Трускавецький вісник № 72 (1434) від 5 травня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 72 (1434) від 5 травня 2017 р.

05.05.2017У номері: Про застосування білої нафталанової олії; Спортивні новини; Інформує податкова; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Трускавчанину загрожує позбавлення волі у Словаччині

У місті Пряшеві (Словаччина) трускавчанину загрожує позбавлення волі від 7 до10 років. Про це в мережі Фейсбук інформує уродженка Трускавця, генеральний консул України в Словацькій Республіці професор Ольга Бенч.

Житель міста Трускавця, виїжджаючи до Словаччини, на території України поміняв гривні на євро. У місті Пряшеві в магазині він розрахувався, абсолютно не підозрюючи, що одна із купюр (50 євро) є фальшивкою. Поліція прибула відразу, триває слідство. Закони Словацької Республіки щодо фальшивомонетництва дуже строгі і передбачають за збут фальшивих купюр термін ув’язнення від 7 до 10 років.

Спортивні анонси

Як інформує адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець», у суботу, 6 травня, команди вихованців ДЮСК «Спортовець» братимуть участь у юнацьких турнірах з боксу (м. Самбір) та з волейболу (м. Старий Самбір).

11- 12 травня у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» будуть проводитись спортивно-розважальні ігри «Старт до Олімпу» серед учнів 1 класів СЗШ і серед дітей дошкільних закладів м. Трускавця пам’яті першого директора ДЮСК «Спортовець» Лоба І.П. та зональні змагання обласного фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю «Козацький гарт» - 2017».

А 11 травня у Львові вихованці відділення плавання ДЮСК «Спортовець» змагатимуться на першості області з плавання серед учнів 2007-2008 р.н. ДЮСШ Львівщини.

У трускавецьких баскетболістів – бронза

28-29 квітня у Дрогобичі проводився ХХ традиційний юнацький турнір з баскетболу «Приз Матері» серед учнів 2005 – 2006 р.н. Про це інформує адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець». Вихованці відділення баскетболу Трускавецького ДЮСК «Спортовець» вибороли третє місце (тренер ДЮСК Роман Підцерковний), уступивши першість господарям турніру (ДЮСШ-1 м. Дрогобич, 1 місце) та команді ОДЮСШ (м. Львів, 2 місце). Четверте місце у активі команди ДЮСШ-2 м. Дрогобич, п’яте у команди ДЮСШ м. Червоноград.

Трускавець взяв участь в обласному турнірі з футболу

2 травня 2017 р. у м. Винники вихованці Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» взяли участь в обласному юнацькому турнірі з футболу серед учнів 2007р.н. Про це інформує адміністрація «Спортовця». Трускавчани зіграли внічию з господарями турніру 1:1, перемогли команду м. Мостиська 3:0 та поступившись у матчах з командами «Скала» Моршин 0:2, «Локомотив» Львів 0:2, ФК «Львів» 0:1, посіли сьоме місце у турнірній таблиці (тренер ДЮСК Олег Оринич).

В центрі зайнятості говорили про особливості законодавчого регулювання праці тимчасових і сезонних працівників

4 травня 2017 року заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль провела в Трускавецькому міському центрі зайнятості лекцію на тему «Особливості законодавчого регулювання праці тимчасових і сезонних працівників».

Під час лекції Галина Кітраль розповіла про процедуру офіційного працевлаштування, яка є одною з істотних умов трудових відносин.

Процедура оформлення на роботу сезонних працівників проводиться у загальновстановленому порядку: працівник пише заяву про прийом на роботу; на підставі заяви роботодавець видає наказ про прийом на роботу; працівник своїм підписом підтверджує факт того, що він ознайомлений з наказом.

 У ст. 7 КЗпП вказано, що особливості регулювання праці осіб, які працюють у районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я, тимчасових і сезонних працівників, а також працівників, які працюють у фізичних осіб за трудовими договорами, додаткові (крім передбачених у статтях 37 і 41 цього Кодексу) підстави для припинення трудового договору деяких категорій працівників за певних умов (порушення встановлених правил прийняття на роботу та ін.) встановлюються законодавством.

Вичерпний перелік сезонних робіт є у Списку сезонних робіт і сезонних галузей, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.1997р. № 278.

З приводу питань оплати праці тимчасових та сезонних працівників слід керуватися нормами Закону України «Про оплату праці», надання відпусток — нормами Закону України «Про відпустки».

Прийняття на роботу за строковим трудовим договором працівників можливе лише у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням:

• характеру роботи;

• умов її виконання;

• інтересів працівника;

• в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Тобто прийняття на роботу працівника тимчасово або сезонно можливе тільки, якщо робота відповідає вищезазначеним умовам.

Сезонним працівникам при прийнятті на роботу не встановлюється випробувальний термін з метою перевірки відповідності працівника наданій йому роботі.

Критеріями для створення спеціальних норм з регулювання праці тимчасових і сезонних працівників є особливості виконуваної роботи ними і тимчасовий характер трудової зв’язку з роботодавцем. Ці критерії виступають і в якості юридично значимих обставин при вирішенні питання про визнання працівників тимчасовими або сезонними.

Нагадуємо нашим читачам, що до Трускавецького бюро правової допомоги можна звернутися за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 17:00 (крім святкових та вихідних днів, тел.: (03247)-5-05-30; моб.: 099-29-63-194.

Эльмар Мамедов встретился с ректором Академии сухопутных войск ВС Украины Павлом Ткачуком

Состоялась встреча председателя Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмара Мамедова с ректором Академии сухопутных войск ВС Украины имени гетмана Петра Сагайдачного, генерал-лейтенантом Павлом Ткачуком.

История заведения берет свое начало с конца XIX века в период подчинения Галиции Австро-Венгерской империи, а потом Польши и СССР. За годы своего существования учебное заведение было несколько раз переименовано, носило статус училища, а 13 мая 2009 года правительство Украины приняло постановление о реформировании заведения в Академию сухопутных войск Вооруженных сил Украины.

В ходе беседы ректор Академии, генерал-лейтенант П. Ткачук рассказал о приоритетах, основных целях и задачах, которые поставлены перед руководством.

- Наша основная цель – формирование у курсантов высокой духовной культуры и моральных качеств, чувства патриотизма, верности традициям украинского народа. Для этого часто проводятся мероприятия по культурно-воспитательной и духовно-просветительской работе. Кроме того, создана сильная инфраструктура, отвечающая всем требованиям современного образования. Курсанты имеют доступ в интернет, функционирует библиотека с литературой на различные темы. Есть спортзал, клуб, а также кружки разнообразных видов искусства, - рассказал в ходе беседы ректор Академии.

В свою очередь, Э.Мамедов подчеркнул значимость этого учебного заведения и затронул актуальный вопрос, которым некогда лично занимался Общенациональный Лидер Гейдар Алиев. Именно по его инициативе много азербайджанцев получили образование в Академии и затем применяли полученные знания в своей работе.

Далее для почетного гостя была организована ознакомительная экскурсия по Академии. Особое внимание привлек музей при Академии, где собрано много экспонатов, макетов боевой техники. В завершении встречи были вручены сувениры и сделаны памятные фото.

Власна інформація

Екс-керівницю трускавецького відділення «Укрінбанку» засудили до семи років в'язниці

Екс-керівницю трускавецького відділення «Укрінбанку» засудили до семи років в'язниці. Жінка привласнила 25 тис. доларів, що належали клієнтці банку

Колишня очільниця відділення «Укрінбанку» в Трускавці отримала сім років позбавлення волі за те, що привласнила гроші вкладника, підробивши банківські документи. Про це йдеться у вироку Трускавецького міського суду Львівської області.

Слідство довело, що 2015 року фінансистка, користуючись своїм службовим становищем, зробила фіктивні документи, щоб отримати від клієнтки 25 тис. доларів нібито на банківський депозит. Ці кошти керівниця відділення не використала за призначенням, а привласнила їх собі.

Її затримали ще в 2015 році.

Тоді прес-служба банку поширила повідомлення, що керівництво просить вибачення у клієнтів і зробить все можливе для повернення грошових коштів постраждалим від оборудки екс-начальниці.

Згодом правоохоронці оголосили жінці про підозру за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК. У суді обвинувачена повністю визнала свою провину і була засуджена до семи років позбавлення волі з конфіскацією належного їй майна.

Як повідомляла газета «Високий замок», колишню керівницю трускавецького відділення «Укрінбанку» звали Оксана Губерська.

Катерина Чурилова, Захід.Нет

Психіатр з Трускавця за вимагання та отримання $200 хабаря сплатить штраф

Лікар-психіатр Трускавецької міської лікарні сплатить 11,9 тис. грн штрафу за вимагання та отримання ним хабаря у розмірі 200 доларів США. Таким є вирок Трускавецького районного суду від 27 квітня.

Суд встановив, що цей лікар у грудні минулого року вимагав та отримав 200 доларів хабаря від пацієнта, який проходив психіатричний та наркологічний огляд для отримання ліцензії на володіння вогнепальною зброєю.

В ході досудового розслідування лікар-психіатр уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Таким чином суд визнав його винним та призначив штраф у розмірі 11,9 тис. грн. Також лікар має сплатити 3,1 тис. грн витрат на проведення експертизи.

Як встановив ZAXID.NET, цим лікарем є Віктор Буляк. Відомо також, що він надає психіатричну допомогу відвідувачам реабілітаційного центру ГО «Тверезість – вибір сильних», у якому допомагають вилікуватись від алкоголізму, наркоманії та ігроманії.

Юлія Лавришин, Захід.Нет

У Трускавці скасували рішення, що обмежувало право громадян на мирне зібрання

Депутати Трускавецької міської ради скасували рішення виконкому № 247 від 11 вересня 2012 року, яким було затверджено порядок організації і проведення на території Трускавця недержавних масових громадських заходів. Підстава – порушення статті 39 Конституції України та зауваження, що надійшли від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Як повідомила юрист Олена Савченко, рішення 2012 року обмежувало права громадян на мирні зібрання, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Депутати, скасувавши рішення виконкому № 247, зняли ці обмеження, – повідомили у Трускавецькій міській раді.

Слід зазначити, що порядок проведення масових громадських заходів регулюється виключно Конституцією України і не потребує прийняття регуляторних актів на місцях.

ЗІК

На Дрогобиччині у автопригоді постраждали четверо осіб, з них двоє – діти

Дорожньо-транспортна пригода трапилася 4 травня близько 18.30 на автодорозі Нижанковичі – Стрий у селі Верхні Гаї Дрогобицького району.

Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля «Фольксваген Гольф», 35-річний мешканець Дрогобича, повертаючи праворуч, не впорався з керуванням та з’їхав у кювет, після чого автомобіль зіткнувся з деревом.

Внаслідок автопригоди водія транспортного засобу госпіталізовано в травматологічне відділення з діагнозом: «закрита черепно-мозкова травма». Пасажирам, 26-річній жінці, 8-річному хлопчику та десятимісячній дівчинці, мешканцям Дрогобича, було надано медичну допомогу.

Правоохоронці встановлюють обставини ДТП. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортним засобом) КК України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – до трьох років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на той самий термін.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Оприлюднено Постанову КМУ, якою затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких здійснюватиметься із обов’язковим застосуванням РРО

Постановою КМУ від 16.03.2017 року №231 Уряд визначив Перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. Законодавством встановлено обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів.

Постанова набирає чинності через 30 днів після офіційного оприлюднення. Опублікована вона 7 квітня 2017 року в газеті «Урядовий кур’єр» № 66. Отже, застосовувати РРО підприємці, які користуються спрощеною системою оподаткування, зобов’язані з 7 травня 2017 року.

Слід підкреслити, що прийнята на засідання Кабінету Міністрів України 16.03.2017 року редакція відповідної постанови була доопрацьована ДРС в частині скорочення змістового наповнення пропонованого нею Переліку шляхом виключення з нього 77 товарів по відповідних групах.

За попереднім розглядом оприлюдненої 07.04.2017 р. редакції постанови, було встановлено, що всупереч позиції ДРС, а також погодженої нею редакції проекту зазначеної постанови, раніше вилучені, товарні позиції 9101-9107 «Годинники всіх видів та їх частини» було повернуто до Переліку.

Поряд з цим, оскільки оприлюднена редакція Переліку зазнала стилістичних та структурних змін, за позицією ДРС, задля однозначного трактування встановлених даною постановою вимог, особами, які повинні їх впроваджувати або виконувати, товарні позиції, які мають 4-значний код, застосовуються лише в тому випадку, якщо вони не мають деталізації на рівні кодів підсубпозицій, тобто, 10-ти значних кодів згідно УКТ ЗЕД.

В інших випадках, застосовуються лише коди товарних підсубпозиції Переліку визначені на рівні 10-х знаків.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Нафталан – двоюрідний брат «Нафтусі» та озокериту

Перелік хвороб, які успішно лікують на курорті Трускавець, може значно розширитися. Тепер крім захворювань сечостатевої та серцево-судинної систем, крім діабету та хвороб шлунково-кишкового тракту у Трускавці зможуть успішно лікувати ще й захворювання шкіри та суглобів. А все завдяки нафталану – продукту, який певною мірою нагадує наш бориславський озокерит.

Нафталанська нафта – це неперевершений медичний засіб у світі. Завдяки нафтеновим вуглеводням він має болезаспокійливу, протизапальну, судиннорозширюючу та антиалергічну дію. Серед шкірних захворювань, які успішно лікують завдяки нафталановій олії – псоріаз, екзема, дерматит, лишай, пролежні, склеродермія, кератодермія, кропив’янка та інші.

Але не лише шкірні захворювання зникають під чудодійним впливом нафталанової олії. Національна академія наук Азербайджану дослідила, що нафталан дає позитивний ефект при лікуванні остеохондрозу, артрозів, атеросклерозу нижніх кінцівок, артритів, а також ряду ЛОР-захворювань – тонзилітів та ринітів.

- Нафталанову олію можна сміливо назвати двоюрідним братом наших «Нафтусі» та озокериту, - каже лауреат Премії ім. О.О. Богомольця НАН України та Премії ім. Т. Торосевича ЗАТ "Трускавецькурорт", провідний науковий співробітник відділу експериментальної бальнеології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, автор монографії «Жива вода «Нафтуся», кандидат медичних наук Ігор Попович. – Адже її лікувальний ефект зумовлений тими ж активними речовинами, тобто нафтеновими вуглеводнями та ізопарафінами. Нафталанова олія так само як «Нафтуся» та озокерит є похідним, побічним продуктом нафти.

У Трускавці білу нафталанову олію планують застосовувати відразу після підписання відповідних угод про її завезення з Азербайджану та погодження відповідних процедур з Міністерством охорони здоров’я України. Лікарський продукт «Біла нафталанова олія» був офіційно зареєстрований як медикамент МОЗ Республіки Азербайджан (DV № 14-01177), патент отримав Інститут нафтохімічних процесів ім. Ю.Г. Мамедалієва Національної академії наук Азербайджану.

Те, що для застосування білої нафталанової олії в Україні обрано саме курорт Трускавець, є зовсім невипадковим. По-перше, Трускавець неофіційно вважається курортною столицею нашої держави і тут зосереджено не лише потужну діагностично-лікувальну матеріально-технічну базу, але й висококваліфікований персонал. Недарма Трускавець ще називають містом медиків, а серед них є немало фахівців в тих галузях, де нафталанова олія може успішно застосовуватися (дерматологія, отоларингологія, урологія, гінекологія, терапія, стоматологія та ін.).

По-друге, головний офіс Міжнародного альянсу «Азербайджан-Україна», який виступає промоутером цього лікувального продукту, теж знаходиться у Трускавці. Тож голова МА «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов, який спільно з представниками НАН Азербайджану 5 травня провів презентацію білої нафталанової олії в ГКК «Карпати», переконаний, що цей лікувальний продукт дуже швидко стане популярним в усіх санаторно-курортних закладах – спочатку Трускавця, а потім і інших українських курортів.

Нове – це давно забуте старе. Лікар-дерматолог ГКК «Карпати» Наталія Ясінська пригадує, що ще у 1980-х роках в Харківському шкірвендиспансері, де вона тоді працювала, успішно застосовували нафталан при лікуванні багатьох шкірних захворювань. Тоді нафталан з Азербайджану не був у вільному продажі, а надсилався тільки в спеціалізовані заклади (шкірвендиспансери) по всьому СРСР.

А лікар-терапевт ГКК «Карпати» Неля Марчук пригадує, як в ті ж 1980-ті до Азербайджану їздили наші трускавчани для лікування псоріазу та екзем і поверталися з курорту Нафталан повністю здоровими.

Доля розпорядилася так, що курорт Нафталан в Азербайджані після розвалу СРСР занепав, не зміг втриматися на плаву. Проте залишилася славетна нафталанова олія, яку з великим успіхом можна застосовувати при лікуванні багатьох захворювань на курорті Трускавець.

- Нам потрібно розширювати спектр надаваних послуг і думати над розвитком Трускавця як курорту, - впевнений генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак. – Ефективне лікування у Трускавці за допомогою білої нафталанової олії захворювань шкіри, горла, суглобів дозволить збільшити потік відпочивальників і створити ще одну нішу надання медичних послуг. Думаю, що застосування нафталанової олії на нашому курорті після отримання необхідних погоджень у Міністерстві охорони здоров’я стане черговим кроком до популяризації Трускавця як міста здоров’я.

До речі, поштовх домовленостям щодо використання білої нафталанової олії для лікування у Трускавці поклала зустріч генерального директора ГКК «Карпати» Лева Грицака з Президентом Національної академії наук Азербайджану Акіфом Агамехті огли Алізаде під час візиту трускавецької делегації до Баку 6-9 квітня цього року. Зустріч була організована за сприяння голови Міжнародного альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмара Мамедова.

Володимир КлючакСоздан 05 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником