Трускавецький вісник № 14 (1376) від 30 січня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 14 (1376) від 30 січня 2017 р.

30.01.2017У номері: Про рейдерське захоплення будівлі санстанції; Форум «Україна-Європа»: Голокост; На книжковій полиці; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Звітуватимуть голова Дрогобицької РДА і мери Дрогобича та Трускавця

В середу, 1 лютого, відбудеться звіт голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимира Шутка про проведену роботу у 2016 році та перспективні плани на 2017 рік. Звіт розпочнеться о 17.00 у залі районного народного дому (м. Дрогобич, вул. 22 Січня, 28).

Наступного дня, у четвер, 2 лютого, в сесійній залі ратуші звітуватиме мер Дрогобича Тарас Кучма. Початок звіту – о 17.30.

Натомість у п’ятницю, 3 лютого, прозвітує перед виборцями міський голова Трускавця. Звіт розпочнеться о 15.00 в Народному домі Трускавця.

Школярі дізналися про види покарань для неповнолітніх

У приміщенні СЗШ № 1 м. Трускавця відбулася правова вікторина для учнів 7-х, 8-х класів на тему «Види покарань, які застосовуються до неповнолітніх» за участю дирекції СЗШ № 1 м. Трускавця та головного спеціаліста відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Катерини Сех.

Під час правової вікторини головний спеціаліст відділу Трускавецьке бюро правової допомоги розповіла учням про види покарань, які застосовуються до неповнолітніх при вчиненні ними кримінальних правопорушень. Після цього школярі переглянули фільм «Діти за ґратами», по закінченню якого учні активно обговорили проблемні ситуації, які впливають на вчинення кримінальних правопорушень

Нагадуємо, що Трускавецьке бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової   знаходиться за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян із 8.00 до 17.00 год. (крім святкових та вихідних днів).

Власна інформація

У Стебнику зросла кількість крадіжок із помешкань

У Стебнику грабежі помешкань вчиняють як вночі, так і серед білого дня. Про це сьогодні, 30 січня, доповів на оперативній нараді в дрогобицькій Ратуші Стебницький міський голова Петро Старосольський.

Завдяки випадковому збігу обставин, один грабіж зловмисникам не вдалося здійснити. За словами посадовця, мешканка Стебника йшла на ринок, але, будучи недалеко від будинку, виявила, що щось забула і вирішила повернутися. Підходить, а одні двері її помешкання вже відчинені.

Стебницький мер нагадав, що три роки тому в місті було 16 міліціонерів і два автомобілі на чергуванні, сьогодні – один поліцейський.

ЗІК

ЛьвДУВС оголошує набір на курси з підготовки поліграфологів

Львівський державний університет внутрішніх справ оголошує набір на навчання поліграфологів за напрямом «Використання поліграфа при проведенні розслідувань та роботі з кадрами».

Навчальний курс триває майже місяць, і по його завершенні слухачі отримають відповідне свідоцтво (є також можливість отримати сертифікати від провідних спеціалістів інших країн). В освітньому процесі беруть участь не лише науково-педагогічні працівники університету, а й кваліфіковані спеціалісти України та інших країн, що мають багаторічний досвід роботи у сфері інструментальної та неінструментальної детекції. Курс навчання враховує досвід найвідоміших світових Шкіл поліграфології та передбачає охоплення всіх основних методик, розроблених за час розвитку «детекції брехні». Однак, основну увагу зосереджено саме на американські підходи та стандарти, які підтвердили свою спроможність 100-річним досвідом їх застосування.

Детальнішу інформацію шукайте на сайті https://truth-expert.com.ua або ж за телефоном 098-646-20-94.

Відділ зв’язків з громадськістю ЛьвДУВС

Рейдерство по-трускавецьки: як пам’ятку архітектури приватизовує фірма з нульовим капіталом

У Трускавці, неподалік від мінеральних бюветів, розташувалася пам’ятка архітектури місцевого значення. Мова про збудовану у 1920 році віллу «Вавель», у якій донедавна базувалася санепідемстанція. Нині — будівля знаходиться на межі приватизації за 42 тисячі доларів фірмою, яку можна підозрювати у зв’язках з владою часів Януковича.

Віллу в оренду

2013 рік. Приміщення триповерхової будівлі за адресою пров. Тихий, 1 у Трускавці передають в оренду. Так, пам’ятка архітектури, загальною площею 660,5 кв.м., на два роки і 11 місяців (з 25.10.2013 по 25.09.2016) переходить у тимчасове розпорядження приватного підприємства «Гарантбуд-2012». Основна діяльність останнього, згідно з даними аналітичної платформи YouControl, будівництво житлових і нежитлових приміщень. При цьому, згідно з договором оренди, приватне підприємство мало організувати там оздоровчий заклад для дітей та молоді.

«Гарантбуд-2012» зобов’язалося сплачувати 5% від експертної оцінки вартості орендованого майна на рік. До цього, 30 вересня, ФОП Алікберова Е. Н. оцінила приміщення у 1 млн 192 тисячі гривень (близько 42 тисяч доларів). Відтак, «Гарантбуд-2012» мав перераховувати у бюджет близько 5 тисяч гривень на місяць.

Крім того, укладений договір передбачав, що орендар буде «своєчасно здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів».

Рішення про передачу майна в оренду підписано тодішньою начальницею управління комунальної власності Трускавецької міськради Тетяною Саліженко (за час головування у місті мера Руслана Козира) та директором «Гарантбуду-2012» Юрієм Богдановичем Дудяком (який, до речі, за даними того ж YouControl був насправді засновником компанії. Фактичним директором на той час значиться Орест Гівчак, його ж попередником був Богдан Дудяк, імовірно — батько Юрія Дудяка).

Фінансові справи

Варто зазначити, що «Гарантбуд-2012» є доволі цікавою компанією з точки зору її фінансових справ. Так, за даними аналітичної платформи YouControl, статутний капітал підприємства дорівнює нулю, хоча фірма і була зареєстрована ще у 2012 році.

Не дивлячись на те, що станом на 2015 рік підприємство мало непогані прибутки, воно доволі сильно обтяжене боргами.

Швидка приватизація і красномовні зв’язки

Минає рік і вже у жовтні 2014 року Трускавецька міська рада вирішує віддати пам’ятку архітектури у приватну власність. Так, більшістю голосів депутати під час чергової сесії приймають рішення «Про доповнення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації у 2014 році». Серед об’єктів — приміщення на пров. Тихому, 1.

Жодного аукціону чи конкурсу у цей час не проводиться. Таким чином, «Гарантбуд-2012» одноосібно отримує право викупити нежитлову будівлю.

На якій підставі? Судити важко. Утім, відповідальним за виконанням рішення призначили Юрія Беднарчука — голову комісії з питань бюджету, фінансів, розвитку курорту, підприємництва та комунальної власності і майна у той час.

А як свідчить інформація, зібрана у YouControl, між Юрієм Беднарчуком та Дудяками (Юрієм Богдановичем та Богданом Миколайовичем) є певні зв’язки, які через третіх осіб, імовірно, могли б пов’язувати їх.

Наприклад, можна припустити, що обох через ряд компаній і людей пов’язує ПАТ «Трускавецькурорт». Бо ж Юрій Дудяк є одним із засновників у ПП «Грагар» разом з Андрієм Остапчуком (сьогодні — депутат ТМР). І він же є директором санаторію «Шахтар», який, разом з «Трускавецькурорт» є кінцевим бенефіціаром у ЗАТ «Трускавецький валеологічний інноваційний центр».

Водночас, «Трускавецькурорт» є засновником ТОВ «Трускавецькурорт Консьєрж-Сервіс», яке знаходиться за тією ж адресою, що і Трускавецька міська організація політичної партії «Народна самооборона», одним із засновників якої є Руслан Романович Беднарчук, імовірно, брат того самого Юрія Романовича Беднарчука.

Подібні зв’язки можна знайти і між Дудяками та тодішнім міським головою Трускавця Русланом Козирем.

Суди без рішень

Далі ж у 2015 році, «Гарантбуд-2012» звертається до Господарського суду Львівської області, аби той визнав право у спільній частковій власності на майно будівлі у провулку Тихому, 1. Позивач заявив, що виконав ремонтних робіт у будівлі на суму, що перевищує її оціночну вартість, а відтак, він вже має право стати її власником без сплати грошей за приватизацію.

Через те, що суд не отримав від позивача витребуваних документів, справу залишають без розгляду. Ця ситуація повторюється і вдруге у 2015.

Часі ішов і, зрештою, термін оренди будівлі сплив. Нова міська влада не продовжила договір, але приміщення, за даними джерела Дивись.info не звільнили і досі.

Навіщо «Гарантбуд-2012» подавав позови, хоча і не надав необхідних документів — незрозуміло.

Два суди — одне рішення?

У 2016 році справа набрала нових обертів. Виявляється, «Гарантбуд-2012» не сплатив за оренду 43 тисячі гривень. Тому 11 листопада Дрогобицька прокуратура подала до господарського суду Львівської області позовну заяву в інтересах Трускавецької міської ради до приватного підприємства щодо повернення територіальній громаді туристичного міста пам’ятки культурної спадщини.

«Дане приміщення, вартість якого на сьогодні складає майже 1,2 млн грн, з 2013 року перебувало в користуванні відповідача. З огляду на те, що приватне підприємство з червня поточного року припинило сплачувати орендну плату за його використання, прокуратурою подано до суду відповідний позов, у якому також поставлено вимогу стягнути з недобросовісного відповідача 43 тис грн заборгованої орендної плати», — значиться у повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області.

За справу взявся суддя Роман Кидисюк.

Крім того, прокуратура також встановила порушення вимог чинного законодавства в діяльності Трускавецької міської ради при прийнятті у 2014 році рішення про включення вказаного об’єкта до переліку таких, що підлягають приватизації.

І хоча на перший погляд могло здатися, що на цьому історія завершиться, це не так. 16 січня 2017 року «Гарантбуд-2012» подає в суд позов про внесення змін до договору оренди, аби збільшити її термін до 5 років. Суддя господарського суду Олександра Запотічняк визнає підстави достатніми для того, аби відкрити справу. У зв’язку з цим, провадження щодо повернення майна територіальній громаді Трускавця призупиняють.

Обидва засідання призначили на 1 лютого.

Думки сторін

Аби краще зрозуміти ситуацію, ІА Дивись.info зв’язалася з колишнім депутатом міської ради Трускавця Ігорем Пільком, який свого часу активно виступав проти приватизації пам’ятки архітектури.

- Моя принципова позиція полягала в тому, що майно громади повинне ефективно працювати. І для цього є тільки два варіанти: або ефективне використання в якості комунального підприємства, яке дохідне і ліквідне, і другий — це приватизація через аукціон, - Ігор Пілько, екс-депутат Трускавецької міської ради

За його словами, вперше фірма «Гарантбуд-2012» з’явилася, коли вони намагалися приватизувати дитячу лікарню. Тоді Ігор Пілько і ще кілька депутатів виступали проти цього, бо вважали, що будівля цілком може працювати в якості комунального підприємства.

«Але була зроблена фірма чи не під приватизацію, яка отримала преференції, — каже екс-депутат. — Ми відвоювали цю приватизацію, по якій були смішні ціни. І тут знову виплила ця фірма при приватизації приміщення, де була санстанція…».

На думку Ігоря Пілька, непрозорим був ще момент, коли у 2014 році влада вирішила віддати будівлю під викуп.

Також ми пробували зв’язатися з Ольгою Сегер, начальницею управління комунальної власності Трускавецької міської ради. Утім її робочий телефон не відповідав.

Крім того, ми намагалися додзвонитися до самого ПП «Гарантбуд-2012». Мобільний телефон був недоступний, а стаціонарний мовчав.

Утім, на сайті «Трускавець-online» під зверненням депутатського корпусу ТМР до обласного Господарського суду стосовно цієї справи, вдалося знайти коментар користувача під іменем Богдан Дудяк. Імовірно, того самого директора підприємства.

Він запевняє, що усі звинувачення на його адресу — це «повна нісенітниця». Навіть більше. Чоловік пише, що «інвестор не отримав від оренди ніякого прибутку, бо міська влада своїми діями завадила ввести в експлуатацію споруду».

***

ІА Дивись.info продовжить слідкувати за справою та намагатиметься отримати коментарі усіх сторін конфлікту. Але наразі остаточно говорити про те, кому все ж дістанеться триповерхова пам’ятка архітектури, важко. Лишається тільки чекати рішення суду у лютому. Сьогодні лиш можна констатувати: оздоровчого комплексу для дітей та молоді Трускавець так і не побачив, а міський бюджет втрачає кошти, бо за простої приміщення ніхто платити не буде.

Ганна Беловольченко, Дивись.Інфо

Візит делегації з Трускавця на X міжнародний Форум «Україна – Європа»

27 – 28 січня 2017 року в польському місті Жешув (Ряшів) проходив захід, дуже важливий для України, її позиціонування як європейської країни. Форум Європа-Україна – це одна з найважливіших конференцій, яку від 2007 року проводить Інститут східноєвропейських досліджень. Головні теми засідань – процеси модернізації України, економічні реформи, проблема міжнародної безпеки, питання національних меншин та культурної спадщини, взаємовідносини та співпраця між Україною та Європейським Союзом, розвиток туризму в карпатському єврорегіоні.

– Підкарпаття – це природне місце для організації Форуму Європа-Україна, - наголосив спікер польського Сейму Марек Кухцінський. - Ми пишаємося тим, що форум відбудеться вже вдруге у Ряшеві. Це вже десятий випуск, раніше заходи проходили у Лодзі та Києві. Ряшів та Підкарпаття – це природне місце, з огляду, зокрема, на географічне розташування.

До участі у Форумі був запрошений голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. Організація тісно співпрацює з Інститутом східноєвропейських досліджень та Секретаріатом закордонних справ Сейму Польщі і мала змогу залучити до участі в Форумі міського голову Трускавця в якості спікера на одному з засідань. Мер Трускавця Андрій Кульчинський був доповідачем поряд з такими відомими політиками і спікерами як, наприклад, відомий чеський і європейський політик Карл Шварценберг - Глава княжого Шварценбергів, герцог Крумловський, ландграф Клеттгау, граф Зульц, в минулому міністр закордонних справ Чехії, Давід Лясек – міністр спорту і туризму Польщі, Андрій Дещиця – Посол України в Польщі та інші.

Також Трускавець отримав можливість розмістити свій експозиційний стенд на виставці, яка проходила в рамках Форуму. Цей стенд управління розвитку міста підготовило спільно з управлінням туризму і курортів Львівської ОДА, і він був визнаний одним з найкращих на виставці посівши другу позицію. Це дуже важливо, адже на Форумі були присутні 1 200 поважних осіб зі всієї Європи.

Протягом двох днів Іван Цегенько та Андрій Кульчинський брали участь в пленарних засіданнях, які проходили в декількох секціях. Головні теми засідань – процеси модернізації України, економічні реформи, проблема міжнародної безпеки, питання національних меншин та культурної спадщини, взаємовідносини та співпраця між Україною та Європейським Союзом, розвиток туризму в прикордонних територіях. Зокрема мер Трускавця представив місто-курорт з його унікальними лікувальними і туристичними можливостями. Андрій Богданович наголосив на винятковості і масштабності Трускавця як центру курортології, відпочинку, рекреації та медичного туризму в Карпатському євро регіоні.

– Такі Форуми – це своєрідна комунікативна площадка, в першу чергу. На таких заходах появляється унікальна можливість познайомитись і зав’язати неоцінені контакти з представниками політичного істеблішменту України і Європи, бізнесовими і громадськими діячами. Ми спільно з Андрієм Кульчинським цей Форум використали ще й для потужної промоції Трускавця та його позиціонуванню в Європі як центрального курорту карпатського регіону. Впевнений що нам це вдалося якнайкраще! – розповів Іван Цегенько. – Також за ці два дні ми мали змогу зустрітись з нашими старими друзями та познайомитись і поспілкуватись з багатьма відомими людьми, політиками, дипломатами, розповісти їм про місто-курорт, запросити в гості. А це дуже важливо, тому що вперше за останні десятиліття Трускавець з містечкового рівня потужно вийшов на європейський! Переконаний, що це позитивно вплине на популярність курорту.

На зворотньому шляху на запрошення мера Перемишля делегація з України побувала на відкритті нового гірськолижного спуску в цьому місті, де мала змогу познайомитись і поспілкуватись з прем’єр-міністром Польщі Беатою Шидло, котра спеціально приїхала на відкриття. Цікаво, що цей відпочинковий комплекс збудований на спільні гроші Європейського Союзу і бюджету Перемишля.

– Мені було особливо цікаво побувати на відкритті такого відпочинкового центру, бо ГО «ЄІУ» тісно співпрацює з гірськолижним комплексом «Буковиця» і 8-9 лютого 2017 р. ми спільно проводимо Перший міжнародний гірськолижний дитячий Кубок, – розповідає Іван Цегенько, – Вразив підхід до організації дозвілля своїх громадян в Польщі. Фінансування будівництва повністю здійснювалось не за кошти підприємців. На відкриття невеличкого лижного спуску приїхала прем’єр-міністр Польщі! Подію висвітлювали всі перші телевізійні канали, періодичні видання, радіо! А що ж в нас? На відомий і важливий дитячий фестиваль «Яскрава країна» в Трускавці не приїхав жоден телевізійний канал, бо за приїзд і висвітлення запросили немалі гроші, незважаючи, що захід не є комерційним! І державні установи, які б мали на це реагувати, не звертають на такі випадки жодної уваги. Ось так нам «допомагають» популяризувати Трускавець!

Черговий візит до Польщі закінчився. Є сподівання, що час, витрачений на такі події, не страчений намарно. Є надія що Європейський Союз буде більш активніше нам допомагати. Але багато що залежить від нас – нашого розуму, згуртованості і віри в майбутнє!

Степан Гнатків

Фальсифікація світу

/На книжковій полиці/

Звісно, що ця книга не для кожного. Бо не кожен хоче глянути на світ тверезо і визнати, що щодня стає жертвою маніпуляцій. Але для тих, хто дотримується не нав’язаних безглуздих законів та умовностей, а правил здорового глузду, книга німецького психіатра та богослова Манфреда Лютца «Блеф! Фальсифікація світу» (Manfred Lütz, “Bluff! Die Fälschung der Welt”) стане справжньою насолодою.

Кілька прикладів маніпуляцій. Перший – намагання нав’язати думку, що здоров`я – це найважливіше у житті. Другий – «аксіома», буцімто наука має більше рації порівняно з релігією, або навіть порівняно зі здоровим глуздом звичайних людей з досвідом. Третій – історичні кліше, які повторюємо, не задумуючись, що вони є брехнею. Четвертий – фальшивий світ психології. П’ятий – споживацтво, яке нам нав’язують медіа. Шостий – самі медіа та подача ними інформації, розставлювання вигідних комусь акцентів. Сьомий – різноманітні «авторитетні» державні та міжнародні установи, грантоїдство, фальшиві пріоритети. Восьмий – кастинги та гоніння за успіхом як головна «цінність». Дев`ятий – фінансовий світ та консультативний бізнес. Десятий – життя в віртуалі та залежність від соцмереж. І це ще не всі приклади маніпуляцій, які розвінчуються в книзі Манфреда Лютца.

Штучна метушня, завищений темп життя, акцентування на другорядному, крадіжка особистого часу фальшивим світом, ілюзії сприйняття, шахрайські правила гри, які нав’язує нам суспільство – про це говорять одиниці. Абсолютна більшість мовчки та пасивно сприймає нав’язані правила гри та грає за ними. Грає і апріорі опиняється в програші.

Книга, яка в Німеччині коштує 17 Євро, в Україні продається не дешевше, ніж за 100 гривень. В українському перекладі «Блеф! Фальсифікація світу» видана «Видавництвом Жупанського» в 2016 році. Трускавчани мають можливість прочитати цю книгу в УРБАН-бібліотеці (м. Трускавець, вул. Бориславська, 36), де хорошої нової літератури на різноманітну тематику є чимало.

Після прочитання книги Манфреда Лютца «Блеф! Фальсифікація світу» вкотре переконуєшся, що варто жити справжнім життям. Як кажуть мудреці, ми не можемо додати днів до свого життя, але можемо додати життя до наших днів.

Головний висновок – треба бути самим собою і не піддаватися на маніпуляції. Суспільство намагається зробити кожного з нас зручним гвинтиком (так було, так є і так, без сумніву, буде), і тільки від нас залежить, чи погодимося ми з нав’язаними правилами гри, а чи житимемо за правилами здорового глузду. Пам`ятаймо, що життя нам дане лише один раз. Тому прожити його треба гідно, не витрачаючи на абищо.

Володимир Ключа

Свіча Голокосту не гасне

Складовою масового знищення населення України стало цілеспрямоване винищення євреїв, циган і психічно хворих людей. З початком окупації Західної та Правобережної України нацисти створили у великих містах 50 гетто, до яких силоміць зганяли всіх євреїв. Це були огороджені колючим дротом міські квартали, де вони жили в найзлиденніших умовах. Ізолювавши євреїв, гітлерівці або розстрілювали їх окремими групами за межами гетто, або відправляли на знищення в табори смерті, побудовані в Німеччині й Польщі.

Найбільшим в Україні було Львівське гетто (існувало з листопада 1941 р. по червень 1943 p.). У ньому утримували 409 тис. євреїв. З подальшим просуванням на схід їх знищували відразу на місці. Ці винищувальні акції виконували спеціальні групи, сформовані з нацистів і місцевих жителів, які співпрацювали з окупантами. В Одеській області євреїв знищували румунські війська. Мирне населення України шокували масові розстріли євреїв у Бердичеві, Браїлові, Дніпропетровську, Житомирі, багатьох інших містах і містечках. У Києві місцем винищення євреїв став Бабин Яр. Протягом 28 вересня — 3 жовтня 1941 р. тут було розстріляно майже 40 тис. євреїв. У Бабиному Яру розстрілювали також радянських партизанів, членів ОУН, військовополонених і заручників, психічно хворих людей. Усього там загинуло наглою смертю понад 195 тис. мешканців України.

Загалом гітлерівський окупаційний режим відповідальний за загибель 1,5 млн. євреїв. Ті, хто залишилися живими в Україні, урятувалися насамперед завдяки місцевим жителям-неєвреям. Незважаючи на смертельну небезпеку, вони мали мужність здійснити моральний подвиг. Цих людей назвали «праведниками світу», серед них і 1755 українців. Рятівниками євреїв визнано митрополита Андрея Шептицького й греко-католицького священика Омеляна Ковча.

"Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції ГА ООН.

Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще понад 90 держав.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

Отож, Голокост дійсно був, і, зберігаючи пам'ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

Заперечення Голокосту неприйнятно з точки зору моралі, оскільки несе загрозу існуванню всього світу.

Підготувала Лідія Стецик, завідувач бібліотекою-філією №2 м. ТрускавцяСоздан 30 янв 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником