Трускавецький вісник № 209 (1350) від 11 грудня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 209 (1350) від 11 грудня 2016 р.

11.12.2016У номері: «Диво грудневої ночі» в бібліотеці; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Суд у справі наклепу на Олександра Ткаченка перенесено на 23 січня

У п’ятницю, 9 грудня, відбулося попереднє судове засідання за позовом заступника міського голови Трускавця Олександра Ткаченка про захист честі, гідності та ділової репутації. Олександр Ткаченко звернувся з позовом до суду, оскільки вважає, що депутати Трускавецької міської ради Роман Бучкович, Андрій Кісак та Микола Сеньків (всі три – фракція КУНу на момент позову), а також громадська організація «Трускавецький Автомайдан» здійснили наклеп на нього. Заступник мера Трускавця вимагає лише моральної сатисфакції (вибачення наклепників та спростування наклепу), про якісь грошові відшкодування не йдеться, адже це заборонено чинним законодавством України.

Справу слухає суддя Трускавецького міського суду Володимир Марчук. Представник позивача повідомила, що нею було зроблено відповідні запити до апарату Верховної ради України та Державної міграційної служби, відповіді на які мають довести, що інформація, буцімто О. Ткаченко був помічником нардепа Чечетова – наклеп. Юрист сказала, що звернулася в апарат Верховної ради з метою отримання інформації, чи перебував Олександр Ткаченко із Трускавця в трудових відносинах з ВРУ як помічник нардепа. Оскільки відповіді ще немає, то таку інформацію витребує суд.

Один з відповідачів Микола Сеньків на суд не з`явився, але надіслав попередньо свою письмову заяву, в якій йдеться, що він позов визнає і не заперечує проти його задоволення. Решта троє відповідачів (Р. Бучкович, А. Кісак та О. Богуцький) прийшли в суд з групою підтримки. Наступне судове засідання у справі наклепу на Олександра Ткаченка відбудеться 23 січня.

В Кропивнику горіла школа

Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, у п’ятницю, 9 грудня, вогнеборці ліквідували займання у школі в селі Новий Кропивник на Дрогобиччині. Ввечері о 20.39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в дерев’яній частині будівлі загальноосвітньої середньої школи, яка прибудована до цегляної частини будівлі школи в с. Новий Кропивник Дрогобицького району. Прибувши на місце події, вогнеборці оперативно приступили до ліквідації займання. Пожежу локалізовано о 21.57 та повністю ліквідовано о 22.26  в складі двох ланок ГДЗС.

На першому поверсі вогнем знищено їдальню на площі 35 кв.м, кабінет 9-го класу на площі 20 кв.м, бібліотеку на площі 25 кв.м, пошкоджено стіни та стелю коридору на площі 50 кв.м. та 4-ри металопластикові вікна. На другому поверсі – кабінет хімії на площі 20 кв.м, кабінет педагогічного організатора на площі 20 кв.м, учительська на площі 18 кв.м, вхідні двері кабінету директора на площі 2 кв.м, пошкоджено стелю кабінету директора на площі 10 кв.м, покрівлю на площі 100 кв.м та  пошкоджено перекриття на площі 100 кв.м. До ліквідації займання залучили 20 чоловік особового складу та 6 одиниць спецтехніки.

Внаслідок пожежі ніхто не постраждав. Причини виникнення пожежі встановлюються.

Офіційне працевлаштування – це гарантія прав працівника

У четвер, 8 грудня, заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль провела лекцію «Офіційне працевлаштування та види відповідальності за порушення трудового законодавства України» в Трускавецькому міському центрі зайнятості.

Під час лекції Галина Кітраль розповіла про процедуру офіційного працевлаштування, яка є одною з істотних умов трудових відносин. Насамперед офіційне працевлаштування — це певна гарантія роботодавця соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.

Трудові відносини в Україні базуються на трудовому договорі між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (роботодавцем). Трудовий договір, як правило, оформляється наказом підприємства, який має містити, зокрема, ім’я працівника, посаду та дату початку роботи. Наказ повинен бути підписаний керівником. На основі такого наказу має бути зроблений запис у трудовій книжці працівника та його особовій картці. Трудова книжка зазвичай містить інформацію про тип роботи, що виконується, тривалість роботи тощо. Трудова книжка є підставою для визнання трудового стажу працівника з метою визначення його прав на соціальне забезпечення і пенсію після досягнення певного віку.

Також Галина Кітраль наголосила, що на сьогодні законодавством України передбачено п’ять видів відповідальності: дисциплінарна, адміністративна, матеріальна, фінансова та кримінальна. При цьому такі види відповідальності будуть застосовуватися незалежно один від одного.

Трускавецьке бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової знаходиться за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00 (крім святкових та вихідних днів).

Власна інформація

«Диво приходить грудневої ночі»

Під такою поетичною назвою відбулося свято в Трускавецькій міській центральній бібліотеці для усіх, хто вірить, що диво – явище можливе, реальне, очікуване!

Місяць грудень дивовижно щедрий і на християнські свята, і на звичаї та традиції, і на молодечі забави, веселощі, сподівання. Він є підсумком річного циклу, підготовкою до зустрічі великого Різдва Христового.

Це наша віра, наше духовне життя. І ці празники ми маємо кожного разу наново переживати в нашому серці. Отже, присутні були ознайомлені з історією грудневих свят, дізналися про те, що точкою відліку зимового циклу є свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. По всій Україні від Введення починали розучувати колядки, виготовляти «вбрання» для переряджених. Також говорили про свято Великомучениці Катерини, Святого Апостола Андрія Первозванного, Святого Миколая Чудотворця, Непорочне Зачаття Пречистої Діви Марії.

Серед грудневих свят свято Андрія найбільше виділяється своєю поетичністю і неповторністю. Нашим гостям було запропоновано переглянути зйомки обрядових дійств цього свята. Фільм закінчився, а диво продовжувалося — всі поділилися спогадами із дитинства, а далі полилися прекрасні і магічні звуки коляди…

Господині свята не забули привітати своїх гостей і друзів з днем іменин і з приходом Різдва Христового. Щира, задушевна атмосфера, що панувала того дня у залі, не залишила байдужим нікого, бо ж подібні заходи зближують нас, надихають і допомагають нам оцінити скарби нашого талановитого українського народу.

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар Трускавецької ЦБСОбновлен 12 дек 2016. Создан 11 дек 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником