Трускавецький вісник № 53 (1415) від 31 березня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 53 (1415) від 31 березня 2017 р.

31.03.2017У номері: Інтерв`ю з Олегом Бачинським; Звернення Дрогобицької місцевої прокуратури; Вічний сусід і вічний ворог; Інформує податкова; Заходи в бібліотеці для дітей; Короткі новини.

Короткі новини

У Трускавці пройде фестиваль-конкурс духовної пісні та поезії

У суботу, 8 квітня, в Релігійно-просвітницькому центрі імені отця Івана Валюха, який розміщений навпроти церкви св. Миколая у Трускавці, відбудеться ІІ Міський дитячо-юнацький фестиваль-конкурс духовної пісні та поезії «Радуйся, Маріє!» (до свята Благовіщення Пресвятої Богородиці). Початок фестивалю-конкурсу – 12.00. Більше інформації – за посиланням https://protruskavets.org.ua/u-truskavtsi-projde-festyval-duhovnoji-pisni-ta-poeziji/

Шевченковими стежками на велосипеді

В Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування однією форм роботи дозвілля є клуб «Спілкування», який став невід’ємною складовою життя пенсіонерів нашого міста. Сьогодні це великий центр спілкування для всіх, хто хоче жити активним і повноцінним життям, незважаючи на вік. Члени клубу беруть активну участь в цікавих зустрічах, поїздках, різноманітних заходах.

Одна з таких зустрічей в клубі відбулась з трускавчанином, велотуристом Сергієм Бранцем. Сергій Григорович поділився своїми спогадами про подорож до Канева на велосипедах і продемонстрував виставку світлин «Шевченковими стежками на велосипеді». Ця подорож була приурочена до чергової річниці вшанування Великого Кобзаря. Подорож розпочалась з курортного парку міста Трускавця, далі велопробіг проходив через міста Львів, Черкаси, Стеблев, Корсунь-Шевченківський, село Моринці, місто Київ, де велотуристи відвідували музеї та місця, де побували видатні люди. Закінчилась подорож на могилі Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі.

Сучасна поезія дітям

Сучасна дитяча поезія – це добрий смак і сонячний настрій для малюків. “Сучасна” – означає, що це твори найкращих українських поетів, які творять нині, на зорі ХХ1 століття. “Дитяча”– бо це вірші про і для дітей, які дарують їм любов, радість і добро, вчать тепло й невимушено пізнавати навколишній світ і себе в ньому.

Тиждень дитячого читання для молодших школярів в міській бібліотеці для дітей продовжився поетичним вернісажем “Сучасна поезія дітям”. Бібліотекар Віра Лучковська ознайомила дітей з сучасними дитячими письменниками М.Людкевич, І.Калинцем, Р.Скибою, Ю.Бедриком та іншими. Учні зачитували їхні поезії.

Павлина Давидова, учениця 2-А класу СЗШ №3 та Роксолана Макуцька, учениця СЗШ №2-гімназії декламували свою власну поезію.

Бібліотекар захопила дітей вікториною за сюжетами дитячих книжок. Вони отримали море задоволення від відповідей на каверзні питаннячка, розширили свій світогляд, отримали частинку любові і тепла.

Учасники вернісажу переглянули мультимедійну поезію Є.Гуцало “Зайці в полі варять борщ” та “Сучасна дитяча поезія”.

Михайло Цимбалюк: «Автори законопроекту про створення Служби фінансових розслідувань хочуть створити гібрид»

Автори законопроекту про створення Служби фінансових розслідувань вирішили створити своєрідний гібрид, вилучивши податкову міліцію з системи ДФС, службу боротьби з економічною злочинністю – із системи МВС, підрозділи, що протидіяли економічній злочинності – з СБУ.

Як повідомляє прес-служба Львівського обласного партосередку, про це у своєму блозі написав голова обласного осередку «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

Очільник «Батьківщини» Львівщини наголосив, що в описі до законопроекту про створення служби фінансових розслідувань йдеться про те, що це буде центральний орган виконавчої влади, який спрямовується й координується Кабінетом міністрів України через міністра фінансів.

«Виходить, що новостворена Служба буде не такою вже незалежною, як нині про це говорять – Мінфін матиме власний правоохоронний орган, відповідно з Кабміном вирішуватиме кому потрібно надавати «на горіхи», – зазначив Михайло Цимбалюк.

За словами «батьківщинівця», у створенні Служби фінансових розслідувань нинішня влада наступає на граблі, адже повторює помилки формування поліції.

«Згідно із законопроектом, до участі в конкурсі на посади в Службі не допускаються особи, які після 2010 року займали посади оперативників або слідчих в підрозділах правоохоронних органів, що займаються економічними злочинами. Ймовірно, що підготовка нових працівників проходитиме в авральному порядку, відтак професіоналізм працівників Служби фінансових розслідувань залишатиме бажати кращого», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Політик переконаний, що Служба має бути виведена з підпорядкування будь-якого міністерства для того, щоб ця структура реально боролася з тими злочинами, що належать до економічних.

Власна інформація

Бібліо-Оскар

У вінок весняних свят гарно вплітається свято Всеукраїнський тиждень дитячого читання, прикрашене особливим колоритом – дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і книгами. В Трускавецькій бібліотеці для дітей цілий тиждень для старшокласників проходив під гаслом “Ми читаємо завзято, а читати нам це свято”. У цей період проходили різноманітні заходи, спрямовані на залучення підростаючого покоління до невичерпних джерел знань. Бібліотекар Наталія Іваночко прищеплювала дітям уміння самостійно працювати з книгою, аналізувати, робити висновки з прочитаного, виховувала любові і повагу до книги.

Цікаво пройшов з користувачами бібліотеки бенефіс читача, який проходив у таких номінаціях “Кращий читач”, “ Друг бібліотеки”, “Читаюча родина”, “Юний волонтер”.

Анна Кухар, Софія Кутна, Лілія Кравчук, Єва Уайльд, Богдан Сможелюк, Артур Вітебський, Вадим Шурга та Владислав Матлак ділились враженнями з своїми друзями про цікаві прочитані книжки, згадували героїв та обговорювали їхні вчинки, які вчать, як їм поводитись у житті.

Бенефіс був веселим і пізнавальним. Діти мали змогу дізнатися багато нового. Вони зрозуміли, що книга – це друг і порадник.           Надіємось, що наші книжкові полиці поповняться новими книжками, а читання дітям принесе задоволення і приємні враження.

Зіновія Мазур, завідувач бібліотеки для дітей м. Трускавця

Звернення Дрогобицької місцевої прокуратури

Негативного суспільного резонансу набув факт затримання 28.03.2017 р. працівниками відділу досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених прокурорами та працівниками органів прокуратури слідчого управління Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України, прокурора Львівської місцевої прокуратури №1 Львівської області.

У ході досудового розслідування встановлено, що останній, будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, 20.03.2017 р. перебуваючи в своєму робочому кабінеті вимагав від обвинуваченої 12 тис. грн. за сприяння в призначенні їй судом мінімальної міри покарання за ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України у вигляді штрафу, в розмірі 850 грн.

Цей та інші подібні факти завдають нищівної шкоди авторитету органів прокуратури України, руйнують довіру громадян до правоохоронної системи як такої.

Тому звертаємось до мешканців Дрогобиччини, міст Трускавця та Борислава із проханням при наявності достовірної інформації щодо протиправних корупційних дій працівників Дрогобицької місцевої прокуратури та її відділів невідкладно повідомляти про це керівництво місцевої прокуратури (телефон чергового прокуратури (067) 589-77-41), прокуратури Львівської області (телефон «гарячої лінії» - (032) 235-83-80), чи Генеральну прокуратуру України (телефон «гарячої лінії» (044) 200-76-24).

Керівництво Дрогобицької місцевої прокуратури

«Галицька кіношкола»: там навчають і знімають кіно

Більшість мешканців Дрогобиччини і не здогадуються, що у Трускавці діє справжня кіношкола, де творчі молоді люди мають змогу спробувати себе у ролях сценариста, режисера, кінооператора, продюсера і навіть актора. А нещодавно у світ вийшов створений там художній короткометражний ігровий фільм «Історія однієї каблучки», який був представлений на трьох міжнародних кінофестивалях. Про цікавий неординарний проект під назвою «Галицька кіношкола» розмовляємо з її керівником, дрогобичанином Олегом Бачинським.

- Олеже, тож що це за творчий проект?

- «Галицька кіношкола» створена у 2012 році, як освітній проект Кіностудії «Провінція». Працює на базі місцевої школи-гімназії №2 як гурток Будинку дитячо-юнацької творчості Трускавця. Наше завдання – навчити дітей робити художні твори у сфері кіно. При «Галицькій кіношколі» створене також «Молодіжне телебачення Трускавця», передачі якого (новини й інтерв’ю з цікавими людьми) можна переглянути у мережі Інтернет, віднедавна діє і фотостудія.

- А що таке Кіностудія «Провінція»?

- Це також започаткований мною проект. «Провінцію» вже не один рік знають не лише на наших теренах, а й в Україні завдяки нашим відеороботам: фільмам, кліпам, рекламним відеороликам, зйомці концертів, урочистих подій тощо.

- Як давно Ви працюєте у сфері телебачення?

- Майже 20 років. Перші кроки робив на ТРК «Алсет», згодом тривалий час працював на телестудії «Карпати» у Трускавці, співпрацював із Львівським телебаченням, виготовляв відеоматеріали на замовлення різноманітних телеканалів. Згодом започаткував власний проект «Кіностудія «Провінція». Неабиякі знання і навички почерпнув під час навчання у школі телеканалу «Інтер». Очевидно, настав час поділитися набутим досвідом з творчою молоддю, тож і виникла ідея створити «Галицьку кіношколу», використовуючи технічну базу Кіностудії «Провінція». Трускавецька влада цей задум підтримала, тож маємо такий незвичний освітній проект.

Цього року, за сприяння міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, нам виділили кошти на придбання третини необхідного для кіношколи власного обладнання, за що наш творчий колектив щиро вдячний. До кінця року обіцяють профінансувати решту.

- Як відбувається процес навчання у кіношколі?

- У нас займаються переважно старшокласники. На початку навчального року на гурток записується 40-50 охочих. Але в процесі занять діти відсіюються і залишається 7-10 справді зацікавлених, які хочуть і вміють працювати в команді – знімальній групі, де кожному відведена певна ділянка роботи.

Щоправда, підібрати творчих, неординарних учнів не так просто. На жаль, теперішня українська шкільна освіта побудована в такий спосіб, що дитина має отримати в школі якнайбільше інформації (часом не надто потрібної), а потім її відтворити. І все. Можливостей для творчості й ініціативи, пошуку власного світобачення певних життєвих проблем майже не залишається. Тож, на мою думку, реальна реформа в освіті назріла давно…

У першому півріччі навчального року роблю акцент на теоретичні заняття, у другому відбувається сам знімальний процес. На заняттях подаю дітям основи режисури, драматургії, психології спілкування, акторської майстерності тощо, а згодом вони вже визначаються, що кому ближче: писати сценарій, бути режисером, оператором чи працювати в кадрі. Періодично проводимо майстер-класи з відомими у кіно- і телевізійній сферах людьми, які приїздять на відпочинок до Трускавця.

- Хтось із Ваших вихованців продовжив навчання у сфері кіно чи телебачення?

- «Галицька кіношкола» поступово переростає у такий собі підготовчий філіал Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого. Це була пропозиція відомого режисера, викладача університету Бориса Савченка. Тож цього року діти, які займаються у кіношколі, планують вступати до КНУТКТ. Причому вони матимуть перевагу у творчому конкурсі, адже представлятимуть не сценарії та проекти, а вже готові роботи.

- Якими здобутками може похвалитися «Галицька кіношкола»?

- Ми відзняли промоційний фільм «Трускавець» про наш курорт, короткометражну анімаційну стрічку «Казка про будинок творчості» та художній короткометражний ігровий фільм «Історія однієї каблучки». Презентація останнього відбулася на великому екрані у переповненому залі кінотеатру «Злата». У головних ролях знялися Тетяна Данилець, Валерія Ілечко-Данилець, Євген Виноградов. Оператор – Роман Шпарук, звукооператор – Олександр Яцків, автор ідеї – Роман Гудзеляк, сценаристи – Анастасія Михайляк та Аліна Лепак, режисер – Ольга Бачинська. Фільм – це Різдвяна історія, у якій дівчинка мріє, щоб її мама більше не їхала на заробітки до Італії і намагається зробити для неї найдорожчий подарунок, щоб передати свою любов. І, звісно, у цій історії не обходиться без Святого Миколая…

Робота «Історія однієї каблучки», відзнята з дотриманням усіх канонів кіно, взяла участь у трьох міжнародних кінофестивалях. На кіно-медіа фестивалі для молоді «Кіномаршрут» (Київ) фільм здобув третє місце, а також став дипломантом XI Міжнародного фестивалю екранних мистецтв ім. Данила Сахненка «Дніпро-cinema» (Дніпро) та VI Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» (Трускавець). Радіємо цьому, адже практично увесь фільм – від написання сценарію до зйомок і монтажу – зроблено дітьми і нам було непросто конкурувати з іншими роботами.

Окрім того, учнями кіношколи відзнято десятки фільмів для навчальних закладів Трускавця. Зараз ми запускаємо ще один телепроект – такі собі інтелектуальні бої між школярами «Битва класів». Діти дуже ним захопилися, тож, сподіваюся, буде цікаво.

Принагідно запрошую до співпраці юних творчих особистостей (причому не лише трускавчан), яких зацікавила ця розповідь і вони хотіли б спробувати свої сили на заняттях кіношколи.

Ярослав Грицик, газета «Галицька Зоря»

На фото: 1) Олег Бачинський; 2-3) на знімальному майданчику кипить робота, 4) презентація фільму «Історія однієї каблучки» на великому екрані.

Вічний сусід і вічний ворог

Чи задумувалися ми, чому наперекір правилам російської мови росіяни вперто говорять і пишуть «на Україну»? Все просто. Піти «в гості», поїхати «в країну». А ось напасти це «на»! Напасти «на місто», «на державу», «на Україну», «на Дебальцево» Ще з часів Андрія Боголюбського вони нападали, і ця звичка знайшла своє відображення в мові.

Граф Алексей Толстой говорив, цитую мовою оригіналу: «Есть две Руси. Первая Киевская имеет свой корень в мировой, а по меньшей мере в европейской культуре. Идеи добра, чести, свободы, справедливости понимала эта Русь так, как понимал ее весь западный мир.

А есть еще вторая Русь – Московская. Это Русь Тайги, монгольская, дикая, звериная. Эта Русь сделала своим национальным идеалом кровавую деспотию и дикую ожесточенность. Эта Московская Русь, из давних времен была, есть, и будет полным отрицанием всего европейского и ожесточенным врагом Европы».

Пройшли століття, Росія залишається країною, яка завдала і завдає найбільше горя Україні. Політика поневолення Москвою здійснювалася системно і послідовно, починаючи від відокремлення Київської митрополії від материнської Вселенської Константинопольської церкви у 1686 році. Згодом – ліквідація козацьких і магістратських прав, знищення Запорізької Січі з метою запровадження кріпосного права, заборона на використання української мови в богослужіннях та книгодрукуванні. Жорстокість Росії українці відчули на собі за всі часи від одного царя до іншого. Потім була радянська влада, яка продовжила тепер уже свій ідеологічний наступ на історичну пам'ять та ідентичність українців. Першим кроком став кривавим «експорт» соціалістичної революції на багнетах банди Муравйова. Далі були колективізація, Голодомор, знищення інтелігенції, поневолення Західної України. Знову репресії. Масові виселення українців у Сибір і Далекий Схід, Афганістан і Чорнобиль...

Смерть Радянського Союзу дав можливість Україні створити власну державність. Проте сам факт існування Української держави для Росії був як кістка в горлі. Україна стала каменем спотикання на шляху реставрації імперії для її нинішнього самодержавця Путіна.

На наших очах Росія розпочала «гібридну» війну проти України, використовуючи найманців і кадрових військових для провокацій. Бойовики систематично обстрілюють міста, позиції ЗСУ, а також займаються викраденням людей і їх тортурами. Крім того, у РФ вивозять заводи і підприємства, які були побудовані Україною. Росія цілеспрямовано намагається зруйнувати інфраструктуру Донбасу і зробити з нього терористичний гнійник, який заважатиме жити всій країні.

Німецький філософ Георг Геґель писав: «Історія повторюється двічі: спочатку у вигляді трагедії, потім у вигляді фарсу». У випадку з Україною великий філософ помилився. Події, які розгортаються в нашій країні, це вже не фарс.

Бойовики Путіна не просто здійснюють військові злочини, вбиваючи мирних жителів і катуючи полонених, але і знущаються над тілами загиблих. Найбільш відомий серед терористів громадянин РФ Олексій Мільчаков, що воює у так званому ДШРГ «Русич». Нелюди, що увійшли у цей підрозділ бойовиків, були неодноразово помічені не тільки в тортурах полонених і розстрілі беззбройних українських військових, але й у знущанні над тілами загиблих. Так, у лютому 2015-го, після захоплення Дебальцевого, підрозділ Мільчакова зрізав голови з тіл українських військових. А ще пригадується, як у Горлівці був викрадений депутат міської ради Володимир Рибак, коли він зробив спробу зняти прапор «ДНР» і встановити український, але був заблокований мітингувальниками та людьми у камуфляжі з масками на голові, Його затримали і відвезли в невідомому напрямку люди Гіркіна. Через кілька днів у Сіверському Дінці були знайдені тіла двох людей. Ними виявилися Рибак і київський студент, який приїхав до Слов'янська до родичів і теж потрапив до рук бойовиків. На тілах загиблих знайдені сліди опіків, садна, колоті поранення, більше того, у чоловіків були розпороті черева. Судмедексперти відзначають, що їх ще живими викинули в річку. Я навів лише один епізод цієї війни...

Всі злочини, які чинить Росія, будуть покарані. Ще ні один диктатор не уникнув відповідальності. До списку тих, хто чинить наругу над Україною, відноситься і російська православна церква. Вона є стовпом путінського режиму. Апостол Матвій у Євангелії попереджав: «Стережіться лжепророків, що приходять до вас в овечій одежі, а всередині – вовки хижі». На жаль, велика частина громадян України в щось таке повірити не хотіла. Але факти – річ уперта. Ми повинні пам’ятати слова Тараса Шевченка: «якби ви вчились так, як треба, то й мудрость би була своя»... Думаю, українці розібралися хто справжній брат, а хто вовк в овечій одежі.

Тож чи має Україна шанс стати переможцем у цій війні? У ІІІ сторіччі до нашої ери карфагенський полководець Ганнібал вторгся до Італії, завдавши римлянам декілька серйозних поразок. У цьому скрутному становищі римський сенат призначив верховним головнокомандуючим досвідченого воїна Фабія Максима. Замість спробувати перемогти Ганнібала у битві, той почав вимотувати його постійними дрібними сутичками. Ганнібал почав втрачати свої здобутки, в той час як сили Рима росли. Але тут багатьом з римлян здалося, що Фабій діє надто повільно. За це його прозвали Фабій Кунктатор, тобто Фабій Повільний, і відсторонили від командування, обравши замість нього двох інших полководців, які рвалися у бій, обіцяючи співгромадянам швидку перемогу. Зібравши величезну армію, вони спробували розгромити Ганнібала у битві при Каннах і програли, втративши майже всю армію. Схаменувшись, Сенат повернув командування Фабію Максиму, і той за декілька років змінив хід війни на користь Риму, після чого його прізвисько «Кунктатор» почало звучати не як образа, а як шана його мудрості. Що ж до Ганнібала, то, незважаючи на всі свої перемоги, яких протягом війни і особливо на її початку було немало, він врешті-решт програв вщент.

Я не військовий експерт, але думаю, що затяжну війну, в якій опинилася Україна, виграє той, хто виявиться витривалішим. Маючи менший військовий та економічний потенціал, ніж ворог, Україна має маневрувати, накопичуючи сили. Ми мусимо передбачати дії ворога та уникати прямої конфронтації. В тому, що ми переможемо, маючи таких мужніх воїнів та надійний тил, у мене немає жодного сумніву. Все залежить від мудрості військового керівництва ЗСУ, які повинні пам’ятати, що на сході України ми маємо вічного сусіда і вічного ворога.

Євген Бродзінський

Інформує податкова

До уваги платників податків!

Завідувачем сектору обслуговування платників Дмитрів Володимиром Зеновійовичем проведено тренінг з платниками податків, які для формування і подання платниками податків податкової звітності та реєстру отриманих та виданих податкових накладних до органів ДПС використовували програмне забезпечення ОПЗ. Під час тренінгу податківець ознайомив присутніх із листом Державної фіскальної служби України, і ,відповідно, повідомив їм про припинення супроводження програмного забезпечення «Система формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» у зв’язку з дублюванням характеристик зі Спеціалізованим клієнтським програмним забезпеченням для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».

За функціональністю Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» має додатково можливість формувати і відправляти статистичну звітність та звітність до Пенсійного фонду та можливість накладання електронного цифрового підпису.

Нове в обліку та реєстрації платників

Головний державний інспектор сектору обслуговування платників Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Василь Іванків під час чергової зустрічі з платниками податків ознайомив, із змінами, які внесені наказом Мінфіну від 21.12.2016р. № 1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» до Порядку обліку платників податків і зборів № 1588 та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом № 1130 та які набрали чинності з 20.03.2017 р. Внесеними змінами скасовано або спрощено (удосконалено) окремі документи, що подаються платниками податків до контролюючих органів та видаються контролюючими органами платникам податків.

Спрощення процедури обліку

Головний державний інспектор сектору обслуговування платників Василь Іванків зазначив, що платникам надано змогу подати засобами електронного зв’язку в електронній формі повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» та заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП.

Головний державний інспектор сектору обслуговування платників звернув увагу платникам що втратили чинність, документи, що були видані контролюючими органами до набрання чинності зазначеним наказом та є дійсними на дату набрання чинності цим наказом, а саме:

- довідки про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП (крім тих, що були видані платникам податків, відомості щодо яких не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр), а саме відокремленим підрозділам іноземних компаній, організацій, у тому числі постійним представництвам нерезидентів, уповноваженим особам договорів про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, управителям майна, інвесторам (операторам) за угодами про розподіл продукції, виконавцям проектів (програм) міжнародної технічної допомоги, дипломатичним місіям, військовим частинам та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність);

- повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків за формою № 16-ОПП.

При цьому довідки про взяття на облік платників податків за формою № 4-ОПП, що були їм видані, застосовуються як довідки про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, за формою № 34-ОПП до моменту виникнення змін у даних платника податку, що зазначаються у такій довідці.

Взяття на облік за неосновним місцем обліку

У новій спрощеній формі заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП зазначаються тільки контролюючі органи, в яких платник бажає стати на облік за неосновним місцем обліку.

Таку заяву може бути подано як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за неосновним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити контролюючий орган, до якого подається заява, та обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), які обслуговуються таким органом.

У разі подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити всі контролюючі органи, у яких бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, та обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), які обслуговуються такими органами.

Також взяття на облік за неосновним місцем обліку може здійснюватися на підставі удосконалених:

- повідомлення за формою № 20-ОПП, у якому платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування;

- заяви за формою № 5-ОПП, поданої нотаріусом, та якщо у такій заяві платник зазначив про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням робочого місця.

При цьому у разі якщо платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, у повідомленні за формою № 20-ОПП або заяві за формою № 5-ОПП, то платник податків звільняється від обов’язку подання до контролюючого органу заяви за формою № 17-ОПП.

Триває деклараційна кампанія

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року. Останній день подання декларації - 03 травня 2017 року.

ГДРІ сектору податків і зборів з фізичних осіб Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Олександра Яворська під час чергового тренінгу з фізичними особами пояснила, які види доходів, отримані протягом 2016 року підлягають обов’язковому декларуванню. Це зокрема:

- доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом, крім випадків прямо передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) (особами, які не є податковими агентами, вважаються нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність) (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- іноземні доходи (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- окремі види оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- операції з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.40 і 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 ПКУ (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи від здавання в оренду нерухомого майна, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, крім доходів від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі, якщо його сума перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. При цьому кредитор повідомив платника податку – боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва), що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, що перевищує 2 гектари при умові отримання таких доходів від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- при продажу власної продукції тваринництва груп 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- цільова благодійна допомога у вигляді коштів, яка не використана протягом строку, встановленого умовами такої допомоги, але не більше 12 календарних місяців, наступних за місяцем отримання такої допомоги, за винятком отримання благодійної допомоги у вигляді ендавменту (пожертва коштів чи майна) (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- сума отриманої благодійної допомоги платників податку, визначених підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року перевищує 1000 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника – фізичної чи юридичної особи, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- доходи від операцій з продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими не був сплачений податок, у разі, якщо такі доходи підлягають оподаткуванню (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);

- при операціях з продажу (обміну) резидентами об’єктів рухомого майна у разі, якщо таким платником податків не сплачено податок до нотаріального вчинення дії або дія вчинена безпосередньо в сервісних центрах МВС та при умові, що такі доходи підлягають оподаткуванню (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);

- при успадкуванні (даруванні) резидентами майна від осіб, що не є членами сім’ї спадкодавця-резидента першого ступеня споріднення у разі, якщо таким платником податків не сплачено податок до нотаріального вчинення дії (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%);

- при успадкуванні (даруванні) резидентами майна від спадкодавця-нерезидента (ставка ПДФО 18%, ВЗ – 1,5%);

- отримання у власність майна за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно (ставка ПДФО 5%, ВЗ – 1,5%).

Олександра Яворська звернула увагу на те, що з 2017 року (за наслідками 2016 року) вже немає обов’язку подавати річну Декларацію, якщо протягом року отримувалися доходи від двох і більше податкових агентів.

 Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 31 мар 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником