Трускавецький вісник № 155 (1517) від 20 жовтня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 155 (1517) від 20 жовтня 2017 р.

20.10.2017У номері: «Рада Старійшин» ініціює скликання позачергової сесії ТМР; Завершився фестиваль «Імперія мистецтв»; Світ поезії Антоніни Листопад; Медична реформа; Короткі новини.

Короткі новини

У Трускавці рятувальники витягнули із канави тіло людини

Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, 19 жовтня о 15:23 до рятувальників надійшло повідомлення про те що, в м. Трускавець на вул. Стебницька у канаві знаходиться тіло людини. Місцеві рятувальники за допомогою рятувальної мотузки витягнули тіло на поверхню. На місці працює слідчо-оперативна група для встановлення обставин події.

На Дрогобиччині висадили кілька тисяч дубів

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, днями у Дрогобицькому дочірньому підприємстві «Галсільліс» провели садіння лісових культур. На території підприємства, яке займає переважно рівнинну територію, було висаджено саджанці дуба звичайного у кількості 3 тис. штук та супутніх порід згідно із запроектованим складом. Для створення лісових насаджень підприємства ОКС ЛГП «Галсільліс» щорічно проводять заготівлю понад 10 тисяч кілограмів лісового насіння. Стандартний садивний матеріал вирощують на розсадниках підприємства, а пізніше – висаджують на лісових ділянках.

Власна інформація

Правові ситуації в житті молоді

Юнацька кафедра центральної міської бібліотеки м. Трускавця підготувала для учнів ЗСШ №1 годину правознавства «Правові ситуації». Тема заходу була обрана не випадково. Процес соціалізації молоді надзвичайно складний, тому захід проводився спільно з бюро правової допомоги міста Трускавця. Захід мав на меті не контролювати підлітків при виборі вірних варіантів при певних правових ситуаціях, а допомагати у правильному їх вирішенні. Приклади правових ситуацій, з якими знайомила юрист Мар`яна Шуляк та їх вірні рішення приводили до висновку, що стосунки між людьми базуються на засадах взаєморозуміння, взаємоповаги, взаємодопомоги та правових норм.

Підготувала Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБ

«Рада Старійшин» просить скликати позачергову сесію

Трускавецька міська громадська організація «Рада Старійшин» (голова Лев Грицак) у зв’язку з подіями щодо введення оплати за вхід до бювету №1 та ситуацією, яка склалася зі станом гідромінеральної бази курорту, звернулася до депутатів Трускавецької міської ради та міського голови Андрія Кульчинського з проханням скликати позачергову сесію. Про це інформує наше власне джерело. Звернення було надіслане і депутатам Львівської обласної ради від Трускавця Олексію Балицькому та Олександрові Чебаненку. Подаємо повний текст звернення.

«Міському голові Трускавця п. Андрію Кульчинському

Депутатам Трускавецької міської ради (поіменно, за списком)

 Депутатам Львівської обласної ради від Трускавця

п. Олексію Балицькому та п. Олександру Чебаненку

Шановний голово, шановні депутати!

Рада Старійшин міста Трускавця просить вас скликати позачергову сесію Трускавецької міської ради, на якій розглянути питання «Про існуючий стан і перспективи розвитку гідромінеральної бази курорту».

Наше звернення до вас викликане через загрозу втрати найціннішого багатства нашого курорту – мінеральних джерел.

Рада Старійшин просить вас розглянути факти, викладені у Довідці, яка прикладається в додатку № 2 до цього звернення. У цій Довідці викладено детальний аналіз роботи ПрАТ «Трускавецькурорт» згідно виданої в 1999 р. ліцензії на видобуток мінеральних вод з родовищ «Нафтуся», «Юзя», «Липки», «Воротище» та «Помірки». Акціонерне товариство своїм безвідповідальним ставленням вивело з експлуатації та призвело до втрати для нашого міста двох родовищ – «Липки» та «Юзя».

ПрАТ «Трускавецькурорт» за 18 років своєї діяльності на курорті призвів до знищення найпотужнішого санаторно-курортного комплексу України, де функціонувало 8 санаторіїв, 4 поліклінічні заклади та десятки колективних підприємств із загальною чисельністю 5 тис. 700 працівників. За офіційною інформацією, станом на 2016 рік залишилося 885 працівників, а в 2017 р. ця кількість зменшилася ще вдвічі.

ПрАТ «Трускавецькурорт» всіма своїми діями за останні 18 років довів, яку мету переслідують його засновники, які зареєстровані в офшорних зонах на Кіпрі. Це до розпродаж тієї власності, яка ще залишилась, і знищення всієї гідромінеральної бази курорту.

Громада міста Трускавця в інтересах майбутніх поколінь цього допустити не має морального права.

На підставі вище викладеного пропонуємо вам розглянути на позачерговій сесії Трускавецької міської ради наступні питання:

1. Щодо відновлення роботи Комунального підприємства «Трускавецька міська гідрогеологічна режимна експлуатаційна станція» (згідно рішення Трускавецької міської ради №287 від 06.03.2008).

2. Розробка (з наступним затвердженням) міської комплексної «Програми гідрогеологічної дослідження і розвитку гідромінеральної бази курорту» (на виконання ст. 10 Кодексу України «Про надра»).

3. Про призначення відповідальних осіб Трускавецької міської ради по здійсненню контролю за використанням та охороною надр курорту (на виконання ст. 10 Кодексу України «Про надра»).

4. Внести зміни в Структуру виконавчих органів Трускавецької міської ради і ввести посаду ще одного заступника міського голови та створити відділ Трускавецької міської ради для забезпечення виконання рішень ТМР, програм і заходів, необхідних для збереження і розвитку гідромінеральної бази курорту.

5. При розгляді питання «Про затвердження бюджету на 2018 р.» передбачити кошти:

- на підготовку всіх необхідних документів, проектів, висновків і заключень для одержання спеціального дозволу на користування надрами для КП Трускавецька міська гідрогеологічна режимна експлуатаційна станція» у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 р.

- на виготовлення проекту гідрогеологічних досліджень родовищ мінеральних вод із спорудженням свердловин та надкаптажних споруд комунальної власності Трускавецької міської ради.

- на проектування і будівництво бювету мінеральних вод комунальної власності Трускавецької міської ради.

- на виготовлення проектів землеустрою І санітарної зони родовищ («Нафтуся», «Юзя», «Липки», «Воротище» та «Помірки») у відповідності до ст. 30 Закону України «Про курорти».

6 КП «Трускавецька міська гідрогеологічна режимна експлуатаційна станція» надати в постійне користування земельні ділянки родовищ мінеральних вод в межах І санітарної зони охорони мінеральних джерел.

7. Розглянути питання щодо статусу мінеральних вод і курорту в цілому – місцевого чи загальнодержавного значення.

За дорученням Президії

Голова МГО «Рада Старійшин» Лев Грицак»

Фестиваль «Empire of arts» набирає більших масштабів і вдосконалюється

Днями завершився ІІІ-ий Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts», що проходив з 13 по 16 жовтня 2017 року у м. Трускавець (Львівська область). У фестивалі цього року взяло участь понад 700 юних талантів, віком від 3-х до 33-х років з усієї України та з-за кордону, зокрема з Туреччини та Білорусі.

Учасники демонстрували свою майстерність у жанрах: вокал, хореографія, театральне мистецтво та циркове мистецтво.

Участь у фестивалі взяли також і діти-сироти, інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також із сімей бійців АТО. Усі вони виступали на рівних умовах, однак були нагороджені додатковими відзнаками та подарунками.

Виступи учасників конкурсу-фестивалю оцінювало високопрофесійне міжнародне журі з України та Венесуели, що складалося з провідних діячів культури і мистецтв, спеціалістів у різних видах мистецтв, зірок шоу-бізнесу, керівників та продюсерів музичних студій і колективів, директорів Міжнародних проектів та фестивалів, акторів, режисерів, поетів, композиторів, концертних менеджерів, pr-спеціалістів, хореографів та викладачів.

До складу журі увійшли:

1. Amador LOPEZ (Amador Jose Lopez Rodriguez) – Відомий хореограф, балетмейстер, шоумен, співак. Засновник та керівник творчого обєднання «Rumbero’s art-group», фітнес-студії та танцювальної студії «Rumbero’s». Засновник і фронтмен відомого гурту «Rumbero’s» та самого видовищного шоу-балету України «Rumbero’s». Переможець і голова журі популярних телепроектів: «Танцюю для тебе», «Танці з зірками», «Майданс-2». Призер і голова журі багатьох танцювальних чемпіонатів, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, переможець континентального чемпіонату з сальси «Copa latina», голова журі міжнародного дитячого конкурсу «Little Miss World». Чемпіон світу з фехтування, рекордсмен книги рекордів Гінесса України (організував флешмоб, в якому одночасно танцювало 22,5 тис. людей.). Учасник карнавалу в Rio De Janeiro. Хореограф-постановник концертів та найяскравіших танцювальних кліпів зірок українського і російського шоу-бізнесу. Хореограф-балетмейстер ІІV Єкатериненського балу. (Венесуела)

2. RULADA (Ірина ЦУКАНОВА) – Soul, gospel співачка, автор, композитор, викладач вокалу. Засновник вокальної методики та школи різножанрового вокалу improviNation, по якій викладають більш ніж в 30 країнах світу. (Україна)

3. Тарас ШІТ – Голова правління Львівського обласного відділення Творчої спілки Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України. Головний балетмейстер-постановник Творчої спілки Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Магістр Вищої школи ім.Станіслава Сташіца (м. Кельце, Польща). Засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, віце-президент Української ради танцю, дійсний член об'єднання професійних вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії, а також асоціації танцю м. Тергумуриш в Румунії. Доцент кафедри режисури та хореографії факультету культури та мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка. Директор Всеукраїнських фестивалів «Львівська Рапсодія», «Золотий перетин Львова», «Джерела Моршина». (Україна-Польща)

4. Борислава БІЛОЦЕРКІВСЬКА – співачка, поетеса, композитор, викладач вокалу, сценарист. Президент Міжнародних конкурсів-фестивалів «Empire of arts» та «Empire of talents». Засновник та голова правління ГО «Імперія мистецтв». Генеральний директор продюсерського центру «Brava Production». Голова представництва Міжнародної громадської організації «CinemaHall» у Львові. Керівник Міжнародної акторської школи у Львові. Представник міжнародних фестивалів в Україні. Голова ЛОВ «Ukrainian Fashion Academy». Володарка Гран-Прі багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів. (Україна)

5.         Олег СЕРАФІН – Соліст шоу-балета та групи Амадора Лопеса «Rumbero’s». Хореограф, тренер. Помічник хореографа на телепроекті «Майданс - 2». (Україна)

6. Олег ЛИСІЙ – Артист та диригент Бродвейських мюзиклів «Chicago», «Beauty and the Beast», «Cinderella» міжнародної театральної компанії «Stage Entertainment». Бек-вокаліст мюзиклів «Phantom of the Opera», «Бал вампірів», «Ghost». Музичний супервайзер шоу «Broadway Dreams». Лауреат Міжнародних конкурсів, викладач вокалу та акторської майстерності. Соліст Національного оркестру народних інструментів України. (Україна)

Організатором цієї події виступили Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRODUCTION», за підтримки Трускавецької міської ради та мера м. Трускавець Андрія Кульчинського.

Розпочався фестиваль 13 жовтня урочистим відкриттям на Головній сцені міста. 14 і 15 жовтня на сцені концертного залу санаторію «Кришталевий Палац» були проведені конкурсні прослуховування та концертна програма для гостей Трускавця. Розважальний комплекс «Cazanova» подарував у перший день фестивалю усім учасникам святкову дискотеку та вечір знайомств, а кондитерська студія «Panetti» надала великий смачнючий тортик.

Кожен керівник отримав від міського голови іменну Подяку та подарунковий набір з сувенірною продукцією.

Протягом фестивалю учасники відвідали екскурсії містом, зоопарк «Лімпопо», дельфінарій «Оскар», проект «Інший світ» та інші цікаві місця. Також, під час фестивалю відбулися майстер-класи з акторської майстерності від Олега Лисія та майстер-клас з вокалу від Ірини Цуканової, після яких кожен міг отримати відповідний сертифікат. А 16 жовтня на відкритій центральній сцені відбувся масштабний флеш-моб під керівництвом Амадора Лопеса та Олега Серафіна, після якого усі учасники взяли участь у параді містом. Вже о 13.00 в ПК ім.Т.Г.Шевченка відбувся заключний Гала-концерт та церемонія нагородження учасників, дипломантів та переможців фестивалю!

Ведучими конкурсних днів та заключного Гала-концерту стали Андрій Альберда та Олена Музика.

Усі учасники конкурсу-фестивалю «Empire of arts» отримали нагороди та подарунки! А на переможців очікували достойні призи – Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRODUCTION» надали переможцям мр3-плеєри, прикраси, сертифікати на безкоштовне створення пісень; професійні фотосесії для переможців надали партнери фестивалю – фотограф Оля Залізняк, Фотограф Міша Бакай та Студія «Bratu M@rio». За рішенням нашого туристичного партнера – турагенції «Море Турів – The Best», лауреат фестивалю Софія Василишин отримала тур по Європі! Школа різножанрового вокалу Ірини Цуканової «ImproviNation» надала усім учасникам у номінації «вокал» сертифікати на вокальний тренінг. Декорації Гала-концерту створили «Dante» event agency та «Pom pom» ballons. Окрім цього, МГО «CinemaHall» надала квитки в кінотеатри країни, Еко-майстерня «АйноФайно» підготувала смачні та корисні подарунки для журі та гостей фестивалю. Магазин-пекарня «Bratrura» зробила для переможців смачні прянички у вигляді медалей фестивалю, а Пекарня-кондитерська «SHOco» приготувала переможцям смачне солодке печиво. Також, частина переможців отримала від магазину одягу та взуття «Disney» сертифікати на 500 грн., від розважального центру «Ігроленд» - сертифікати на 100 грн., а від дельфінарію «Оскар» - сертифікати на відвідування вистави з дельфінами! Ми надзвичайно вдячні нашим партнерам, які погодилися підтримати даний захід!

Найвища нагорода володаря Гран Прі, а також унікальний кубок, сертифікат на безкоштовну зйомку відеокліпу від Студії «Bratu M@rio», сертифікат на аранжування та цінні призи виборов 14-річний Ігор Левицький з м. Дрогобич!

За словами Організатора події Борислави Білоцерківської, фестиваль «Empire of arts» щороку набирає більших масштабів і вдосконалюється.

Борислава висловила подяку учасникам, батькам, викладачам, членам журі, оргкомітету та партнерам, які доклали великих зусиль до проведення такого грандіозного фестивалю!

Друзі та партнери конкурсу-фестивалю:

Трускавецька міська рада, Трускавецький інформаційний центр, Санаторій «Кришталевий Палац», Розважальний комплекс «Cazanova», Канал «Телевсесвіт», Громадське телебачення «Разом-TV», ТРК Львів, Медіа-група «ProMedia», МГО «CinemaHall», Медіа-група «FestivalInfo», Музично-інформаційний інтернет-портал «Starsecret.com.ua», Українська радіохвиля «Вільна» (Італія), Інтернет-платформа «Talents collection», Міжнародний культурний портал «Експеримент», Сайт міста Львова 032.ua, Портал «Музичний Львів», Радіо «Хіт-ФМ», Відкритий суспільний сайт «Трускавецький вісник», Інтернет-газета «Майдан», Паблік «Типовий Трускавець», ФМ Галичина, Журнал «РIA-Львів», журнал «Аpriori», Інформаційне агентство «Корупція Інфо», Ukrainian Fashion Academy, Зоопарк «Лімпопо», Проект «Інший світ», Дельфінарій «Оскар», Еко-майстерня «АйноФайно», Кондитерська студія «Panetti», магазин-пекарня «Bratrura», Пекарня-кондитерська «SHOco», Ресторан «Візит», Компанія «A-Trophy», Studio «Bratu M@rio», Фотограф Оля Залізняк, Фотограф Міша Бакай, Школа різножанрового вокалу Ірини Цуканової «ImproviNation», «Dante» event agency, «Pom pom» ballons, Розважальний центр «Ігроленд», Палац культури ім.Т.Г. Шевченка, магазин дитячого одягу та взуття «Disney», ведучий Андрій Альберда.

Генеральний інформ.партнер – телеканал «ПравдаТУТ Львів Медіа».

Туристичний партнер – Турагенція «Море Турів – The Best».

 

Світ поезії Антоніни Листопад

19 жовтня в читальній залі центральної міської бібліотеки м. Трускавця відбулась літературна зустріч з відомою поетесою, членом Національної спілки письменників України - Антоніною Листопад. Колишня директор Трускавецької МЦБС і колишня керівник відділу культури Трускавецької міської ради Людмила Лоїк представила присутнім поетесу. Твори Антоніни Листопад друкуються в українських часописах Канади, Америки, Австралії, Франції, Польщі, Англії, Вірменії. Її публіцистичні і поетичні виступи на Всесвітніх Форумах Українців, на Шевченківських святах, на авторських вечорах захоплюють серце кожного українця. За фахом пані Антоніна – лікар-невропатолог, за покликанням – поет.

Антоніна Листопад читала свої вірші з книг «Солоний Хрещатик», «Зняті з хреста: парастас -33», розповіла про долю переселенців Донбасу. Доля переселенки стала також і її долею. З початком військових дій на сході України, письменниця змушена була покинути рідну домівку. Сьогодні Донбас – найтрагічніша, найболючіша точка Європи.

На зустрічі була співачка, волонтер, яка допомагає нашим воїнам – Лілія Кобільник. Пані Лілія заспівала для присутньої аудиторії пісні, покладені на вірші поетеси. Поезія разом з піснею зачіпала, брала за душу, не залишала нікого байдужим.

З творчістю поетеси знайомила книжкова виставка «Світ поезії Антоніни Листопад».

Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБ

Медична реформа: що зміниться з 2018 року

Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно кошторису до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. «Гроші йтимуть за пацієнтом» - людина звертається в медичний заклад, до конкретного лікаря за допомогою, а держава перераховує кошти в медзаклад, в якому працює лікар, або безпосередньо лікарю, якщо він має власну практику.

У 2018 році нова модель фінансування охорони здоров’я запроваджується на первинній ланці меддопомоги – за нею працюватимуть сімейні лікарі, терапевти, педіатри. На інших рівнях – вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) вона буде запроваджена поступово до 2020 року. Жодних змін у медичному обслуговуванні людей на цих ланках - у лікарів-спеціалістів, в лікарнях, спеціалізованих медзакладах – з наступного року не відбудеться.

Як відбудеться перехід на нову систему фінансування меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри?

Буде створено Національну службу здоров’я (спеціальний орган виконавчої влади), яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям-ФОПам за надання меддопомоги людям. НСЗУ укладе угоди з УСІМА медичними закладами і гарантує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, яким в цих закладах надають меддопомогу. Фінансування буде проводитись на умовах попередньої оплати.

Людині потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Медичний заклад, лікар-ФОП повідомляє НСЗУ про кількість пацієнтів, з якими підписано угоди. НСЗУ перераховує їм кошти за обслуговування громадян згідно з встановленими тарифами.

Фінансування медичної допомоги через НСЗУ забезпечить головне - єдині стандарти надання меддопомоги та рівний доступ до медичних послуг для кожного громадянина, незалежно від прописки. Саме держава гарантуватиме, що кожному громадянину, який звернеться до сімейного лікаря, буде надано допомогу безкоштовно. А лікар гарантовано отримає гроші за свою роботу, згідно з встановленим тарифом, незалежно від того, де він працює – у великому місті чи сільській місцевості. Фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії чи лікаря-ФОПа буде відбуватись з державного бюджету і не залежатиме від фінансової спроможності місцевої громади чи прихильності місцевих чиновників. Воно залежатиме виключно від кількості громадян, яким в медзакладах надали допомогу.

У свою чергу, місцеві громади мають всі можливості для розвитку медичних закладів, адже вони залишаються їх власниками. Завдяки децентралізації місцеві бюджети мають достатньо коштів для того, щоб покращити медичну мережу, створити належні умови для роботи лікарів, відремонтувати дороги до амбулаторій, оплачувати додаткові медичні послуги для мешканців громади.

Перехід на нову систему фінансування буде поступовим, на перехідний період частково буде збережено діючу систему фінансування медзакладів – через субвенцію місцевим бюджетам, як це відбувається зараз.

Що потрібно зробити з 2018 року кожному українцю?

З наступного року кожному українцю потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра і підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Це може бути лікар, який працює в поліклініці, амбулаторії, приватній лікарні (якщо вона підписала договір з НСЗУ), або має власну практику.

Причому обрати лікаря людина може незалежно від місця своєї прописки. Якщо ви вже маєте лікаря, який вас влаштовує, ви можете підписати угоду з ним, якщо ні – запитайте рекомендацій у друзів, знайомих, або прийдіть до свого дільничного лікаря і поспілкуйтесь з ним, можливо, він вам сподобається. Лікар не має права відмовити вам у підписанні угоди, винятком є лише випадки, коли він вже має більше 2000 пацієнтів.

Ви можете підписати угоду з лікарем під час першого візиту до нього. Тривалість часу, впродовж якого потрібно укласти угоду з лікарем, не обмежена. Змінити свого лікаря ви можете в будь-який час, якщо знайшли кращого спеціаліста, або, наприклад, змінили місце проживання.

За що саме на 100% заплатить держава?

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, повністю оплачується державою, для людини вона є безкоштовною. Якщо лікар вимагає гроші з пацієнта, він має право звернутись зі скаргою на нього до НСЗУ і піти до іншого лікаря.

Допомога лікаря первинної ланки, що повністю оплачується державою, включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності. Окрім того, сімейний лікар призначає та виписує рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, їх перелік буде поступово збільшуватись.

 Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрівОбновлен 23 окт 2017. Создан 20 окт 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником