Трускавецький вісник № 47 (1409) від 21 березня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 47 (1409) від 21 березня 2017 р.

21.03.2017У номері: Інтерв’ю з Зоряною Домбровською; Петро Іванишин дав свідчення у суді; Що потрібно знати про зарплату; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Орден Дружби для Лева Грицака

Генеральний директор Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати», двічі міський голова Трускавця (2002-2010 рр.), Заслужений лікар України та лауреат Державної премії України в галузі архітектури Лев Грицак удостоєний Ордена Дружби. Про це поінформував Президент Міжнародного альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов. Ця нагорода цілком заслужена, адже Лев Грицак зробив багато задля зміцнення дружби між українцями та іншими народами – поляками, азербайджанцями, білорусами, казахами та іншими.

У Трускавці відзначили Новруз-байрам

У курортному Трускавці відзначили Новруз-байрам. Про це інформує наше власне джерело. Ініціатором святкувань виступила місцева община азербайджанців та Міжнародний альянс «Азербайджан-Україна». У святковому вечорі взяли участьё представники громадськості міста-курорту, молодь, студенти, азербайджанці та їхні друзі, поінформував Президент Міжнародного альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов.

Свято Новруз (азербайджанською мовою Новруз-байрам) є одним з найулюбленіших свят в Республіці Азербайджан та азербайджанців у діаспорі. Це свято весняного рівнодення, яке відзначається протягом 5 днів і на якому пригощають солодощами (пахлава, гогал, шекербура), фруктами, рисом та іншими стравами. Новруз-байрам – це свято радісне і багате в символіку, зазначає голова МА «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов.

Корупція та толерантність

У середу, 22 березня, в УРБАН-бібліотеці Трускавця (вул. Бориславська, 36) пройде круглий стіл на тему «Толерантність до корупції». Про це повідомив депутат Трускавецької міської ради, один з організаторів круглого столу Святослав Грабовський. Запрошуються активісти, депутати, представники ЗМІ, політичних партій та громадських організацій, небайдужі трускавчани. Початок – о 17.00.

Власна інформація

На Дрогобиччині чоловік та жінка під час сварки завдали один одному ножові поранення

В Дрогобицький відділ поліції 20 березня надійшло повідомлення від чергової медсестри міської лікарні про те, що в приймальне відділення закладу доставлені чоловік та жінка з ножовими пораненнями.

Як попередньо встановили правоохоронці, того дня близько 14.00 у будинку 38-річної жительки одного із сіл району між господинею та її 36-річним приятелем, громадянином однієї із європейських країн, виник конфлікт. Сварка переросла у бійку, під час якої чоловік і жінка нанесли один одному ножові поранення.

За фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Про проведення семінару для платників податків

Шановні платники податків!

23 березня 2017 року у м. Львові Головним управлінням ДФС у Львівській області буде проведено безкоштовний семінар для платників податків Львівської області, які перебувають на обліку в ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на тему: «Актуальні питання оподаткування у 2017 році» за участю міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів Львівської області.

Початок семінару: 11 год. 00 хв. Початок реєстрації: 10 год. 00 хв. Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.

Запрошуємо взяти участь у семінарі всіх зацікавлених. Просимо здійснити попередню реєстрацію за адресою: https://goo.gl/forms/mqlycT2tNxSkYAcd2

Головне управління ДФС у Львівській області

Зоряна Домбровська: «Виникає враження, що під час сесійного засідання ти знаходишся на концерті артистів-професіоналів»

Зоряна Домбровська – депутат Трускавецької міської ради від партії «УКРОП» та голова однойменної фракції. Продовжуючи цикл розмов з депутатами міськради, спілкуємося з пані Зоряною про політику та економіку, про місто та його проблеми, про депутатську діяльність та плани на майбутнє.

- Пані Зоряно, незважаючи на молодий вік, Ви в політиці вже досить довгий час, більше десяти років. Розкажіть про Ваш «політичний» шлях нашим читачам.

- Так, справді, моє «політичне життя» розпочалося досить несподівано для мене у 17 років, під час Помаранчевої революції. Повернувшись з Києва, мене запросили в штаб Віктора Ющенка і понеслося все з шаленою швидкістю… Робота в штабі, агітація, спостерігач на виборах, член комісії, уповноважена особа партії, кандидат в депутати і в результаті депутат.

- Як так сталося, що Ви поміняли «Нашу Україну» на партію Ігоря Коломойського «УКРОП»? Це ідейний вибір, тверезий розрахунок чи щось інше?

- Тяжко відповісти на поставлене питання, оскільки все підходить ;-) Насправді ідейна партія для мене була більше 10-ти років «Наша Україна», однак часові реалії внесли корективи в мою партійну приналежність, як і розуміння того, що з одною ідеєю далеко не заїдеш, необхідний ще ресурс для реалізації ідей. Насправді напередодні чергових виборів до Трускавецької міської ради в мене були пропозиції щодо вступу в різні політичні сили з сформованими командами, однак дані пропозиції мене не цікавили, оскільки я мала розуміння того, що реалізуватися в «чужій» команді мені буде складно, оскільки крім досвіду виборчих компаній в мене не має ні «покровителів», ані необхідного ресурсу.

Коли мені запропонували очолити новоутворену партію «Українське об’єднання патріотів-УКРОП», з повною автономією і можливістю самостійно формувати СВОЮ команду, без жодних сторонніх нав’язувань, я, звичайно, погодилася.

Пригадую, як після випуску в місті першої газети «Укропу», в якій містилася інформація про керівників місцевих партійних організацій, до мене одразу зателефонував колишній однопартієць, який звинувачував мене у зраді політичній силі, якій є чесно служила 10 р. Хоча сам за цей період надзвичайної активності по розбудові партії, яка привела його на посаду секретаря виконкому, не проводив.

Інші однопартійці, котрі розуміли, що де-факто партія «Наша Україна» вже не існує, з розумінням і повагою віднеслися до мого вибору.

Саме новоутворена політична сила «Укроп» дала мені можливість запросити до участі у місцевих виборах молодих амбіційних людей-патріотів, які не мали ніякого політичного досвіду, але мали велике бажання працювати та змінювати своє місто на краще.

- Ви працюєте в КП «Трускавецьтепло», де керівником є лідер іншої політичної сили. Чи не виникало з цього приводу якихось конфліктів чи непорозумінь?

- Це питання мені дуже часто задають. Ні, жодних непорозумінь не виникає. В КП «Трускавецьтепло», де керівником є Руслан Крамар, я пішла працювати по спеціальності, одразу після закінчення магістратури.

Визнаю, що я мала сумнів чи йти працювати саме до нього, оскільки я була з іншого політичного табору. Однак при співбесіді він з повагою віднісся до того, що я з іншої політичної сили і в мене інші політичні вподобання, та дав чітко зрозуміти, що головне щоб моя політика не шкодила роботі.

Ви знаєте, що у нас на підприємстві працюють працівники з різною політичною приналежністю. Однак в роботі жодних непорозумінь, а тим більше політичних нав’язувань, немає. Так, бувають суперечки щодо різних подій, дискусії, однак присутня повага керівника до працівників, що, на мою думку, є найважливішим.

Відповідаючи на Ваше запитання, я скажу так: робота – це професійні вимоги, а отже роботодавець не може нав’язувати духовних, емоційних, політичних чи інших якостей, не пов’язаних з результатом праці.

- Фракція «УКРОП»у в Трускавецькій міській раді малочисельна – тільки двоє депутатів. Чи важко Вам відстоювати інтереси виборців, чи дослухається до думки «УКРОП»у міський голова?

- Так, наша фракція «УКРОП» складається з двох депутатів, я і Іванна Кенц-Березюк. Ми обидві жінки і юристи за фахом, тому у всіх питаннях ми швидко знаходимо взаєморозуміння.

Щодо роботи у депутатському корпусі в цілому, то нам складно працювати, оскільки ми новообрані депутати і практики депутатської роботи у жодної з нас не було. Також складність полягає в тому, що ми жінки і нас просто інколи ігнорують, мовляв, що ми там знаємо??? Щодо міського голови, то він всіх депутатів чує, однак не завжди прислухається.

- Від «УКРОП»у на вибори в міську раду йшло найбільше воїнів АТО. Які проблеми зараз є найактуальніші саме для цієї категорії наших співгромадян?

- Від моєї політичної сили жоден воїн АТО не потрапив в депутатський корпус. На жаль. Чому так склалося? Мені важко відповісти, напевно, про це слід запитати виборців. Хоча зауважу, що в нашому скликанні є лише один депутат – воїн АТО.

Я не була в зоні АТО, і мені важко усвідомити всі проблеми, з якими ці хлопці стикнулися.

За час нашого депутатського скликання ми виділили приміщення та здійснили поточний ремонт для центру реабілітації учасників АТО. Також виділили земельні ділянки для будівництва багатоквартирного будинку та землю під будівництво гаражів. На жаль місто не має можливості забезпечити кожного воїна АТО землею під індивідуальне житлове будівництво – це проблема загальновідома, яку потрібно вирішувати.

- Ви – член бюджетної комісії, а бюджет у Трускавці немалий. Чи правильно, на Вашу думку, розподіляються кошти міської казни, чому слід надавати пріоритет?

На мою думку, потрібно розподіл бюджетних коштів здійснювати чітко дотримуючись стратегічних потреб міста: водопостачання (будівництво альтернативного «свого» водогону), реконструкція курортного парку, збереження мінеральних вод, потреби соціально-культурні (медицина, освіта, культура), інфраструктура міста, промоція, потреби ЖКГ. Потрібно розробити стратегічні напрямки розвитку і максимально фінансувати саме їх.

Неможливо добре працювати, якщо ти не маєш розуміння, який план дій і що в результаті повинно бути. З річної депутатської практики інколи здається, що ми просто пливемо по течії, напрямок якої вказують певне коло осіб.

Насправді для найкращого результату має бути чіткий план, виконання якого повинно йти крок за кроком, не пропускаючи жодного пункту. Маю надію, що така стратегія в нас появиться в найближчий час.

- Часто у своїх запитах Ви порушуєте проблеми трускавчан – пасажирських перевезень, вивозу сміття, дозвілля для дітей та молоді та інше. А які проблеми Трускавця вважаєте ключовими, найнагальнішими?

Ключовою проблемою міста вважаю занепад, навіть не занепад, а замороження курорту, який призвів до безробіття. Найнижча заробітна плата в області. Молоді спеціалісти, закінчивши провідні вузи країни, не бачать свого майбутнього в рідному місті, а тому залишаються в обласних центрах, або виїжджають за кордон. На жаль, це проблема не тільки нашого міста а й цілої держави.

Вирішенням цієї проблеми бачу клопітку працю у напрямку залучення інвестицій для будівництва курортно-туристичної інфраструктури.

- Ви – вперше в раді. Чи задоволені Ви діяльністю Трускавецької міської ради VII демократичного складання за цих півтора року її діяльності?

- Нашу роботу VІІ демократичного скликання Трускавецької міської ради оцінять мешканці міста. Повне задоволення моєю депутатською діяльністю було б напевне тоді, коли б не було нарікань від мешканців на високі тарифи на житлово-комунальні послуги, на ями у дворах та дорогах ;-), на затоплені підвали каналізаційними стоками і т.д.

Але ж, з іншої сторони, саме ми затвердили програму поточних ремонтів, відповідно до якої проходить масова заміна вікон, дверей, робляться ремонти в під’їздах. У нас у дворах красуються нові доукомплектовані дитячі майданчики, у нас відбувається заміна внутрішньобудинкових електричних мереж, та інші роботи по відновленню житлового фонду міста.

Щодо безпосередньої роботи в депутатському корпусі, то для мене перший рік цієї діяльності – це рік шоку. Оскільки виникає враження, що під час сесійного засідання ти знаходишся на концерті артистів-професіоналів, які без жодних емоцій можуть міняти точку зору кожну хвилину в залежності від напрямку вітру. Це рік відкриттів для мене, оскільки кожної сесії відкриваєш і пізнаєш для себе кожного по-новому.

Це також рік випробовування на силу духу.

- Які плюси та мінуси депутатської діяльності, пані Зоряно? І чи плануєте й надалі залишатися в активній політиці Трускавця?

- Мінуси – це брак часу, оскільки досить тяжко на повну віддаватися і депутатській роботі, і професійній діяльності.

Плюси – це володіння інформацією, яка відбувається з містом і моєю вулицею, це «можливість» контролю і впливу на ці процеси. Щодо залишення в активній політиці Трускавця, то наразі я не готова відповісти, що так. Поживемо – побачимо.

- Впродовж багатьох років знаю Вас як дійсно щиру українку-патріотку, котра серцем та душею вболіває за долю України. Якою бачите майбутнє України, пані Зоряно? Що потрібно зробити, щоб наша держава стала могутньою, процвітаючою, була серед світових лідерів? І чи можливо це?

- Не нарікати на долю, не шукати винних чи крайніх, потрібно починати з себе і працювати.

Не боятися висловлювати свою позицію щодо тих чи інших ситуацій.

Старатися говорити правду у вічі.

І наостанок: пора зрозуміти, що влада і бізнес – це речі несумісні.

І в будь-якому випадку потрібно завжди залишатися Людиною, щоб не було стидно дивитися в очі людям.

Спілкувався Володимир Ключак, фото з мережі Фейсбук

Петро Іванишин дав свідчення у суді

Сьогодні, 21 березня, в Трускавецькому міському суді відбулося чергове засідання у справі «Лев Грицак проти Ольги Куц та ТзОВ «Джерела Трускавця». Мова йде про судовий позов генерального директора ТзОВ «ГКК «Карпати», міського голови Трускавця 2002-2010 рр. Лева Грицака до авторки статті та редакції газети, яка цю статтю опублікувала в 2015 році. Позов подано на 50 тис. грн. – справа стосується захисту честі, гідності та ділової репутації позивача.

Справу веде суддя Володимир Марчук, інтереси позивача представляє адвокат Наталія Потічна, інтереси відповідача – адвокат Юрій Крамар. Близько години часу адвокати справно відпрацьовували свої гонорари: перша доводячи вину відповідача, другий обґрунтовуючи її невинуватість. Щоправда, в кінці свого спічу адвокат Юрій Крамар все ж попросив суд зважити на абсурдність вимоги відшкодувати шкоду в розмірі 50 тисяч гривень, навіть у випадку якщо буде доведено часткову вину відповідача, його довірительки. І це застереження не є даремним, адже ще зовсім недавно автор статей, які вона вважає аналітичними, вже програла судовий позов Вікторові Возняку – теж щодо захисту честі, гідності та ділової репутації. Щоправда, сума відшкодування для Віктора Франковича навряд чи обтяжить сімейний бюджет пані Ольги – суд присудив виплатити відшкодування пану Возняку у розмірі … 100 гривень.

Тут доречно буде згадати, що подібний суд про захист честі, гідності та ділової репутації Лев Грицак кілька років тому виграв у іншого представника так званої «козирної» команди, а саме у екс-мера Дрогобича Миколи Гука. По сьогодні пан Гук винен Леву Грицаку 1 тисячу гривень, і так досі й не віддав. Щоправда, Лев Ярославович не подавав ухвалу суду на виконання до виконавчої служби, адже судився в першу чергу за честь та гідність, а не з метою отримання прибутку, та ще й від цієї людини.

Та повернімося до залу суду. Після палкої дискусії між адвокатами суддя викликав свідка у справі – депутата Трускавецької міської ради 2006-2010 років від «Нашої України», депутата Львівської обласної ради 2010-2015 рр. від «Фронту змін» Петра Іванишина. Як стверджувала автор статті, саме цей депутат був головним постачальником інформації для неї, яка (ця інформація) трансформовувалися у свіжо написані статті.

Серед «перлин» «мистецтва», як окреслив роботу Ольги Куц її адвокат – «табу на продаж землі», «шалений дерибан», «тотальний розпродаж майна і землі», «кажуть», «як стверджують депутати» (без вказування прізвищ), «навмисний», «фальсифікації», «заслужений відкат», «оборудки», «підкилимні домовленості», «зиск для власної кишені» та інші терміни, які, на думку позивача, мали на меті формувати негативний імідж публічної людини, керівника великого оздоровчого комплексу.

Адвокат відповідача натомість говорив про свободу слова, про «мистецтво» та те, що під словом «візувати» його довірителька напевно мала на увазі термін «ветувати».

Виступаючи перед судом в якості свідка, Петро Іванишин підтвердив, що він був активним громадським діячем у Трускавці з 2004 року, що є головою Асоціації роботодавців та підприємців, а також те, що був в опозиції до тодішнього міського голови Лева Ярославовича Грицака. На запитання, в яких стосунках він зараз перебуває з позивачем, Петро Іванишин відповів, що раніше перебував у дружніх, але останнім часом, особливо після інтерв’ю Лева Грицака для газети «Франкова криниця Підгір`я», стосунки погіршилися. Зазначивши, що з Левом Грицаком зараз вони не вітаються, Петро Іванишин окреслив стосунки між цими двома політиками як «опонентські». Про стосунки між Петром Іванишиним та авторкою статті питання не задавав ніхто.

Петро Іванишин зазначив, що прочитав книгу Лева Грицака «Дерева моєї долі» і повністю підтвердив позицію відповідача, що інформацію їй надавав саме він. Щоправда, назвати чіткі терміни, коли ж це було, не зміг, зазначивши, що не пам’ятає.

Після Петра Іванишина мав бути допитаний ще один свідок – депутат Трускавецької міської ради кількох скликань Петро Шумин. Він з`явився до зали суду і був готовий давати свідчення, навіть не поїхавши на похорон близького друга. Але в зв’язку з тим, що у адвоката відповідача Юрія Крамара було судове засідання на 12.30 у Дрогобичі, заслуховування цього свідка було перенесено на 11 травня, 10.00. Суд продовжить свою роботу.

Володимир Ключак

Що потрібно знати про зарплату?

Головне управління Держпраці у Львівській області інформує найманих працівників про їх права щодо оплати праці.

Виплата заробітної плати здійснюється працівникам не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, то заробітну плату виплачують напередодні.

Виплату заробітної плати за час відпустки, так звані «відпускні», працівник має право отримати не пізніше, ніж за три дні до її початку. Разом з тим, за письмовою згодою працівника, відпускні роботодавець може виплатити і при першій виплаті заробітної плати, яка здійснюватиметься після настання відпустки.

У період між підняттям, заробітна плата працівників підлягає індексації у встановленому законодавством порядку. Наголошуємо, що індексацію повинні проводити всі підприємства, незалежно від форм власності, а також фізичні особи-підприємці за рахунок власних коштів.

Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, з 1 січня 2017 року не лише збільшено мінімальну заробітну плату вдвічі, але й дещо змінено саме поняття « мінімальної заробітної плати». Зокрема, розмежовано поняття мінімальної заробітної плати та  посадового окладу. Звертаємо увагу працівників, що відтепер нарахована (саме нарахована, а не та, що підлягає до виплати) мінімальна заробітна плата в місячному розмірі не може бути меншою за 3200 гривень, а посадовий оклад не може бути нижчим від  прожиткового мінімуму, який для працездатних осіб  затверджено у розмірі 1 600 гривен.

До прийняття цих змін мінімальна зарплата визначалась, як розмір зарплати за просту некваліфіковану працю, нижче якого не могла провадитись оплата, до якої не включались доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. У новій редакції цю норму виключено, а мінімальна зарплата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Отже, починаючи з 01.01.2017 при нарахуванні заробітної плати, для забезпечення її мінімального розміру, не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно, одночасно з виплатою заробітної плати.

Шановні громадяни! Звертаємо увагу, що ГУ Держпраці у Львівській області надає всебічну інформаційно – роз’яснювальну допомогу з питань застосування законодавства про працю, зокрема щодо оплати праці, належного оформлення трудових відносин тощо. З метою отримання  фахової консультації звертайтесь у Громадську приймальню за адресою м. Львів, вул. Валова, 31, або телефонуйте на гарячу лінію Держпраці Львівщини за номером  (032) 235-48-42. Також з метою отримання роз’яснення можна відправити запит на електронну адресу 13lv@dsp.gov.ua.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв`язків та з питань Євроінтеграції ГУ Держпраці у Львівській областіСоздан 21 мар 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником