Трускавецький вісник № 117 (1479) від 7 серпня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 117 (1479) від 7 серпня 2017 р.

07.08.2017У номері: Про екскурсії; Анонси; Кримінальні новини; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Трускавці пройде презентація книги Богдана Гуцила «Люди геройського чину»

Як інформує наше власне джерело, у неділю, 13 серпня, в музеї історії міста-курорту Трускавця відбудеться презентація книги краєзнавця Богдана Гуцила «Люди геройського чину». Це вже друга книга автора (перша, про його рідне село Орів, носить назву «Воскресла Бренів – пам'ять у світи»).

В книзі «Люди геройського чину» розповідається про життя та діяльність багатьох українських діячів, значна частина яких пов’язана з Трускавцем та околицями. Початок презентації та зустрічі з автором – о 15.00.

У Трускавці злодії вкрали обладнання з фонтану на Дрогобицькому кільці

Як інформує прес-служба Трускавецької міської ради, у Трускавці невідомі викрали деталі від фонтану на Дрогобицькому кільці. Як повідомили у підприємстві «Комфорт Сервіс», яке обслуговує фонтан, вкрадено 13 форсунок по 135 гривень кожна. Загалом збитків завдано на суму біля двох тисяч гривень. Відповідну заяву про факт крадіжки вже подано до Трускавецького міського відділу поліції.

Слід зазначити, що деталі з цього фонтану викрадають вже не вперше. Тому міська влада ініціюватиме встановлення на Дрогобицькому кільці камери відеоспостереження, оскільки це дієвий та цивілізований спосіб боротьби з недобросовісними громадянами. Як каже заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький (зараз в.о. мера), у місті діє програма «Безпечне місто», в рамках якої можна передбачити кошти на обладнання відеонагляду.

В ДТП загинули двоє музикантів з Трускавця

Як інформує прес-служба Трускавецької міської ради, в ніч з неділі на понеділок 7 серпня у селі Верхні Гаї в автомобільній аварії загинули двоє чоловіків, а одна жінка зазнала травм. Як вдалось з`ясувати, це були музиканти, які повертались з весілля додому в Трускавець.

Авто вдарилось у дерево, внаслідок чого розбилось вщент. 51-річному водієві та пасажирові врятуватись не вдалось, а жінку-пасажирку в шоковому стані та з чисельними травмами доставлено до лікарні.

На подію виїжджав підрозділ Трускавецького відділу ГУ ДСНС України. Як розповів підполковник служби цивільного захисту Трускавецького відділу ГУ ДСНС Володимир Гординський, машина була заставлена аудіоапаратурою, і цей факт додатково ускладнював евакуацію людей з пастки. Тіло водія від сильного удару затиснуло всередині машини, тож рятувальники за допомогою спеціального обладнання мусили розрізати автомобіль і таким чином витягувати тіла загиблих чоловіків.

У Трускавці презентують чудотворні «цвєтності»

Як інформує наше власне джерело, у Трускавці буде відкрито виставку чудотворних «цвєтностей», про які на «Трускавецькому віснику» можна почитати більше за посиланням https://protruskavets.org.ua/svyatoslav-lob-pvanto-i-kolorovosti/. Окрім закритого заходу, який пройде в одній з вілл Трускавця, «цвєтності» виставлятимуться і в музеї історії міста-курорту (відкриття виставки пройде 20 серпня о 17.00). Експозиція складатиметься з  робіт, які вже презентувалися в таких обласних центрах як Дніпро, Кропивницький, Одеса, Полтава та Хмельницький.

У Трускавці говорили про нелегальну трудову міграцію, торгівлю людьми та експлуатацію дитячої праці

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня, 4 серпня заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль спільно з координатором проекту «Протидія торгівлі людьми» БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ» Галиною Космін провели в Трускавецькому міському центрі зайнятості семінар на тему: «Запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

 Мета проведення заходу – розширення уявлення та поглиблення розуміння причин і наслідків безробітних про трудову міграцію, торгівлю людьми та експлуатацію дитячої праці, підвищення обізнаності про безпечну міграцію, працевлаштування за кордоном.

Під час семінару Галина Кітраль ознайомила слухачів із такими питаннями: основи законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном; поняття трудової міграції, її види та причини; наслідки нелегальної трудової міграції; переваги легального працевлаштування за кордоном; види шахрайства при працевлаштуванні; правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном).

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» боротьба з торгівлею людьми – система заходів, що здійснюються в рамках протидії торгівлі людьми, спрямованих на виявлення злочину торгівлі людьми, у тому числі незакінченого, осіб, які від цього постраждали, встановлення фізичних/юридичних осіб - торгівців людьми та притягнення їх до відповідальності.

Попередження торгівлі людьми здійснюється за такими напрямами:

- вивчення ситуації;

- підвищення рівня обізнаності;

- зниження рівня вразливості населення;

- подолання попиту шляхом реалізації організаційних, дослідницьких, інформаційних, освітніх, правових, соціально-економічних та інших заходів.

Торгівля людьми, на жаль, сьогодні залишається поширеним явищем, і воно є злочином, що грубо порушує права людини.

Координатор проекту «Протидія торгівлі людьми» БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ» Галина Космін ознайомила присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповіла про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном.

Учасники семінару також дізнались про порядок в’їзду-виїзду громадян України за кордон, документи які необхідні для легального в’їзду в іншу державу, легальне працевлаштування, що таке ліцензія, договір із посередником, страховка, безготівковий рахунок, консульський захист.

Захід відбувся у жвавій атмосфері, присутні ставили багато цікавих запитань, ділились досвідом працевлаштування за кордоном. У заході взяли участь 15 осіб, які перебувають на обліку в Трускавецькому міському центрі зайнятості.

У рамках семінару також обговорювалися основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості, суспільства.

Присутні переглянули документальний фільм «Життя на продаж», отримали інформаційні та методичні матеріали, які допоможуть в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим.

 Крім того, Галина Кітраль ознайомила учасників семінару з системою безоплатної правової допомоги в Україні, завданнями та функціями відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також з категоріями громадян, які за законом мають право на безоплатну правову допомогу.

Нагадуємо, що за отриманням юридичних консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 17:00 (крім святкових та вихідних днів, тел.: (03247)-5-05-30.

В Уричі відбувся XII Фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!»

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, 4-6 серпня в с. Урич на Сколівщині тривав XII Фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань! - 2017: Як в кіно!». На гостей фестивалю чекали бугурти та лицарські поєдинки, стрільби з луків та арбалетів, театри та література, вуличні музики та велика сцена, ремісничі майстер-класи та середньовічний ярмарок, духовна територія та Тустанський університет, а також кіношкола для аматорів та кінолюбів.

У музичній програмі – виступи гуртів Torban, TheDoox, LemkoBluegrassBand, Lirwak, ЯгОди та MusicaRadicum. Окрім того, відбувся конкурс вуличних музик.

Відвідувачі також випробували свої ораторські вміння, прочитали уривки поеми в ролі декламатора, послухали твори молодих поетів, а також приєдналися до літературної майстерні і колективного написання поеми.

Театральну сцену наповнили вистави молодих театрів зі Львова, Калуша та Полтави, а також імпровізаційні шоу та майстер-класи. Продовженням денної програми «Ту Стані!» стала КіноНіч – показ українських фільмів під відкритим небом. У програмі – «Жива Ватра», «Життя і смерть у Гуцулії», «Політ золотої мушки», «Гетьман» та інші.

Ремісники на «Ту Стані!» теж поділилися своїми вміннями – для майстер-класів виділили окрему галявину. Поза тим, діяли спеціальні школи для тих, хто на усі три дні занурився у повноцінне навчання: школа гончарства та майстерня миловаріння. Охочі перейняли у майстрів знання та навички, спробували свої сили власноруч, побачили та випробували давні способи екологічного виробництва.

Власна інформація

У Трускавці відчужено земельну ділянку та нежитлове приміщення за заниженою вартістю

Працівники Управління захисту економіки Львівської області та Дрогобицької місцевої прокуратури встановили, що у 2014 році директор товариства з обмеженою відповідальністю, являючись одним із трьох засновників підприємства, без проведення експертної оцінки відчужила земельну ділянку та нежитлове приміщення в місті Трускавець Львівської області за заниженою вартістю.

Це приміщення, що належало товариству, було оцінене лише у 3 800 тисячі гривень, а вартість землі була визначена у 86 800 гривень. В обох випадках відповідна експертна оцінка вартості майна не проводилася, і його за таку мізерну суму реалізували. Проведеною оціночною експертизою встановлено, що вартість об’єктів була у рази занижена. Внаслідок цього інші два засновники товариства не отримали кошти від продажу нерухомого майна товариства на загальну суму у 258 000 гривень.

Слідчим відділенням територіального відділу поліції посадовцю повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364-1 Кримінального кодексу України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми).

За вчинення цього правопорушення передбачене покарання у вигляді  штрафу  від  150 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до трьох місяців, або обмеження волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років та зі спеціальною конфіскацією.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Управління захисту економіки у Львівській області

Карпати плюс

Відпочинок у Трускавці – це не тільки якісна діагностика, вживання «Нафтусі», лікувальні процедури, басейни та ресторани. Це також унікальна можливість відкрити для себе Українські Карпати, визначні природні пам’ятки, замки, духовні місця. Перебуваючи у Трускавці, відпочивальники залюбки обирають собі ближчі чи дальші екскурсії, які гармонійно поєднують оздоровлення та відпочинок на курорті з пізнаванням цікавих та привабливих місцин.

Про те, які ж напрямки для екскурсій пропонують туристичні компанії Трускавця та про вартість поїздок розповідає менеджер туристичної компанії «Україна» Оксана Карп`юк. З пані Оксаною ми спілкуємося в готельно-курортному комплексі «Карпати», де відпочивальники можуть безпосередньо придбати квиток на екскурсію за обраним напрямком.

- Пані Оксано, які місця пропонуєте відвідати відпочивальникам?

- Ми пропонуємо екскурсії до Львова, по замках Закарпаття (Мукачево, Ужгород, Берегово), Мукачево-Косино, на Прикарпаття (Яремче-Ворохта-Буковель), Високий Верх. Протягом літа ми підкорюємо найвищу вершину Українських Карпат і України взагалі – гору Говерлу. Старші люди обирають екскурсію «Карпатський трамвай». Також ми їздимо в Оперний театр до Львова.

Щонеділі протягом літа возимо на озеро Синєвир, яке ще називають «озером закоханих». Це найвисокогірніше озеро в Українських Карпатах – 898 метрів над рівнем моря. Заїжджаємо і на канатну дорогу в селі Міжгір`я (Закарпаття) на гору Маковиця, на водоспад Шипіт (Національний заповідник України).

До екскурсій духовними місцями належать поїздки в Почаївську Лавру та до Борислава. У Бориславі в церкві святої Анни є мощі сімсот святих, туди їздимо щоп’ятниці.

Серед розважальних екскурсій пропонуємо українське весілля. Ця екскурсія носить назву «Бойківські вечорниці».

- Це все одноденні екскурсії?

- Так, всі екскурсії одноденні. Є екскурсії, які проходять після обіду. У відпочивальників зранку є процедури, тож з думкою про них ми всі екскурсії на відстані до 100 км організовуємо після обіду. Виїжджаємо о 14.00 і приїжджаємо або о 21.00, або на вечерю о 18.00.

А в п’ятницю, суботу та неділю є екскурсії цілого дня. Тобто, виїжджаємо о шостій годині ранку і приїжджаємо в дев`ятій вечора. На екскурсію в Почаївську Лавру виїжджаємо о 4 ранку і повертаємося на вечерю о 18.00.

Хочу сказати, що відпочивальникам не слід переживати, що вони пропускають харчування і що нібито це вже втрачено. Людям компенсують їхню відсутність, видаючи сухпайки, якщо пропущені сніданок чи обід. А пропущену в «Карпатах» вечерю можна надолужити, повечерявши пізніше в етно-ресторані «Гражда». Так що харчування не пропадає. Хоча під час екскурсій є можливість і поїсти в кафе, але це вже за власний кошт.

- Пані Оксано, які екскурсії все-таки є найпопулярнішими серед відпочивальників, зокрема серед іноземних гостей?

- Іноземні гості (як азербайджанці, так і поляки та гості з інших країн) однозначно обирають екскурсію до Львова. Вони часто кажуть, що це найкраща і найцікавіша екскурсія. Дійсно, як бути в Трускавці і не поїхати до Львова? Це як бути під Парижем і не заїхати в Париж. Навіть ті люди, які вже не вперше приїжджають у Трускавець, все одно кожен раз обирають екскурсію до Львова. Місто Львів вважають «музеєм під відкритим небом».

.Друга за популярністю екскурсія – це Яремче-Ворохта-Буковель. Наші гості хочуть побачити Карпати у всій їхній красі, тож ця екскурсія займає перше місце серед наших «гірських» екскурсій. Якщо ж брати маленькі «гірські» екскурсії, то тут можна назвати поїздку на Високий Верх біля Славського. Ця екскурсія тим добра, що вона є щодня після обіду.

А як не відвідати знамениті скелі Довбуша, як не помріяти про скарби Олекси Довбуша? Під час екскурсії Ви почуєте легенди про кохання і життя цього знаменитого ватажка опришків.

Серед закарпатських екскурсій варто виокремити круїз по Закарпатті. Це замки Ужгорода, Мукачевого і купання в термальних джерелах. Є ще екскурсії Мукачево-Берегово і Мукачево-Косино, це різновиди круїзу Закарпаттям.

На «Карпатський трамвай» у Вигоді записуються переважно старші люди, тобто ті, хто не може так дуже активно відпочивати та багато ходити. Також записуються і сім`ї з дітьми.

Мальовниче карпатське село, мінеральна водичка «Дзюркач», водоспад на річці Мізунка – все це споглядаємо на екскурсії «Карпатський трамвай». Цю вузькоколійку було побудовано за часів Австро-Угорщини бароном фон Бопером у XIX столітті. На «Карпатський трамвай» їздить багато поляків, оскільки для них ця поїздка є елементом ностальгійного туризму.

- А яка орієнтовна вартість екскурсій? Адже є різниця, що їхати на півдня, а що на цілий день…

- Ціна на екскурсії коливається в межах від 130 до 330 гривень. Екскурсія до Львова коштує 200 гривень. Все, що більше 100 км (Закарпаття, Яремче-Буковель, Мукачево-Берегово, Почаїв) – це 300 гривень. Звичайно, на кожній екскурсії є ще якісь додаткові витрати – на канатну дорогу, термальні води, харчування, вхід в замки, музеї, є доплата за проїзд «Карпатським трамваєм»

Дешевшою є екскурсія Східниця-Урич – 130 гривень. 30 гривень коштує екскурсія в Дрогобич, 50 гривень – екскурсія до Борислава. До Дрогобича возимо двічі на тиждень, причому є екскурсія денна, а є «Нічний Дрогобич», з виходом на вежу Ратуші і театралізованим дійством. Популярною є екскурсія по Трускавцю.

- Записатися на екскурсії можна прямо тут, у Вас?

- Так. Якщо це екскурсія до обіду, то записатися на неї можна навіть зранку. А якщо, для прикладу, екскурсія розпочнеться в середу зранку, то треба записатися у понеділок-вівторок. Тобто, краще записуватися напередодні екскурсії або й за два дні до її проведення.

Екскурсії проводимо українською, російською чи польською мовою.

***

Нашим читачам нагадаємо, що запис на екскурсії здійснюється в ГКК «Карпати» біля аптечного кіоску (нульовий поверх, як іти до бювету та в лікувальний корпус). Тут можна отримати і всю додаткову інформацію щодо тієї чи іншої екскурсії..

Володимир Ключак

На фото: 1) в дорозі, 2-3) замки Закарпаття, 4) вид на Мукачево з замку Паланок, 5) костел святого Мартина в Мукачевому, 6) купання на термальних водах в Береговому.Создан 07 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником