеранів категорії 35 плюс. Вже в перший день змагань в розділі «Показовий виступ» зав’язалась жорстка боротьба за медалі Чемпіонату світу. Тут справжній приклад здорового тіла і духу, відданості та любові до своєї справи продемонстрував найстарший учасник турніру 56-ти літній Володимир Шевчук з Броварів.

А витривалість та жага до перемоги спортсменів в розділах «Двобій» та «Сутичка» дивували навіть звиклих до всього лікарів. Перемагаючи біль та втому, руками замотуючи бинт на розсіченій голові хлопці просили лише одне: «Випустіть мене на хорт». В розділі «Сутичка» в молодших вікових категоріях запам’ятався юний американець Джефрі Даніел, який виборов третє місце. В старших вікових групах в «Сутичці» успішно виступили спортсмени з Марокко. В «Двобої» чудову техніку демонстрували представники Білорусі. Та в підсумку перше загальнокомандне місце вибороли господарі – збірна команда України. Другою стала команда з Білорусі, третє місце за збірною Молдови.

Іра Циган

На Львівщині стартував конкурс мікропроектів на 2017 рік

З 1 грудня розпочалась реєстрація на участь в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на 2017 рік. Цьогоріч він має низку особливостей та нововведень. Зокрема, передбачається виключно електронна подача заявок, а граничну вартість одного проекту збільшено до 400 тисяч гривень.

З цих коштів 50%  становить - субвенція з обласного бюджету. До 45% – це  кошти місцевого бюджету (сільського, міського, районного). А 5% - має бути  мінімальний обов’язковий небюджетний внесок конкурсанта (якщо внесок буде від 6% і більше – мікропроект отримає додатково від 3 до 15 балів згідно з таблицею оцінювання).

Учасниками конкурсу можуть бути: органи самоорганізації населення, громадські організації, благодійні фонди, ініціативні групи громадян, органи місцевого самоврядування (крім районних рад).

Ще одна особливість цьогорічного конкурсу - розширений перелік пріоритетів. Так можна подавати мікропроекти по:

- освітній галузі (середні та позашкільні навчальні заклади) – реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря;

- ДНЗ – реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря;

- заклади охорони здоров’я – (лікарні центральні, міські, міські, центральні районні, районні, ФАПи, амбулаторії сімейної медицини, центри первинної медико-санітарної допомог) – реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання;

- Народні доми – реконструкція, капітальний ремонт та енергозбереження;

- Вуличне освітлення – будівництво, реконструкція та капітальний ремонт;

- Інші пріоритети (проекти, що не дублюються діючими обласними програмами).

З переліком необхідних документів, які слід додати до заявки, можна ознайомитися на сайті облради в рубриці Пленарні засідання/рішення 7 скликання/ рішення №270.

Уже протягом січня незалежна експертна комісія оцінюватиме подані мікропроекти за спеціальною шкалою. За їх результатами  секретаріат Конкурсної ради сформує рейтинг мікропроектів. У межах визначеного обласною радою бюджету на реалізацію програми Конкурсна рада проведе розподіл коштів між пріоритетами та визначить потенційних переможців.

До 20 березня 2017 року потенційні переможці зобов’язані подати документи, які підтверджують наявність співфінансування з місцевого бюджету (скан-копії рішення сесії, виконкому).

Зазначимо(!), якщо цих документів не буде, мікропроект автоматично вилучається з числа потенційних переможців.

Уже до 10 квітня 2017 року Конкурсна рада оголосить перелік переможців за кожним з пріоритетів та передасть його на затвердження головам Львівської обласної ради та облдержадміністрації.

«Мікропроекти є добрим шансом для Львівщини, коли акцент робиться на активність громад. Ініціатива дозволяє селам і селищам рушити з мертвої точки і почати розвиток. Недаремно у 2016 році надійшла  рекордна кількість заявок – 1429. Із них переможцями стали – 691. Як результат - оновлені Народні доми, дитячі садочки, школи, амбулаторії,  встановлено вуличне освітлення. Зауважу, що мікропроекти втілюються завдяки бюджету та співфінансуванню коштами громад. З обласної казни цьогоріч скерували рекордні 54 млн гривень. Додам,  більше 500 об’єктів уже здані в експлуатацію. Тому конкурс вдався. Програма показала себе як одна з найефективніших та, що головне, найпрозоріших на Львівщині. Тож закликаю громади брати участь у конкурсі мікропроектів 2017 року», - зазначає голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Важливо (!)  зареєструвати проект, заповнити спеціальну форму та подати скан-копії необхідних документів слід до 30 грудня 2016 року на сайті Львівської облради за посиланням:  https://registration.oblrada.lviv.ua/.

За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном: (код) 2 999-808 або на ел. пошту: microproekt@gmail.com

Прес-служба Львівської обласної ради

"Дуже боюсь стати тягарем для рідних…"

/Дрогобичанці терміново потрібна допомога/

Їй лише 40. У неї двоє чудових діток. І складний діагноз, який перекреслив все.

У дрогобичанки Любові Марич діагностували інтрамедулярну пухлину (на рівні С2-С5). Це пухлина шийного відділу хребта, яка врослася у спинний мозок. Супроводжується усе сильним больовим синдромом.

Жінку уже оперували. На оперативне втручання, яке провели в Києві, витрачено практично увесь сімейний бюджет. На жаль, все дарма. Болі ростуть і в будь-який момент її може паралізувати.

"Дуже боюсь стати тягарем для рідних", - крізь сльози промовляє вона.

Але шанс на порятунок є. Дрогобичанці пообіцяли допомогти в Ізраїлі. Однак вартість порятунку для родини непідйомна – 50 тис. дол. США. Таких грошей нема, оскільки все витрачено на попередні етапи лікування.

Допоможіть матері двох дітей побороти недугу.

Для пожертв на лікування: картка Приват 5168 7573 0683 8105 (Марич Любов Василівна)

Тел: 098-38-55-148.Создан 05 дек 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником