Трускавецький вісник № 27 (1389) від 21 лютого 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 27 (1389) від 21 лютого 2017 р.

21.02.2017У номері: У Трускавці вшанували пам`ять жертв геноциду Ходжали; Озонотерапія; В дельфінарії «Оскар» за півтора місяці прийняли безкоштовно понад 200 дітей та АТОвців; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Трускавці депутатська комісія розгляне поведінку окремих представників ЗМІ

У вівторок, 21 лютого, під час засідання депутатської комісії Трускавецької міської ради з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ буде розглянуто скаргу однієї з громадських активісток Трускавця (Лесі Д.) щодо поведінки одного з журналістів Трускавця (Любомира П.). Скарга стосується посту, опублікованого в соціальній мережі Фейсбук на сторінці «Трускавецьке радіо». Там було розміщено статтю, в якій активістка впізнала себе.

Як повідомив голова депутатської комісії з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ Святослав Грабовський, під час засідання комісії планується детально обговорити питання професійної етики журналістів Трускавця загалом. «Особливо це стосується виборчого періоду, коли журналісти під різними псевдонімами чи анонімно дозволяли собі поширювати неправду та маніпулювати фактами», - каже депутат.

Початок засідання профільної депутатської комісії – 17.00 (зал засідань Трускавецької міської ради).

Ветерани АТО з Дрогобиччини вирушили на допомогу побратимам, які розпочали блокаду торгівлі з окупантами

У неділю, 19 лютого, ветерани війни на Сході України вирушили з Дрогобиччини на допомогу своїм побратимам, які розпочали блокаду торгівлі з окупованими територіями. Про це інформують самі АТОвці в соцмережі Фейсбук. «У влади не вистарчить на всіх хенералів Амброськіних!» - кажуть хлопці. Ветерани АТО вважають, що торгівля з ворогом є ганебним явищем і повинна негайно бути припинена.

Нагадаємо, що за заборону торгівлі з ОРДЛО виступають і ряд політичних партій. Звернення з вимогою перестати торгувати з ворогом прийняло ряд місцевих рад, в тому числі і Трускавецька міська рада.

В Модричах відбулися змагання з волейболу

Відповідно до положення про XXVІ спартакіаду школярів Дрогобицького району відбулася першість з волейболу серед юнаків СЗШ І-ІІІ ст. та НВК І-ІІІ ст. на базі Модрицького НВК. Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

Чемпіонами району стали волейболісти Довжанської СЗШ І-ІІІ ст. (учитель Роман Барщик), які у напруженій боротьбі перемогли команду Модрицького НВК І-ІІІ ст. (учитель Орест Чайківський). Третє місце завоювали юні волейболісти Підбузького НВК І-ІІІ ст. (учитель Йосип Лаганяк).

Власна інформація

Дрогобицька міськрада витратить на піар в газетах 400 тисяч

Виконавчий комітет Дрогобицької міськради за неконкурентною переговорною процедурою закупівлі замовив послуги з оперативного висвітлення діяльності міськради, виконкому міськради та посадових осіб, депутатів на 400 тис. грн. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Переговорну процедура обґрунтована тим, що виконком вже двічі відміняв відкриті торги через відсутність достатньої кількості учасників.

На 367 тис. грн договір підписали з редакцією народного часопису «Галицька Зоря». Згідно з документом, вартість 1 кв. см газетної площі становитиме 4 грн. Згідно з ЄДР, засновниками газети є Дрогобицька та Трускавецька міськради, Василь Добрянський, Ярослав Грицик, Петро Мацан, Ігор Собко, Володимир Турмис.

Ще 33 тис. грн отримає приватний підприємець Орест Дорофтей «за висвітлення діяльності» у газеті «Вільне слово», яку він заснував. У договорі вартість 1 кв. см рекламної площі не вказана. Згідно з інформацією на сайті «Посіпаки», людина з таким же ПІБ була помічником нардепа Степана Курпіля (БЮТ) у V скликанні ВР.

Наші Гроші. Львів

Рідна мова в рідній хаті

21 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Його проголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.

Найбільше, найдорожче добро у кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття.

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’їна. Наша мова барвиста і прекрасна, наче дощова веселка.

До дня рідної мови за круглим столом пройшла дискусія завідувача бібліотеки-філії №2 Лідії Стецик, бібліотекаря бібліотеки для дітей Наталії Іваночко, вчителів СЗШ №2-гімназії Марії Мількович, Олега Дробчака, Ірини Юрків, Світлани Андрушко та учнів 11-А класу. Всі розповідали про свою неповторну рідну мову і мали можливість доторкнутися до своєї культури, відчути себе частиною свого рідного народу, своєї держави. Активними учнями у спілкуванні були Микола Саранча, Ростислав Дубовський, Олег Горічко та Наталія Кліщ.

Лідія Стецик підготувала добірку літератури “Утверджувати мову – утверджувати державу”. Це гасло, яке об’єднує справжніх патріотів, незалежно від національності.

Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

Лідія Стецик, завідувач бібліотекою-філією №2 м. Трускавця

За півтора місяця трускавецькі дельфіни вже потішили більше 200 дітей та бійців АТО

З початку 2017 року розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар» прийняв у себе на безкоштовних засадах понад 200 дітей різних категорій та бійців АТО.

Чорноморські афаліни з радістю зустрічали і розважали сиріт із Донбасу, які приїздили на лікування до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», що на Львівщині. Діти, які відвідали дельфінарій разом із пораненими бійцями, що теж проходять реабілітацію у військовому санаторії Трускавця, отримали неабиякі емоції та захват від виступів наших грайливих дельфінів.

Під враженнями від знайомства з морськими ссавцями та котиками додому поїхали й юні спортсмени із Польщі та Словаччини, що завітали до Трускавця на Перший міжнародний дитячий гірськолижний «Кубок «Буковиця Open».

Не залишилися поза увагою й діти наших захисників зі Львова та Бродівського району. У дельфінарії «Оскар» вони не лише весело провели час, а й пізнавально. Зокрема, діти учасників АТО та сімей загиблих дізналися від наших тренерів багато чого цікавого про чорноморських афалін. Вони були дуже здивовані, що «дельфіни бачать за допомогою ехолокацій, а тому можуть розрізняти своїх родичів. І що для пересування використовують магнітне поле землі та впізнають себе у дзеркалі».

«Нас дуже тішить, що завдяки нашому комплексу такі категорії дітей мають можливість доторкнутися до природи і більше пізнати морський світ. Тим паче, що така можливість не лише розширює їхній кругозір, а має й позитивний вплив на їхній емоційний стан», - зазначили в адміністрації дельфінарію «Оскар».

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

В городе Трускавец прошла выставка, посвященная 25-ой годовщине Ходжалинского геноцида

В украинском городе Трускавец прошла выставка, посвященная 25-ой годовщине Ходжалинского геноцида. На открытии выставки, которая была организована международным журналом «Мой Азербайджан» совместно с международным альянсом «Азербайджан-Украина» при поддержке мэрии города Трускавец участвовали преподаватели средних и высших учебных заведений, школьники, студенты, интеллигенция города.

Выступивший на мероприятии главный редактор международного журнала «Мой Азербайджан» Эмиль Насирли сказал, что совершившие этот геноцид лица не только не понесли заслуженного наказания, но и занимают высокие посты в правительстве Армении: «Мы хотим, чтобы мир узнал правду о том, что в нынешнем правительстве Армении представлены лица, которые подвергали азербайджанцев пыткам, принимали непосредственное участие в оккупации азербайджанских земель. Мы рассчитываем на поддержку каждого миролюбивого человека в восстановлении справедливости к Ходжалы».

Э.Насирли также отметил, что армяно-азербайджанский конфликт, в результате которого 20% территории Азербайджана были оккупированы и более одного миллиона человек оказались беженцами и вынужденными переселенцами, продолжается уже около 30 лет. Рассказав о кровавой статистике трагедии в Ходжалы, Э.Насирли подчеркнул, что инициированная вице-президентом Фонда Гейдара Алиева Лейлой Алиевой кампания «Справедливость к Ходжалам» направлена на активизацию усилий в данном направлении.

«Мы искренне верим, что в скором времени армяно-азербайджанский, нагорно-карабахский конфликт найдет свое справедливое решение, территориальная целостность Азербайджана будет восстановлена, беженцы и вынужденные переселенцы вернутся в свои дома и на свои родные земли», — сказал Э.Насирли.

Председатель международного Альянса «Азербайджан-Украина» Эльмар Мамедов, рассказав об армяно-азербайджанском нагорно-карабахском конфликте, отметил, что правительство Азербайджана регулярно оказывает поддержку людям, пережившим тяжелые последствия конфликта, их самая заветная мечта – вернуться в родные края.

Выступившие на мероприятии жители города Трускавец осудили оккупантскую политику Армении. Разделяя скорбь азербайджанского народа, они отметили, что этой трагедии должна быть дана справедливая оценка со стороны международного сообщества, а виновники должны понести наказание.

В конце мероприятия главный редактор международного журнала «Мой Азербайджан» Э.Насирли и председатель международного Альянса «Азербайджан-Украина» Э.Мамедов поблагодарили мера города Трускавец Андрея Кульчинского и генерального директора Трускавецкого гостинично-курортного комплекса «Карпаты» Льва Грицака за оказанную поддержку в организации выставки, посвященной 25-ой годовщине Ходжалинского геноцида.

AzerTag

Озон – лучший друг сердца и сосудов

Здоровье человека в значительной степени зависит от состояния сосудов и состава крови. При озонотерапии кровь становится более насыщенной кислородом, качественно улучшаются ее элементы: эритроциты, лейкоциты, тромбоциты. На сосуды озон оказывает расширяющее действие, особенно на капилляры. Все это обеспечивает усиленное поступление кислорода и питательных веществ к органам и тканям. Поэтому озонотерапия эффективна при болезнях, связанных с поражением сосудов, нарушением кровообращения и недостатком кислорода – ишемической болезнью сердца, склероза сосудов мозга и нижних конечностей.

Что такое озонотерапия?

Это уникальный немедикаментозный метод лечения озонокислородной смесью, при которой кислород дополнительно вводится в организм минуя легкие. Добавка озона к кислороду создает лечебное средство, обладающее таким эффективным и разносторонним действием, с каким не может сравниться никакое лекарство.

Мы не можем жить без кислорода, должны постоянно снабжать себя им. Для этого ежедневно мы вдыхаем 10 000 метров кубических воздуха. Кислород необходим для здоровых клеток тела, насыщая их энергией. Недостаток кислорода ведет к усталости, возникновению болезней, расстройствам иммунной системы, ускорению старения.

Озон (О3) – это газ с характерным запахом. Он является разновидностью кислорода, которым мы дышим (О2). Трехатомная молекула озона обеспечивает его большую активность в присоединении к живым клеткам и высокую способность к окислению. Введенный в организм озон способствует значительному насыщению кислородом крови и тканей. Являясь активной формой кислорода, он борется с многими токсинами, бактериями, вирусами, уничтожая их вместе с больными и дефектными клетками, предохраняет нас от болезней. В 1996 году лауреат Нобелевской премии, доктор Отто Варбург установил, что главной предпосылкой к развитию рака является нехватка кислорода на клеточной уровне.

В связи с возрастными изменениями, в первую очередь в сосудах, нарастает хроническая кислородная недостаточность. Это прежде всего касается головного мозга, использующего наибольшее количество кислорода. Составляя 2% от общей массы тела он требует 20% кислорода, потребляемого нашим организмом. Отсюда снижение памяти, работоспособности, физической активности, нарушение функции органов.

Озонотерапия ликвидирует кислородную недостаточность, повышает энергетический обмен в тканях, восстанавливает нормальное функционирование органов и систем. Пациенты вновь ощущают себя бодрыми, работоспособными, окрепшими и старость отступает!

Наталия Ясинская, врач-озонотерапевт Трускавецкого гостинично-курортного комплекса «Карпаты», газета «Карпаты»Создан 21 фев 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником