Трускавецький вісник № 39 (1401) від 9 березня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 39 (1401) від 9 березня 2017 р.

09.03.2017У номері: Три мільйони коту під хвіст; Всеармійський конкурс «Берегиня в погонах»; «Кобзареві думи» у Трускавці; Вшановуємо Шевченка; 8 Березня в військовому санаторії; Рагулі; Інформує Трускавецьке бюро правової допомоги; Короткі новини.

Короткі новини

За надані землевпорядниками Львівщини адмінпослуги до держбюджету надійшло 455 тисяч гривень

Як інформує прес-служба Держгеокадастру, з початку 2017 року працівники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області надали громадянам та юридичним особам більше 32,4 тисяч адмінпослуг. На безоплатній основі громадяни отримали 27,4 тисяч послуг. Ще п’ять тисяч послуг фахівці землевпорядної служби Львівщини надали на платній основі, за які нарахована плата у сумі 455,7 тисяч гривень. Ці кошти спрямовано до загального фонду державного бюджету.

 Найчастіше громадяни зверталися щодо надання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Працівники Держгеокадастру Львівської області опрацювали 4,2 тисячі таких запитів, що становить 84% від загальної кількості платних адмінпослуг.

 Серед безоплатних адмінпослуг найбільш поширені запити щодо державної реєстрації земельної ділянки (8546), та про видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі (8478). Також, безоплатно надано 3061 довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та їх форму власності та висновків про погодження документації із землеустрою.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

Виїзний прийом у Ступниці

6 березня фахівці відділів «Трускавецьке бюро правової допомоги» та «Дрогобицьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль та Петро Габрівський в присутності сільського голови с. Ступниця Романа Явірського та депутатів сільської ради провели спільний виїзний прийом громадян в Народному домі.

Під час прийому громадян мешканці сіл Ступниця та Котоване отримали юридичні консультації з наступних питань: порядок реєстрації права власності на земельну ділянку; надання земельної ділянки в оренду; порядок стягнення заборгованості в судовому порядку; оформлення документів на спадкове майно; проведення реєстрації права власності на житловий будинок та ін.

Крім того, Галина Кітраль провела інформаційну сесію для працівників Ступницької сільської ради на тему: «Стандарти якості надання громадянам безоплатної первинної правової допомоги», зокрема, звернула увагу на особливості законодавчого регулювання надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування, основні принципи та цінності, на яких ґрунтується надання такої правової допомоги.

Петро Габрівський розповів усім присутнім про соціальні реформи Уряду України, порядок добровільного об’єднання територіальних громад та формування спроможних територіальних громад відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Громадяни отримали відповіді на всі свої запитання. Галина Кіталь та Петро Габрівський розповсюдили буклети «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник», а також повідомили контактні дані Дрогобицького, Бориславського та Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, до якого можна звернутися за отриманням юридичної консультації: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70; м. Борислав, вул. Міцкевича, 64; м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян проводиться з 8.00 до 17.00 год. (крім вихідних та святкових днів).

Виїзний прийом в Почаєвичах

9 березня фахівці відділів «Трускавецьке бюро правової допомоги» та «Дрогобицьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль та Христина Лютик в присутності сільського голови с. Почаєвичі Володимира Яріша, секретаря сільської ради Лілії Антоняк провели спільний виїзний прийом громадян.

Крім того, Галина Кітраль провела інформаційну сесію для працівників Почаєвицької сільської ради на тему: «Стандарти якості надання громадянам безоплатної первинної правової допомоги», зокрема, звернула увагу на особливості законодавчого регулювання надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування, основні принципи та цінності, на яких ґрунтується надання такої правової допомоги, а також строки її надання. Також роз’яснила порядок виготовлення ключів для заповнення електронних декларацій.

Христина Лютик розповіла усім присутнім про соціальні реформи уряду України, порядок добровільного об’єднання територіальних громад та формування спроможних територіальних громад відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 Зауважимо, що у бюро правової допомоги відвідувачі також зможуть скористатися послугою - доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Адреса бюро правової допомоги, до якого можна звернутися за отриманням юридичної консультації: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70; м. Борислав, вул. Міцкевича, 64; м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян проводиться з 8.00 до 17.00 год. (крім вихідних та святкових днів).

Власна інформація

«Мистецькі грані» у Художньому музеї Михайла Біласа

У Художньому музеї Михайла Біласа відкрилася виставка «Мистецькі грані» робіт родини Ніколаєвських – Микити, Олександра та Надії, членів Національної Спілки художників, знаних вже поза Україною мистців.

Виставка відкривається в рамках святкування Шевченківських днів і презентує творчість плеяди талановитих трускавецьких мистців.

Малярство,графіка, гачкування – такий широкий спектр мистецьких досягнень цієї родини. Кожна робота – як окремий погляд на життя, природу, людей, де оживає форма, наповнюється кольорами зміст і захоплює мотив з тисячами нюансів, часто невловимих людським оком.

Хочете побачити рідне місто, гори в тумані, яскравий натюрморт, заворожуючий пейзаж чи авторське гачковане панно – ви наші відвідувачі. Отримаєте естетичну насолоду. Запрошуємо!

Адміністрація Художнього музею Михайла Біласа

Три мільйони коту під хвіст

Складається враження, що у Трускавці – країна Ельдорадо, де золото можна черпати пригоршнями, на золоті спати і золотом вкриватися. Так, планвоане виділення депутатами Трускавецької міської ради трьох (!) мільйонів на святкування 190-літнього ювілею – це вершина маразму і дурості. Складається враження, що в час війни трускавчанам нема чого робити, хіба витрачати такі шалені кошти на гульки. Це в той час, коли ряд вулиць потребують негайного ремонту, коли батьки харчують дітей в школах за власний кошт, коли треба ремонтувати багатоповерхівки, щоб їх взяли на баланс ОСББ, коли курортний парк аж волає, щоб на нього звернули увагу, настільки він занедбаний за часів недолугого владарювання «Трускавецького криміналітету».

Так ні, ці всі справи почекають, бо, бачте, ювілей. До слова, 190 років – це не ювілей, ювілеї – це 50, 100, 150, 200 і так далі, а не 185, 190, 195.

Цікаво, кому ж підуть ці кошти і чи влаштовує це трускавчан? Як інформує в мережі Фейсбук громадський діяч Сергій Розора, на караоке з Ігорем Кондратюком піде 380 тисяч гривень. І це за якихось 3-4 години! А якщо буде дощ чи злива, як це було в 2012 на День міста, що тоді?

За виступ гурту «Тартак» і Тіни Кароль місто заплатить 750 тисяч гривень. За лазерне шоу (кому воно потрібне) – більше ста тисяч. І це в час, коли на хворих дітей-трускавчан громада збирає з миру по нитці, діти відривають від себе по копійці, щоб допомогти ровесниці.

Сумно…

Як пише в одному з коментарів громадський діяч Петро Іванишин, «хіба вони заробляли ці кошти, щоб так тринькати?». І в цьому важко не погодитися з коментатором.

Три мільйони коту під хвіст. Заїжджим гастролерам, які шумітимуть у  вечірній час, різним зіркам та «звьоздам», сто тисяч – сюди, двісті – туди. Ельдорадо – розкидуємося грішми. Проморолики, які зніматимуть чужі, бо своїм слабо дати гроші через національну тварину жабу. Реклама на якихось радіостанціях і маловідомих телеканалах, видно, хтось домовився про відкат. І так далі, і тому подібне.

І пригадується народна мудрість – хто хоче дуже сильно розважатися та веселитися, потім буде довго і гірко плакати. Бо люди не дурні, їх можна обманювати до пори до часу.

Можна витерпіти недолугий логотип, де відмиваються кошти, можна витерпіти мільйон на паркові скульптури, які принаймні в місті залишаться, можна навіть заплющити очі на гроші для фірми з Рівного за розробку ландшафтного дизайну (ніби в Трускавці нема в курортному парку чи деінде фахівців). Але у всіх цих випадках хоч щось та й залишиться. А що залишиться після так званого «Дня міста» на три мільйони? Голосний пшик…

Гроші на вітер, гроші коту під хвіст, марне розтринькування наших з вами коштів. Бо ці кошти, ці три мільйони – це кошти громади. А громада спитає кожного з депутатів, чому це він так розщедрився, що дав на видовища три мільйони гривень. Скільки спорядження для воїнів можна було купити…

Сумно.

Володимир Ключак

Кращу берегиню обрати було непросто

У Трускавці, в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» завершився Всеармійський конкурс серед військовослужбовців медичної служби «Берегиня в погонах». Два дні тривали конкурсні прослуховування, а професійне журі на чолі з головним редактором газети «Народна армія» Романом Драпаком мало непросте завдання – обрати кращу з кращих берегинь в погонах.

Перший день змагань був доволі насиченим – берегині демонстрували знання та вміння професійної та фізичної підготовки (тести з тактичної медицини, медицини невідкладних станів та організації медичного забезпечення, віджимання та плавання на дистанцію 25 метрів). Непросто було визначити і кращих в творчому конкурсі, адже до Трускавця з різних куточків України приїхали справжні таланти. Так, для прикладу, старший ординатор терапевтичного відділення 450 військового госпіталю, старший лейтенант медичної служби Світлана Скорозінська не тільки пише вірші сама, але ще й професійно їх декламує. Навіть своє представлення дівчина створила у віршованій формі, розповівши поетично про своє життя, свою роботу та свої мрії.

Натомість старший ординатор відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії 385 військового госпіталю, старший лейтенант медичної служби Катерина Денисюк своїм віршем про вбитого воїна витиснула скупі чоловічі сльози навіть у членів журі. Бо хіба можна було спокійно слухати діалог матері з мертвим сином, який раніше писав, що йому не холодно і все гаразд, що він приїде додому… І ось приїхав, у труні, холодний, із запалим животом. Але мама не зважає на зауваження людей, що вона не при своєму розумі, бо спілкується з мертвим сином, і каже – який же ж він мертвий? «Мій син – герой, герої не вмирають!» - завершення вірша у виконанні Катерини Денисюк збирає море оплесків…

Організатором конкурсу «Берегиня в погонах» є Міністерство оборони України, військово-медичний департамент МОУ, Головне управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, газета «Народна армія» та ЦМРСЛ «Трускавецький». Головний офіційний партнер конкурсу – Асоціація стоматологів силових структур, офіційний партнер нагородження – виробник сувенірно-нагородної продукції «Гарант і партнери», офіційні партнери конкурсу – Всеукраїнська фармацевтична палата України, Національна медична палата України, торгові марки «Апельсин» та «Colgate». Всім їм щиро дякують ведучі дійства за хорошу організацію, за можливість приїхати в прекрасну місцину, на курорт Трускавець.

- Я дякую за можливість відвідати таке чудове місто, - каже учасниця конкурсу, солдат Наталія Черненко-Лебедєва, старша операційна сестра Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ». Її сусідка, солдат Іванна Поліщук, медсестра приймального відділення 498 військового госпіталю, повністю поділяє цю думку.

Одна за одною виходять дівчата на символічну сцену їдальні санаторію, розповідаючи про себе та відповідаючи на запитання, підготовлені для них журі. Запитання такі прості, жіночі – про що мрієте, як би ви витратили мільйон, який ідеал сучасної жінки ХХІ століття, як проводите свій вільний час. Відповіді теж прості та щирі – ідеалом є мама, мільйон варто витратити на себе, на свою освіту, а вільний час відводять дівчата для активного відпочинку (лижі, гірські походи), для літератури, спілкування з друзями.

На Сході – війна, і вони, ці красиві дівчата в військовій формі, бачили її не по телевізору і знають про неї не з чуток. Їм доводилося витягувати наших поранених бійців під ворожими обстрілами, доводилося бачити не одну смерть і тамувати сльози, коли нема можливості допомогти, нема можливості полегшити страждання передсмертної агонії.

Вони – не двометрові ляльки, не моделі з порожніми очима, каже ведуча конкурсу представлення та гала-концерту переможців Галина Бучкович (завклубом військового санаторію). Вони – берегині в прямому і переносному значенні цього слова.

Працівниці медичної служби пам’ятатимуть 8 березня 2017 року як особливе свято. Не тому, що це жіночий день, а тому, що вони відчули увагу військового керівництва, мали можливість відійти від буденних справ хоча б на два дні, побувати на курорті, в ЦМРСЛ «Трускавецький», позмагатися, хто з них кращий, розумніший, сильніший, спритніший.

Отже, «Міс Берегинею в погонах» журі визначило молодшого сержанта Олену Крамаревську, фельдшера роти вогневої підтримки батальйону морської піхоти 36 окремої бригади морської піхоти.

Першою віце-міс стала старшина Ольга Бабкіна, головна медсестра медичної частини Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Бронзу в конкурсі здобуло троє дівчат – Валентина Сторчак (старший солдат, фельдшер гаубично-самохідного дивізіону 95 окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ), Мар`яна Горнік (старший солдат, медична сестра відділення психоневрологічної реабілітації 1445 військового госпіталю) та Ілона Сутула (лейтенант медичної служби, слухач факультету підготовки військових лікарів Української військово-медичної академії).

«Міс глядацьких симпатій» стала Уляна Березницька, «Міс Спортивна досконалість» – вже згадувана нами солдат Наталія Черненко-Лебедєва, «Міс Професійна досконалість» – Ольга Божицька, «Міс Творчість» – Алла Попкова, «Міс Фото» – Аліна Стеценко, «Міс Оригінальність» – Наталія Розвадовська, «Міс Грація» – Катерина Кисельова, «Міс Чарівність» – Світлана Зварич, «Міс Сяюча Посмішка» (не забуваймо про головного офіційного партнера конкурсу, Асоціацію стоматологів силових структур) – Ірина Мелещенко.

Редакція «Трускавецького вісника» щиро вітає всіх лауреаток та учасниць Всеармійського конкурсу «Берегиня в погонах» і бажає швидкого завершення війни та звичайного жіночого щастя. А воно просте – бути берегинею сімейного вогнища, народжувати та виховувати синів та дочок, відважних захисників Батьківщини та її нових берегинь…

Володимир Ключак

Трускавець. Кобзареві думи

Україна розпочала вшанування свого національного пророка Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня минає 203 роки від дня його народження, а 10 березня – 156 років від дня смерті поета.

У Трускавці теж щиро шанують Шевченка та втілюють в життя його заповіді. «Діла добрих оновляться, діла злих загинуть» - пророчі слова Великого Кобзаря на стіні трускавецької мерії справдилися в Україні в 2014 році, а в Трускавці в році 2015. Ці ж слова продовжують нагадувати всім, що на брехні та злобі не побудуєш щастя.

Основні урочистості з нагоди вшанування Шевченка в місті-курорті пройдуть сьогодні. О 13.00 на Майдані Кобзаря біля пам’ятника Тарасу Григоровичу пройде урочисте віче «Єднаймо Україну Тарасовим словом». Але стартом відзначення Шевченківських днів у Трускавці стало відкриття виставки мисткині Олександри Зробок в музеї історії міста-курорту. Подія мала місце 7 березня і зібрала творчу інтелігенцію міста.

- Вітаю всіх, хто завітав сьогодні до музею міста на презентацію мистецької виставки «Кобзареві думи» майстрині народної творчості пані Олександри Зробок-Камінської, - привітала гостей директор музею Галина Коваль. - З першим сонячним промінням весни приходять до нас Шевченківські дні, які назавжди ввійшли в історію української та світової літератури, в історію національних свят України. Це дні, які дали нашому народу Великого Генія, національного Пророка Тараса Шевченка, Великого Кобзаря. Кожному народові Господь Бог дає велетенську постать, котра б була його зорею, проявом його душі, в якої черпають сили і надії, та зрештою черпаю свою творчість та натхнення інші митці, як і у випадку з пані Олександрою. Саме шевченківська хатка із творів "Кобзаря", книги, що стала для українців першою серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів, стала першою ластівкою у її творчому доробку та дала старт для всіх інших. За роки інтенсивної творчої роботи у мисткині назбирався не один десяток художніх робіт, вишитих шерстяною ниткою на Шевченківську тематику, в яких відображено теми, описані Кобзарем у своїх творах: добра і зла, правди і кривди, жіночої долі та звісно, української краси.

Олександра Зробок – майстер народної творчості з 2003 року. У Трускавці виставки її творів експонувалися в 2008 році (єпархіальний музей) та в 2013 році (музей міста-курорту).

Цього разу разом з мисткинею на презентацію виставки прибули представники Львівського державного обласного центру народної творчості, членкинею якого є Олександра Зробок. Методист центру Михайло Бондар схвально та з великою повагою говорив про майстерну творчість вишивальниці. Від імені влади Трускавця привітала майстриню та виступила на відкритті виставки завідувач відділу культури ТМР Тетяна Татомир. Трускавецька поетеса Стефанія Шумило присвятила знаменитій вишивальниці свої віршовані рядки. Оскільки виставки вишиваних робіт Олександри Зробок вже не вперше презентуються у Трускавці, то всі вищеназвані трускавчанки вже добре знайомі з талановитою львів’янкою.

Доповнили свято та надали йому урочистості своїми пісенними та віршованими виступами діти – вихованці Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького та дитячого сектору Народного дому Трускавця. Виступили, зокрема, Анна Кропивницька, Віктор Тершак (керівник Лідія Данило) та Олександр Данило (керівник Георгіна Янів).

Хто вишиває хрестиком, той знає, наскільки це нелегка і клопітка праця, котра потребує уваги, зосередженості, терпіння та відчуття краси. Можна вміти вишивати механічно, вміти копіювати узори, але так і не навчитися творити диво, творити картину, якою захоплюються, яка привертає увагу. Олександра Зробок – справжня майстриня вишивання, її твори – довершені, глибокі, маєстатичні і водночас прості своєю геніальністю.

Творчість Олександри Зробок стоїть на трьох основах – нитка (об'ємна шерстяна), голка та інтуїція. Вона малює ниткою так само, як художник пензлем, намагаючись робити свої картини такими ж живими, як і поезії Тараса Шевченка.

Щоб глибше пізнати Шевченка, зрозуміти його, насолодитися живою водою його творчості, можна і треба знову взяти до рук його Кобзар. Щоб виявити свою шану Великому Кобзареві, бажано прийти і задемонструвати це в урочистостях з нагоди Шевченківських днів. А щоб побачити внутрішній світ Шевченка, необхідно просто прийти і побачити – побачити вишивані шедеври Олександри Зробок. Музей історії міста-курорту запрошує зробити це, відвідавши виставку «Кобзареві думи».

Володимир Ключак, фото Ірини Бердаль-Шевчик

Вшановуємо Великого Тараса

Добре та щире Тарасове слово

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясі засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського поета Т.Г.Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. “Історія мого життя, – писав поет, – становить частину історії моєї Батьківщини”.

В Трускавецькій міській бібліотеці для дітей зібрались учні 5-В, 7-В класів СЗШ №2-гімназії, та 6-А класу СЗШ №3 з своїми вчителями та бібліотекарями на літературно-поетичну вікторину до дня народження Т.Г.Шевченка.

Леся Цісінська, бібліотекар бібліотеки для дітей, зацікавила всіх присутніх своєю розповіддю про життєвий та творчий шлях поета. З уст дітей звучали зворушливо поезії Шевченка.

З учнями проведена конкурс-розминка “Швидко і влучно” по біографії Т.Шевченка, конкурс розумників “Чи знаю я твори Т.Шевченка?, вікторина “Ввисловлювання відомих людей про Шевченка і його “Кобзар”?, головоломки “Ходом шахового коня”, “Відгадай з якого твору цей куплет”.

На всі поставлені питання діти старались змістовно і правильно відповідати.

Сьогодні до нього, нашого Пророка, звертаємо свої погляди. З його ідеалами, помислами звіряємо свої кроки в утвердженні української держави.

Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:

І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.

Ти живий, незабутній Тарасе!

9 березня минає 203 роки від дня народження Т.Г.Шевченка – письменника, поета, мислителя, філософа, художника, славного сина українського народу. Але й сьогодні його слово живе між нами. Шевченко – це наша душа, наша мудрість, наша сила.

Шевченко вийшов з народу, жив народом, і не тільки думкою, а й всім своїм життям був із ним міцно і кровно зв’язаний.

В святково прибраному актовому залі СЗШ №3 зібрались учні молодших класів з своїми вчителями, батьками, бабусями і дідусями на свято “Ти живий, незабутній Тарасе”, щоб перегорнути сторінки творчості та вшанувати пам’ять сина українського народу Тараса Шевченка.

Підготовили свято для своїх ровесників учні 2-А класу, класовод Марія Дуб. Своєю цікавою розповіддю про поета вона зацікавила всіх присутніх в залі. З уст учасників звучали зворушливі поезії Шевченка “Мені тринадцятий минало”, ”І виріс я на чужині”, “І золотої й дорогої”. Учень 4-А класу Владислав Шукель зачитав власну поезію. Ансамбль сопілкарів “Дударик” піснями “Садок вишневий коло хати, “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Заповіт” , на слова славного поета, під музичний супровід Лесі Цісінської зачарував весь зал. Соломія Савчак заспівала пісню “Зоре моя вечірняя”, під музичний супровід музичного керівника Іванни Василівни.

Тож нехай “Заповіт” Великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень. Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу.

Зіновія Мазур, директор Трускавецької міської бібліотеки для дітей

У військовому санаторії пройшли урочистості з нагоди 8 Березня

З нагоди Міжнародного Жіночого Дня 8 Березня в клубі Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» (військовий санаторій) відбулися урочистості та святковий концерт. Про це інформує наше власне джерело. З вітальним словом виступили начальник санаторію Василь Вовчанський, начальник групи морально-психологічного забезпечення військово-медичного департаменту, проректор Української військово-медичної академії полковник І. Гончаренко, начмед санаторію майор Р. Перченко.

Начальник санаторію Василь Іванович Вовчанський вручив відомчі нагороди – медалі «Патріотка України» працівникам Збройних Сил України Кульчинській Н.Т. (лікар-ендоскопіст), Годжик М.Д. (молодша медсестра), Равлик М.С. (офіціантка). Кожна жінка санаторію отримала святкову грошову премію в розмірі 500 грн. та дарунок весни – квітку.

В святковому концерті взяли участь працівники санаторію та відпочиваючі.

Вл. інф., фото Петра Закусила

Рагулі

Незважаючи на розвиток сучасного українського суспільства, процент бикоти у ньому все ще досить високий!

Роман Чайка

Час від часу в житті ми стикаємось з особами, яких людьми назвати практично неможливо, вони живуть за своїми власними законами, не рахуючись ні з ким. Спробую викласти свій погляд на деяких таких суб’єктів.

«Рагуль Звичайний» (або латиною Raguli Vulgaris), є людиноподібною істотою, і на відміну від «Людини Розумної» (Homo Sapiens) не є істотою суспільною.

Зміст життя рагуля полягає у забезпеченні своїх найпростіших інстинктів: їсти, спати, ср…ти, статевий потяг. Це виключний перелік! Все, що в житті робить рагуль – це тільки для того, щоб краще їсти, м’якіше спати, ср…ти на фінський унітаз, зняти «круту тьолку»! Для цього він навіть може гарно заробляти за кордоном на заробітках, або «мамапродалакоровуізапхалавінститут». Все одно все життя рагуля крутиться навколо головних інстинктів.

Найгірший та найнебезпечніший вид рагуля – рагуль при владі! Він тупий, обмежений, зарозумілий та переконаний у власній правоті і безгрішності, незважаючи навіть на те, що дав наказ розстрілювати беззбройних людей!

Відмінність Raguli Vulgaris від Homo Sapiens є в одному – рагулю нас…ати на суспільство, на суспільні закони і взагалі на інших людей! Він любить тільки СЕБЕ!

Рагуль дуже любить «шансон», вважаючи це ниття бідних бандитів про їх нещасне життя чимось «романтичним»! І до одного місця те, що потрапляючи до «цюпи» рагуль на 100 % стає «пєтухом», або в кращому випадку «мужиком», все одно він любить сльозливі злодійські пісеньки «за жизнь»!

Рагуль ніколи не піде на фронт добровольцем і взагалі буде активно «косити», бо йому нас…ти на Україну! Він буде шукати купу тупих «відмазок», на кшталт: «Я не піду воювати за олігархів!», або: «Якщо вони до нас прийдуть – ми всі підемо!». До дурня не доходить, що якщо російські «Гради» накриють Тернопіль, Львів чи Борислав, то вже можна йти нахер, а не на фронт!

Рагулі смітять собі прямо під ноги, кидають недопалки, залишають після себе в лісі купу сміття, с…уть там, де живуть! Їм взагалі пофіг цілий світ! Вони живуть інстинктами, тому я називаю їх людиноподібними істотами!

Рагуль кілька днів тому підрізав кору дерев в Бориславському парку, бо йому «падала тінь». І тепер дерева, які росли собі сотню років, помирають! На їх життєвому шляху «трапився» рагуль! Сцуко!

Рагулі палять траву навколо себе, і пофіг, що згорить хата сусіда, або нафтопереробний завод! Пофіг шкода, завдана природі і тваринам, головне, щоб для його кози виросло 10 квадратних метрів нової трави!

Люди! Про яку Європу ви мрієте, говорите? Про який «безвізовий режим»? Потрібно зробити все, щоб не відкрились кордони і то болото не потрапило до цивілізованого світу! Для того, щоб хоч би щось у світі залишилось без спаленої трави для «моєї кози» і зас…аних вулиць! Навіть араби з Сирії цивілізованіші, ніж наші рагулі!

Леонід Федевич, ФейсбукОбновлен 10 мар 2017. Создан 09 мар 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником