Трускавецький вісник № 105 (1467) від 3 липня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 105 (1467) від 3 липня 2017 р.

03.07.2017У номері: Псевдоволонтери у Трускавці; Цифрове мистецтво Василя Лялюка; Пенсійна реформа; Соціальний захист інвалідів; Теплі кредити для ОСББ; Круглий стіл зібрав небайдужих; Рід Шухевичів; Московських найманців кара не омине.

Короткі новини

Чи порушували проти Петра Іванишина кримінальні справи?

У Трускавецькому міському суді слухається цивільна справа за позовом Петра Іванишина та Лесі Дідик проти журналістів щодо образи «репутації». На судовому засіданні 29 червня адвокат позивачів Юрій Крамар подав клопотання про доручення до матеріалів справи ряду документів, одним з яких є довідка про те, що проти Петра Іванишина ніколи  не порушувалися кримінальні справи. Адвокат визнав, що його підзахисний був комсомольцем і торгував алкоголем, але заперечив, буцімто цей алкоголь був фальсифікатом, через що проти П. Іванишина порушувалися кримінальні справи.

В той же час у розпорядженні «Трускавецького вісника» є інформація, що 20 липня 2007 року в.о. прокурора м. Борислава Львівської області порушено кримінальну справу № 151-0116 за ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України по факту виявлення та вилучення 455 пляшок незаконно виготовлених алкогольних напоїв в магазині ТзОВ «Альфа» (м. Борислав, вул. Шевченка, 47-А). Вищевказані алкогольні напої згідно експертного дослідження (висновок спеціаліста № 197 від 13.07.2007) є недоброякісною продукцією, небезпечною для життя та здоров’я людей).

Одним з документів, наданим до суду адвокатом Крамаром Ю., підтверджується, що Петро Іванишин є засновником ТзОВ «Альфа».

У липні 2007 року спецповідомлення про викритий злочин у сфері оподаткування було подано начальнику Управління податкової міліції Державної податкової інспекції у Львівській області, полковнику податкової міліції Горобинському М.О. (вихідний номер листа ДПІ у Дрогобицькому районі № 1988/26-3/2 від 23.07.2007). Огляд приміщення ТзОВ «Альфа» проводився згідно постанови Дрогобицького міськрайсуду.

Проте тоді кримінальну справу по факту продажу алкогольного фальсифікату магазином П. Іванишина так і не було доведено до кінця. Нагадаємо, що в 2007 році Петро Іванишин був депутатом Трускавецької міської ради за списком партії «Наша Україна», а ця політична сила мала всю вертикаль влади (голова Львівської ОДА П. Олійник, президент України В. Ющенко).

До Трускавецького відділення міліції також поступали скарги по факту придбання недоброякісного алкоголю в магазині «Альфа» П. Іванишина на вул. Річки, зокрема від громадянки Колодій, працівниці одного з санаторно-курортних закладів Трускавця, розміщених неподалік горілчаного магазину П. Іванишина.

Отже, якщо формально особисто проти П. Іванишина не порушувалися кримінальні справи, то вони все ж порушувалися по факту порушень законодавства на підконтрольних йому підприємствах.

Цікаво, що подаючи документи, які підтверджують членство Петра Іванишина у Всесоюзній ленінській комуністичній спілці молоді (ВЛКСМ, скорочено комсомол), адвокат позивача не надав підтвердження про вихід його підзахисного з цієї організації, а також не подав звітність по коштах осередку ВЛКСМ у м. Бориславі.

Як інформує наше джерело, на початках української незалежності кошти комсомольської організації Борислава, якою керував Петро Іванишин, безслідно зникли.

Під Василем Качмарем захиталося крісло?

У Дрогобичі зростає кількість невдоволених заступником мера міста з гуманітарних питань Василем Качмарем, причому мова йде не лише про пересічних освітян чи медиків, а й представників політичного корпусу та депутатів. Якщо раніше своє «фе» діяльності гастролера з Трускавця в ратуші Дрогобича чітко висловлювала лише фракція партії «Громадянська позиція», то тепер про необхідність відставки «гуманітарного» заступника заговорили і в дрогобицькій «Свободі», яка в місті Котермака має потужний вплив і чий представник займає ключовий пост секретаря Дрогобицької міськради. Ситуація загострилася після сесії в кінці червня, на якій було зрежисеровано публічну образу секретаря Дрогобицької міської ради Олега Хруща (ВО «Свобода») та депутата міськради Тараса Демка («Громадянська позиція»). Оскільки на сесії були помічені люди з оточення екс-мера Трускавця Р. Козира, то це дає підстави припускати, що події на «гарячій сесії» не обійшлися без втручання «трускавецької московської групи».

Нагадаємо, що Василь Качмар, який доводиться зятем близького товариша Р. Козира Петра Іванишина, став заступником мера Дрогобича в 2016 році, «посунувши» на цій посаді Олега Дукаса з «Народного контролю». В часи Януковича пан Качмар очолював державну виконавчу службу на Полтавщині та в одному з районів міста Києва, а на місцевих виборах 2015 року разом зі своїм тестем та всією групою «козирних» балотувався до Трускавецької міської ради від БПП «Солідарність» (як фрілансер).

Теперішнє загострення подій в Дрогобичі може свідчити про те, що дрогобицький політикум нарешті починає прозрівати і готовий не допустити посилення чужорідних впливів у рідному місті. В час, коли Україна в небезпеці і нашу державу заполонили агенти впливу ворога, потрібно думати про безпеку. Не можуть бути при владі в наших містах люди, які заплямували себе співпрацею зі злочинним режимом Януковича та які були на важливих посадах державної влади чи місцевого самоврядування в період 2011-2013 рр.

В Ізраїлі вшанували жертв Голокосту на Дрогобиччині

В ізраїльському місті Голон на старому цвинтарі у понеділок, 3 липня, пройшла церемонія урочистого відкриття відреставрованого меморіалу в пам'ять про загиблі єврейські сім`ї у Східниці, Уричі, Підгородцях, Рибнику, Кропивнику, Меденичах, Стебнику та в ряді сусідніх сіл під час Голокосту в 1941-1944 рр. Про це в мережі Фейсбук інформують учасники заходу.

Монумент сконструював Якоб Епштайн при співпраці Авраама і Натана Гауптманів, а заходи пройшли завдяки Дворі Бен Моше-Шохам, Варді Гіволі, Ілану Гелбару, Абруму Бакенроту. Під час відкриття пам’ятника пролунала традиційна іудейська меморіальна молитва.

Нагадаємо, що в часи ІІ світової війни в Європі проходила масова екстермінація євреїв, названа пізніше істориками Голокостом. Не оминули ці сумні та трагічні події і Дрогобиччину, де в довоєнний період єврейська спільнота складала вагому частку населення.

Ініціаторами вшанування замордованих євреїв Східниці, Стебника, Меденич, Підгородців, Урича, Кропивника, Рибника та ряду інших сіл виступили їхні нащадки, яким вдалося врятуватися в ці страшні дні і які назавжди тримають в серці спогад про їхніх улюблених батьків, передаючи пам'ять про них з покоління в покоління.

Зламав щелепу – сидітимеш три роки

Працівники Дрогобицького відділу поліції повідомили про підозру 18-річному юнаку за фактом заподіяння тілесних ушкоджень. Про це інформує прес-служба Дрогобицького ВП.

У січні цього року 18-річний хлопець влаштував конфлікт в колі із однолітками. Розмовний конфлікт переріс у бійку, під час якої молодик умисно наніс тілесні ушкодження своєму товаришеві. У результаті останній отримав тілесні ушкодження у вигляді закритого подвійного перелому нижньої щелепи з обох сторін та закритої черепно-мозкової травми у вигляді струсу головного мозку.

Згідно висновку судово-медичного експерта тілесні ушкодження відносяться до категорії середньої тяжкості. Зловмиснику повідомлено про підозру по факту умисного заподіяння середньої тяжкості тілесного ушкодження.

За цим фактом слідчі Дрогобицького відділу поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною 1 статті 122 Кримінального кодексу України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження). Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк до 3 років.

Соціальний захист інвалідів

30 червня заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль провела в Трускавецькому міському центрі зайнятості лекцію на тему: «Нормативно-правове забезпечення у сфері соціального захисту та професійної реабілітації інвалідів в Україні». Під час зустрічі з безробітними, які є особами з обмеженими фізичними можливостями, Галина Кітраль окрім того звернула увагу на особливостях роботи бюро правової допомоги, а саме: порядок звернення для отримання безоплтаної правової допомоги; перелік документів, які потрібно подавати для отримання допомоги; порядок надання адвоката. Зауважимо, що зазначений захід проведений з метою виконання умов договору про співпрацю між Трускавецьким міським центром зайнятості та Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Основним Законом України із соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями є Закон «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Цей Закон визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість їм вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями та інтересами.

У Законі зазначається, що особи з обмеженими фізичними можливостями в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України та іншими законодавчими актами.

Варто зауважити, що відділ «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання БВПД та Трускавецький міський центр зайнятості ефективно співпрацюють у напрямку правопросвітництва та надання правової допомоги громадянам.

Принагідно нагадуємо нашим читачам, що до Трускавецького бюро правової допомоги можна звернутися за адресою: м.Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 17:00 (крім святкових та вихідних днів, тел.: (03247)-5-05-30; моб.: 099-29-63-194.

Круглий стіл зібрав небайдужих

У п’ятницю, 30 червня, в приміщенні редакції газети «Галицька Зоря» відбулись прес-конференція та круглий стіл учасників проекту Асоціації "Нові Горизонти" «Сіємо зерна миру для урожаю порозуміння та взаємодовіри» за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert. В обговоренні важливих для суспільства питань взяли участь шеф-редактор газети «Нові Горизонти» Олександр Магльона, волонтер та працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич, заступник директора Дрогобицької гімназії Галина Соневицька, краєзнавець Роман Пастух, завідувач УРБАН-бібліотеки у Трускавці Віра Савка, керівник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Дрогобицького відділу поліції Наталія Постойко, переселенка з Криму, підприємець Усніє Умерова, журналісти ряду видань.

Рід Шухевичів

З нагоди 110-ї річниці з дня народження головного командира Української Повстанської Армії Романа Шухевича, легендарного героя революційно-визвольної боротьби, який очолив збройну боротьбу українського народу за визволення України, в Трускавецькій міській центральній бібліотеці відбулась експрес-інформація «Рід Шухевичів».

Рід Шухевичів належить до давніх заслужених священицьких українських родин. Шухевичі відіграли важливу роль у національно-культурному і політичному житті Галичини. З роду Шухевичів вийшла когорта видатних діячів: священиків, учителів, науковців, співаків, музикантів, юристів та військових.

Роман Шухевич повинен слугувати прикладом для сучасних політиків. Його організаторські здібності, непересічний талант політика та військового командира і самопожертва заслуговують на вічну повагу української нації.

Дай Боже, щоб пам’ять про велику самопожертву Романа Шухевича не згасла в наших умах і серцях. Нехай воскресне в нас всепоглинаюча любов до України, яку так яскраво явив цей славний герой-патріот, великий Провідник українців!

Переглянувши фрагменту фільму «Жива», присутні , глянувши у вічі тим юнакам і дівчатам, які понад пів століття тому проливали кров за наше майбутнє, зробили власні висновки, дізнались і зрозуміли правду про Українську Повстанську Армію.

Про детальніші факти біографії і життя Р. Шухевича ви можете дізнатися з літератури, яка знаходиться у фондах Трускавецької бібліотеки.

Власна інформація

Кадастрові реєстратори Львівщини опрацювали більше 67 тисяч звернень громадян

Від початку 2017 року до землевпорядної служби Львівської області надійшло 69 418 заяв громадян про надання адмінпослуг з ведення Державного земельного кадастру. Фахівці Держгеокадастру у Львівській області опрацювали 67454 заяви, або близько 97% від їх загальної кількості. З них, надійшло та опрацьовано 38515 заяв про реєстрацію земельних ділянок, або 55% від загальної кількості звернень.

Найбільше громадяни звертались до Держгеокадастру за реєстрацією земельних ділянок у Жовківському (зареєстровано 3249 ділянок), Пустомитівському (зареєстровано 3220 ділянок) та Самбірському (зареєстровано 2931 ділянка) районах Львівської області.

Також найбільш затребуваною громадянами послугою залишається видача витягів із Державного земельного кадастру. Загалом у львівській області опрацьовано 25241 заяву (36% від загальної кількості) про видачу таких витягів. Найбільша кількість заяв надійшла та була опрацьована у Пустомитівському (3455), Сокальському (1508) районах Львівщини та м.Львові (1923).

Довідково: Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

Прес-служба Держгеокадастру

Псевдоволонтери «спалилися» у Трускавці

Керівник громадського об`єднання охорони громадського порядку «Ватра» (м. Трускавець) Василь Шимко та волонтер Тарас Лужецький (керівник Клініки стоматології, м. Трускавець) сьогодні, 3 липня, впіймали на гарячому псевдоволонтерів. Гастролери збирали гроші буцімто для хворої дитини, але насправді мати цієї дитини отримала від них гроші лише взимку, і то незначну суму.

Без жодних документів, без дозволів і без вміння пояснити, що ж штовхнуло їх на нелегальний бізнес на нещасті інших людей, псевдоволонтери були затримані працівниками поліції. Як виявилося, благодійний фонд «Життя одне в людини» вже має недобру славу у Бориславі та Дрогобичі, де справжні волонтери неодноразово попереджали аферистів, щоб припинили займатися шахрайством. Але як наразі попередження волонтерів шахраї не почули.

Маленький Всеволод Кулик з Сокальщини важко хворий, діагноз – артогрипоз верхніх і нижніх кінцівок. Благодійний фонд «Життя одне в людини», який очолює Євгеній М., ніби взявся допомогти зібрати необхідні для лікування хлопчика кошти. І збирають. Але…

Як виявилося, такий хлопчик дійсно є, і його мама дійсно погодилася, щоб «волонтери» від «фонду» збирали гроші для її малюка. «Волонтери» розгорнули бурхливу діяльність, кошти збираються, але згорьована матуся їх не бачить. Номер телефону матері, який вказали на скриньці, насправді їй не належить. Коли АТОвець з Трускавця, керівник муніципальної «Ватри» Василь Шимко зрештою вийшов на матір дитини, то виявилося, що гроші їй від фонду поступили … тільки один раз, в кінці цієї зими. І це була мізерна сума.

А волонтерів «благодійного фонду» «Життя одне в людини» майже щодня фіксують громадські активісти ряду міст. В червні цього року їх «просили» забратися геть з Борислава та Дрогобича. «Волонтери» запевняли поліцію, що їхній «дірєктор» сам приїде і все роз`яснить, надасть необхідні докази, що все в них чесно і прозоро.

І ось 3 липня ми нарешті бачимо цього «дірєктора». Хлопчина віком на вигляд біля 20-25 років страшним суржиком пробує пояснити, що він має дозвіл «працювати» від Трускавецької міської ради. Виявляється, жодного дозволу ніхто йому не давав, в мерію поступила лише заява-прохання від «фонду» дозволити поставити їхні скриньки для збору коштів. Відповіді на цю заяву ще не було, але «волонтери» повним ходом «працюють» в найкращій точці Трускавці – біля супермаркету «АТБ» та обмінника валют неподалік.

Євгеній М. виявився дуже нервовою і нахабною особою: то забороняв знімати його на камеру, то мало не плакав, що тут вже все вирішили без нього і він не зможе у Трускавці «допомагати хворій дитині», то звинувачував Василя Шимка та Тараса Лужецького, що вони мають «свої фонди» і переслідують його як конкурента. Ще гірше виглядав його «працівник-волонтер», який перед приходом М. розповів, що зібрані гроші щовечора віддає «дірєктору». Але «дірєктор» М. запевняє, що скринька «запечатана» і гроші ніхто йому не давав.

Представники поліції вислухали плутані пояснення «благодійників» і забрали їх у відділок. В поліції вже порушена кримінальна справа і там чекали, коли ж приїде «дірєктор» і надасть необхідні документи, які б пролили світло на діяльність фонду. Як виявилося, «дірєктор» М. живе у Трускавці на Данилишиних, 21 (з його слів), але документи він чомусь не привіз. Як не привіз і чеки, і виписки, словом, хоча б якісь підтвердження, що зібрані гроші потрапляють до хворої дитини.

Важко пояснити, як земля носить виродків, а ще важче зрозуміти тих, хто в такий важкий для України і багатьох її громадян час свої кровно зароблені гроші віддає сумнівним «фондам» і «волонтерам». Порада одна – спочатку перевіряйте репутацію благодійного фонду, а тоді вже кидайте гроші в їхню скриньку. Бо інакше «кинуть» вас, «розвівши» як кошенят. Грошима розпоряджатимуться «дірєктори», які уділятимуть лже-волонтерам «чайові»-добові, а справжнім волонтерам прийдеться на ліки, операцію чи інші потреби для хворих діточок чи важко поранених бійців збирати значно довше. А в деяких випадках дорогою є кожна хвилина.

Будьмо пильними і нехай всілякі «дірєктори фондів» і їм подібні нас не ошукують. Залишається вірити, що винні понесуть справедливе покарання за свої афери. Щоправда, навряд чи це буде швидко.

Володимир Ключак

Цифрове мистецтво Василя Лялюка

«Світе, прокинься, ти вже виріс і став дорослим, візьмись за справжню справу та дій! Адже ти декларуєш свободу, рівність і мир для всіх однаково, тож виконуй свої обіцянки, не маскуйся за вдаваним спокоєм, благополуччям та шляхетністю. Вставай, допоки є ще час, досить розбухати від власної пихи, марнославства і хвастощів, бо можеш зненацька лопнути, мов надувна кулька, і перетворитись на порожнє місце. Буде шкода… Світе, вже давно настала пора, прокидайся, розплющ очі, подивись на себе!..».

Навряд чи є потреба пояснювати чи коментувати ці слова талановитого митця з Дрогобича Василя Лялюка, розміщені в буклеті, присвяченому його творчості. Виставка його робіт (цифрове мистецтво) відкрилася в музеї історії міста-курорту Трускавця у неділю, 2 липня. Так само навряд чи варто пояснювати чи коментувати роботи митця – кожен в них знаходить щось своє, близьке, зрозуміле, кожен пояснює їх так, як бачить та сприймає.

Вперше з Василем Лялюком мене звела доля під час засідань Дискусійного клубу Дрогобича в 2011 році. Тоді він спільно з іншими найактивнішими громадськими діячами Дрогобича (Хосе Турчик, Ярослав Янишин, Олег Косик, Богдан Юзефів, Олександр Магльона, Володимир Кондзьолка, Богдан Гринчишин та ряд інших) брав активну участь в обговоренні важливих для Дрогобича та Дрогобиччини питань. Але настав 2014 рік, коли треба було не говорити, а діяти. Дискусійний клуб фактично припинив своє існування, а його учасники стали активно допомагати спочатку Майданові, а далі нашим воїнам на Сході. Допомагали хто чим міг. Василь Ляюк теж не стояв осторонь.

Переді мною – подаровані мені Василем Лялюком його бони «На підтримку Майдану». На них, як зрештою і на багатьох картинах митця, переважають барви нашого національного знамена. Революція Гідності пробудила у вчителеві та музикантові ще й художника. Як розказує під час відкриття своєї виставки у Трускавці сам митець, малювати він розпочав пізно. Але наздогнав упущене – в один голос запевняють друзі, колеги, мистецтвознавці.

Свою виставку Василь Лялюк назвав «Входження в суєту». Та для багатьох його твори є можливістю вийти з суєти, забути про неї, опинитися віч-на-віч з мистецтвом, з собою, з Богом, з роздумами про минуле, теперішнє, майбутнє.

Тризуб, який палахкотить, але не згорить ніколи. Мудре дерево як дух-охоронець лісу. Різдвяна зірка і два кораблі як символ парності сущого. Вогненні язики, в яких вбачаються постаті людей. Селянин за плугом – вічний двигун прогресу та людського існування. Спокута та мандри душі. Майдан. Символізм кожної картини ніби й очевидний, але при повторному (і третьому, четвертому etc.) розгляді завжди бачиш ще якусь нову деталь, яка теж не є випадковою на малюнку. Отаке воно, цифрове мистецтво Василя Лялюка.

Під час презентації на добрі слова на адресу Василя Лялюка не скупилися директор музею Галина Коваль, краєзнавець Іван Скибак, громадська діячка та волонтерка Олександра Лисак. Невеликий дощ за вікном ще дужче гуртував в одну сім`ю тих, хто в цей недільний пополудень прийшов на зустріч з мистецтвом. Декому пощастило більше – частинку цього мистецтва він зміг забрати з собою додому. Так, під час презентації виставки була проведена безкоштовна лотерея, під час якої митець подарував деякі свої картини. Щасливчиками стали відеооператор з Дрогобича Ігор Чиж та краєзнавець з Трускавця Ігор Ліщинський. Але напевно щасливими від спілкування з приємними людьми виявилися всі присутні.

Василь Лялюк, який своїм спокоєм, впевненістю і якоюсь незримою благодаттю немов випромінював світло, задоволений з того, що в нього так багато друзів. І вдячний Богові за талант, який розкрився не так давно. Талант, яким він ділиться з іншими…

Володимир Ключак

«Теплі» кредити обігрівають ОСББ

Українці вкотре поділились на дві частини. Перші хочуть в своїх будинках жити краще і для цього роблять важливі та правильні кроки. Інші теж хочуть жити краще, але для цього нічого не роблять.

Хто ці перші? Це власники, які розуміють, що саме вони вирішують долю свого помешкання. Частіше вони живуть в приватних будинках, тобто, в будинках на одну родину – і вже з 2015 року беруть «теплі» кредити на енергоефективні заходи з державною компенсацією до 30%. Причому беруть їх так активно і так багато, що держава всередині року має додавати грошей з бюджету для обіцяних компенсацій.

З мешканцями приватного сектору все зрозуміло: вони вже давно живуть за принципом «мій дім – моя власність», і тому дбають про неї. Інакше складається ситуація в багатоквартирному секторі. Мешканці лише 800 багатоповерхівок з тих понад 250 тис., які є в країні, на цей час скористалися можливостями «теплих» кредитів.

І це притому, що наші багатоповерхівки, так само як і приватні будинки, є нашою власністю. Ми відповідальні не лише за свої квартири, але і за місця спільного користування, до яких, зокрема, належать горища, дахи, підвали, фасадні стіни. Ми мусимо піклуватися про це спільне майно. І зараз є можливість зробити це дешевше – за допомогою держави.

А ось чому мешканці багатоквартирних будинків мало користуються такою нагодою? Це питання на 100 мільйонів євро. Бо саме таку суму Євросоюз надасть Україні для модернізації багатоповерхівок. І чи будете ви серед тих, хто скористається цими грошима?

Що відбувається зараз? Є державна програма «теплих» кредитів. За нею тим ОСББ, які стають її учасниками, відшкодовується від 40% до 70% тіла кредиту. Звісно за умови, якщо ця позичка спрямовується на термомодернізацію будинку. Чимало є й місцевих програм, які теж компенсують такі витрати. Не треба вміти рахувати, щоб зрозуміти: коли вам дарують половину вартості цінної та корисної речі – треба її якнайскоріше брати.

Що пропонує держава в меню своєї згаданої програми?

- Заміну вікон. Можлива економія – до 15%.

- Установку лічильника тепла та індивідуального теплового пункту (погодного регулятора). Можлива економія – до 40%.

- Модернізацію системи опалення. Можлива економія – до 25%.

- Повну теплоізоляцію зовнішніх стін. Можлива економія – до 25%.

- Теплоізоляцію даху і підвалу. Можлива економія – до 15%.

Що треба знати про програму «теплих» кредитів для багатоквартирних будинків? Понад усе - «теплі» кредити беззаставні. Ви не можете втратити квартиру або будь-що інше – кредит надається ОСББ державними банками на пільгових умовах. Це – державна програма, країна сподівається зменшити кількість споживаної в житловому секторі енергії і тому допомагає людям.

Фактично слово «кредит» має умовне значення. Тому що «теплий» кредит дозволяє почати економити електричну або теплову енергію відразу по закінченню термомодернізаційних робіт в будинку. До того ж ви гарантовано отримуєте від держави 40% або більше компенсації. Таким чином, ви можете не тільки розраховуватися за кредит за рахунок економії, але в підсумку віддати навіть менше грошей, ніж проект на початках для вас коштував. Це подвійна вигода. І її зрозуміли ті, хто вже користується наданою нагодою.

Щоб скористатися грошима держави (та Євросоюзу) для власних потреб, в багатоповерхівці необхідно створити ОСББ. А щоб довести своїм сусідам необхідність такої дії, варто навести їм приклад будь-якого ОСББ, яке успішно скористалося «теплим» кредитом. Це буде сильний аргумент на користь створення об’єднання.

Ось і вся історія з кредитами для ОСББ. Більше того, в підсумку ви зможете сказати, що вам навіть доплатили. Бо практика доводить – ОСББ з «теплими» кредитами за рахунок економії витрачають на «комуналку + кредит» менше грошей, ніж інші багатоповерхові будинки, де згадані новації досі не прижилися.

Скажете – теорія? Нічого подібного: деякі ОСББ мудро скористалися «теплими» кредитами. Вони спрямували їх на термомодернізаційні роботи і тепер за тепло сплачують у рази менше, ніж це робили раніше. І при цьому мають більше комфорту.

Про те, що при цьому помешкання на ринку нерухомості зросли в цін, навіть не варто говорити. Бо є очевидні речі. Ця – одна з них. Вона вкотре доводить давно відому істину – вкладені в перспективну справу гроші завжди повертаються з прибутком.

Артем Садовий, Національний прес-клуб «Українська перспектива»

Московських найманців кара не омине

Щоденні повідомлення про події на Донбасі та про те, що проросійські бойовики відкривають вогонь по українських воїнах у різних напрямках лінії бойового зіткнення з різних видів зброї; застосування танків та іншої військової техніки на українській території проти жителів різних населених пунктів та ЗСУ дає нам чітке розуміння, що керівниками та членами таких псевдореспублік як ДНР і ЛНР є особи, діяльність яких фінансується і узгоджується російським керівництвом.

Не викликає жодних сумнівів те, що зброя та боєприпаси у такій величезній кількості, достатній для багаторічного ведення війни проти армії України, не могла у них появитися нізвідки. Зрештою, вже давно стало очевидним те, що жодних ополченців на Донбасі немає, бо відсутні причини ополчення населення частини України проти більшої частини України.

Міф, навіяний президентом Росії Володимиром Путіним про те, що таким чином Росія захищає інтереси російськомовної частини населення України, луснув, наче мильна бульбашка, адже російські кулі якраз й летять у здебільшого російськомовне населення країни, яким заселений Донбас. Загалом від цього потерпає вся Україна.

Ми отримуємо щораз більше беззаперечних доказів участі найманих бойовиків, згідних за гроші вбивати будь-кого. Вони байдужі до долі України, як і тих, кого ще нещодавно фальшиво називали «братами».

Останній приклад – затримання 3 липня ц.р. поліцейськими Волновахи 66-річного генерал-майора терористів, отаман регіонального козачого об’єднання «ДНР». Виявилося, що місцевий мешканець Макіївки має офіційне посвідчення отамана «ДНР» та дозвіл на зберігання козацької зброї (шашки, кинджал та нагайки). Він розповів, що у 2011 році почав керувати полком, до складу якого входило 90 рядових козаків. У 2014 році, коли місто захопили окупанти, «козаки» приєдналися до терористів. До обов’язків полка входили: охорона кордонів, спільні патрулювання на окупованій території.

Крім того, отаман «зомбував» молодь, займаючись ідеологічною агітацією на підтримку влади фейкової республіки.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності), за що передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Цього ж дня вночі на пункті пропуску «Гоптівка» у Харківській області українські прикордонники затримали чоловіка, який причетний до бойовиків ОРДЛО. Після вивченої друкованої інформації, вилученої в затриманого, стало зрозуміло, що він безпосередньо причетний до діяльності російсько-терористичних угруповань на сході України. Прикордонно-митна оглядова група перевірила його сумку з речами, серед яких виявила ще й внутрішній паспорт громадянина РФ, фотокартки з зображенням незаконних збройних формувань. Крім того, серед речей було виявлено ноутбук з відео, на якому зафіксовано розстріл військовослужбовців ЗС України та фотокартки з наругою над державними символами України. На відео, опублікованому прикордонниками, чути, як чоловік говорить, що російський паспорт отримав другим, а в ФМС Росії йому сказали, щоб залишив собі український паспорт. Про цей факт повідомив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян.

Сьогодні майже кожен житель Східної України та Криму переконаний, що як окупація Криму, так і війна на Донбасі принесли тільки горе, тисячі невинних жертв війни, руїни, голод, страждання, переслідування за інакодумство та українську мову, анархію, безправ’я, мародерство, тисячі зруйнованих родин. Вони втомились від марних очікувань кращого життя у вигаданих республіках, бо краще життя на цих територіях без решти України – утопія.

Артем Онищенко

Уряд хоче розірвати порочну практику, коли пенсії збільшуються лише під вибори

На цьому пленарному тижні Верховна Рада має розглянути законопроекти щодо пенсійної реформи, підготовлені урядом Володимира Гройсмана. Головна мета цієї реформи – відновити соціальну справедливість для пенсіонерів і людей, які чесно працюють все життя. Вже з 1 жовтня уряд пропонує перерахувати пенсії, які не змінювались п’ять років. Як результат - в залежності від року призначення, пенсії можуть відрізнятися втричі.

Уряд ліквідує дискримінацію пенсіонерів за роком виходу на пенсію – всі пенсії будуть перераховані з використанням показника середньої заробітної плати, який застосовується при призначенні пенсій в цьому році. В результаті 5,6 млн пенсіонерів отримають збільшення своєї пенсії. Також вже з 1 жовтня, а не з грудня, як передбачає закон «Про державний бюджет України на 2017 рік», буде підвищена мінімальна пенсія - до 1373 грн. В цілому підвищення пенсій торкнеться 9 млн з 12 млн українських пенсіонерів. «Осучаснення дає можливість підвищити пенсії, насамперед, найстаршим пенсіонерам – від 70 років, які є найбіднішими в Україні», - говорить виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради Реанімаційного пакету реформ Гліб Вишлінський.

Та унікальність реформи – не тільки в тому, що починається вона з поліпшення матеріального становища літніх людей, а в тому, що масштабний перегляд пенсій чи не вперше в новітній історії України не прив’язаний до виборів. Останні підняття пенсій відбувалися саме перед президентськими виборами 2004 та 2010 років, а також перед парламентськими виборами 2012 року.

Віктор Таран, голова Центру "Ейдос", політолог: «До сьогодні підвищення пенсій було однією з головних передвиборчих технологій. Соцстандарти підвищували перед виборами і забували про них до наступних виборів. Урядова пенсійна реформа ламає цю хибну практику. Уряд Володимира Гройсмана запропонував пенсійну реформу, важливим елементом якої є підняття пенсій, маже за два роки до виборів. І в цьому є унікальність цієї реформи. Тому ми одразу можемо говорити, що пропозиція уряду підвищити пенсії - це не питання популізму, це питання справедливості. Уряд виконує свою обіцянку трансформувати економічні досягнення в покращення життя громадян. Впевнений, що після проведення пенсійної реформи рейтинги тих політичних сил, що сповідують популізм, почнуть падати. І це призведе до оздоровлення політичного поля і подолання політичної корупції в цілому».

Антон Ященко, виконавчий директор Офісу впровадження реформ: «Якщо ми відкладемо цю реформу на рік чи два, вона знову стане заручником виборів, знову стане заручником популізму. Ми вважаємо, що наші пенсіонери мають право на гідну пенсію. Ми дуже сподіваємось на підтримку парламенту, бо тільки спільними зусиллями ми зможемо провести цю важливу реформу в Україні. Урядова пенсійна реформа передбачає подальший автоматичний перегляд пенсій в залежності від зростання заробітної плати і інфляції, що і в майбутньому не дозволить політикам використовувати пенсійне питання задля підвищення власних рейтингів. Уряд пропонує підвищити пенсії з жовтня, оскільки має для цього достатній фінансовий ресурс. До сьогодні ж пенсії підвищувались не з огляду на можливості економіки, а виключно з міркувань підвищення передвиборчого рейтингу, що стало однією з причин накопичення колосального дефіциту Пенсійного фонду».

Павло Кухта, заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України: «Вперше дефіцит Пенсійного фонду виник у 2004 році, коли тодішній прем’єр і кандидат в президенти Віктор Янукович підвищив пенсії, не маючи під це реальних коштів. Він підвищив їх, щоб виграти вибори. З того часу наш Пенсійний фонд є дефіцитним і ми маємо серйозні проблеми з ним зараз. Фактично ми зараз маємо систему, яка руйнує наші державні фінанси і економіку, ставить пенсіонерів у залежність від політиків. І саме ці проблеми покликана вирішити нинішня пенсійна реформа. Вона дозволить стабілізувати видатки Пенсійного фонду, поступово ліквідувати його дефіцит, підвищити пенсії вже зараз. Пенсіонери нарешті перестануть бути залежними від політиків. Пенсії перестануть бути гречкою. Урядову пенсійну реформу вже підтримали міжнародні фінансові організації та Національна рада реформ при президентові України. Тепер уряд розраховує на підтримку депутатів, аби дати можливість 9 млн пенсіонерів вже в жовтні отримати підвищені пенсії, а не чекати на наступні вибори».

Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України: «Ми не робимо реформи маленькою купкою людей. Ми робимо реформи всі разом, громадянським суспільством, всіма українцями, які хочуть змін. Ми звертаємось до усіх з проханням підтримати цю реформу. Ми не можемо чекати, українські пенсіонери потребують і заслуговують кращого життя вже сьогодні. Ми сьогодні запускаємо флешмоб в соціальних мережах і закликаємо всіх до нього приєднатися, розповідаючи історії своїх батьків про пенсії і про те, чого вони насправді заслуговують. Закликаємо усіх небайдужих приєднуватись до хештегу #пенсіїнегречка і робити пенсійну реформу з нами разом».

Оксана Маркарова, перший заступник Міністра фінансів України: «За останні два роки уряду вдалося не тільки стабілізувати економіку, але й досягти економічного зростання. І уряд має конкретні кроки, які дозволять забезпечити це зростання. Але великою проблемою для економіки зараз є дефіцит Пенсійного фонду, в якому зараз утворилася дірка в 141 млрд.грн. З одного боку - це великий тягар для бюджету. Оскільки бюджет має покривати такий величезний дефіцит. З іншого, навіть за наявності такого великого дефіциту Пенсійний фонд зараз не може забезпечити достойні пенсії нашим громадянам. Тому саме зараз ми разом виступаємо за те, щоб пенсійну реформу було проведено. Це вже не просто важлива реформа, це необхідність сьогодення. Реформа, яку уряд вже відправив до Верховної Ради і яку ми просимо депутатів підтримати, яку ми розробили разом з міжнародними партнерами, дозволить в перспективі збалансувати бюджет Пенсійного фонду. А підняти пенсії 9 млн пенсіонерів ми зможемо завдяки цій реформі вже в жовтні».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниОбновлен 04 июл 2017. Создан 03 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником