Трускавецький вісник № 23 (1385) від 14 лютого 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 23 (1385) від 14 лютого 2017 р.

14.02.2017У номері: Зустріч з Василем Кузаном і Тетяною П`янковою; Інформує податкова; Короткі новини.

Короткі новини

В Бориславі в церкві вчинено акт вандалізму

У Бориславі невідомі особи облили продуктами переробки нафти стіну православної церкви. Про це інформує газета «Нафтовик Борислава» з посиланням на парафіян церкви Усікновення Глави Івана Хрестителя (УАПЦ). Крім того невідомі зловмисники залили будівельну «пінку» всередину церковного дзвону. Настоятель храму о. Юрій Баса закликав своїх парафіян не проклинати цих негідників, а молитись за них.

Власна інформація

Nowy Konsulat Honorowy Austrii we Lwowie

We Lwowie oficjalnie wznowiono działalność Konsulatu Honorowego Austrii. Jego nowa siedziba mieści się teraz przy ul. Czuprynki, 6, w sąsiedztwie polskiej szkoły nr 10.

Otwarcia honorowej placówki dyplomatycznej dokonała Ambasador Austrii na Ukrainie Hermine Poppeller. Pani ambasador powiedziała, że Konsulaty Honorowe Austrii są również w Czerniowcach, Charkowie, Dniprze, Odessie. Przedstawiciel MSZ Ukrainy we Lwowie Wiaczesław Wojnarowski zaznaczył, że w 1922 roku we Lwowie został otwarty Konsulat Generalny Austrii, który działał do 1939 roku. Niedługo po odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę, we Lwowie znów zaistniał Konsulat Honorowy Austrii, w działalności którego było kilka przerw. Były Konsul Honorowy Jarosław Nakonecznyj stale uczestniczył także w ważnych wydarzeniach miejscowych Polaków i Lwowskiego Kościoła Łacińskiego, a na łamach dwujęzycznego magazynu „Галіція/Galizien” ukazywały się artykuły o wspólnym dziedzictwie sąsiednich narodów na tych terenach.

Trzecim z kolei Konsulem Honorowym Austrii we Lwowie został młody adwokat Markijan Malski, syn Markijana Malskiego, Ambasadora Ukrainy w Polsce w latach 2010-2014.

W otwarciu Konsulatu Honorowego Austrii oraz konferencji naukowej z okazji 25.lecia stosunków dyplomatycznych między Ukrainą i Austrią, który odbyła się w tym dniu na Narodowym Uniwersytecie im. Iwana Franki uczestniczyły również władze Lwowa i obwodu lwowskiego.

Konstanty Czawaga, tekst i zdjęcia, Kurier Galicyjski

Кохання, творчість і веселі історії

Новий директор трускавецького пансіонату «Нафтуся» Спілки письменників України Василь Кузан видав свій перший великий твір – роман «Експрес-наречений». Презентація цієї книги, а також інших книг Василя Кузана та творів письменниці й поетеси Тетяни П`янкової проходила 13 лютого в УРБАН-бібліотеці (м. Трускавець, вул. Бориславська, 36). Захід було скомпоновано з чотирьох частин, які плавно змінювали одна одну та доповнювали себе навзаєм.

1. Лірично-поетичні діалоги

Поетичні твори Василя Кузана та Тетяни П`янкової можна, звісно, читати – на самоті, з коханою людиною чи в ширшому колі. Проте краще їх слухати, причому у виконанні самих творців цієї поезії. Еротика й сум, тонкий гумор і елегійне мереживо філософії, реальність буденності і містичність майбутнього щастя – все переплітається у цих віршах.

Василь Кузан сидить на стільці в освітленні нічної лампи і читає. Голос Тетяни П`янкової лине немов з іншого виміру – поетеса заховалася за спинами слухачів. Темна приглушена кольорова гама, тихий і впевнений голос поетеси й поета створюють неповторне митецьке дійство, де ролі слухача замало. Так і хочеться заплющити очі й поринути разом з Василем і Тетяною в Королівство Любові, де все добре, ідеально, де немає місця дріб`язковості чи задавненим проблемам.

Навряд чи хтось після цієї частини вечора зміг би зарифмувати хоча б один вірш, навряд чи хтось запам’ятав читане слово. Але воно, це Слово, немов омило присутніх чистим струменем і спонукало пережити те, що тліло під попелом спогадів. Зрештою, як би не писав про цю частину вечора в УРБАН-бібліотеці – все одно це буде банальність. Там попросту треба було бути і відчути ці мурашки на власній шкірі…

2. Презентація книг

Василь Кузан та Тетяна П`янкова пишуть по-різному. Він цілком реальні історії поєднує так, що виходить одна сюжетна лінія, яка є зовсім неправдоподібною, фактично нереальною. І все ж всі описані ним ситуації траплялися в житті тамади. Так-так, саме тамади, бо закарпатець Василь Кузан провів особисто 580 весіль і практично на кожному були якісь цікаві історії. Саме вони і лягли в основу роману «Експрес-наречений». Книгу можна було придбати відразу після презентації, її вартість – 70 грн. (від видавництва). Письменник додає інструкцію до роману та гарантію трьох днів нестримних веселощів.

«Експрес-наречений» - далеко не перша книга Василя Кузана. Окрім прози пише він поезію, причому і таку, яка стала улюбленими піснями. Приклади: «Золото Карпат», «Троянди для тебе», «Ти не вір мені, Зоряно», «Рапсодія» та ще близько сотні (!) пісень, які виконують такі знані естрадні виконавці як Іван Попович, Степан Гіга, Валентина Степова, Ярослав Музика, Микола Свидюк та інші.

Тетяна П`янкова – уродженка Вигоди на Івано-Франківщині і справжня красуня. Своєю присутністю вона розвіює міф, що жінка буцімто не може бути одночасно красивою і розумною. Перед учасниками зустрічі вона спочатку постала таємничою незнайомкою, котра читає лірику, а згодом – письменницею, котра пише вигадані історії в дуже правдоподібному стилі. Її «Кролівна» - це історія про двох і … самку кроля, яка чимось нагадує «білочку», котра приходить до алкоголіків.

- Це історія про пару, яка нездатна бути парою, - розповідає авторка «Кролівни». – Своє життя вони перетворили в велику дисгармонію, дуель між чоловіком та жінкою, яка закінчилася розривом. Це книга про чоловіка, який залежний від алкоголю. Це книга про жінку, яка залежна від чоловіка…

Тетяна П`янкова зачитала невеличкий уривок з цього твору про Дениса та Анну (головні герої «Кролівни») і зазначила, що хоча всі історії в повісті вигадані, але є реальні прототипи цих персонажів. «Я автор і залежна від думок про людей, з якими я знаюся», - пояснила письменниця та додала, що її «Кролівна» «не завантажує мозок, а дає можливість відпочити».

3. Відповіді на запитання

Запитань практично не було. Вірніше, публіка була в такому захопленні від почутого, що не проявляла високої активності і питання були так собі, не дуже. Як пожартував колишній вчитель математики Василь Кузан, або присутні зрозуміли все, або ж не зрозуміли нічого.

Відтак третя частина зустрічі перетворилася у звичайну розмову – про весілля в Україні і за кордоном, про зустрічі з письменниками та атмосферу на них, про жінок, які надихають і про те, чи слово «стерво» потрібно перекладати як «падлюка», чи все-таки краще залишати без перекладу.

Третя частина вечора-презентації плавно переросла в четверту, а загалом зустріч з Василем Кузаном і Тетяною П`янковою тривала дві з половиною години.

4. Пригощання кавою

Поет Богдан Британ ще на початку зустрічі пропонував поміняти місцями її заплановані частини, тобто – спочатку кава, а потім поезія. Втім, і те, й інше було добрим, бо поезія зустріла своїх поціновувачів, а кава – своїх кавоманів.

До людей, небайдужих до творчості, які прийшли на цю зустріч, можна віднести працівників УРБАН-бібліотеки Віру Савку, Любов Кіско, Світлану Наум, поетів Богдана Завідняка та Богдана Британа, керівника історико-краєзнавчого клубу «Сива давнина» Миколу Іваника, краєзнавця Івана Скибака, трускавецьку поетесу Лідію Бариляк, керівника проекту «Перехресні стежки» Анну Литвин, депутатів Трускавецької міської ради Олега Карпина і Миколу Сеньківа, працівників відділу інформаційного забезпечення Трускавецької міської ради Наталію Туркевич, Лесю Боднар і Тетяну Вінницьку, журналістку та співачку Наталію Бегін та інших.

Хтось прийшов сам, а хтось – зі своєю половинкою. І це було правильне рішення, адже бібліотечний зал своїм оформленням та настроєм нагадував про свято св. Валентина, та й книги, які презентувалися, не чужі темі кохання.

За горнятком кави, яку в спеціальній джезві готувала Тетяна П`янкова, учасники зустрічі мали можливість обговорити безліч різноманітних тем. Але хай те, про що говорилося на неофіційній частині вечора, залишиться таємницею.

… Життя варто жити так, щоб було що і кого згадати. Життя вартує того, щоб прикрашати його позитивом, спілкуванням з приємними тобі людьми, слуханням цікавих оповідей і творенням атмосфери довіри та безпеки. На Сході це дуже добре розуміють, тож там зустрічі з розповідями є невід`ємним елементом буття. Колись так було в Україні, і люди наші хоча й були бідніші матеріально, все ж були щасливішими, багатшими духовно.

УРБАН-бібліотека поволі відроджує традицію цікавих неполітичних зустрічей, спілкування в невимушеній обстановці, творення простору довіри та взаєморозуміння. Це велика справа для єднання громади, чого не зрозуміти користолюбцям та політиканам…

5. Анонс

Суперпозитивна зустріч з Василем Кузаном і Тетяною П`янковою – це вже другий (після вечора пам`яті Кузьми Скрябіна) резонансний захід в УРБАН-бібліотеці, яка відкрилася менше місяця тому.

І вже наступного тижня, у четвер, 23 лютого, тут же пройде організована проектом «Перехресні стежки» (керівник Анна Литвин) зустріч з нашою землячкою, письменницею та публіцисткою, лауреатом Шевченківської премії Галиною Пагутяк та видавцем Василем Ґабором (серія «Приватна колекція»). Початок о 17.00. Щиро запрошуємо!

Володимир Ключак, фото автора та Тетяни Вінницької

Податки із зарплати, ставки єдиного податку й соціального внеску, адміністрування податкових платежів та календар на лютий

У Трускавецькому відділенні Дрогобицькій ОДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з питань застосування податкового законодавства із завідувачем сектору оподаткування доходів фізичних осіб Садлівською М.І.

До Вашої уваги деякі запитання-відповіді, що обговорювались під час телефонного сеансу.

- Які ставки єдиного податку та єдиного соціального внеску будуть діяти у 2017 році для платників єдиного податку?

- У зв’язку із підвищення рівня прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати з 01.01.2017 року змiнено розмiр ставки єдиного податку та єдиного соцiального внеску. Так для платникiв:

- першої групи:

- єдиний соціальний внесок становить не менше - 352 грн. (0,5 розмiру мiнiмальної заробiтної плати);

- єдиний податок - 160 грн. (10% прожиткового мiнiмум на 01.01.17 р. - 1600грн).

- другої групи:

- єдиний соціальний внесок не менше - 704 грн. (22% вiд мiнiмальної зарплати);

- єдиний податок - 640 грн. (20% вiд мiнiмальної ЗП).

- третьої групи:

- єдиний соціальний внесок не менше - 704 грн. (22% вiд мiнiмальної зарплати);

- єдиний податок - 5% вiд доходу (або 3% для платника ПДВ).

- Чи можна здійснити виправлення підприємцем на загальній системі оподаткування помилок в Книзі обліку доходів та витрат?

- Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

Внесення виправлень до Книги підприємцем на загальній системі оподаткування, який веде облік доходів у паперовому вигляді, здійснюється шляхом закреслення помилкового запису та внесення нового, який засвідчується підписом.

У Книзі в електронному вигляді допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Книга зберігається у підприємця на загальній системі оподаткування протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються підприємцем на загальній системі оподаткування для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо, що Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481.

- Чи має право платник податків на податкову знижку на навчання при здобутті другої вищої освіти?

- Здобуття другої вищої освіти є складовою вищої освіти, компенсацію вартості якої платник податку має право включити до податкової знижки з урахуванням обмежень, встановлених пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу.

- Яка процедура та строки реєстрації платників єдиного податку?

- У разі відсутності визначених Податковим кодексом підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку, а у разі відмови у реєстрації платника єдиного податку – надати протягом двох робочих днів з дня подання платником заяви письмову вмотивовану відмову.

***

В Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань адміністрування податкових платежів. На запитання платників відповідала завідувач сектору податків і зборів з юридичних осіб Ключко Л.І.

- Як оподатковуються ПДВ операції з експорту товарів у межах договорів комісії?

- Експорт товарів із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення податкових зобов’язань з ПДВ. Право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції - її власник (комітент). Комісійна винагорода, отримана комісіонером - експортером від комітента, включається до бази оподаткування за основною ставкою та не включається до митної вартості товарів, які експортуються. При отриманні комітентом авансової оплати вартості товарів, що експортуються комісіонером, жодних податкових наслідків не виникає.

- Чи потрібно коригувати податковий кредит чи нараховувати податкові зобов’язання ділуз ПДВ при реорганізації (по) юридичної особи?

- Платник ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону, не здійснює ні нарахування податкових зобов’язань на товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, і які не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку, ні зменшення податкового кредиту по операціях з їх придбання.

- У яких звітних періодах одночасно із декларацією по рентній платі за спеціальне використання води подається копія дозволу на водокористування та статистична звітність про використання води?

- Відповідно до п.п. 255.11.19 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу України платники рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) подають одночасно з податковими деклараціями контролюючим органам копії дозволу на спеціальне водокористування, договору на поставку води та статистичної звітності про використання води.

Платник рентної плати до закінчення граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, податкову декларацію, яка містить, зокрема додаток 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води».

Відповідно до п. 1.3 розд. І Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 № 78 (далі – Порядок), державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) (далі - Звіт).

Пунктом 1.9 Порядку визначено, що звітним періодом є календарний рік. Водокористувачі, зазначені у п. 1.5 розд. І Порядку, не пізніше 01 лютого наступного за звітним року подають Звіти до організацій, що належать до сфери управління Держводагентства. Копії Звітів з відміткою про одержання (штампом організації, що прийняла Звіт, та датою прийняття) подаються платниками рентної плати за спеціальне використання води до територіальних органів ДФС (п. 1.11 розд. І Порядку).

Таким чином, при поданні платником рентної плати першої податкової декларації разом з нею подається копія дозволу на спеціальне водокористування, договору на поставку води, а надалі така копія подається у разі внесення змін до дозволу на спеціальне водокористування або договору на поставку води.

Копія Звіту з відміткою про одержання (штампом організації, що належать до сфери управління Держводагентства. яка прийняла Звіт, та датою прийняття) подається платником рентної плати за спеціальне використання води разом з податковою декларацією за рік.

Про податки із заробітної плати - під час зустрічі з платниками податків

В.о. начальника Дрогобицької ОДПІ Руслан Корж під час чергової зустрічі з платниками податків нагадав , що Законом від 21.12.2016 р. 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату:

- у місячному розмірі 3200 гривень;

- у погодинному розмірі - 19,34 гривні.

Руслан Корж проінформував присутніх, що прожитковий мінімум встановлений для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Керівник податкової служби довів до відома присутнім, що у 2017 році податкова соціальна пільга (далі - ПСП) становить для будь-якого платника 800 грн. (50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи у розрахунку на місяць, встановленому законом на 1 січня звітного податкового року). Розмір підвищеної і максимальної податкової соціальної пільги 150% ПCП = 1200 гpн; 200% ПCП = 1600 гpн.

Граничний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга на 2017 рік дорівнює 2240 грн. (розмір місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 гривень – пп. 169.4.1 Податкового кодексу України). Вказаний граничний розмір зарплати для застосування пільги залишається незмінним у 2017 році і діятиме до 31 грудня включно. Також Руслан Корж нагадав, що починаючи з 2016 року утримання внеску із заробітної плати працівника не проводиться.

За численними запитами платників у зв’язку з новаціями очільник Дрогобицької ОДПІ пообіцяв, що в найкоротші терміни спеціалісти інспекції підготують табличний матеріал зміни – 2017, який буде розміщені на сайтах Дрогобицької міської ради та Дрогобицької райдержадміністраціями, а також на інформаційних стендах у Центрі обслуговування платників.

Руслан Корж разом із спеціалістами навів найбільш розповсюджені приклади розрахунку податків із заробітної плати.

Приклад 1. Працівникові нараховані за повний відпрацьований місяць 3200 грн. Податкова соціальна пільга до такої заробітної плати не застосовується, оскільки вона більша за граничний розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу 2240 грн.).

Нарахування на заробітну плату складуть 1328 грн:

1. Рахуємо податок на доходи фізичних осіб: 3200 Х 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб) = 576 грн.

2. Рахуємо військовий збір: 3200 Х 1,5% (ставка військового збору) = 48 грн.3. Рахуємо єдиний внесок: 3200 Х 22 % (ставка ЄСВ) = 704 грн.

Утримання – 624 грн.

До виплати працівникові – 2576 грн.

Приклад 2. Працівникові (самотня мати, яка виховує двох неповнолітніх дітей) нараховані за повний відпрацьований місяць 3200 грн. Вона повідомила в заяві роботодавцю про те, що має право на підвищену 150%-ову податкову соціальну пільгу згідно пп. а) пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України), та додала відповідні документи. При визначенні граничного рівня доходу, який у даному випадку дає право на отримання податкової соціальної пільги слід керуватись абз. 2 п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, згідно якого граничний розмір доходу для самотньої матері, визначається як добуток суми у 2240 грн. та відповідної кількості дітей. Отже, для самотньої матері розрахункова межа для нарахування ПСП складатиме 4480 грн (2240 Х на 2), а податкова соціальна пільга складатиме 2400 грн (1200 Х 2).

Нарахування на заробітну плату одинокої матері становлять 896 грн:

1. Рахуємо податок на доходи фізичних осіб: (3200 – 2400) Х 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб) = 144 грн.2. Рахуємо військовий збір: 3200 Х 1,5% (ставка військового збору) = 48 грн.3. Рахуємо єдиний внесок: 3200 Х 22 % (ставка ЄСВ) = 704 грн.

Утримання – 192 грн.

До виплати працівникові – 3008 грн.

Приклад 3. Працівникові (мати, яка виховує двох неповнолітніх дітей, одна з яких є інвалідом) нараховані за повний відпрацьований місяць 3200 грн. Вона повідомила в заяві роботодавцю про право на 100%-ову податкову соціальну пільгу на одну дитину та на підвищену 150%-ову податкову соціальну пільгу на дитину-інваліда, згідно пп. 169.1.2 та пп. б) п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, та додала відповідні документи. При визначенні граничного рівня доходу, який у даному випадку дає право на отримання податкової соціальної пільги слід керуватись абз. 2 пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу: граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги для матері, яка виховує двох дітей, одна з яких є інвалідом, визначається як добуток суми в 2240 грн. та відповідної кількості дітей. Отже, для матері, яка двох неповнолітніх дітей, одна з яких є інвалідом розрахункова межа для нарахування ПСП складатиме 4480 грн. (2240 Х 2), а податкова соціальна пільга складатиме 2000 грн. (800 грн + 1200 грн), оскільки пп. 169.3.1 ст. 169 ПКУ передбачено застосування основної та підвищеної соціальної пільги одночасно.

Нарахування на заробітну плату матері двох дітей, одна з яких є інвалідом, становлять 968 грн:

1. Рахуємо податок на доходи фізичних осіб: (3200 – (800+1200)) Х 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб) = 216 грн.2. Рахуємо військовий збір: 3200 Х 1,5% (ставка військового збору) = 48 грн.3. Рахуємо єдиний внесок: 3200 Х 22 % (ставка ЄСВ) = 704 грн.

Утримання – 264 грн.

До виплати працівникові – 2936 грн.

Приклад 4. Працівникам – чоловіку і дружині, які працюють у одного роботодавця та виховують трьох дітей віком до 18 років нараховано за повний відпрацьований місяць 5200 грн. та 3200 грн. відповідно. Оскільки згідно із абз. 2 пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги збільшується до відповідної кількості дітей тільки одному з батьків, подружжю потрібно визначитись, хто саме буде використовувати право на податкову соціальну пільгу і збільшену розрахункову межу доходу, про що зазначити в поданій роботодавцю заяві. Заяву та документи про право на пільгу вони подали і про право на збільшення розрахункової межі доходу заявив чоловік/батько, який отримує більшу зарплату.

Отже, нарахування на заробітну плату чоловіка/батька - пільговика становлять 1726 грн:

1. Рахуємо податок на доходи фізичних осіб: (5200 – (800Х 3 дітей)) Х 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб) = 504 грн.2. Рахуємо військовий збір: 5200 Х 1,5% (ставка військового збору) = 78 грн.3. Рахуємо єдиний внесок: 5200 Х 22 % (ставка ЄСВ) = 1144 грн.

Утримання – 582 грн.

До виплати працівникові – 4618 грн.

Оскільки заробітна плата дружини/матері 3200 грн – більша за 2240 грн, вона не має право на застосування ПСП. Нарахування на її заробітну плату становлять 1328 грн; утримання – 624 грн; «на руки» – 2576 грн.

Розглянемо альтернативу – в заяві про право на збільшення розрахункової межі доходу заявила дружина/мати, яка отримує зарплату у 3200 грн.

Нарахування на заробітну плату дружини/матері - пільговика становлять 896 грн:

1. Рахуємо податок на доходи фізичних осіб: (3200 – (800 Х 3 дітей)) Х 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб) = 144 грн.2. Рахуємо військовий збір: 3200 Х 1,5% (ставка військового збору) = 48 грн.3. Рахуємо єдиний внесок: 3200 Х 22 % (ставка ЄСВ) = 704 грн.

Утримання – 192 грн.

До виплати працівникові – 3008 грн.

Оскільки заробітна плата чоловіка/батька 5200 грн. – більша за 2240 грн, він не має право на застосування ПСП. Нарахування на його заробітну плату в такому разі становитимуть 2158 грн; утримання – 1014 грн; «на руки» – 4186 грн.

Приклад 5. Працівник працює на умовах неповного робочого часу. За відпрацьований час йому нараховано 1800 грн. заробітної плати. В даному випадку працівник має право на загальну податкову соціальну пільгу у 800 грн. (оскільки заробітна плата менша за граничний розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу), за умови подання відповідної заяви роботодавцю – пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України.

Нарахування на заробітну плату складуть 911 грн:

1. Рахуємо податок на доходи фізичних осіб: (1800 – 800) Х 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб) = 180 грн.2. Рахуємо військовий збір: 1800 Х 1,5% (ставка військового збору) = 27 грн.3. Рахуємо єдиний внесок: 3200 Х 22 % (ставка ЄСВ) = 704 грн. Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. №2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якщо база нарахування єдиного внеску менше встановленого розміру мінімальної заробітної плати то єдиний внесок розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на цей місяць, та відповідної ставки.

 Утримання – 207 грн.

До виплати працівникові – 1593 грн.

Приклад 6. Працівник з 1 січня по 14 січня 2017 року перебував на лікарняному. За відпрацьований час у січні йому нараховано 1560 грн. та виплати за листком непрацездатності склали 980 грн. Загальна сума отриманого доходу працівником – 2540 грн.

Оскільки заробітна плата більша за 2240 грн, вказаний працівник не має право на застосування ПСП.

Нарахування на заробітну плату складуть 1199,30 грн:

1. Рахуємо податок на доходи фізичних осіб: 2540 Х 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб) = 457,20 грн.2. Рахуємо військовий збір: 2540 Х 1,5% (ставка військового збору) = 38,10 грн.3. Рахуємо єдиний внесок: 3200 Х 22 % (ставка ЄСВ) = 704 грн. Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якщо база нарахування єдиного внеску менше встановленого розміру мінімальної заробітної плати то єдиний внесок розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на цей місяць, та відповідної ставки.

 Утримання – 495,30 грн.

До виплати працівникові – 2044,70 грн.

Приклад 7. Фізична особа надала у період з 3 по 30 січня 2017 року послуги/виконала роботу на умовах договору цивільно-правового характеру. Складений акт наданих послуг/виконаних робіт. Винагорода фізичний особі за договором цивільно-правового характеру склала 2000 грн.

Нарахування на винагороду фізичної особи за договором ЦПХ складуть 830 грн.

1. Рахуємо податок на доходи фізичних осіб: 2000 Х 18% (ставка податку на доходи фізичних осіб) = 360 грн.2. Рахуємо військовий збір: 2000 Х 1,5% (ставка військового збору) = 30 грн.3. Рахуємо єдиний внесок: 2000 Х 22 % (ставка ЄСВ) = 440 грн. Єдиний внесок нараховується за ставкою 22 відс. на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування.Утримання – 390 грн.

До виплати фізичній особі – 1610 грн.

Згідно з п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місяцем роботи. Якщо їх декілька, працівник самостійно обирає місце застосування податкової соціальної пільги і подає роботодавцю відповідну заяву. Пільга починає застосовуватись з дня отримання роботодавцем заяви про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Отже, працівникові треба вчасно подати заяву про застосування податкової соціальної пільги (а за наявності декількох місць роботи – обрати місце застосування ПСП і подати заяву) та надати відповідні документи, що підтверджують право на пільгу. Також відповідна заява і документи подаються роботодавцеві одразу після виникнення права на підвищену пільгу (пільги). В іншому випадку роботодавець пільгу не нараховує.

Податковий календар на лютий 2017 р.

15 лютого, середа

Закінчується строк подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за січень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за січень.

17 лютого, п’ятниця

Закінчується строк сплати:

- податку на прибуток підприємств за IV квартал 2016 року;

- частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за IV квартал 2016 року;

- частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за IV квартал 2016 року;

- ПДВ платниками, у яких базовий податковий період дорівнює календарному кварталу, за IV квартал 2016 року;

- екологічного податку за IV квартал 2016 року;

- рентної плати за спеціальне використання води за IV квартал 2016 року;

- рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за IV квартал 2016 року;

- збору за місця для паркування транспортних засобів за IV квартал 2016 року;

- туристичного збору за IV квартал 2016 року;

- єдиного податку фізичними та юридичними особами, віднесеними до третьої групи, за ІV квартал 2016 року;

- єдиного податку з сум доходів, що оподатковуються за ставкою 15 % та задекларовані фізичними особами — підприємцями, за ІV квартал 2016 року;

- податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи, фізичними особами — підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, за результатами 2016 року.

20 лютого, понеділок

Закінчується строк подання:

- податкової декларації з ПДВ за січень платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

- декларації акцизного податку за січень;

- податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами на 2017 рік;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за січень;

- податкової декларації з транспортного податку юридичними особами на 2017 рік;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) на 2017 рік;

Закінчується строк сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за січень;

- авансового внеску з єдиного податку на лютий платниками, віднесеними до І та ІІ груп.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 14 фев 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником