Трускавецький вісник № 49 (1411) від 23 березня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 49 (1411) від 23 березня 2017 р.

23.03.2017У номері: Круглий стіл «Корупція та толерантність»; Короткі новини.

Короткі новини

Кохайтеся в темряві

Вимкни світло – врятуй планету: мешканців Львівщини закликають долучитися до Години Землі. У суботу, 25 березня, відбудеться всесвітня кампанія «Година Землі 2017». Цього дня о 20.30 мільйони людей у всьому світі на годину символічно вимикають світло в домівках та на робочих місцях.

Також цьогорічна кампанія привертатиме увагу українців до потреби зберігати природу, зокрема допомагати природним паркам України. Так, департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає вийти з родиною 25 березня на природу на прогулянку або ж допомогти паркам на волонтерських засадах - роботою або іншими ресурсами.

Також департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації розпочав флеш-моб до всесвітньої кампанія Година Землі 2017.Підтримайте проведення кампанії «Година Землі 2017» вимкнувши світло 25 березня 2017 року о 20:30 на 1 годину. Це буде Ваш внесок у покращення екологічної ситуації у кожному селі, місті та загалом на планеті.

Зазначимо, що кампанія Година Землі відбувається з ініціативи Всесвітнього фонду природи (WWF).

Східниця взяла участь у засіданні Ради туристичних регіонів

16-17 березня курортна Східниця взяла участь у п`ятому засіданні Ради туристичних міст та регіонів України. Про це інформує офіційний сайт Східницької селищної ради. Участь Східниці у 5-тому засіданні Ради туристичних міст та регіонів України стало черговою нагодою показати себе, познайомити з рекреаційним потенціалом та туристичними можливостями усіх учасників, а це фахівці у сфері туризму зі всієї України. Як результат, налагодження дружніх стосунків, які стануть підґрунтям для тісної співпраці та залучення потоку туристів до курортної Східниці.

 - Східниця – невід`ємна частинка великого пазлу, що презентує рекреаційний потенціал та туристичні можливості не тільки Львівщини, а й Карпатського Регіону загалом на міжнародному рівні, – каже селищний голова Східниці Іван Піляк.

Засідання Ради туристичних міст та регіонів України було присвячене обговоренню стану розвитку сфери туризму та курортів у регіонах України, також всю увагу було зосереджено на Міжнародній технічній допомозі для розвитку туризму.

Цьогоріч господарем заходу було управління курортів і туризму ЛОДА. Говорили про перспективні проекти-промоції туристичного потенціалу Карпатського Єврорегіону. Окрім обговорення важливих питань в галузі туризму члени Ради та гості змогли наочно побачити туристичний потенціал Львівської області. Другий день конференції був виїзним, учасники відвідали Державний історико-культурний заповідник «Тустань» та познайомитись з курортом Східниця.

Засідання відбулось за участі першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ростислава Замлинського, який відкрив конференцію та привітав всіх присутніх. Продовжив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук. Далі естафету перехопив директор департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку Іван Ліптуга, який розповів про ефективність державної політики у сфері туризму та курортів. Він також презентував стратегію розвитку галузі у 2017 році. Приємно було слухати директора Асоціації органів місцевого самоврядування Галину Литвин, яка презентувала власне бачення інструментів розвитку туризму в Карпатах перед членами Ради туристичних регіонів та міст, утвореної при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України. На засіданні були присутніми представники туристичної галузі Львівщини, а також Вінницької, Одеської, Херсонської, Рівненської, Волинської, Чернівецької, Тернопільської та інших областей України.

Учасники засідання наголосили на необхідності активізації та розвитку гірського, лісового та зеленого туризму у західних регіонах України.

Начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, організатор заходу Наталія Табака відзивається про конференцію так: «Друзі! Хочу відзначити конструктивну роботу засідання Ради туристичних міст і регіонів! За такий короткий візит Ради нам вдалося продуктивно обговорити розвиток туризму в Карпатському Регіоні, залучення грантових коштів на реалізацію стратегічних завдань з розвитку туризму, створення національної мережі туристичних шляхів задля єдиного туристичного простору і просування його як за кордоном, так і в Україні! Практичні виїзди на державний заповідник “Тустань” та в Східницю! Тішить той факт, що до активної дискусії керівників структурних підрозділів з розвитку туризму обласних державних адміністрацій та міських рад особисто приєдналися Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук та Директор департаменту туризму та курортів МЕРТ Іван Ліптуга! Не лише словом, а й ділом вони показують, що одним із стратегічних напрямків розвитку держави є ТУРИЗМ! Вірю, що все вдасться, адже зібралась професійна команда справжніх фанатів туризму!»

Дрогобицький відділ поліції очолив полковник Андрій Білас

У середу, 22 березня, особовому складу Дрогобицького відділу поліції представили нового керівника – полковника поліції Андрія Біласа. Про це інформує офіційний сайт Дрогобицької РДА. Представив Андрія Біласа колективу поліції Дрогобиччини начальник головного управління поліції у Львівській області, генерал поліції третього рангу Валерій Середа. Він окреслив основні вимоги та виклики, які стоять нині перед українською поліцією. З вітальним словом до начальника поліції Дрогобиччини звернулися перші особи Дрогобиччини.

Для уродженця Трускавця Андрія Біласа це призначення означає повернення на свою малу батьківщину. До цього він уже двічі керував дрогобицькими правоохоронцями, тому наш регіон та його проблеми добре йому відомі. Про це новий очільник поліції сказав у своєму виступі та запевнив, що буде разом з колективом відділу чесно і відповідально виконувати покладені на нього обов'язки. До призначення на Дрогобиччину полковник поліції Андрій Білас очолював Галицький відділ поліції м. Львова.

До призначення Андрія Біласа керівником поліції Дрогобиччини був Мирон Карапата, якого перевели на роботу в інший регіон Львівщини.

Власна інформація

Їдеш без квитка – ти вже корупціонер

Що таке корупція, чи можна її попередити, як з нею боротися і як домогтися нульової толерантності до цього процесу – про це мали поспілкуватися 22 березня на круглому столі, який пройшов в УРБАН-бібліотеці Трускавця з ініціативи Всенародного об`єднання «Право» (Сергій Розора, Святослав Грабовський). Мали, але не цілком поспілкувалися, бо розмова з ряду причин сходила на манівці – то запрошених гостей хотіли розігнати якісь клерки, то появилися «козирні», для яких корупція означає виключно політиків Крамара, Кульчинського та Грицака, то Святослав Грабовський демонстрував відеоролик, який замість говорити про корупцію ображав почуття віруючих людей. Мовляв, в країнах, де люди моляться та вірять в Бога, добра не буде як мінімум зо дві тисячі років. Така собі пропаганда атеїзму, яка фактично відібрала мову у присутніх.

Експертами на круглий стіл організатори запросили дрогобичан з досвідом діяльності в цій царині – Володимира Кондзьолку та Богдана Юзефіва. Обидва брали участь у проекті «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції», який діяв за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», тож обидва мали про що розказати. Хоча відразу слід зазначити, що панове Кондзьолка та Юзефів в унісон явно не говорили – перший зосередився на аналітиці та досягненнях, які впроваджує влада в Дрогобичі задля прозорості дій, а другий натомість різко розкритикував владу міста Котермака, наводячи конкретні приклади корупційних схем.

Явно некомфортно було слухати про процвітання корупційних схем в Дрогобичі апологетам попередньої трускавецької влади. Їхній ставленик зараз в Дрогобичі займає не останні ролі, тож намагання відбілити діяння дрогобицьких можновладців представниками трускавецького «сектору Козира» були цілком зрозумілими. Але факти – річ вперта, Богдан Юзефів розповів про те, як шляхом розподілу бюджетних коштів між депутатами формується їх імідж як впливових людей, що здатні вирішити проблеми простої людини: заасфальтувати тротуар, відремонтувати дах, надати матеріальну допомогу. Звичайно, що робиться все це з прицілом на майбутні вибори і це не що інше як політична корупція, вважає Богдан Юзефів. І додає, що корупцією в Україні просякнуті всі сфери життя: навіть якщо їдеш в маршрутці і не отримуєш квиток, то стаєш співучасником корупції, «прикриваєш» її.

Доки тема стосувалася корупції в Дрогобичі, до того часу нитка розмови не рвалася і не запліталася в ґудзи, як це стало потім, під час виступу представниць «козирної» команди. Присутні повитріщали очі, коли їм запропонували замість розмови по суті слухати рекламу одного ЗМІ, одної ГО і «мислі вслух» про політичну силу, до створення якої свого часу долучився чинний Президент України. Так-так, партія регіонів давно здохла, але вона живе в душах і серцях прихильниць Козира – ну ніяк не можуть вони її забути. Це й не дивно, адже саме за часів тиранії ПР в Україні одна з цих двох представниць посідала тепле містечко у владних кабінетах, була «рупором» тоталітарної влади. Саме ця пані в гарячі дні лютого 2014 року вимагала зняти з «Трускавецького вісника» публікацію про збір підписів в одному з санаторіїв Трускавця з проханням силового розгону Майдану. Невже забули «козирята» про свої темні діла?

Замість говорити тезово, представниці трускавецьких «колишніх» почали різко критикувати Руслана Крамара, очільника місцевого осередку партії «Батьківщина». Мовляв, ось він, корупціонер, хотів такі схеми провернути, але ми йому не дали, бо подали журналістський запит. Стало смішно – Ви про що, панійки, є якесь рішення суду, чи у вас вирок на руках? Не прикривайтесь тим, що ви громадський сектор, бо ви насправді московитський «путінський сектор», а курує вас Пітєр.

 Автор цих рядків подав логічне запитання – а хто ж призначав Руслана Крамара керівником КП «Трускавецьтепло»? За чийого урядування взагалі було створено це підприємство? І якщо вже по пану Крамару є якісь «факти», як це намагалися «втюхати» дві особи жіночої статі, то перевірку діяльності цього КП потрібно проводити з початку його існування. Можливо, саме за часів екс-мера Трускавця Р. Козира ці схеми і почали діяти?

Зрозумівши, що по Крамару прокололися, діячки різко змінили тему і перейшли до іншого політика – Лева Грицака. Чи має право ця людина повертатися в публічну площину, здійснювати якусь діяльність? – істерика явно проскакувала зі слів «експертки», котра договорилася до того, що і «до пана Ключака є запитання, бо він пише на «Трускавецькому віснику».

Власне, перечитую зараз «Цей дивний світ новий!» Олдоса Хакслі і прекрасно усвідомлюю, що саме такий світ хоче будувати «експертка» та їй подібні з групи колишніх. Цей світ описав і інший письменник, Джордж Орвел, у своєму романі «1984». Але прогресивна громадськість не допустить більше прихильників тоталітаризму до влади – ні в Україні в цілому, ні в Трускавці зокрема. Вірю в це!

Виступ автора цих рядків, Володимира Ключака, дещо остудив гарячі голови і змусив повернутися в конструктивне русло. У це важко повірити, але на майбутнє громадські діячі абсолютно різних «груп впливу» мають намір все ж час від часу зустрічатися та спілкуватися, щоб хоча б у такій сфері як протидія корупції діяти разом. Хоча чи вдасться це робити, не перетворюючи групу небайдужих в інструмент для політичних розправ, цькувань та маніпуляцій, покаже час. Але, як кажуть, варто хоча б спробувати.

В зустрічі взяли участь депутати ТМР Святослав Грабовський та Руслан Цехмейстер, журналісти Володимир Ключак, Ольга Куц та Віталій Циніцький, громадські діячі з Дрогобича та Трускавця Володимир Кондзьолка, Богдан Юзефів, Сергій Розора, Віра Савка, Леся Дідик, Євген Бродзінський, Олег Клопотовський, Василь Шимко, Вадим Печніков, Григорій Долик, Андрій Дуб, Романна Чапля, Віктор Пиців, письменник, директор пансіонату «Нафтуся» Василь Кузан.

Володимир Ключак, фото Святослава Грабовського

Ogłoszenie

Uwaga!

Drodzy mieszkańcy Truskawca i goście miasta!

25 marca 2017 roku z 9.00 do 18.00 w Truskawcu będzie odbywać się I etap Mistrzostw Ukrainy z wyścigów górskich na samochodach.

Jest to atrakcyjne widowisko, lecz w tym samym czasie znacznie ważniejsza jest bezpieka!

Dlatego prosimy rodziców zadbać o bezpieczeństwo dzieci i nie pozostawiać je bez nadzoru!

Poruszać się po szlaku wyścigów wolno tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach w przerwach między zajazdami!

Dostęp do pijalni wód mineralnych 25 marca będzie ograniczony!

Przepraszamy za niedogodności!Создан 23 мар 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником