Трускавецький вісник № 87 (1449) від 29 травня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 87 (1449) від 29 травня 2017 р.

29.05.2017У номері: Фестиваль «Трускавецька Фієста – Санаторій «Карпати»-2017» завершився; Продовження публікації «Стратегічна справа, або Як не платити зарплату»; Виставка в музеї від «Країни Франкіани».

Короткі новини

Додаткових 13 мільйонів для Трускавця

Навчально-виховний комплекс «СЗШ №2-гімназія» виграв проект реконструкції будівлі на 12 млн. гривень від Державного фонду регіонального розвитку. Про це на своїй сторінці в мережі Фейсбук повідомив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, посилаючись на офіційний сайт ДФРР. Окрім цього на території цієї ж школи з коштів ДФРР планується виділити 1,2 млн. гривень на спортивний майданчик, повідомив мер міста-курорту.

«Країна Франкіана» представила в музеї цікаву виставку плакатів Івана Франка

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, в рамках п'ятої літературно-мистецької академії «Країна Франкіана», яка проходить у Дрогобичі, в суботу, 27 травня, у відділі природи та історії музею «Дрогобиччина» відбулась виставка художніх творів випускників Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну  ім. Михайла Бойчука, які були приурочені 160-річниці від дня народження Івана Франка.

Відкрила цю виставку старший науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич. Вона розповіла про зв'язок імені Івана Франка з Дрогобиччиною, це і рідні Нагуєвичі, де він народився, його іменем названі навчальні заклади Дрогобича – середня школа №1 (колишня гімназія) та державний педагогічний університет, при якому діє Інститут Франкознавства, тут встановлені величні пам’ятники Каменяреві, в нас є найбільше вчених-франкознавців.

Перед присутніми на виставці виступили ректор ДДПУ імені Івана Франка Надія Скотна, доцент цього університету, керівник Інституту Франкознавства Євген Пшеничний, які висловили вдячність, що музей кожного року привертає все новими та новими проектами, якими ми розширюємо межі цієї «Країни» – «Країни Франкіани»

У творчій частині заходу учень десятого класу СШ №1 прочитав вірш «Каменярі», а тріо викладачів та студентів музично-педагогічного факультету університету в складі Лілії Кобільник, Галини Токарчук та Марти Мельнарович дебютували з піснями на вірші Івана Франка.

Власна інформація

Пофієстили на славу!

Всеукраїнський фестиваль-конкурс сучасної української пісні «Трускавецька фієста – Санаторій «Карпати» ввійшов у п’ятірку наймасовіших фестивалів України! Про це повідомила завідувачка редакції культурологічних передач Українського радіо, ведуча програм «А ми до вас в ранковий час», «Найкращі пісні минулого століття», «Мистецька афіша» «Від суботи до суботи», «Вечірній клуб актриси Лариси», Заслужена артистка України Лариса Недін.

Це визнання, але в цьому факті немає нічого дивного. Ще минулого року, коли генеральний директор Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» Лев Грицак виступив з ініціативою запровадження нового фестивалю, який би популяризував сучасну українську пісню, на Фієсту завітала рекордна для Трускавця кількість учасників та глядачів. А про 2017 рік і говорити не доводиться – тільки учасників близько 800, а скільки глядачів побачило виступи – не порахуєш!

Гран-прі фестивалю за хореографію отримав зведений колектив з Дрогобича у складі ансамблів «Viva» та «Радість». Гран-прі були відзначені і виконавці-солісти, а також колектив «Підгір`я» зі Львова. Нагороди фестивалю роз`їхалися на Київщину та Івано-Франківщину, у Тернопілля та Запоріжжя, словом, всюди, де плекають та шанують українську пісню.

Добре продумана програма фестивалю дозволила кожному знайти в ньому щось своє. Діти малювали малюнки для воїнів, майстри вчили виготовляти кольорові свічки, а любителі техніки любувалися ретромашинами та фотографувалися на їх фоні. Варився куліш, і був він особливо смачним ще й тому, що готували та роздавали його воїни АТО під проводом Леоніда Федевича. Під час Гала-концерту членів журі та майстрів мистецтв кожен міг докластися до нашої майбутньої перемоги, вкинувши символічну лепту у скриньку допомоги для воїнів. А співати та танцювати кожен міг скільки душі забаглося…

Народне гуляння – це спосіб об`єднати людей, вселити віру в краще, дати надію і запалити вогник радості в очах. Часто ці очі сумні, бо війна, бо хвороба, бо мало грошей, бо щоденні проблеми. Посмішки та оплески стареньких одиноких людей та хворих на ДЦП дітей – це було на Фієсті! Діти, які бігали, стрибали, веселилися, і їхні щасливі батьки – це було на Фієсті! Відпочивальники з Азербайджану, Польщі, Молдови, Узбекистану, Німеччини та інших країн, які захоплювалися українською піснею та вмінням радіти – це теж було на Фієсті! Як і непідробна щирість, бажання добра, миру, всього най-найкращого. А крім цього була ще й чудова погода, яку подарувало небо у ці два дні. Та й не завжди побачиш разом і послухаєш безкоштовно знаних Віктора Павліка, Миколу Свидюка, Олега Шака, Олександра Василенка, Тетяну Доканіну, Катерину Станжицьку та інших зірок української естради. Весь народ підспівував, коли звучали «Шикидим», «Доню моя, доню», «Зелен клен», «Я піду в далекі гори» та інші культові пісні.

Свято вдалося на славу – це відзначають і трускавчани, і гості курорту. Якщо описувати певні негативні моменти, то вони були теж. Співпадіння в часі двох фестивалів, співпадіння різних заходів, невдоволення тих, хто очікував чогось гіршого, хто не може спокійно спостерігати, коли у Трускавці все добре. Так, для них це негатив, вони зі шкіри пнуться, щоб щось було не так. Але не вдалося їм зіпсувати свято, охорону Фієсти взяли на себе АТОвці, а заклики до ігнорування не отримали підтримки серед простих трускавчан та жителів сусідніх міст.

Вечір неділі. По-літньому гаряче сонце потихеньку скочується за обрій і немов махає ручкою, кажучи всім «До побачення!». Останні акорди Гала-концерту «Трускавецької фієсти-2017» зависають у цвіті каштанів, губляться між трояндами, нахиляються до перших крапельок вечірньої роси. Набігані діти сонно хитають голівками, наспівані і щасливі батьки та дідусі спацерують вулицями нашого прекрасного курорту до своїх домівок, а відпочивальники з усіх-усюд вечеряють та обговорюють побачене.

Сторінки календаря невпинно відлітають у пориві часу, і Фієста-2017 вже стала історією. Красивою, яскравою, виразною сторінкою в святкуванні 190-ліття курорту. Нехай таких сторінок у житті Трускавця буде чим побільше!

Володимир Ключак

До теми. Фієста, день перший

ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс сучасної української пісні «Трускавецька фієста – Санаторій «Карпати»-2017» триває у нашому місті-курорті. 27 травня проходили конкурсні прослуховування учасників фестивалю, які завітали до Трускавця з усіх куточків України. Професійне журі, до складу якого входить кілька народних артистів України та ряд заслужених артистів України і заслужених діячів естрадного мистецтва України, визначається з нагородами.

Окремі кращі виконавці вже виступили перед жителями Трускавця та гостями курорту під час символічного відкриття фестивалю на центральній сцені міста. Практично всі пісні були українською мовою, виняток становила хіба що пісня Джамали «1944», з якою вона перемогла на Євробаченні-2016. Заспівав її юний виконавець з міста Дрогобича.

Окрім відомих українських хітів зі сцени лунали і нові твори, які можуть стати хітами в майбутньому. Такою, зокрема, є пісня «Заграва», котру виконала Зоряна Галас зі Збаражчини.

На фестиваль завітало близько 800 осіб-учасників (у тому числі хорові та хореографічні колективи). Про це під час прес-конференції, яка проходила 27 травня в конференц-залі готельно-курортного комплексу «Карпати», повідомив голова журі, Заслужений діяч естрадних мистецтв України Віктор Герасимов. Метою фестивалю є популяризація сучасної української пісні та збереження нашої пісенної спадщини, зазначив під час прес-конференції генеральний директор ГКК «Карпати», головний меценат фестивалю Лев Грицак.

Тригодинне свято подарували «Карпати» Трускавцю в суботу, 27 травня. Велике зацікавлення та ажіотаж викликала виставка автомобілів та мотоциклів у стилі ретро. Біля залізних коней та всередині них мали можливість сфотографуватися всі бажаючі. Причому абсолютно безкоштовно! Треба було бачити радість дітей! Та не тільки діти тішилися, загорялися очі навіть у тих, хто в повсякденному житті далекий від техніки…

Тисячі фото в соціальних мережах на фоні центральної площі Трускавця з означенням локації нашого курорту є непрямою рекламою, додатковою промоцією, визнанням привабливості відпочинку тут. Подібно як і фотографії з Віктором Павліком, Миколою Свидюком, Олегом Шаком та іншими народними та заслуженими артистами України, котрі брали участь у вечірньому концерті та залюбки фотографувалися з гостями оздоровниці. До речі, сфотографуватися з улюбленими співаками можна і в «Карпатах» чи біля оздоровниці, що залюбки роблять гості.

Фестиваль, який другий рік поспіль проводить готельно-курортний комплекс «Карпати» в особі його генерального директора Лева Ярославовича Грицака, проходив під патронатом мера міста-курорту Андрій Кульчинського. Окрім двох вищезазначених осіб всіх гостей фестивалю зі сцени вітали також представники різних політичних сил – голова Трускавецької міської організації партії «ВО «Батьківщина» Руслан Крамар, голова ТМО партії «УКРОП», голова однойменної фракції в Трускавецькій міській раді Зоряна Домбровська та очільник фракції партії «Самопоміч» в ТМР Олег Карпин.

28 травня свято продовжилося. ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс сучасної української пісні «Трускавецька фієста – Санаторій «Карпати»-2017» з раннього ранку до полудня проходив у форматі подальшого прослуховування виконавців в концертному залі ГКК «Карпати». Послухати виступи та впевнитися у справедливому оцінюванні членів журі міг кожен бажаючий.

А тим часом в ландшафтному парку «Підгір`я» готувалися до початку майстер-класів, Куліш-фесту та Гала-концерту. О 15.00 розпочався Куліш-фест, про який вже добре знають як місцеві мешканці, так і гості-відпочивальники. Куліш, який вариться на вогнищі перед твоїми очима і до якого ти можеш покраяти цибульки чи додати солі (з милостивої ласки кухаря), смакує неперевершено. А якщо куштуєш його на свіжому повітрі під час прекрасної погоди та в хорошій компанії приятелів, то цей смак не забудеш ніколи!

Активність гості могли проявити в майстер-класі, «змотавши» собі ляльку-мотанку – оберег та код нації. Можна було оглянути міні-зоопарк, спробувати порахувати, скільки ж екзотичних дерев, кущів та рослин є на території парку «Підгір`я», або ж вмоститися на лавку чи й на травичку і послухати переможців ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сучасної української пісні «Трускавецька фієста – Санаторій «Карпати»-2017». Гала-концерт фестивалю розпочався після церемонії нагородження.

Володимир Ключак

Стратегічна справа, або Як не платити зарплату

Розділ 2

Як я вже писала в першому розділі (https://protruskavets.org.ua/stratehichna-sprava-abo-yak-ne-platyty-zarplatu/), на кінець літа 2016 року склалися форс-мажорні обставини щодо реалізації проекту по реконструкції URBAN-бібліотеки, і нас попередили: якщо у вересні ми не почнемо ремонт, то гроші повертаються в Мінрегіон. Потрібно терміново було приймати якісь рішення.

Тож 2 вересня 2016 р. в п’ятницю (п’ятниця в нашій бібліотеці це завжди вихідний день) мені в другій половині дня зателефонували представники генпідрядника, які повинні були виконувати ремонтні роботи в приміщенні бібліотеки. Вони повідомили про намір оглянути того ж дня приміщення бібліотеки та попросили прийти відкрити бібліотеку. До вечора 2 вересня 2016 року ми з представниками генпідрядника оглядали приміщення бібліотеки, радились та обговорювали етапи і почерговість майбутнього ремонту. Про цю зустріч я написала службову записку на ім’я директора Трускавецької МЦБС Марковецької Н.В., в якій повідомила про заплановане проведення ремонтних робіт та просила надати дозвіл на їх виконання і на тимчасове припинення обслуговування читачів бібліотеки з 5 вересня 2016 року для того, щоб була можливість звільнити зали обслуговування від книг та меблів. Адже всі приміщення бібліотеки були заставлені стелажами з книгами та іншими меблями. Нічого надзвичайного, адже у повноваженнях директора бібліотек міста є видавати подібні накази у зв’язку з проведенням внутрішніх робіт у бібліотеці, наприклад, при перевірці фонду раз на п’ять років у бібліотеці до двох тижнів припиняється обслуговування читачів. А тут перший раз за сорок років реконструкція всієї бібліотеки…

Оскільки, як було вказано вище, 2 вересня 2016 року був вихідним днем в бібліотеці, ще й кінець дня, то ввечері 02.09.2016 року свою службову записку я залишила на робочому столі в бібліотеці незареєстрованою, без вхідного номера, про що телефоном повідомила директора Трускавецької МЦБС Марковецьку Н.В. А оскільки 03 вересня я була запрошена на Форум партнерства, то на наступний день, зранку, у суботу, поїхала до Львова, а пані Марковецька прийшла до бібліотеки і забрала мою службову записку. Але згодом на моїй службовій записці, яку Марковецька Н.В. забрала у суботу 03 вересня 2016р. і яка була адресована їй, директору Трускавецької МЦБС, появляється чомусь вхідний номер відділу культури №204 від 02.09.2016 р.

Хто собі уявляє, що таке ремонт у бібліотеці? Якщо вважати, що в середньому книга важить 300 грам, то 25 тис. примірників книг фонду бібліотеки – це приблизно 7-8 тон літератури, а то і більше, плюс стелажі, столи, крісла. Це все потрібно було підготовити до ремонту, повністю звільнивши зали. Тому книги потрібно було не лише зняти із стелажів, але зв’язати у посилки, дотримуючись певної систематизації і класифікації, і в певній послідовності переносити із залу в зал, складаючи у великі купи. Стелажі повністю всі потрібно було розібрати. Частину ми передали у інші організації, частину списали, про що у двадцятих числах вересня 2016 р. мною були складені відповідні акти. Цим ми, двоє маленьких жіночок-бібліотекарів, із 5 вересня і зайнялись, бо одна працівниця була на той час у відпустці, а одна перевелася в іншу бібліотеку. На поміч ми кликали і наших трускавчан-волонтерів, і просили помочі в колег з центральної бібліотеки, і в комунальних підприємств міста.

Але виникла ще одна важлива перепона. Виявилось, що до цього часу від квітня 2016 р., відділом культури не виготовлено Декларацію про початок виконання будівельних робіт по проекту «Перша URBAN бібліотека по вул. Бориславській, 36 в м. Трускавці Львівської області (реконструкція)». Зверніть увагу, сторінка 2-га Декларації, що Наказ завідувача відділу культури Трускавецької міської ради за №26-р був написаний ще 8 квітня 2016 р. і за пів року п. Татомир не знайшла часу виготовити цей дозвільний документ, чи може взагалі не хотіла, всіляко затягуючи час із документацією.

8 вересня я поїхала до Львова і вияснилось, що в тій декларації, яку вони подали, допущено ряд помилок, тому дозволу не дають. Я швидко, 8 вересня, вернулася назад, показала роз’яснення, які треба зробити виправлення, і на другий день, 9 вересня, поїхала до Львова (їхала службова машина з міської ради, було місце, то взяли і мене). Зазначу, що 9 вересня 2016 р. це п’ятниця, це був мій вихідний день, але я з тим не рахувалася і у свій вихідний день я поїхала до Львова, повезла Декларацію, і відрядження мені не оформляли.

Коли я 9 вересня 2016 р. привезла цей документ у Львів у Дозвільний центр, мені підказали, що є дуже суттєва помилка, через яку нам знову можуть відмовити. Невірно вказаний код ЄДРПОУ, пропущено одну цифру. Тоді я попросила чорну ручку і своєю рукою дописала акуратно нулик. А на другій сторінці не вказано було індекс в поштовій адресі Генпідрядника, і я дописала його.

Коли у п’ятницю 16 вересня, стало відомо, що Декларацію про початок виконання будівельних робіт нам все ж надано і майстри можуть починати повномасштабний ремонт, тоді на світ електронною поштою 16 вересня о 15 год. 18 хв. появляється перший варіант наказу №54-р. від 02.09.2016р.

Збіг? Випадковість? Не думаю. Чи це була помста, що проект все ж запущено і URBAN-бібліотеці бути? Бо що заважало п. Татомир оприлюднити цей наказ раніше, а не тримати в таємниці два тижні? Але потім побачили, що трохи наробили дурниць і 19.09.2016 р., в понеділок, пробували його переписати, внесли зміни і 16 год. 06 хв. електронною поштою надсилають другий варіант наказу №54-р від 02.09.2016р.

Так мені вирішили помститися за реалізацію цього проекту.

 Отож, як бачите в другому варіанті Наказу 54-р, нібито від 02.09.2016 р., вже появляється посилання на якийсь Акт №1 про простій у бібліотеці-філії №1 від 02.09.2016 р. 15 год. 03 хв.

І встановлюють факт простою, якого ще не було і бути не могло по своїй природі.

 Тобто, якщо вірити, що цей акт був складений саме 02.09.2016 р., у п’ятницю, у звичайний вихідний день бібліотеки, то виходить так, що троє посадовців Борик Ю.О., Марковецька Н. В. та Волчанська Я.М. з якогось дива, не повідомивши мене, пішли до бібліотеки «цілувати клямку»? Зверніть увагу, вже в акті 02 вересня вони посилаються на мою службову записку, яку я, в ту годину, ще навіть не писала, і яку Марковецька Н.В. забере лишень на наступний день, у суботу. Дуже цікаво у відділі культури Трускавецької міської ради переміщаються документи у просторі і часі.

Чи, може, брехня породжує брехню?

І цікаво, чому посилання на цей акт не було у першому варіанті наказу №54-р від 02.09.2016 р., що появляється 16 вересня, а лише посилання знову-таки на мою службову записку, де я прошу дозволу тимчасово припинити обслуговування користувачів, і яка у відділ культури могла потрапити щонайскоріше,у понеділок 05 вересня 2016 р.?

І саме на тому другому варіанті наказу №54-р від 02.09.2016 р. Грицило Г. ставить свій підпис, що нібито ознайомлена 16.09.2016 р., тим самим дозволяючи себе втягнути у ту брехню. Якщо наказ 54-р був написаний 02.09.2016 р., то чому раніше він не давався на ознайомлення Н. Марковецькій, ще до відпустки?

 А я зранку, 19 вересня, у понеділок, знову поїхала до Львова забирати ті дозвільні документи. І саме тоді, будучи в дорозі, мені подзвонила Галина Грицило, яка на той час виконувала обов’язки директора МЦБС, бо Марковецька Н.В. з 13.09.2016 по 26.09.2016 р. знаходилась у відпустці, і вперше мене повідомила телефоном, що на електронну пошту прийшов Наказ № 54-р від 02.09.2016р.

І по сьогоднішній день пані Татомир не може пояснити хто ж тоді мав займатися реалізацією проекту, якщо я на час дії того наказу (другий варіант) не повинна була виходити на роботу?

От така мстивість! Чи дурість?

А тепер найцікавіше, шановні депутати, зверніть увагу на сам бланк Наказу.

Герб України, а нижче Трускавецька міська рада виявляється уже видає Накази, а уповноважений нею відділ, тобто відділ культури, підписує?

Чи має бути навпаки, Відділ культури Трускавецької міської ради?

Що скажуть на те незалежні юристи? Бо, як стверджує пані Татомир на суді, саме юридичний відділ ТМР нарадив її видати такий наказ і консультував роблячи зміни 19 вересня 2016 р. у наказі закрити бібліотеку-філію №1 по вул. Бориславській, 36. Але в посадових обов’язках завідувача відділу культури і близько нема таких повноважень.

Тобто, пані Татомир перевищила свої посадові обов’язки, скориставшись посадовим становищем, використала гербовий бланк Трускавецької міської ради, одноосібно закриває бюджетну установу. Отак, шановні депутати, у вас під носом, від вашого імені, приймаються такі рішення, а ви ні сном, ні духом нічого не відаєте!

23 вересня 2016 р. я пишу листа на ім’я міського голови Андрія Кульчинського. Андрій Богданович вважає це якимось непорозумінням і обіцяє розібратися. Проходить час, дій ніяких не відбувається.

12 жовтня 2016 р. я подаю листа Голові депутатської постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ п. Грабовському С.М. Засідає депутатська комісія і виносять рішення провести службове розслідування. Але чи було те розслідування, і які його результати, мені так і не повідомили.

Тоді я 18 листопада 2016 р. подала до Трускавецького міського суду Львівської обл. позовну заяву про скасування наказу та стягнення недоплаченого заробітку. І тоді почалося...

Здавалося, на перший погляд досить проста справа: скасувати Наказ і все стає на свої місця. Але ж ні, пані Татомир готує захист. І як каже адвокат Анатолій Мацей, маючи великий досвід ведення резонансних справ, саме такими діями чиновники все більше накликають на свою голову проблеми, коли проста цивільна справа може перерости в кримінальну.

Мова йде не лише про те, що за даний період мені виплачено 2/3 ставки, але і те, що пані Татомир своїм наказом скасовує на місяць дію Постанов Кабінету Міністрів України про доплати бібліотечним працівникам. Постанова КМУ №84 від 22.01.2005р https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/84-2005-п про вислугу років, та надбавка у розмірі 50% від окладу за особливі умови роботи, що гарантовано Постановою КМУ №1073 від 30.09.2009р https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1073-2009-п.

Чи я може не працювала той місяць на бібліотечній посаді?

Про те, що таке адміністративний тиск, підступність і змова, далі буде.

Далі буде ще цікавіше і буде кіно…

Віра Савка, завідувач URBAN-бібліотеки м. ТрускавцяСоздан 29 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником