Трускавецький вісник № 84 (1446) від 25 травня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 84 (1446) від 25 травня 2017 р.

25.05.2017У номері: Із сесії Трускавецької міської ради; Новий проект на Дрогобиччині; Уряд послаблює тиск контролюючих органів; Поетичний флешмоб від бібліотеки; Короткі новини; Запрошуємо на роботу.

Короткі новини

Закон про охорону українських пралісів пройшов друге читання

23 травня 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат №4480.

Це дуже важливий Закон, який допоможе зберегти стародавні українські ліси, де ще не відчутно впливу людини. Праліси та старовікові ліси – недоторкані ділянки, які існують і розвиваються під впливом природи. Завдяки цьому вони мають високу життєздатність, стійкі проти несприятливих впливів, забезпечують надзвичайно важливі екосистемні послуги (регулювання клімату, очищення води, утримання вуглецю, збереження унікального біорізноманіття та виняткових естетичних, еко-освітніх цінностей тощо), котрі не в змозі повноцінно надати господарські ліси. Після знищення пралісів, їх неможливо відтворити. На жаль, праліси та старовікові ліси майже знищено. У Європі їх залишки збереглися лише у Карпатах, на Балканах і в північній Росії.

Експерти WWF в Україні вже кілька років ведуть роботу з ідентифікації старовікових лісів та пралісів Карпат, яка відбувається згідно розробленої WWF методики інвентаризації пралісів та старовікових лісів. Разом з іншими організаціями на початок 2017 року ідентифіковано 85 тис. га старовікових лісів включно з 54 тис. га пралісів. Ця інформація є доступною на мапі https://gis-wwf.com.ua/

Близько 30 тис. га пралісів перебувають у межах природо-заповідних територій та охороняються законом. Частина з них належить до об’єкту всесвітньої спадщини UNESCO «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». Інші ділянки розташовані у межах лісових господарств й до прийняття Закону № 4480 не мали охоронного статусу, тож сьогоднішнє голосування дозволить зберегти ще й ці пралісові ділянки.

- Разом із тим нас насторожує додана в останній момент правка до статті 39-1 Лісового Кодексу про заборону господарської діяльності не лише в пралісах, а у всіх природних лісах (включно зі збором грибів чи ягід, проїздом транспорту тощо). Це є залишком застарілої радянської концепції “повної заповідності”, протилежної до сучасних світових принципів невиснажливого (сталого) розвитку. Природні ліси, за даними статистики, - це майже половина всіх лісів України, а в Карпатах – приблизно три чверті. Заготівля грибів та ягід у лісах, наприклад, є одним з основних джерел доходу великої кількості сімей у лісистих районах, особливо у Карпатах. Заборона може спровокувати зростання соціальних проблем у цих районах і призвести до збільшення нелегальних дій місцевого населення, щоби елементарно прогодуватися. Необхідне дуже виважене врегулювання цього аспекту, - наголошує менеджер лісових проектів WWF в Україні Роман Волосянчук

Праліси є еталонами природного розвитку лісових екосистем, а також домівкою для рідкісних видів тварин та рослин, тому вкрай необхідно зберегти їх для наших нащадків. Праліси неможливо відтворити в сучасних умовах, тому сподіваємося, що прийнятий закон допоможе зберегти цю унікальну природну спадщину.

Власна інформація

У Трускавці реалізують три проекти місцевого розвитку, загальною вартістю 330 тис. грн

У Трускавці розпочали реалізацію трьох мікропроектів місцевого розвитку, загальною вартістю 330 тис. грн.

У результаті реалізації мікропроектів придбають меблі та інвентар для дитячого садочку «Дзвіночок», проведуть капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення в дитсадку «Ялинка» та проведуть капітальний ремонт скульптурної майстерні у школі мистецтв ім. Романа Савицького. Про це повідомили у Трускавецькій міській раді.

Фінансування мікропроектів вестимуться за кошти міського, обласного бюджетів, спонсорські кошти та кошти громади.

ЗІК

У Трускавці збільшать на 15% посадові оклади вихователям в садочках

У Трускавці прийняли рішення про підвищення на 15% посадових окладів педагогам дошкільних навчальних закладів.

Рішення було прийнято виконавчим комітетом Трускавецької міської ради та вступить в силу вже 1 червня.

Відтак, посадовий оклад вихователів, який нараховується з міського бюджету, зросте на 15% та складатиме близько 5 тис. 800 грн. Про це повідомили у Трускавецькій міській раді.

Згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», підвищення заробітної платні на загальнодержавному рівні педагогам дошкільних навчальних закладів передбачалось з січня 2018 року.

ЗІК

У Трускавці раніше судимий зловмисник обікрав пенсіонерку

В Трускавецьке відділення поліції 24 травня за допомогою звернулась 81-річна жителька міста. Заявниця повідомила, що з її квартири було викрадено 700 гривень, мобільний телефон, прилад для вимірювання тиску, чотири праски та інші речі.

Правоохоронці встановили, що до крадіжки причетний раніше судимий 35-річний місцевий мешканець. Наразі з’ясовуються обставини події, вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Відділ комунікації поліції Львівської області

У Дрогобичі через відсутність кворуму не відбулася сесія міськради

У Дрогобичі через відсутність кворуму не відбулася позачергова сесія міської ради. Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

Сесію було скликано для прийняття рішення про дофінансування проектів державного фонду економічного розвитку. Адже, за словами міського голови Тараса Кучми, з них чимала кількість повинна бути дофінансована вже протягом найближчого часу, в іншому випадку проекти, подані від Дрогобича, можуть скасувати.

На сесію з 36 депутатів прийшли лише 14. Міський голова зазначив, що про свою відсутність його попередили лише декілька депутатів.

«Неявку решти по-праву можна вважати як чиїсь політичні амбіції», – каже Т. Кучма.

ЗІК

Флешмоб «Пишний сад сучасної поезії»

Серед кращих винаходів людства поезія займає почесне місце. Поезія – це зібрані плоди на островах підсвідомості, привезені часом з теплих, часом з холодних країв. Це своєрідна музика, кожна нота якої – частина твого життя. Часто поезія – це сповідь, молитва, порада. Так чи інакше, крик або шепіт душі – це така собі містика, бо автор відчуває певний зв’язок із надприродним, божественним.

Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу? Або навпаки, заспокоювати душу? Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? Так ніжно розповідати про кохання, та гостро про ненависть та ревнощі? На всі ці запитання покликаний відповісти флешмоб «Пишний сад сучасної поезії», який був влаштований на подвір’ї центральної міської бібліотеки Трускавця. Організатори флешмобу зуміли згуртувати небайдужих трускавчан для декламування поезії українських класиків. Учасники зачитували улюблені уривки із віршів українських поетів та заохочували перехожих. Такі творчі імпрези, такі акції сьогодні вкрай потрібні.

Трускавець – курортне місто, тут переплелося багато культур, мов та людей. Але маємо пам’ятати, звідки виходить наше коріння і що українська мова є однією з наймилозвучніших мов світу. Декламування поетичних віршів українських класиків – доказ того, що ми пишаємося нашою мовою, її колоритом та багатством. Учасники флешмобу в уривках творів знаходили відповіді на болючі виклики сучасності.

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар Трускавецької ЦБ

У свято працювати гріх

На велике християнське свято Вознесіння Господнього (40-й день після Воскресіння) у Трускавці призначено чергову сесію міської ради. Оскільки у свято хтось йде до церкви, а хтось просто відпочиває, то кількість прибулих депутатів була невеликою – від 19 і менше. Тому для прийняття деяких рішень часто не вистачало 1 голосу, хоча рішення були суто технічні. Але досить було, щоб один-два депутати утрималися, а зо двоє вийшли покурити-побазікати на подвір`я, і рішення провалювалося.

Традиційно після гімну пройшла депутатська розминка. Із запитами виступили Василь Вовчанський, Руслан Цехмейстер, Руслан Пристай, Іван Герльовський, Святослав Грабовський, Андрій Кісак, Василь Тимчишак. Питання стосувалися як загальноміських проблем (вивезення сміття, робота ЦНАПу, видача біометричних паспортів, турбота про соціально незахищених, потреба перевірки ймовірних зловживань окремих посадових осіб міськвиконкому), так і суто локальних (потреба ремонту підпірної стінки на Данилишиних, 9, жахливі розкопи газової служби на вул. Івасюка, МАФи на вул. Шевченка, 30, проблеми хрущовок на вул. Івасюка, затоплення підвалів на вул. Стуса, заміна силового електрокабелю в будинках на вул. Стуса).

Після депутатських запитів слово було надано голові ГО «Рада міста» Лесі Дідик, котра зачитала звернення до Верховної Ради України на підтримку законопроектів №№ 6327, 6328, 6329, 6347 (стосуються медичної реформи, яку блокують певні сили в парламенті). Депутати висловилися, що не проти підтримати це звернення, але все ж відправили його спочатку на розгляд профільної комісії з питань регламенту (голова С. Грабовський).

Порядок денний не рухали, за винятком включення в нього суто технічного питання – надання згоди на участь Трускавця в проекті «Мери за економічне зростання». За це рішення всі депутати проголосували одноголосно.

Блок земельних питань, яким розпочали XXVII сесію ТМР, розглядався мляво та майже без обговорень. Невелика кількість депутатів немов спонукала до обмеження диспутів та зростання ефективності діяльності колегіального органу влади. Здебільшого рішення проходили всіма голосами «за», але, як було сказано вище, по деяких голосів бракувало. Стосується це зокрема теми вилучення землі в межах IV мікрорайону, який по іронії долі належить не місту, а районові. Це упущення давно пора виправити, але в державі зараз інші пріоритети, а страждають прості мешканці та ОСББ, які нібито й трускавецькі, але на так званій «районній», чи станельській землі. Такі собі «заручники» обставини місця.

Тільки один голос «за» було подано за проект рішення, який дозволяв підприємцю Лозі викуп землі на вул. Шевченка. Тільки одне зауваження зробив міський голова присутньому на сесії громадському активістові Володимирові Шиманському за його постійні коментарі під час роботи депутатів. Зате кілька разів секретар ради Наталія Пономаренко змушена була виходити на вулицю, щоб запросити в зал депутатів задля належного кворуму.

Робота в святковий день – не робота, так що на наступний раз міському голові варто враховувати той факт, що у Трускавці депутати переважно дуже побожні воцерковлені люди, і сесію на такі великі свята не призначати…

Володимир Ключак

Сіємо зерна миру для урожаю порозуміння та взаємодовіри

Під такою назвою Асоціація «Нові Горизонти» із партнерами-учасниками реалізовує проект, який став фіналістом конкурсу «International Alert» за Проектом «Психологічні зерна миру: реабілітація після травми та громадянський активізм в Україні», який фінансується ЄС через Інструмент зі сприяння стабільності і миру (ІССМ).

В конкурcі взяли участь понад сто громадських організацій України. Фіналістів конкурсу – 25, в тому числі й Асоціація «Нові Горизонти» з Дрогобича. Мета нашого проекту: інтеграція, об’єднання та соціалізація внутрішньо переміщених осіб (ВПО), приймаючих громад, учасників АТО, членів їх сімей, сімей загиблих та зниклих безвісти шляхом соціальної згуртованості, толерантності та миробудівництва на Дрогобиччині.

Проект передбачає виконання наступних завдань:

1. Залучення до діалогу членів територіальних громад Дрогобиччини (місцеві жителі, ВПО, національні меншини та етнічні групи, учасники АТО та їх сім’ї), участі у соціальних заходах, що спрямовані на згуртування громад, гармонійне співіснування, підтримку інтеграційних та адаптаційних процесів серед ВПО та приймаючих громад, а також на зменшення соціальної напруги та вирішення конфліктів всередині громади;

2. Спонукання до активної діяльності, спрямованої на сприяння реінтеграції та соціалізації груп населення, які є постраждалими внаслідок конфліктів у країні шляхом просвітництва, системного навчання молоді, лідерів громад для поліпшення якості життя громад;

3. Створення довготривалого партнерства «влада-громада» з посиленням спроможності громадських організацій, мас-медіа створювати та підтримувати дієві засади відновлення соціальної згуртованості у регіоні шляхом побудови «майданчиків миру та порозуміння» та формування толерантної місцевої прозорої політики.

Нещодавно відбувся організаційний семінар «Регіональний діалог: практики соціальної адаптації та поширення європейських цінностей серед місцевих спільнот», в якому взяли участь 20 осіб (виконавці, Партнери, тренери, експерти з головних заходів, молодь). Було розроблено логічну матрицю реалізації Проекту. Моніторинг проекту здійснюватиме Координаційна рада у складі 7 осіб, виконавці, представники Партнерів (Коаліції ГО, мас-медіа, районної державної адміністрації та районної ради). З головними виконавцями та Партнерами підписано відповідні угоди.

В другій половині травня відбудеться дводенний семінар-тренінг для молоді (віком від 15 до 17 років, члени сімей учасників АТО, вимушених переселенців, в тому числі й кримських татар) –«Молодими руками покращуємо якість життя», «У кожній людині Сонце, тільки дайте йому світити» (провідна тренерка Леся Довганик).

А 9 червня на практичному семінарі-тренінгу «Мова миру – шлях успішної комунікації» у садибі сільського зеленого туризму «Родинне гніздо» (с. Жданівка) зберуться 20 представників регіональних мас-медіа, лідери ГО, територіальних громад, представники цільових груп проекту. Сьогодні від журналістів має лунати виключно мова миру. «Говоримо мовою миру, бо в наш дім прийшла війна» - переконані організатори навчання, лідери Асоціації «Нові Горизонти». Запрошуємо до участі в семінарі фахівців медіа Дрогобиччини – Франкового краю. Гостинно просимо до гірського села Жданівка, де як родину нас зустрічатиме гостинне «Родинне гніздо». До речі, учасники семінару зможуть подивитися на садибу з висоти пташиного лету.

Сьогодні волонтери Проекту проводять соціологічне опитування «Чи володіємо ми мовою миру?» щодо рівня поінформованості населення Дрогобиччини про проблеми толерантності, порозуміння та взаємодовіри. Його висліди будуть озвучені в ефірі регіонального радіомовлення «Франкова земля» (колективний кореспондент Національного та обласного радіо), друкованих медіа, соціальних мережах та, зокрема, під час проведення круглого столу «Форум діалогів та контактів для довіри та порозуміння». Готують свої творчі доробки й учасники конкурсу дитячого малюнку «Толерантність очима дитини». Переможці отримають атракційні призи, а їх малюнки будуть тиражовані як плакати та розміщені у різних публічних місцях, в тому числі й у громадському транспорті.

Тож запрошуємо до співпраці всіх небайдужих. Позаяк головне значення в розвитку громадських ініціатив, в т.ч. і завдань цього проекту для місцевих громад і суспільства в цілому, полягає у вдосконаленні і розширенні сфери комунікації громадян з державними органами на усіх рівнях (оснащення громадян необхідними ресурсами, формами, процедурами і механізмами співпраці з інститутами влади, інструментарієм впливу на державну політику шляхом, зокрема, формування своїх замовлень, з відповідною коректною артикуляцією, конструктивним чином формуючи власні потреби та інтереси, здійснення контролю за реалізацією громадських програм, що просувають реформи на місцевому рівні, спрямовані на толерантне відношення і недопущення дискримінації представників різних соціальних груп, рішення проблем, пов'язаних з соціальною адаптацією і інтеграцією внутрішніх переселенців, учасників АТО, "соціальних сиріт", забезпечення їх соціально-культурної інтеграції в місцеве суспільство – Франковий край).

Наші Партнери: Дрогобицька районна державна адміністрація, районна рада, регіональне радіомовлення «Франкова земля», ГО «Адвокат».

 Контактна інформація: Асоціація «Нові Горизонти». вул. Трускавецька, 64/1, к.6, а/с 7, м. Дрогобич, 82100, Львівська область. Тел/факс 03244-3-57-62, ел. пошта magliona@ukrpost.ua. Керівник Проекту – Олександр Магльона.

Олександр Магльона, Президент Асоціації «Нові Горизонти»

P.S. Інформація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert. Її зміст є виключною відповідальністю Асоціації «Нові Горизонти», і ні в якому разі не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

 

Уряд послаблює тиск контролюючих органів

Уряд продовжує дерегуляційну реформу. Вчора, 24 травня, Кабінет Міністрів України схвалив черговий пакет проектів нормативних актів, які зменшують надмірний тиск на бізнес з боку держави, встановлюють прозорі та зрозумілі стосунки між перевіряючими і підприємцями.

Контролювати контролерів зможе кожний

Уряд планує створити публічну автоматизовану та інтегровану базу перевірок. Завдяки їй кожен зможе промоніторити перевірочну діяльність контролюючих органів, дізнатися про їхні плани щодо проведення ревізій. Не пізніше 15 жовтня всім органам державного нагляду (контролю) необхідно внести відомості щодо запланованих перевірок в нову базу даних. І вже 17 жовтня система автоматично оприлюднюватиме проект плану комплексних заходів державного нагляду. А органи влади, підприємці, представники громадськості і ЗМІ – отримувати таку інформацію безкоштовно. Запуск нової бази даних перевірок підвищить прозорість роботи контролюючих органів та суттєво зменшить корупційні ризики при спілкування держави і суб’єктів підприємницької діяльності.

Перевірок поменшає

Уряд зробив ще один крок для впорядкування перевірочної діяльності. По-перше, контролюючі органи відтепер перевірятимуть бізнес не один за одним, а одночасно (так звані “комплексні перевірки”). По-друге, Уряд сформулював єдиний підхід до визначення допустимої частоти перевірок бізнесу кожним контролюючим органом. Частота планових перевірок залежатиме від ступеню ризику провадження господарської. Також будуть уніфіковані форми актів перевірок. Ці заходи дозволять зменшити кількість перевірок підприємців на 15-30%.

Е-ліцензування стає простішим

Уряд уніфікував процедуру подання документів в електронній формі до органу ліцензування. З набранням чинності відповідної урядової постанови електронні документи (або скан-копії у форматі PDF) зможуть подаватися до органу ліцензування через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи органів ліцензування. Надані в електронній формі документи більше не потрібно дублювати на паперових носіях.

Містобудівну документацію відкрили для загалу

Уряд ухвалив рішення про відкриття публічного доступу до інформації про містобудівну документацію через новий веб-сервіс на сайті Мінрегіону. Це рішення дозволить отримати відповідну інформацію за кілька хвилин та оперативно визначити перспективну територію для інвестування. Зараз, аби зібрати таку інформацію, інвестори витрачають від 2 до 4 місяців та ще й витрачають гроші на задобрення нечистих на руку чиновників. На новому веб-сервісі міститиметься інформація про містобудівну документацію 29,5 тис. населених пунктів.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Оголошення

Запрошуємо на роботу будівельників та робітників з благоустрою. Тел. 096-606-33-68.Создан 25 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником