Трускавецький вісник № 152 (1514) від 17 жовтня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 152 (1514) від 17 жовтня 2017 р.

17.10.2017У номері: На горі Коньовій освятили Меморіал загиблим героям; Свято подяки Богові за врожай у Трускавці; Що потрібно знати про медичну реформу; Турнір з боксу; Короткі новини.

Короткі новини

У суботу в Трускавці не буде світла

У зв’язку з проведенням планових ремонтних робіт на повітряній лінії 35 кВ Борислав-22 - Трускавець-11 у суботу, 21 жовтня, з 8.00 до 19.00 буде тимчасово припинено послуги з електропостачання споживачам у м. Трускавці. Світла не буде на вулицях Бойківська, Бориславська, Данилишиних, Дрогобицька, Івасюка, Мазепи, Помірецька, Пристая, Стебницька, Хмельницького, у тому числі буде припинено електропостачання санаторіїв “Янтар”, “Либідь”, “Рубін”, готелів “Золота Корона”, “Женева”, “Хижина СПА”, магазину “АТБ”, торгівельного комплексу “ТКС”, РЦ «Міленіум».

У Стебнику обговорили проблеми «Полімінералу»

У п’ятницю, 13 жовтня, у Стебнику, на ГХП "Полімінерал" відбулось засідання наукових інститутів, дотичних до вивчення проблем цього підприємства. Про це інформує наше власне джерело. В засіданні взяли участь представники німецької фірми «K-utec Salt Technologies», ТзОВ "Інститут "ГІРХІМПРОМ", ЛНУ ім. Франка, Львівської "Політехніки", Івано-Франківського університету нафти і газу, Інституту геофізики ім. Суботіна, міський голова Стебника та голова РДА Дрогобицького району, нинішні та колишні посадовці «Полімінералу» (Коваль, Варивода, Фаб'як та ін.). В кінці засідання прибули очільники обласних департаменту екології та екоінспекції.

Як зазначив голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, до влади звертаються люди, які після побаченого провалу над рудником № 2 бояться їздити дорогою Трускавець-Дрогобич на відтинку від «Козацького Хутора» до повороту на Львів через загрозу нового провалу. Науковці запропонували сейсмічні, деформометрометричні і геодезичні варіанти вирішення проблеми. Як зазначають науковці, ймовірність потрапити у провал при проїзді через дану дорогу є в тисячу разів меншою за ймовірність потрапити у ДТП за межами цього відтинку дороги науковці вважають, що не можна допустити посилення панічних настроїв, адже насправді ситуація накручується, а ймовірні небезпека не є аж такою великою, як це подають окремі недобросовісні ЗМІ.

«Рада Старійшин» взяла участь в урочистостях з нагоди Дня Захисника України

14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника України, у Трускавці відбулося ряд заходів. Головні урочистості пройшли біля пам`ятника Героям УПА біля церкви Покрови. Участь в заходах вже традиційно взяли і члени міської громадської організації «Рада Старійшин». Зокрема, право покласти квіти до підніжжя символічної могили Героїв УПА та пам’ятника було надано заступнику голови МГО «Рада Старійшин» Олександрові Грищенку та члену Президії громадської організації В’ячеславові Умнову.

МГО «Рада Старійшин» з моменту свого створення (2010 рік) щорічно бере участь в заходах на вшанування Героїв УПА. Кожного року члени організації беруть активну участь в організованих міською владою урочистостях, покладають квіти до пам’ятних місць, виступають з промовами, відгукуються на запрошення взяти участь у зустрічах з дітьми в школах тощо.

Цьогоріч одна з містечкових газет, підконтрольна так званій «групі Кремля», влаштувала справжню істеричну провокацію з того приводу, що старійшини поклали квіти до підніжжя могили воїнів УПА. Самі ж старійшини вирішили взагалі не реагувати на подібні провокації, які не вартують виїденого яйця.

Мер Трускавця взяв участь в урочистостях відкриття Меморіального комплексу полеглим січовикам Карпатської України

У неділю, 15 жовтня, в селі Климець Сколівського району Львівської області відбулося урочисте відкриття Меморіального комплексу полеглим січовикам Карпатської України. В заході взяли участь і представники влади Дрогобиччини: голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та інші. Під час урочистостей з промовами виступили голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Олег Ганущин.

Верецький перевал, де відкрито Меморіальний комплекс, напередодні ІІ світової війни став місцем загибелі понад 600 патріотів, які героїчно боролись за незалежність української держави.

- Карпатська Україна - це була відчайдушна спроба створити незалежну українську державу, яка сьогодні нам дає можливість таки її відбудовувати. Тому що те, що зробили карпатські січовики, те що робили до них і після них бійці ОУН-УПА, те, що зробили наші бійці, які стали волею-неволею бійцями на Євромайдані і те як ми боронимось на Сході, дає нам можливість розбудовувати державу. Я б хотіла подякувати Львівській обласній владі за те, що вони спромоглися на Верецькому перевалі не тільки перепоховати тих карпатських січовиків, останки яких були знайдені в околицях, але і створити такий меморіальний комплекс, який дає можливість нам вшановувати пам'ять про цих героїв, пам'ятати хто ми є і звідки ми. Я дуже сподіваюсь, що і Закарпатська ОДА і Івано-Франківська могли і мали долучитись до такого вшанування наших героїв тому, що тільки пам'ятаючи звідки ми є, ми маємо спроможність побудувати сильну і спроможну Україну з якою рахуватимуться абсолютно всі - наші партнери і недруги, - зазначила під час відкриття Меморіалу Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

- Меморіал карпатським січовикам демонструє нашу історичну традицію та нашу історичну пам'ять. Тому що наші сьогоднішні перемоги над російським агресором базуються на історичному досвіді козацтва, січових стрільців, карпатських січовиків, воїнів української повстанської армії. Ми впевнені, що українська історична традиція демонструє, що українська держава 21 століття здатна не тільки на героїзм та самопожертву, але на те, щоби навічно укріпити свої кордони і вибудувати державу, яка сильна своєю армією, але яка зможе забезпечити добробут для наших мешканців. Наша справа не героїчно померти, наша справа - героїчно перемогти. Ми сьогодні не на цвинтарі, ми сьогодні відкриваємо меморіал слави. Гімн українських націоналістів говорить про те, що плач не дав свободи ще нікому, а хто борець - той здобуває світ, - сказав голова ЛОДА Олег Синютка.

На Меморіальному військовому кладовищі спочиває 22 січовика. Як зазначив секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета пошуки поховань героїв розпочались у 2008 році. Знайдених за цей час героїв перепоховали із військовими почестями на Меморіальному кладовищі. Пошуки героїв Карпатської України ведуться і сьогодні. Як зазначив Святослав Шеремета, на Верецькому перевалі були розстріляні понад 600 січовиків – борців за незалежну Україну.

Іван Крулько: «Позитивних змін від нинішньої влади марно очікувати»

Такого адміністративного тиску на виборах в ОТГ, як здійснює зараз БПП по всій вертикалі, не було навіть за часів Януковича.

Про це під час зустрічей з мешканцями громад Львівщини повідомив народний депутат України, заступник голови партії ВО «Батьківщина» Іван Крулько, інформує прес-служба обласного партосередку.

Зокрема, нардеп Іван Крулько зустрівся з мешканцями Славської, Волицької та Воютицької громад.

«Я постійно у виборчому процесі в ОТГ від «Батьківщини». Так от, можу сказати, що такого адміністративного тиску, як здійснює БПП по всій вертикалі, у тому числі на наших кандидатів від «Батьківщини», не було навіть за часів Януковича. Людей змушують не йти на вибори, змінювати партії», – наголосив політик.

Іван Крулько наголосив, що позитивних змін від нинішньої влади марно очікувати.

«Тому сьогодні громадам у першу чергу треба розраховувати на себе та тих депутатів і голів, які будуть обрані у них в ОТГ і зможуть навести лад на місцевому рівні», – розповів народний депутат.

Для команди ВО «Батьківщина» вибори до ОТГ є ключовими, а тому вся команда максимально підтримує те, щоб громади були самодостатніми.

«Потрібно громадам надати усі повноваження, зокрема і розпоряджання фінансовим ресурсом – у ОТГ мають знати свої видатки і способи заробітку грошей. Важливо, щоб обрані депутати реально відповідали за всі прийняті рішення перед своїми обранцями», – зауважив Іван Крулько.

На Львівщині 29 жовтня відбудуться вибори до восьми об’єднаних територіальних громад. Голова Львівського обласного партосередку ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк розповів, що у всіх громадах беруть участь «батьківщинівці».

«Серед наших кандидатів професіонали у різних сферах, які багато років важко працюють і люблять свій рідний край. А це є запорука того, що саме ці люди зможуть будувати і якісно розвивати свою громаду, в якої величезний потенціал», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

У Лішні водій травмував пішохода, після чого втік з місця події

Дорожньо-транспортна пригода трапилася 15 жовтня близько 23.00 на вулиці Самбірській у селі Лішня, Дрогобицького району.

Невідомий водій невстановленого автомобіля скоїв наїзд на пішохода, 37-річного мешканця Дрогобицького району, який йшов узбіччям в напрямку міста Дрогобич. Водій після скоєного покинув місце події.

Внаслідок автопригоди пішохід отримав тілесні ушкодження і був госпіталізований.

Правоохоронці встановлюють особу водія та його місцезнаходження, з'ясовують обставини ДТП. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортним засобом) КК України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – до трьох років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на той самий термін.

Прохання до очевидців автопригоди – звернутися у найближчий відділ поліції чи зателефонувати на оперативну лінію 102 і повідомити відому інформацію.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Меморіал загиблим воїнам АТО освячено на найвищій вершині Дрогобиччини

«Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх…»

Євангеліє від Івана, 15:13

Гора Небесної Сотні (гора Коньова) – найвища вершина Дрогобицького району (889 метрів над рівнем моря). Знаходиться вона біля мальовничого села Довге Гірське, відомого передусім тим, що тут наприкінці 1980-х совіти будували дамбу для створення штучного «Карпатського моря». На щастя, плани загарбників були зламані незворотніми змінами, які завершилися розвалом тюрми народів. Село залишилося на карті України, а гора Коньова стала свідком проминальності часів, людей та вічності цінностей і Правди.

Зараз загарбник теж лізе на українські землі, але отримує гідну відсіч. Захисники України забезпечують мир та спокій наших громадян, віддаючи свої сили, здоров`я, час, а часто і життя. Вшанувати загиблих захисників України і зібралися на горі Коньовій в їхній день, на свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Стрімка крута гора здається неприступною. «Возова дорога», промаркована важкою технікою, губиться в гущавині дерев, робить різкі закрути, щоб недалеко від вершини стати прямовисною стіною для тих, хто збирається її підкорити. Нелегко вийти на гору, а як же нелегко було ініціаторам будувати тут Хресну Дорогу. Стація за стацією, з потом та мозолями, з нелюдськими зусиллями поставали тут хрести, каплички, фігури, місцини, біля яких треба зупинитися, помолитися, задуматися.

14 жовтня 2017 року було освячено чергову стацію Хресної Дороги, дванадцяту. Смерть Ісуса Христа – це ще не кінець Хресної Дороги. З чотирнадцяти стацій попереду ще дві – зняття з хреста та покладення до гробу. І п’ятнадцята, на вершині гори, де величаво височить хрест – Воскресіння.

Після Архієрейської Святої Літургії в довжанській церкві Преображення Господнього крок за кроком військові, місцеві та прочани йдуть спільно з єпископом Григорієм Комаром та іншими священиками на вершину гори. На початку підйому здається, що взялися за непосильне діло, бо гора неприступна. Біля першої стації дехто ледве віддихується. Але молитва мобілізує та творить з людського потоку єдиний організм.

Розважання єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорія Комара надихають на подальшу путь. Якось дивно восени співати спочатку «Претерпівий за нас страсті», а потім «Христос воскрес». Якось чудно дивитися, як вгору пнуться старенькі бабусі в чорних хустинах та зовсім малесенькі діти. Але ні, недаремною є їхня мандрівка на цю гору. Це йдуть матері та діти загиблих воїнів. Недаремно вони сюди йдуть! Тут вони залишать свої печалі та сумніви, а звідси вниз, додому понесуть надію та віру.

А ось і Меморіал загиблим воїнам. Чин освячення новозбудованої каплички з іконами знаного художника Левка Скопа та меморіального комплексу з воїном-ангелом та гранітними плитами, на яких викарбовані імена героїв Дрогобиччини, що загинули на Майдані та у війні на сході країни. Сльоза на щоці голови ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» Миколи Кобільника. Микола Кобільник спільно з небайдужим громадським активістом Хосе Турчиком та такими ж небайдужими і відданими своїй справі фанатами доклалися до змін на Коньовій. З їхньої ініціативи гора, котра тепер офіційно іменується Горою Небесної Сотні, поступово змінюється і перетворюється на місце паломництва. В середині ХХ століття тут був спостережний пункт УПА. Тепер тут місце вшанування загиблих захисників України, полеглих в АТО, та місце духовної сили.

Опадає жовте листя з дерев, повіває легенький вітерець. Сумно линуть понад верхами «Пливе кача по Тисині» та «Вічная пам`ять». Трикратний постріл на вшанування загиблих героїв немов пробуджує із заціпеніння, викликаного одвічним «За що їх вбито? За те, що любили рідну землю?». Колона рушає далі.

Тринадцята, чотирнадцята стації і … Хрест. Без хреста не було б воскресіння. Без жертви не було б України. Бог сам собі вибрав жертву – згадуються слова з історії про Авраама.

Сум за загиблими та жаль через несправедливу війну змінюється погідною надією. На вершині вітер та сонце висушують сльози. З вершини відкриваються чудові краєвиди, немов на долоні лежать Довге, Рибник, видно частинку Сопота, обабіч стримлять сусідні гори. Вітер повіває прапорами, люди фотографуються, а дяк інтонує нову пісню. «Залиште тут ваші печалі, тягарі, довіртеся Христу і віддайтеся Йому в опіку», - каже владика Григорій. «Щоб побачити все, треба піднятися над всім», - каже мій сусід по прощі.

Підкорення вершини – це не кінець. Після сходження до підніжжя гори, яке, до речі, давалося значно важче, ніж підняття на гору, на учасників освячення Меморіалу загиблим Героям АТО очікував ще концерт, підготовлений силами учнів Довжанської школи. Господині приготували прочанам грибну юшку, канапки, куліш з м’ясом, спекли пляцки, кожен охочий міг покуштувати цілющої води з криниці біля підніжжя гори Коньової.

В 10.00 почала відправлятися Свята Літургія в церкві, о 12.00 розпочалося підняття на гору Небесної Сотні, біля 16.00 вірні досягли вершини гори, о 17.00 завершилася концертна програма. День Захисника України в Довгому Гірському був насиченим та пам’ятним, осяяним теплом осінньої днини та теплом людських сердець. В прощі пліч-о-пліч йшли воїни та духовенство, представники влади та прості вірні, старі й малі, здорові і хворі. Настоятель місцевої парафії запрошує приїздити сюди групами для сходження на гору, для спільної молитви на стаціях Хресної Дороги.

Один з ініціаторів спорудження Меморіалу Хосе Турчик розповідає автору цих рядків про подальші плани. Ще не всі стації є остаточними, деякі позначає лише хрест, а мають бути каплиці, фігури, біля однієї стації планується спорудження дендрарію, щоб кожен міг посадити своє дерево, каже Хосе Йосипович.

З тремтінням в голосі дякує голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» та ГО «Центр снайперів та розвідників «Фенікс» Микола Кобільник всім, хто допомагав, хто будував, хто жертвував час, фінанси, матеріали. Бог поблагословив цей намір, і Меморіал Захисникам України стоїть – на найвищій вершині Дрогобиччини. Освячений, непорушний, на вічну пам'ять тим, хто поклав своє життя на вівтар рідної землі.

Участь в урочистих заходах з нагоди освячення Меморіалу загиблим воїнам АТО та Дня Захисника України взяли голова Дрогобицької районної державної адміністрації Володимир Шутко, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, селищний голова Східниці Іван Піляк, секретар Стебницької міської ради Андрій Петруняк, війти кількох сіл, громадські активісти, журналісти, молодь. Дрогобицька РДА забезпечила транспорт для всіх бажаючих побувати на цих урочистостях, автобус був наданий перевізником «Транс-Екіпаж» (керівник Йосип Дяків).

Володимир Ключак, фото Сергія Матійка

А ти подякував Богові?

Як рідко ми замислюємося над тим, що маємо дуже багато причин, щоб дякувати Богові. Значно частіше ми нарікаємо, просимо, висловлюємо незадоволення, шукаємо винних у наших невдачах, псуємо настрій іншим. Та дари, які ми отримали від Всевишнього, є настільки щедрими, що дякувати за них треба щодня і ніколи не забувати про подячну молитву. Нагадати про потребу подяки у житті людини і було покликано Свято Жнив (Свято подяки Богові за врожай), яке пройшло 15 жовтня у курортному Трускавці.

Маємо очі і бачимо. Маємо ноги і ходимо. Маємо руки, якими працюємо. Маємо хліб і до хліба. Маємо дах над головою. Маємо кого любити і є ті, хто любить нас. Маємо друзів. Маємо роботу і засоби до життя. Маємо надію. Маємо віру. Чуємо і говоримо. Живемо! Навіть цих вище окреслених причин є достатньо для того, аби складати Богові подяку. А їх, цих причин, є ж набагато більше!

Свято подяки християнська церква «Добра Новина» організовує у Трускавці щорічно. Палац культури імені Шевченка зі своїм залом на тисячу місць вже не вперше приймає учасників Дня Подяки, які віршами, піснями, молитвою і серцем прославляють Бога. Цього року родзинкою свята став виступ християнського гурту «П`ятий океан», учасники якого окрім чудових пісень у прекрасному виконанні подарували глядачам ще й сильні та життєстверджуючі свідчення свого шляху до Бога.

Традиційно основу свята готували своїми силами вірні «Доброї Новини». Зі смаком оформлена сцена, багаточисельні овочі та фрукти на якій мали свідчити про Божі щедроти. Група прославлення церковної спільноти, яка виконувала зворушливі піснеспіви. Впевнені ведучі Руслан Цехмейстер та Оксана Мельник. Проникливе слово старшого пастора Анатолія Кузьмича, який цьогоріч акцентував увагу присутніх на потребу дякувати за мир та молитися за наших захисників. Вітальне слово заступника міського голови Трускавця Олександра Ткаченка, який чудовим прикладом проілюстрував, як ми не задумуємося над отриманими благами. І щирі та зворушливі слова наймолодших учасників дійства – вихованців недільної школи, які, перевтілившись на сцені у колоски та фрукти-овочі, також славили Бога.

Пастор Анатолій Кузьмич цитує слова Апокаліпсису, тобто Одкровення святого Івана Богослова, улюбленого учня Христового, єдиного апостола, котрий помер на старості літ власною, не мученицькою смертю. Рефлексії над фразою «бути пожатими для Царства Божого» завершуються словами молитви «Отче наш». Молитва «Боже, я молюсь за Україну» у виконанні хору та соліста Руслана Кузьмича. Молитва за Крим та Донбас як невід`ємні частки України (адже лише Бог визначає границі і тільки він може змінювати їх). Український стрій учасників святкового концерту. Радісні обличчя, які є живими свідченнями віри та благодаті. Все це разом створює цілісну мозаїку християнського життя – з вірою, подячною та благальною молитвами, любов`ю до Бога та ближнього.

Двогодинне Свято подяки Богові за врожай завершилося. Повні кошики фруктів будуть використані за призначенням. Вірні з радістю від почуття виконаного обов’язку повертаються додому. А ті, хто потрапив на День Подяки вперше чи зовсім випадково, напевно, замислюються над єдиним питанням: «Чому я досі не думав/ла над тим, як багато за що маю дякувати Богові?». Якщо була хоча б одна така людина, котрої торкнулися слова, почуті на Дні Подяки, то недаремно трудилися організатори Свята Жнив. Вони не лише дякували за пожате, а й сіяли на майбутнє. Хто щедро сіє – щедро жатиме…

Володимир Ключак

Що потрібно знати про медичну реформу

Верховна Рада поточного тижня розглядатиме урядовий законопроект щодо медичної реформи. Його ухвалення призведе до системних змін в охороні здоров’я та забезпечить надання кожному громадянину країни якісних медичних послуг. Вже наступного року розпочнеться перший етап реформи з первинної ланки медичної допомоги – сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. На інших рівнях реформу буде впроваджено до 2020 року.

«Гроші йдуть за пацієнтом»

Медична реформа передбачає зміну фінансування системи охорони здоров’я. Бюджетні кошти будуть спрямовуватись не на фінансування медичних закладів згідно кошторису, як зараз, а на оплату надання медичної послуги конкретній людині.  «Гроші йтимуть за пацієнтом» – в поліклініку, в лікарню, до сімейного лікаря, куди прийшла людина за медичною допомогою. Незалежно від місця знаходження і форми власності медзакладу. Пацієнт самостійно вибиратиме лікаря чи медзаклад, до якого звернутись, держава – оплачуватиме його лікування.

Буде створено Національну службу здоров’я (орган виконавчої влади зі спеціальним статусом), яка виконуватиме функції страховика і єдиного замовника з централізованої закупівлі медичних послуг, а також контролю за дотриманням умов договорів про медичне обслуговування населення. Між медзакладом та Національною службою здоров’я укладається рамковий договір, в якому щорічно встановлюється обсяг послуг, які планується надати пацієнтам. На першому етапі реформи договори НСЗУ будуть укладені з УСІМА лікарнями, щоб ніхто не залишився без медичної допомоги. Медзаклади фінансуватимуться на умовах попередньої оплати згідно з запланованим обсягом наданих громадянам послуг. НСЗУ не володітиме коштами, всі кошти акумулюються в держбюджеті на казначейських рахунках, а НСЗУ виконуватиме лише функцію оператора – перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам згідно укладених з ними угодами.

Ефективне використання бюджетних коштів, спрямованих на медицину

У 2017 році розмір медичної субвенції з держбюджету складає 55,5 млрд.грн., або 2,1% ВВП. Третина цих коштів фактично втрачається - через утримання непотрібних приміщень, неефективне використання, корупцію. Зараз замість того, аби оплачувати медичні послуги для людей, держава «спалює» ці гроші, утримуючи площі медзакладів, сплановані за нормативами 1970-х років.

Впровадження реформи передбачає, що держава припинить виділяти гроші лікарням тільки за те, що вони існують. Кошти платників податків будуть надаватись за лікування людей, які до цих лікарень звертаються. В проекті бюджету-2018 уряд заклав рекордну суму на фінансування сфери охорони здоров’я - 113,9 млрд.грн. і проведення реформи дозволить використовувати бюджетні кошти максимально ефективно.

Чіткий перелік медпослуг, які оплачує держава

Запроваджується програма медичних гарантій, буде визначено перелік медичних послуг, які на 100% оплачує держава. Перелік щороку визначатиметься Кабінетом Міністрів. Ці послуги та ліки громадяни дійсно отримають безкоштовно. Гарантовано безкоштовною буде:

- екстрена допомога (невідкладна допомога - термінові операції, в тому числі гострий серцевий напад, інсульт, апендицит, переломи);

- первинна допомога (допомога лікарів первинної ланки – педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів, що працюють в поліклініках, амбулаторіях, мають приватну практику)

- паліативна допомога (допомога пацієнтам, що мають смертельні захворювання, щоб полегшити їх страждання, перш за все надання адекватного знеболювання)

- медична допомога дітям до 16 років

- медична допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

Обсяг коштів на програму медичних гарантій буде закладатись в розмірі не менше 5% ВВП.

До гарантованого пакету послуг не входять естетична медицина, ліки недоведеної ефективності. Також необхідно буде повністю оплачувати вартість звернень до лікарень без направлення лікаря, крім екстреної допомоги.

Лікарі отримуватимуть гідну оплату, людина – якісні медичні послуги

Впровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом» означає, що оплата роботи лікаря буде залежати від кількості пацієнтів та якості послуг, які він їм надає. Людина обирає лікаря, медичний заклад, до якого звернутись за допомогою. І саме до цього лікаря й медичного закладу прийдуть бюджетні гроші за надання медичної допомоги саме цій людині згідно встановленого тарифу.

За такої системи лікар буде зацікавлений якісно лікувати, оскільки до поганого спеціаліста ніхто не прийде. Хороший лікар матиме більше пацієнтів і відповідно більшу зарплату. Лікарі та лікарні конкуруватимуть за пацієнтів і будуть зацікавлені підвищувати якість своїх послуг.

Реформа стартує з первинної ланки медичної допомоги

З наступного року за новою системою фінансування розпочнуть працювати лікарі первинної ланки – сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Українцям потрібно буде обрати сімейного лікаря (терапевта, педіатра) і підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Лікаря можна обрати незалежно від свого місця проживання, незалежно від того, де він працює – в поліклініці, приватній клініці чи має власну практику.

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, буде повністю оплачуватись державою. Для людини вона є безкоштовною. Ця допомога включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

У Трускавці змагалися юні боксери

У Трускавецькому дитячо-юнацькому спортивному клубі «Спортовець» національно-патріотичне виховання дітей та молоді є складовою частиною навчально-виховного процесу. Одною із форм виховної роботи з учнями закладу є приурочення спортивно-масових заходів до визначних подій нашого краю, України.

У Трускавці з 12 по 14 жовтня 2017 р. в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено 9 традиційний турнір з боксу серед юнаків 2004-2005, 2006-2007 р.н. Цього року змагання проводились з нагоди святкування Покрови Пресвятої Богородиці, Днів Українського козацтва та захисника України і до міста-курорту завітала рекордна кількість учасників – 123 чоловік (20 команд) з Львівської, Чернівецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей України.

Організатори змагань - федерація боксу Львівщини (голова федерації Богдан Бурда), відділ освіти (завідувач Орест Лобик) і відділ у справах сім’ї, молоді і спорту Трускавецької міської ради (завідувач Роман Коваль) та ДЮСК «Спортовець».

Обслуговувала змагання суддівська бригада федерації боксу Львівщини. Головний суддя – заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту СРСР, суддя всесвітньої категорії Петро Яцик (м. Стрий).

Розпочались змагання з рівняння на прапор та виконання Гімну України. На урочистому відкритті традиційного турніру з боксу учасників змагань вітали члени організаційного комітету турніру з боксу – заступник міського голови м. Трускавця Олександр Ткаченко, директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович, завідувач відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради Роман Коваль, начальник фінансового управління м. Трускавця Микола Федоричак, начальник міського казначейства Володимир Путь.

Призерами юнацького турніру стали 8 вихованців відділення боксу Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» (тренери ДЮСК Мінів Назар та Гнатків Анатолій):

- Саприкін Святослав та Стахнів Максим – І місце.

- Фігура Ростислав – ІІ місце.

- Побережний Ілля, Пелещак Володимир, Кот Богдан, Садов`як Назарій, Летнянчин Олег – ІІІ місце.

Нагородження усіх призерів юнацького турніру з нагоди святкування Покрови Пресвятої Богородиці, Днів Українського козацтва та захисника України проводили віце-президент відділення Національного Олімпійського Комітету України у Івано-Франківській області, чемпіон Світу, переможець кубків Європи і Світу, президент федерації боксу м. Івано-Франківськ - Сулейманов Сервін; чемпіон України з боксу, віце-президент федерації боксу Харківської області – Юрій Борох; майстер спорту з боксу, вільної боротьби та дзюдо – Василь Смаглій, директор КДЮСШ м. Кіцмань (Чернівецька обл.).

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»Создан 17 окт 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником