Трускавецький вісник № 219 (1360) від 28 грудня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 219 (1360) від 28 грудня 2016 р.

28.12.2016У номері: Хай живе «Румбарбар»; Зимова казка завітала у Трускавець; Попередній мер критикує теперішнього.

Короткі новини

Попередній мер критикує теперішнього

Міський голова Стебника 2010-2015 рр. Василь Пецюх розкритикував діяльність чинного мера Петра Старосольського. У замітці «Бюджет Стебника-2016. Як він (не) виконувався...» в мережі Фейсбук екс-мер міста калійників пише:

«Прийняття міського бюджету міста Стебника на 2016 рік супроводжувалось міським головою П. Старосольським та його заступниками гучними заяви. Ними повідомлялось, що у 2016 році у порівнянні з 2015 роком значно зростуть надходження, зокрема від акцизного податку на тютюнові та алкогольні вироби, податку на нерухомість (крім земельного податку), єдиного податку тощо.

А що маємо? Надходження податку на підакцизні товари не виконані. Податку на нерухоме майно за 11 місяців зібрано аж 116,6 тис. грн. Податку від прибутку комунальних підприємств замість запланованих 112,5 тис. грн отримано станом на 1 грудня 2,1 тис грн. (у 2015 році за січень-листопад отримано 90,4 тис. грн). Від чистого прибутку КП "Ринок "Прикарпаття" поступило аж 2,7 тис. грн. Т.зв. "реформування" ринку призвело до відсутності в підприємства коштів на оплату за електроенергію. Єдиного податку зібрано ще менше ніж у 2015 році.

А як з видатками? У 2016 році коштів на утримання апарату міської ради було виділено на 870 тис. грн більше у порівнянні з 2015 роком. Планування бюджету новою командою привело до того, що у бюджеті 2016 року не знайшлось достатньо коштів на капітальний ремонт об'єктів благоустрою, зокрема доріг. Якби не кошти з міського бюджету міста Дрогобича для депутатів від Стебника, то не відремонтували б і тих діляночок доріг по вул. Калнишевського, Бандери, Героїв Майдану.

Не дивно, що при такому виконанні дохідної частини бюджету та неефективному їх використанні, міста Стебника немає серед центрів об'єднаних територіальних громад. А це і є головний "результат" діяльності роботи команди міського голови».

Нагадаємо, що екс-мер Стебника Василь Пецюх зараз є чинним депутатом Стебницької міської ради від НРУ, а діючий мер Стебника Петро Старосольський виграв вибори як представник партії «Батьківщина».

Внаслідок пожежі загинув 82-літній мешканець села Лішня

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, 28 грудня о 02.20 у с. Лішня Дрогобицького району в одноповерховому дерев'яному житловому будинку виникла пожежа. Вогнем знищено дах будинку на площі 80 кв. м. та речі домашнього вжитку. На місці пожежі виявлено тіло власника будівлі, 1934 р. н. Пожежу ліквідовано о 04.32 силами пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС у Львівській області. Причини події з'ясовуються.

Власна інформація

Хай живе «Румбарбар»!

В Бориславі 27 грудня відбулося офіційне закриття Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Румбарбар». Хоча творчі лабораторії пройдуть ще й сьогодні, але вже можна підвести певні підсумки цього заходу, який пройшов камерно, весело, круто. Камерно, бо фестиваль, на жаль, не став топ-темою розмов навіть у Бориславі, не кажучи вже про Дрогобиччину. Весело, бо кілька днів радості, які подарував фестиваль шанувальникам театру, запам’ятаються надовго. І круто, бо саме це слово найдужче пасує до враження тих учасників, які мали можливість бути на всіх заходах і саме так оцінювали подію.

Наш кореспондент побував лише на одній виставі «Румбарбар-фесту», проте оскільки частина є ознакою цілості, насмілимося описати на основі цієї одної вистави наші враження від фестивалю в цілому. Отже, 27 грудня, 16.00, вистава «Украдене щастя» режисера Ірина Уривського від театру «Золоті ворота» (м. Київ). Назва спонукає задуматися – а чи не за однойменним твором Івана Франка буде постановка? Та вже з перших хвилин стає зрозуміло, що ні – гра на гітарі, пісні іспанською мовою, монолог вдови про ненависть до ножів, які вбивають (вбили її чоловіка та старшого сина).

А далі пластична драма з гострим сюжетом, де в центрі – кохання. Двоє коханих не разом, він одружився, а вона виходить заміж. Власне з цього весілля і втікають закохані, бо не можуть жити одне без одного. Дійство супроводжується співом, пластичними рухами, які межують з еротикою, демонстрацією гарячого іспанського темпераменту (дія проходить в Іспанії невизначеної історичної доби). Якщо всі вистави проходили на такому високому рівні, як «Украдене щастя», тоді організаторам фестивалю – повага, респект і низький поклін.

В залі переважає в основному молодь, вона ж і залишається на закриття фестивалю, де виступає гурт «Pralnia-band». І ця всюдисуща присутність молоді є характерною ознакою творчого життя Борислава. Для прикладу, Палац культури в Бориславі разюче відрізняється від аналогічних закладів у багатьох інших містах, зокрема відрізняється тим, що сюди молодь направду йде охоче і має чим зайнятися, може розвинути свої таланти вокальні, театральні, музичні та інші.

Повертаючись до вистав на «Румбарбар-фесті», варто підкреслити альтернативні віяння, творчий неспокій та намагання популяризувати театральне мистецтво. Частково організаторами це вдається, але на майбутнє варто детальніше продумати промоцію фестивалю, щоб слава про «Румбарбар» гриміла принаймні на Дрогобиччині. Банери та біл-борди в Бориславі – це добре, як і висвітлення події місцевими бориславськими ЗМІ, але ж можна було організувати, для прикладу, виїзну виставу в Дрогобичі, підключити хоча б львівські ЗМІ, не кажучи про широкий спектр вузькоспеціалізованих «митецьких» мас-медіа. «Тусовка» місцевої молоді – це добре, але може бути щось гучніше, масштабніше. Це не критика, а реальний погляд на речі, бо потенціал учасників «Румбарбар-фесту» вартий того, аби ним захоплюватися, аби про нього говорити, аби його промувати. В нашому сучасному світі все є продуктом, і театр – не виняток.

«Румбарбар-фест» завдяки Іванові Шарану та Назарові Паніву пройшов у Бориславі вже вдруге. Яскравим спалахом він прикрасив буденне життя Борислава та бориславців напередодні Нового року. Без сумніву, цей фестиваль має майбутнє і вже через рік можна буде очікувати на Румбарбар-3. Хочеться побажати організаторам фестивалю театрального мистецтва натхнення та удачі, щоб «Румбарбар» довго жив, популяризував Борислав і театральне мистецтво, приносив не лише насолоду та оплески глядачів, але й матеріальні здобутки та дивіденди. Вкладені час, гроші та таланти вартують цього, бо кожна праця має бути винагороджена. Несмілива спроба брати по 20 гривень за вхід на окремі заходи фестивалю – це лише дрібна доля того, що можна заробити при нормальній розкрутці фестивалю, якої також бажаємо всім причетним до функціонування «Румбарбару».

Володимир Ключак

Зимова казка завітала у Трускавець

17 грудня у Трускавці в приміщенні Палацу культури ім. Т. Шевченка (Шайба) відбулися традиційні всеукраїнські змагання зі спортивних танців “Зимова казка Трускавця”. За словами організатора змагань, тренера, судді вищої категорії Асоціації спортивного танцю України, керівника клубу спортивного танцю “Ювента Денс” Юрія Задорожного, загалом у змаганнях взяли участь більше 500 танцювальних спортсменів з Львівської, Івано-Франківської, Волинської та Тернопільської областей. Учасники турніру були нагороджені медалями, дипломами, а Святий Миколай, що завітав на танцювальні виступи, нагородив дітей солодкими подарунками.

У планах клубу спортивного танцю “Ювента Денс” організація та проведення “Відкритої Першості Львівської області зі спортивних танців” у Трускавці 18 березня. Це сприятиме популяризації бальних танців на теренах Трускавця і регіону в цілому а також пропаганді здорового способу життя серед дітей та молоді.

Щира подяка партнерам і спонсорам танцювального свята: центр здоров`я “Strekoza”, магазин дитячих товарів *Baby Kids*, салон “Меблі” (м. Дрогобич, вул. Пилипа Орлика, 4), турагенція “Світ Мандрів”, дельфінарій “Оскар”, арт-ресторан “Я і Ти”, італійський ресторан “Dolce vita”.

Юрій Задорожний, Президент Клубу спортивного танцю «Ювента Денс», м. ТрускавецьСоздан 28 дек 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником