Трускавецький вісник № 20 (1382) від 9 лютого 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 20 (1382) від 9 лютого 2017 р.

09.02.2017У номері: Пленер художників-іконописців у Трускавці; Короткі новини.

Короткі новини

Школярам розповіли про власність

6 лютого заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль провела із юними трускавчанами – учнями 9-х, 10-х та 11-х класів НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця цікавий лекторій на тему «Власність у нашому житті. Поняття і форми власності. Суб’єкти права власності».

Галина Кітраль ознайомила учнів з поняттям «власність», зокрема, що означає «володіти річчю», «користуватися річчю», «розпоряджатися річчю»; правами неповнолітніх власників, розповіла про право власності в об’єктивному і суб’єктивному розумінні, форми власності, способи набуття і припинення права власності, пояснила, що означає бути власником тої чи іншої речі. Крім того, Галина Кітраль провела з учнями міні-тренінг «Юридичний рахунок», де учні закріпили різнобічні знання з права, проаналізувавши ту чи іншу ситуацію на правову тематику.

За результатами проведеного лекторію: учні дізналися: що таке власність, опрацювали поняття «користування», «володіння» та «розпорядження»; які є способи набуття і припинення права власності в Україні; навчилися швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають у повсякденному житті підлітка, відстоювати свої права у правовому порядку.

Після завершення лекторію усім присутнім Галина Кітраль роздала буклети «Бюро правової допомоги – Ваш юридичний довідник».

Принагідно нагадуємо читачам, що до Трускавецького бюро правової допомоги можна звернутися за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 17:00 (крім святкових та вихідних днів, тел.: (03247)-5-05-30; моб.: 099-29-63-194.

Власна інформація

У Трускавці можна виготовити закордонний та ІD-паспорт

У Трускавці мешканці можуть отримати послугу із виготовлення нового виду документів: внутрішнього паспорта – ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Про повідомили у ГУДМС України у Львівській області.

Завідувач Трускавецького міського сектора ГУ ДМС України у Львівській області Ольга Яценко повідомила, що попит на послугу високий від першого дня прийому.

Прийшло уже чимало людей. Це і мешканці Трускавця, і жителі навколишніх сіл. Переважно, потребують виготовлення паспорта для виїзду за кордон. Прийом спокійно триває від ранку. Незадоволених не було, – розповідає вона.

Від сьогодні у тестовому режимі розпочали прийом документів на виготовлення паспортів з електронним носієм й у Бориславі. «Як тільки налагодиться стабільний процес – одразу розпочнемо повноцінний прийом документів на послуги, – розповідає завідувач Бориславського міського сектора Олег Мороз. – Найближчими днями мешканці Борислава зможуть виготовити паспорти тут, у рідному місті.

Нагадаємо, що загалом на Львівщині є 29 міграційних територіальних підрозділів. У всіх без винятку вже встановлені автоматизовані робочі місця, що дозволять виготовляти новий вид паспортів з електронним носієм. Найближчим часом мешканці Перемишлянського, Сколівського і Турківського районів теж зможуть звертатись за виготовленням паспортів у свої районні міграційні підрозділи. Отож, у Львівській області фактично кожен район та кожен міграційний підрозділ зможуть надавати таку послугу.

ЗІК

У бюджеті Трускавця передбачили 300 тис. грн на компенсацію пільгового проїзду в маршрутках

У Трускавці в міському бюджеті на 2017 рік передбачено кошти на відшкодування перевізникам витрат за пільговий проїзд в міському транспорті загального користування, в сумі 300 тис. грн.

Про це ІА ZIK повідомили у Трускавецькій міській раді.

Також рішенням Трускавецької міської ради затверджено порядок компенсації витрат автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів, що мають право на пільговий проїзд на міських маршрутах загального користування.

Станом на сьогодні право безкоштовного проїзду в автомобільному транспорті загального користування зберігається за переважною більшістю пільговиків. Загалом, це понад 20 категорій пасажирів, які за соціальною ознакою можуть користуватись такою можливістю.

ЗІК

У Дрогобичі жінку, яка важко хворіє, покусали щурі

У Дрогобичі жінку, яка важко хворіє, двічі покусали щурі. Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням Дрогобицький міжміський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»

За словами начальника відділу Ігоря Майкута, за останні роки помітне збільшення кількості покусів людей тваринами, зокрема, собаками, котами, гризунами різних видів (ласиця, миші, пацюки, білки і т.д.). Були звернення мешканців м. Дрогобич щодо значної заселеності гризунами нежитлових приміщень, прибудинкової території багатоповерхових будинків.

Дрогобицький міжміський відділ скеровував пропозиції керівникам підприємств, організацій, в тому числі ОСББ, щодо необхідності проведення заходів із знищення пацюків, однак належної реакції не було.

«Недоcтатнє проведення дератизаційних заходів cприяє збільшенню популяції гризунів (одна пара щурів дає щорічно 700-800 особин приплоду), як наслідок, створює передумови до виникнення захворювань на лептоспіроз cеред населення, значно погіршує санітарно-протиепідемічний cтан населених пунктів», – зауважив Ігор Майкут.

ЗІК

На Львівщині штрафують нелегальні таксі, - на порушників складено 15 протоколів

З початку року на Львівщині за незаконне перевезення пасажирів у автомобілях, облаштованих як таксі, оштрафували 15 водіїв таксі. Про це 9 лютого повідомили в обласному управлінні Укртрансінспекції за результатами рейдових перевірок.

"Ще у січні, спільно із працівниками Патрульної поліції міста Львова, ми розпочали систематичні перевірки автомобільних перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів на таксі. Предметом таких рейдів є дотримання таксистами вимог законодавства про автомобільний транспорт, - розповідає начальник управління Сергій Небесний. - Перші результати вже є, зокрема на порушників складено 13 адмінпротоколів".

З його слів, йдеться про експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензії, що карається штрафом відповідно до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

"За надання послуг таксі без відповідної ліцензії передбачений штраф у розмірі від 17 тисяч до 34 тисяч гривень, - наголосив Сергій Небесний. - На сьогодні у судовому порядку вже винесено 2 постанови щодо накладання штрафу на порушників - таксистів у розмірі 17 тисяч гривень".

Окрім цього, під час державного контролю виявлено 2 факти надання послуг з перевезення пасажирів легковими автомобілями з іноземною реєстрацією. Відповідно складено 2 адмінпротоколи (згідно зі ст. 133-2 КУпАП) та винесено постанови про накладення адміністративного штрафу у сумі 1700 грн на кожного порушника.

Зазначимо, що рейди здійснюються на виконання "Плану спільних загальнодержавних заходів здійснення державного контролю за автомобільними перевізниками, що надають послуги з перевезення пасажирів на таксі з порушенням вимог законодавства про автомобільний транспорт на період з 16.01.2017р. по 16.04.2017р.", погодженого Міністерством інфраструктури України, Укртрансбезпекою та Національною поліцією України.

Прес-служба Львівської ОДА

Твориться диво

Кожна картина – це диво, сотворене руками людини. А що вже казати про ікону, яка інколи має дивовижні здатності зцілювати, навертати до Бога, заспокоювати, змушує задуматися над своїм ставленням до інших людей та до Господа. Прикладів чудотворних ікон можна називати багато, кожна з них має свою історію, свої легенди, своє значення.

Творіння ікони – справа дуже сокровенна, можна сказати сакральна. Не можна писати образ, будучи нечистим, заклопотаним, суєтним, нещирим. Адже писання ікони – це не просто малювання картини, це вкладення часточки своєї душі.

В готельно-курортному комплексі «Карпати» з 5 по 15 лютого триває пленер художників-іконописців на тему «Джерела». Участь в пленері беруть митці Андрій Винничок, Ольга Кравченко, Наталія Русецька, Оксана Винничок, Софія Білик, Остап Лозинський, Роман Зілінько, Олександр Бриндіков, Уляна Нищук, Орест Рабик, Уляна Томкевич, Данило Мовчан. Їх – 12, як апостолів. Куратором та автором концепції пленеру іконописців є Марія Цимбаліста.

Кожен день митці починають з молитви в каплиці оздоровниці. Після благословення, уділеного отцем Володимиром Бондарчуком, духовним опікуном і одним з організаторів пленеру, іконописці займають місця в затишному напівтемному залі і під відповідну музику беруться до справи.

- Коли я був на пленері іконописців у Польщі, в Криниці, то подумав – а чому б нам у Трускавці не організувати такі самі пленери, - розповідає отець Володимир. – Керівник «Карпат» Лев Грицак підтримав мою ідею і люб’язно погодився прийняти митців, за що я йому щиро вдячний.

- У Трускавці пленер іконописців відбувається вперше, - доповнює отця співорганізатор пленеру, «комісар» Андрій Винничок. – Це добрий початок і надіємося, що він буде постійно розвиватися. Будемо пробувати в наступні роки, якщо Бог дасть, залучати до наших пленерів учасників з інших країн, зокрема з Польщі та Словаччини.

- Я закінчив відділ сакрального мистецтва Академії мистецтв, тому вже не вперше відвідую такі пленери, - каже митець Данило Мовчан. – А от у Трускавці я вперше. Тут особлива атмосфера, яка надихає мене…

До речі, чимало творчих людей, з якими журналістам доводиться спілкуватися при виконанні своїх професійних обов`язків, відзначають благодатний, позитивний вплив на них аури Трускавця, своєрідності та неповторності цієї місцини. Серед них – і учасники пленеру іконописців.

Лине тиха музика, зосереджено вдивляються у лики святих художники, шелест та легеньке поскрипування немов доповнюють ідилічну картину творення дива. Триває творчий процес, результатом якого стає ікона.

Написані учасниками пленеру ікони залишаться в Трускавці. Є ідея започаткувати оригінальну трускавецьку колекцію ікон, що, без сумніву, було б додатковою популяризацією не лише іконопису як мистецтва, але й було б популяризацією нашого славетного Трускавця, курортної столиці України.

Володимир Ключак

Додаток. Із концепції пленеру іконописців «Джерела» у Трускавці

Протягом останніх років в українській культурі відновлюється інтерес до сакрального мистецтва й, зокрема, сучасного іконопису, який дозволяє сучасним художникам та християнським спільнотам, для яких і в яких вони працюють, з одного боку, зберігати зв’язок із духовними традиціями Вселенської Церкви та української церковної спільноти, а, з іншого боку, відповідати духовним та естетичним потребам свого часу. Ікона є відображенням речей позачасових та досконалих, але, водночас, залишається невіддільною від духовного світу певної спільноти та її часового контексту.

У наш, насичений інформацією, розмаїтими яскравими образами та звуками, час, зберегти цю тонку матерію дочасності та вічності у своїх мистецьких творах художникам допомагає спільна праця в колі однодумців поза межами свого звичного робочого середовища. Такі «пленери» допомагають художникам зосередитись на найважливішому, а також служать джерелом натхнення та новим творчим середовищем для місцевих мешканців.

Ми вирішили назвати проект у Трускавці «Джерела» не лише тому, що це мальовниче місто славиться своїми цілющими водами, але й тому, що це місто може стати для художників та гостей цього міста також місцем духовного збагачення й творчого оздоровлення.

Для Першого пленеру, аби знайти певні спільні точки дотику й більше дізнатись про місто, його мешканців та історію, ми пропонуємо художникам звернутися до теми води й джерела як можливості зцілення й, можливо, тоді можна буде теж по-новому подивитися на такі чудові християнські назви трускавецьких джерел як «Еммануїл», «Марія», «Катерина», «Барбара» (Варвара), «Софія», «Гелена» та ін. Адже за цими іменами окрім місцевих історій ховаються  універсальні християнські правди: Еммануїл, що значить З Нами Бог  – воплочений у Різдві Христос, який є джерелом життя та милосердя; Марія, яка удостоїлась стати Матір’ю Бога та найбільшою заступницею людства; Софія, що означає мудрість, джерелом якої є Господь, Гелена, яка отримала честь віднайти хрест – страшне знаряддя муки, на якому був розп’ятий за гріхи людства Христос, але який також став для кожної людини можливістю правдивого оздоровлення та вічного життя, Катерина, Варвара – святі мучениці сильної віри, Анна – богобоязлива й терпелива матір Богородиці…

Поза цими локальними розвідками, пропонуємо художникам звернутися до символіки води в християнській культурі, загалом, а вона надзвичайно багата.

Вже в Старому Завіті ми бачимо, що рай є місцем, звідки б’ють джерела води живої, що напуває землю. Після свого вигнання з раю людина перебуває у постійному пошуку тої води, що приносить вічне життя. Символічно, що в пошуках землі обіцяної після виходу із Єгипетської неволі, людство блукає в пустелі, де відчувається постійний брак та дуже сильна потреба води.  Боротьба за володіння джерелом часто є надзвичайно жорстокою, адже людина та все живе постійно відчувають спрагу.

Цю спрагу в Новому завіті втамовує Христос – занурюючись в Йорданські води Він освячує увесь створений світ (Богоявлення; перебуваючи поруч він стає джерелом життя правдивого (Зцілення розслабленого біля овечої купелі); прохаючи у жінки самарянки-води він напоює її вірою (Христос і самарянка); зцілюючи сліпих Христос відкриває їх внутрішні очі (зцілення сліпонародженого біля Силоамської купелі); вода і кров, які виходять із проколеного тіла Ісуса Христа тамують людську безкорисливої любові (Страсті Христові, Розп’яття). Так, «…Ісус і закликав на ввесь голос: «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п'є!» (Ів. 7, 37-38). Занурення у воду є знаком оновлення та народження нової людини, в єдності з Богом.

Водночас, вода може бути образом жорстокої дійсності. Тож невипадково основою Церкви стали рибалки (Петро, Андрій, Іван, Яків), а церква для християн – кораблем спасіння, міцним ковчегом у бурхливих водах світу. Незамінними цеглинками того ковчегу, що є також прообразом раю, є безкінечні сонми святих мучеників, хрещених жертвою власної крові, святителів, що зберігають та передають таїнство Хрещення, преподобних пустельників та монахів, які притягують своєю аскезою та молитвою вірних навіть у пустелю….

Запрошуємо художників до спільних роздумів над цими темами, до творчих пошуків, й тематичних доповнень, а також пропонуємо у своїх іконографічних розвідках пам’ятати про мальовничий ландшафт та історичну архітектуру Трускавця й спробувати його характерними елементами збагатити свої, особливо, сюжетні композиції.Обновлен 10 фев 2017. Создан 09 фев 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником