Трускавецький вісник № 88 (1450) від 30 травня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 88 (1450) від 30 травня 2017 р.

30.05.2017У номері: Презентація книги Віктора Винника; Короткі новини регіону; Інформує ГУ Держпраці; Чий сайт; Курортний вісник.

Короткі новини

Директором історико-культурного заповідника "Нагуєвичі" став Богдан Лазорак

Сьогодні, 30 травня, Львівська обласна рада затвердила кандидата історичних наук, доцента кафедри давньої історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдана Лазорака переможцем конкурсу на посаду директора комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація історико-культурного заповідника «Нагуєвичі». Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради. За це рішення проголосувало 60 депутатів.

Попередньо Богдан Лазорак пройшов відкритий конкурсний відбір, після чого члени комісії рекомендували його кандидатуру на затвердження депутатам обласної ради.

Власна інформація

У Дрогобичі 15-річний хлопець причетний до пограбування пенсіонера

В Дрогобицький відділ поліції 28 травня звернулася 42-річна місцева жителька. Жінка повідомила, що близько восьмої вечора у дворику невідомий, підійшовши ззаду, повалив на землю її батька, 70-річного мешканця Дрогобича, і відібрав у нього годинник та мобільний телефон «Нокіа». Правоохоронці встановили особу зловмисника. Ним виявився 15-річний місцевий хлопець. Поліцейські перевіряють причетність зловмисника до скоєння інших злочинів.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.186 (грабіж) КК України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – до чотирьох років позбавлення волі. Проводиться досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Понад 400 потребуючих дітей з’їдуться до Трускавця на свято

Уже другий рік поспіль Всеукраїнський соціальний проект «Сімейні Вікенди» та Розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар» спільно влаштовують масштабні святкування для найменших жителів Львівської області, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Грандіозні святкування з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей відбудуться 1 червня у Трускавці на майданчику перед дельфінарієм. Це буде благодійне свято, на яке запрошено понад 400 незахищених дітей зі всієї Львівської області, що так потребують нашої уваги та турботи. Зокрема, керівництво дельфінарію «Оскар» запросило на свято дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, інтернат-вихованців, якими займаються Волонтерський рух, Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла та Трускавецька міська рада. Запрошено проблемних та вуличних дітлахів із єдиного діючого в області Притулку для дітей Служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації. А також нащадків бійців і загиблих в АТО, дітей Героїв Небесної Сотні, якими опікується мегапроект «Мій тато захищає Україну».

На діток чекатиме весела розважальна програма: інтерактивна лекція про морських тварин, святковий концерт, веселі аніматори, феї Winx, цікаві ігри, оригінальні майстер-класи, конкурси, розіграші, призи, багато чудових подарунків та солодощів від головних партнерів свята – кондитерської фабрики «Ярич» і ТМ «Ласунка», ну і звісно від самого дельфінарію. Після такої насиченої програми на цих 400 дітей чекатиме ще й феєричне шоу з чорноморськими дельфінами та морськими котиками, яке вони переглянуть на безкоштовній основі.

Принагідно організатори заходу запрошують усіх бажаючих дорослих та малих приєднатися до благодійного свята і таким чином підтримати потребуючих дітей, розважитися разом із ними, подарувати їм свої посмішки, тепло і любов. Варто зазначити, що розважальна програма для дітей відбуватиметься перед кожною шоу-виставою з дельфінами – о 10.30 та 14.30. Самі шоу з морськими тваринами відбудуться о 12.00 та 16.00.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

На Львівщині стартував пілотний проект Міжнародної організації праці

Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня – серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Львівській області.

Пілотна інспекційна кампанія проводиться з тим, щоб поширити діяльність Держпраці ( в частині інспекції праці) на неформальну економіку. Ця робота здійснюватиметься на основі співпраці з іншими органами державної влади та соціальними партнерами.

Основною метою проекту є не лише виявлення фактів неофіційного працевлаштування, але й з’ясування причин, які його зумовлюють. Насамперед, Головним управлінням Держпраці у Львівській області проводитиметься інформаційна складова Пілотної інспекційної кампанії, яка передбачає роз’яснювальну роботу щодо інформування роботодавців, працівників та інших груп населення про намір проведення інспекційної кампанії та виділення певного часу на те, щоб роботодавці та працівники оформили належним чином трудові відносини.

Про семінари та інші заходи, які відбудуться в межах інформаційної кампанії, повідомлятиметься на сайті ГУ Держпраці у Львівській області.

Також реалізовуватиметься інспекційний блок, в межах якого проводитимуться інспекційні відвідування підприємств галузі будівництва та сфери торгівлі з метою виявлення фактів незадекларованої праці. Для інспектувань було обрано саме такі галузі, оскільки, як показали дослідження, на Львівщині переважає нелегальна зайнятість саме у будівництві та у сфері торгівлі.

До слова, інспекційні відвідування здійснюватимуться відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017. № 295 та набув чинності 16.05.2017.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції ГУ Держпраці у Львівській області

Зняття мораторію створить стимули для інвестування в довгострокові проекти та перерозподілить маржу в АПК на користь громадян-власників землі

Скасування мораторію та відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні дозволить збалансувати інтереси сільгоспвиробників різного масштабу, в той час як в поточній аграрній моделі сформувались викривлення на користь агрохолдингів.

Про це під час дискусії в ході круглого столу на тему: "Чи здатен земельний ринок посприяти істотному збільшенню кількості та економічному зміцненню фермерських господарств?" заявив Борис Кушнірук – голова експертно-аналітичної ради Всеукраїнського аналітичного центру. «Через низьку орендну плату зараз виграють агровиробники, але програють селяни, які недоотримують значну частину доходів», - сказав експерт. Відкриття ринку землі стимулює збільшення ціни на земельні ділянки, що в свою чергу стимулюватиме підвищення орендної плати яка зараз знаходиться на неспівставно низькому рівні в порівнянні з маржинальністю агровиробництва.

На його думку, в моделі великої аграрної держави має бути змішана система, яка поєднує великі аграрні холдинги, орієнтовані на експорт та невеликих фермерських господарств по 200-500 га, які б зосередились на виробництві продукції з більшим рівнем доданої вартості, зокрема, органіці чи садівництві. «Ці напрямки потребують значно більших інвестицій у землю тому для цієї категорії – дрібних виробників запровадження ринку землі має бути серйозним стимулом»,- підкреслив він.

Дмитро Яблоновський, експерт Центру економічної стратегії також погоджується, що навіть довгостроковий договір оренди не гарантує збереження інвестицій. «Тому зараз вирощувати складні культури, саджати сад не завжди є стимули», - відзначив він. Також на його думку відкриття ринку землі завдяки появі в АПК твердої застави дозволить розширити можливості кредитування. «Ті, хто обробляє, зможуть купити додаткову техніку, та, що дуже важливо, інвестувати в переробку, що дозволить створювати продукцію з більшою доданою вартістю», – сказав він.

Анатолій Мірошниченко, експерт Reforms UA підкреслює, що розвиток дрібного та середнього фермерства є найкращим сценарієм для держави та суспільства як із екологічних міркувань, так і з точки зору соціальної структури села. На його думку, поступове скорочення фермерських господарств, тенденція до якого сформувалась на початку нульових, обумовлена перш за все відсутністю ринку землі. «Нинішня роль фермерів у сільгоспвиробництві і житті країни загалом не може влаштовувати. Це шлях в нікуди, до вимирання села, що ми зараз і спостерігаємо. Відродження і збереження села пов’язане із фермерством, а, отже, із ринком земель і скасуванням мораторію», - підкреслив він.

На думку Павла Кулинича, старшого юридичного радника з питань земельної політики. проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», мораторій на продаж земель сільгосппризначення однозначно можна кваліфікувати як мораторій на розвиток фермерських господарств, передовсім – сімейного фермерства.

Український освітній центр реформ

Нам ще рано жити спогадами

Коли ми кажемо «дев’яності», то переважно маємо на увазі щось недобре: розгул бандитизму, рекет, галопуючу інфляцію, важкі роки становлення незалежності України. Але для когось це була молодість, а молодість, як всім відомо, є найкращою порою життя.

Співак, фронтмен популярного українського гурту «МЕРІ» Віктор Винник 1990-ті теж асоціює з юністю. І про той час він написав книгу «90/60/90» (інша назва «Без імен»), презентація якої проходить українськими містами.

Трускавець став третім містом (після Києва та Львова), де відбулася презентація книги Віктора Винника. У камерній обстановці та затишній атмосфері УРБАН-бібліотеки трускавчани та мешканці сусідніх міст більше години часу насолоджувалися спілкуванням зі знаменитим земляком. Вірніше, насолоджувалися слуханням його спогадів та роздумів, близьких по духу абсолютній більшості присутніх.

Віктор Винник пригадав те, що слухалося та співалося в 1990-х – групу «Ненсі» (пісня «Дым сигарет с ментолом»), Тетяну Буланову, Олега Газманова, Міхаіла Шуфутинського, згадав про мега-популярні тоді танці Ламбаду та Макарену, про популярність Юрка Юрченка, а також про феноменальне для української естради та й української пісні в цілому явище, яким був проект «Територія А» з Анжелікою Рудницькою. Він не просто пригадував, а брав акорди і співав – гарним, чистим, звучним голосом, який приніс йому таку шалену популярність.

Книга «90/60/90» обсягом 236 сторінок складається з трьох частин – вступного слова журналіста та письменника Степана Грицюка, власне самих спогадів, які займають майже півтори сотні сторінок, та текстів пісень.

Співак довго йшов до цієї книги, але її появу на цей світ пришвидшило кілька речей. Перше – настирливе прохання «дівчинки Юлі», друге – враження від прочитаної книги Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна) «Я, «Побєда» і Берлін», третє – знайомство з уродженцем Трускавця Романом Лапудою, який спільно з дружиною та друзями допомогли писані Віктором Винником тексти скомпонувати в цілість. А були це тексти, найчастіше писані в подорожах, на гастролях. Як зізнається сам Віктор Винник, найбільше текстів ним було написано в електричці «Львів – Трускавець».

Автор зачитав уривок з книги про випускний у школі та зустріч сходу сонця, визнав свій гріх перед бібліотекою (інколи вирізав із журналів постери рок-зірок), про своє покоління пожартував, що це «модель легкої промисловості 70-х: корпус міцний, але операційна система слабка».

Але крім гумору були і надзвичайно серйозні речі. Так, важко не погодитися з Віктором Винником, що «українська література в гіршому стані, ніж українська музика, а музика в стані жахливому». Співак підтримує ідею квот на українське і має своє бачення, як це максимально використати з користю для України. Він влучно зауважує, що в нас на речі часто дивляться виключно «зі своєї дзвіниці», а це явно неправильно. Говорилося і про відсутність української воєнно-патріотичної лірики (якщо не брати до уваги пісні УСС та УПА), тому на Сході України ворожі табори часто співають одні й ті ж пісні – московську воєнно-патріотичну лірику.

Щодо свого твору, то Віктор Винник не плекає ілюзій, що ввірветься з ним в українську літературу і витіснить Андруховича чи Ліну Костенко. Але й такі нішеві книги мають бути. А свідченням того, що автор має рацію, є хоча б той факт, що перший наклад у 300 примірників розійшовся миттєво.

- Читати треба, це не боляче. Думати треба, це не боляче. Це робить нас кращими, - ніби жартома, але з глибоким філософським підтекстом каже Віктор Винник. Його слова про сучасний світ еклектики та фаст-фуду нагадали лютневу зустріч в УРБАН-бібліотеці з письменницею Галиною Пагутяк, котра говорила про те саме. А словосполучення «ворожа література» яскраво продемонструвало його справжній, а не «вишиватницький» патріотизм.

Молодий попри свої 40, засмаглий, спортивної статури, без комплексів, у джинсових шортах та з гітарою – постать Віктора Винника принесла дух свіжості, юності та неповторного шарму у стіни УРБАН-бібліотеки. І хоча на зустріч зі співаком та автором книги прийшли все-таки різні люди (журналісти, члени асоціації інвалідів, підлітки, ровесники Віктора та ті, кому за 50), але цікаво було всім. Спогади, пісні, жарти, розмови про серйозне – година промайнула швидко. Та підсумком творчого вечора Віктора Винника став месидж, що спогади – це добре, але жити тільки ними нам ще явно зарано. 100%!

А вже завтра, 31 травня, наш земляк зустрічатиметься з дрогобичанами – у міській бібліотеці імені В. Чорновола (поч. о 17.00). Так що хто не потрапив на зустріч з Віктором Винником в УРБАН-бібліотеці, той ще має шанс виправитися.

Володимир Ключак, фото автора та Ярослава Барана

Чий сайт?

Нещодавно в Інтернеті чисто випадково натрапив на новий трускавецький сайт. Випадковість полягала в тому, що на запит «Трускавецький інформаційний центр» (стосовно діяльності комунального підприємства Трускавецької міської ради, яке зараз очолює депутат ТМР Віра Сазонова) пошукова мережа показала якийсь новий ресурс під назвою «Трускавецький інформаційний сайт». Трапилося це 22 травня, тоді ж одна стаття з цього сайту (інтерв’ю з колишнім головою міста Болеславом Денисовичем Петровським) була розміщена з відповідним посиланням і на «Трускавецькому віснику». Щоправда, тоді на сайті красувалася назва «Цікавий Трускавець», яку зараз чомусь змінили на «Трускавецький інформаційний сайт». Шкода, бо назва «Цікавий Трускавець» є явно кращою.

Буквально вчора, 29 травня, кілька людей звернулися до мене із запитанням, чий це сайт і чи маю до нього відношення я особисто. Причиною цього вочевидь стали мої публікації про фестиваль-конкурс «Трускавецька Фієста». Тут відразу слід розставити всі крапки над «і» та зазначити, що інформаційним відділом готельно-курортного комплексу «Карпати» готувався та розсилався прес-реліз на адресу кількох друкованих видань, редакцій радіомовлення та Інтернет-сайтів. Тому приписувати мою дотичність до цього сайту тільки тому, що на ньому розміщений підготовлений мною прес-реліз, є явно недоречно.

Зрештою, на сайті є вказано і прізвище людини, котра розміщує більшість публікацій. Це кореспондентка трускавецького проводового радіо, талановита дівчина (переможниця ряду пісенних фестивалів) Наталія Бегін. Можливо, це її особистий проект, а можливо вона просто наповнює цей сайт, який є у власності невідомих нам осіб.

Насторожує те, що на сайті є один не надто грамотний допис від якогось Андрія Андрієнка, який претендує на аналітику, принаймні пробує шукати себе в журналістиці. Оскільки в середовищі трускавецьких та дрогобицьких журналістів людини з таким прізвищем немає, то стає зрозуміло, що це хтось вирішив писати що йому заманеться під таким псевдонімом. Буде прикро, якщо власники сайту не припинять таку ганебну практику, адже тоді нормальний сайт може перетворитися у такі собі «Джерела Трускавця» №2, тобто в гидотну клоаку бруду, брехні та перекручень.

І тут ми підходимо до цікавого моменту – а хто ж власне стоїть за цим сайтом? Якщо Лев Грицак, то стоїть питання: навіщо йому ще один інформаційний ресурс, якщо він контролює газету «Франкова криниця Підгір`я» та завжди має можливість висловити свою думку на сторінках деяких інших регіональних газет та ряду Інтернет-ресурсів?

Можливо, за сайтом стоїть чинний міський голова Трускавця Андрій Кульчинський? У нього теж були амбіції мати свої власні ЗМІ, досить лише пригадати Інтернет-проект «Трускавець-2012», або ж як красувалися його фото у газеті «Територія Слова», де в певний час підпрацьовувала на виборах теперішня редакторка «Джерел Трускавця» Ольга Куц та піарила Андрія Богдановича по повній програмі. Відхилимося від основної теми – це був 2010 рік, а згодом, у 2012, ця ж Ольга Куц піарила по повній і по чорній Ігоря Куруса, кандидата в депутати Верховної Ради України. Не пройшло і двох років, як та ж «журналістка» почала обливати Ігоря Куруса брудом, як, зрештою, і Андрія Кульчинського.

На користь гіпотези, що «Трускавецький інформаційний сайт» (чи «Цікавий Трускавець» – навіть не знаємо, як цей сайт називати) може бути під контролем Андрія Кульчинського може свідчити не лише той факт, що Наталія Бегін працює в комунальному підприємстві (міське радіо), але й палкий захист мера зі сторони вищезгаданого Андрія Андрієнка. Після детального прочитання його статті на тему сміття в нас виникли певні думки щодо того, хто ж може бути тим «Андрієнком».

Ну і є ще третій варіант – сайт може бути контрольований трускавецьким «Народним контролем», про що свідчить наявність на ньому відеорепортажів Агенції журналістських розслідувань «Трускавець Онлайн». Наскільки відомо з відкритих джерел, за «Онлайном» стоять два депутати Трускавецької міської ради від ГР «Народний контроль»: Руслан Цехмейстер та Святослав Грабовський. А оскільки час від часу репортажі «Трускавець Онлайну» проводить згадувана вище журналістка Наталія Бегін, то не виключено, що цей новий сайт створився спеціально під наступні вибори, до яких він ще має час «розкрутитися». Знаючи потенціал та наполегливість Руслана Цехмейстера можна не сумніватися, що новий сайт він розкрутить як слід.

Четвертого варіанту хто ж контролює цей сайт ми не бачимо. Або Лев Грицак, або Андрій Кульчинський, або Руслан Цехмейстер. Правда, для складення мозаїки ще явно бракує всіх пазлів. Оскільки сайт почав функціонувати з 10 травня цього року (дата першої публікації), то даних ще явно замало, щоб зробити остаточні висновки та дати чіткі відповіді на запитання: чий сайт, для чого він створюється, хто його оплачує і чого чекати від дописів на ньому? Сподіваємося, що «Трускавецький інформаційний сайт» («Цікавий Трускавець») відповідатиме своїй назві та подаватиме трускавчанам та гостям курорту цікаву інформацію. Але як воно буде насправді – побачимо…

Володимир Ключак

P.S. Адреса сайту: https://www.intruskavets.com.ua/

Курортный вестник

Приглашаем на День города

В средине июня Трускавец отметит День города, День медицинского работника и 190-летие курорта. Подготовлена программа, в которой нашлось место для фестивалей, развлекательных программ, спортивных состязаний, конференций, концертов, караоке, выступлений театров и других мероприятий.

Празднества пройдут 16-18 июня, в пятницу-воскресенье. В эти дни на гостей ожидает фестиваль симфонических и духовых оркестров и мажореток «Яркая симфония Прикарпатья», выступления театров из Варшавы, Кракова и Львова, караоке возле бювета, концерты с участием групп «Мэри», «Тартак» и Тины Кароль, лазерное шоу и много других интересных аттракций. Приглашаем в Трускавец, будет очень весело и замечательно!

Промо-тур для гостей из Азербайджана и Туркменистана

В Трускавце с ознакомительным визитом побывали представители средств массовой информации и туристических организаций Азербайджана и Туркменистана. Промо-тур организовала авиакомпания Turkish Airlines совместно с управлением развития города Трускавецкого горсовета.

Гости посетили несколько престижных санаторно-оздоровительных учреждений города-курорта. В гостинично-курортном комплексе «Карпаты» с ними встретились генеральный директор здравницы Лев Грицак, главный врач Владимир Цимбрила, заместитель гендиректора по вопросам менеджмента и маркетинга Руслан Пристай и руководитель лечебно-диагностического центра Ярослав Грицак.

Лев Грицак рассказал гостям о курорте Трускавец и его целебных минеральных водах, пригласил на гала-концерты фестиваля «Трускавецкая фиеста». Владимир Цимбрила остановился на диагностических и лечебных процедурах, которые предоставляются в «Карпатах», и провел ознакомительную экскурсию лечебным корпусом. Гости также побывали в спортивно-оздоровительном комплексе, ресторане фуршетного обслуживания «Плай», осмотрели красивую территорию ландшафтного парка «Подгорье» у ГКК «Карпаты».

Гости из Азербайджана и Туркменистана поблагодарили руководство Трускавца за теплый прием и выразили надежу на дальнейшее сотрудничество.

Напомним, что среди иностранных гостей курорта Трускавец отдыхающие из Азербайджана занимают первое место уже несколько лет подряд.

Польская культура в Трускавце

19-21 мая в Трускавце впервые состоялся Фестиваль польской культуры. В город-курорт съехалось более 150 участников из польских уездов, которые расположены у Балтийского моря. Организовала фестиваль польская общественная организация «Конвент сотрудничества Польша – Украина» совместно с Трускавецким горсоветом и ОО «Европейская интеграция Украины».

В течение трех дней на центральной сцене Трускавца звучала польская музыка – народная и современная, танцевали народные коллективы, пели хористы. Гости фестиваля смогли приобрести изделия польских народных мастеров и попробовать блюда польской национальной кухни. В музее истории города была открыта выставка фотографий из города Дравск Поморский, в местном костеле прошли вечера органной музыки, а на стадионе состязались футбольные команды из Трускавца и новых польских партнеров города-курорта. Способствовала замечательной фестивальной атмосфере и погода, которая в эти дни не поскупилась на солнце и тепло.

Золото на фестивале в Римини

18 мая трускавецкий клуб спортивного танца "Yuventa Dance» (руководитель Юрий Задорожный) принял участие в IX Международном танцевальном фестивале в Римини (Италия). На фестивале присутствовали коллективы из Болгарии, Хорватии, Турции, Швеции, Сербии, Венгрии, Литвы и Украины (КСТ "Ювента ДЭНС)".

Участники трускавецкого коллектива исполнили микс-композицию: джайв, ча-ча-ча, рок-н-ролл и самбу. Коллектив из Трускавца завоевал золотую медаль фестиваля.

Держа на сцене фестиваля украинский национальный флаг и выкрикивая "Слава Украине! Героям слава!", наши юные артисты достойно представили город-курорт Трускавец на европейском уровне.

Это уже не первая поездка наших юных танцоров за границу. В планах коллектива, как рассказывает его наставник Юрий Задорожный, поездки на фестивали в Венгрии и Франции, а также участие во всеукраинских соревнованиях, постановка новых композиций европейских и латиноамериканских танцев.

С любовью к Трускавцу

18 мая в Трускавце в музее истории города-курорта открылись выставки фотографий, посвященные прошлому и настоящему нашего города-курорта. Каким был Галицкий край в целом и Трускавец в частности в середине – II половине XIX века, показывает выставка литографий. В частности, на 5 картинах А. Титца видим Трускавец, которого уже нет – старую деревянную церковь Преображения Господня, здание Курортного Правительства времен Австро-Венгрии, фонтаны и сельские хаты на склонах Гошевской горы.

Вторая выставка показывает современный Трускавец глазами фотохудожника Петра Закусило, чьи работы вызывают удивление и восхищение. Хотя сам он не является уроженцем Трускавца, а работа его никак не связана с историей и краеведением (работает Петр Закусило инструктором по ЛФК в военном санатории), но любовь к путешествиям и красоте породила целый цикл фотоэтюдов о Трускавце вблизи и вдали.

Вид на Трускавец с вершин близлежащих гор Тихий Дил и Цюхив Верх, Трускавец в осеннем тумане и в зимнем плену, в весеннем цветении и летнем буйстве зелени, волшебные уголки курорта и общий вид с квадрокоптера – зоркий глаз Петра Закусило фиксирует, а фотокамера сохраняет на века волшебные мгновения жизни курорта. Работы представлены под названием «Трускавец глазами романтика».

Трускавец посетит «Маленький принц»

В актовом зале трускавецкого санатория «Весна» будет показан спектакль по знаменитому произведению Антуана де Сент-Экзюпери «Маленький принц».

Наверно, всем известна история о Маленьком принце, который смеялся, словно тысячи колокольчиков, и жил на крошечной планете, на которой росли только баобабы и вдруг случайно выросла одна единственная Роза, капризная, своенравная, но прекрасная в своей непосредственности. Поссорившись с Розой, Маленький принц долго путешествовал, побывал на разных планетах, и, наконец, попал на Землю, где узнал для себя много нового. Старый мудрый Лис открыл Принцу новое понимание мира. Пожалуй, эта простая и трогательная история не требует дополнительного представления. Ведь по тиражам книга французского писателя и летчика Антуана Сент-Экзюпери занимает второе место после Библии!

Театр "Маскам Рад" в июне везет спектакль "Маленький принц" на один из самых престижных молодежных театральных фестивалей в Европе. А накануне трускавчане и гости города получат уникальную возможность увидеть спектакль в Трускавце.

Спектакль идет на украинском языке. Количество мест – 200. Стоимость билетов: 80-100 гривен. Показ состоится 14 июня в 20.00.

90-м посвящается

Фронтмен популярной украинской группы «МЭРИ» Виктор Выннык написал книгу «90/60/90» (другое название «Без имен»). Ее презентация уже прошла в трех городах – Киеве, Львове и Трускавце. В городе-курорте популярный певец провел встречу в помещении УРБАН-библиотеки (29 мая) и рассказал о том, как создавалась его первая книга. В ней главным образом помещены воспоминания певца со времен его ранней молодости, то есть о 1990-х годах.

Подготовил Владимир Ключак, газета «Карпаты»Создан 30 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником