Трускавецький вісник № 70 (1432) від 2 травня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 70 (1432) від 2 травня 2017 р.

02.05.2017У номері: У Трускавці обрали «Міс Весну-2017»; Спортивні новини; Екологічна тематика.

У Трускавці обрали «Міс Весну-2017»

В останній день квітня у Трускавці в Палаці культури імені Тараса Шевченка пройшов конкурс краси серед учнівської молоді «Міс Весна-2017», в якому взяло участь 14 учасниць з трьох шкіл Трускавця. Захід був організований Трускавецькою міською радою спільно з учнівським самоврядування, а долучилися до його проведення відділ у справах сім'ї, молоді та спорту ТМР, відділ культури ТМР та відділ освіти ТМР.

Організовано конкурс з метою культурного та естетичного виховання учнівської молоді, розвитку у неї творчої активності, створення умов для самореалізації особистості дівчат, виявлення їх талантів, смаків та уподобань, виховання почуття успіху та позитивного світосприйняття.

Журі конкурсу очолив міський голова Андрій Кульчинський. До складу журі ввійшли заступник міського голови Олександр Ткаченко, секретар ради Наталія Пономаренко, керуюча справами Олена Петранич, співорганізатор конкурсу «Міс Весна 2014» Аліна Мицько, директор школи краси «Art Studio» Алла Новак, організатор двох конкурсів «Міс Галичина», представник тур-фірми «Тур Галичина» Іван Прохна. Лічильну комісію очолила методист відділу освіти Інна Форемна.

Програма заходу була дуже насиченою. В усіх конкурсах, а саме «Вишиванка» + «Представлення», «Офіційно-діловий стиль» + «Інтерв'ю», «Епатаж», «Весняний образ», «Талант», «Вечірній» кожна з дівчат проявила свій талант, свою індивідуальність, свою красу. Щоразу конкурсантки вражали глядачів своїми чарівними образами.

Яскраві номери подарували глядачам і гості свята з Дрогобича: танцювальні колективи спортивного танцю «Ультра» та «Мерінга», народний хореографічний ансамбль «Оксамит», Дрогобицький міський осередок Української Федерації Хортингу. Своїм неперевершеним голосом прикрасила свято керівник вокального гуртка в Народному домі м. Трускавця Ольга Прокопик. А на завершення заходу гарним музичним дарунком для учасниць та гостей став виступ гурту «Time to dream» СЗШ №3.

За результатами оцінювання журі переможцями стали:

- у номінації «Міс Весна-2017» - Козар Ірена,

- у номінації «І віце-міс» - Михайляк Анастасія,

- у номінації «ІІ віце-міс» - Бельська Соломія,

- у номінації «Міс Елегантність» - Кирчей Анастасія,

- у номінації «Міс Чарівність» - Ковалик Василина,

- у номінації «Міс Посмішка» - Хамдан Марія,

- у номінації «Міс Оригінальність» - Макарець Світлана,

- у номінації «Міс Талант» - Гасиндич Уляна,

- у номінації «Міс Інтелект» - Мацигін Анна,

- у номінації «Міс Артистичність» - Абрамовська Софія,

- у номінації «Міс Привабливість» - Давидова Тереза,

- у номінації «Міс Грація» - Петришак Анастасія,

- у номінації «Міс Загадковість» - Теніхівська Анастасія,

- у номінації «Міс Фантазія» - Більо Надія,

- у номінації «Міс глядацьких симпатій» (за оцінюванням глядачів) – Петришак Анастасія.

Подяками міського голови за активну участь в організації проведення «Міс Весна-2017» нагороджені Панасевич Вероніка, Ганчарик Юлія, Глущенко Анастасія та Кафлик Софія.

Всі учасниці нагороджені заохочувальними подарунками від спонсорів.

Організатори конкурсу «Міс Весна-2017» висловлюють щиру подяку меценатам та благодійникам заходу:

- генеральним спонсорам: тур-оператору «Тур Галичина» - за подорож по Європі на двох для Міс Весна – 2017, та Школі краси «Art Studio» за сертифікати на 3, 2 , 1 тисячі грн. для переможців та на 500 грн. для учасниць,

- фірмі «Плеяда» за виготовлення банеру та афіш,

- фірмі «Тандем» за чудові квіти для всіх учасниць,

- ресторанам «Dolce Vita», «Козацька Корчма», «Е-мае», «Гетьман», «Пастель», «Я і Ти», «Дворик Лева», «Soho Terra», «Колиба», «Вавилон», «Клейнод», «Старе місто» за подарункові сертифікати на вечері для учасниць,

- санаторію «Молдова» за абонементи для відвідування SPA,

- кінотеатру «Злата» за квитки на перегляд фільмів,

- дельфінарію «Оскар» за сертифікати на шоу з дельфінами,

- «Studio Orion» за подарункову фотосесію,

- розважальному комплексу «Казанова» за подарункові сертифікати в боулінг,

- Львівській майстерні шоколаду та Майстерні карамелі за солодкі подарунки для учасниць,

- П.П. Беднарчуку – «Народна гуртівня»,

- Перевізнику конкурсу - «Інтертранстур»,

- ТзОВ «Фірма Т.С.Б.» Трускавецький завод мінводи «Нафтуся»,

- Палацу культури ім. Т.Шевченка в особі Михайла Миколайовича Кіселичника – за наданий зал.

А ще цьогорічна Міс Весна отримала "екстремальний" подарунок від Олега Слезінського, майстра спорту з автомобільного спорту, - поїздка в кріслі штурмана на тренуваннях «IAMC RALLY TEAM TRUSKAVETS».

Також організатори дякують ведучим свята Лесишак Людмилі та Чернявому Олегу за професіоналізм у проведенні конкурсу, а також відеооператору «Studio Orion» Віталію Циніцькому, який зробив професійну відеопрезентацію учасниць конкурсу «Міс Весна-2017».

Степан Гнатків, за інформацією відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради, фото Тетяни Вінницької

Львівська обласна федерація хортингу привезла з Закарпаття золото

23 квітня в Мукачевому пройшов чемпіонат Закарпатської області з хортингу в розділах «Двобій», «Форма» і «Показовий виступ» у всіх вікових категоріях. Турнір зібрав 102 спортсмена в першу чергу з сонячного Закарпаття – Тячева, Ужгорода, Мукачевого. Підтримати сусідів і позмагатися за гарні медалі до Мукачевого приїхала і невеличка, але потужна команда Львівської обласної федерації хортингу (Президент Сергій Дідусь) - три Галицьких Леви Дрогобицького осередку хортингу (тренер Денис Іваницький) і три представники Трускавецького осередку хортингу (тренер Ірина Циган). І шість спортсменів Львівської обласної федерації хортингу вибороли шість золотих медалей! Галицькі Леви традиційно забрали все золото в розділі «Показовий виступ» - в особистому розряді серед дорослих першість виборола майстер спорту України міжнародного класу Христина Піць, в парах 14-15 років золоті медалі здобули кандидати в майстри спорту Семен Фаль та Андрій Дубовий.

В розділі «Форма» золото команді принесли трускавчани – серед хлопців 8-9 років першим став Ігор Самар, серед дівчат 10-11 років золота медаль у Вікторії Михальчишин, серед ветеранів 35+ золото виборола Іванна Михальчишин. Вікторія Михальчишин також спробувала себе в розділі «Сутичка», де для різноманітності здобула срібну медаль.

Львівська обласна федерація хортингу щиро дякує за допомогу в організації поїздки на ці змагання меценатам спорту, давнім друзям хортингу – директору будівельної фірми «ЯНА БУД» Василю Вовчкові та керівнику ТзОВ «Корона» Олегу Дикало.

Ксенія Чумак

Чистий зелений світ навколо тебе

Світ прекрасний навколо тебе:

Сонце ясне і синє небо,

Птахи і звірі, гори і ріки –

Нехай він буде таким навіки.

Нехай людина добро приносить,

Бо світ навколо любові просить!

Сучасна епоха – це епоха бурхливого розвитку науки і техніки, неконтрольованого зростання населення Землі, інтенсивної деградації природного середовища під впливом негативних чинників. В нинішніх умовах швидкість науково-технічного прогресу на кілька порядків перевищує адаптаційні можливості існуючих живих організмів. Тому надзвичайно загострились багато проблем, а серед них одна з головних – проблема взаємозв`язку суспільства і природи, людини і навколишнього середовища. Все це призводить до порушення екологічної рівноваги, що складалася протягом тривалого часу і спричинює появу екологічної кризи , небезпечної для людей і довкілля.

Кожен із нас повинен чітко усвідомити, що ми не можемо просто заплющити очі на проблеми екології, які загрожують нашому життю та життю майбутніх поколінь. Свій внесок може зробити кожен: хоча б не засмічувати землю, по якій ходимо, посадити принаймні одне деревце, збудувати шпаківню навесні. Звичайно, це небагато, але, можливо, якщо кожна людина почне шанобливо ставитися до навколишнього середовища, це добре відіб`ється на ньому.

А природа – це ж краса! Це могутні ліси, горді гори, безмежні степи, це сонце чи місяць в небі, міріади зірок, біле сяйво Чумацького Шляху… Все це оспівано в народних піснях (ясні зорі, тихі води, чисте поле, синє море) і в творах великих митців.

Ліси – зелені легені планети – дарують нам свіже, п`янке, цілюще повітря. Та й озирнімося: все, що нас оточує (меблі, підлога, книги) подароване лісом.

Поля годують нас хлібом, на луках і степах пасуться тварини, що дають нам молоко і м`ясо, шкіру і вовну.

Годують нас рибою і несуть наші кораблі водоймища. І все це добро просто гріх не шанувати, не берегти. Адже людина сама – частинка природи.

І щасливою може бути, лише за умови досягнення гармонії, в злагоді з довкіллям. В іншому разі вона перестає бути людиною.

І так завжди. Перетворила людина природу на свою служницю, намагаючись силою взяти її скарби – і тепер не оббереться лиха. Бездумно вирубуються ліси – і земля перетворюється на пустелю. Використовує людина на полях різні добрива та хімічні засоби боротьби з шкідниками – і вже не знаєш, що можна їсти, що ні.

Зараз відбувається руйнування озонового шару, людству (і всій Землі) загрожує глобальне потепління, і все це неминуче відіб`ється на кожному з нас. Ми не можемо не помічати , що з кожним роком збільшується кількість людей, які страждають на смертельні хвороби, такі, як рак та СНІД, та помирають від них, а лікарі та вчені досі не виявили причин виникнення цих хвороб та способів їх лікування. То невже і це не може припинити нашого недбалого ставлення до природи?

Є надія, що незалежна Україна нарешті почне здійснювати на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров`я населення від негативного впливу.

Все на Землі, все треба берегти –

І птаха й звіра, і оту рослину,

Не чванься тим, що цар природи ти –

Бо врешті, ти його частинка.

Друже мій, люби життя,

Люби людей, природу,

А кривду кинь у забуття,

Як камінь в тиху воду.

Богдан Лепкий

З книгами на дана тематику Ви можете ознайомитися у Трускавецькій центральній міській бібліотеці.

Підготувала Олександра Пфайфер, провідний бібліотекар Трускавецької ЦБСоздан 02 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником