Трускавецький вісник № 29 (1391) від 23 лютого 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 29 (1391) від 23 лютого 2017 р.

23.02.2017У номері: Із засідання виконкому; Гібридне письменство; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Розпущено одну з трускавецьких профспілок

У Трускавці перестала існувати Незалежна первинна профспілкова організація «Тур-Сфера». Профспілку, яка була зареєстрована 4 червня 2014 року, було знято з реєстрації Львівським обласним відділом юстиції 21 лютого 2017 року. Профспілка перестала існувати шляхом саморозпуску. Весь час існування профспілки її очолював Віктор Пиців.

Підбиття підсумків пленеру іконописців відбудеться 25 лютого

У суботу, 25 лютого, у Трускавці відбудеться підбиття підсумків пленеру іконописців, який проходив 5-15 лютого. Про це під час засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради повідомив міський голова Андрій Кульчинський. Очікуються поважні гості, представники мистецьких та політичних еліт області та вищого рівня. Підбиття підсумків пленеру розпочнеться о 14.00 в холі Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати».

Нагадаємо, що після завершення роботи пленеру художники-іконописці виставили свої роботи для огляду в холі ГКК «Карпати». Виставка сучасних ікон, які стали результатом роботи десятиденного пленеру іконописців, привернула увагу багатьох відвідувачів як з числа гостей курорту, так і в середовищі місцевих мешканців, поціновувачів мистецтва.

Власна інформація

У Дрогобичі закликають протидіяти політичній корупції

Учора, 22 лютого, у приміщенні Дрогобицького Товариства захисту дітей-інвалідів «Надія» відбувся воркшоп «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від Комітету виборців України», організований Дрогобицькою організацією Комітету виборців України.

Про це передає власкор IA ZIK.

Богдан Николаїшин, голова Дрогобицької організації Комітету виборців України, розповів про хід дослідження щодо моніторингу процесу оренди комунального майна політичними партіями на Львівщині. Він представив проект рішення міської ради, розроблений експертами КВУ, який сприятиме прозорому та чесному розподілу комунального майна між різними політичними партіями. Зокрема, наголосив на кількох ключових положеннях документу.

По-перше, КВУ рекомендує міським радам закріпити у їх положеннях про порядок оренди комунального майна право політичних партій на оренду такого майна за пільговою ціною.

По-друге, має бути вдосконалено механізм розподілу майна між політичними партіями. Зокрема, у разі отримання партією майна забороняється вимагати від неї за власний кошт організовувати будь-які оцінки відповідних приміщень. Проведення такої оцінки є виправданим, коли орендна плата вираховується як відсоток від вартості оцінки майна. Проводити ж таку оцінку, коли ціна оренди одного квадратного метру фіксована, немає ніякої потреби. При цьому вартість такої оцінки коштує приблизно 3 тис. грн.

По-третє, КВУ пропонує міським радам запровадити практику, коли одне чи кілька комунальних приміщень виділяються по черзі партіям під конкретний вид діяльності. До прикладу, на проведення заходів.

Богдан Николаїшин також розповів про ініціативи КВУ щодо внесення змін до законодавства, яке регулює державне фінансування політичних партій. Зокрема, зупинився на наступних нововведеннях: партіям варто заборонити витрачати бюджетні кошти на рекламу; має бути чітко встановлено перелік видів діяльності, які можуть фінансуватися за ці кошти (робота із виборцями, навчання партійців, виплата заробітних плат тощо); важливо законодавчо закріпити, що 70% коштів мають бути спрямовані в місцеві осередки і 30% – залишатимуться в центрі.

Участь у заході взяли депутати Дрогобицької міської ради, голови постійних комісій ради Олег Дацюк та Роман Курчик, а також Ірина Дзюрах, лідери місцевих організацій політичних партій: Микола Рупняк (Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Тарас Гентош і Андрій Маланчук (Конгрес Українських Націоналістів) та активісти громадських організацій: Зорян Ацедонський (Організація роботодавців), Ігор Струналь (ГО «ДІЯ»), Уляна Кец (Товариство «Надія»), Василь Марущак (ЦМРР), Богдан Гринчишин (Рух «Чесно»), Марія Николаїшин (СУМ) та інші, які висловили своє бачення із окреслених питань.

Зокрема, учасники заходу підтримали ідею створення Партійного дому у м. Дрогобичі та висловили пропозицію встановити у методиці розрахунку орендної плати за користування майном комунальної власності орендну плату для політичних партій у розмірі 10 гривень за 1 квадратний метр у місяць. Проект відповідного рішення пропонується на розгляд чергової сесії Дрогобицької міської ради.

Крім цього, присутні схвально відгукнулися та підтримали законодавчу ініціативу Комітету виборців України про необхідність внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деталізації видів статутної діяльності політичних партій, на які можуть витрачатися кошти державного бюджету, пропорційного розподілу бюджетних коштів між центральним органом і територіальними організаціями політичних партій та щодо посилення відповідальності за порушення порядку фінансування політичної партії.

ЗІК

У Трускавці планують цьогоріч виділити КП «Парк куротний» 2,1 млн грн

Депутати Трускавецької міської ради розглянуть проект рішення про внесення змін до міської цільової програми з підтримки комунального підприємства «Парк «Курортний» на 2016-2018 роки. Відповідний проект рішення оприлюднено на офіційному сайті Трускавецької міської ради.

На розгляд депутатів пропонують внести та передбачити фінансування для КП Парк курортний у 2017 році у розмірі 2,1 млн грн на придбання основних засобів, у 2018 році – 1,698 млн грн.

У 2016 році комунальному підприємству передбачили 2,775 млн грн на придбання: причіпної машини для переробки деревини, паркових скульптур, пристрою для дистанційного відлову собак (шприцемет) та основних засобів

Усього витрат на фінансування програми у 2016-2018 роках складе 6,573 млн грн.

ЗІК

Трускавчанин представлятиме Львівщину на чемпіонаті України з боксу

З 16 по 18 лютого 2017 р. у Львові відбувся Чемпіонат Львівської області з боксу серед юніорів. Всього у змаганнях брали участь 103 юних боксерів з 14 команд Львівщини (міста Львів, Стрий, Жидачів, Борислав, Самбір, Новий Розділ та Трускавець).

Трускавецьку школу боксу презентував вихованець відділення боксу дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» Стахнів Максим (тренер ДЮСК – Назар Мінів), який у ваговій категорії 52 кг виборов ІІ місце та срібну медаль, уступивши першість у фінальному поєдинку з Хорловським Максимом (м. Борислав). За результатами Чемпіонату області Стахнів Максим увійшов до складу збірної команди Львівщини та представлятиме Трускавець на Чемпіонаті України серед юніорів у березні 2017 року.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

Логотип та корупційна складова

Засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради 23 лютого тривало трохи більше години. Питань порядку денного, на які варто звернути увагу – три, решта – технічні, зауважень та запитань до яких майже не виникало.

Першим складним питанням став проект рішення «Про присвоєння адреси об’єкту нерухомості житловому будинку на вул. Річки». Мова йде про будинок за адресою Річки, 1, документ на який оформлений за о. Петром Івасівкою. Дивним чином всі питання, до яких мають стосунки священнослужителі будь-якої з парафій чи конфесій міста, політизуються. От і в цьому випадку – відразу після озвучення проекту рішення у одного з членів виконкому виникли зауваження щодо суми пайової участі, сплаченої забудівником.

Питання доповідав головний спеціаліст містобудівного кадастру при управлінні архітектури та земельних відносин Анатолій Лютов, а роз`яснення щодо суми сплаченої пайової участі давав начальник УЖКГіБ ТМР Сергій Максимич. Вияснилося, що декларацію забудівник подавав ще в 2012 році, коли мером Трускавця був Р. Козир. Депутат Святослав Грабовський звернув увагу членів виконкому, що вони приймають рішення про присвоєння адреси житловому будинку, а насправді це комерційна нерухомість – вілла «Сонячна». Щоправда, вілла «Сонячна» – це зовсім інший об’єкт, знаходиться на вул. Шевченка, а не цей об’єкт біля магазину «Річки».

Після довгих суперечок приступили до голосування. «За» присвоєння поштової адреси проголосувало 9 членів виконкому (Кульчинський, Петранич, Пономаренко, Крамар, Пранник,  Гумега, Шишко, Михаць, Онисько), утрималося 5 (Грищенко, Савка, Конопельська, Бутим, Борсук). Рішення приймаються більшістю голосів від складу виконкому, тобто, це рішення пройшло.

Другим питанням, яке викликало зауваження, став проект рішення «Про проведення конкурсу на туристичний логотип міста Трускавця». Доповідала його представниця управління розвитку міста Галина Малахівська.

А що ж ми приймали з такою помпою ще в часи Лева Грицака? – запитав член виконкому Олександр Шишко. Виявилося, що тоді депутати затверджували офіційний герб міста (гусак з двома фонтанами). А от так званий «логотип» із зеленим листочком, навколо якого було стільки шуму й галасу за часів Р. Козира, так і не був затверджено офіційно. Конкурс проводився, логотип було визначено, міськрада його рекламувала, гроші потрачено на новий сайт Трускавець.Юей, але після зміни влади у Трускавці виявилося, що … все зареєстровано на приватні фірми.

Конфлікту інтересів не було, інтереси посадових осіб ТМР та приватних фірм, до яких мають причетність ті ж особи, гарненько збіглися, і ні в кого чомусь не виникає претензій – ні в правоохоронних органів, ні в громадських діячів, ні в теперішньої влади, яка б мала через суд відновити право інтелектуальної власності на логотип, сайт і на багато чого ще. Та про наявність корупційної складової в діях представників попередньої влади влада чинна чомусь не поспішає говорити. Можливо, стає на ті ж граблі?

Ну і третє питання з певним елементом складності – це присвоєння адреси нежитловому приміщенню по вул. Стебницькій, 70 (підприємець Вальчук). Мова йде про прибудову в переході між будинками 70 та 64 на вул. Стебницькій. Близько 9 років точилися суперечки мешканців із забудівником, ще в 2015-2016 рр. ГР «Народний контроль» захищав права мешканців. Але інтереси забудівника взявся відстоювати Василь Качмар (тепер – заступник міського голови Дрогобича). Ситуація закінчилася полюбовно, згідно принципу «Бабло перемагає зло». Андрій Кульчинський каже, що незадоволена лише одна мешканка, а всі інші 70 квартир – за мир і дружбу з забудівником.

Забудівник перерахував 25 тисяч коштів на потреби ОСББ, голова ОСББ пан Лаврись дав листа, в якому жодних претензій до підприємця Вальчука і будови в переході не має.

В цій ситуації «Народний контроль» виявився «третім зайвим» – як у Трускавці, де пан Качмар вийшов переможцем у протистоянні з депутатом Грабовським, адвокатом Мацеєм та мешканцями будинку, так і в Дрогобичі, де той же пан Качмар теж вийшов переможцем. Тобто, справедливість є, за неї варто боротися…

Виконком зарахував на квартирний облік трьох воїнів АТО, дав дозвіл на укладення договору найму, прийняв рішення про видачу дублікату свідоцтва, погодив текст інформаційно-вказівного дорожнього знаку 5.54 «Покажчик напрямку – вул. Мазепи, ТзОВ «АВ метал груп» та дав дозвіл на його встановлення.

Серед інших прийнятих рішень – «Про проведення реконструкції вуличного освітлення в центральній частині міста та курортному парку», «Про погодження тарифів на виробництво транспортування теплової енергії для ТзОВ “Бориславтепло”», «Про присвоєння адреси об’єкту нерухомості нежитловій будівлі (гаражу) по вул. Стебницькій (ТзОВ "За безпеку руху"), «Про організацію військового обліку призовників та військовозобов’язаних на підприємствах, в установах та організаціях на території м. Трускавець», «Про міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій» та ряд інших.

Виконком відмовив ФОП Ходаку Я.Я. в наданні дозволу на розміщення зовнішньої реклами у м. Трускавець. Щодо цього питання, то член виконкому Олександр Шишко запропонував прийняти нарешті Положення про рекламу в Трускавці в новій редакції, а не приймати рішення в ручному режимі – тому даю, а тому ні.

При розгляді проекту рішення «Про призначення уповноважених осіб на складання протоколів про адміністративне правопорушення, яке доповідала начальник юрвідділу ТМР Олена Савченко, присутні теж посперечалися на рахунок того, чи голови ОСББ мають право складати адмінпротоколи тільки на «своїй» території, чи по всьому місту. Та всі згодилися, що якось впливати на порушників правил благоустрою потрібно, а голови ОСББ найкраще знають, хто з жильців систематично смітить на сходових клітках, хто не в силі донести сміття до контейнера, хто зводить нанівець роботу багатьох, винищуючи квітники, викидаючи сміття з балкону, ставлячи авто в невстановленому місці тощо.

Володимир Ключак

Гібридне письменництво

Збираючись вперше цього року на зустріч із читачами, відчуваю, як мені не хочеться порушувати внутрішню тишу, без якої я б ніколи не змогла здійснитись як письменниця. Мені не переламати ту дивну ситуацію, що склалась в українському книжковому просторі: ти мусиш вилізати на люди, бо про тебе забудуть. Не має значення, що ти пишеш, як ти пишеш. Головне – як ти себе подаєш публіці і як на цьому заробляє видавництво. А тут – конкуренція, цинічна і безжальна, бо можна з будь-якого лайна зробити бестселер, вклавши туди гроші. І найчастіше саме з нього і роблять бестселери.

Габріель Гарсія Маркес вставав щодня о 5 родині ранку. Перед ним лежало 500 аркушів чистого паперу, які він списував, шматував,жмакав за 5-6 годин роботи. Сучасний автор прокидається з головою тяжкою від похмілля в готелі, бо гастролі займають у нього цілий рік, шукає в Інтернеті, хто там про нього що написав, і їде на першу зустріч. Навіть, якщо він не вживає того зілля, то в його голові так само порожньо, як у похмільній.

Секрет успіху – мати в друзях медійників, покровителя рівня Фірташа, власний музичний гурт, лексикон постмодерну для круглих столів і лексикон Аллочки-людожерки для простої публіки, а також час від часу демонструвати своє політичне глупство на всю Україну (останнє це вже наслідок успіху).

Уповаючи на час, який все розсудить по ділах ваших, ми лукавимо. На місці відпрацьованого матеріалу з’явиться свіжий, ще гібридніший, а попередній закріпиться у гіпсових формах щелеп балакунів від літератури як «канон». Ресурси для канону з того самого джерела, що й ресурси на підтримку гібридної літератури: купівля науковців, вікна Овертона в критиці і ліберальні (проросійські) медіа. Все, що не вписується в «канон» гібридності, вважають апологети гібридності, це соцреалізм. Брехня настільки очевидна, наскільки ж і нахабна, і розрахована не на розумних мислячих людей, а на неосвічену молодь. Та молодь може навчатись і в Гарварді, і в Могилянці, це не рятує від неосвіченості.

Знання – це не мудрість. Розумний не стане сперечатися з дурним про смаки, і не буде намагатись з ним конкурувати, бо програє. Шляхетний римлянин Андрій Содомора не стане виступати у Львівському цирку. Він – приятель Горація, а не кінь Калігули. Так само шляхетний львів’янин Ігор Калинець чи біженець Василь Голобородько не стануть підбирати крихти зі столу Адміністрації Президента і їхні книжки не куплять на Львівській торговиці, яка колись була Книжковим Форумом, міністри та всіляка дрібнота, що продала давно душу дияволові. По тому й будемо дивитись, що є літературою, а що є покручем швейної машинки і анатомічного стола, здебільшого переспівом (плагіатом) з неперекладених у нас літератур інших народів. Або просто графоманськими сльозами, за які, може, й не платять багато, але видавництва, що спеціалізуються на третьосортних світових бестселерах, диктують попит.

Існує незмінна константа: скажи мені, що ти читаєш, і я знатиму, чи варто мені з тобою приятелювати. Аспірантки філологічного факультету зачитуються Люко Дашвар, бо вона більше відповідає їхньому інтелекту, ніж «Дім на горі» Валерія Шевчука. Коли годувати мозок фастфудом, він деформується і зменшується в об`ємі. Тут уже час не допоможе. Укрсучліт та інші йому подібні сучліти працює на дебілізацію населення і дуже гарно йому це вдається наразі вкупі з системою освіти, що теж стає гібридною замість того, щоб стати прогресивною.

Гібридна література ніколи не стане національною, і це, мабуть, її головна ознака. Ба, вона її найбільший і найлютіший ворог, бо виключає будь-який альтруїзм.

Галина Пагутяк

P.S. Зустріч з Галиною Пагутяк відбудеться сьогодні, 23 лютого, в УРБАН-бібліотеці у Трускавці (вул. Бориславська, 36). Початок – о 17.00.Обновлен 24 фев 2017. Создан 23 фев 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником