Трускавецький вісник № 64 (1426) від 21 квітня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 64 (1426) від 21 квітня 2017 р.

21.04.2017У номері: Денис Силантьєв у Трускавці та Дрогобичі; Гімн Трускавцю; Короткі новини.

Короткі новини

Z Poznania do Truskawca – bez problemów

Od 2 czerwca b.r. zostanie uruchomione bezpośrednie połaczenie lotnicze między Poznaniem a Lwowem. O tym poinformowało państwowe radio we Lwowie. Loty będą wykonywane firmą LOT dwa razy w tygodniu – po poniedziałkach i sobotach samolotami Bombardier Q400. Wyloty z Poznania zaplanowano na 1.50 w nocy, wyloty ze Lwowa – o 4.30 rano. Jednak sprzedaż biletów na nowy lot linii lotniczych jeszcze nie uruchomiony.

Narazie Lwów ma połączenie lotnicze ze stolicą Polski Warszawą, i stolicą polskiego Dolnego Śląska Wrocławiem. Od września zaplanowane są i loty ze Lwowa do Krakowa.

Połączenie lotnicze Lwowa i Poznania będzie sprzyjało zwiększeniu ilości turystów z Polski, którzy udają się do uzdrowiska Truskawiec, mówi eksperta d/s Truskawca, redaktor naczelny portalu internetowego „Truskavets`kyj visnyk” Włodzimierz Kluczak. Wielu polskich kuracjuszy wybiera Truskawiec na Ukrainie z powodu bardzo dobrej bazy leczniczo-diagnostycznej i stosunkowo niskich cen. W Truskawcu można znaleźć bardzo tani pakiet usług zawierający zamieszkanie, wyżywienie i długą listę zabiegów diagnostyczno-leczniczych. Naprzykład, jednoosobowy pokój w czterechgwiazdowym hotelowo-kurortowym kompleksie „Karpaty” (b. sanatorium) kosztuje tylko od 160 do 300 PLN za dobę dla jednej osoby i od 280 do 430 PLN dla dwóch osób (więcej na https://san-karpaty.com/pl/truskavets-tsiny-2017/).

Przedstawiciele Truskawca, w tym wyżej wymieniony HKK „Karpaty” biorą czynny udział w wystawach i targach turystycznych w Polsce. Tylko w tym roku „Karpaty” już wzięły udział w międzynarodowych targach turystycznych w Poznaniu i Wrocławiu. Dlatego uzdrowisko Truskawiec stanowi dość potężną konkurencję uzdrowiskom w kraju. Połączenie lotnicze będzie sprzyjać zwiększeniu liczby polskich turystów na Ukrainie i odwrotnie.

З історії паломництв: у Трускавці в неділю відкриється фотовиставка «Українці: слідами Христа»

В неділю, 23 квітня, о 15.00 в музеї міста-курорту Трускавця відбудеться відкриття цікавої та пізнавальної фотовиставки львівського журналіста Богдана Вовка «Українці: слідами Христа». Тематика фотовиставки буде хорошим вливанням у продовження святкування Великодніх свят та в очікуванні Вознесіння Христа. Є можливість і згадати про той особливо піднесений стан душі, коли їм пощастило побувати на Святій Землі та пройти слідами нашого Спасителя.

Власна інформація

В країні здоров’я і спорту

Здоров’я ніхто не дарує,

Не можна здоров’я купити.

Здоров’я нам доля дарує,

З ним легко і радісно жити.

Здоровий спосіб життя сьогодні – це вимога часу. Бути здоровим – це актуально, модно і престижно.

Особлива увага нашого суспільства сьогодні спрямована на зміцнення здоров’я, на формування у підростаючого покоління негативного ставлення до шкідливих звичок, відчуття відповідальності за своє життя і здоров’я, потреби у фізичних вправах, культури споживання їжі, навичок гігієни, проведення здорового дозвілля, усвідомлення шкідливості тютюну, алкоголю, наркотиків.

Сучасне життя неможливе без спорту. Для одних це гарне видовище, для інших – засіб фізичного вдосконалення і покращення здоров’я. Фізкультура та спорт відкривають шлях до довголіття і краси. Спорт як органічна частина фізичної культури є сферою діяльності людей, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру. Мета спорту – поліпшити здоров’я людей і принести покоління фізично сильних, бадьорих і відважних молодих чоловіків і жінок. Здорова нація має шанси на світле майбутнє.

Бережіть себе і свій організм, радійте життю. Набувайте хороші звички, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими, обирайте самі правильні стежини, крокуйте ними до «Країни Міцного Здоров’я» і пам’ятайте, що ваше здоров’я – у ваших руках.

Завітайте до Трускавецької центральної бібліотеки, де на вас чекають книги на цю тематику.

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар читальної зали Трускавецької ЦБ

Телерадіокомпанія сина екс-нардепа отримає 100 тисяч за рекламу добрих справ дрогобицької влади

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради без проведення конкурсних процедур замовив послуги зі створення медіаплатформи та надання ефірного часу “для висвітлення його діяльності, донесення до громадян важливої суспільної і політичної інформації” за 100 тис. грн у ТОВ “Телерадіокомпанія ТРТ”. Про це повідомляється на сайті публічних закупівель Prozorro.

У договорі вказано, що час буде надано в ефірі радіостанції “Твоє Радіо 101,4 ФМ”, причому без попереднього запису — в прямому ефірі. Додатку до договору оприлюднено не було, а тому кількість придбаного ефірного часу невідома. Так само в договорі не вказано, в чому полягатимуть особливості створеної медіаплатформи.

На сайті радіо вказано, що воно працює з червня 2006 року. Покриття: Борислав, Дрогобич, Жидачів, Моршин, Новий Розділ, Стрий, Стебник, Трускавець.

ТОВ “Телерадіокомпанія ТРТ” має двох засновників: Тараса Канівця, сина екс-депутата ВР Олега Канівця (ВО “Батьківщина”), та Віктора Возняка, який є директором ТОВ “Альфа-Плюс” – однієї з фірм-засновниць “Трускавецького водоканалу”. Згідно з даними сайту “Посіпаки”, Возняк протягом двох скликань ВР був помічником нардепа Олександра Горошкевича (Блок “Наша Україна”, а потім “Партія регіонів”).

Наші Гроші. Львів

У Львові підписали меморандум про розблокування полігонів ТПВ на території області

Львівська мерія разом з представниками ЛОДА та Львівської облради підписала 21 квітня меморандум з мерами 19 міст Львівщини про довгострокову співпрацю, що передбачає утилізацію львівського сміття протягом двох років на полігонах ТПВ в межах Львівської області.

Вартість угоди протягом двох років оцінюють у 200 млн грн, з яких 140 млн грн виділить Львівська міськрада, а ще 60 млн грн – Львівська обласна рада.

Ці кошти будуть спрямовані на упорядкування та рекультивацію сміттєзвалищ, які прийматимуть відходи зі Львова, а також на розвиток інфраструктури та соціально-економічних об'єктів на територіях міст, мери яких підписали цей меморандум. Це 19 міст Львівщини – Броди, Буськ, Борислав, Белз, Великі Мости, Дрогобич, Жидачів, Золочів, Миколаїв, Мостиська, Новояворівськ, Перемишляни, Рава-Руська, Радехів, Самбір, Сокаль, Стрий, Старий Самбір та Червоноград.

Загалом полігони ТПВ на території області зможуть приймати щодня 580 тонн сміття. За даними львівської мерії, щодня Львів продукує 500-600 тонн сміття.

Як йдеться у тексті меморандуму, Львівська міськрада має укласти договори з органами місцевого самоврядування та підприємствами, які обслуговують полігони ТПВ, терміном на 24 місяці. У свою чергу органи місцевого самоврядування мають розробити окремі тарифи для захоронення сміття зі Львова.

«Зараз стоїть глобальне завдання за два роки впорядкувати ситуацію з полігонами у Львівській області. Сподіваємось, що за той час на території області буде збудоване сміттєпереробне підприємство», - сказав перший заступник голови ЛОР Андрій Білоус.

За словами мера Львова Андрія Садового, коли Львів збудує сміттєпереробний завод, там перероблятимуть відходи не лише зі Львова, а й з іншим міст області, які допомагають Львову з вивозом сміття.

На фото: добова норма розподілу сміття зі Львова по обласних полігонах ТПВ.

Софія Лазуркевич, Zaxid.Net

 «Батьківщина» розпочала підготовку до проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі

19 квітня створено ініціативну групу з проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі.

На посаду уповноваженого представника ініціативної групи з проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою обрано голову Асоціації фермерів та приватних землевласників Івана Томича.

Відповідне рішення було ухвалено у Києві, де за ініціативи «Батьківщини» та Асоціація фермерів та приватних землевласників України відбулися збори громадян України щодо ініціативи проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко у своєму зверненні до учасників зборів наголосила на тому, що тільки народ України може вирішувати долю землі сільськогосподарського призначення. В свою чергу, учасники зборів одностайно підтримали заклик Юлії Тимошенко стати на захист української землі і зробити усе можливе, аби зібрати «три мільйони, шість мільйонів, навіть десять мільйонів підписів» за проведення референдуму.

Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич висловив припущення, що можливе запровадження ринку землі, яке планує влада, – це загроза соціальної стабільності, «це бунти і можлива громадянська війна, це можлива втрата державності».

Також Іван Томич зазначив, що за останній рік фермери та землевласники провели велику кількість акцій: і перекривали дороги, і зустрічалися з президентом, також провели найпотужніші селянські віче, але влада не збирається реагувати на вимоги селян. Саме тому, єдиним інструментом, що може примусити владу реагувати, є всеукраїнський референдум.

Руслан Заєць

Гімн Трускавцю

Трускавець. Місто «Нафтусі», місто відпочинку, місто кохання і місто краси. Колись це було звичайнісіньке провінційне галицьке село, але майже двісті років тому унікальна лікувальна вода зробила його ексклюзивним. Згодом виявилося, що цілющих джерел, які лікують різноманітні хвороби, у Трускавці є кільканадцять…

Трускавець. Не кожному пощастило народитися тут. Народжених і осілих об`єднує гордість за Трускавець, який стоїть на голову вище не тільки від сусідніх містечок, але й від всіх курортних місцин України. Тут лікувально-діагностична база, перед якою ховається столиця. Тут професіонали, яким без застережень довіряєш себе. Тут краса, яка поєднує сонний стиль Підгір`я та буйну вдачу Карпат. Карпат, які височіють не вдалині, а обабіч. Їх видно з вікон санаторіїв, з вулиць міста, ними пахне чисте прозоре цілюще повітря Трускавця. Бо Карпати – єдині у всьому світі.

Трускавець. Ритм життя тут зовсім інший, ніж в абсолютній більшості українських міст. Він не визначається рамками «початок робочого дня – кінець робочого дня». Ритм Трускавця визначається рамками «відкриття бювету – закриття бювету». І так тричі на день. Потоки відпочивальників/отдыхающих/kuracjuszy прямують до бювету і з бювету, гуляють парком, катаються на кінних бричках, завертаючи час від часу в кафе/ресторан/магазин чи просто присідаючи на лавочку. Тут не поспішають, не метушаться, тут завжди все встигають і все тут на найвищому рівні. Ритм життя у Трускавці задають відпочивальники і цей ритм передається місцевим, яким заздрять мешканці сусідніх міст та сіл – хто заздрістю білою, а хто й чорною.

Трускавець. Зелень трав та дерев, багатоголосся птахів, блискуче плесо озера та стрімкі смереки. Ошатні вілли та величаві санаторії, привітні люди, гості з різних країн. Колись всесоюзна оздоровниця, кращий курорт Польщі, перлина серед європейських курортів сьогодні відвойовує давню славу. Заслужену славу місця, де позбавишся хвороб, наберешся нових сил, звідки повернешся зовсім іншою людиною – кращою, сильнішою, мудрішою, здоровішою.

Трускавець. У нього немає конкурентів, бо хто б конкурував з курортною столицею України? У нього нема слова «ні», бо тут готові виконати любі забаганки клієнта. У нього нема «зайнято» чи «брак», бо тут завжди раді гостям і запропонують сервіс на всі смаки та вподобання. Сервіс, якому позаздрить Європа.

Благословенний, хто живе в краї живої води, в краї цілющих джерел Нафтусі, Юзі, Марисі, Зосі, Анни, Фердинанда, Едварда, Броніслави, Барбари. Трускавець – райська місцина. Життя тут є відпочинком, а відпочинок життям. З насолодою проводиш кожен день у Трускавці, і кожен день тут дарує приємні хвилини. Невелике за територією місто стає рідним вже першого-другого дня після приїзду гостя. Вулички міста та закутки прекрасного парку, впізнавані будівлі та живе серце курорту стають твоїми, навіть якщо ти вперше у Трускавці. А ті, хто тут -надцятий чи -дцятий рази, по праві вважають себе майже жителями курорту. Трускавець нікому не відмовляє у своїх ласках.

Трускавець. Перлина біля гір, курортна столиця, прекрасне місце для проживання, для лікування, для активного чи пасивного відпочинку. Кожен, хто приїде сюди хоч раз, обов’язково хоче повернутися. Кожен, хто попробує смак Нафтусі і вмиється Юзею, теґне це місто на сторінці свого серця. Кожен, хто прогуляється парком чи поспацерує нічним курортом, стає палким прихильником та френдом нашого курорту. Він – наш, мій і твій. Це Трускавець, дитинко…

Володимир Ключак, фото Віктора Пиціва

Денис Силантьєв у Трускавці та Дрогобичі

Вчора з коротким, але продуктивним візитом Дрогобиччину відвідав депутат Верховної ради України, видатний спортсмен Денис Силантьєв з командою.

Основною причиною приїзду були презентація методик Школи дитячого плавання Дениса Силантьєва, за якими вже більше півроку займаються діти ДЮСШ "Спортовець" м. Трускавця, та майстер-клас для дітей.

Але вдалося виконати програму максимум.

Денис Олегович відвідав відділ молоді та спорту м. Трускавця, поспілкувався з міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським та його заступником Олексієм Балицьким про проблеми відновлення спортивної інфраструктури в Трускавці та розказав про її важливість як для міста, так і для курорту.

Також Денис Олегович виступив на відкритті чергової сесії перед депутатами Трускавецької міської ради, де розказав про новини в діяльності Верховної ради України, побажав плідної роботи та заявив про свою готовність підтримати місцеві проекти на рівні міністерства регіонального розвитку.

Потім була зустріч в Дрогобицькій міській раді з міським головою Тарасом Кучмою, його заступником Василем Качмарем та керівником Інституту розвитку міста Володимиром Кондзьолкою.

Говорили про проблеми розвитку спортивної інфраструктури Дрогобича та почули багато цікавого та приємного про пророблену роботу. Потім у супроводі Василя Качмара Денис Силантьєв відвідав нещодавно відкритий у Дрогобичі басейн, який звичайно порадував. Бо, як сказав Денис Олегович, таких басейнів в Україні одиниці і те, що два з них на Дрогобиччині (в Трускавці та Дрогобичі) – це добре. Нам показали і сам басейн, і всю інфраструктуру, і можна було оцінити ту велетенську роботу, що була пророблена. Почули і про плани облаштування легкоатлетичного манежу під басейном, що стало б оптимальним рішенням використання площ та інфраструктури басейну. Оглянули і маленький басейн, який перебуває на стадії реконструкції. Денис Олегович схвально оцінив діяльність міської ради в цьому напрямку та пообіцяв підтримку зі своєї сторони. Після цього Денис Олегович дав інтерв'ю на «Твоєму радіо».

А в цей час в Дрогобицькій міській раді продовжувалася зустріч Інни Силантьєвої та Вілени Воронової з міським головою та всіма, хто дотичний до брендування міста Дрогобича, та обговорювалися результати та перспективи цієї діяльності в Дрогобичі.

Одразу після інтерв'ю на «Твоєму радіо» Денис Олегович поїхав на зустріч з школярами в НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця, де декілька сотень дітей з захопленням подивилися фільм та послухали самого Дениса Силантьєва про його спортивний шлях, отримали настанови на життя, змогли задати питання та сфотографуватися з видатним спортсменом.

А молодша група секції плавання ще й отримала майстер-клас від легендарного спортсмена та приступила до освоєння його навчальної методики. В супроводі керівника ДЮСШ "Спортовець" Любомира Мацьковича Денис Силантьєв обійшов спортивно-оздоровчий комплекс, позитивно оцінив досягнення та також пообіцяв підтримку в покращенні спортивної інфраструктури закладу.

День завершили прогулянкою по курортному парку, де разом з Святославом Грабовським почули про політичні перспективи в Україні.

Сергій Розора

Запрошуємо відсвяткувати празник Святого Юра в Дрогобичі

5–7 травня 2017 р. запрошуємо відсвяткувати празник Святого Юра у Дрогобичі. Впродовж трьох днів на території музейного комплексу дерев’яної церкви Святого Юрія (пам’ятки ЮНЕСКО XV – XVIII ст.) за адресою вул. Солоний Ставок, 25 проходитимуть святкові культурно-мистецькі акції, об’єднані темою «ДУХОВНА КЛАСИКА ТА АКТУАЛЬНА ДУХОВНІСТЬ»:

-   (5-7 травня) – Арт-студія під відкритим небом (ленд-арт, перфоменси, майстер-класи),

-   (6-7 травня) – Благодійний ярмарок (ексклюзивні сувеніри, галицька випічка, благодійна виставка ікон на гонтах «Митці для України», музичні виступи молодих виконавців),

-   (7 травня о 13.00 год.) – Концерт класичної духовної музики у церкві Юра. Вишукані твори відомих класиків від бароко до сучасності (Й.С.Бах, Г.Ф.Гендель, В.А.Моцарт, М.Березовський, К.Сен-Санс, М.Скорик, Е.Вілла-Лобос, І.Соневицький, та ін.)

Сопрано – Наталія ДИТЮК (Заслужена артистка України, солістка Львівської обласної філармонії) https://www.philharmonia.lviv.ua/artists/actors-37/?lang=ua

Віолончель – Ярослав МИГАЛЬ (видатний музикант та композитор світової слави) https://www.philharmonia.lviv.ua/artists/actors-146/?lang=ua

Партія фортепіано – Олена ВЛАДИСЛАВСЬКА (концертмейстер Львівської обласної філармонії).

Вартість квитка: 120 грн.

Бронювання квитків за тел.: +38 (097) 97 321 40.

Захід має благодійну ціль. Усі кошти від продажу ярмаркової продукції та квитків на концерт будуть передані для допомоги українському війську та пораненим.

Метою проекту є популяризація унікальної дрогобицької пам’ятки не лише як архаїчного туристичного об’єкту, а як центру сучасної культури, що основується на традиціях, трансформує їх та стає ще цікавішим як для нового покоління митців, так і для відвідувачів музею.

Генеральний спонсор проекту – Лев ГРИЦАК (Готельно-курортний комплекс «Карпати»).

Партнери проекту: Микола Походжай (видавництво «КОЛО»); Клініка стоматології Тараса Лужецького, Олександра Возняк та FM «Твоє радіо».

Організатори: Лев Скоп, Тетяна Думан («МИТЦІ для УКРАЇНИ»).
Создан 21 апр 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником