Трускавецький вісник № 124 (1486) від 18 серпня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 124 (1486) від 18 серпня 2017 р.

18.08.2017У номері: Життя в правовій державі; Короткі новини регіону; Запрошуємо на роботу.

Короткі новини

Відпочивальників у Трускавці стає щораз більше

Як інформує прес-служба Трускавецької міської ради, за оперативними даними моніторингу кількості відпочивальників у липні 2017 року на курорті оздоровлено 18 190 осіб, що становить 106,7% до липня 2016 року, або на 1140 осіб більше (17 050 ос.). По відношенню до попереднього місяця (червня 2017 року), кількість відпочивальників у липні 2017 р. збільшилась на 1534 особи, або на 9,2%.

Провівши аналіз відвідування гостей за липень 2017 року у розрізі курортних та готельних закладів відзначено, що збільшення кількості відпочивальників до липня 2016 р. спостерігається по наступних категоріях санаторно-курортних закладів:

- санаторії на 2124 ос. більше;

- пансіонати на 22 ос. більше;

- вілли на 77 ос. більше.

Проте в готелях міста у липні цього року відпочивальників було менше, ніж торік на 1083 особи. Зокрема, по готелю «Міротель» відбулось зменшення гостей на 1078 осіб.

У липні цього року місто-курорт Трускавець відвідало 4855 осіб іноземців, а це на 1090 осіб, або на 29,0% більше липня 2016 року (3765 ос.). У розрізі країн найбільше відпочивальників у липні цього року було з Азербайджану (1123 ос.), Польщі (1084 ос.), Білорусії (871 ос.), Туркменістану (365 ос.), Ізраїлю (335 ос.), Молдови (327 ос.) та Росії (190 ос.). Слід відзначити позитивну динаміку іноземців з Польщі. Протягом останніх двох років вона має тенденцію до суттєвого збільшення. Цього місяця питома вага відпочивальників з Польщі сягає 22,3% усіх іноземців.

Нагадаємо, що найбільш критична ситуація з відпочивальниками у Трускавці (дно) мала місце за часів екс-мера Р. Козира у 2014 році.

Бориславська школа-інтернат отримала подарунок від французьких благодійників

Як інформує «Ротарі Клуб Трускавець», у середу, 16 серпня, до Бориславської школи-інтернату для дітей з вадами опорно-рухового апарату (директор Наталія Тіщенко) було доставлено гуманітарну допомогу від французьких благодійників – Асоціації «Іруаз-Україна». Передісторія цієї допомоги така – близько місяця тому у Трускавці перебувала група французьких, американських та українських волонтерів, які зустрілися із знаним волонтером та громадським активістом Сергієм Розорою. Почувши про потреби спеціалізованої школи-інтернату у Бориславі, в якій перебуває близько ста дітей (у тому числі круглі сироти), представники ГМ «Опора» Тарас Гаталяк, БФ «Патріот-Львів» Уляна Дейнека та Асоціації «Іруаз-Україна» Марі Налін та Дідьєр Налін вирішили допомогти чим лиш можна.

Отже, 16 серпня у школу-інтернат було завезено подарунок від французьких волонтерів, а саме декілька вертикалізаторів, візок, спеціальне ліжко та інше обладнання. До розвантаження благодійної допомоги долучився волонтер Корпусу Миру в Трускавці Андрій Ленець.

Уляна Дейнека і Тарас Гаталяк пообіцяли довезти ще ряд позицій обладнання, необхідного дітям з особливими потребами. В знак подяки волонтери отримали грамоту та сувенір, виготовлений руками дітей школи-інтернату.

Права азербайджанцев в Трускавце обеспечиваются законом

17 августа председатель Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмар Мамедов провел официальную встречу с начальником Трускавецкого городского отделения полиция Богданом Собко. Стороны поговорили о защите прав азербайджанцев, обсудили вопросы, актуальные для азербайджанцев, живущих, работающих и отдыхающих в Трускавце. Встреча прошла в кабинете начальника полиции г. Трускавца в теплой дружественной атмосфере.

По словам Богдана Собко, граждане Азербайджана занимают первое место среди иностранцев, посещающих санаторный город Трускавец. «За последний год их число увеличилось до 7 тыс. человек. Полиция Трускавца полностью обеспечивает правопорядок и соблюдения прав отдыхающих», - отметил начальник полиции Трускавца.

В свою очередь Эльмар Мамедов поблагодарил Богдана Собко за обеспечение условий для полноценного отдыха туристов в курортном городе. «В этом городе можно спокойно прогуляться в ночные часы без всяких опасений. И в этом большая заслуга украинской полиции. Отдыхающие из Азербайджана могут быть спокойны, это я говорю на своем примере. Полиция Трускавца обеспечивает безопасность туристов из Азербайджана», - подчеркнул Эльмар Мамедов.

Львівщина активно покращує туристичну інфраструктуру

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, 17 серпня відбулось чергове виїзне засідання Ради туристичних міст та регіонів. Відтак, на Львівщині представники влади, громадських організацій та бізнесу туристичної сфери дискутували щодо стану та перспектив розвитку сфери туризму в регіонах України, покращення логістики між туристичними містами та активізації ділового туризму в Україні.

«Львівщина активно продовжує роботу над покращенням транспортної та туристичної інфраструктури. Без сумніву, серед основних факторів зросту туристичних потоків у область є транспортна доступність та зручна логістика подорожей для туристів», - наголосила начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталія Табака.

Щодо ділового туризму, то, за словами Наталії Табаки, сьогодні спостерігається активна зацікавленість організаторів у проведенні подій за межами обласного центру, зокрема у Трускавці та Карпатах, де є зручне сполучення, якісні конференц-сервіси у готельно-відпочинкових комплексах та пропозиції для зручної комунікації між учасниками подій.

Учасники виїзного засідання також відвідали етногалерею Роксоляни Шемчук.

Власна інформація

У Бориславі п'яний водій насмерть збив пішохода

Дорожньо-транспортна пригода трапилася 17 серпня близько 21.20 на вулиці Коваліва у місті Борислав. Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля «Волга», 38-річний місцевий мешканець, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, скоїв наїзд на пішохода, 54-річного жителя Борислава. Внаслідок отриманих травм чоловік помер на місці події.

Правоохоронці встановлюють обставини ДТП, вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Свято на нашій вулиці

16 серпня на літньому майданчику URBAN-бібліотеки було справжнє вуличне свято, звучала її величність Музика на всю округу.

Кожен з присутніх мав змогу не тільки доторкнутись до неповторного світу музичного мистецтва, а й розкрити свої таланти, показати свої здібності. Талановиті сестрички Костюк Саша і Євгенія виконали пісні «Перлина Україна», «Лише у нас на Україні». Аня Луцишин і Ірина Болоховецька виконали танець «Бог усе створив». А Нанівська Діана, Вернієвська Катя, Луцишин Аня, Болоховецька Ірина виконали всі разом танець «Сонце літо». Виступила перед присутніми і Діана Кубай з піснею «Батьківщина». Хороший настрій подарувала сім’я Кондратик, які разом з мамою виконали пісню, а Кондратик Марта і Євеліна ще зіграли на скрипці музичний твір «Бабак». А ще всі разом розгадували кросворд «Мелодія» та приймали участь у цікавих вікторинах.

На вікторині «Звуки музики» - відгадували звучання музичних інструментів: сопілка, скрипка, орган, гітара, трембіта, рояль, баян, саксофон. А на вікторині «Відгадай мелодію» вгадували назви українських пісень.

Тож можна з певністю сказати, що вуличне свято «Музичні забави» від URBAN-бібліотеки вдалося на славу, бо хороша музика і таланти наших дітей об’єднали мешканців наших вулиць.

 Віра Савка, завідувач URBAN-бібліотеки м. Трускавця

Життя в правовій державі

Ідея правової держави, яка бере свій початок з античної політико-правової думки, отримавши могутній імпульс розвитку в Новий час, в сучасних умовах набуває практичну реалізацію. Офіційне визнання держави як правової в конституціях ряду країн, в тому числі і України, викликає необхідність наповнити категорію «правова держава» реальним юридичним змістом. Сутність правової держави розкривається через її принципи. Становлення правової держави може бути здійснено тільки при умові успішного запровадження у життя визначених правових вимог, механізмів реалізації принципів.

Формування правової держави в Україні є вкрай складним, багатоплановим процесом, що включає в себе не тільки формування структур влади, які здатні забезпечити дотримання законності та прав громадян, але й наявність широкого спектру політичних партій і рухів, соціальних груп і прошарків зі своїми специфічними інтересами, особливою правовою, політичною, соціальною, економічною поведінкою.

На сучасному етапі розвитку нашого суспільства часто вживають термін «правова держава». При цьому одні автори виходять з бажання підкреслити, що, проголосивши себе суверенною і незалежною, Україна стала і правовою державою, а інші – з прагнення довести, що побудова такої держави є справою більш віддаленої перспективи. Згідно зі ст. 1 Конституції нашої держави, Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Проте реалії сьогодення яскраво свідчать про те, що це лише декларація. Україна не є правовою державою, оскільки їй необхідно подолати цілий ряд проблем, які заважають їй бути такою.

Правова держава характеризується рядом імманентно притаманних їй принципів, найважливішими з яких є верховенство права, поділ влади, реальність прав і свобод людини та громадянина, законність, наявність у громадян високої правової культури. Принцип верховенства права визначає умови життєдіяльності усього соціального організму, тобто створення і функціонування державних органів та громадських організацій, ставлення до них, а також стосунки між окремими громадянами.

У нашій державі наукове осмислення і аналіз цього принципу розпочалися лише після його закріплення у ст. 8 Конституції України. З урахуванням цього Верховна Рада України повинна приймати закони, що мають відповідати принципам справедливості, гуманізму; забезпечувати права, свободи і законні інтереси громадян; відображати суспільні відносини, які склалися у нашій країні. Причому основною умовою тут повинна бути рівноправність держави та інших суб'єктів права. Це означає, що всі закони, які прийняті державою, повинні в першу чергу розповсюджуватися і на неї. Основний принцип верховенства права - право знаходиться над державою, а не навпаки.

На жаль, брак демократичних традицій та звичка державних чиновників, якщо не порушувати, то пристосовувати право до своїх потреб, призвели до того, що держава, яка повинна бути гарантом прав і свобод людини і громадянина, досить часто, навпаки, їх порушує. Принцип реальності прав і свобод людини та громадянина передбачає, що права і свободи мають бути не тільки задекларовані у законодавчих актах, а й забезпечені та гарантовані державою. Цей принцип закріплено у ст. З Конституції України, яка встановлює, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються у нашій державі найвищою соціальною цінністю. А права та свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Низький рівень правової культури громадян нашої держави – це наслідок недоліків у системі правового виховання молоді. Побудова демократичної, правової держави без міцного теоретичного підґрунтя, без глибоких наукових розробок юристів-вчених так і зарубіжного досвіду неможлива. Справа ця важка і складна, вона потребує різнобічного наукового аналізу як правової думки, так і практичних діянь по розбудові державної) механізму.

Труднощі розбудови правової держави в Україні полягають не лише у відсутності належної законодавчої бази, але й викликаються існуючим правовим нігілізмом, що дістався у спадок від старого устрою, не досить високим рівнем політичної і правової культури депутатського корпусу. Треба наголосити на тому, що основою створення і функціонування правової держави є громадянське суспільство, тобто об'єднання вільних і рівноправних людей, кожному з яких держава забезпечує юридичні можливості бути власником та брати активну участь у політичному житті. Між державою і суспільством має бути певна дистанція, яка і забезпечує демократію, відповідний рівень свободи суб'єктів громадянського суспільства. Якщо держава повністю узурпує суспільство, вона знищує людину як вільну особистість. В даний час Україна продовжує перебувати в економічній та політичній кризах, які пов'язані, в тому числі, з низьким рівнем правосвідомості. Водночас, побудова правової держави передбачає, навпаки, наявність високого рівня правосвідомості населення. Тому основною передумовою для належної реалізації є саме високий рівень правосвідомості і громадян, і представників державної влад, виховання глибокої поваги до Конституції і закону, формування високої правової культури. Без цього не можливо створити цивілізоване суспільство, побудувати правову державу.

Підготувала Галина Грицило, зав. відділу обслуговування Трускавецької ЦБ

Оголошення

Вакансії ГКК «Карпати»

У готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошуються на роботу:

- кухар,

- кухонний працівник,

- кухарі 4 та 5 розрядів,

- офіціанти (хлопці та дівчата),

- покоївки,

- працівник по догляду за тваринами в підсобне господарство.

Телефони: (03247) 6-21-22, 093-90-38-250, 095-63-54-567.Создан 18 авг 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником