Трускавецький вісник № 36 (1398) від 3 березня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 36 (1398) від 3 березня 2017 р.

03.03.2017У номері: Похвала за розтрату бюджетних коштів; Інтерв’ю з Оксаною Радищак; Спортивні новини; Короткі новини.

Короткі новини

До Дрогобича їде Надія Савченко

У суботу, 4 березня, у Дрогобичі перебуватиме народний депутат, Герой України Надія Савченко. Зустріч з дрогобичанами розпочнеться о 13.00 на площі Ринок.

В цей же день Надія Савченко проведе зустріч у Стрию (11.00, площа біля пам’ятника Трьом Будителям). А в неділю відважна українка, котра пережила всі кола пекла у путінському ув’язненні, зустрінеться з мешканцями Самбора (13.00, площа Ринок).

Запрошуємо на перегляд документального фільму «Рожеві сарі»

У вівторок, 7 березня, в УРБАН-бібліотеці міста Трускавця відбудеться перегляд та обговорення документального фільму «Рожеві сарі» з колекції Docudays UA. Про це інформує директор УРБАН-бібліотеки Віра Савка. Початок перегляду – о 16.00. Вхід вільний.

За порушення трудових відносин треба відповідати

2 березня заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль провела в Трускавецькому міському центрі зайнятості лекцію на тему: «Легальна зайнятість та види відповідальності за порушення трудового законодавства України».

Під час лекції Галина Кітраль розповіла про процедуру офіційного працевлаштування, яка є одною з істотних умов трудових відносин.

Трудові відносини в Україні ґрунтуються на трудовому договорі між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (роботодавцем).

Трудовий договір, як правило, оформляється наказом підприємства, який має містити, зокрема, ім’я працівника, посаду та дату початку роботи. Наказ повинен бути підписаний керівником.

На основі такого наказу має бути зроблений запис у трудовій книжці працівника та його особовій картці. Трудова книжка зазвичай містить інформацію про тип роботи, що виконується, тривалість роботи тощо. Трудова книжка є підставою для визнання трудового стажу працівника з метою визначення його прав на соціальне забезпечення і пенсію після досягнення певного віку.

Легальна зайнятість – це захист від незаконного звільнення, безпечні та здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна зарплата (не нижча від визначеної законом), оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності та пологах, виплата втраченого заробітку у зв’язку із втратою непрацездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності та інших випадках, передбачених законодавством.

Принагідно нагадуємо нашим читачам, що до Трускавецького бюро правової допомоги можна звернутися за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 17:00 (крім святкових та вихідних днів, тел.: (03247)-5-05-30; моб.: 099-29-63-194.

Власна інформація

Похвала за розтрату бюджетних коштів

Не так давно газета колишнього міського голови Трускавця Р. Козира «Джерела Трускавця» опублікувала хвалебну оду нинішній дрогобицькій владі.

В анонімній статті за підписом «Микола Петрів» («ДТ», №2 (606) за січень-лютий 2017 р.) робиться спроба порівняти реконструкцію басейну ДЮСК «Спортовець» у Трускавці та басейну Дрогобицької ДЮСШ. Анонімний автор звинувачує колишнього міського голову Трускавця Лева Грицака в тому, що витрати на реконструкцію «Спортовця» з міського бюджету були більшими, ніж витрати на реконструкцію басейну в Дрогобичі. І бідкається, що «правоохоронні органи не пред`являли йому звинувачень» у буцімто нераціональному розкраданні бюджетних коштів.

Цілком імовірно, що автором цього опусу-пасквілю є колишній міський голова Дрогобича, а за часів Козира начальник інформаційного відділу Трускавецької міської ради Микола Гук. За свої наклепи він поставав перед судом і суд визнавав його винним у посяганні на честь, гідність та ділову репутацію Лева Грицака. Моральну компенсацію за образу честі, гідності та ділової репутації в грошовому еквіваленті Лев Грицак так і не отримав – бо не звертався до виконавчої служби щодо стягнення завданої шкоди. «Від цієї людини не хочу ні копійки, а в суд подавав тому, що не можу дозволити, щоб хтось так нахабно плямував моє добре ім`я», - коментував Лев Грицак.

Та повернімося до басейнів у Трускавці та Дрогобичі. Пан «Петрів», чи то пак Гук, лукавить, що правоохоронні та контролюючі органи не вивчали використання коштів на реконструкцію басейну ДЮСК «Спортовець». Скарги, кляузи та анонімки на Лева Грицака так і летіли в різні інстанції в час, коли міським головою Трускавця був Р. Козир. І щодо «Спортовця», і щодо проданої землі біля питного озера, і навіть щодо … сприяння Лева Грицака розвитку авіаційній галузі.

Не одна перевірка пройшла і не один документ було вивчено під лупою – та не знайшли контролюючі та правоохоронні органи жодних порушень. Бо як можна шукати кішку в чорній кімнаті, якщо її там нема? Не можна ж «придумати» чи «намалювати» порушення, яких і в помині не було.

Чого ж так анонім обливає брудом Лева Грицака і вибілює теперішню владу Дрогобича? По Леву Грицаку зрозуміло – репутація порядної людини, яку двічі обирали мером, не дає спокійно заснути пану Гукові. Самого ж його обрали тільки раз, та й то дуже швидко відправили у відставку. Аж через Севастопольський (!) суд поновився пан Гук на посаді міського голови Дрогобича та ще й компенсацію за кілька років «роботи» взяв. Не відмовився, взяв з бюджету міста по повній.

Зараз команда Козира, до якої належить і автор пасквілю, всіляко намагається показати «достоїнства» дрогобицької влади. Причина дуже проста – зять Петра Іванишина Василь Качмар є заступником Дрогобицького міського голови Тараса Кучми. А сам Іванишин – це не хто інший як «сірий кардинал» екс-мера Козира і давній недруг Лева Грицака. Словом, зібралися всі ображені заздрісники і давай думати, як би то чесних людей обпаплюжити, а своїх родичів та ставлеників возвеличити.

Справа не вартувала би й виїденого яйця, якби дійсно в Дрогобичі все було по закону. Але є підстави стверджувати, що не все гаразд з освоєнням коштів на реконструкцію басейну Дрогобицької ДЮСШ.

Фактично відразу після відкриття басейну влада Дрогобича зганьбилася на всю Україну, ставши фігурантом гостросатиричної передачі Майкла Щура на українському телебаченні. Відома в місті громадська активістка та волонтерка Олена Куртяк прийшла до басейну з дитиною, щоб поплавати, але її не впустили, мотивуючи відмову проведенням робіт з прибирання. І в той же момент з басейну виходять після плавальних процедур мер міста Тарас Кучма, заступник мера Василь Качмар і керуючий справами Володимир Коцюба з пакетами. Сюжет про «непомиту голову» довго тішив дрогобичан.

Але журналістські жарти – це найменше, що має тривожити владу Дрогобича. Ще задовго до відкриття басейну розкраданням бюджетних коштів при реконструкції цього об’єкту зацікавилися в управлінні захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Відкрито кримінальне провадження за № 12016140050005455 від 29 листопада 2016 року, у якому службові особи органу місцевого самоврядування підозрюються в розтраті бюджетних коштів. Слідчі встановили, що роботи по реконструкції басейну Дрогобицької ДЮСШ виконувалися з порушенням норм ДБН, обсяги фактично виконаних робіт не відповідають обсягам вказаним в актах виконаних робіт.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень у вільному доступі в мережі Інтернет в справі № 461/7797/16-к, котра стосується власне реконструкції басейну в Дрогобичі, можна знайти багато цікавої інформації. Наприклад, ухвала Галицького районного суду міста Львова від 1 грудня 2016 р. стосується задоволення клопотання слідчого Національної поліції і звучить так:

«Надати дозвіл слідчому СВ Галицького ВП ГУ Національної поліції у Львівській області Кобилецькому Ю.М. або за його дорученням, в порядку ст. 40 КПК України, працівникам Управління захисту економіки у Львівській області ДЗЕ Національної поліції України на тимчасовий доступ з правом вилучення документів первинного бухгалтерського обліку, а саме договорів, актів виконаних робіт ф-КБ-2в, КБ-3, видаткових та податкових накладних, проектно-кошторисної документації, платіжних доручень, декларації на початок виконання робіт, що підтверджують використання бюджетних коштів, виділених по об'єктах «Реконструкція великого плавального басейну з допоміжними приміщеннями дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Сахарова, 2а у м. Дрогобич» та «Реконструкція теплового пункту зі встановленням теплового насосу для підігріву великого плавального басейну з допоміжними приміщеннями дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Сахарова, 2а у м. Дрогобич», які знаходяться в приміщенні комунального підприємства «Управління капітального будівництва» Дрогобицької міської ради, яке розташоване за адресою Львівська область, м. Дрогобич, пл. Ринок, 20».

Інша ухвала того ж суду (від 06.01.2017 р.) задовольняє чергове клопотання слідчого:

«Надати дозвіл прокурору Львівської місцевої прокуратури №1 Щербакову О.В., слідчому СВ Галицького ВП ГУ Національної поліції у Львівській області Кобилецькому Ю.М. або за його дорученням, в порядку ст. 40 КПК України, працівникам Управління захисту економіки у Львівській області ДЗЕ Національної поліції України на тимчасовий доступ з правом вилучення документів первинного бухгалтерського обліку, а саме договорів, актів виконаних робіт ф-КБ-2в, КБ-3, видаткових та податкових накладних, проектно-кошторисної документації, платіжних доручень, декларації на початок виконання робіт, що підтверджують використання бюджетних коштів, виділених по об'єкту «Реконструкція теплового пункту зі встановленням теплового насосу для підігріву великого плавального басейну з допоміжними приміщеннями дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Сахарова, 2а у м. Дрогобич», які знаходяться в приміщенні комунального підприємства «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради, яке розташоване за адресою Львівська область, м. Дрогобич, вул. Індустріальна, 1а».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12016140050005455 від 29.11.2016 проводиться за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України. Що ж гласить ця стаття? А ось що: «Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем – карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Юридичний коментар до статті 191 Кримінального кодексу України гласить: «Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службової особи своїм службовим становищем має місце тоді, коли службова особа незаконно обертає чуже майно на свою користь чи користь третіх осіб, використовуючи при цьому своє службове становище. Його особливістю є те, що, на відміну від привласнення чи розтрати, предметом заволодіння чужим майном шляхом службового зловживання може бути і майно, яке безпосередньо не було ввірене винному чи не перебувало в його віданні. У зазначений спосіб винний може заволодівати майном, щодо якого в силу своєї посади він наділений правомочністю управління чи розпорядження майном через інших осіб. Тобто він має певні владні повноваження щодо впливу на осіб, яким це майно ввірено чи перебуває у їх віданні».

Звичайно, говорити про те, чим кримінальне провадження завершиться, ще зарано, адже зараз проходить тільки досудове розслідування. На черзі – передача справи до суду, судовий розгляд, відповідні ухвали чи й вирок. Винні можуть подавати апеляцію, а згодом і звертатися з касаційною скаргою, так що навряд чи найближчим часом зловживання щодо реконструкції басейну в Дрогобичі стануть сенсацією та топ-новиною в ЗМІ.

Але одне зрозуміло – просто так управління захисту економіки у Львівській області не зацікавилося реконструкцією басейну. Як кажуть, диму без вогню не буває. Слідство триває і воно має свої таємниці, які згідно закону не можна розкривати.

А що ж із басейном «Спортовця», над долею якого бідкається автор анонімки в «Джерелах Трускавця»? За часів Р. Козира «Спортовець» «трясли» різні контролюючі органи, але жодних зловживань не було виявлено. Справа не доходила до суду, адже кошти було використано ефективно.

Басейн «Спортовця» від моменту відкриття у вересні 2009 року діє справно ось вже восьмий рік, трускавецькі діти в ньому плавають із задоволенням, наші плавці здобувають призові місця на престижних всеукраїнських та міжнародних змаганнях, турнірах та чемпіонатах. Місто Трускавець може гордитися тим, що свого часу, маючи фінансові ресурси, не розтринькувало їх, а вкладало в майбутнє, у дітей, у охорону здоров`я, в культуру, в інфраструктуру, у водопостачання тощо. Чи в цьому заслуга одного лише Лева Грицака? Ні, це заслуга всього депутатського корпусу, який з розумінням ставився до ініціатив міського голови і скеровував кошти не на проїдання, а на розвиток, не для задоволення чиїхось меркантильних інтересів, а для потреб громади.

Звісно, ні Лев Грицак, ні депутати попереднього скликання не заслуговують тих образливих слів, якими розкидається в бульварній пресі невдаха-автор. Неетично порівнювати реконструкцію басейну «Спортовця», в яке інвестувало місто за незначної підтримки обласного бюджету, та реконструкцію басейну в Дрогобичі, де левову частку коштів було виділено згідно постанови Кабінету міністрів України №395 від 24.06.2016 р. «Деякі питання надання у 2016 році субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій».

Проте анонімники на таке не зважають. Їм головне біле назвати чорним, а чорне білим. Єдину правду озвучив анонім «Микола Петрів» – так, Лев Грицак «сливе в місті добрим господарником». На відміну від невдах, котрі і самі не вміють нічого доброго зробити, й іншого обгадять.

На щастя для Трускавця, ці невдахи зібралися в одному місці, навколо «Джерел Трускавця». Але на їхнє сичання вже практично ніхто не зважає…

Володимир Ключак

Ілюстрація: кадр з відео Олени Куртяк в басейні Дрогобицької ДЮСШ.

 

Оксана Радищак: «Мрію, щоб був мир!»

У Стебнику громада спить. Саме таке враження складається про це місто, адже громадські організації тут малоактивні, яскравих лідерів не видно, інформація про суспільно-політичне та культурне життя в Стебнику майже відсутня.

Але це зовсім не означає, що людей, які боляче переживають за рідний Стебник, немає взагалі. Ні, такі люди є, і серед них – корінна стебничанка Оксана Радищак. Її пости в мережі Фейсбук привертають увагу своєю актуальністю та намаганням зрозуміти, чому ж місто рухається вперед черепашачою ходою, та ще й постійно пригальмовує.

Сьогодні ми спілкуємося з Оксаною Радищак про Стебник, волонтерство, її невеличкий бізнес та про мрію. Головна мрія в неї така ж, як і в більшості українців – щоб був мир.

- Пані Оксано, Ви займаєтеся волонтерством з перших днів Майдану, чи долучилися до волонтерського руху пізніше? І що стало поштовхом до Вашої волонтерської роботи?

- До волонтерського руху я долучилася, коли почалася війна на Сході. Тоді я почала допомагати в зборі коштів, які проводилися в центрі міста. Вирішила допомогти чим можу – своїм часом та коштами (по можливості).

- Наскільки стебничани є активними в справі підтримки рідного війська?

- Допомагають, от навіть сьогодні (розмова відбулася 2 березня – прим. авт.) машина поїхала на Схід. Передають продукти, приносять речі, допомагають коштами.

- В теперішній складний час нелегко відірвати від себе, від сім`ї, щоб дати, допомогти комусь. Чому волонтери роблять це вже кілька років, звідки отримують натхнення і фінанси?

- Просто хочеться, щоб це все вже швидше закінчилося і щоб нарешті настав мир. Також хочеться своєю допомогою додати наснаги нашим хлопцям, які стоять там, на передовій. Щоб вони бачили, що ми їх підтримуємо, вболіваємо – і може тоді їм там буде легше.

- Пані Оксано, Ви – активна громадська діячка, вболіваєте за долю рідного міста. Чому, на Вашу думку, Стебник є такою депресивною територією? Чи можна це змінити і як саме?

- Ой, важке питання (зітхає)… Не можемо ми вибрати нормальну владу – як в країні, так і в місті. Дивлюся на Трускавець – там прийшла нормальна влада, все стабілізувалося, Трускавець став процвітати порівняно з тим, яким він був в попередні роки. Це, звісно, моя суб’єктивна думка, але знаю, що багато хто так вважає, як я, і говорить про це.

А Стебник…Жодних покращень не бачу.

Ось, наприклад, зима – цього року вона була довгою, сніжною. Сніг хоч подекуди чистився, але дороги були по місту не підсипані, навіть центр міста і то не завжди був підсипаний піском.

Все-таки кожен депутат, коли йшов на вибори, то йшов від конкретного округу і щось обіцяв людям, своїм виборцям. І скільки вони виконали з того, що обіцяли? Звісно, є такі, що і стараються щось зробити, хоч можливо коштів бракує, але то не всі. Якби кожен вболівав за свій округ і за Стебник в цілому, то може й привели б місто до порядку…

- Ви – підприємець, а приватних підприємців багато хто недолюблює, їх обзивають «баригами», «спекулянтами» тощо. Як думаєте, чому?

- Люди чомусь вважають, що якщо ти маєш магазин, то ти обов’язково мільйонер, але це далеко не так. Ціни в магазинах просто шалені, але хіба вина в цьому підприємців? Не підприємці винні в тій ситуації, яка зараз є в країні.

Хоча, звісно, підприємці могли б в певних конкретних випадках йти назустріч людям, переступати через себе, знизити ціну, якщо людина потребує чогось, а коштів не має в достатній кількості. Також ми, підприємці, маємо допомагати по можливості потребуючим і хворим, брати участь в різних заходах по допомозі.

- Ви – власниця книжкового магазину. Чи потрібна в наш час книга і чому? Адже, здавалося б, людям не завжди вистачає грошей на їжу, одяг…

- Коли я відкривала книжковий магазин, то, скажу чесно, трохи було страшно – чи підуть люди, чи потрібна їм книга? Думала – зараз епоха Інтернету, чи читає ще хтось книжки, зокрема діти?

І я була приємно вражена тим, що побачила – діти читають. Батьки беруть книжечки навіть маленьким діткам, беруть розвиваючі завдання, ігри. А старші діти приходять і за художньою літературою.

- А що любите читати Ви? І яку книгу читаєте саме зараз?

- Я полюбляю читати українську класику, слідкую за новинками сучасної української літератури. Днями прочитала книгу Володимира Лиса «Століття Якова», яка мене дуже вразила. Хоча «Століття Якова» було екранізоване, але прочитавши книгу, отримуєш зовсім інші відчуття.

- Що крім книг пропонує Ваша крамниця? Чим приваблюєте клієнтів, чому люди обирають саме Ваш магазин?

- У нас є книги для найменших діток, розмальовки, книги з наліпками, художня і навчальна література, альбоми для новонароджених, набори для творчості і розвитку дитини, канцтовари, офісні товари та багато різних цікавинок. Товар постійно оновлюємо, можна робити індивідуальне замовлення (тел. 096-503-56-30).

В магазині працює ксерокс, робимо сканування, роздруківку з флешки, набір тексту.

Звісно, є конкуренція, адже в Стебнику є й книгарня, і на ринку продають канцтовари. Але незважаючи на те, що мій магазин знаходиться трошки на околиці (вул. Грушевського, 14а, «Дев`ятий магазин»), маємо вже й постійних клієнтів, приходять діти, дорослі, дивляться, купують, що потрібно, бо ціни в нас досить прийнятні.

- Пані Оксано, наприкінці нашої розмови розкажіть про свою мрію. Яким бачите своє власне майбутнє, майбутнє рідного Стебника, майбутнє України?

- Мрію, щоб був мир! Миру хочеться перш за все, хочеться, щоб ця війна нарешті закінчилася. Вона всіх нас стосується, всіх зачіпає, от і мій троюрідний брат воював на Сході і приїхав поранений.

А якщо буде мир, все стабілізується, тоді зможемо говорити про інші плани. Я вірю, що все в нас буде гаразд!

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак

«Галицькі Леви» вибороли в Кропивницькому 15 медалей на трьох турнірах

25-26 лютого в місті Кропивницький пройшли одразу три рейтингові турніри з хортингу – Чемпіонат України в розділі «Показовий виступ» серед кадетів, юніорів та дорослих та в розділі «Сутичка» серед дітей, Відкритий чемпіонат Кіровоградської області в розділі «Сутичка» серед кадетів та юніорів та Кубок України в розділі «Сутичка» серед дорослих. На ці змагання з’їхалося біля 370 спортсменів зі всієї України.

Потужною командою з бійців, «показушників» та суддів приїхала в Кропивницький і команда «Галицькі Леви» Львівської обласної федерації хортингу (Президент Віталій Плеханов, тренер Денис Іваницький). І Леви виклалися на повну та привезли додому найвищі нагороди всіх трьох турнірів. На Чемпіонаті України в розділі «Показовий виступ» попри щоразу вищий рівень суперників, постійний ріст команди Кіровограда, «Галицьким Левам» не було рівних. Золоті медалі в командному розряді вибороли Анастасія Фаль, Діана Спариняк, Христина Піць, Семен Фаль та Андрій Дубовий. Семен Фаль та Андрій Дубовий здобули також золото у парному розряді, а дівчача пара Анастасія Фаль та Діана Спариняк стала другою і принесла в скарбничку «Галицьких Левів» дві срібні медалі. Третє срібло виборола Дар’я Дахіна в особистому розряді. Четверте срібло Чемпіонату України здобув для команди десятирічний Ростислав Копач в розділі «Сутичка». Бронзу в абсолютній ваговій категорії «понад 60 кг» у віці 12-13 років зумів вибороти Павло Буник.

Срібло Відкритого чемпіонату Кіровоградської області в розділі «Сутичка» серед кадетів та юніорів здобув Юрій Білінський також в абсолютній вазі понад 70 кг серед кадетів 14-15 років.

Під завісу змагального дня всі чекали поєдинків дорослих на Кубку України в розділі «Сутичка». І тут найстарші «Галицькі Леви» Роман Шуманський та Микола Босюк виклалися на 200 відсотків та потішили тренера блискучими виступами та двома золотими медалями. Так Роман Шуманський, якому лише 2 лютого цього року виповнилося 18 років, вперше виступав серед дорослих і у не своїй, важчій ваговій категорії. І тут зумів показати красиву та видовищну боротьбу з двохбальними кидками та достроково задушливим прийомом виграти дві сутички! Блискуче переміг у своїй категорії і Микола Босюк.

В підсумку в доробку «Галицьких Левів» 15 медалей – дев’ять золотих, п’ять срібних та одна бронзова. Команда щиро дякує за допомогу в організації неблизької поїздки меценатам спорту, своїм постійним спонсорам – керівнику фірми «Яна БУД» Василю Вовчку та директору ТзОВ «Корона» Олегу Дикало.

Іра ЦиганСоздан 03 мар 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником