Трускавецький вісник № 122 (1484) від 15 серпня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 122 (1484) від 15 серпня 2017 р.

15.08.2017У номері: З понеділкової наради; Парафіяльний відпуст в римо-католицькій парафії Трускавця.

Короткі новини

У Трускавці врятували бегемота

Заступник начальника Трускавецького МВ ДСНС України у Львівській області Володимир Гординський під час оперативної наради в Трускавецькій міській раді 15 серпня повідомив, що минулий тиждень для надзвичайників був спокійним, жодних викликів на пожежі чи ДТП не було, а були тільки приємні зобов’язання поливу клумб.

Також Володимир Гординський поінформував, що поступило звернення від цирку, що внаслідок сильної спеки стало погано бегемотові. Вісім тонн води, доставлених трускавецькими надзвичайниками для двохтонного гіпопотама, не тільки освіжили змучену спекою тварину, а й врятували її.

Нагадаємо, що у Трускавці на вул. Стебницькій перебуває цирк з різними екзотичними тваринами.

Трускавчани масово отримуватимуть повістки

Триває призов до Національної гвардії України, від Дрогобиччини призвано 5 осіб, у тому числі з Трускавця – жодної. Про це 15 серпня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи ТМР Юрій Солян. Він повідомив також, що зараз на підприємствах трускавчанам вручають повістки на місячні навчальні збори, які проходитимуть на Яворівському полігоні. Повістки роздаються резервістам запасу, військово-польові збори проходитимуть з 29 серпня по 29 вересня ц.р., на цей час за призваними зберігається місце роботи і оплата праці на підприємстві.

Юрій Солян наголосив, що ці збори жодного стосунку до АТО не мають і є плановими. На них призивають резервістів західного регіону.

Брехливі журналісти правду чути не бажають

Під час щотижневої оперативної наради в Трускавецькій міській раді 15 серпня були дані роз`яснення по ситуації навколо сміттєвих контейнерів. Нагадаємо, що минулого тижня фірма «ДВ-Екосвіт», яка до 1 серпня займалася вивезенням твердих побутових відходів з Трускавця, почала забирати свої контейнери.

Отож, заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький повідомив, що 21 серпня остаточно завершується процедура закупівлі нових сміттєвих баків, і договір може бути укладений вже 22 серпня. Тим не менше вже зараз у місто поступають нові контейнери. Так, цього тижня до Трускавця має прибути 53 нові контейнери, які повністю знімуть проблему нестачу контейнерів на деяких майданчиках для збору ТПВ. А з фірмою «ДВ-Екосвіт», яка не хотіла свої контейнери ні продати Трускавцю, ні навіть здавати в оренду, досягнуто домовленості щодо користування контейнерами до кінця місяця. Олексій Балицький висловив жаль, що на нараді відсутні ті «журналісти», які вже не вперше подають неправдиву інформацію та подають коментарі посадових осіб у спотвореному вигляді.

За злодіїв, які крадуть воду, візьмуться жорстко

Під час щотижневої апаратної наради у Трускавецькій міській раді, яка пройшла 15 серпня, новий генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Віктор Марченко повідомив, що у водоканалі працюють над структурою тарифу. Для зменшення кількості несанкціонованого відбору води запроваджуються номерні пломби для всіх абонентів, які замінять не надто надійні свинцеві пломби, що застосовувалися до цього часу. Буде запроваджено обов’язкову фотофіксацію розпломбування та опломбування лічильника. Підприємство закуповує магнітні стрічки, які виявлятимуть тих, хто застосовує магніти для введення в оману водоканалу з метою зменшення показника спожитої води.

Також Віктор Марченко розповів про аварії, які мали місце на водогонах Трускавця минулого тижня. Переважно витоки стаються в одних і тих же місцях, зокрема, такою проблемною ділянкою є Стебницька, 92. Старі труби плюс сильний тиск води роблять своє – констатував очільник водоканалу.

Генеральний директор водоканалу повідомив, що минулого тижня виявлено недобросовісного споживача – на вулиці Франка виявили одне несанкціоноване підключення до мережі.

Досвід Трускавця вивчатиме Клуб мерів

До Трускавця з`їдуться міські голови різних міст України, щоб на конференції вивчати досвід повної відмови від централізованого опалення та переходу міст на автономне опалення. Про це 15 серпня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив директор КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар. Поїздка в місто-курорт Клубу мерів з метою вивчення досвіду переходу на автономне опалення організовується за приватні кошти. Конференція відбудеться 14-15 жовтня.

Нагадаємо, що у Трускавці здійснювати перехід на автономне опалення розпочато ще за часів міського голови Лева Грицака, наприкінці його другої каденції (орієнтовно 2009-2010 роки). Руслан Крамар був палким ініціатором цієї ідеї і втілював її в життя протягом кількох років. Результат діяльності Руслана Ярославовича виявився ефективним і тепер досвід Трускавця перейматимуть інші міста України.

Де що робиться у Трускавці

Про те, які роботи виконуються в місті, розповіли під час щотижневої апаратної наради у Трускавецькій міській раді, яка пройшла 15 серпня. Розпочав нараду міський голова Андрій Кульчинський з інформації про побачене під час об`їзду міста. Директор КП «Парк курортний» Назар Веретка прозвітував про те, що закінчено прибирання об`їздної дороги (вулиці Городище та Карпатська). Про діяльність на підприємствах «Комфорт Сервіс» та «Трускавецьтепло» розповіли Орест Бачинський та Руслан Крамар.

Начальник УЖКГіБ ТМР Сергій Максимич поінформував, що триває ремонт дашків на Івасюка, 9, ремонт електрощитової на Мазепи, 32, а на Сагайдачного, 21 готуються до ремонту покрівлі. Реконструюють покрівлю і на Стебницькій, 70, натомість на Стуса, 5 займаються електромережею.

Цього тижня розпочнеться капітальний ремонт вулиці Гоголя в центральній частині міста, натомість поточного ремонту дочекалися вулиця Антонича та провулок Тихий. А на Дрогобицькій, 12 облаштовуються внутрішньобудинкові проїзди, повідомив Сергій Максимич.

Міський голова Андрій Кульчинський повідомив, що тим, що робиться і як робиться в місті, він задоволений, і нагадав про наближення осені. Оскільки ніхто не знає, чи сніг випаде 1 листопада, чи 1 січня, то краще роботу виконати вчасно, підсумував Андрій Богданович.

Зекономлені кошти підуть на потреби дітей

Як повідомив 15 серпня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, цього тижня розпочинається реконструкція стадіону НВК «СЗШ №2-гімназія». Це буде спортивний майданчик з твердим ебонітовим покриттям (такий, як біля СЗШ №3).

Орест Лобик повідомив також, що після закупівель через систему ProZorro холодильного та морозильного обладнання для освітніх установ Трускавця залишаться зекономлені кошти, які використають на закупівлю комп’ютерної техніки та меблів. Вже підраховано, що на комп’ютерах та меблях буде зекономлено близько 100 тисяч гривень (70 тисяч на комп`ютерній техніці і 29 тисяч на меблях). Зокрема, буде закуплено ноутбук та монітор для СЗШ №3, де батьки за власні кошти закупили проектор.

Головний освітянин Трускавця також розповів, що триває підготовка т. зв. «біологічного класу», до навчання в якому планують залучити і талановитих дітей з-поза меж Трускавця. Нагадаємо, що в НВК «СЗШ №2-гімназії» м. Трускавця цього року відкривається клас з поглибленим вивченням біології та хімії (детальніше тут).

Триває облаштування скульптурної майстерні

У Трускавецькій дитячій школі мистецтв імені Романа Савицького триває підготовка до нового навчального року. Як повідомила 15 серпня на щотижневій оперативній нараді в Трускавецькій міській раді начальник відділу культури ТМР Тетяна Татомир, вже оббивають штукатуркою приміщення скульптурної майстерні. За словами посадовця, майстерню буде викінчено орієнтовно за місяць, тобто до середини вересня, як і було заплановано.

Міська влада Трускавця на Спаса працюватиме

У Трускавецькій міській раді працюватимуть у суботу, 19 серпня, замість п’ятниці, 25 серпня. Про це під час щотижневої апаратної наради 15 серпня повідомила керуюча справами ТМР Олена Петранич. Таким чином чиновники матимуть «великий вік-енд» з 24 по 27 серпня. Щоправда, не всіх це стосується, адже декому на День незалежності України доведеться працювати.

Звільнено начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області

Наказом Держгеокадастру 14 серпня 2017 року звільнено Андрія Кавецького з посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області. Про це інформує прес-служба Держгеокадастру. Звільнення відбулося за згодою сторін на підставі заяви Кавецького А. В. та за погодженням Міністерства аграрної політики та продовольства України. Андрій Кавецький на посаді начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області працював два роки (з 30 липня 2015 року).

Для заміщення вакантної посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області як посади державної служби категорії «Б», призначення на яку здійснюється Головою Держгеокадастру, буде оголошено кадровий конкурс. Повідомлення про оголошення конкурсного відбору буде розміщено у розділі “Кадри та вакансії” веб-сайту Держгеокадастру.

Власна інформація

Odpust parafialny w Truskawcu

15 sierpnia w Kościele Rzymskokatolickim jest obchodzona uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto parafialne w tym dniu jest obchodzone w wielu kościołach na świecie, w tym w uzdrowisku Truskawiec na Ukrainie. Chociaż miejscowa wspólnota parafialna liczy trochę więcej niż 30 rodzin polskich i mieszanych, lecz w tym dniu kościół truskawiecki zawsze wypełniony aż po brzegi, albowiem przychodzą na odpust nie tylko wierni katolicy i grekokatolicy z Truskawca, lecz przybywa też wielu gości z sąsiednich miejscowości i kuracjuszy. Tak bylo i w tym roku – na święto Matki Bożej Zielnej do kościoła zawitało wielu chrześcijan z różnych zakątków Ukrainy, Polski, a nawet z takich krajów jak Włochy czy Hiszpania.

Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył ks. Mirosław Lech z Drohobycza przy udziale księży ze Stryja, Skolego, Mikołajowa, Chodorowa i innych miejscowości. Duchowieństwo greckokatolickie reprezentował o. Lubomir Kusznir z pobliskiego Dobrohostowa (wioska k/Truskawca). Obecni byli bracia i siostry zakonni różnych zgromadzeń.

Na szczęscie, w tym roku w odróżnieniu od lat poprzednich bardzo dopisała pogoda i nie było zwykłych dla tej pory upałów.

W homilii, wygłoszonej w językach polskim i ukraińskim ks. Mirosław Lech nawiązał do dzisiejszej uroczystości, ustanowionej encykliką papieską, i do znaczenia święta Wniebowzięcia NMP dla ludzi wierzących. Kazanie było wzbogacone kilkoma przykładami o wierze i jedności, w tym znaną opowieścią o ojcu, który polecał swoim trzem synom złamanie miotły.

Tradycyjnie po obejściu procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i po błogosławieństwie ziół na parafian i gości oczekiwał poczęstunek na świeżym powietrzu – kanapki, ciasteczka, woda słodka i mineralna, owoce, arbuz. Wierzący już w luźniejszej atmosferze mogli porozmawiać, witając jedni drugich z największym świętem maryjnym.

Kult Matki Bożej, opiekunki Ukrainy i Polski, jednoczy nasze kraje, jednoczy Polaków i Ukraińców. Ta, Która wskazuje drogę do swego Syna, pomagała nam w różnych trudnościach, o czym świadczą opowieści historyczne i legendy, jak chociażby te z Częstochowy i Poczajowa, nie mówiąc już o historiach, które opowiadają w przeróżnych miejscowościach Rzeczypospolitej. Półtora stuleci temu Matkę Boską obrali za Patronkę katolicy Truskawca i czczą Ją jako Opiekunkę uzdrowiska do dnia dzisiejszego...

Włodzimierz KluczakСоздан 15 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником