Трускавецький вісник № 61 (1423) від 18 квітня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 61 (1423) від 18 квітня 2017 р.

18.04.2017У номері: Інтерв`ю з Вірою Сазоновою; Думки щодо архітектури та благоустрою у Трускавці; Проект Положення про Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця; Привітання-подяка; Спортивні новини; Короткі новини.

Короткі новини

Великодній обід для потребуючих

Сьогодні, 18 квітня, у Світлий Вівторок, в готельно-курортному комплексі «Карпати» відбудеться благодійний обід для потребуючих категорій населення міста-курорту, а саме для членів Трускавецької міської асоціації інвалідів та одиноких людей. Доброчинна акція проходить з ініціативи генерального директора «Карпат» Лева Грицака.

Американці відкривають для себе курорт Трускавець

Географія країн, представники яких обирають для відпочинку та оздоровлення місто-курорт Трускавець, розширюється. Якщо ще кілька років тому абсолютну більшість гостей становили відпочивальники з різних регіонів України та країн так званого СНД, то останнім часом значно побільшало гостей з Польщі, Ізраїлю та країн Центральної Європи. А на ці Великодні свята до Трускавця прибули дві групи відпочивальників із США. Гості з Бостону та Каліфорнії взяли участь у ранковій Великодній Святій Месі в трускавецькому костелі Успення Пресвятої Діви Марії.

Трускавець пишається своїми талановитими родинами

У Світлий Понеділок 17 квітня в Трускавці відбувся фестиваль «Родинне перевесло», в якому участь взяли представники творчих трускавецьких родин. Трускавець багатий талантами – як співочими, так і митецькими. Так, біля центральної площі було розгорнуто виставку робіт таких митецьких родин Трускавця як Копчаки, Бердалі, Олексини, Голики, Ніколаєвські та інші. На центральній сцені курорту в цей час проходили вокальні та інструментальні виступи інших трускавецьких родів. А згодом Трускавець єдиною родиною взяв участь у великодніх гаївках.

У Дрогобичі пройде публічна дискусія про національно-визвольну боротьбу кримських татар

Завтра, 19 квітня, в Дрогобичі пройде лекція та публічна дискусія на тему «Національно-визвольна боротьба кримських татар та українців в ХХ столітті». Прочитає лекцію та попровадить розмову кандидат політичних наук, автор та ведуча телепередачі «Тарих седаси» («Відлуння минулого» – переклад з кримсько-татарської мови) на телеканалі ATR, членкиня українського ПЕН-клубу Гульнара Бекірова.

Лекція та дискусія проходитимуть в аудиторії № 205 історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (вул. Лесі Українки, 46). Початок о 10.20.

Власна інформація

У Дрогобичі відійшов у вічність український патріот Михайло Белей

15 квітня у Дрогобичі у віці 68 років пішов з життя громадський діяч, поет-пісняр, лікар Михайло Белей. Про це повідомив власкор IA ZIK.

Михайло Белей належав до тих небайдужих людей, який болів Україною в той час, коли вона була окупована ненависним більшовицьким режимом.

Він був попереду в лавах борців за її визволення з московських кайдан і відродження наприкінці 80-их років минулого століття. Його мужній голос набатом звучав на мітингах і маніфестаціях.

Як депутат Дрогобицької міської ради першого демократичного скликання, Михайло Белей проголосував за демонтаж в Дрогобичі символів і інститутів радянської імперії і жертовною працею брав участь у здійсненні цих перемін, відродженні Української державності.

Він також був активним учасником Помаранчевої революції і Революції гідності. Закличне поетичне слово і пісня з його вуст лунали з трибуни київського Майдану у 2013-2014 році, скликали українців до відстоювання своїх прав і справжньої незалежності рідної держави.

А ще Михайло Белей був хорошим лікарем, зцілював людей травами, які сам вирощував: започаткував у Дрогобичі перший клуб моржів, назвавши його «Посейдон».

Михайло Белей мав дуже багато цікавих задумів щодо увіковічення пам’яті про підняття 2 квітня 1990 року в Дрогобичі на Вежі Ратуші синьо-жовтого знамена, завзято боровся за їх втілення. Та, на жаль, не судилося довести розпочате до кінця. Сподіваємося, що його побратими довершать добре діло.

Михайла Белея не завжди і не усі розуміли, не всі підтримували його ініціативи, але він був справжнім, щирим, хоч, як і кожен з нас, не позбавлений людських немочей.

Пам’ять про Михайла Белея буде світлою і назавжди збережеться у серцях тих, хто знав цю дивовижну людину.

Похорон Михайла Белея відбудеться сьогодні, 18 квітня, з каплиці церкви Успіння Пресвятої Богородиці, що на вул. Володимира Великого.

ЗІК

На Львівщині учасники АТО отримали у власність майже півтори тисячі гектарів землі

З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО земельними ділянками у Львівській області військовослужбовці та їх сім`ї отримали у власність 5681 земельну ділянку загальною площею 1492 гектари. Ділянки призначені для будівництва, садівництва та ведення особистого селянського господарства.

З цієї кількості рішень головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області видано 3657 наказів про надання військовослужбовцям у власність земельних ділянок загальною площею 1031,5 гектара. Землі розташовані поза межами населених пунктів. Учасники АТО приватизували ділянки переважно для ведення садівництва (3179 земельних ділянок), особистого селянського господарства (436 наділів) та індивідуального дачного будівництва (42 ділянки).

Також Головне управління Держгеокадастру у Львівській області надало учасникам АТО та членам їх сімей 3406 дозволів на розробку документації із землеустрою. Наразі триває процес оформлення ділянок у власність.

Найбільше наказів про надання дозволу на розроблення проектів  землеустрою щодо відведення земельної ділянки видано для учасників АТО у Пустомитівському (1195), Жовківському (1034) та Бродівському (635) районах Львівської області.

Ще 2024 земельні ділянки, в межах населених пунктів, військовим надали за рішенням місцевих рад Львівщини. Ці землі військові використають переважно для будівництва індивідуальних житлових будинків (1562 земельні  ділянки).

Довідково. Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки.

Прес-служба Держгеокадастру

Віра Сазонова: «Трускавець є і буде локомотивом розвитку регіону»

Ми продовжуємо цикл публікацій інтерв’ю з депутатами Трускавецької міської ради від різних політичних сил. Сьогодні спілкуємося з Вірою Сазоновою, представницею Об`єднання «Самопоміч».

- Пані Віро, Ваша політична сила є основою владної коаліції у Трускавці, міський голова теж обраний як представник «Самопомочі». Але зараз «Самопоміч» переживає не найкращі часи, бачимо цькування, наклепи, підніжки, намагання внести розкол в партію. Яким бачите майбутнє «Самопомочі» в Україні та в Трускавці, чи потрібні якісь зміни в самій партії?

- Зміни – це життя, без них неможливий жодний поступ. Тому важливою є якість змін. Це стосується всього, і політичних партій в тому числі. «Самопоміч» як в Україні так і в Трускавці є молодою політичною силою. Вона росте, розвивається, ці процеси це і є зміни. Власне від цього й залежить майбутнє. «Самопоміч» на всіх рівнях дуже тісно взаємодіє з людьми, ми є частиною суспільства, відтак наш ріст, розвиток, зміни в майбутньому – це спільний розвиток України і наших міст.

Щодо перерахованих Вами негативних аспектів політичної діяльності – на жаль, це на сьогодні загальновживані методи, використовувані опонентами. Ці часи минуть, коли всі нарешті зрозуміють, що так воно вже не працює, як комусь хотілось би. Розумних людей, які вже не реагують на наклепи, цькування і такі речі, значна більшість.

- В депутатському корпусі є стабільна «група підтримки» Андрія Кульчинського, яка дозволяє без проблем приймати рішення, які сприяють розвитку міста. Але під час деяких голосувань Ви не голосуєте в унісон з фракцією «Самопомочі». Чому?

- Наша фракція, зазвичай, підходить до голосувань зі спільною узгодженою позицією. Особливо це стосується доленосних для міста рішень. Проте також є випадки, коли засідання фракції приймає рішення про «вільне голосування». В будь-якому випадку мої колеги завжди заздалегідь знають мою позицію. Жодного разу мої голосування не були для них несподіванкою. Наприклад, напевно, найвідомішим випадком мого голосування не в унісон з фракцією було виділення коштів з бюджету на встановлення паркових скульптур. Була категорично проти. Публічно висловлювала та аргументувала свою позицію. Місту дуже необхідно якомога більше туристично привабливих об’єктів, але втілення їх за бюджетні кошти це найпростіший шлях. Доклавши зусиль, можна реалізувати такі проекти, ще й паралельно наповнюючи бюджет. Наповнення бюджету – одне з основних завдань міської ради, а як витрачати гроші – порадять люди.

- Як би Ви оцінили взагалі роботу Трускавецької міської ради цього скликання? Що, на Вашу думку, потрібно зробити, для покращення ефективності її роботи, для позбавлення зайвої трати часу під час обговорень на пленарних засіданнях?

- Я дуже рідко втручаюсь в обговорення на пленарних засіданнях. Робила це тільки в тих випадках, коли бачила необхідність ознайомити колег-депутатів з невідомою їм інформацією чи думкою людей. Переважно задовго до голосування всі депутати мають чітко сформовану позицію. Змінити її в ході обговорень малоймовірно, відтак багато промов на сесіях звучить заради піару, особливо коли в залі працюють камери, або присутні мешканці міста.

Наша фракція ретельно готується до сесій – ми обговорюємо всі питання, вивчаємо їх, а також відвідуємо погоджувальні ради, де є можливість почути позицію інших фракцій. Якщо все працює правильно – в траті часу на пленарних засіданнях немає необхідності. Потрібне технічне забезпечення процесу голосування і дотримання законодавчих норм та порядку.

А оцінку роботі міської ради цього скликання дадуть результати наступних виборів.

- Ви – депутат від мажоритарного округу на вулиці Мазепи. Які проблеми є найактуальнішими для Вашого округу, як їх вирішуєте?

- Проблем немає. Є доволі значна кількість переважно технічних питань, які потребують фінансування. Це видатки. Частково вони вирішуються спільними зусиллями мешканців. З дрібних питань нікого не турбуємо. Для більш масштабних видатків дуже актуальною і корисною стала прийнята міською радою програма співфінансування поточних ремонтів – «30 на 70». Одразу ж після прийняття програми на сесії я провела зустрічі в кожному з великих багатоквартирних будинків на окрузі. Мешканці активно відреагували на таке починання – в одному з будинків уже замінили вікна в під’їздах, інші на черзі.

Видатки на капітальні роботи фінансуються з міського бюджету, наприклад, ремонти покрівель та прибудинкових територій. Це все буденна, рутинна діяльність депутата: отримати від людей інформацію про найбільш термінові потреби, сформулювати в запити і звернення та довести справу до втілення. Звичайно, не завжди все легко та гладко – долаємо. Люди в нас дуже активні та небайдужі – це допомагає. Є також деякі намагання створити людям «проблеми», це стосується одного з будинків на окрузі, але спільними зусиллями боронимось. Про ту ситуацію коротко не відповіси, тут мешканці самі все краще розкажуть. Лиш би їх вислухали та почули.

- Пані Віро, Ви – одна з тих небагатьох депутатів, які прозвітували перед своїми виборцями за перший рік роботи. А які плани собі ставите на майбутнє: до кінця року, до кінця каденції, після завершення каденції ради VII скликання?

- Вперше я прозвітувала перед виборцями ще за 100 днів від початку каденції. З того моменту зустрічей було дуже багато. Для мене це не просто формальність. В першу чергу це діалог, без якого неможливо якісно виконувати функцію представника громади. Так і плани на майбутнє формуються – разом з людьми, у відповідності до викликів часу та потреб округу і міста загалом.

- Нещодавно Ви замінили Олександра Боднара на посаді директора КП «Трускавецький інформаційно-курортний центр». З чого плануєте розпочати свою роботу на новій посаді і чи взагалі потрібна така структура як ТІКЦ?

 - В такому форматі, як є сьогодні, ця структура не потрібна. Цю думку я висловлювала неодноразово. Це і є причиною того, що зараз я тимчасово виконую роботу директора КП «ТІКЦ». Докритикувалась - «Візьми і зроби».

Роботу розпочала з вирішення поточних проблем. На момент мого призначення в штаті підприємства не було жодної людини. Не було в наявності карти міста, за якою звертається більшість туристів. Владнавши ці та інші технічні питання, можна рухатись далі.

Для того, щоб робота цього підприємства мала якийсь зміст, йому необхідно чітко сформувати завдання, надати відповідні повноваження, забезпечити достатнє фінансування. Я впевнена, найкраще бачення розвитку цього підприємства, і навіть курорту загалом, мають ті, хто безпосередньо працює з туристами. Це, як мінімум, готельєри, ресторатори, медики, представники тур-фірм. Щоб зібрати цих людей, почути думки, сформувати їх в єдино та на цій основі запропонувати владі нову структуру, потрібен комунікатор між цими середовищами та владою. В цьому я бачу свою функцію.

- Останнім часом дещо притихли розмови про адміністративно-територіальну реформу. Знаю, що Ви є прихильником ідеї «Великого Трускавця», тобто об`єднання в одну громаду міста-курорту та Модрич, Станині, Доброгостова, Уличного, Бистрого, Зимівок, Орова. Аргументуйте, будь ласка, Вашу позицію.

- Я не є категоричною в переліченому форматі. Це радше пропозиція для розгляду. Визначитись мають насамперед мешканці кожного окремого населеного пункту.

Я є прихильником розвитку Трускавця, нашого регіону та розвитку України. Реформа, згідно якої відбувається об’єднання громад, є вкрай важливою як для держави, так і для міст. Особливо для курортного Трускавця.

На сьогодні Трускавець дуже обмежений територіально і водночас має довкола чудові села з величезним туристичним потенціалом. Все таки «в єдності – сила»! Відтак об’єднавшись нам значно легше буде розвивати спільний потенціал. Якомога ширша пропозиція для туристів та інвесторів, безперечно, дасть можливість залучення більшої їх кількості. В будь-якому випадку, Трускавець є і буде локомотивом розвитку регіону. Наше спільне майбутнє – це туризм.

- Довелося почути, що Ви працюєте «на два фронти»: перебуваєте в команді Андрія Кульчинського і в той же час підтримуєте постійні зв’язки з «групою Кісака» та «групою Козира». Можете підтвердити чи спростувати цю інформацію, щоб розставити всі крапки над «і»?

- Я в команді «Об’єднання «Самопоміч». Як депутат представляю мешканців, і саме на них я «працюю» і з ними підтримую постійні зв’язки, і ні з ким іншим.

З міським головою в мене звичайні робочі відносини, як у якості депутата, так, віднедавна, і в якості працівника комунального підприємства.

Такі припущення, які Вам довелось почути, викликані напевне тим, що я не беру участі в конфліктах і не намагаюсь «бавитись в політику». В маленькому місті немає місця політиці. Це не дає нічого окрім «лінії фронту». Якщо хтось не може ідентифікувати мене з котроюсь з її сторін, це доводить тільки одне – можна не «воювати», а просто працювати, особливо як депутат.

Всі крапки над «і» розставить час.

- На таку скромну та розумну жінку як Ви з початку року було вилито багато бруду, поширюються інсинуації та маніпуляції навколо Вашого імені. Чому? Як будете діяти, щоб захистити свою честь та гідність? І чи не пора нарешті у Трускавці об`єднати всі здорові сили для боротьби з наклепами, політиканством, інтригами та беззаконням?

- Дякую. Ця ситуація насправді триває вже більше року. В поширенні інсинуацій, маніпуляцій та обливанні брудом втрачають свою честь та гідність якраз ті, хто цим всім займається. Мабуть, перегнули з інтригами та політиканством, думаючи таким чином досягти поставлених перед ними завдань. Та, попри все, я й надалі буду спрямовувати всі свої дії для захисту інтересів людей, які довірили мені бути їх представником в Трускавецькій міській раді, де є достатньо здорових сил для боротьби з наклепами, політиканством, інтригами та беззаконням. Так, час єднатись. В єдності – сила!

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак

Думки щодо архітектури та благоустрою у Трускавці

Переглянувши відеоролик «Трускавець Онлайн» про «реконструкцію» маршрутних зупинок у Трускавці, хотілось би поділитись своїми думками щодо архітектури і благоустрою курортного міста, що безумовно є перевагою у виборі туристами місця для відпочинку і оздоровлення.

Повернувшись нещодавно з туристичної виставки в Баку, направду, вразили два фактори: гостинність народу Азербайджану та архітектура і благоустрій міст. З часу мого останнього візиту до Баку пройшло 6 років. За цей час відбулось багато змін. Вразила архітектура міських споруд, в тому числі малих архітектурних форм – маршрутних зупинок. Поспілкувавшись з міськими посадовцями, для себе стверджуючи, я запитував: «Це все, напевно, завдяки чудовому архітектору?» . На що мені відповіли: « У нас головний архітектор – президент, який особисто відбирає найцікавіші проекти і допомагає втілювати їх у життя».

Ці фото архітектурних споруд Баку передають лише одну десяту частину того, що відчувається насправді. А чи поважаємо ми, трускавчани, себе, чи замислюємось про майбутнє курорту, робочі місця для мешканців, наших дітей і онуків та про все більш зростаючу конкуренцію. Чи можемо ми допускати спорудження неприглядних архітектурних форм у нашому місті?

Я б хотів, щоб ці фото уважно переглянули усі мешканці міста, а саме: керівництво Трускавця, депутати (ті, хто підтримує міського голову і ті, хто в опозиції), члени виконкому, містобудівна рада на чолі з архітектором, інспектор архбудконтролю та забудовники – переглянули, задумались, зробили висновки і почали щось робити, кожен в міру своїх повноважень.

Тоді в нас буде і Трускавець, і Україна, і патріотизм, і наше з вами майбутнє!

Лев Грицак

Привітання-подяка

Святий Великдень несе всім нам радість перемоги Добра, дарує невгасиму надію, укріпляє віру і огортає любов`ю, дарує впевненість у завтрашньому дні. У цей благословенний час дозвольте привітати вас, шановні трускавчани, які не забули, що в нашому місті є люди, які потребують уваги та допомоги, люди, які є найбільш незахищеною верствою населення – особи з інвалідністю.

Президія Трускавецької міської асоціації інвалідів щиро вдячна голові міста Андрію Кульчинському і секретарю міської ради Наталії Пономаренко за сприяння в наданні допомоги цим людям!

Президія Трускавецької МАІ щиро вдячна Леву Грицаку, Володимиру Козявкіну, Олексію Балицькому та Олександрові Чебаненку, які допомогли людям на лікування та операції. Ми вдячні Юрію Остапчуку, Валерію Бабелюку, Олені Панахиді, Ірині Кутельмах, Ірині Гузьо, Юрію Швецю, Борису Супіханову, Михайлові Малащаку, Миколі Пирцусу, Сергію Саранчі, Олександрові Шишкові, Василеві Вовчанському, Валерію Ченцову, Тарасові Чекурді, Андрію Калганову та всім, чия рука була щедрою для потреб нашої Трускавецької міської асоціації інвалідів.

Бажаємо вам, вашим рідним і близьким міцного здоров`я, домашнього затишку незмінного успіху та радісних і щасливих свят!

З повагою, голова Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ Надія Заблоцька

Кубок Європи «Галицькі леви» у Трускавці зібрав 250 спортсменів і став справжнім святом спорту

7-9 квітня в Трускавці на базі спортивного комплексу «Карпати» відгримів Кубок Європи з хортингу «Галицькі Леви». Турнір зібрав понад 250 спортсменів з України, Молдови, Ічкерії, Марокко, Словаччини, США.

Ці змагання від початку були задумані Віце-президентом Української федерації хортингу, головою Міжнародної Ради Віталієм Плехановим як радісні і нестандартні. Вже сама назва турніру не була сухою і офіційною, а на честь красивої і сильної команди Дрогобицького осередку хортингу Львівської обласної федерації хортингу «Галицькі Леви»(тренер Денис Іваницький). Вперше Головним суддею став суддя Національної категорії, кавеенник і ведучий Сергій Дідусь. І турнір як відкрився в атмосфері фантастичного піднесення, жартів і позитиву, так і пройшов без авралів і серйозних травм, злагоджено і красиво. Об’єднані хортингом спортсмени не лише змагалися за медалі на хортах, а й на ходу придумували і реалізовували цікаві флешмоби - колишні суперники співали і танцювали в одному відео. Та й судді по закінченні змагального дня демонстрували не строгість, а … пластику і почуття гумору.

Але про все за порядком. На урочистому відкритті Кубка Європи спортсменів, суддів, батьків привітав засновник хортингу Президент Міжнародної федерації хортингу Едуард Єрьоменко. Наснаги та перемог побажали учасникам також Віце-президент УФХ Віталій Плеханов та Головний суддя змагань Сергій Дідусь. Трускавець вже вдруге приймає міжнародний турнір з хортингу, а це насправді неможливо без підтримки меценатів спорту. Тож подяки за постійну допомогу, розуміння та сприяння розвитку хортингу та становленню здорової нації отримали Ярослав Грицак, директор КП «Дрогобицький ринок» Володимир Білоган, керівник будівельної фірми «ЯНА БУД» Василь Вовчок та директор ТзОВ «Корона» Олег Дикало. Власну пісню «Хортинг – шлях до перемоги» виконали брати Денис та Іван Самохи з київського клубу «Практик». Показовими виступами створили неймовірний настрій вихованці акробатичної школи Дрогобицької ДЮСШ (тренери Жанна та Оксана Жгута) та, звичайно, господарі турніру – команда «Галицькі Леви» Дрогобицького осередку хортингу (тренер Денис Іваницький).

А змагання за неймовірно красиві медалі Кубка Європи з хортингу «Галицькі Леви» розпочались в розділі «Форма». Тут серйозна боротьба розгорілася між представницями різних клубів Києва. Чудову техніку та командну роботу продемонстрували хортингісти з Мукачевого (тренер Ігор Капура). Дві золотих і одну бронзову медаль вибороли в цьому розділі ще одні представники господарів – вихованці Трускавецького осередку хортингу. Так, золото в розділі «Форма» в особистому розряді серед хлопців 8-9 років здобув Ігор Самар, бронзу серед дівчат 10-11 років виборола Вікторія Михальчишин, і золото серед найдосвідченіших спортсменів – в категорії 35 плюс здобула Іванна Михальчишин (тренер Ірина Циган).

В розділі «Показовий виступ» «Галицькі Леви» були в ударі! В доробку вихованців Дениса Іваницького сім золотих медалей – командне золото виборола п’ятірка Андрій Дубовий, Діана Спариняк, Христина Піць, Анастасія Фаль, Семен Фаль та пара 12-13 років Остап Ліщинський та Назар Василенко. Срібло в особистому розряді серед дівчат 14-15 років виборола Дар’я Дахіна, другим серед чоловіків 18-35 років став Тарас Кравецький.

Другий день змагань повністю був присвячений розділу «Сутичка». На двох хортах як хлопці так і дівчата демонстрували фантастичну техніку та волю до перемоги. «Галицькі Леви» в жорсткій боротьбі і тут зібрали щедрий врожай медалей. Так срібло у своїх вагових та вікових категоріях вибороли Ростислав Копач, Павло Буник, Юрій Білінський, Юрій Генсьор, бронзовими призерами Кубка Європи стали Олег Коваль та Микола Босюк (тренер Денис Іваницький).

А третій день змагань – це видовищний і блискавичний розділ «Двобій», справді унікальний розділ хортингу з двома абсолютно різними раундами – в екіпіруванні та без. Тут перемоги і навіть поразки даються величезною кров’ю і потом. Срібло у надзвичайно складних протистояннях серед хлопців 12-13 років 35-40 кілограм тут виборов юний Галицький Лев Роман Зінов’єв. Бронзу серед дорослих цього дня команді приніс Роман Шуманський (тренер Денис Іваницький).

Іра Циган

Проект Положення про Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця

/Для обговорення/

Положення про Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця (надалі – Положення) визначає основні засади процесу взаємодії органів місцевого самоврядування міста Трускавця та громадян міста щодо впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету.

Дане Положення розроблено з урахуванням норм Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також з використанням досвіду Республіки Польща у галузі партиципаторного (громадського) бюджетування.

Положення впроваджується з метою активізації участі громадян у прийнятті рішень місцевого значення, забезпечення прозорості та відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та впровадження кращих європейських практик взаємодії влади і громади.

Розділ 1. Основні терміни, які вживаються в даному Положенні

- Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця – це частина міського бюджету міста Трускавця, обсяг якої визначається щорічно згідно з рішенням міської ради про міський бюджет на відповідний рік. Кошти Бюджету громадських ініціатив м.Трускавця спрямовуються на реалізацію кращих проектів розвитку міста, які надійшли до Трускавецької міської ради від мешканців територіальної громади міста Трускавця;

- Проект – план дій, комплекс робіт, задум, ідея, викладені у вигляді описання з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність замислу та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця.

- Форма проекту – єдина для всіх, обов’язкова для заповнення форма, яка містить короткий опис проекту і затверджена даним Положенням (додаток 1);

- Автор проекту – фізична особа, громадянин України віком від 16 років, який зареєстрований і проживає на території міста Трускавця;

- Експертна група – створена рішенням виконавчого комітету міської ради тимчасова робоча група, яка здійснює детальний аналіз можливості реалізації запропонованого проекту за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця;

- Координаційна рада – створений рішенням виконавчого комітету міської ради постійно діючий консультативно-дорадчий орган, члени якого, в межах чинного законодавства України, координують виконання основних заходів щодо впровадження та функціонування Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця;

- Аналіз проектів – попередній розгляд усіх поданих проектів на предмет відповідності вимогам, затвердженим цим Положенням;

- Картка оцінки проекту - документ встановленої форми для проведення аналізу поданих проектів, затверджений даним Положенням (додаток 2);

- Голосування – процес визначення мешканцями міста Трускавця проектів-переможців серед відібраних проектів.

Розділ 2. Загальні положення

1. Формування Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця проводиться за рахунок коштів міського бюджету м. Трускавця.

2. Загальний обсяг Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця на бюджетний рік складає до 1 відсотка затвердженого обсягу доходів загального фонду міського бюджету міста Трускавця (без трансфертів) на відповідний бюджетний період у відношенні 50/50 між великими та малими проектами. В разі потреби співвідношення може бути змінено.

3. Основні пріоритети розвитку міста Трускавця, яким повинні відповідати проекти для фінансування за рахунок коштів «Бюджету громадських ініціатив м.Трускавця», визначені в Програмі економічного і соціального розвитку м.Трускавця на відповідний рік.

4. Подані для фінансування за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м.Трускавця проекти повинні бути спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста.

5. Інформація про перебіг актуальних подій та пропоновані проекти в рамках «Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця» розміщується у відповідному розділі на офіційному сайті Трускавецької міської ради за адресою: www.tmr.gov.ua.

Розділ 3. Інформаційна кампанія

1. Щороку для інформування населення про можливість взяти участь у конкурсі проектів, які фінансуються за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м.Трускавця проводиться інформаційна кампанія.

2. Інформаційна кампанія здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.

3. Відповідальними за проведення інформаційної кампанії є управління розвитку міста та відділ інформаційного забезпечення міської ради.

4. Інформаційна кампанія проводиться через засоби масової інформації, мережу Інтернет, проведення круглих столів роз’яснювальних семінарів… виготовлення та розміщення друкованої продукції, аудіо- та відеоматеріалів та спрямована на ознайомлення мешканців з основними положеннями та принципами фінансування проектів за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця; заохочування мешканців до подання відповідних проектів; інформування про хронологію та дати проведення заходів, перебіг подій та результати голосування.

5. Автори проектів самостійно за власний рахунок організовують інформаційні заходи серед мешканців міста з роз’ясненням переваг власного проекту з метою отримання якомога більшої підтримки мешканців територіальної громади міста Трускавця.

Розділ 4. Подання проектів

1. Проекти для фінансування за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м.Трускавця можуть подавати фізичні особи – Автори проекту.

Автор - фізична особа, дієздатний громадянин України (іноземцець та особа без громадянства, яка має дозвіл на постійне проживання на території України), якому на момент подання проектів або голосування виповнилось 16 років.

2. Від одного автора протягом одного року може надходити не більше одного проекту.

3. Проекти за обсягом фінансування за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця розподіляються на:

- великі - з обсягом фінансування від 100 тис. грн до 200 тис. грн;

- малі – з обсягом фінансування від 5 тис. грн. до 100 тис. грн.

4. Проекти повинні відповідати наступним істотним вимогам:

- назва проекту має відображати зміст проекту і бути викладеною лаконічно, в межах одного речення;

- проект подається особисто автором проекту за встановленою цим Положенням формою проекту (додаток 1 до Положення);

- проект не суперечить чинному законодавству України;

- реалізація проекту належить до компетенції виконавчих органів Трускавецької міської ради;

- проект має відповідати стратегічним пріоритетам і цілям розвитку міста;

- в разі подання проекту у сфері просторового розвитку проект має відповідати Генеральному плану міста Трускавця;

- проект повинен бути реалізований протягом одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат;

- проект має отримати підтримку не менше 15 осіб – членів територіальної громади міста Трускавця (крім автора), що засвідчується відповідними підписами;

- при формуванні проектних пропозицій, які включають роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єктів, авторам необхідно керуватись орієнтовними цінами на основні будівельні матеріали, вироби на конструкції, розміщеними на сайті Міністерства регіонального розвитку та будівництва України www.minregion.gov.ua (підрозділ “Ціноутворення» розділу «Ціноутворення, експертиза та розвиток будівельної діяльності»).

5. В рамках Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця не фінансуються проекти, які:

- суперечать чинному законодавству України; напрямкам діяльності, визначеним місцевими комплексними, цільовими та галузевими програмами;

- передбачають виключно розробку проектної документації;

- реалізація яких передбачає залучення додаткової штатної чисельності до штату бюджетної установи та постійного її утримання за рахунок коштів бюджету;

- передбачають виконання робіт на територіях, які поза межами міста;

- передбачають нове будівництво;

- носять комерційний характер;

- передбачають створення окремих комунальних підприємств, закладів, установ, організацій;

- передбачають виконання робіт з облаштування прибудинкових територій, територій в секторі індивідуальної житлової забудови, в тому числі робіт які можуть проводитись в місті першочергово на умовах співфінансування (частково з міського бюджету та частково за кошти мешканців);

6. Терміни подачі проектів:

- пілотний етап – у ІІ кварталі 2017 року протягом 30 днів з моменту оголошення про початок збору проектів на офіційному сайті міської ради;

- на регулярній основі – протягом 30 днів, починаючи з 15 серпня року, що передує наступному бюджетному року, з метою передбачення в міському бюджеті на наступний рік відповідних проектів для фінансування за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця;

7. Проектні пропозиції подаються:

- електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів на електронну адресу e-mail: tmr@ukr.net з поміткою «Бюджет громадських ініціатив»;

- у паперовому вигляді за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 2 з поміткою «Бюджет громадських ініціатив». Відділ залучення інвестицій і міжнародної технічної допомоги.

8. Зміни та узагальнення декількох проектів в один можливо лише за згоди авторів відповідних проектів та не пізніше, ніж за 7 днів до кінцевого терміну приймання проектів.

9. Автор проекту може зняти поданий проект з розгляду не пізніше, ніж за 5 календарних днів до початку голосування.

10. Зразок форми проекту розміщується на офіційному сайті міської ради www.tmr.gov.ua в розділі «Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця» (з одночасним розміщенням зразків заповнених форм).

11. Проекти, які були допущені до голосування в попередніх етапах реалізації «Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця», які не стали переможцями у голосуванні, можуть подаватись повторно у порядку встановленому цим Положенням.

Розділ 5. Попередня оцінка і аналіз проектів

1. Усі подані проекти підлягають попередньому аналізу і оцінці.

2. Уповноваженим робочим органом, який здійснює аналіз відповідності до даного положення, є Відділ залучення інвестицій і міжнародної технічної допомоги міської ради.

3. Уповноважений робочий орган:

- веде реєстр отриманих проектів;

- здійснює формальну перевірку повноти і правильності заповнення форми проекту;

- оприлюднює всі проекти після формальної перевірки;

- в разі виявлення недоліків у заповненні форми проекту в телефонному режимі і електронною поштою повідомляє про це автора проекту з пропозицією внести необхідні корективи протягом 5 днів з моменту отримання відповідної інформації. У іншому випадку пропозиція буде відхилена. Зміни до поданого проекту вносяться автором проекту особисто або електронною поштою;          

- з метою здійснення більш детальної перевірки та оцінки кожного поданого проекту після формальної перевірки передає скановані форми проектів до Експертної групи;

- відповідає за збір та узагальнення пропозицій щодо складу Експертної групи для здійснення аналізу проектів, які пропонуються для фінансування за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця; складу та положення про Координаційну раду конкурсу «Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця»;

- здійснює комплекс робіт з оголошення та проведення відбору проектів, підведення та оприлюднення підсумків голосування з розміщенням відповідної інформації на офіційному сайті міської ради, в засобах масової інформації тощо.

4. Експертна група створюється рішенням виконавчого комітету міської ради або міського голови.

5. До складу Експертної групи можуть входити фахівці виконавчих органів Трускавецької міської ради. За потреби до роботи Експертної групи можуть бути долучені незалежні експерти, діяльність яких стосується сфери реалізації поданих на розгляд проектів та члени Координаційної ради.

6. Експертна група протягом 20 робочих днів, починаючи з останнього дня, визначеного для приймання проектних пропозицій, здійснює їх аналіз на предмет можливості або неможливості реалізації проекту. В разі недостатності викладеної в проекті інформації для здійснення ґрунтовного аналізу проекту представники Експертної групи зв’язуються з автором проекту з пропозицією уточнення інформації протягом 5 днів.

7. В разі відмови автора проекту надати усю необхідну інформацію проект в подальшому не розглядається.

8. Розгляду також не підлягають проекти, що містять ненормативну лексику, наклепи, заклики до насильства, повалення влади, зміни конституційного ладу країни тощо.

 9. За підсумками попереднього аналізу по кожному поданому проекту Експертною групою складається картка оцінки проекту, форма якої затверджена даним Положенням (додаток 2). Картка містить позитивну чи негативну оцінку запропонованого проекту. В разі негативної оцінки проекту зазначаються аргументовані причини відмови.

 10. На підсумковому спільному засіданні Експертної групи та «Координаційної ради» формуються переліки позитивно та негативно оцінених проектів.

 11. Проекти, підлягають передачі Координаційній Раді і подальшому розміщенню на офіційному сайті міської ради в розділі «Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця».

12. Автори проектів, які отримали позитивну попередню оцінку, повідомляються уповноваженим робочим органом про те, що їх проекти будуть опубліковані на сайті для голосування.

13. Автори проектів, які отримали негативну попередню оцінку, повідомляються уповноваженим робочим органом про відмову в публікації з відповідним обґрунтуванням.

14. Автори проектів, поданих в електронному вигляді, повідомляються про результати опрацювання проекту на електронну адресу зазначену в проекті.

Розділ 6. Голосування та підрахунок результатів

1. Кращі проекти серед тих, які отримали позитивну попередню оцінку, визначають мешканці територіальної громади міста Трускавця шляхом голосування.

2. Голосування проводиться:

- шляхом заповнення електронної версії анкети;

- у спеціально визначених «Координаційною радою» пунктах голосування шляхом заповнення друкованої версії анкети.

Зміст анкет в обох випадках є однаковим.

3. Перелік пунктів для голосування оприлюднюється міською радою на офіційному сайті не пізніше, ніж за 7 днів до початку голосування.

4. Голосування триває 10 днів. Доступ до електронної анкети для голосування на сайті міської ради можливий після реєстрації та авторизації (ідентифікації) на сайті.

5. У пунктах голосування можна отримати бланки для голосування, зразок яких затверджений даним Положенням (додаток 3), а також перелік проектів, що беруть участь у голосуванні. Для голосування мешканці міста мають право також скористатись бланком для голосування, що розміщений на офіційному сайті Трускавецької міської ради, у розділі «Бюджет громадських ініціатив Трускавця» роздрукувавши його на папері у форматі А.4;

6. Кожен мешканець міста може проголосувати за 2 проекти – один великий і один малий.

7. Мешканці міста, які внаслідок фізичних вад не мають можливості самостійно заповнити бланк для голосування, мають право скористатись допомогою своїх рідних, близьких та інших осіб, доручивши їм подати заповнений бланк для голосування. При подачі бланку для голосування довіреною особою має бути пред’явлено паспорт, відповідне посвідчення особи, яка доручила їм подати бланк для голосування.

8. Підсумки голосування встановлюються шляхом підрахунку кількості голосів, відданих за той чи інший проект. Підрахунок голосів здійснюється уповноваженим робочим органом та «Координаційною радою».

9. Результати електронного та паперового голосування по кожному окремому проекту підсумовуються, бюлетені проголосовані двічі і більше однією тієюж особою за один і той самий проект вважаються недійсними.

10. Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою. Якщо в результаті голосування два або декілька проектів отримали однакову кількість балів, пріоритетність визначається датою реєстрації відповідної проектної пропозиції.

11. Кількість переможців проекту обмежується обсягом бюджетних асигнувань, передбачених в міському бюджеті на відповідний рік для фінансування проектів за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця.

12. Залишки коштів переходять на наступний рік

13. Підсумки голосування фіксуються в протоколі засідання Координаційної Ради, засвідчуються підписами усіх присутніх на засіданні членів Координаційної Ради та підлягають затвердженню рішенням виконавчого комітету.

14. Всі спірні питання, які виникають протягом голосування, вирішуються Координаційною Радою колегіально шляхом відкритого голосування. За наявності рівної кількості голосів «за» і «проти» голос голови Координаційної Ради є вирішальним.

15. Інформація про проекти-переможці публікується на сайті міської ради в розділі «Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця».

16. Усі автори проектів, що опубліковані для голосування, письмово повідомляються про результати голосування уповноваженим робочим органом.

Розділ 7. Реалізація проектів та оцінка ефективності використання коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця

1. Проекти, які перемогли в голосуванні, ОБОВЯЗКОВІ ДО ВИКОНАННЯ, фінансуватимуться в рамках Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця після прийняття міською радою рішення про міський бюджет на наступний бюджетний рік.

Виключенням є пілотний 2017 рік, в якому відбір, голосування та визначення проектів-переможців заплановано на І півріччя 2017 року, а фінансування і виконання робіт – на ІІ півріччя 2017 року.

2. Процес фінансування за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця підлягає постійному моніторингу та щорічному оцінюванню з метою удосконалення цього процесу.

3. Виконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів міського бюджету - виконавчі органи Трускавецької міської ради, або розпорядники чи одержувачі коштів міського бюджету, які повинні здійснювати контроль за реалізацією проекту на будь-якому етапі. Автор проекту має право знайомитися з ходом реалізації проекту.

4. Інформація про хід реалізації проектів-переможців розміщується на офіційному сайті міської ради в розділі «Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця».

5. Уповноважений орган щорічно готує Координаційній раді звіт про хід реалізації проектів, які отримали фінансування за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця.

Примітка. Положення про Бюджет громадських ініціатив м. Трускавця планується розглянути 27 квітня на ІІ пленарному засіданні XXVI сесії Трускавецької міської ради.

Оголошення

Запрошуємо на роботу столярів з досвідом роботи. Тел. для довідок: 097-900-70-91.Создан 18 апр 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником