Трускавецький вісник № 121 (1483) від 14 серпня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 121 (1483) від 14 серпня 2017 р.

14.08.2017У номері: Контрпропаганда; Фестиваль "Інше місто" в Дрогобичі; Короткі новини.

Короткі новини

Komunikat dla kuracjuszy z Polski

Odpust parafialny w Truskawcu w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się we wtorek 15 sierpnia o 12.00.

У Стебнику обікрали церкву

В ніч на неділю, 13 серпня, невідомі злодії вибили вікна та проникли в стебницьку церкву Архистратига Михаїла (УПЦ КП). Про це повідомив настоятель парафії о. Михайло Комарницький. На місце злочину була викликана поліція, представники якої оглянули церкву ще до початку недільної Служби Божої.

Богдан Гуцило презентував свою книгу «Люди геройського чину»

У неділю, 13 серпня, в трускавецькому музеї історії міста-курорту відбулася презентація книги краєзнавця Богдана Гуцила «Люди геройського чину». Це вже друга книга автора, перша («Воскресла Бренів – пам`ять у світи») побачила світ на початку 1990-х. Довгих 14 років поневірянь довелося зазнати Богданові Гуцилу, щоб його друга книга змогла побачити світ. Втім, книга поки що вийшла тільки в 3 екземплярах, триває збір коштів для її видання більшим тиражем. В книзі розповідається про багатьох знаних та не надто знаних діячів нашого краю ХХ століття, зокрема про зв’язкову УПА Дарію Гусяк, голову УГВР Кирила Осьмака, розвідника УПА Романа Різняка («Макомацький»), про вбивство о. Івана Бурядника та інше.

Під час презентації книги, яку проводила директор музею Галина Коваль, слово мав автор  книги Богдан Гуцило, о. Михайло Комарницький, о. Любомир Кушнір, журналіст Любомир Поливка, звучали вірші трускавецької поетеси Стефанії Шумило.

Михайло Цимбалюк:  «Чиновники в Україні повинні якісно та натхненно працювати»

Кожен чиновник в нашій країні повинен якісно і натхненно працювати, визнавати свої помилки і дбати про добробут українців, а не бавитися цинічними, політичними заявами і думати про те, як і де увірвати собі ласий шматок. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, повідомляє прес-служба обласного партосередку.

Очільник «Батьківщини» на Львівщині зазначив, що заява міністра соціальної політики України щодо того, що українці їдять більше, аніж німці –  абсурдна.

«Очевидно, що міністр не врахував важливої складової – фінансового забезпечення обидвох націй – німці, звісно, що заробляють більше! Насправді українці недоїдають. Згідно з даними Державної служби статистики, у зв’язку з підвищенням цін на продукти харчування, мешканці нашої країни менше споживають м’яса, риби та молока», – зазначив Михайло Цимбалюк.

За словами політика, співвідношення зарплата-витрати українця трагічне, адже ж за «мінімалку» не кожен зможе купити якісні продукти, оплатити комунальні послуги, лікування та відкласти на відпочинок.

«Щоб говорити про те, що українці багато їдять для початку необхідно в Україні забезпечити той рівень доходу, який є в Німеччині, а нинішнім чиновникам не варто шукати абсурдних відповідей на незручні для них питання – чому в країні справи йдуть не так, як належить», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

Контрпропаганда

Пізнайте правду і правда визволить вас!

Євангеліє від Івана, 8:32

Зброєю проти брехні, фальші і облуди є тільки правда. Зброєю проти пропаганди, агітації і маніпуляцій теж є тільки правда. Хто знає правду, той має внутрішню силу. А внутрішня сила значно потужніша від зовнішньої.

В Україні досі громадяни не знають історії, досі не відкрита правда про ті чи інші сторінки минулого. Незважаючи на те, що минуло чверть століття від проголошення незалежності України, багато героїчних сторінок історії залишаються білими плямами. Трагічних також. Ми й далі оперуємо стереотипами, залишеними з радянських часів, далі формуємо свої історичні уявлення на основі чужоземних книг та фільмів. Але з цим треба закінчувати.

Фільм режисера Зази Буадзе «Червоний», який виходить у прокат 24 серпня, став вагомим внеском у те, щоб українці краще знали своє минуле. Щоб не тужили за часами «коли ковбаса була по 2,20», а пам’ятали про сталінські табори, знущання московітів-большевиків, тортури та вбивства.

Допрем`єрний показ стрічки проходить в різних регіонах України, і приємно, що не оминув він і курортний Трускавець. Так, Трускавець став єдиним містом в області окрім Львова, де «Червоного» глядачі могли побачити ще до офіційної прем`єри. Зал кінопалацу «Злата» був заповнений вщерть, а обговорення стрічки після завершення її демонстрації не виявило жодного розчарованого.

Про що ж цей фільм? Знятий на основі однієї з трьох частин однойменного роману українського письменника Андрія Кокотюхи, «Червоний» розповідає про життя в сталінському таборі і про повстання в ньому. Головний герой Данило Червоний (псевдо «Остап»), якого зіграв актор Микола Береза – приклад мужності, витривалості, сили українського духу. Глядач за дві години отримує таку лекцію історії, яка запам’ятається до кінця життя. Лекцію про воїнів УПА, литовських «лісових братів», життя на зоні, свавілля енкаведистів, жагу до волі та правди.

Фільм знято в жанрі вестерну, каже режисер Заза Буадзе, а історію Данила Червоного до його ув’язнення в сталінських таборах глядачі зможуть побачити вже наступного року – готується екранізація двох інших глав роману Андрія Кокотюхи. Фільм тримає в напрузі фактично від початку аж до самісінького кінця. Блискуча гра акторів (як позитивних, так і негативних персонажів) дає їм шанс на блискучу кар`єру. А окремі фрази з «Червоного» (для прикладу, «Опа-Європа!») мають всі шанси стати не менш популярними від фраз з «Дванадцяти стільців» чи інших радянських фільмів, на яких виростало більшість українців. Але настав час творити якісні українські фільми і саме вони мають витісняти совок з голів українців.

Фільм «Червоний» без сумніву є якісним українським продуктом. Щоправда, він дужче нагадує голлівудські фільми та деякі якісні російські стрічки, ніж старе добре європейське кіно, але в цьому є явні плюси. По-перше, потужній московській пропаганді може протидіяти не якась сентиментальність чи плаксиві історії, а жорстка правда. По-друге, цей фільм не про поразку українців, а про перемогу (хоча з історії знаємо, що ні УПА, ні повстання в сталінських таборах не знищили радянського режиму, але вони все ж внесли вагому лепту в його несприйняття). По-третє, «Червоний» у часи війни з московитами – це також зброя. Зброя, яка вбиває москаля в українцеві і з якою почуваєш себе впевненіше.

І наостанок ще про один дуже важливий аспект. У 2008 році Московія напала на Грузію. Україна змовчала, хоча в нас президентом був «проукраїнський» Ющенко. У 2014 Московія напала на Україну. Як каже режисер «Червоного» Заза Буадзе, в нас, в України та Грузії, зараз спільний ворог, але, дай Боже, колись буде спільний сухопутний кордон. Нам пробують втовкмачувати, що ворог сильний, що нам його не подолати, що з ним треба миритися і йти на поступки, на «Мінські домовленості». Але насправді це колос на глиняних ногах. Подібно як розвалилася імперія зла Радянський Союз, так само розвалиться і правонаступниця цієї імперії зла – Московія.

Пізнайте правду, і правда визолить вас… Фільм «Червоний» вносить свою лепту в те, щоб українці пізнавали правду. Такою, якою вона була і є.

Володимир Ключак

Дрогобич: інше місто – інші люди

Громадська ініціатива “Інше місто 2.0” організовує в Дрогобичі з 16 по 19 серпня фестиваль “Інше місто – інші люди”.

Ця молодіжна ініціатива сформувалася після фестивалю “Велика гаївка”, котрий відбувався у Дрогобичі 18 квітня ц.р. Під час цього дійства працювала Школа лідера, де молоді люди дізналися про громадську ініціативу “Інше місто”, яка була утворена в Дрогобичі декілька років тому. Тож було вирішено її відродити і організувати фестиваль, який вже проходив у Дрогобичі 7 років тому.

До нашого складу входить 8 креативних та цікавих молодих людей, які готові змінювати місто на краще: Марків Ірина, Коржова Анастасія, Мисів Марія, Лобський Назар, Сенюх Аліна, Алєсіч Таїсія, Сотрихіна Роксолана та Кіндратів Віталій.

Ідеєю фестивалю є перетворити Дрогобич на місто можливостей для молоді, хоча б на декілька днів. Метою фестивалю є залучити молодь і не лише до участі в усіх заходах, які триватимуть у межах цього дійства, а саме:

- 16 серпня о 17.00 у дворику ратуші, розпочнеться фестиваль з інспіративної лекції, за участі Мирослава Мариновича та Олексія Малицького. Також у дворику ратуші о 20.00 відбудеться музичний вечір “world music party”.

- 17 серпня о 10.00 у дворику ратуші стартуватиме конкурс коротких фільмів “Fast Film Fest” (тема конкурсу). Пізніше, о 17.00, у дворику ратуші відбудеться фотовиставка. Презентуватимуть свої роботи молоді фотографи Дрогобича. А вже о 21.00 після насиченого дня молодь зможе насолодитися цікавим фільмом, перегляд якого відбуватиметься на майданчику біля костелу.

- 18 серпня о 10.00 на майданчику біля костелу відбудеться старт квесту “Таємниця Котермака”. Також о 19.00 буде організована костюмована екскурсія Дрогобичем, допомагає нам у цьому Туристично-інформаційний центр. А о 20.30, на майданчику біля костелу, фінішуватиме конкурс, де буде перегляд усіх робіт та оберуться переможці.

- 19 серпня є завершальним днем фестивалю. І о 18.30 у віллі Яроша відбудуться перформативні читання п’єси “Станція”, за участі театру “Альтер”. О 20.30 – акустичний концерт гурту “Один в каное” в дворику Ратуші.

 Ірина Марків, координатор фестивалю “Інше місто – інші люди”Создан 14 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником