Трускавецький вісник № 154 (1516) від 19 жовтня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 154 (1516) від 19 жовтня 2017 р.

19.10.2017У номері: Звернення до депутатів та міського голови; Короткі новини.

Короткі новини

Відбулося засідання позачергової сесії Дрогобицької районної ради

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, сьогодні, 19 жовтня, відбулося засідання XVIII позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання, на яке було винесене одне питання про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2017 рік. Але при формуванні порядку денного голова районної ради Михайло Сікора запропонував внести на розгляд сесії звернення до керівництва держави щодо ситуації, яка склалася на руднику №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», що й було підтримано депутатами.

По першому питанню виступив начальник фінансового управління райдержадміністрації Віталій Перхун. Заслухавши та обговоривши його доповідь, розглянувши подання райдержадміністрації та врахувавши висновки постійної комісії ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики Дрогобицька районна  рада вирішила за рахунок перевиконання бюджету збільшити обсяг видатків районного бюджету у сумі 2 690 000 грн. на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів, надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу населенню, підтримку дитячо-юнацьких спортивних шкіл, фізкультурно-спортивних товариств, для закладів і заходів з питань дітей, їх соціального захисту та інше.

По другому питанню сесія одноголосно прийняла звернення до керівництва держави з пропозиціями невідкладно створити урядову комісію з метою напрацювання комплексного підходу для вирішення проблем, створених діяльністю підприємства ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», виділити з резервного фонду Державного бюджету України кошти для ліквідації негативних наслідків діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», а саме: розробки ПКД та будівництва об’їзної дороги на ділянці Дрогобич – Трускавець, яка передбачена генеральним планом села Модричі. Також у зверненні говориться доручити Фонду державного майна України вжити усіх необхідних дій для юридичного вирішення ситуації, що виникла внаслідок невиконання умов відчуження з державної власності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», у тому числі розглянути можливість розірвання відповідного договору. Державній службі геології та надр України призупинити дію спеціального дозволу на користування надрами Стебницького калійного родовища з метою внесення змін в режим його експлуатації.

Трускавецькі спортовці – золоті та срібні призери Львівщини!

Як інформує адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець», 8-14 жовтня у Львові Микитин Яна та Карпяк Вікторія, обігравши у фінальному поєдинку дует Скорупська Анастасія – Чад Карина (м. Львів , вибороли першість у парному  розряді на Відкритому чемпіонаті Львівської області 1 категорії  з тенісу до 14 років (тренер ДЮСК Ігор Микитин).

11-13  жовтня у Львові команда вихованців відділення баскетболу стала срібним призером в обласних змаганнях з баскетболу серед учнів 2004 – 2005  років народження дитячо-юнацьких спортивних шкіл  Львівщини (тренер ДЮСК Роман Підцерковний). Перше місце зайняла команда ОДЮСШ м. Львів, третє місце Дрогобицька ДЮСШ ім. Івана Боберського.

14  жовтня у Львові команда вихованців відділення футболу з рахунком 4:0 виборола перемогу в команди «ФК Прайд» (м. Львів) у черговому матчі дитячо-юнацької футбольної ліги Львівщини серед юнаків 2007 р.н. Голи забили Шмігельський Микола (2 рази), Чапля Олег та Андріяшин Микола (тренер ДЮСК Олег Оринич).

20-21 жовтня 2017 р. у Трускавці, в плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» стартує Чемпіонат Львівської області з плавання серед чоловіків, жінок , юнаків 1999-2000, дівчат 2000-2001 р.н. та обласні змагання серед учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини (юнаки 2004 р.н., дівчата 2005 р.н.). Початок змагань 20 жовтня  о 12.00.

Власна інформація

У Дрогобицькому районі легковик з молодими хлопцями "врізався" в дерево, водій загинув на місці

Дорожньо-транспортна пригода трапилася 17 жовтня о 23.45 на вулиці Шевченка в селі Уріж, Дрогобицького району.

Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля «Мазда 626», 19-річний мешканець Дрогобицького району, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на дерево.

Від отриманих травм водій автомобіля помер на місці події. Троє пасажирів, віком 18-19 років, усі мешканці Дрогобицького району, отримали тілесні ушкодження.

Поліцейські встановлюють обставини ДТП. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортним засобом) КК України. Санкція статті передбачає покарання – від трьох до восьми років позбавлення волі без права керувати транспортними засобами терміном до трьох років або без такого.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Эльмар Мамедов встретился с главой миграционного управления Львовской области

Глава международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмар Мамедов встретился с главой миграционного управления Львовской области Иванной Иваночко.

Как сообщил Vesti.Az сам Э.Мамедов, на встрече были обсуждены вопросы регистрации граждан Азербайджана.

«На встрече было отмечено, что в последние годы нарушения миграционных правил гражданами Азербайджана не отмечалось, что свидетельствует в пользу проводимых миграционным управлением просветительской работы среди иностранцев», - отметил Э.Мамедов.

Vesti.az

Звернення до депутатів Львівської обласної ради від Трускавця Олександра Чебаненка і Олексія Балицького, до депутатів Трускавецької міської ради і міського голови Трускавця

У вівторок, 17 жовтня, відбулося засідання Ради Старійшин м. Трускавця, на якому обговорювалося питання функціонування гідромінеральної бази курорту. При дуже ретельній підготовці цього питання виявились надзвичайно тривожні факти. Доповідь Олександра Грищенка і проект рішення в терміновому порядку були передані через присутнього на засіданні заступника міського голови Олексія Балицького міському голові Андрію Кульчинському.

Рішення Ради Старійшин мають рекомендаційний характер, але відображають думки трускавецької громади, оскільки членами ГО являються люди з великим позитивним життєвим досвідом.

У середу, 18 жовтня, відбулася нарада, організована керівництвом ПрАТ «Трускавецькурорт», на якій презентувались умови відпуску мінеральних вод підприємствам, відпочивальникам і мешканцям міста. Безапеляційно встановлена ціна 3 грн. 50 коп. за одне відвідування бювету. При цьому не було надано схеми розрахунків вартості відпускної води. Ціна встановлена в односторонньому порядку монополістом – експлуатантом води «Нафтуся», що є порушенням антимонопольного законодавства. Мешканцям Трускавця пропонується потрапляти до бювету безкоштовно тільки за скеруванням лікаря при відповідній патології і т.п.

На запитання міському голові, коли буде створено спільне з ПрАТ «Трускавецькурорт» підприємство по експлуатації мінеральних вод чіткої відповіді від мера не отримано, а керівник ПрАТ сказав, що «колись буде створено».

Проаналізувавши стан гідромінеральної бази курорту, Рада Старійшин одностайно прийшла до думки, що курорту Трускавець більше загрожує сьогоднішній стан експлуатації мінеральних вод, ніж техногенна катастрофа, зв’язана з обвалом рудника №2 Стебницького ГХП «Полімінерал».

Згідно Кодексу України «Про надра» і Закону України «Про курорти» відповідальність за збереження мінеральних ресурсів покладається: на курортах державного значення – на державу, на курортах місцевого значення – на органи місцевого самоврядування. Трускавець не має офіційного статусу курорту державного значення, тому, шановні депутати і міський голово, вся відповідальність за збереження міста Трускавця як курорту лягає на вас. І тут не можна бути байдужими. Вас обирали люди з надією на їх захист.

Вважаю, що депутатам необхідно негайно скликати позачергову сесію і прийняти радикальні рішення по управлінню гідромінеральною базою курорту і збереженню його ресурсів. При Вашій байдужості можемо втратити курорт!

Факти грубого ігнорування обов’язків сьогоднішнім експлуатантом – ПрАТ «Трускавецькурорт» – по збереженню гідромінеральної бази курорту, що регламентуються законодавством України і приписами спеціальних підзаконних актів, Рада Старійшин готова надати кожному депутату. Хто небайдужий – звертайтесь в терміновому порядку.

Після засідання Ради Старійшин і надання інформації з конкретними фактами міському голові появилася інформація про висловлювання в такому дусі: «Навіщо це Грицаку?».

Моя відповідь така – не для піару, не для балотування на наступних виборах, не з метою когось зневажити. Маю загострену інтуїцію («чуйку») до небезпеки і хочу, щоб місто-курорт Трускавець не стало депресивним через втрату гідромінеральної бази і ще довго створювало можливість всім мешканцям мати роботу і засоби для існування. Адже навколо нас так багато негативних процесів: техногенних, політичних, економічних та ін. Мешканці масово виїжджають за кордон.

А від вас, шановні депутати Львівської обласної ради від Трускавця, депутати Трускавецької міської ради і міський голово, залежить майбутнє Трускавця. Не будьте байдужими!

Лев Грицак, голова МГО «Рада Старійшин», генеральний директор ГКК «Карпати», міський голова Трускавця 2002-2010 рр., трускавчанинСоздан 19 окт 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником