Трускавецький вісник № 159 (1521) від 26 жовтня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 159 (1521) від 26 жовтня 2017 р.

26.10.2017У номері: Есе про все від наших письменників; Короткі новини.

Короткі новини

У цю суботу у Трускавці знову цілий день не буде світла

Найближчої суботи, 28 жовтня, у значній частині Трускавці знову цілий день не буде світла. Про це повідомляє прес-служба Трускавецької міської ради з посиланням на ПрАТ «Львівобленерго».

Так, у зв’язку з проведенням планових ремонтних робіт на повітряній лінії 35кВ Борислав-22-Трускавець-11, 28 жовтня буде припинено подачу електропостачання на кількох вулицях Трускавця. Світла не буде з 8:00 до 19:00 на таких вулицях:  вул. Мазепи, Довженка, Крушельницької,  Бориславська, Дрогобицька, Б.Хмельницького, Стуса, Стебницька, Івасюка, Лесі Українки, Данилишиних, Бойківська, Пристая, Помірецька, у тому числі, буде припинено електропостачання санаторію "Янтар", санаторію "Либідь", санаторію "Рубін", готелю "Золота Корона", готелю "Женева", готелю "Хижина СПА", магазину "Рукавичка", магазину "АТБ", торгівельного комплексу "ТКС", розважального комплексу "Міленіум".

Нагадаємо, що минулої суботи, 21 жовтня, Трускавець вже потерпав від вимкнення електроенергії, яке мало місце з 9.30 до 18.30. У зв’язку з виникненням провалля, через яке йшла друга лінія подачі електроенергії на Трускавець, енергетики змушені ретельно підготуватися до зими. Споживання електроенергії в зимовий період у Трускавці прогнозується в значно більшому обсязі, оскільки багато мешканців користується електричним автономним опаленням. ПрАТ «Львівобленерго» просить вибачення за тимчасові незручності.

Власна інформація

Прокуратура оскаржуватиме незаконне рішення суду щодо винуватця смертельної ДТП на Дрогобиччині

Апеляційний суд Львівської області виніс вирок 39-річному мешканцю Дрогобиччини – 5 років в’язниці з трирічним позбавленням права керувати транспортними засобами.

Чоловіка засудили за злочин, передбачений ч.2 ст.286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортними засобами, що спричинило смерть потерпілого).

Нагадаємо, що дорожньо-транспортна пригода трапилась у грудні 2011 року у смт. Підбуж на Львівщині.

Неуважність водія призвела до того, що він втратив контроль над автомобілем, виїхав на тротуар та здійснив наїзд на 60-річну жінку, яка від отриманих тілесних ушкоджень померла на місці аварії.

Зазначимо, що раніше у цій справі Дрогобицьким міськрайонним судом двічі постановлялись незаконні рішення, які скасовувались через істотні порушення кримінального процесу.

Востаннє цим же судом у травні 2017 року винуватця смертельної ДТП хоча і засуджено до 5 років позбавлення волі, однак звільнено від відбування покарання, на підставі ст.75 КК України, та призначено іспитовий термін 3 роки.

Крім цього, місцевий суд не позбавив водія права керувати транспортними засобами, залишивши поза увагою свідчення очевидців про перебування зловмисника у стані алкогольного сп’яніння, а також незаконно звільнив його від відбування покарання згідно з актом амністії.

Оскільки апеляційний суд Львівщини 23 жовтня цього року задоволив апеляцію прокурора лише частково та, застосувавши Закон України «Про амністію у 2014 році», звільнив засудженого від відбування покарання, прокуратура області оскаржуватиме таке рішення у касаційному порядку.

Прес-служба прокуратури Львівської області

МВС офіційно віджимає у «Укргазвидобування» санаторій в Трускавці вартістю 15 млн грн

Міністерство внутрішніх справ ініціювало безоплатну передачу йому санаторію-профілакторію «Едельвейс» в Трускавці Львівської області, який належить ПАТ «Укргазвидобування». Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на проект розпорядження Кабміну, який виносився на засідання урядового комітету під головуванням першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва  24 жовтня.

В пояснювальній записці МВС вказало, що санаторій не відноситься до об’єктів профільної діяльності  «Укргазвидобування» і не використовується в процесі транспортування та зберігання природного газу. В разі передачі санаторію МВС на його базі буде створено центр з медичної реабілітації поранених та хворих бійців АТО.

При погодженні проекту уряду Міністерство юстиції зауважило, що передача санаторію відбувається в порушення Господарського кодексу, який передбачає, що відчуження майна здійснюється на основі рішення його власника. Але в доданих до проекту уряду документах таке погодження від «Укргазвидобування» відсутнє.

Натомість є витяг з протоколу засідання 30 червня правління ПАТ «НАК «Нафтогаз України» – одноосібного акціонера «Укргазвидобування», де було прийнято рішення про продаж за ринковими цінами землі та будівлі санаторію «Едельвейс» за погодженням з Кабміном.

В презентованих урядових документах міститься копія засідання правління «Нафтогазу», з якого відомо, що «Укргазвидобування» само ініціювало продаж санаторію. Кошти від продажу майна держкомпанія планувала використати для своєї господарської діяльності. В протоколі засідання правління «Нафтогазу» вказано, що первісна загальна вартість «Едельвейсу» складала 15,47 млн грн. На сайті санаторію вказано, що він був відкритий в 2002 році. В перерахунку на середній курс гривні до долара в 2002 році вартість його будівництва склала $2,90 млн. Зараз «Укргазвидобування» вказує, що нинішня залишкова вартість санаторію 15,14 млн грн., або $569 тис.

Санаторій «Едельвейс» знаходиться в Трускавці, на вул. Л. Курбаса 11 та 11/1. Кадастровий номер земельної ділянки – 4611500000:03:007:0047.

Наші Гроші. Львів

Есе про все від наших письменників

Українська література переживає неабиякий підйом, і свідченням цьому є не лише велика когорта знаних імен сучукрліту, але і поява щораз нових письменників, видання нових українських книжок. Приємно, що в цьому процесі не пасе задніх Галичина, зокрема і Дрогобиччина. Презентація відразу п’яти книг молодих галицьких письменників, з яких двоє львів`яни, а троє дрогобичани, пройшла 25 жовтня в УРБАН-бібліотеці курортного Трускавця.

Всі п’ять книжкових позицій видані у дрогобицькому видавництві «Коло», вони гарно оформлені, мають зручний формат «покет-бук» (кишенькова книжка), тож легко можуть поміститися в жіночу сумочку. Інспіратором видання цих книг став син відомого художника світової слави Петра Гейдека Олександр Гейдек, якого по праву можна назвати «людиною-оркестром» через поєднання в одній особистості великої кількості талантів. Пан Олександр живе в Німеччині (м. Мюнхен), але не втрачає контактів з рідним Дрогобичем. Читаючи в Фейсбуці дописи кількох знайомих «про життя та світ», він запропонував видати таку книжкову серію. Так і зародилася серія «Есе про все». Перші п’ять книг серії – це есе Андрія Юркевича, Романа Онишкевича, Єви Райської, Наталії Янушевич-Свойкіної і Уляни Кацал. Четверо письменників прибуло на зустріч до Трускавця, не зміг з поважних причин поспілкуватися з читачами лише Роман Онишкевич.

Всі автори дуже різні, а водночас є між ними одна важлива спільна риса – вони щирі. Щирі у своїх розповідях, щирі у прагненні показати «дрібниці», які насправді дрібницями не є, щирі у спілкуванні з іншими. Андрій Юркевич – філософ, Уляна Кацал – медик, Єва Райська та Роман Онишкевич – журналісти, так що спілкування з іншими, вміння донести свою думку для них не новина. Тож зустріч, яка тривала півтора години, видалася і цікавою, і корисною, і наповненою глибоким змістом, релаксом та позитивною атмосферою водночас.

Наталія Янушевич зачитала деякі свої есе з циклу «Фотограф снів». Назва збірки є алюзією до фантастичної мрії письменниці, щоб колись можна було фотографувати сни та зберігати їх відбитки у своєрідному фотоальбомі. Глибоким змістом наповнене есе «Юстина» - про жіночку, котра піклувалася про церкву в радянські часи і дочекалася часу, коли церкву відновили. Після смерті одинокої Юстини її подвір`я стало частиною подвір`я церковного, як і стара груша, котра багато значила для жінки.

Про ауру в католицькому храмі написала Єва Райська, проте значно більшу зацікавленість публіка виявила до іншого твору письменниці – щодо боязні ліфтів та щоденних подорожей з дев`ятого поверху на перший. В уяві виникали зримі образи описаних персонажів, з якими тендітна Єва зустрічалася, йдучи сходами вниз, від «неба» через «чистилище» аж туди, де живе «пані Стефа».

Львів’янка Уляна Кацал свої есе не читала, а оповідала. Її розповіді були настільки захопливі, що весь зал буквально перетворився в єдиний організм, який то ціпенів у очікуванні, що ж станеться далі з жінкою у пологовому відділенні, то вибухав нестримним реготом, то співпереживав разом із випускником Дрогобицького музпеду, який у Львові заробляв у дивний спосіб гроші на операцію для внучки. «Це не є висока література, це просто від серця», - щиро каже Уляна Кацал, і залишається шкодувати, що в її збірку ввійшла лише незначна частина твореного цією львівською письменницею.

На жаль, не було зачитано жодної з «Історій до пива» відомого львівського журналіста, громадського діяча, майданівця та письменника Романа Онишкевича. Проте сама назва збірки свідчить, що це оповідки, які піднімуть настрій, читаються невимушено, і не є задовгими. До слова, писав їх автор для свого тестя.

Гумором, іронією, а деколи й сарказмом насичені твори керівника та режисера студентського театру «Альтер», філософа за освітою та покликанням, дописувача Інтернет-газети «Майдан», дрогобичанина з народження, а зараз мешканця Трускавця Андрія Юркевича. У свій час пан Андрій був директором Народного дому Трускавця, та й зараз часто виступає як ведучий на різних загальноміських заходах. Деякі есе можна прочитати на сторінці Андрія Юркевича в мережі Фейсбук, та все ж краще насолоджуватися ними, маючи збірку в паперовому вигляді. Письменник зачитав присутнім три короткі есе – «До Дня Вчителя», «Як мій дідо дідька переміг» та уривок з оповідки про свої подорожі Польщею. Вчитель, який певний час пропрацював у сільській школі, з гумором описує деякі типажі вчителів кінця радянського періоду та сучасності. Історія про домашнє виховання від репресованого дідуся, яке не зламала пропагандистська машина школи часів кінця 1980-х, є не лише смішною, а й повчальною. У есе «Як мій дідо дідька переміг» дідьком виступає Ленін, ера якого закінчилася з настанням незалежності України. Дідусь Андрія Юркевича був типовим галичанином, для якого Ленін був уособленням зла, нечисті, а отже, колись це зло мало бути переможеним. Чудові дикція та інтонація письменника спільно з невимушеним стилем його оповідей направду зачаровували слухачів.

- Це книги про життя, про людей, написані з іронією, - каже про збірки «Есе про все» Андрій Юркевич.

- Кожна історія має свою історію, - доповнює колегу Єва Райська. – Я б сказала, що це книги про людей у світі і світ у людині, це такі рефлексії про людей і світ. В моїй збірці «Півтора Неба» є багато про Дрогобич, такий мій самоаналіз…

Четверо людей сидить «під прицілом» читача. Не конкуренти, не славолюбці, а приятелі, котрих поєднала література. Кожен з них є самодостатньою особистістю, яка реалізувала себе в житті і яка ще має багато планів та задумів. У кожного з письменників є свій життєвий шлях, свої фобії, свої зв’язки та стосунки, свої погляди, котрі так чи інакше відбиваються у їхніх творах. Творах, котрі стають невід`ємною частиною сучасної української літератури – поряд з творами Прохаськів, Винничука, Матіос, Ірванця, Жадана, Кокотюхи, Кузана, Андруховичів, світлої пам`яті Покальчука, нашої славної Ліни Костенко. Література та історія літератури творяться на наших очах…

Володимир КлючакСоздан 26 окт 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником