Трускавецький вісник № 98 (1460) від 16 червня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 98 (1460) від 16 червня 2017 р.

16.06.2017У номері: Про Трускавець з любов`ю; Мій край дивовижний; Короткі новини.

Короткі новини

Мер Борислава оновив свою команду

Вчора, 15 червня, відбулася сесія Бориславської міської ради. Як інформує наше власне джерело, під час сесії було розглянуто питання про призначення на посаду заступника міського голови Борислава. Заступницею мера Борислава стала колишня начальниця бориславської податкової Світлана Солоненко.

Нагадаємо, що в 2017 році звільнилися з посад заступника мера Борислава Богдан Монастирський та Едуард Бринь. Вони обрали для себе більш високооплачувані посади, ніж посада заступника міського голови.

Втрата терпіння чи диверсія?

Сьогодні, 16 червня, на відтинку дороги між Стебником та Трускавцем в районі санаторію «Полонина» рух транспорту був заблокований. Причина – поломка ряду автомобілів. На місце виїхали поліціянти. Ситуація з`ясовується. За однією з версій, штучне перекриття руху на цьому маршруті є способом тиску на владу Трускавця, Стебника та Дрогобицького району з метою змусити їх активізувати свої зусилля щодо ремонту цієї дороги, котра перебуває у жалюгідному стані. Є інформація, що негласним замовником цієї акції може виступати одна з політичних сил.

Власна інформація

Завдяки прокуратурі до комунальної власності міста Трускавця з протиправного користування повернуто нежитлове приміщення площею 660,5 кв м та вартістю 1,2 млн грн

З метою захисту інтересів територіальної громади міста Трускавця в сфері законності використання об’єктів комунальної власності, Дрогобицька місцева прокуратура звернулася до господарського суду Львівської області із позовною заявою в інтересах управління комунальної власності Трускавецької міської ради до приватного підприємства про повернення нежитлового приміщення, що розташоване в місті Трускавці та стягнення заборгованості зі сплати орендної плати за користування останнім.

Підставою для застосування прокурором заходів представницького характеру стало закінчення терміну дії зазначеного договору оренди.

13 червня 2017 року господарський суд Львівської області підтримав позицію прокуратури області та вирішив повернуто до комунальної власності міста з протиправного користування вищевказане нежитлове приміщення площею 660,5 кв м та вартістю 1,2 млн. грн.

Водночас, в частині стягнення заборгованості по орендній платі суд припинив провадження у справі в зв’язку з її добровільною сплатою відповідачем в ході розгляду справи судом.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Про Трускавець з любов`ю

Півгодинний документальний фільм про Трускавець, який було презентовано 15 червня в Народному домі міста, знято професійно та з любов`ю. Кожна деталь продумана, кожен кадр насичений змістом, кожне слово бринить гордістю за наш славетний курорт.

Коли в 2016 році міський голова Трускавця Андрій Кульчинський кинув клич долучатися до святкування 190-літнього ювілею курорту, то генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати» Лев Грицак вирішив профінансувати фільм, який би показав всі принади Трускавця. Щоб фільм вийшов правдивим та таким, що бере за живе, Лев Ярославович звернувся до свого приятеля Миколи Гриценка – поета, письменника, журналіста, Президента Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День», людини, котра щороку приїздить до Трускавця на лікування та відпочинок. Той написав сценарій, підібрав команду і в співпраці з режисером Катериною Клименко витворив фільм, який вартує показу не лише на загальноукраїнських каналах, а й може гідно представити Трускавець за кордоном.

Фабула фільму начебто проста – відпочивальник поїздом вперше їде до Трускавця. І саме для нього, реального чи потенційного відпочивальника, живе і працює Трускавець. Про курорт говорять представники влади та гості, продавці на місцевому ринку та знаменитості, творчі люди. Курорт показаний у всій його красі – літнє буяння зелені, Різдвяні традиції колядування, золота осінь, весняне пробудження природи. Крок за кроком відпочивальник відкриває для себе курорт, його мальовничі закутки, його якісну високопрофесійну базу, відкриває, щоб закохатися у Трускавець назавжди.

Вдало підібрана музика та зйомки в різні пори року творять калейдоскоп Трускавця – живого, захоплюючого, красивого, привітного, впевненого, перспективного. Кадри старих фотографій показують, що вже майже двісті років Трускавець є відомим, знаменитим, а його мінеральні води залишалися цінністю незважаючи на різні історичні вихори. Австро-Угорщина, Польща, Німеччина, Радянський Союз, Україна – в складі цих держав Трускавець перебував в останні 190 років і при кожній владі зберігався статус курорту, оздоровниці, місця лікування, відпочинку, рекреації.

З короткими розповідями про те, що вдалося зробити для Трускавця, виступають з екрану три мужі Трускавця, під впливом яких пройшли три десятиліття новітньої історії курорту (1980-ті – 2000-ті): міські голови Болеслав Петровський, Богдан Матолич та Лев Грицак. Про перспективи та свою любов до рідного міста говорить чинний міський голова Андрій Кульчинський. Перспективи є – тільки у 2016 році владі вдалося зробити більше, ніж попередній владі за останні п’ять років. А любов… Андрій Кульчинський – трускавчанин у п’ятому чи шостому поколінні, він живе Трускавцем, тут могили його предків і тут майбутнє його нащадків…

З любов`ю про Трускавець говорить поет-відпочивальник Микола Гриценко, світлої пам`яті інженер-будівельник Володимир Кушнір, Герой України Володимир Козявкін, депутат міськради Віра Сазонова, народні артисти України Павло Зібров, Катерина Бужинська, Віктор Павлік, а також гості, які серцем прикипіли до благословенного підгірського містечка з цілющими водами.

Фільм завершується на мажорній ноті, міні-репортажем про прекрасний зимовий Трускавець. Лунають останні акорди стрічки – знаменита на весь світ мелодія «Щедрика» Миколи Леонтовича. Зал Народного дому вибухає аплодисментами. Це дійсно гарний фільм, погоджуються глядачі.

Після фільму з коротким словом виступають міський голова Андрій Кульчинський, продюсер фільму, меценат Лев Грицак, поет та автор сценарію Микола Гриценко, директор ГО «Яскрава країна» Ольга Обласова. Глядачі виходять із зали Народного дому, щоб в чудовий літній вечір по-новому подивитися на Трускавець. Трускавець, в який неможливо не закохатися…

Володимир Ключак

Мій край дивовижний

Чарівний куточок української землі – прикарпатське місто-курорт Трускавець розкинулося на просторах широкої мальовничої долини, яка прилягає до гірської Орівської складки Східних Бескидів.

Територія громади Трускавця межувала з Тустановичами, Модричем, Сільцем, Стебником, Станилею, Доброгостовом і Оровом. Передгір’я Карпат приваблювало людей мальовничою природою теплим кліматом, чистим гірським повітрям, а ще – цілющими джерелами в надрах цієї щедрої землі. Одним з перших експертів трускавецьких мінеральних джерел став відомий галицький фармацевт і хімік Теодор Торосевич, який в 1836 р. вперше опублікував результати своїх досліджень. Найбільше уваги він приділив ще мало кому відомій своїми властивостями майже прісній воді, з легким запахом сірководню і присмаком нафти – “Нафтусі“. В ході освоєння лісопаркової місцевості дало курорту ще одне цілюще джерело “Юзя“, яке в народі назвали джерелом “молодості і краси“. Вода з цього джерела має здатність омолоджувати шкіру обличчя, а ще нею добре промивати очі. Описуючи історію курорту сучасники характеризують період початку ХХ століття “золотим віком“ для Трускавця, адже тоді було проведено освітлення курорту і впроваджено регулярне транспортне сполучення з містами Галичини та великими містами Польщі.

Архітектурна пам`ятка - церква св. Миколая збудована 1884 року, яка протягом кількох століть є духовним центром Трускавця.

Сьогодні Трускавець хоч і позбавлений статусу всесоюзної оздоровниці, але не призупинився в своєму розвитку. Місто активно розбудовується, традиційним стає проведення у Трускавці Міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів “Корона Карпат“, різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. До всіх титулів, яким пишається Трускавець, додається ще один – місто єпископське, адже у нашому місті знаходиться резиденція єпископа.

Прийняття оздоровниці до Міжнародної світової федерації термальних і кліматичних курортів, а з 1 січня 2000 року Закону України  “Про спеціальну економічну зону туристсько-рекреаційного типу “Курортополіс – Трускавець“ сприяє залученню інвестицій в розбудову та розвиток міста, курорт набуває все більшого значення як найкращий бальнеологічний курорт європейського та світового рівня.

Шановні користувачі, інформацію по даній темі можна знайти в книжкових фондах Трускавецької центральної міської бібліотеки (вул. Дрогобицька, 12). Запрошуємо вас! Ми чекаємо на вас!

Підготувала Ольга Зикіна, бібліотекар абонементу Трускавецької ЦБ

Об`єдналися, щоби перетворити Трускавець у годівницю

У поплічників Козира-Кісака склалася трагікомічна ситуація. Через побиття Володимира Веретки батьком і сином Кісаками і скандалом у соціальних мережах, який виник після цього, штаб цих одіозних осіб і досі не прийшов у себе.

Чому ми подаємо ці прізвища через дефіс? Для посвячених у трускавецькі реалії не є секретом, що незадовго після їх поразки після виборів Козир і Кісак об`єднали свої зусилля, щоби спільно повалити діючого міського голову Андрія Кульчинського. Для цього використовувалися всі можливі і неможливі засоби впливу – від проплачених мітингів, виступів фейкових громадських активістів до відвертої брехні у козирній газеті та інтернет-ресурсах. Здавалося, перемога була так близько… Фейкові пропагандисти навіть готували собі теплі містечка у міській раді. І перший, і другий претенденти вже бачили себе у ролі очільників міста чи заступників (це вже залежало від того, хто з них переможе). І на тобі. Кісак витнув таке, що навіть у страшному сні Козиру не привиділося. Тепер політтехнологи терміново шукають виходи з ситуації. Пропагандисти брешуть за старою схемою і замовчують невигідну інформацію. Так, у козирній газеті не було жодної інформації про побиття. Але пес гавкає – караван іде. І те, що люди брали сліпо на віру, тепер не пройде. Людям широко розкрилися очі на Кісака-старшого. А вже про путінського послідовника Козира відомо всім. І про його зв`язки з ФСБ, і про московсько-петербурзький бізнес. А вже те, що витинав Руслан Ярославович на посаді мера, не викликає здивування у пересічного трускавчанина. Тут і перетворення базарів у годівниці для мера і його оточення, і участь його будівельних фірм у забудовах на курорті і т.д. Про це не писав хіба що лінивий.

Націоналіст Кісак і пропутініст Козир не випадково об`єдналися. Пам`ятаєте, як цілувалися Молотов з Ріббентропом? А потім підписували всілякі угоди про співпрацю та ненапад. Так і згадувані трускавецькі активісти. Один з них відверто на минулих виборах поносив свого опонента, називав того «вуйком», другий навіть не хотів розмовляти з «московітом», бо добре знав, чим той дихає. Тепер ніби любов і довіра. Думається, до пори, до часу. Поки знову чорна кішка не перебіжить дорогу. А таке скоро станеться, не сумнівайтеся. І початком цього є ця трагікомічна ситуація з побиттям поважного чоловіка. Співчуваємо. Але що сталося, то сталося.

Максим ГунякСоздан 16 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником