Трускавецький вісник № 35 (1397) від 2 березня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 35 (1397) від 2 березня 2017 р.

02.03.2017У номері: Поліція попередила замах на мешканця Трускавця; Із сесії міської ради; В Трускавці пройде чемпіонат України зі спортивного орієнтування; Розуміння по житті; Заява Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини.

Короткі новини

В Трускавці охоронець магазину викрав кошти з чужої банківської картки

В Трускавецьке відділення поліції 1 березня звернувся 26-річний житель міста Тернопіль. Чоловік повідомив, що в одному із супермаркетів він забув свою банківську картку. Скориставшись цим, невідома особа зняла з неї залишок коштів в сумі майже 200 гривень.

Як з’ясували правоохоронці, гроші зняв 21-річний охоронець магазину.

За фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Санкція статті передбачає покарання включно до позбавлення волі на строк до трьох років.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Збільшення податків не означає збільшення надходжень, або Боротьба за Віру Сазонову

2 березня розпочала свою роботу ХХІІІ сесія Трускавецької міської ради. Депутати попрацювали досить плідно, було прийнято ряд важливих рішень.

Сесія розпочалася з депутатських запитів, звернень та оголошень. Олег Карпин повідомив, що у п’ятницю, 3 березня, виїжджає машина від Клініки стоматології для наших бійців на Сході, та закликав долучатися до допомоги. Святослав Грабовський нагадав депутатам про їхній обов’язок звітувати перед виборцями і попросив надати свої звіти в письмовій формі секретарю ради для подальшого їх оприлюднення на офіційному веб-сайті ТМР. Мирослав Мицько зачитав текст звернення до Президента, голови ВРУ та Прем`єр-міністра про недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Підтримали це звернення більшість депутатів ТМР. Факт незаконної реєстрації приватним нотаріусом нерухомості у Трускавці виявив Роман Бучкович. Роз`яснив причини блокади торгівлі з окупантами Василь Тимчишак.

 «Розминка» з запитами тривала більше півгодини. Після нетривалої дискусії щодо порядку денного депутати приступили до роботи. Перші п’ять рішень пройшли як по маслу – 1) внесення змін в Програму реформування теплопостачання, 2) передача газопроводу на вул. Куліша на баланс ПАТ «Львівгаз», 3) реорганізація КП «Трускавецька міська лікарня» в комунальний заклад, 4) затвердження Програми оздоровлення та відпочинку дітей демобілізованих учасників антитерористичної операції, дітей з сімей загиблих учасників АТО та дітей-сиріт або дітей позбавлених  батьківського піклування на 2017 рік, 5) розгляд заяви комунального підприємства "Трускавецький інформаційно-курортний центр" щодо орендної плати. Необхідність приймати Програму оздоровлення дітей учасників АТО виникла з тої причини, що держава не передбачила ні пільг, ні коштів для цієї категорії дітей, тож про це вирішила подбати міська влада Трускавця. Всі 5 рішень пройшли або одноголосно, або з 1-2 «проти» чи «утримався».

Натомість навколо питання «Про надання дозволу КП «Трускавецьжитло» провести списання з балансу  багатоквартирний будинок  № 2 по вул. І.Мазепи у м. Трускавці», яке доповідала начальник управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер, розгорілося справжнє шоу – зі спецефектами, криками, погрозами, вияснюванням стосунків, звинуваченнями, підкилимними іграми. В результаті голосів надати дозвіл списати з балансу будинок не вистачило (12 замість потрібних 14).

Відходячи від самої суті питання (конфлікти між жильцями, судовий процес, протистояння прихильників ОСББ та управляючої компанії), звернемо увагу на інший момент. Шоу під час сесії можна назвати «Боротьба за Віру Сазонову». Пані Віра не приховувала, що виступає категорично проти списання будинку з балансу комунального підприємства. Вона аргументувала свою позицію, однак голосування по будинку на Мазепи,2 показало дещо більше, ніж просто «підтримку» чи «не підтримку» Віри Сазонової. Її маленька перемога 2 березня показала, що пані Віра вміє добиватися свого, і якщо інформація про її намір балотуватися на посаду міського голови на наступних виборах виявляться правдою, а не фейком, то конкурентом для інших кандидатів вона буде досить серйозним.

Кожен голос «за» чи «проти» під час розгляду цього питання можна пояснити цілком логічно. Так, голосування в підтримку Віри Сазонової міським головою є зрозумілим і пояснюється намаганням втримати депутатку у «своїй орбіті». Втримати пані Віру у «своєму колі» намагається і «група Кісака», яка цього разу голосувала в унісон з міським головою. Іншу позицію, ніж у мера, виявили представники «Свободи», в якої з Вірою Сазоновою певні тертя були з початку каденції. Зрозумілою є й позиція секретаря ради Наталії Пономаренко, для якої Віра Сазонова була головною перешкодою при здобутті посади секретаря ради. Знаковим було й те, що представник «Самопомочі» Василь Тимчишак не проголосував в унісон зі всією фракцією, подавши голос за списання будинку з балансу «Трускавецьжитла». Неоднорідним було й голосування в БПП «Солідарність».

Для розуміння розкладу сил в цій ситуації подаємо чіткий розклад хто і як голосував по цьому питанні. Отже, «за» списання будинку з балансу КП «Трускавецьжитло», на чому наполягала «група мешканців проти Віри Сазонової», голосували депутати Вовчанський, Габшій, Герльовський, Грабовський, Пономаренко, Пристай, Стародуб, Стасик, Степаненко, Тимчишак, Цехмейстер, Яворський. Проти списання проголосували депутати Бучкович, Карпин, Кісак, Кіселичник, Мицько, Остапчук, Савченко, Сазонова, Сеньків та міський голова.

Не надто довго обговорювали депутати питання «Про внесення змін до рішення Трускавецької міської ради № 789 від  30.01.2015р. "Про встановлення місцевих податків та зборів на території м. Трускавця". Пропозиція депутатів Грабовського та Цехмейстера підняти ставки для санаторіїв та готелів не просто не пройшла, а викликала обурення більшості. Чітко позицію по цьому питанні виклав депутат Юрій Яворський: «Збільшення податків не означає збільшення надходжень». Депутати підтримали рішення в тій редакції, в якій воно було погоджено бюджетною комісією.

Також депутати не захотіли дослухатися до ініціативи Святослава Грабовського, щоб їм відшкодовували видатки на мобільний зв'язок та канцтовари. Міський голова Андрій Кульчинський повідомив, що на відміну від представників попередньої влади Трускавця, за свій мобільний зв'язок він оплачує не з коштів міського бюджету, а з власної кишені. Це дуже похвально. Тут  варто також зазначити, що і закордонні поїздки міського голови Андрія Кульчинського теж не «б`ють» по казні міста. На жаль, за часів мера Р. Козира чиновники роз`їжджали по Польщі, Грузії, Росії, Азербайджані та інших країнах, не гребуючи брати відрядження з казни, яка наповнюється кривавою працею платників податків.

На закуску депутати розглянули земельні питання.

Володимир Ключак

Розуміння по житті: воно є!

20-24 лютого бажаним гостем Асоціації «Нові Горизонти» був давній партнер, відомий польський меценат пан Адам Янік. Спільно із паном Адамом ми свого часу успішно реалізували у 2007-2009 роках проект міжнародних обмінів школярів з Дрогобича та 7 шкіл Польщі «Разом до Європи». Понад 300 школярів стали друзями та до цього часу підтримують дружні зв’язки. А вже влітку 2015 року спільно з Krajowa Organizacja Wspierania Inicjatyw Bezrobotnych, яку очолює пан Адам, організували та провели у гміні Нова Слупія міжнародну конференцію «Україна-Польща: кроки до зближення».

Адам Янік є очільником однієї з найбільших у Польщі туристичних агенцій, тож з цікавістю ознайомився із всіма принадами міста-курорту Трускавець. Відбулася ділова та конструктивна зустріч із Заслуженим лікарем України, лауреатом Державної премії паном Левом Грицаком. У комфортній ситуації ми змогли проговорити засади нашого партнерства, подальших перспектив польсько-української співпраці. Пан Адам був щиро вражений не лише гостинністю Лева Ярославовича, але й власне санаторієм «Карпати», одним з найкращих у місті, знаним далеко за кордонами країни.

Учасники зустрічі підготували та підписали Угоди партнерства. Однак найбільшим подарунком було вручення автором Левом Грицаком своєї книги «Дерева моєї долі» пану Адаму та автору цих рядків. Читаю цю книжку з великою цікавістю та задоволенням, позаяк ми з Левом Ярославовичем ровесники і є багато спільного у нашому такому вже далекому дитинстві та юності. Пообіцяв при зустрічі подарувати йому свою книгу «Подолання». Її авторська презентація відбудеться завтра – у колі друзів та близьких. Є там сторінки польською, що розповідають про партнерство з польськими друзями та колегами. Впевнений, ми розпочали важливий, суспільно-корисний та надзвичайно креативний проект. Дякую моїм добрим друзям, Адаму Яніку та Леву Грицаку за розуміння по житті. Сьогодні, у свій ювілей, зичу всім, хто був, є і буде поруч зі мною, саме за розуміння по житті!

Олександр Магльона, Фейсбук

На фото: 1) Лев Грицак дарує свою книгу польському меценату Адаму Яніку, 2) зліва направо: Юрій Грицак, Олександр Магльона, Лев Грицак.

 

У Трускавці пройде чемпіонат України зі спортивного орієнтування

3 29 березня по 02 квітня 2017 року на околицях та в міських кварталах Трускавця буде проведений особистий чемпіонат України та Кубок України зі спортивного орієнтування. У змаганнях візьмуть участь понад 500 спортсменів, які представлятимуть 16 областей України.

Під час змагань будуть розіграні нагороди на надкоротких дистанціях (арена змагань біля ДЮСК «Спортовець), ультрасередніх і подовжених дистанціях (дорога на с. Орів) та скорочених дистанціях (за кільцевою дорогою в районі дельфінарію).

За тиждень до змагань буде організовано тренувальний табір з орієнтування, який разом зі змаганнями за програмою особистого чемпіонату України були об’єднані в багаторічний проект, що отримав назву «О-Весна». Планується щорічно навесні проводити змагання згідно з цим проектом саме у Трускавці.

Офіційне відкриття змагань та старту проекту «О-Весна» відбудеться 30 березня о 17 годині на центральній сцені біля бювету №1. Запрошуємо всіх охочих вболівати за спортсменів до арен та на церемонію відкриття змагань!

Місця та час проведення спортивних заходів у рамках тренувального табору «О-Весна» та чемпіонату України зі спортивного орієнтування

25 березня 2017 р., субота (10.30-14.30)

Арена тренувань – 1,5 км по дорозі на с. Орів (gps: 49.256952, 23.487546).

Район тренувань – 1-2 км на південний схід від дороги на с. Орів.

26 березня 2017 р., неділя (10.30-14.30)

Арена тренувань – в 100м від житлового будинку за адресою: вул. Петра Сагайдачного, 28. Район санаторію «Лісова пісня» (gps: 49.284219, 23.495257).

Район тренувань – 1 км на північний захід від кільцевої дороги.

27 березня 2017 р., понеділок (10.30-14.30)

Арена тренувань – 0,7 км по дорозі на Помярки (gps: 49.267147, 23.522335).

Район тренувань – 1-1,5 км на захід та схід від дороги на Помярки.

28 березня 2017 р., вівторок (10.30-14.30)

Арена тренувань – 100м на південний захід від кільцевої дороги в районі санаторіїв «Джерело» та «Ріксос Прикарпаття» (gps: 49.267307, 23.493007).

Район тренувань – 1,5 км на південний захід від кільцевої дороги.

30 березня 2017 р., четвер (13.00-15.30)

Арена змагань – північне подвір’я ДЮСК «Спортовець» вул. Данилишиних, 11 (gps: 49.276701, 23.517898).

Район змагань обмежений вулицями Данилишиних, Володимира Івасюка, Василя Стуса та Стебницькою.

31 березня 2017 р., п’ятниця (11.00-15.00)

Арена змагань – 2,5 км по дорозі на с. Орів (gps: 49.248505, 23.484117).

Район змагань – 1-2 км на захід від дороги на с. Орів.

01 квітня 2017 р., субота (11.00-14.00)

Арена змагань – 1,8 км по дорозі на с. Орів (gps: 49.255076, 23.484905).

Район змагань – 1-2 км на захід від дороги на с. Орів.

02 квітня 2017 р., неділя (11.00-14.00)

Арена змагань – 50 м на захід від кільцевої дороги в районі дельфінарію (160м на південний захід від будівлі) (gps: 49.276584, 23.488078).

Район змагань – 1,5 км на захід від кільцевої дороги.

Оргкомітет

Заява Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини з приводу звіту міського голови Дрогобича Т. Кучми від 02.02.2017 р.

2 лютого 2017 року відбувся довгоочікуваний звіт Дрогобицького міського голови Тараса Кучми. В переповненому сесійному залі Дрогобицької міської ради, який вміщає півтори сотні людей, очільник міста звітував про виконану роботу у 2016 році.

Зазвичай звіти міського голови у попередні роки були відкритими для широкої громадськості і проходили у вихідний день у набагато більшому залі Народного дому, в якому вміщається близько шестисот осіб. Пояснення Тараса Кучми з різкою жестикуляцією, що в сесійному залі стаціонарно встановлені відеокамери для онлайн-трансляції звіту і кожен дрогобичанин може дивитися звіт та чути відповіді на запитання,– не витримують жодної критики, тому що в теперішній час стрім-репортаж можна вести будь звідки.

Час початку звіту о 17:30 був вибраний не випадково – для того, щоб працівники виконавчих органів міської ради, які працюють до 17:00, могли спокійно завершити роботу і бути присутніми у сесійному залі, адже їм, а також працівникам бюджетної сфери і комунальних підприємств було “рекомендовано” прийти на звіт голови, що й було зроблено. Тому багато бажаючих побувати на звіті мера не мали змоги потрапити до залу.

Завдяки оперативним відеозйомкам “Галицької Варти” дрогобичани побачили, що в залі знаходилися десятки молодих хлопців характерної зовнішності, багато з яких були з поза меж Дрогобича і які не могли пояснити чому вони проявили такий інтерес до звіту дрогобицького голови. Групи таких молодиків тепер мають чітку назву – ТІТУШКИ.

У ратуші знаходилося півтора десятка спецпризначенців із поліцейського загону “Львів”, тобто колишнього “Беркуту”. Окрім того, на підходах до міської ради в різних місцях стояли групки дорослих чоловіків, начебто з майбутньої “муніципальної варти”, які мали завдання не допускати в приміщення небажаних для влади громадських активістів. Так, зокрема, було вчинено супроти Л. Надкерничної, яку біля міської ради якийсь хуліган з харківським місцем реєстрації облив зеленкою і вона не була допущена в приміщення ратуші.

Координаційна рада Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини висловлює подив і жаль з приводу таких дій міської влади, які є недопустимими та неморальними. Використання владою тітушок і силовиків проти виборців вважаємо провокацією, спрямованою на підрив громадського порядку у Дрогобичі. Ці методи керівництва були властиві колишній владі Радзієвського і регіоналів Януковича проти якої повстав Євромайдан. Такі дії міської влади ведуть до дестабілізації громадсько-політичної ситуації в місті Дрогобичі та цілковито підривають авторитет влади.

Тому Координаційна рада вимагає від Дрогобицького міського голови Тараса Кучми протягом місяця провести відкритий і доступний для широкої громадськості міста звіт про роботу згідно чинного законодавства. Адже в Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні” (ст. 42, ч.7) сказано: “міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.”

Прийнято на засіданні Координаційної ради БНДС Дрогобиччини 7 лютого 2017 року.

Голова Координаційної ради, депутат Дрогобицької міської ради Роман Курчик

Коментар громадського активіста, представника Руху «Чесно в Дрогобичі», члена Президії Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Богдана Гринчишина: «Попри гарну візуальну картинку багато негативних подій та деталей, пов’язаних зі звітом, на жаль, залишилися за кадром. Як писали місцеві інтернет-сайти: “Було все: чудова гра, спецефекти, інтрига, оплески, вдячні статисти. Тільки от правди замало”.

Аудиторія під час звіту приблизно на 90% була спеціально підібрана. Невже “майданівець і безстрашний воїн АТО”, яким себе позиціонує Тарас Кучма, так налякався кількох громадських активісток, що вдався до безпрецедентних заходів власної безпеки? Невже міський голова Т. Кучма боїться відвертих запитань своїх виборців і відкритого діалогу з дрогобичанами? Хто саме порадив міському голові провести таким чином звіт?

На засіданні Координаційної ради 28.02.2017 було підтверджена вимога проведення нового/повторного звіту мера у Народному домі».

 

Поліція попередила замах на мешканця Трускавця, якого хотіли підірвати у власному авто

/Замовником вбивства був його кум/

Поліція попередила замах на 45-річного мешканця Трускавця, якого хотіли підірвати у власному автомобілі. 28 лютого працівники управління внутрішньої безпеки обласної поліції спільно з СБУ затримали двох підозрюваних у замаху – 42-річного мешканця Трускавця, кума потенційної жертви, та його поплічника, 35-річного мешканця Дрогобича, раніше неодноразово судимого. Про їхні наміри поліції стало відомо ще на етапі придбання вибухівки, однак затримали їх відразу ж після того, як вони заклали вибухівку в позашляховик жертви.

«Під час розслідування встановлено осіб, які придбали вибуховий пристрій, за допомогою якого планували підірвати автомобіль мешканця Львівщини. Правоохоронцями було проконтрольовано процес закладення ними вибухового пристрою в позашляховик потерпілого», – сказано, зокрема, у повідомленні прокуратури.

В управлінні внутрішньої безпеки поліції Львівщини пізніше розповіли деталі.

«З’ясувалося, що 42-річний мешканець Трускавця вирішив позбавити життя свого ж 45-річного кума, жителя того ж міста. Свій намір зловмисник вирішив втілити за допомогою радіокерованого саморобного вибухового пристрою, який мав бути прикріплений до автомобіля жертви. Виготовити такий пристрій за тисячу доларів США замовник запропонував знайомому хмельничанину, який мав практику військового сапера», – повідомляє управління внутрішньої безпеки.

Однак чоловік відмовився брати участь у цій кримінальній справі та відразу пішов до поліції. Погодивши це з правоохоронцями, він передав організаторові муляж вибухового пристрою з дистанційним керуванням, який він, начебто, виготовив. А зловмисники вночі заклали його в авто кума і коли переконалися, що жертва в автомобілі, натиснули кнопку активації на підготовленому для цього мобільному телефоні, щоб здійснити вибух. Відразу після цього їх затримали.

Підозрюваних затримали безпосередньо після того, як вони спробували активувати вибуховий пристрій (фото управління внутрішньої безпеки поліції)

Двом підозрюваним у замаху загрожує позбавлення волі від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.

Орися Шиян, Zaхід.НетСоздан 02 мар 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником