Трускавецький вісник № 103 (1465) від 27 червня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 103 (1465) від 27 червня 2017 р.

27.06.2017У номері: Скандали в лікарні та бібліотеці; Кримінальні новини.

Короткі новини

Прийом громадян в Долішньому Лужку

23 червня 2017 року фахівці відділів «Бориславське бюро правової допомоги» та «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Руслан Фурдзин та Галина Кітраль провели комплексний інформаційно-консультативний захід за участю сільського голови с. Долішній Лужок Василя Котика та головного бухгалтера сільської ради Галини Куцопей.

Під час інформаційно-консультативного заходу мешканці с. Долішній Лужок отримали юридичні консультації з наступних питань: порядок безоплатної передачі земельних ділянок у власність; реєстрація права власності на земельну ділянку в держреєстрі речових прав на нерухоме майно; призначення пенсії за віком та по інвалідності; перерахування пенсії для внутрішньо переміщеної особи та ін.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності необхідного страхового стажу.

Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.

Крім того, Руслан Фурдзин провів інформаційну сесію для працівників Долішньолужецькоої сільської ради на тему: «Стандарти якості надання громадянам безоплатної первинної правової допомоги», зокрема, звернула увагу на особливості законодавчого регулювання надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування, основні принципи та цінності, на яких ґрунтується надання такої правової допомоги, а також строки її надання.

Також Галина Кітраль розповіла про порядок добровільного об’єднання територіальних громад та формування спроможних територіальних громад відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»; взаємовідносини територіальної громади, її органів та посадових осіб з органами державної влади, установами, підприємствами і організаціями; процедуру виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Окрім цього, Руслан Фурдзин та Галина Кітраль зауважили, що виїзні прийоми громадян є одним із напрямків роботи відділів Бориславського, Дрогобицького та Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відбуватимуться й надалі.

Руслан Фурдзин та Галина Кіталь розповсюдили буклети «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник», а також повідомили контактні дані Дрогобицького, Бориславського та Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, до яких можна звернутися за отриманням юридичної консультації: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70; м. Борислав, вул. Міцкевича, 64; м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян проводиться з 8.00 до 17.00 год. (крім вихідних та святкових днів).

Власна інформація

У Бориславі правоохоронці викрили злодія-трускавчанина

У Бориславське відділення поліції з заявою про крадіжку звернулась 34-річна місцева мешканка. Жінка повідомила, що з її квартири було викрадено побутову техніку, фотоапарат та банківську картку, з якої в подальшому зловмисник зняв майже п’ять тисяч гривень.

Як встановили правоохоронці, до скоєння злочину причетний 28-річний мешканець міста Трускавець. Речові докази (викрадені речі) поліцейські у нього вилучили.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.185 (крадіжка) КК України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – до трьох років позбавлення волі. Проводиться досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Я тобі зроблю!

Описані нижче події мали місце в Трускавецькій міській лікарні 22.06.2017 р. о 9 год. 20 хв. та виникли внаслідок надання головним бухгалтером Трускавецької міської лікарні Карпи І.І. спотвореної інформації головному лікарю Стасику Ігорю Степановичу та сину пільговика (інваліда по зору) Кіналь С.Д., 1935 р.н., жительки м. Трускавця щодо пільгового зубопротезування.

Син вищезгаданого пільговика Мирон Кіналь, захищаючи права та пільги своєї мами, недані їй державою Україна, законами та нормативними актами, звернувся до всіх владних структур держави та контролюючих органів, щоб відстояти свою матір. Зокрема, він звернувся до Міністерства охорони здоров`я України, в головний департамент охорони здоров`я Львівської ОДА, в прокуратуру, до міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, в Національне антикорупційне бюро України та інші інспекції. Ось текст його заяви:

«До вас звертається Кіналь Мирон Сергійович – мешканець міста Трускавець Львівської області (вказано повну адресу).

14.03.2017 року моя мама Кіналь Софія Дмитрівна, 1935 року народження, ветеран праці, згідно постанови КМУ від 04.06.2015 року за № 389 стала на чергу безоплатного зубопротезування в Трускавецькій поліклініці. 26.05.2017 року згідно черги вона прийшла до лікаря Багрія О.В., який, оглянувши ротову порожнину перед зубопротезуванням, заявив, що необхідно зняти верхні коронки ротової порожнини та перевірити стан зубів. Після зняття верхньої частини лікар заявив, що вся картина зубопротезування ще невідома, оскільки нижні зуби в поганому стані і необхідно зняти ще нижні коронки, щоб встановити, який об’єм роботи необхідно виконати для повного зубопротезування. Тому я підійшов до головного бухгалтера лікарні Ірини Іванівни Карпи і попередив, що лікар зняв тільки верхню частину, а для повної картини необхідно ще зняти нижню частину, на що вона мені відповіла – добре, підійдете після встановлення повної картини по даному питанню. Я підійшов до лікаря і це йому розповів, на що він сказав – добре, знімаємо нижню частину.

В першій декаді червня я знов підходив до Ірини Іванівни і нагадав про мамину ситуацію, на що вона відповіла, що пам’ятає і щоб я звернувся, коли все стане відомо.

20.06.2017 року після всіх підготовчих процедур лікар нарахував суму біля 8000 гривень на протезування. З цим результатом я підійшов до головного бухгалтера, на що вона сильно здивувалась і відповіла, що таких грошей лікарня не виділить, а тільки частково і що по цьому питанні мені необхідно звернутись до головного лікаря Стасика І.С., , що я і зробив. Головний лікар в моїй присутності викликав головного бухгалтера і разом вони заявили, що такої суми вони не виділять, а тільки частково, бо тим самим вони позбавлять інших права на безкоштовне зубопротезування. На моє посилання до постанови №389 вони відповіли, що діють згідно свого кошторису і що таке питання треба було вирішувати в два етапи, а саме – верхню частину зубів робити в цьому році, а нижню в наступному. Але про це і якісь обмеження в грошах до того мені ніхто не говорив, а лише після того, як в мами зняли всі коронки і вона практично залишилась без зубів, заявили про якісь часткові виплати, про що в постанові КМУ взагалі нічого не сказано.

Крім того, мама перенесла складну онкооперацію, після чого отримала серйозні проблеми із зором, через що вимушена два рази в рік лягати в лікарню мікрохірургії ока на обстеження, де йдуть немалі кошти на медикаменти.

Прошу оперативно розібратися в даній ситуації, оскільки через це мама сильно знервується, що може призвести до непередбачуваних наслідків.

З повагою, Кіналь М.С., 21.06.2017 р.».

22 червня 2017 року о 9 год. 20 хв. я, як лікар, до якого звернулась п. Кіналь С.Д. про надання допомоги в протезуванні зубів, був викликаний до головного лікаря Трускавецької міської лікарні, депутата Трускавецької міської ради (фракція «Громадянська позиція») Стасика Ігоря Степановича. Слова, якими мене зустрів керівник медичного закладу на порозі совго кабінету, не тільки шокував мене, а й навів на певні роздуми…

- Я тобі зроблю!!! (стосовно мене, Багрія О.В.)

- Ігоре Степановичу, Ви не володієте інформацією…

- То можеш розказати своїй жінці, я тут головний лікар.

- Ігоре Степановичу, найперше Ви громадянин держави Україна і маєте діяти по її законах…, - на що останній вказав мені на двері, за що я йому подякував.

Ігор Степанович Стасик поспішав на сесію міської ради, щоб творити добро во ім`я громади Трускавця. Чи може навпаки?

Шановні трускавчани, про моральні, етичні, керівні якості п. Стасика І.С. судити вам. Я, працюючи третій десяток років в Трускавецькій міській лікарні і визнаний як кращий лікар 2016 року громадою міста, маю свої погляди та висновки до викладених мною подій. Та звернення сина пані Кіналь не залишиться поза увагою та матимуть свою оцінку.

Олег Багрій, лікар-протезист Трускавецької міської лікарні

Стратегічна справа, або Як не платити зарплату

Розділ 1: https://protruskavets.org.ua/stratehichna-sprava-abo-yak-ne-platyty-zarplatu/

Розділ 2: https://protruskavets.org.ua/stratehichna-sprava-abo-yak-ne-platyty-zarplatu-2/

Розділ 3 + свідчення п. Татомир

Отож, що таке тиск, підступність та змова.

Під час судового розгляду вже в грудні 2016 р. починають появлятися цікаві документи.

Появляється службова записка від Марковецької Н.В., датована 23 вересням 2016 р. Тобто перебуваючи у відпустці з 13.09.2016 по 26.09.2016, п. Марковецька пише про стан речей, про які вона реально знати не могла, бо на роботу як посадовець не ходила. Чи можливо написала цю службову значно пізніше, на чиєсь прохання і забулася, що в цей період вона перебувала у відпустці, і написала так, як попросили? Підписавшись в.о. Директор МЦБС. Тобто, в період з 13.09.2016 по 26.09.2016 р. в організації Трускавецька МЦБС існувало одночасно дві особи в статусі в.о.?

Цікаво почути, що скажуть на те юристи.

Службова записка п. Марковецької датована саме того числа, коли я звернулася до міського голови з листом щодо ситуації з Наказами 54-р від 02.09.2016 р.

Випадковість? Збіг?

А дальше, змовившись, придумують легенду, як та при яких обставинах на світ міг появитися Акт №1 від 02.09.2016 р. (є в 2 розділі) і всі винуватці цієї історії, Борик Ю.О., Марковецька Н.В., Волчанська Я.М. та й Грицило Г.В. з якогось великого дива, наперед, їх ще ніхто не викликав до суду, і взагалі не планувалось, самі, 27 грудня 2016 р., пишуть, як під копірку, і передають до Трускавецького міського суду письмові пояснення, і зазначають «в інтересах відповідача відділу культури Трускавецької міської ради». Що це було? Що за масова істерія?

Пізніше, коли їх починають викликати та допитувати як свідків, зізнаються, що їм порадили написати ці пояснення, щоб не йти до суду. Тобто, пані Татомир, чи її захист, свідомо ввів цих працівників в оману. Бо саме написання ними пояснень і стало причиною виклику їх до суду. Отак, свідомо чи не свідомо, на догоду чиновнику, ті працівники стають спільниками п. Татомир.

І того ж 27.12.2016 р. до суду приходить Лист-повідомлення, що 28.12.2016 р. пані Татомир не зможе прийняти участь в судовому засіданні, в зв’язку з погіршенням стану здоров’я, просить перенести судове засідання на пізніший термін. Мабуть, потрібен був час для обдумування та підготовки. А також, щоб спричинити в колективі ворожнечу і чинити на мене тиск з середини, моїми ж колегами. Отак, в колись дружній колектив пані Татомир посіяла розбрат.

І таким чином на мене починається тиск, як зовні, так із середини, щоб я забрала свою позовну заяву, і припинила розгляд справи. Намагаються чинити на мене адміністративний тиск, вишуковуючи для цього різні підстави.

За час розгляду справи в суді, з грудня 2016 по червень 2017 р., уже без ліку було різних спроб. Наведу лише декілька найбільших.

1. 18 січня, напередодні урочистої презентації-відкриття URBAN-бібліотеки, що відбулася 19 січня 2017 р. на Водохреща, (про це можна почитати на інформаційних сайтах Трускавця і у Фейсбуку (https://tmr.gov.ua/press-center/news-offices/65-infpol/4064-urban-biblioteku-u-truskavtsi-ofitsijno-vidkrito?highlight=WyJcdTA0MzJcdTA0NTZcdTA0MzRcdTA0M2FcdTA0NDBcdTA0MzhcdTA0NDJcdTA0NDJcdTA0NGYiLCJcdTA0MzFcdTA0NTZcdTA0MzFcdTA0M2JcdTA0NTZcdTA0M2VcdTA0NDJcdTA0MzVcdTA0M2FcdTA0MzgiXQ==), пані Татомир орієнтовно в середині робочого дня, коли відбувалися останні приготування до урочистостей, посилає Борика Ю. і ще двох працівників з центральної бібліотеки (для підтвердження), в бібліотеку-філію №1, щоб вручити мені наказ, що я нібито повністю відповідальна за організацію та проведення заходу «Презентації оновленої бібліотеки на рівні області». Бо у відділі культури не було на той час готового Сценарію проведення заходу, а дзвонили з обладміністрації і вимагали, щоб їм негайно переслали сценарій урочистостей, тож вирішили перекласти всю відповідальність на мене.

Я відмовилася брати в руки, знайомитись і підписуватись під таким абсурдним наказом, про що Ю.Борик в присутності бібліотекарів В. Заяць і І. Цимбаляк почав складати Акт про відмову. Про цей інцидент я подзвонила своєму адвокатові Анатолію Мацею і повідомила керівництву міста, і цей скандал зам`яли. Отакий мала я екстрим від відділу культури. Відповідно, про якісь там грамоти, подяки, подарунки чи премії за успішно реалізований проект і мова не велася.

Багато хто на наступний день зауважив, що я дуже знервована, але списали це на хвилювання від презентації. А коли прийшла черга говорити мені, я взяла підготовлений собі текст і побачила, що листки переставлені, а одного взагалі нема, і в той час п. Марковецька і п. Татомир вдоволено збоку хіхікають.

Отак, старалися якщо не зірвати захід, то хоча б мені нашкодити, принизити.

2. 22 березня в бібліотеці проходив круглий стіл «Толерантність до корупції та корупціонерів» за участю громадських активістів Дрогобича, Трускавця, Стебника, про проведення якого було анонсовано на офіційному сайті Трускавецької міської ради.

За декілька хвилин після початку заходу демонстративно заходять Ю. Борик і Н. Марковецька, оглядають всіх присутніх громадських активістів, журналістів, фотографують, і стверджують, що у бібліотеці відбувається якесь несанкціоноване зібрання. Фрагмент даного візиту та коментарі трускавчан можна переглянути в ролику за посиланням а також переглянути як проходив і сам круглий стіл:

https://grabovsky.com.ua/biblioteka/video/348-truskavets-22-03-2017r-urban-biblioteka-kruglij-stil-tolerantnist-do-koruptsiyi.

3. Пізніше, як помсту за таку «славу», Т. Татомир пишуть 24.03.2017 року на керівників Службову записку. Що я нібито систематично не повідомляю їх про заходи, що проходять в бібліотеці. Як підтвердження того, що це наклеп, додаю скріншот з моєї електронної пошти.

А дрібних, щотижневих пакостей, підстав, підлості вже годі перераховувати. Так, події минулого тижня вже урвали мій терпець і спонукали мене сісти за написання наступного розділу цієї статті.

Не вдалося пані Татомир тиснути на мене через моїх колег, то взялися до нової тактики – затягування справи. Вже вчетверте впродовж двох останніх місяців відкладається з різних причин судове засідання по одному дуже цікавому питанні, повторному допиті свідків.

Шановні читачі, ви вже ознайомлені із більшою частиною мого конфлікту із пані Татомир, та деталями судової справи, тому в наступних розділах буду здебільшого знайомити із цікавими відеозаписами із судових засідань.

А зараз пропоную переглянути свідчення під присягою пані Татомир, що є фактично додатком до статті, Розділу 2, що була опублікована 29.05.2017 р. на «Трускавецькому віснику» https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D9egbX2k2F00&h=ATM-gVoW27ufYfyPm4HjZZZF5MssoIJgUzMcvodKGqgGNtuBNruQcGtPWMteRAQ6XX_WxrqtDTB0tpS6DOiPUYoYnWvMfxZ1dJ3dvdr_hJw731TQ5HH-Piz_cB8eCZIRtUCgz9cAjfd7Pw

Р.S. Днями прийшов лист з Адміністрації Президента України та Генеральної прокуратури України, що на мене написана дуже абсурдна скарга-анонімка. Чиїх же рук справа? Кому ж я так перейшла дорогу?

Як самі розумієте, далі буде…

Віра Савка, завідувач URBAN-бібліотеки м. ТрускавцяСоздан 27 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником