Трускавецький вісник № 137 (1499) від 18 вересня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 137 (1499) від 18 вересня 2017 р.

18.09.2017У номері: Молитовна хода в Дрогобичі; В Іспанії відкриється виставка художниці з Трускавця; Триває підготовка до Міжнародного фестивалю-конкурсу «Імперія мистецтв»; І доброта до тебе попливе; Дізнайтеся про причини непліддя.

В Іспанії відкриється виставка художниці з Трускавця

В сучасному українському житті величезна кількість уваги за допомогою телебачення, газет, Інтернету приділяється всіляким політичним подіям і з’ясуванням політичних стосунків. І дуже багато вагомих та значних подій, котрі насправді пропагують Україну, рухаючи нашу країну і суспільство вперед, залишаються поза нашою увагою.

Поруч з нами живуть і творять люди котрі дійсно розбудовують державу, дбають про її позитивний імідж і добробут. Демонструють світу креативність, неповторність і талант її народу. Показують, що в Україні є не тільки олігархи, корупціонери, всілякі «борці» і заробітчани, але й талановиті та унікальні медики, програмісти, артисти, спортсмени, художники, просто хороші та порядні люди, котрі, як казав митрополит Андрей Шептицький, люблять Україну «не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею». Однією з таких неординарних і талановитих особистостей є уродженка і мешканка курортного містечка Трускавець, мисткиня Наталя Поліщук.

Народилася Наталя 18 вересня 1983 р. на Львівщині в родині художників Юрія та Віри Копчаків. В 2003 р. з відзнакою закінчила Самбірський педагогічний коледж, спеціальність «образотворче, декоративно-прикладне мистецтво та дизайн». В 2007 р. закінчила Українську Академію друкарства. Творчу діяльність розпочала в 1999 р. Учасник 20 пленерів та понад 100 виставок та арт-проектів в Україні, Росії, Білорусі, Польщі, Словаччині, Угорщині, Хорватії, Італії, Словенії, Німеччині, Австрії та Франції.

З 2008 р. член Національної Спілки Художників України. Тричі нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України за вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність. На початку 2017 року за вагомий внесок в популяризацію і промоцію Трускавця була удостоєна відзнаки «Кришталевий лотос – 2016» в номінації «Митець року». Відзнаку заснувала ГО «Європейська інтеграція України» спільно з Комітетом ВР України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму.

І ось незабаром трускавецька художниця буде презентувати свій талант та представляти Україну і Трускавець в Мадриді, де з 29 вересня по 15 жовтня цього року буде проходити її персональна виставка “Con alma” (“З душею”). Приймаючою стороною є AUDITORIO MUNICIP­AL DE AR­ROYOMOLINOS (MAD­RID). Організувала виставку громадська діячка, іспанка з українським корінням Юлія Кучеренко. Партнерський супровід і інформаційну підтримку здійснює ГО «Європейська інтеграція України».

- Мені дуже приємно, що партнер нашої організації, художниця Наталя Поліщук буде виставляти свої твори в такій чудовій європейській країні, – розповідає голова ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. – Радий, що це буде відбуватись на такому високому рівні, адже виставка проходитиме у всесвітньо відомому виставково-культурному центрі Ar­royomolinos (Mad­rid) під особистим патронатом мера іспанської столиці, котрий і має відкривати цей творчий захід. Ця презентація має, знову ж таки, велике промоційне значення як для України в загальному, так і для Трускавця зокрема, адже Наталя завжди пропагує курорт, бо є справжнім патріотом рідного міста. Отож, Трускавець знову буде популяризуватись високим і неповторним мистецтвом, красою і романтикою, а не брудними статтями про місто. Мені приємно, що є такі люди в Україні і що я особисто товаришую з Наталею Поліщук та її творчою родиною. Хочу побажати всім їм успіху, процвітання і нових творчих здобутків!

Відкриття виставки Наталії Поліщук в Мадриді відбудеться 29 вересня о 20.00. Знаючи, що українська діаспора в Іспанії досить велика, художниця запрошує відвідати виставку всіх українців, котрі проживають в цій сонячній країні, а також всіх бажаючих.

Степан Гнатків

Триває підготовка до Міжнародного фестивалю «Імперія мистецтв»

Як вже інформував «Трускавецький вісник», 13-16 жовтня у Трускавці пройде ІII Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «EMPIRE OF ARTS». У фестивалі візьмуть участь юні таланти з усієї України та з-за кордону, зокрема з Білорусі та Угорщини. Прогнозована кількість учасників – 1000 осіб, віком від 3-х до 95 років, які готуються продемонструвати свою майстерність у таких жанрах: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, циркове мистецтво, мажоретки, барабанщиці. моделінг, дизайн одягу, оригінальний жанр.

Участь у фестивалі беруть також і діти-сироти, інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також із сімей бійців АТО. Усі вони виступають на рівних умовах, однак ми нагороджуємо їх додатковими відзнаками та подарунками.

Виступи учасників конкурсу-фестивалю оцінюватиме високопрофесійне міжнародне журі з України, Угорщини та Венесуели, що складається з провідних діячів культури і мистецтв, спеціалістів у різних видах мистецтв, зірок шоу-бізнесу, Народних та Заслужених артистів України, керівників та продюсерів музичних студій і колективів, директорів Міжнародних проектів та фестивалів, акторів, режисерів, поетів, композиторів, концертних менеджерів, pr-спеціалістів, аранжувальників, музичних критиків, хореографів, викладачів, дизайнерів та стилістів.

На даний час до складу журі увійшли:

1. Amador LOPEZ (Amador Jose Lopez Rodriguez) – Відомий хореограф, балетмейстер, шоумен, співак. Засновник та керівник творчого обєднання «Rumbero’s art-group», фітнес-студії та танцювальної студії «Rumbero’s». Засновник і фронтмен відомого гурту «Rumbero’s» та самого видовищного шоу-балету України «Rumbero’s». Переможець і голова журі популярних телепроектів: «Танцюю для тебе», «Танці з зірками», «Майданс-2». Призер і голова журі багатьох танцювальних чемпіонатів, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, переможець континентального чемпіонату з сальси «Copa latina», голова журі міжнародного дитячого конкурсу «Little Miss World». Чемпіон світу з фехтування, рекордсмен книги рекордів Гінесса України (організував флешмоб, в якому одночасно танцювало 22,5 тис. людей.). Учасник карнавалу в Rio De Janeiro. Хореограф-постановник концертів та найяскравіших танцювальних кліпів зірок українського і російського шоу-бізнесу. Хореограф-балетмейстер ІІV Єкатериненського балу. (Венесуела)

2. Zinaida VARI – Доктор мистецтвознавства, кандидат наук, Арт-директор міжнародних фестивалів в Угорщині, Болгарії, Турції та Хорватії. (Угорщина)

3. Тимофій НАГОРНИЙ – Відомий продюсер, бізнесмен, меценат, громадський діяч, президент «Фонду волонтерів України». (Україна)

4. Віктор ВИННИК – Популярний співак, музикант, поет, композитор, лідер рок-гурту «Мері» (Україна)

5. KISHE – Популярний співак, телеведучий, шоу-мен, продюсер. (Україна) – на стадії підтвердження.

6. RULADA (Ірина ЦУКАНОВА) – Soul, gospel співачка, автор, композитор, викладач вокалу. Засновник вокальної методики та школи різножанрового вокалу improviNation, по якій викладають більш ніж в 30 країнах світу. (Україна)

7. Тарас ШІТ – Голова правління Львівського обласного відділення Творчої спілки Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України. Головний балетмейстер-постановник Творчої спілки Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Магістр Вищої школи ім.Станіслава Сташіца (м. Кельце, Польща). Засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, віце-президент Української ради танцю, дійсний член об’єднання професійних вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії, а також асоціації танцю м. Тергумуриш в Румунії. Доцент кафедри режисури та хореографії факультету культури та мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка. Директор Всеукраїнських фестивалів «Львівська Рапсодія», «Золотий перетин Львова», «Джерела Моршина». (Україна-Польща)

8. Борислава БІЛОЦЕРКІВСЬКА – співачка, поетеса, композитор, викладач вокалу, сценарист. Президент Міжнародних конкурсів-фестивалів «Empire of arts» та «Empire of talents». Засновник та голова правління ГО «Імперія мистецтв». Генеральний директор продюсерського центру «Brava Production». Голова представництва Міжнародної громадської організації «CinemaHall» у Львові. Керівник Міжнародної акторської школи у Львові. Представник міжнародних фестивалів в Україні. Голова ЛОВ «Ukrainian Fashion Academy». Володарка Гран-Прі багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів. (Україна)

9. Олег СЕРАФІН – Соліст шоу-балета та групи Амадора Лопеса «Rumbero’s». Хореограф, тренер. Помічник хореографа на телепроекті «Майданс – 2». (Україна)

10. Олег ЛИСІЙ – Артист та диригент Бродвейських мюзиклів «Chicago», «Beauty and the Beast», «Cinderella» міжнародної театральної компанії «Stage Entertainment». Бек-вокаліст мюзиклів «Phantom of the Opera», «Бал вампірів», «Ghost». Музичний супервайзер шоу «Broadway Dreams». Лауреат Міжнародних конкурсів, викладач вокалу та акторської майстерності. Соліст Національного оркестру народних інструментів України (Україна).

Організатором цієї події є Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRO­DUC­TION», за підтримки Трускавецької міської ради та мера м. Трускавець Андрія Кульчинського.

Основними заходами конкурсу-фестивалю є:

1. Церемонія офіційного відкриття ІII Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «Em­pire of arts»;

2. Проведення конкурсу-фестивалю у декількох номінаціях: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, циркове мистецтво, мажоретки, барабанщиці , моделінг, дизайн одягу, оригінальний жанр;

3. Проведення масштабного флешмобу;

4. Програма відпочинку (вечір знайомств, дискотеки, творчі зустрічі, екскурсії);

5. Майстер-клас за участю членів журі;

6. Прес-конференція за участю засновників, організаторів, членів журі, переможців та зіркових гостей конкурсу-фестивалю;

7. Концертна програма за участі зіркового журі та учасників фестивалю;

8. Церемонія нагородження учасників, дипломантів та переможців;

9. Святковий Гала-концерт!

Для усіх учасників та переможців конкурсу-фестивалю «Empire of arts» передбачено нагороди та подарунки! Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRO­DUC­TION» нададуть переможцям мр3-плеєри, прикраси, сертифікати на безкоштовне створення пісні; МГО «CinemaHall» надасть квитки в кінотеатри країни, Еко-майстерня «АйноФайно» підготує смачні та корисні подарунки для журі та гостей фестивалю, Кондитерська студія «Panetti» надасть великий смачнючий тортик, магазин-пекарня «Bratrura» та Пекарня-кондитерська «SHOco» приготує переможцям смачні солодкі подарунки. Окрім цього, володар Гран-Прі фестивалю отримає професійний відеокліп та фото сесію від Студії «Bratu M@rio», професійні фотосесії для переможців нададуть наші партнери – фотограф Оля Залізняк та фотограф Міша Бакай. Школа різножанрового вокалу Ірини Цуканової «ImproviNation» надасть усім фіналістам у номінації «вокал» сертифікати на вокальний тренінг у Києві. Декорації Гала-концерту створять «Dante» event agency та «Pom pom» ballons. Ми надзвичайно вдячні нашим партнерам, які погодилися підтримати даний захід!

Переглянути фото- та відеозвіт нашого попереднього проекту – Міжнародного конкурсу фестивалю «Empire of arts» можна на сайті фестивалю: www.empireofarts.com.ua

Розпочнеться фестиваль 13 жовтня урочистим відкриттям на Головній сцені міста. Прийматиме учасників 14 і 15 жовтня сцена концертного залу санаторію «Кришталевий Палац», який вже другий рік є партнером нашого фестивалю. Розважальний комплекс «Cazanova» подарує у перший день фестивалю усім учасникам святкову дискотеку та конфеті-шоу. Протягом фестивалю учасники відвідають екскурсії містом, зоопарк «Лімпопо», дельфінарій «Оскар», проект «Інший світ» та інші цікаві місця. А 16 жовтня на відкритій центральній сцені відбудеться масштабний флеш-моб. Вже о 13.00 в ПК ім. Т.Г. Шевченка відбудеться заключний Гала-концерт!

Ведучими конкурсних днів та заключного Гала-концерту стануть Андрій Альберда та Олена Музика.

Заявки на участь в конкурсі-фестивалі приймаються до 28 вересня 2017 року.

Детальну інформацію можна отримати за наступними посиланнями:

https://empireofarts.com.ua/empireofarts

https://fb.me/empireofarts.com.ua

E-mail: empireofarts@empireofarts.com.ua

Tel. + Viber: +38 096 388 73 48.

Друзі та партнери конкурсу-фестивалю:

Трускавецька міська рада, Трускавецький інформаційний центр, Санаторій «Кришталевий Палац», Розважальний комплекс «Cazanova», Канал «Телевсесвіт», Громадське телебачення «Разом-TV», ТРК Львів, Медіа-група «Pro­Media», МГО «CinemaHall», Медіа-група «FestivalInfo», Музично-інформаційний інтернет-портал «Star­secret.com.ua», Українська радіохвиля «Вільна» (Італія), Інтернет-платформа «Talents collection», Міжнародний культурний портал «Експеримент», Сайт міста Львова 032.ua, Портал «Музичний Львів», Радіо «Хіт-ФМ», Відкритий суспільний сайт «Трускавецький вісник», Інтернет-газета «Майдан», Паблік «Типовий Трускавець», ФМ Галичина, Журнал «РIA-Львів», журнал «Аpriori», Інформаційне агентство «Корупція Інфо», Ukrainian Fashion Academy, Зоопарк «Лімпопо», Проект «Інший світ», Дельфінарій «Оскар», Еко-майстерня «АйноФайно», Кондитерська студія «Panetti», магазин-пекарня «Brat­rura», Пекарня-кондитерська «SHOco», Ресторан «Візит», Компанія «A-Trophy», Studio «Bratu M@rio», Фотограф Оля Залізняк, Фотограф Міша Бакай, Школа різножанрового вокалу Ірини Цуканової «ImproviNation», «Dante» event agency, «Pom pom» ballons, ведучий Андрій Альберда.

Генеральний інформаційний партнер – телеканал «ПравдаТУТ Львів Медіа».

Туристичний партнер – Турагенція «Море Турів – The Best».

 

У Дрогобичі пройде молитовна хода на захист сім`ї та життя

У неділю, 24 вересня, вулицями Дрогобича пройде молитовна хода на захист сім`ї та життя. Організаторами акції є Комісія у справах родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та ГО «Рух за життя» (м. Дрогобич). Хода під лозунгом «Почуй німий крок» стартує о 15.00 від храму Самбірської ікони Матері Божої (вул. Андрея Шептицького, біля пологового будинку) і завершиться біля катедрального собору Пресвятої Трійці.

Нижче публікуємо звернення організаторів молитовної ходи.

Звернення до вірних та всіх людей доброї волі

В цей час, коли ми оплакуємо кожне втрачене життя на Сході України, іде не менш загрозлива невидима війна проти беззахисних ще ненароджених дітей. Свята Мати Тереза говорить, що найбільшою загрозою миру у всьому світі є вбивання дітей у материнському лоні. Ця війна - це незліченна кількість жертв контрацепції, штучного запліднення, абортів.

Настав час почути цей німий крик, який кличе до покаяння і зміни та звернутися до Того, Хто сказав: «Я є дорога, правда і життя» і щиро просити:

«Нехай молодь зрозуміє цінність ціломудрія та дошлюбної чистоти, нехай у серці мами і тата завжди знайдеться місце для дитини, нехай лікар стане на оборону найбільш незахищених, нехай чиновник творить закони, що обороняють життя».

Запрошуємо усіх стати на захист життя та сім’ї і прийняти участь у Молитовній ході під гаслом «Почуй німий крик» вулицями міста Дрогобича 24 вересня 2017 р.Б.

Початок ходи о 15.00 год. від храму Самбірської ікони Божої Матері по вул. Шептицького, колишня Павлова (біля пологового будинку), далі вулицями міста до катедри Пресвятої  Трійці.

На завершення ходи о 17.00 в усіх храмах Дрогобича пролунають церковні дзвони в пам’ять про ненароджених, а також як заклик до пробудження нашої свідомості, тихої призадуми та молитви за зцілення сімей та України.

 

Дізнайтеся про причини непліддя

Бактеріологічна лабораторія ГКК «Карпати» стоїть на сторожі чистоти оздоровниці, але це далеко не єдина її функція.

Про те, для чого ж потрібен цей підрозділ в санаторії, розповість завідувач баклабораторії, кандидат біологічних наук, лікар-бактеріолог вищої категорії, доцент Анжеліка Степанівна Івасівка. Їй слово.

- Бактеріологічна лабораторія відіграє велику роль у діяльності готельно-курортного комплексу «Карпати». Наша робота заключається у проведенні мікробіологічних аналізів.

Основним завданням санітарно-бактеріологічних досліджень є попередження виникнення інфекційних захворювань, тобто здійснення постійного контролю за водою, повітрям, харчовими продуктами і контролю особистої гігієни працівників лікувально-діагностичного центру, РФО «Плай», СПА-центру та готельного комплексу тощо. З цією метою проводиться виявлення санітарно-показових мікроорганізмів.

Санітарно-показові мікроорганізми – це постійні мешканці поверхонь і порожнин тіла людини і тварин, що виділяються з організму тими ж шляхами, що і патогенні. Для кожного об'єкта зовнішнього середовища є певні санітарно-показові мікроорганізми – критерії оцінки за бактеріологічними показниками. Наприклад, щодо кишкових інфекцій роль таких індикаторів належить кишковим паличкам – постійним мешканцям кишківника людини і тварин.

Санітарно-бактеріологічні дослідження проводяться в строгій відповідності з спеціальними державними стандартами, наказами, методичними рекомендаціями.

У нашому випадку це: мікробіологічне дослідження води басейнів, мінеральних вод бювету (Нафтуся, Марія, Софія), водопровідної води та води з резервуарів. Санітарно-бактеріологічний контроль води дозволяє нашим гостям бути впевненими в тому, що вода є не тільки придатною до вживання, але і для проведення відповідних процедур та маніпуляцій.

У роботу бактеріологічної лабораторії входять також і санітарно-гігієнічні змиви, а саме: змиви на БГКП, патологічну мікрофлору, контроль якості дезінфекції та стерильність у відповідних підрозділах ГКК.

Це гарантує гостям, які приїхали відпочити і оздоровитися до нас, отримали не тільки кваліфіковану і якісну допомогу, але й бути впевненими в тому, що всі маніпуляції та процедури проведені якісно та стерильно.

Велике значення мають також мікробіологічні дослідження готової продукції та напівфабрикатів. Мова йде про харчоблок. У нас є чудовий ресторан фуршетного обслуговування «Плай», який забезпечує різностороннє харчування гостей і включає в себе дуже багато готових кулінарних виробів, серед яких є салати, гарніри, супи, великий вибір м’ясних та рибних страв, випічка власного виробництва і так далі. Наша лабораторія турбується про якість продукції і дотримання технологічних норм її приготування.

У роботу лабораторії входять також і платні послуги. Якщо сьогодні говорити про ті актуальні питання, які виникають як в медицині, так і в суспільстві, то одне з них – це непліддя.

Неплідний шлюб є однією з найважливіших соціальних і медичних проблем. Непліддя – це стан, який супроводжує низку хвороб статевих органів і системних захворювань чоловічого та жіночого організмів. За даними різних літературних джерел, у світі від непліддя потерпає кожна 5-7 пара репродуктивного віку. В Україні кількість неплідних шлюбів становить практично 20%.

Загалом нездатність сім`ї до зачаття і народження дитини у шлюбі 45% випадків зумовлена захворюваннями чоловіків, у 35% - жінок і в 15% випадків – імунологічна несумісність партнерів або інші причини.

З приводу цього ми проводимо діагностику інфекцій сечостатевої системи. Використовуємо різний клінічний матеріал – зішкріб або мазок зі слизових оболонок, секрет передміхурової залози, сперму тощо. Вибір матеріалу залежить від діагностичної мети і статі.

До досліджуваних нами захворювань відносять найпопулярніші: хламідії, уреоплазми, мікоплазми, вірус цитомегалії, герпесу та інші. Щодо бактеріальної характеристики, то вона включає в себе стафілококову, стрептококову мікрофлору, кишкову групу, грибки, ґарднерельоз тощо.

Для чоловіків актуальними є такі дослідження як вивчення соку простати і сперматогенезу. Якщо говорити про спермограму, то ми визначаємо більше 30 показників, які свідчать про те, чи є чоловік здатним до запліднення і чи може він стати батьком.

Ми також проводимо мікробіологічний аналіз зішкрібу епітелію шкіри лиця на демодекс та мікроструктурний бактеріологічний аналіз волосся на предмет грибкової і мікс-інфекцій. На сьогодні це теж є дуже важливі питання, вирішенням яких займаються дерматологи всього світу.

Щиро запрошую гостей і місцевих мешканців у ГКК «Карпати» і при потребі звернутися в нашу лабораторію. Чекаємо!

Підготував Володимир Ключак, газета «Карпати» 

І доброта до тебе попливе…

Який чарівний, дивовижний світ!

І ми на цій планеті – люди.

Учись добро творити з юних літ,

Тоді й тобі самому добре буде.

Засяє іскра у людських очах,

Як серденько її тепло відчує.

І відійде тривога, зникне страх,

І світла радість заструмує.

Й твоя душа від цього оживе,

Дзвіночком радісно задзвонить.

І доброта до тебе попливе,

Від зла і лиха оборонить.

17 вересня службою у справах дітей Трускавецької міської ради спільно з Благодійним фондом "Тверезість – вибір сильних плюс" організовано та проведено благодійний аукціон. Даний захід відбувся в рамках проведення ярмарку "Відкрите серце", який проходить в курортному парку з 10 вересня та завершить свою діяльність 24 вересня цього року.

Лотами нашого аукціону були малюнки дітей – вихованців художнього відділення школи мистецтв. Гості міста та трускавчани взяли активну участь в аукціоні. 13 художніх творів дітей, "пішли з молотка" за 575 грн. Нагадуємо, що кошти, зібрані на ярмарку та отримані з аукціону, будуть передані батькам маленької Анюти Качмар, яка бореться з важкою хворобою.

Роботи юних художників, придбані на аукціоні, поїдуть зі своїми новими власниками в міста Стрий, Ірпінь, Харків, Суми; три роботи прикрашатимуть помешкання трускавчан, два малюнки поїдуть за кордон – малюнок "Мрія" в Азербайджан, а "Літні канікули" Марти Краснопольської будуть нагадувати про Трускавець маленькому Яші та його мамі Наталії з м. Брест (Білорусія)

Щоб похмурий та трохи дощовий обідішній час став веселіший та цікавіший, до нашого аукціону долучилися юні та вже знані митці. Свої пісні слухачам дарували трускавчанка Оксана Баняс та лауреат конкурсів Настя Фрідрак. Чаруючі та задушевні мелодії звучали у виконанні скрипалів, студентів музичного училища, закарпатця Романа Капцоша та стриянина Володимира Когута. Вірші Івана Франка про силу духу та любов до ближнього читав мешканець Яворівського району п. Ярослав Дашко, який з висоти своїх поважних років звернувся до всіх зі словами: "Бійтеся байдужості та не пускайте її в своє серце. Це маленьке дитя, яке потребує нашої допомоги, повинно відчути, що перед добром все лихе пропадає".

Всі учасники аукціону передавали Анюті свої побажання швидкого одужання та повернення в рідне місто Трускавець. Ці побажання будуть передані через батьків маленькій красуні.

Леся Дребот, начальник Служби у справах дітей Трускавецької міської радиСоздан 18 сен 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником