Трускавецький вісник № 112 (1474) від 28 липня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 112 (1474) від 28 липня 2017 р.

28.07.2017У номері: Повідомлення про скоєний злочин; Короткі новини; Доступні ліки.

Короткі новини

Діяльність волонтера Корпусу Миру дає плоди

У Трускавці працює волонтер Корпусу Миру в Україні, американець українського походження Андрій Ленець. З-поміж багатьох напрямків його діяльності особливо актуальною та потрібною є справа вивчення та вдосконалення англійської мови. В УРБАН-бібліотеці Трускавця Андрій Ленець започаткував практику вдосконалення англійської для різних вікових категорій. Так, щочетверга тут збираються спочатку діти, а згодом і дорослі, щоб поспілкуватися англійською, вивчити нові слова, зрозуміти їхнє походження та лексичне значення.

Під час зустрічі 27 липня, на яку прийшли школярі та студенти технікумів, підприємці, викладачі, екскурсоводи, журналісти та представники інших професій, Андрій Ленець запропонував кожному розповісти про себе, про те, як кожен проводить свою відпустку. Досить цікавою була й тема прикмет та забобонів (superstitions), які інколи є аналогічними в Україні та США. В кінці зустрічі, яка тривала більше години, присутні зійшлися на тому, що такі бесіди дають плоди вдосконалення англійської мови для знавців і стимулюють її вивчення для початківців.

Наступне засідання Клубу англійської мови відбудеться в четвер, 10 серпня, початок о 16.00 (діти) та 17.30 (дорослі).

Депутат міської ради склав свої повноваження

Депутат Стебницької міської ради Андрій Трач, обраний за списком партії «Народний контроль», склав свої депутатські повноваження. Про це він повідомив в мережі Фейсбук. Причиною такого кроку, за словами Андрія Трача, стали не якісь політичні чи інші розбіжності з членами команди, а зайнятість підприємця, через що йому часто доводилося пропускати засідання комісій, а  інколи і сесій.

Згідно чинного законодавства України, місце Андрія Трача в Стебницькій міській раді займе інший представник «Народного контролю» згідно таблиці підрахунку голосів на виборах 2015 року.

Кількість квартирних крадіжок у Трускавці зведено до нуля

Протягом липня в Трускавці зафіксовано разючий спад кількості квартирних крадіжок в порівнянні з попередніми місяцями, інформує наше власне джерело. Так, протягом 10-25 липня в місті-курорті не зафіксовано жодної (!) квартирної крадіжки. Причина проста – правоохоронці спіймали, а суд засудив дві групи гастролерів, які працювали в Трускавці за наводкою і грабували квартири. Залишається сподіватися, що на місце засуджених гастролерів не приїдуть інші любителі чужого і не зіпсують трускавецьким правоохоронцям позитивну статистику відсутності квартирних крадіжок.

У Трускавці зменшився тариф на вивезення сміття

27 липня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради, на якому одне з прийнятих рішень стосувалося тарифу на вивезення твердих побутових відходів (ТПВ). Тариф зменшено – з 12,98 гривень за 1 людину в місяць до 12,06 грн./ос. В історії Трускавця тариф на вивезення сміття зменшувався тільки один раз – в 2010 році, за часів каденції міського голови Лева Грицака.

До зменшення тарифу призвів факт заміни надавача послуг з вивезення ТПВ. Замість бориславської фірми «ДВ-Екосвіт», яка через дії бориславських активістів не має змоги вивозити трускавецьке сміття на бориславське сміттєзвалище, тепер сміття з міста-курорту вивозитиме стрийська фірма «Комунальник плюс». Хоча відстань з Трускавця до Стрия є більшою, ніж до Борислава, але в тариф не включили так звану «інвестиційну складову».

В той же час невтішним є факт зростання тарифу на внутрішньоміські пасажирські перевезення, який зріс з 3 до 4 гривень. Проте на фоні зростання цього тарифу в сусідніх містах було зрозуміло, що сумна доля підвищення вартості проїзду в міських маршрутках – це тільки справа часу. Новий тариф на перевезення у Трускавці вводиться з 1 серпня.

У Трускавці увімкнена газова плита ледь не спричинила біди

Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, 25 липня  о 09:28 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що в м. Трускавець на вул. Стебницька, 88 на сьомому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку в квартирі відчувається сильний запах газу. На місце події виїхала оперативна група трускавецьких рятувальників. Спільно з працівниками поліції та представниками ОСББ за допомогою ручного інструменту відкрито вхідні двері квартири та виявлено ввімкненими, без горіння, дві комфорки газової плити. Внаслідок події ніхто не постраждав.

Колишній мер Трускавця подав у суд на депутата

Під час чергового засідання у судовій справі «Петро Іванишин та Леся Дідик проти Руслана Цехмейстера, Любомира Поливки, КП «Редакція міського радіомовлення» та ГО «Журналістська агенція «Трускавець Онлайн», яке проходило у Трускавецькому міському суді 25 липня, представник позивачів Ю. Крамар подав документи про долучення до позову в якості третьої сторони (нового позивача) екс-мера Трускавця Р. Козира. Нагадаємо, що справа стосується буцімто озвученої по місцевому трускавецькому радіо «Казки про Петіньку та Лесеньку», в якій впізнали себе П. Іванишин та Л. Дідик (вони вимагають грошового відшкодування). Колишній очільник Трускавця Р. Козир у своїй позовній заяві від депутата Руслана Цехмейстера та керівника радіо Любомира Поливки грошей не вимагає, а просить суд визнати поширену інформацію недостовірною та спростувати її.

Чергове слухання у цій справі з трьома позивачами та чотирма відповідачами відбудеться 10 жовтня о 10.00. Після трьох судових засідань до слухання справи по суті ще не приступили через зволікання позивачів та ненадання ними в належному обсязі всіх необхідних документів та матеріалів. Справу слухає суддя Віталій Грицьків.

Перед початком судового засідання позивачка Л. Дідик звернулася до депутата Руслана Цехмейстера з усною скаргою на те, що він її видалив із друзів на Фейсбуці та запропонувала поновити дружбу. Вона зазначила, що надішле відповідний запит на дружбу вже сьогодні. Руслан Цехмейстер відповів, що подумає над цією пропозицією.

Чи очолить Петро Іванишин санаторій МВС?

Кандидатуру трускавецького скандального політика Петра Іванишина розглядають як можливого наступного очільника санаторію «Перлина Прикарпаття», причому на найвищих щаблях – в міністерстві внутрішніх справ України. Про це інформує наше власне джерело в Києві. З метою підготовки до майбутніх парламентських виборів трускавецького «фронтозмінівця» можуть поставити керувати санаторієм МВС в місті-курорті задля забезпечення кращого результату для партії «Народний фронт». Нагадаємо, що до цієї політичної сили дотичний очільник МВСУ Арсен Аваков, в чиєму підпорядкуванні знаходиться «поліцейський» санаторій.

Петро Кирилович Іванишин відомий тим, що у Трускавці був власником гуртівні алкогольних напоїв «Альфа», де правоохоронці виявляли фальсифіковану алкогольну продукцію. В 2006-2010 роках він був депутатом Трускавецької міської ради і голосував за сумнозвісне рішення щодо продажу 132 га землі біля питного озера ТзОВ «Альфа Плюс». До речі, в цій же каденції депутатом був і теперішній очільник «Перлини Прикарпаття» Олександр Шишко (обидва від «Нашої України»). В 2010-2015 роках Петро Іванишин був депутатом Львівської обласної ради за списками партії «Фронт змін», а в 2015 році на виборах до Трускавецької міської ради зазнав поразки. В 2017 році Петро Іванишин втягнувся в судові розбірки з кількома представниками трускавецьких засобів масової інформації та громадськими діячами. Так, зокрема, у Трускавецькому міському суді слухається справа за його позовом проти журналістів Любомира Поливки, Руслана Цехмейстера, комунального підприємства «Редакція міського радіомовлення» (трускавецьке проводове радіо) та ГО «Журналістська агенція «Трускавець Онлайн». А в своїх дописах та коментарях в соціальній мережі Фейсбук Петро Іванишин неоднократно дозволяв собі некоректні висловлювання на адресу опонентів, журналістів та чинної влади міста Трускавця.

Так що вже можна спрогнозувати – можливе призначення цього діяча очільником санаторію «Перлина Прикарпаття» призвело б тільки до дестабілізації в колективі та негативного іміджу оздоровниці через одіозність цієї персони.

Борис Кривко стане почесним президентом «Ради старійшин»

Як інформує наше власне джерело, в Трускавецькій міській громадській організації «Рада старійшин» відбудуться певні рокіровки в керівному складі. Так, Борис Кривко, який очолює організацію з моменту її заснування (2010 рік), висловив побажання передати кермо правління комусь молодшому. На нещодавньому засіданні «Ради старійшин» (18 липня) Борисові Кривкові було запропоновано посаду почесного президента. Питання хто ж очолить «Раду старійшин» наразі перебуває в процесі обговорення. Дві ключові фігури, які розглядаються – це Іван Скибак та Олена Пилат. Так що цілком імовірно, що відомий краєзнавець Іван Скибак може стати новим очільником МГО «Рада старійшин» у Трускавці.

Про рівність працюючих

З метою подолання дискримінації за ознакою статі, усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків та реалізації рівних прав між ними, 27 липня 2017 року заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль провела в Трускавецькому міському центрі зайнятості лекцію на тему: «Гендерна рівність у сфері праці – ознака правової держави».

 Під час лекції Галина Кітраль ознайомила слухачів лекції з принциповими засадами гендерної політики у сфері праці.

Так, за чинним українським законодавством чоловіки і жінки абсолютно рівні у своїх процесуальних правах. Проте на практиці нерідко трапляються ситуації, коли жінки не мають можливості реалізовувати свої права, а юридична рівність не гарантує рівність фактичну.

Трудове законодавство України проголошує формальну рівність, забороняє дискримінацію на ринку праці.

Під час лекції фахівець бюро розкрила зміст понять «гендер», «гендерна рівність», «гендерні стереотипи», було розглянуто основні положення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок», відповідні статті Конституції України.

Рівні права є однією з ознак правової держави. Принцип рівності жінок та чоловіків закріплений в Конституції України і затверджує рівність чоловіків та жінок в усіх сферах життя.

Ціллю гендерної рівності є підтримка досягнення рівності між жінками та чоловіками з метою забезпечення стабільного розвитку. Гендерна рівність – це рівність стартових умов, отримання рівних часток суспільних ресурсів, рівної участі в соціальній владі для представників обох гендерних груп.

Рівна оплата праці за рівну працю рівної вартості для працівників чоловічої ф жіночої статі є базовим принципом для Європейського Союзу.

Нерівність, як правило, виявляється у наданні роботодавцями переваги чоловікам у разі прийняття на роботу; збереженні робочого місця при скороченні штатів; нерівній заробітній платі.

 Про ситуацію на ринку праці та послуги служби зайнятості жінкам розповіла провідний фахівець Трускавецького міського центру зайнятості Наталя Серняк. Йшлося також про становище на ринку праці жінок-матерів, працівниць передпенсійного віку та молоді без досвіду роботи. Слухачі отримали поради  як уникнути типових помилок при пошуку роботи та досягти професійного успіху. Вони висловили свою точку зору стосовно гендерної дискримінації на роботі, отримали вичерпні відповіді на всі питання.

Після завершення лекції усі присутні обговорили питання рівності чоловіків та жінок у різних сферах життя, шляхів протидії дискримінації за ознакою статі, попередження будь-яких форм насильства щодо жінок та дітей тощо.

Крім того, Галина Кітраль ознайомила учасників семінару з системою безоплатної правової допомоги в Україні, завданнями та функціями відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також з категоріями громадян, які за законом мають право на безоплатну правову допомогу.

Також відділ «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання БВПД надає вторинну безоплатну правову допомогу, яка передбачає послуги адвоката, а це – захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

За отриманням безоплатної правової допомоги можна звернутися до Трускавецького бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м.Трускавець, вул. Данилишиних, 62.

Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 17:00 (крім святкових та вихідних днів, тел.: (03247)-5-05-30.

Власна інформація

Мати можливість бути щасливою

У середу, 26 липня, в УРБАН-бібліотеці Трускавця говорили про щастя, про те, чи маємо ми право бути щасливими, про свої мрії, і чи реально намагатися їх реалізовувати. Що навіть живучи досить скрутно, можна і потрібно прикладати зусиль, шукати засоби і йти до своєї мети. Ми переглядали, роблячи стоп-кадри, і обговорювали фільм польського режисера Павла Височанського «Колись ми станемо щасливі». Говорили про мрію героя фільму Даніеля, юнака з польського депресивного містечка Ліпіни, який прагне вирватись із суцільної бідності, бо не хоче прожити своє життя так, як багато хто з його знайомих та родичів. Озброївшись камерою на мобільному телефоні, він розпитується дітей та дорослих про їх мрії. Фільмує все і робить свій перший фільм, реалізуючи так свою мрію – знімати фільми. А ще говорили про мрії тих дітей, що прийшли на фільм, про те, яких вже зусиль вони приклали, щоб їхні мрії могли здійснитися. Адже кожна людина має право бути щасливою, реалізовуючи свій творчий потенціал.

Віра Савка, завідувач УРБАН-бібліотеки м. Трускавця

Повідомлення про скоєний злочин

Генеральному прокурору України п. Луценку Ю.В., 01011, м. Київ, вул. Різницька 13/15

Копії:

Голові Служби безпеки України п. Грицаку В.С., 01601 м. Київ 1, вул. Малопідвальна, 16

Міністру внутрішніх справ України п. Авакову А.Б., 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

Голові Національної поліції України Князєву С.М., 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

Заява

Спостерігаючи за справедливими притягненнями до кримінальної відповідальності генеральною прокуратурою України за корупційні діяння депутатів Верховної ради України та високопосадовців, ми не можемо змиритися з кричущими фактами корупційних зловживань чиновників місцевого самоврядування.

У м. Трускавці Львівської області зареєстрована консалтингова фірма ТзОВ «ПІК». Абревіатура ПІК розшифровуєтсья від перших літер прізвищ Пілько, Іванишин, Козир. Жодною консалтинговою діяльністю це підприємство не займалося, мета його створення полягала в іншому. В 2006 році на міського голову м. Трускавця без успіху «просували» І. Пілька. У 2010 році міським головою м. Трускавця був обраний Руслан Козир, а від новоствореної політичної партії по списку вдалося пройти депутатом до Львівської обласної ради Іванишину Петру Кириловичу.

П. Іванишин є колишнім секретарем Бориславської міської комсомольської організації, з рахунків якої безслідно зникли грошові кошти, він являється засновником ТзОВ «Альфа», що торгує алкогольними напоями та серед мешканців Трускавця має погану славу, адже декілька разів проти його підприємства відкривали кримінальні справи за торгівлю фальсифікованими алкогольними напоями, були факти отруєння покупців, у зв’язку із вживанням купленої у Трускавецькому магазині ТзОВ «Альфа» фальсифікованої горілки. Завдяки київським протеже кримінальні справи закривалися.

З обранням на міського голову м. Трускавця у 2010 році Руслана Козира члени цієї групи активізували незаконну діяльність в особистих корисних інтересах.

Маючи підтримку правлячої політичної сили та міського голови Руслана Козира, користуючись статусом депутата Львівської обласної ради, П.Іванишин п. 66. рішення Трускавецької міської ради за № 234 від 21.12.2011 року отримує дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо оформлення документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою на умовах оренди загальною площею 0,2617 га по вул. Помірецька, для будівництва і обслуговування готелю курортного типу, за рахунок земель, що перебувають в користуванні у Товариства з обмеженою відповідальністю «Богдан». Рішенням Трускавецької міської ради за № 267 від 09.02.2012 року п.2. припиняється дія договору оренди земельної ділянки, укладеного між Трускавецькою міською радою та ТОВ «Богдан» на земельну ділянку площею 0,2617 га по вул. Помірецькій, у зв’язку із зміною власника об’єкту нерухомого майна та дану ділянку зараховано до земель запасу міської ради. П.3. цього ж рішення Іванишину П.К. затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку по вул.. Помірецькій. Пунктом 3.1. даного Рішення Іванишину П.К. надано у користування на умовах оренди терміном на 5 років земельну ділянку площею 0,2617 га по вул. Помірецькій для будівництва та обслуговування готелю курортного типу із земель запасу міської ради (землі житлової та громадської забудови). Згідно законодавства цільове призначення земельної ділянки передбачає сплату орендної плати при оренді ділянки або сплату податку до міського бюджету при переході земельної ділянки у власність.

Пунктом 3 рішення Трускавецької міської ради за № 332 від 31.05.2012 року, підписаним Р. Козирем, дається дозвіл Іванишину Петру Кириловичу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул. Помірецька, площею 0,1000 га із «будівництва та обслуговування готелю курортного типу» на «будівництво та обслуговування житлового будинку» з подальшою передачею у власність, за рахунок земель, що перебувають в оренді Іванишина П.К. (землі житлової та громадської забудови).

Пунктом 4 цього ж рішення надається дозвіл Іванишину П.К. на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул. Помірецька, площею 0,1200 га. із «будівництва та обслуговування готелю курортного типу» на «ведення садівництва» з подальшою передачею у власність, за рахунок земель, що перебувають у оренді Іванишина П.К. (землі житлової та громадської забудови).

Пунктом 5 цього ж рішення надається дозвіл Іванишину П.К. на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул. Помірецька, площею 0,0417 га. із «будівництва та обслуговування готелю курортного типу» на «ведення особистого селянського господарства», з подальшою передачею у власність, за рахунок земель, що перебувають у оренді Іванишина П.К. (землі житлової та громадської забудови).

Проекти землеустрою, передбачені п.п. 3, 4, 5, рішення Трускавецької міської ради за № 332 від 31.05.2012 року уже несуть ознаки майбутньої відсутності надходжень до міського бюджету за новими цільовими призначеннями розділеної на три частини земельної ділянки.

Рішенням Трускавецької міської ради за № 348 від 26.07.2012 року, п. 8, 9, 10, 11 припиняється дія договору оренди земельної ділянки загальною площею 0,2617 га по вул. Помірецькій, укладеного між Трускавецькою міською радою та Іванишиним П.К., та затверджуються проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок по зміні цільового призначення Іванишину Петру Кириловичу:

0,1000 га «для будівництва і обслуговування житлового будинку»;

0,1200 га «для ведення садівництва»;

0,0417 га « для ведення особистого селянського господарства».

Пунктами 9.1, 10.1, 11.1 даного рішення, ці земельні ділянки надаються депутату Львівської обласної ради Іванишину Петру Кириловичу у власність.

З цього моменту сплата коштів до бюджету міста припиняється.

Згідно статті 39 Земельного кодексу України використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.

Згідно частини 1 статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. На підставі затвердженого генерального плану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою, який після його затвердження стає невід’ємною частиною генерального плану. У частині 9 цієї ж статті сказано, що зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п’ять років.

Відповідно до пункту 6 статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» рішення про розроблення генерального плану приймає відповідна сільська, селищна, міська рада. В частині 7 статті 17 цього закону визначено перелік питань, які повинні вирішувати виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, серед яких, зокрема, вказаний обовязок виконкомів повідомляти через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення генерального плану населеного пункту та визначати порядок і строк внесення пропозицій до нього фізичними та юридичними особами; забезпечення попереднього розгляду матеріалів щодо розроблення генерального плану населеного пункту архітектурно-містобудівними радами відповідного рівня; узгодження проекту генерального плану населеного пункту з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, з метою врегулювання питань планування територій у приміських зонах.

Згідно частини 1 статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.

Частиною 2 цієї ж статті зазначено, що затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

У частині 3 зазначеної статті сказано, що сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов’язані забезпечити:

1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками;

2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості.

Останнє коригування Генерального плану міста-курорту Трускавець проводилось Державним інститутом проектування міст «Містопроект» (м. Львів), обговорювалось і затверджувалось на сесії Трускавецької міської ради у 2009 році.

Земельна ділянка площею 0,2617 га надана Іванишину П.К. по вул.. Помірецькій, а потім розділена на три частини, означена на схемі зонування території міста Трускавця як КВТ – зона обслуговування установ відпочинку і туризму. На картографічному матеріалі коригування генплану міста-курорту Трускавець (генеральний план М 1:5000) надані ділянки Іванишину П.К., розміщені у кварталі – Комплекс «Воротище» (курортні готелі). Цільове призначення ділянок в цьому кварталі під житло, садівництво, особисте сільське господарство – незаконне. Тому порушення законодавства при наданні земельної ділянки Іванишину П.К. очевидні. Також є незаконними дії службовців, які готували земельні матеріали на розгляд сесій міської ради. Про фальшивість підготовки матеріалів, що йдуть у розріз з генеральним планом міста зобов’язаний був знати і тодішній міський голова Р.Козир, який виносив питання на сесії, що приймали рішення, а також підписував ці рішення.

Вимог ст. ст. 17, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не виконано, громадськість при підготовці вказаних рішень не інформувалась.

По закінченні каденції міського голови Р. Козира сайт міської ради м. Трускавця був зачищений для приховування порушень законодавства, що саме по собі є порушенням законодавства.

В результаті порушень законодавства групою Іванишин – Козир бюджет міста Трускавця недоотримав дев’яносто вісім тисяч гривень станом на липень 2017 року.

Стаття 21 Земельного кодексу України вказує, що порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для:

а) визнання недійсними рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам;

б) визнання недійсними угод щодо земельних ділянок;

в) відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною;

г) притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель.

Частиною 10 статті 59 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції України визнаються незаконними у судовому порядку.

У зв’язку з вищевикладеним, просимо цю заяву вважати як повідомлення про скоєний злочин, за викладеними даними внести відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань, відкрити кримінальне провадження та притягнути винних до відповідальності; подати позовну заяву про визнання протиправними та скасування рішень Трускавецької міської ради за №234 від 21.12.2011 року, №267 від 09.02.2012 року, №332 від 31.05.2012 року, №348 від 26.07.2012 року та про визнання недійсними правочинів по передачі у власність Іванишину П.К. вищезазначених земельних ділянок та скасування їх державної реєстрації; стягнення завданих бюджету міста Трускавця збитків у розмірі 98 тисяч гривень із винних осіб Козира Р.Я. та Іванишина П.К.

Додатки:

1. Ксерокопія спецповідомлення про викритий злочин у сфері оподаткування КОЗП №118 від 10.07.2007 року.

2. Копія рішення Трускавецької міської ради за №234 від 21.12.2011 року.

3. Копія рішення Трускавецької міської ради за №267 від 09.02.2012 року.

4. Копія рішення Трускавецької міської ради за №332 від 31.05.2012 року.

5. Копія рішення Трускавецької міської ради за №348 від 26.07.2012 року.

6. Фотокопія генерального плану міста-курорту Трускавця у М 1:5000.

7. Збільшена фотокопія місця розташування земельної ділянки загальною площею 0,2617 га по вул. Помірецька на генеральному плані міста-курорту Трускавця у М 1:5000.

8. Фотокопія схеми зонування території міста Трускавця.

З повагою, представник ГМ «Опора» у м. Трускавці Є.В. Бродзінський

З 1 серпня кількість доступних ліків збільшиться

З 1 серпня перелік препаратів, що входять до урядової програми «Доступні ліки»,  збільшиться до 199 (раніше до програми були включені 157 препаратів). Це препарати від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які застосовуються для амбулаторного лікування хронічних захворювань. Їх можна отримати в аптеці за рецептом лікаря безкоштовно або з незначною доплатою.

В оновленому переліку стало більше на 33 препарати від серцево-судинних захворювань, на 5 – від діабету ІІ типу, на 4 – від бронхіальної астми. До програми включені препарати 43 виробників, як українських, так і іноземних,  зокрема: препарати 21 виробника з країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю.

Понад 25 препаратів можна отримати безкоштовно

Понад 25 препаратів з оновленого переліку пацієнти можуть отримати в аптеці безкоштовно. Найдешевший з них Дигоксин (від серцевих захворювань) українського виробника, який коштує 7,63 грн., найдорожчий – Пульмікорт (від бронхіальної астми) шведського виробника – 852,95 грн.

Вартість найдешевших препаратів повністю компенсує держава, за інші пацієнт здійснює незначну доплату. Держава вчасно розраховується з фармацевтами за надані громадянам ліки за цією програмою. З початку її дії аптечним закладам було перераховано з бюджету за ліки понад 126 мільйонів гривень.

Процедура отримання доступних ліків не змінилась

Як і раніше, для того, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутись за рецептом до лікаря первинної ланки – сімейного лікаря чи терапевта, що працює в поліклініці, амбулаторії або має власну практику. Тільки він має право виписати рецепт на ліки, що беруть участь в програмі.

В рецепті лікар вказує не торгову назву препарату, а діючу речовину. З рецептом потрібно прийти до аптеки з позначкою «Доступні ліки» і обрати препарат, який містить вказану в рецепті діючу речовину, та отримати його безкоштовно або з незначною доплатою. Кількість аптек, де можна отримати доступні ліки, постійно збільшується і на сьогодні до участі в програмі долучились вже 6179 аптек – це кожна третя аптека в країні.

Програма «Доступні ліки» буде розширюватись

Урядова програма «Доступні ліки» діє з 1 квітня цього року. За цей час 1,5 мільйони людей скористались можливістю отримати доступні ліки. Держава зробила лікування доступнішим і українці почали більше піклуватись про власне здоров’я - пішли до лікарів за обстеженням і рецептами, причому відвідуваність лікарів з початку дії програми зросла майже втричі.

На поточний рік уряд виділив на цю програму 700 мільйонів гривень, в наступному році фінансування планується збільшити до 1 мільярду гривень. Наступного року також планується збільшити перелік препаратів, що увійдуть до програми.

Перелік препаратів, що включені до програми «Доступні ліки», а також інформацію щодо програми можна переглянути на сайті Міністерства охорони здоров’я moz.gov.ua та liky.gov.ua.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниСоздан 28 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником