Трускавецький вісник № 97 (1459) від 15 червня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 97 (1459) від 15 червня 2017 р.

15.06.2017У номері: Дрогобицька гімназія пікетує владу; Вірні «Карпатам»; Додаткові можливості для розвитку; Робочий візит в Європу; Оголошення.

Короткі новини

Визначено краще подвір`я у Трускавці

У Трускавці напередодні міста проводиться конкурс на кращу прибудинкову територію. В номінації «Кращий благоустрій прибудинкової території багатоповерхових житлових будинків» перемогу здобуло ОСББ «Надія» (вул. Данилишиних, 51). Про це повідомив голова ОСББ, депутат ТМР Андрій Степаненко.

- Конкурсна комісія визнала ОСББ "Надія" переможцем в номінації за найкращий благоустрій прибудинкової території і від міського голови отримали грамоту. Дякую всім мешканцям будинку, хто активно допомагає в благоустрої території, дякую комісії, дякую міському голові. Надіюсь, що і в майбутньому будемо так тримати, - коментує перемогу в конкурсі на кращий благоустрій подвір`я Андрій Степаненко.

Грамотою нагороджено і прибудинкову територію на Сагайдачного, 26.

Власна інформація

Дрогобицька гімназія пікетує владу

Підтримувати бездоганну роботу такого елітного освітнього закладу в Дрогобичі як Дрогобицька гімназія ім. Богдана Лепкого – означає інвестувати гроші у своє майбутнє, майбутнє міста та України. Протистояння між гімназією та міською владою вилилося у пікети, які вчителі гімназії спільно з учнями та їх батьками провели 13 та 14 червня під стінами Дрогобицької міської ради. Свій протест виявив й директор гімназії Іван Лепкий – голодуванням.

У середу, 14 червня, в актовому залі керівництво гімназії провело прес-конференцію за участю представників місцевих ЗМІ, телеканалів «Перший західний» та «24 канал», вчителів гімназії. Іван Лепкий окреслив ситуацію, в якій зараз опинилася гімназія і наголосив, що зміни до Статуту гімназії були внесені міською радою незаконним шляхом, без попереднього обговорення в колективі, без погодження з батьками. Відтак на наступний навчальний рік знову не передбачене фінансування поділу класів при вивченні української літератури та математики, як це передбачено Статутом гімназії. Сьогодні з цього приводу розпочато судове провадження за позовом педколективу гімназії. Також Іван Лепкий повідомив, що останнім часом влада маніпулює громадською думкою, а правду називає неправдою.

Після прес-конференції колона протестантів рушила на площу Ринок, де під стінами ратуші провела черговий пікет. Вчителі гімназії через рупор висловили свою позицію, зачитали звернення до вчителів та директорів шкіл Дрогобича і Стебника щодо збереження статусу гімназії та захисту прав гімназистів, з проханням підтримати корпоративну єдність, не піддаватися на оманливі запевнення влади про обмеження прав освітніх закладів через потреби гімназії. Нагадуємо, поділ класів з таких предметів як математика та українська література в гімназії відіграє принципово важливе значення, адже з цих предметів випускники гімназії здають ЗНО.

Учасники акції скандували різні лозунги, звертались через рупор до депутатів, але ніхто з влади до протестантів не вийшов, окрім депутата міської ради, голови фракції «Громадянська позиція» Тараса Демка, який виявляє свою підтримку гімназії.

Відтак колона рушила до відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, продовжила свою акцію під його стінами, але й там до протестантів ніхто не вийшов. Як повідомили у своїх закликах вчителі, вони продовжать пікетувати міську раду й надалі, а також вдадуться до голодування

Юрій Федчак (текст, фото, відео), газета «Гомін Галичини»

Додаткові можливості для розвитку

В Західній Україні розпочав роботу проект «Київський Діалог», який покликаний протягом двох років посилити участь громадян у розвитку міст в регіонах України. Діятиме він у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Рівненській областях. Базовими для діяльності проекту вибрано шість міст: Червоноград, Дрогобич, Броди, Володимир-Волинський, Калуш, Дубно. Інші міста теж матимуть можливість долучитись до проекту.

Проект буде пропонувати активним місцевим жителям контакти, методичні знання, досвід українських та європейських експертів, щоб громадяни могли повноцінно брати участь у місцевій демократії.

В межах нового проекту активні громадяни за допомогою місцевих координаторів навчаться змінювати публічні простори, самостійно брати участь у процесах прийняття рішень та розвивати свої міста. Також вони матимуть можливість брати участь у конкурсах малих грантів та вигравати фінансування на реалізацію власних ідей з розвитку міста.

Перший конкурс вже оголошено (https://www.kiev-dialogue.org/tl_files/KIEV%20DIALOGUE/News/2017/OGOLOShENNJa-PRO-KONKURS.pdf). Його мета – сприяти соціальній згуртованості, взаєморозумінню у громаді, покращенню міського середовища та розв’язанню конкретних проблем місцевих громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив.

Довідка:

«Київський Діалог» був започаткований в 2005 році відразу після «Помаранчевої Революції». Ідея проекту полягала у створенні інноваційної німецько-української платформи для діалогу та обміну досвіду, яка б об’єднувала в собі мультиплікаторів зі сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства Німеччини та України, і тим самим сприяла демократичному розвитку України.

Мета «Київського Діалогу» полягає в поширенні знань про Україну і створенні таким чином її позитивного іміджу в Німеччині з одного боку та підвищенні обізнаності українських громадян про європейські процеси та цінності в Україні з іншого боку, підтримуючи та скріплюючи тим самим проєвропейський курс країни.

Проект спрямований на те, щоб ідентифікувати як політичну еліту, так і впливових акторів громадянського суспільства в Україні, які в майбутньому стануть опорою німецько-українських та європейсько-українських відносин, запросити обидві сторони до конструктивного діалогу та скріпити їхню проєвропейську позицію.

Проведено дванадцять конференцій «Київського Діалогу», які були присвячені таким темам, як: міграція, енергетика, молодіжна політика, боротьба з корупцією, гендерна політика та реформам в Україні. Завдяки цим конференціям було зроблено значний внесок у розширення мережі зацікавлених експертів з Німеччини та України та до поглиблення німецько-українського діалогу. Щорічно в конференціях, які досі фінансуються Міністерством закордонних справ Німеччини, беруть участь понад 200 ключових осіб зі сфери політики, науки, культури, представники ЗМІ.

У жовтні 2014 року «Київський Діалог» відкрив представництва проекту в Харкові, Дніпрі, Одесі та Черкасах, а в травні 2017 року до проекту долучилися Львів, Миколаїв, Маріуполь та Слов’янськ. В пріоритетах на 2017-2019 роки буде тема участі громадян у розвитку своїх міст.

Координатор проекту «Київський Діалог» в м. Львів (на Львівську, Волинську, Рівненську, Івано-Франківську обл.) - Станіслав Безушко (https://www.facebook.com/profile.php?id=100014463191961). Контакти: lviv@kiev-dialogue.org, моб. тел.: 067 261 20 58. Адреса: пл. Петрушевича, 3, оф. 320, 79005, Львів; www.kiev-dialogue.org.

Програма семінару-тренінгу в Дрогобичі

Перший навчальний день, 16 червня, п’ятниця, Дрогобицька міська рада, пл. Ринок, 1

11:00 - 11:30. Добрі новини команд.

11:30 - 13:00. Майстер-клас Дена Бортнікова “Комунікація та фандрейзинг: сполучені посудини”.

13:00 - 14:30. Майстер-клас Володимира Бєглова “Комунікація з іншим”.

14:30 - 15:30. Обід із міським головою Дрогобича Т. Кучмою.

15:30 - 16:30. Лекція Юрія Танасійчука (ІПЦ “Наше право”, м. Львів) “Для чого нам міська влада і як з нею працювати”.

16:30 - 17:00. Дарина Заржицька “Ми у Facebook”.

17:00 - 18:00. Розмова з Ольгою Павловою та Людмилою Сюзевою (ГО “Щасливі діти”, м. Ужгород) “3 копійки і “Щасливі діти”.

18:30 - 19:30. Вечеря (“Локаль на Панській”).

19:30 - …....    Велоекскурсія Дрогобичем. Перегляд фільму “Перетворення Боготи”.

Другий навчальний день, 17 червня, субота, Дім “Самарянин”, вул. Козловського, 57/1

10:30 - 11:00. Погані новини.

11:00 - 12:00. Робота з менторами.

12:00 - 13:00. Презентація проекту “Київський діалог” (Тетяна Лопащук).

13:00 - 14:30. Майстер клас Віталія Загайного (ЦеГрІн, м. Львів) “Фандейзинг для громадських ініціатив”.

14:30 - 15:15. Обід з Наталею Танчук.

15:15 - 16:15. Фасилітація в громаді.

16:15 - 16:30.             Перерва.

16:30 - 18:00. Лекція Андрія Андрушківа “Що сказати, щоб бути почутим?”.

18:00.  Кава, від’їзд.

Детальніша інформація: spacecraft.platform@gmail.com, https://www.facebook.com/spacecraftplatform/

 

Робочий візит в Європу

Днями завершилась робоча поїздка в Європу голови правління ГО «Європейська інтеграція України» Івана Цегенька. Поїздка проходила в рамках підготовки до проведення міжнародної медичної конференції, котра буде проходити зі спільної ініціативи громадської організації і Міжнародної Клініки відновного лікування професора Козявкіна в польському місті Сянок в кінці вересня цього року. Конференція буде присвячена загальносвітовій проблемі зростання кількості дітей з ДЦП та іншими мозковими ураженнями та ефективними методами лікування і реабілітації таких пацієнтів. До участі в Конференції будуть запрошені представники медицини, освіти, реабілітології, громадськості та політикуму з Польщі, України та інших європейських країн.

В ході поїздки Іван Цегенько відвідав місто Сянок, де в приміщенні Державної вищої професійної школи провів засідання робочої групи з підготовки зазначеної Конференції, а також зустрівся з керівництвом Сяноцького повіту, котре буде приймаючою стороною цього важливого заходу. В результаті зустрічі був підписаний Протокол про наміри, в якому вже конкретно зазначені всі основні робочі моменти.

В подальшому голова правління ГО «Європейська інтеграція України» відвідав знамените угорське місто-курорт Хевіз, котре славиться своїм унікальним лікувальним озером та реабілітаційними методиками. В Хевізі Іван Цегенько зустрівся з мером міста Паппом Габором, котрий розповів про місто, його особливості та географію гостей Хевіза. Щорічно місто приймає один мільйон двісті тисяч відпочивальників зі всього світу! Популярний цей курорт і серед українців. Місто має понад десять міст-партнерів зі всього світу, але з Україною поки що не має ніяких партнерських відносин. Отож Іван Цегенько запросив пана Габора з візитом до України, щоб побачити і українські міста-курорти. Також голова правління ГО «ЄІУ» запросив мера Хевіза до участі і представлення лікувальних і реабілітаційних можливостей курорту на медичній Конференції в Сянку, на що отримав згоду і підтвердження такої участі від Паппа Габора.

Отож є сподівання, що незабаром унікальні методики лікування і реабілітації, які застосовуються в Україні, а саме в Трускавці, будуть широко презентовані в Європі. А це і є однією з цеглинок входження України в загальноєвропейський простір.

Степан Гнатків

Вірні «Карпатам»

Вже більше двадцяти років киянки Катерина Калініченко та Тамара Клименко приїжджають на відпочинок та лікування до Трускавця. Два-три тижні, проведені на курорті, заряджають їх енергією, відновлюють здоров`я, змушують забути про всі щоденні клопоти та проблеми. А ще киянки кажуть, що у Трускавці відчувають себе 18-річними.

Сьогодні Катерина Калініченко та Тамара Клименко – гості редакції газети «Карпати».

- Вперше у Трускавці відпочивала чи то в «Кристалі», чи то в «Алмазі», - розповідає Катерина Калініченко. – І якось зустрічаюся зі своїм колегою зі Львова Буртніком Василем Григоровичем (а тоді я працювала в Державній службі зайнятості України). Виявилося, що він брав участь у будівництві «Карпат». І він запропонував мені приїхати сюди на екскурсію, подивитися, який красивий будинок вони побудували. Ми приїхали з ним, я подивилася і мені дуже сподобалося. А наступного року ми з чоловіком приїхали в «Карпати», це був 1996 рік. І як приїхали, то по сьогоднішній день їздимо. Як приходить весна, то в нас як ностальгія якась, як «ломка». Приїжджали з чоловіком, а тапер ще «підсадили» свою подругу. І вже десь років з десять як їздимо ще й з подругою…

- Ні, я з 1997 сюди їжджу, - заперечує Тамара Клименко. – Я й без вас їздила в «Карпати», але потім почали їздити разом…

Пані Катерина і пані Тамара зараз на пенсії, а колись вони разом працювали в Державній службі зайнятості України. Обидві перераховують санаторії Трускавця, де вони бували до відкриття для себе санаторію «Карпати». «А сюди вже як приїхали, то все!» – захоплено кажуть киянки.

- Кращого не знаходимо, - каже Тамара Клименко. – Місце настільки подобається! Приїжджаємо як додому!

- Тут відчуваємо значні зміни на краще у своєму здоров`ї, - розповідає Катерина Калініченко. – Відвідуємо масажний кабінет клініки Саєнко, там є дуже хороший масажист Рашид. Ось я приїхала, зробила 4 масажі і вже мої болі в хребті стихають. Через вік вже ноги болять, то ми робимо різні процедури на ноги – озокерит, магніт. Дуже велику користь дає басейн. Зранку встав, поплавав годинку, а потім ще й процедури – і зовсім по-іншому себе почуваєш. Хороше ставлення, йдуть нам назустріч в усьому. Ми вже на пенсії, то хочемо, щоб було дешевше. Маємо картку постійного клієнта – вже 10 чи 12 років.

- І тому маємо знижку, - продовжує розмову Тамара Клименко. – Іноді беремо путівку без лікування, щоб дешевше. Раніше ми приїжджали на 24 дні, іноді на 21, на 18. Зараз стараємося за два тижні пройти весь комплекс процедур, маємо свій усталений розпорядок, якого дотримуємося. Тричі в день ходимо на бювет, все відточено і ми дуже задоволені результатами.

Гості зауважують, що в «Карпатах» з кожним роком видно зміни на краще. «А по місту – як і по Україні: різні враження», - кажуть жіночки. За приклад наводять окремі місця, які псують загальну позитивну картину курорту.

- Зрушення безумовно є, - каже Тамара Клименко. – Пригадуємо, коли ми приїхали десь 12-13 років тому, то сюди буквально брели, не було нормальної дороги, не було тротуарчиків. А потім поступово проходили зміни і зараз все це більш по-європейськи. Дороги десь кращі, а десь зовсім погані, хотілося б кращого.

Зауважують гості і той факт, що окремі ветхі будівлі зовсім не прикрашають місто, стоять «як кінь в магазині». Теж вони кажуть і про законсервовані довгобуди, які вже розвалюються, хоча ще й недобудовані.

Відмічають Катерина Калініченко та Тамара Клименко той факт, що за останні два роки помітно зросла кількість гостей з-за кордону.

- Спілкуємося з іноземцями навіть тут в санаторії, - кажуть відпочивальниці. - З Білорусі, Молдови, Польщі, недавно познайомилися з жителями Ізраїлю. Їм тут теж дуже подобається. Правда, звертають увагу на низький рівень життя українців, відмічають бідність людей, особливо людей похилого віку… Правду не сховаєш. Питають нас: «Як ви виживаєте за такі пенсії?».

- Виживаємо з надією на краще! – з оптимізмом відповідає іноземцям і сама собі Катерина Калініченко. З надією та вірою в те, що наступного року знову приїде до Трускавця і що сюди їхатиме щораз більше наших співвітчизників, для яких слова «криза», «негаразди», «фінансові проблеми» залишаться прикрим спогадом минулого…

Киянки кажуть, що за всі двадцять з лишком років, які вони їздять на відпочинок до Трускавця, жодного разу на курорті в них не виникали проблеми з безпекою. На запитання, що б порекомендували покращити, кажуть, що хотіли б бачити центральний бювет курорту в кращому вигляді. Жодних претензій не мають киянки до нашої сфери обслуговування, кажуть, що побували за ці роки в дуже багатьох кав’ярнях та ресторанах Трускавця і всюди їм було приємно посидіти, поспілкуватися з друзями. Задоволені і культурною програмою – як в ГКК «Карпати», так і в місті загалом, зокрема в Палаці культури імені Шевченка.

- Приїжджають різні артисти, - каже Тамара Клименко, - часто бачу тут Віктора Павліка, Павла Зіброва. А одного разу дивлюся по телевізору концерт, виступає Катерина Бужинська, а я не можу зрозуміти де ж це, здається, ніби я там була. Так це ж «Карпати»! Тут був торік фестиваль «Трускавецька Фієста» і на літній сцені виступала Бужинська, а я якраз тоді була. А потім це все показували по телевізору, то я це й бачила…

- Є куди піти і що подивитися, - підтримує розмову Катерина Калініченко. – Гуляємо парком, там так гарно, особливо коли на вулиці спека, а там така приємна прохолода. Ходили по «Юзю», обходили весь Трускавець. Та й на екскурсії їздили…

Щодо «Карпат», то пані Катерина і пані Тамара відзначають, що гроші сюди вкладаються, і це видно неозброєним оком – гарні привабливі кабінети, ванни, номери, не кажучи вже про хол, рецепцію, лікувальний корпус, їдальню, СПА-центр. З негативів називають подорожчання, хоча й розуміють причини цього явища. Адже Трускавець – це частинка України і економічні негаразди країни відбиваються на всіх, зокрема і на таких пенсіонерках як вони.

- Тому й їдемо, як кажуть французи, не на 14 днів, а на 13 ночей, - в один голос жартують гості. – За цей час повністю встигаємо збадьоритися, «струснутися». Розумієте, коли ми сюди приїжджаємо, то таке відчуття, що ти така ж молоденька як була колись. А вдома крекчеш, ниєш, все щось болить. Вдома я відчуваю старіння, а тут зовсім не відчуваю. Тут така атмосфера, яка нас підтримує і молодить…

Володимир Ключак, газета «Карпати»

На фото: киянка Катерина Калініченко.

Оголошення

Терміново продається 4-кімнатна квартира в Дрогобичі по вул. В. Великого, 23 (р-н Коновальця), 75 кв.м., 6-й поверх, євроремонт, перепланування, центральне опалення. Ціна за домовленістю. Тел. 067-770-51-31.Создан 15 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником