Трускавецький вісник № 118 (1480) від 9 серпня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 118 (1480) від 9 серпня 2017 р.

09.08.2017У номері: Петро Шумин виступив в якості свідка; Короткі новини регіону; Оголошення; Незручні питання.

Короткі новини

Колишня головна юристка Трускавецької міськради стала суддею в Бориславі

Своїм Указом № 212/2017 від 7 серпня Президент України Петро Порошенко перевів з посади судді Первомайського міськрайонного суду на Миколаївщині на посаду судді Бориславського міського суду на Львівщині Хемич Оксану Богданівну. Її переведено шляхом відрядження строком до шести місяців. У Бориславі до цього в міському суді судила тільки одна суддя.

Хемич Оксана Богданівна в 2011-2012 роках очолювала юридичний відділ Трускавецької міської ради (за часів мера Р. Козира). Раніше працювала в Дрогобичі, її називали людиною з команди Миколи Гука, якого, в свою чергу, асоціювали з покійним бізнесменом Остапом Чайківським. Після призначення на посаду судді Первомайського міськрайсуду юридичний відділ Трускавецької міської ради очолив Олег Петренко з Дрогобича, пробувши на цій посаді до осені 2015 року. Оксана Хемич на посаді судді Первомайського суду на Миколаївщині пропрацювала більше чотирьох років.

«ДВ-Екосвіт» забрав свої сміттєві баки з Трускавця

Сьогодні, 9 серпня, фірма «ДВ-Екосвіт», яка до кінця липня 2017 року займалася вивезенням твердих побутових відходів з Трускавця на бориславське сміттєзвалище, забрала свої сміттєві баки. З метою врегулювання ситуації та забезпечення нормального безперебійного вивезення ТПВ з міста-курорту в.о. міського голови Олексій Балицький провів робочу нараду. Як інформує наше власне джерело, закуплені нещодавно сміттєві баки є на складі КП «Парк курортний», їхнє встановлення не займе багато часу.

Нагадаємо, що з 1 серпня вивезенням ТПВ з Трускавця займається стрийське підприємство «Комунальник плюс». Хоча возити доводиться на дальшу відстань, та все ж тариф для городян знизився. Тепер трускавчани за вивіз сміття платять не 12,98 грн., а 12,06 грн. за 1 особу (в багатоквартирних будинках).

Власна інформація

У Дрогобичі шахрай видурив у пенсіонерки майже 8400 гривень

В Дрогобицький відділ поліції звернулася за допомогою 79-річна місцева мешканка. За словами пенсіонерки, у січні до неї зателефонувала невідома особа, яка представилася працівником оздоровчого комплексу і повідомила, що їй виділено путівку у їх заклад. Коли жінка сказала, що поїхати на відпочинок не може, зловмисник заявив, що тоді вона має відшкодувати збитки, заподіяні відмовою. І легковірна пенсіонерка протягом півроку перераховувала «компенсацію» на мобільний телефон афериста. Загальна сума збитків склала близько 8400 гривень.

Наразі працівники поліції встановлюють обставини події та особу шахрая. За фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція статті передбачає покарання включно до обмеження волі на строк до трьох років.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Незавершена реформа МВС або не лише однією патрульною поліцією

Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк у своєму блозі на одному з українських сайтів написав, що два роки тому президент України Петро Порошенко підписав закон про Національну поліції, а це достатній термін для того, щоб робити висновки, напрацьовувати нові плани і рухатися далі у своєму розвитку.

«Проте, на жаль, ми нині спостерігаємо значний спад довіри суспільства до поліції. Згідно з соціологічними даними, минулого року патрульній поліції довіряло 40-45% українців. Ейфорія першого року поволі спадає, бо ж насправді реформа правоохоронної системи відбувається лише чи не в одній структурі, а решта… Патрульна поліція – це лише один підрозділ, який займається здебільшого превенцією, тобто попереджає якісь кроки. Але коли стається щось тяжке, то всі звертаються до чергової частини та слідчих», – пише Михайло Цимбалюк.

Очільник «Батьківщини» на Львівщині зазначає, що поліцейські й надалі продовжують «боротися» з незаконною торгівлею на вулицях міст, стріляють один в одного через погану координацію дій, часто потрапляють в ДТП – одним словом працюють недостатньо кваліфіковано. Вони так і не показують той високий професіоналізм, на який чекали мільйони українців, не стали надією, не змогли вселити віри у серця людей, які так цього потребували після звершення Революції Гідності.

«Змушений констатувати те, що за гарною картинкою нової поліції ховається некомпетентність, легковажність і звичайний піар чинної влади. Змінили назву структури, набрали нові кадри (плинність їх теж надто велика), але ситуація не дуже і змінилася. Точніше змінилася, але ці зміни майже рівносильні – десь ситуація покращилась, а десь стала набагато гіршою. І якби це були звичні повсякденні процеси, то нічого б страшного у регресі ми б не вбачали, проте саме Революцію Гідності дала нам сподівання на зміни» – пише М. Цимбалюк.

Політик наголошує, що не потрібно було поспішно, знищуючи практично все, реформувати правоохоронні органи, не можна було навідріз відмовлятися від «старих» кадрів. «Але, очевидно, така карма в нашій країні – ще жодна реформа так і не була доведена до логічного завершення з ефективною роботою та покращенням якості життя звичайного українця», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Прес-служба ЛОО «ВО «Батьківщина»

Петро Шумин виступив в якості свідка

Сьогодні, 9 серпня, у Трускавецькому міському суді відбулося чергове засідання у справі про захист честі, гідності та ділової репутації за позовом генерального директора ГКК «Карпати» Грицака Лева Ярославовича до редакторки газети «Джерела Трускавця» О. Куц і до самої газети.

У попередньому засіданні, яке пройшло 21 березня і про перебіг якого можна прочитати в статті «Петро Іванишин дав свідчення у суді», суддя Володимир Марчук заслухав свідчення екс-депутата Трускавецької міської ради Петра Іванишина. Сьогодні ж у якості свідка виступив, присягу склав і  своїми думками про «політичну корупцію» поділився інший екс-депутат Трускавецької міської ради Петро Шумин.

Перед початком заслуховування свідка сторона відповідачів внесла клопотання долучити до матеріалів справи ряд публікацій десятирічної давності з газет «Наша Україна», «Трускавецькурорт», «Україна молода» та «Аргумент-газета».

Виступаючи в якості свідка, Петро Шумин зазначив, що в нього нема неприязні до Лева Грицака, і що він навіть вітає свого колишнього начальника з днем народження. Петро Шумин працював в міській раді протягом двох каденцій Лева Ярославовича як начальник відділу держархбудконтролю, причому в другій каденції (2006-2010 рр.) він був ще й депутатом міськради за списком партії «Наша Україна». Саме ця політична сила була в опозиції до міського голови і снувала різноманітні інтриги, серед яких була і спроба дачі хабаря, про що в одному зі своїх інтерв’ю детально розповідав Лев Грицак. А ще «Наша Україна» відстоювала інтереси ЗАТ «Трускавецькурорту», працівниками якого були деякі з депутатів від цієї політсили, та «бавилася» в опозицію, маючи підтримку губернатора Петра Олійника в часи президентства Віктора Ющенка.

Не вдаючись у деталі тогочасної політичної ситуації, Петро Шумин майже відразу «взяв бика за роги» і гучно заявив, що в місті була політична корупція. Захлинаючись, він почав перелічувати всіх причетних до тієї «політичної корупції»: «прокурори, міліція, митники, судді, податківці». Не обійшлося і без згадування конкретних прізвищ – Петро Шумин розповів, що земельні ділянки у Трускавці отримували «тодішній прокурор міста Павич, син тодішнього голови Львівської облдержадміністрації Гладія, голова комісії з охорони праці Сторчак, сільські голови Модрич та Станелі, Марфіян, заступник податкової Корж, заступник начальника закарпатської міліції Клянцко, заступник начальника податкової Криму Горбатов чи як його там – де «Хижина СПА»…

На запитання судді, чому ж він, Петро Шумин, не звертався у правоохоронні органи, якщо йому було відомо про факти корупції, свідок знітився і сказав: «Бо це не просто. Позивач вмів пресувати». Пізніше, відповідаючи на запитання представника позивача Наталії Потічної, Петро Шумин фактично визнав, що боявся втратити посаду. А що заважає йому зараз звертатися у правоохоронні органи, коли він вже пенсіонер, або що ж заважало повідомити про «політичну корупцію», коли він був секретарем міської ради під крилом Р. Козира, Петро Шумин говорити не став.

Загорівшись на початку своєї розповіді, свідок «потух» вже до її середини. Більше про «корупцію» не говорив, з називанням прізвищ теж був обережним. Чисто як відповідачка, котра у своїх публікаціях найчастіше вживає слова «кажуть», «говорять», «подейкують». Отак і Петро Шумин – не зміг відповісти, свідомо чи ні, механічно чи зумисне була поставлена кома в проекті рішення про продаж земельної ділянки, не зміг відповісти, коли він розповів про цю кому «журналістці» і чи саме він їй це розповів, чи його колега Петро Іванишин, котрого фракція найчастіше випускала на трибуну, бо він «самий красивий мужчина» (тобто, найкрасивіший). На в`їдливе зауваження представниці позивача, чого ж «журналістка» десять років не оприлюднювала факти корупції, не писала про «тотальний розпродаж» землі та майна аж до 2015 року, а потім «розродилася» «під вибори», теж чіткої відповіді не прозвучало.

Слухаючи свідка та адвоката відповідачів, складалося враження, що вони несвідомо забивають цвях у власну труну, не розуміючи, що чинять. Їхнє намагання представити Лева Грицака як якогось монстра, «без відома якого не міг продатися жоден клаптик землі у Трускавці», розсипалося під простеньким запитанням Наталії Потічної: «В якому місті в Україні за всі часи незалежності, і в Трускавці в тому числі, земля продається без відома міського голови?».

Як мильна бульбашка луснула теза, що Лев Грицак «уникав аукціонів», адже обов’язкові аукціони щодо продажу землі були запроваджені аж за прем’єрства Юлії Тимошенко. Нагадаємо, що в судовому розгляді переважно говорилося про надання чи продаж земельних ділянок у Трускавці в першій каденції Лева Грицака (2002-2006 рр.), коли земельні торги ще явно не були поширені в Україні.

Зрештою, Петро Шумин особисто спростував брехливі наклепи «журналістки», що за часів Лева Ярославовича було проведено лише один земельний аукціон (продаж 17 га землі на вул. Бориславській для ТзОВ «Аторней»). Він пригадав, що побував на аукціоні з продажу земельної ділянки біля православної церкви на вул. Мазепи, водночас пустивши шпильку в бік парафіян, які буцімто «зіграли», вступивши в аукціон і зробивши два кроки, а згодом ділянку, як і було заплановано, викупив отець.

Чому про ті «зловживання», які буцімто були за часів міського голови Лева Грицака і голови земельної комісії Олександра Богуцького (а в наступній каденції членами земельної комісії були Іванишин та Шумин), не писали в правоохоронні органи, чому про них не писали «Джерела Трускавця», чому, зрештою, зараз не подаються заяви про якісь правопорушення, якщо такі були? Це питання зависло в повітрі, але відповіді на нього годі очікувати. Бо відповідь полягає в тому, що ручна газета екс-мера з середовища єдиноросів пише замовні брехливі публікації виключно з метою очорнити Лева Грицака. За часів мерства Р. Козира писалися різні кляузи, викликалися аудити, КРУ, роздувалися щоки, махалося м`язами, але вийшов великий пшик. Та ні, навіть не великий пшик – не вийшло нічого. Бо аргументи в «правдолюбів» явно не залізні, а радше виссані з пальця – баба бабі сказала, подейкують, є інформація, чули-смо.

Судове засідання цього разу тривало близько години часу, після чого було оголошено перерву. Наступного разу суд вже заслухає свідків позивача, а конкретно секретаря Трускавецької міської ради в 2002-2006 роках Умнова В`ячеслава Васильовича. Чергове слухання справи «Лев Грицак проти О. Куц та «Джерел Трускавця» пройде у вівторок, 5 вересня, о 14.30.

Володимир Ключак

Незручні питання

Про початок конкурсу на посади 120-и суддів нового Верховного Суду ВККС оголосила дев’ять місяців тому. Документи подали 846 кандидатів. Після перевірки документів Комісією, а також спеціальної перевірки держорганами, 653 кандидати були допущені до першого етапу, тестування. Після тестів і практичних завдань, складених незалежними вченими, експертами з України та ЄС, залишилося 382 кандидата. Пізніше був революційний навіть для світової практики етап. Він стартував з IQ і психологічних тестів. «Співбесіди будь-який бажаючий міг подивитися в режимі реального часу на каналі ВККС в YouTube, часто кандидатів бентежили питання на кшталт «Коли ви в останній раз були в театрі?», або «Яку книгу ви зараз читаєте?» - розповідає член ВККС Андрій Козлов. - Деякі кандидати, надивившись співбесід конкурентів, як докази приносили книги!» Але, звичайно, найбільш незручними були не ці питання.

Під час співбесід обговорювались досьє, що містять всі дані від трудової книжки до податкової декларації, а також матеріали, підготовлені Національним антикорупційним бюро (НАБУ). У них детально розписано місце роботи всіх родичів, особливо тих, які працюють у державних органах, як часто кандидат та його рідні перетинали держаний кордон. Окрім Комісії, у нокдаун кандидата відправляла і «Громадська рада доброчесності» (далі – ГРД), яка паралельно оцінювала корупційні ризики. Негативний висновок ГРД позбавляв кандидатів критично важливих балів та, навіть, виключав з конкурсу. При цьому функції Ради захищені «Законом про судоустрій та статус суддів». Таким чином, ГРД надали 140 негативних висновків стосовно кандидатів до ВС, з яких 51 - не підтвердили здатності здійснювати правосуддя.

Глава ВККС Сергій Козьяков наголошує, що в перший же робочий день на новий ВС впаде близько сорока тисяч справ, які потребують термінового розгляду.

«Уроки, які дасть процес відбору кандидатів у судді Верховного Суду, стануть в нагоді для перезавантаження всієї судової системи України. І це перезавантаження починається з 600 вакансій на посади суддів нижчих інстанцій», - наголошує у свої виступах Довідас Віткаускас, Координатор проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Список гарантій

Наступний етап, після конкурсу до ВС, - оцінювання суддів апеляційних судів і судів загальної юрисдикції. Критична більшість нових людей перезавантажить систему, це повинен відчути кожен, хто буде звертатися в суди всіх інстанцій.

Гарантією того, що процес «не відкотиться» назад є закріплений в Конституції статус Вищої ради правосуддя (далі - ВРП), як органу, незалежного від Верховної Ради і Президента. Саме ВРП приймає остаточні рішення щодо кандидатур переможців конкурсу. Як і в більшості європейських країн, Президенту залишається лише підписати відповідні призначення.

Крім реального відділення законодавчої влади від виконавчої, ефективність реформи повинен гарантувати ще цілий ряд законодавчих норм і громадських ініціатив. Діяльність суддів знаходиться під пильною увагою НАБУ і Національного агентства щодо запобігання корупції, не кажучи вже про громадських активістів і журналістів. Також закон зобов'язує суддів щорічно заповнювати декларації доброчесності і сімейних зв'язків, підтверджувати законність джерел своїх доходів.

Результат зрозумілий

Кваліфікаційне оцінювання повинні пройти всі судді без виключення. Воно розставить крапки над «i» не тільки щодо професійних якостей нинішніх суддів, а й їх репутації,доброчесності. Місія: прибрати із судів тих, хто не гідний вершити правосуддя, почати поважати тих, в чиїй біографії немає темних плям.

З червня по кінець вересня минулого року з судової системи за власним бажанням звільнилося 1600 осіб. Настільки масовий вихід легко пояснює саме процедура кваліфікаційного оцінювання, яка зобов'язує в прямому ефірі озвучувати матеріали НАБУ. Оприлюднення змісту електронних декларацій, як самих кандидатів, так і їх родичів, для багатьох служителів Феміди виявилося непрохідним тестом.

Терапія виявилася шоковою: на сьогодні в Україні до сих пір залишаються вакантними близько 40% суддівських посад. «У судах «зависли» на невизначений термін, як звичайні господарські справи, так і термінові, глибоко особисті питання, на кшталт справ про усиновлення дитини, або апеляції людей, які незаконно утримуються в СІЗО, - розповідає Сергій Козьяков. – Тому терміновість формування нового Верховного Суду, і подальшу перевірку з призначенням на посади суддів всіх інстанцій неможливо переоцінити».

При цьому Сергій Козьяков підкреслює, що відкритий конкурс і процеси з ним пов'язані, подобаються не всім, і зачіпають кровні інтереси широкого кола осіб, які є не тільки всередині судової системи, а й навколо неї. Працювати в умовах постійних інформаційних атак - завдання надскладне. Крім того, реформа «Не злетить» без нових процесуальних кодексів та впровадження ефективного електронного суду, який знизить навантаження.

«Це найкращий склад Верховного Суду за останні 25 років. Переможцями стали 16 науковців, 9 адвокатів та 4 кандидата із сукупним стажем. У Португалії передбачено квоту 10% для категорії «не судді» у складі Верховного Суду. Ми у 2,5 рази перевищимо цей показник», - наголошує Сергій Козьяков. У жодній країні світу представники судової системи не вибираються при такій активній участі громадськості. Міжнародні експерти стверджують, що цей український досвід може піти на користь і більш розвиненим демократіям.

Богдан Лук'янчук

Оголошення

Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець) запрошує на роботу покоївок. Телефон для довідок: (03247) 62-122.

***

Подорожуйте недорого і заробляйте на туристичному ринку

Ця інформація буде цікавою тим, хто любить подорожі або ж шукає роботу у сфері туризму. Онлайн-магазин в сфері туризму компанії Advant Travel дозволяє навіть найбіднішій верстві населення подорожувати, маючи від 100 доларів в кишені. Компанія проводить у Трускавці відкриті презентації, де можна абсолютно безкоштовно дізнатися, що ж зараз відбувається на ринку туризму, чому закриваються турагенства, як купляти тури зі знижками від ціни туроператора та як купити тури за півціни. Відкриті презентації проходять у Трускавці щочетверга, щоп’ятниці та щосуботи з 12.00 до 13.00 за адресою вул. Лисенка, 1Б (навпроти піцерії «Dolce Vita»).

А для тих, хто бажає не лише подорожувати, але і заробляти на туристичному ринку, компанія запрошує на навчання з подальшим забезпеченням роботи. Зарплата від 300 до 1000 доларів в місяць. Навчання проходитиме 12-13 серпня та 19-20 серпня з 12.00 по 17.00. Вартість навчання – 200 грн. за 2 дні. Адреса: м. Трускавець, вул. Лисенка, 1Б (навпроти піцерії «Dolce Vita»). Телефон для довідок: 067-672-11-86.Создан 09 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником