Трускавецький вісник № 56 (1418) від 10 квітня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 56 (1418) від 10 квітня 2017 р.

10.04.2017У номері: Співпраця з Азербайджаном та Австрією; Річниця трагедії під Смоленськом; Інформує податкова; «Круговерть» в музеї Біласа.

Короткі новини

Трускавець працює над створенням повноцінного комплексного туристичного продукту та промоцією галицької спадщини

У Львові триває робота над підготовкою повної аплікаційної форми транскордонного проекту "Збереження галицької історико-культурної спадщини польсько-українського прикордоння". Про це на своїй сторінці в мережі Фейсбук повідомила виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин. Участь в підготовці проекту беруть представники української та польської сторони, а саме АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна», управління курортів і туризму Львівської ОДА, представники Львівської обласної ради, представники влади міст Трускавця та Самбора. Трускавець в робочій групі представлений заступниками міського голови Олексієм Балицьким та Олександром Ткаченком, а також начальницею управління розвитку міста Наталією Скибак.

Очікується, що після підготовки та подання заявки на проект "Збереження галицької історико-культурної спадщини польсько-українського прикордоння" можна буде отримати фінансування на  відновлення туристичної інфрастуртури у чотирьох прикордонних містах (по два в Польщі та Україні), а також на створення комплексного туристичного продукту і промоцію спільної галицької спадщини.

І знову «Круговерть» в Художньому музеї Михайла Біласа

В суботу, 8 квітня, у Художньому музеї Михайла Біласа відбулася зустріч з незалежним сімейним видавництвом «Круговерть» та презентація нової дитячої книжки «Клатремус та інші звірята з лісу на пагорбі». А інсценізація книжки з музичними та костюмованими виступами учнів Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького (викладач Олена Рибалкіна) додала заходу настрою та зацікавленості.

Запрошуємо на виставку вишиваних робіт Мирослави Кот

Художній музей Михайла Біласа (м. Трускавець) запрошує на відкриття виставки вишитих робіт Мирослави Кот "Я маю в серці те, що не вмирає". Мисткині немає серед нас уже два роки, та її творчість надихає і вкотре заставляє впевнитися у талановитості української жінки і невмирущості наших традицій. Відкриття виставки пройде у вівторок, 11 квітня, о 16.00.

«Батьківщина» ініціює референдум щодо продажу землі

Партія «Батьківщина» спільно з Асоціацією фермерів України розпочинає процес підготовки до проведення Всеукраїнського референдуму щодо продажу землі сільськогосподарського призначення. Про це заявила лідер партії Юлія Тимошенко.

За її словами, наразі відбувається процес реалізації відбирання в народу України останнього ресурсу – сільськогосподарської землі.

«Це нищівна стратегія і наша держава дуже сильно потерпає економічно та фінансово. Доки земля в руках українців, ми маємо прекрасний ресурс, щоб стати на ноги і рухатися вперед», – переконана народний депутат.

Юлія Тимошенко повідомила, що президентом, прем'єр-міністром, міністром фінансів і головою НБУ був підписаний лист намірів про те, що цього року сільськогосподарська земля піде з молотка.

У зв'язку з цим партія і фракція «Батьківщина» пропонує розпочати процедуру підготовки до Всеукраїнського референдуму, який проголошується за народною ініціативою на вимогу не менше трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрані не менше як у двох третинах областей і не менше, як по 100 тисяч підписів у кожній області.

Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк наголосив, що українці не повинні віддавати найцінніше, що мають – землю, в обмін на кілька чергових траншів від Міжнародного валютного фонду.

«Держава має дбати про те, як розвивати сільське господарство за участі простих українців, а не земельних магнатів, які одразу ж скуплять українську землю, як тільки її ринок буде відкритий. Потрібно робити ставку на розвиток фермерських господарств», – зазначив очільник «Батьківщини» на Львівщині.

Власна інформація

До держбюджету надійшло майже 850 тисяч гривень за адмінпослуги, надані працівниками Держгеокадастру у Львівській області

У першому кварталі 2017 року працівники Головного управління Держгеокадастру у  Львівській області надали більше 58,6 тис. адмінпослуг громадянам та юридичним особам. На безоплатній основі громадяни отримали 49,3 тис. послуг. Ще більше дев`яти тисяч послуг фахівці землевпорядної служби надали на платній основі. За ці послуги нарахована плата у сумі 849,5 тис. гривень. Кошти спрямовано до загального фонду державного бюджету.

Найчастіше громадяни зверталися щодо надання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Працівники Держгеокадастру опрацювали 7,8 тис. таких запитів, що становить 84,6 % від загальної кількості платних адмінпослуг.

Серед безоплатних адмінпослуг найбільш поширені запити щодо державної реєстрації земельної ділянки (16816), про видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі (12670). Також, безоплатно, надано 5179 довідок з державної статистичної звітності про наявність земель та їх форму власності та висновків про погодження документації із землеустрою.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

Прес-служба Держгеокадастру

Пам`ятаємо/Pamiętamy

Сім років тому, 10 квітня 2010 року, Московія здійснила черговий акт терору. Під Смоленськом було винищено цвіт польської нації, обезглавлено верхівку Речі Посполитої. Найвище керівництво польської держави, а саме Президент Речі Посполитої Польщі Лєх Качинський з дружиною Марією, екс-президент Польщі в екзилі Ришард Качоровський, віце-спікери двох палат польського парламенту (сейму і сенату), міністри, депутати, члени канцелярії, військове командування сусідньої держави, духівництво, члени сімей польських офіцерів, помордованих в Катині – всі вони загинули в авіакатастрофі, розслідування причин якої триває по нинішній день. Московія по сьогодні не віддала залишки розбитого літака власникові – польській державі. Після авіакатастрофи під Смоленськом  на кілька років до влади в Польщі прийшли сили, які, на відміну від Леха Качинського та партії «Право і Справедливість», уславилися заграванням з Московією.

Цинічним та підлим було те, що катастрофа «трапилася» в річницю іншої трагедії – звірячих жорстоких розстрілів польських офіцерів в квітні 1940 року. Сімдесят років після Катині-1 відбулася Катинь-2 – спланована, відрежисерована, болюча для поляків акція.

Перед очима стоять події семирічної давнини. Україна оголосила 12 квітня Днем жалоби. Траурні польські стяги з чорною стрічкою замайоріли над українськими містами в знак солідарності з сусідами, партнерами, приятелями. Не став винятком і Трускавець. Тодішній очільник міста-курорту Лев Грицак надіслав слова щирого співчуття на адресу польського консульства у Львові. «З невимовним болем сприйняли ми інформацію про трагедію 10 квітня неподалік від Катині – особливого місця в історії Польщі. Не хочеться вірити в те, що вже немає в живих скількох вірних синів і дочок Польщі, держави, з якою Україну пов’язують дружні і теплі стосунки, несила сприйняти масштаб цієї трагедії. Трускавець має багато міст-побратимів у Польщі, нас пов’язують не лише спільні інтереси, але і спільна історія, тому так гостро сприймаємо ми горе наших сусідів та висловлюємо нашу щиру підтримку в цей нелегкий час.

Трускавецька міська рада висловлює глибокі співчуття нашим польським друзям та всьому польському народу в зв’язку з цією трагічною подією – катастрофою літака під Смоленськом 10 квітня та загибеллю членів офіційної делегації на чолі з Президентом Республіки Польща світлої пам’яті п. Лєхом Качинським та екіпажу літака. Розділяємо з Вами смуток і біль, скорбимо та молимося разом з Вами в цей нелегкий час випробування для Вашого народу, співчуваємо Вашій великій втраті та віримо в Боже Милосердя над всім польським народом та польською державою», - йшлося у зверненні.

До речі, текст цього звернення опублікувала газета поляків в Україні «Kurier Galicyjski». В тому ж номері було вміщено і вірш, написаний мною як вияв солідарності з усім польським народом.

Трагедія і траур

Десяте квітня мов кошмарний сон

В життя народу польського ввірвалось.

Смерть не питає, а бере в полон

Життя, що під Смоленськом обірвались.

Неначе мало тисяч двадцяти

Мордованих, розстріляних в Катині…

Як тим, так сим – ще б діяти, цвісти…

Еліта польська знову гине нині…

Фатальний квітень. Рокові літа –

І сороковий, й п’ятий, і десятий.

Весь світ не той, і Польща вже не та –

Несила вірити і боляче сприймати.

В сусідів горе, тих, що під орлом

За «нашу й вашу» билися свободу.

В жалобі з ними голову схилім

Й молімося із польським всім народом.

Пройшло сім років. За це семиліття Україна не раз пізнала хижий оскал Московії – в розстрілах Майдану, окупації Криму, війні на Сході. Пізнали «дружбу» та «миролюбність» ординця Грузія, Сирія, країни Європи, які захлиснула хвиля терактів. На жаль, окрім США зараз нема кому належним чином втерти носа насильнику, агресору, міжнародному злочинцеві.

Московія просуває ідею «русского міра», засилає всюди своїх агентів, шпигунів, щедро платить зрадникам та використовує їх у своїх цілях. Прикро констатувати, та московські холуї знаходяться і в наших галицьких містечках, виконуючи волю хазяїв Кремля, яку їм озвучують їхні резиденти в Україні. Не бракує московських холуїв і в сусідній Польщі, які всіма силами намагаються знеславити Україну та українців в очах поляків.

Сім років найновішої історії України та Польщі вкотре доводять тезу «історія вчить, що вона нічого не вчить». Удар в спину чи відкритий напад певні сили намагаються завуалювати, виправдати, або ж змістити акценти, «перевести стрілки». Британський журналіст Пітер Померанцев у своїй книзі про Московію розкриває механізми маніпуляцій телебачення Московії, розповідає про Russia Today та інші проекти Кремля, спрямовані на дезінформацію світової спільноти.

Наразі Московія рулить, їй все вибачають. Старенька розділена Європа закриває очі на злочини і лише висловлює «стурбованість» та «глибоку стурбованість», над якими у Кремлі тільки сміються. Проте розплата колись мусить настати і хтось відповість за жертви Майдану, жертви новітніх московсько-грузинської, московсько-сирійської, українсько-московської воєн. І за авіакатастрофу в Смоленську також.

Пам`ятаємо… Pamiętamy...

Володимир Ключак

Про проведення семінару для платників податків Львівської області

Шановні платники податків!

27 квітня 2017 року у м. Львові Головним управлінням ДФС у Львівській області буде проведено безкоштовний семінар для платників податків Львівської області, які перебувають на обліку в ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на тему: «Нове в оподаткуванні та звітності. Актуальні питання оподаткування у 2017 році» за участю сертифікованих аудиторів Львівської області.

Початок семінару: 11 год. 00 хв. Початок реєстрації: 10 год. 00 хв. Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області. Запрошуємо взяти участь у семінарі всіх зацікавлених.

Просимо здійснити попередню реєстрацію за адресою: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7gmQCdGfPa2sbncLpCulaRAjNlYJ-njnKfSFdUPALJPbEpg/viewform?usp=send_form.

Головне управління ДФС у Львівській області

Тренінги в податковій

В Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області для платників податків проведено тренінги-навчання

Чи зобов’язані суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, сплачувати ПДВ та реєструватися платниками ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України?

Під час тренінгу-навчання в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присутнім платникам податків розповіли, що відповідно до пункту 180.1 статті 180 розділу V «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є, зокрема, будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

Згідно з п.181.2 ст.181 ПКУ, якщо особи, не зареєстровані як платники ПДВ, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку.

Тобто, суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати податок на додану вартість при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації як платники такого податку.

Щодо відповідальності за неподання податкової звітності після застосування штрафних санкцій

Під час тренінгу-навчання в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присутнім платникам податків розповіли, що Законом України від 21.12.2016 №1797-УШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797) з 01.01.2017 внесено зміни, зокрема, до пункту 120.3 статті 120 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якими встановлено відповідальність за неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення після спливу граничного строку сплати фінансових санкцій (штрафів).

Таке порушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення (абзац сьомий п.120.3 ст.120 ПКУ).

Таким чином, у разі встановлення контролюючим органом фактів неподання платником звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення, у тому числі за 2013 – 2015 звітні роки та застосування до 01.01.2017 штрафу (штрафів) згідно із п.120.3 ст.120 ПКУ, після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати такого штрафу, контролюючим органом, починаючи з 01.01.2017, мають застосовуватись штрафні санкції, передбачені абзацом сьомим п.120.3 ст.120 ПКУ.

Водночас звернули увагу, що норми ПКУ не містять обмежень щодо подальшого застосування штрафних санкцій відповідно до абзаців шостого та сьомого п.120.3. ст.120 ПКУ у разі триваючого невиконання платником обов’язку з подання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення після застосування фінансових санкцій (штрафів) згідно з абзацами 2 – 4 п.120.3 ст.120 ПКУ.

Забруднення навколишнього середовища у 2017 році подорожчало

Під час тренінгу - навчання в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присутнім платникам податків розповіли, що Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» з початку 2017 року на 12% збільшено ставки екологічного податку, які застосовуються платниками податку для визначення податкових зобов’язань, що виникли з 1 січня 2017 року, за:

- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (стаття 243 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

- скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти (ст.245 ПКУ);

- розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (ст.246 ПКУ);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (ст.247 ПКУ);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (ст.248 ПКУ).

У випадку, якщо платник екологічного податку з початку року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то він повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до вимог статті 250 ПКУ.

Чи застосовується відповідальність до фізичної особи, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску?

Під час тренінгу-навчання в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присутнім платникам податків розповіли, що вдповідно до п.2 частини першої ст.1 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) це – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Частиною першою ст.10 Закону №2464 визначено коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

Платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність та сплачувати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування (п.4 частини другої ст.6 Закону №2464).

Згідно з п.5 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок №435), фізичні особи, які уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, формують та подають самі за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.

Звітним періодом є тривалість дії договору, а якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі з 01.01.2004 по 31.12.2010), – період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.

Звіт подається за формою згідно з додатком 6 до Порядку №435.

Згідно з частиною четвертою ст.10 Закону №2464 у договорі про добровільну участь зазначаються, зокрема, права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору.

Чинним законодавством не передбачено відповідальності до фізичної особи, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала (несвоєчасно подала, подала за невстановленою формою) звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску.

При цьому слід врахувати, що фізична особа, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску, втрачає право на отримання допомоги при настанні страхового випадку, який визначений в укладеному договорі.

Зміни до форми Податкової декларації з плати за землю

Під час тренінгу - навчання в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присутнім платникам податків розповіли, що Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2017 №9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.02.2017 за №225/30093 (далі – Наказ №9), який набрав чинності 21.03.2017, внесено зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за №783/27228 (далі – Наказ № 560). Цей Наказ опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21.03.2017 № 23.

Відповідно до внесених змін наказом №9 в декларації слід відображати:

- місяць і рік, а також дату державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документа, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;

- площу земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м;

- нормативну грошову оцінку одиниці площі земельної ділянки.

Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.

Враховуючи норми пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України звітувати за новою формою декларації потрібно буде в травні за квітень 2017 року.

Зміни в справлянні орендної плати за земельні ділянки

Під час тренінгу-навчання в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присутнім платникам податків розповіли, що Державна фіскальна служба України у листі від 08.02.2017 №3012/7/99-99-13-03-01-17 (далі – лист ДФС №3012) повідомила про зміни у законодавстві у частині справляння орендної плати за земельні ділянки, запроваджені Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», а саме:

згідно з пунктом 288.1 статті 288 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено, що форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Мінімальний розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути менше розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території (підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПКУ).

Пункт 288.5 статті 288 ПКУ доповнено підпунктами 288.5.4 та 288.5.5, якими визначено, що річна сума платежу для пасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, не може перевищувати розміру земельного податку; для баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України, не може перевищувати 0,1 відс. нормативної грошової оцінки.

Пунктом 289.2 статті 289 ПКУ встановлено, що, якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відс., такий індекс застосовується зі значенням 115.

Лист №3012 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/mistsevi-podatki/podatok-na-neruhome-mayno--/listi-dps/285268.html

Деякі законодавчі зміни у частині акцизного податку

Під час тренінгу - навчання в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присутнім платникам податків розповіли, що Державна фіскальна служба України у листі від 08.02.2017 №3080/7/99-99-12-03-03-17 (далі – лист ДФС №3080) повідомила про зміни у законодавстві у частині акцизного податку, запроваджені Законами України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», а саме стосовно:

• реалізації пального;

• ставок акцизного податку;

• інших норм щодо акцизного податку.

У цьому листі також зазначено, що у 2017 році 23,06% акцизного податку з виробленого в Україні і ввезеного на митну територію України пального та 26,75% акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України транспортних засобів встановлено як джерела формування спеціального фонду Державного бюджету України (пункти 5 та 6 статті 11 Закону України від 21.12.2016 №1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік»).

Законом України від 20.12.2016 №1789-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» Бюджетний кодекс України (далі – БКУ) доповнено пунктом 43.

Згідно з цим пунктом у 2017 році (як виняток з пунктів 7 та 8 частини другої статті 29 БКУ) 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального (але не менше обсягу нарахувань у 2016 році акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального) зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування автоматично:

- у першому півріччі 2017 року – пропорційно до частки нарахувань за даними декларацій сум акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за 2016 рік на відповідній території у загальному обсязі таких нарахувань за 2016 рік в цілому по Україні;

- у другому півріччі 2017 року – пропорційно до обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за перше півріччя 2017 року у загальному обсязі такого реалізованого пального в цілому по Україні за перше півріччя 2017 року.

Порядок зарахування цих коштів визначається Кабінетом Міністрів України.

Лист №3080 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/listi-dps/285820.html

Про зміни для платників єдиного податку

Під час тренінгу-навчання в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присутнім платникам податків розповіли, що Законами України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», які набрали чинності з 01.01.2017, крім окремих норм, внесено зміни до податкового законодавства, зокрема, у частині спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Основними змінами в оподаткуванні платників єдиного податку, внесеними з 01.01.2017 є:

• встановлення ставки єдиного податку для платників першої групи у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (до внесених змін ставка встановлювалась до розміру мінімальної заробітної плати), для платників другої групи залишена діюча прив’язка до розміру мінімальної заробітної плати;

• на 15% підвищено ставки єдиного податку для платників четвертої групи;

• до бази оподаткування єдиним податком для платників четвертої групи застосовується коефіцієнт 1,124;

• скасовано обмеження для перебування на спрощеній системі оподаткування, як платники єдиного податку четвертої групи, для суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25% доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб’єкта господарювання);

• при розрахунку загальної кількості найманих осіб у фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку, не враховуватимуться працівників, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період;

• уточнено, що останнім податковим періодом платника єдиного податку, який припиняє свою підприємницьку діяльність, та відповідно останнім періодом, за який він повинен сплатити єдиний податок, вважається той податковий період, в якому контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

• встановлено обов’язок використання реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

• земельні ділянки, розташовані на території населених пунктів, на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення та які перебувають у власності та/або користуванні платників єдиного податку четвертої групи, не є об’єктом оподаткування єдиним податком у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому завершено антитерористичну операцію;

• з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

 Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Мэр Трускавца приглашает туристов из Азербайджана в город здоровья

За последний год число азербайджанских туристов, посетивших курорты Трускавца, увеличилось в два раза, достигнув семи тысяч человек, сказал в четверг на пресс-конференции в Баку мэр города Андрей Кульчинский.

По его словам, азербайджанцы все чаще предпочитают отдыхать на курортах Трускавца, потому что это качественно, доступно и безопасно.

Мэр предоставил подробную информацию об уникальности отдыха в этом городе.

По его словам, в Трускавце находится единственное в мире месторождение уникальной лечебной воды «Нафтуся».

«Курорты Трускавца благодаря минеральной воде очень полезны для тех, у кого камни в почках и желчевыводящих путях. У нас также лечатся больные сахарным диабетом и страдающие ожирением. В наших санаторно-курортных учреждениях проводится лечение болезней печени, желчного пузыря, хронического панкреатита. Здесь проходят восстановление больные после оперативных вмешательств», - сказал мэр.

По его словам, санаторно-курортные учреждения Трускавца могут удовлетворить любые запросы и желания, здесь широкий выбор и лояльная ценовая политика.

Директор санаторно-курортного комплекса «Карпаты» Лев Грицак отметил, что в стоимость путевки входит базовое лечение – полный курс оздоровления.

По его словам, комплекс «Карпаты» - это единственный санаторий в Украине, который имеет военизированную охранную фирму.

Грицак также отметил, что санаторий имеет свой собственный авиаотряд и предлагает все услуги для экстремальных видов спорта.

«Тут самый чистый воздух в Украине, у нас собственный дельфинарий, а еще здесь систематически проводят Дни азербайджанской кухни», - сказал директор.

Во время пресс-конференции, организованной при поддержке посольства Украины в Баку и международного фонда Евразия Пресс, среди журналистов были разыграны три путевки (каждая на двух человек) на 10 дней пребывания по системе «Всё включено» (проживание, питание, лечебные процедуры) в санаторно-курортном комплексе «Карпаты».

Анаханум Хидаятова, Trend.Az

Дрогобич і Трускавець на шляху австрійсько-українського партнерства

Вже вп`яте Дрогобич стає центром українсько-австрійського діалогу. Змінюються владні еліти в Дрогобичі, змінюється геополітична обстановка в світі, але незмінним залишається головний організатор, натхненник та промоутер Днів Австрії в Дрогобичі, популяризатор австрійської культури в Україні та української культури в Австрії – доктор Ярослав Лопушанський, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, керівник Австрійської бібліотеки в Дрогобичі.

Цьогорічні Дні Австрії в Дрогобичі проходитимуть у післявеликодній час – з 23 по 30 квітня. На відміну від попередніх в Днях Австрії-2017 посилюється трускавецький акцент. І не тільки тому, що високоповажні гості проживатимуть у Трускавці, в готелях міста-курорту, та спілкуватимуться під час сніданків та вечері в наших ресторанах, а ще й тому, що, на відміну від попередніх років, влада Трускавця візьме активну участь у Днях Австрії. Так, зокрема, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський буде учасником круглого столу на тему «Дрогобич і Трускавець на шляху австрійсько-українського партнерства», який проходитиме в дрогобицькій ратуші 24 квітня (початок о 15.00).

Втім, все ж центральне місце Дням Австрії відводиться все-таки Дрогобичу, де пройде левова частина заходів. Відкриття Днів Австрії в приміщенні муздрамтеатру імені Юрія Дрогобича пройде на високому рівні – за участі голови Львівської ОДА Олега Синютки та голови Львівської облради Олександра Ганущина. Літературні читання, наукові диспути, круглі столи, конференції, концерти, фотовиставки, майстер-класи, науково-культурні подорожі – кожен день Днів Австрії в Дрогобичі є насиченим по саму зав’язку. Офіційну програму заходів можна буде переглянути на офіційному веб-сайті Дрогобицької міської ради, котра патронує цій надзвичайно важливій для міста, регіону, та й України в цілому події. До речі, міський голова Дрогобича Тарас Кучма задіяний у багатьох заходах Днів Австрії в Дрогобичі.

Партнерство Дрогобича та Дрогобицького краю з членом Євросоюзу Австрією важко переоцінити. До Австрії в Галичині, як і в Західній Україні в цілому, багато хто має певні сентименти, адже колись ми були одною державою на чолі з найяснішим цісарем. Часи змінилися, німецька мова стала для українців не в фаворі, а шляхи Австрії та Галичини кардинально розійшлися. Та все ж зусилля відновити давню дружбу, сприяти зближенню між нашими народами, прорахувати взаємні вигоди від співпраці заслуговують на підтримку. Це той варіант, коли ніхто не залишиться в програші – ні Австрія, ні Україна, ні Дрогобич, ні Трускавець, ні культура обидвох народів та держав.

Володимир КлючакСоздан 10 апр 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником