Трускавецький вісник № 160 (1522) від 27 жовтня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 160 (1522) від 27 жовтня 2017 р.

27.10.2017У номері: Премія імені отця Олекси Пристая; День кухаря в Дрогобичі; Літературний конкурс; Спортивні новини; Новини культури; Короткі новини.

Короткі новини

Влада Трускавця взялася за занедбаний у часи Козира курортний парк

Як інформує прес-служба Трускавецької міської ради, у курортному парку вперше за кілька останніх років провели ремонтні роботи. Це лише початок, бо в планах команди Андрія Кульчинського – привести парк до належного вигляду. Роботи багато, адже парком серйозно не займалися впродовж останніх років – в часи урядування екс-мера Р. Козира (2011-2015) парк з кожним роком втрачав свою привабливість, а кошти на його утримання виділялися мізерні (за залишковим принципом).

Головною проблемою курортного парку була несправна система каналізації. За останні кілька років вона зносилась та мала значні технічні порушення: містила труби невідповідного діаметру, мала ушкодження, злами, контрнахили. Це призвело до її аварійного стану і регулярного підтоплення візитівки Трускавця – надкаптажної споруди джерела «Едвард».

Цього року на ремонтні роботи в парку було виділено 3 млн 500 тис. грн з міського бюджету. Також було залучено додаткові кошти з обласного фонду охорони навколишнього середовища на загальну суму 2 млн грн.

Станом на сьогодні проведено часткову заміну внутрішніх комунікацій на ділянці від спортивного майданчика до входу в парк – місця, де розташований «Едвард». Зокрема відбулась заміна двох гілок каналізації, які проходять паралельно: труб, ливневого (1000 мм) та побутового (200,300 мм) колекторів. На межі майданчика буде встановлений колодязь, у якому будуть сходитись замінена труба та труба, яка веде до бювету. Останню планують замінити наступного року.

Олексій Балицький взяв участь у церемонії відкриття нової вітрової електростанції в Старосамбірському районі

Заступник міського голови Трускавця та депутат Львівської обласної ради від Трускавця (фракція ВО «Свобода») Олексій Балицький взяв участь в урочистій церемонії відкриття нової вітрової електростанції. Нову вітрову електростанцію в Старосамбірському районі було відкрито вчора, 26 жовтня, в рамках XVII Міжнародного економічного форуму. Церемонія відкриття пройшла за участі високопосадовців – голови ЛОДА Олега Синютки та віце-прем`єр-міністра України Степана Кубіва.

Загальна потужність нової вітроелектростанції «Старий Самбір-2» становить 20,7 МВт, для порівняння Старосамбірський район споживає 9 МВт/за годину, інформують у Львівській ОДА. Вартість проекту становить 36 мільйонів євро. Директором вітрової електростанції «Старий Самбір-2» є Максим Козицький.

Рік тому, 3 листопада 2016 року в рамках XVI Міжнародного економічного форуму “Львівщина – фабрика Європи” ТзОВ “Карпатський вітер” спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), підписали кредитний договір. Відтак, договором спільно із залученням власного капіталу української сторони передбачається фінансування будівництва та введення в експлуатацію вітроелектростанції «Старий Самбір-2», який передбачає встановлення та введення в експлуатацію 6-ти турбін компанії ВЕСТАС типу V126-3,45.

ТОВ “Карпатський вітер” - це українська компанія, яка займається розробкою та впровадженням відновлювальних екологічно чистих джерел енергії, створенням генеруючих потужностей з використанням енергії вітру.

У Дрогобицькій РДА пройшла нарада з питань підняття ціни на пасажирські перевезення

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, вчора, 26 жовтня, в райдержадміністрації пройшла нарада з питань підняття ціни на пасажирські перевезення у районі. Нараду за участю перевізників, сільських, селищних голів, депутатів різних рівнів, представників поліції провів голова райдержадміністрації Володимир Шутко.

Тема, яка викликала значний резонанс серед жителів району і спричинила акцію протесту жителів Вороблевич, на нараді обговорювалася не менш емоційно.

Голова Асоціації перевізників Дрогобиччини Йосип Дяків повідомив, що підвищення тарифів спричинене об'єктивними факторами і було заздалегідь проанонсовано у місцевих засобах масової інформації. Він також запропонував розроблену перевізниками таблицю вартості перевезень за тарифними зонами.

Свої зауваження та претензії висловили голова Асоціації сільських, селищних рад району Степан Коваль, його заступник — Верхньогаївський сільський голова Володимир Ханас, інші голови, депутати обласної ради Михайло Задорожний та Ольга Грицик.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко нагадав перевізникам, що він зобов'язав їх попередньо, до подорожчання перевезень, поспілкуватися із місцевими головами, узгодити спірні питання, а також розмісти необхідну інформацію у громадському транспорті. Оскільки цього зроблено не було і зростання тарифів викликало справедливе збурення серед громади, Володимир Шутко наполіг на тому, щоб під час нинішньої наради було прийняте узгоджене рішення, яке сприятиме стабілізації ситуації в районі.

На пропозицію першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Скоропада безпосередньо під час наради було погоджено вартість перевезень за тарифними зонами (відповідно до кілометражу). Більш детально у випадках, де є спірні питання, різниця між попереднім і підвищеним тарифом буде узгоджуватися перевізником та органом місцевого самоврядування у кожному випадку окремо.

Керівництво району та сільські, селищні голови також висловилися за впровадження автобусних квитків.

Відкрито виставку пам’яті отця Василя Поточняка

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, у Львівському історичному музеї відкрили виставку „Апостол душпастирства мігрантів‟, присвячену вшануванню пам'яті координатора українців Італії, секретаря Пасторально-міграційного відділу Української Греко-Католицької Церкви отця Василя Поточняка (1973-2015 рр.). Як зазначили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, мета виставки – показати багатогранність пасторської праці духівника за кордоном: від створення церковних громад мігрантів до відстоювання їх трудових прав на чужині, підтримки рідної мови, традицій, пропагування української культури в світі.

На виставці представили близько 300 пам’яток. Матеріали Музею передала родина отця Василя Поточняка, Пасторально-міграційний відділ УГКЦ, представники церковних громад Італії, а також приватні особи — знайомі, друзі, сподвижники отця Василя Поточняка.

Михайло Цимбалюк: «Завдання держави – захищати людей»

Замах на життя народного депутата України Ігоря Мосійчука вкотре підтверджує той факт, що в нашій країні є фронт не лише зовнішній, а й внутрішній, щонайприкріше – і там, і там гинуть невинні люди.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, інформує прес-служба місцевого партосередку.

Очільник «Батьківщини» на Львівщині висловив співчуття родинам загиблих і зазначив, що саме державні органи мали би якісно забезпечувати спокій та безпеку громадян.

«Такі трагічні випадки вкотре підкреслюють той факт, що правоохоронна система держави зруйнована, а кількість поліцейських не завжди забезпечує спокій, на якісний склад персоналу потрібно звертати особливу увагу. Ми спостерігаємо за тим, як за останні три роки різко збільшується кількість злочинів, які нерозкриті», – розповів Михайло Цимбалюк.

Політик зазначив, що у правоохоронній системі зруйнована ланка агентурної роботи, напрямки карного розшуку, знищене професійне ядро підрозділів слідства – реформування міліції почали, але не закінчили.

«Завдання держави захищати кожну людину незалежно від того, чи він державний чиновник, чи простий пенсіонер, робітник або ж безробітний. І навіть того, хто є правопорушником чи скоює злочини. Для відповідальності є Кримінальний кодекс і це теж завдання держави», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

«Каприс  Ніколо  Паганіні»

Паганіні… Скільки геніальності і трагедії в цьому імені… Яку ціну повинен заплатити смертний, щоби розрахуватись за такий дар?

Ніколо Паганіні – віртуозний скрипаль, чия музика і по цей день непокоїть серця людей по всьому світі. Його життя було оповите ореолом тайни.

І от з нагоди 235-ліття народження такого геніального італійського музиканта в приміщенні центральної  міської бібліотеки Трускавця відбулася арт-година  «Каприс Ніколо Паганіні». Із захопленням і емоціями сприйняли учні школи фрагменти  з фільму «Ніколо Паганіні», цікаві факти про життя музиканта, а також розповідь про знамениті  24 каприси, які ввійшли в світову музичну скарбницю людства. Інсталяція була доповненням до арт-години і здавалося, що сам маестро виводив своє знамените піцикато…

Ореста Касперська, провідний бібліотекар читального заду Трускавецької ЦБ

У Трускавці змагалися юні баскетболісти

26 жовтня у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» відбувся перший тур відкритої Шкільної Баскетбольної ліги Львова серед юнаків 2005 – 2007 р.н.

Змагання дитячої баскетбольної ліги проводяться серед усіх підлітків, які навчаються у загальноосвітніх школах Львівщини, з метою пропаганди здорового способу життя, залучення до занять з баскетболу найбільшої кількості учнів та сприяння зростанню майстерності серед юних баскетболістів.

У першій грі вихованці відділення баскетболу Трускавецького ДЮСК «Спортовець» (тренер ДЮСК Роман Підцерковний) вибороли перемогу у команди «Львівські зубри» (СЗШ № 32 м. Львова).

Допомогу у суддівстві баскетбольного матчу надавали студенти навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я Дрогобицького ДДПУ ім. І.Франка (в.о. директора інституту — к. пед. н., доцент Чопик Роман Володимирович).

Попереду у трускавецьких баскетболістів ще вісім матчів захоплюючої та популярної спортивної гри з іншими командами Львівщини.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

Эльмар Мамедов: «Не бывать грузинской «Революции роз» в Украине»

- Никому не удастся вновь провести очередной Майдан в Украине, - заявил в своем интервью председатель международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмар Мамедов.

- Страна и так находится на стадии восстановления после отделения Крыма от Украины, периодически приходят новости из Донбасса, нынешнее руководство прилагает все усилия для прекращения боевых действий и восстановления территориальной целостности Украины. Возникает вопрос, может ли человек, который в своей стране не смог направить политические процессы в нужно русло, сделать это в Украине? Да, Саакашвили набирает союзников, слепо верящих словам человека, который преследуется законом в Грузии, по сути дела, политический преступник. Тактика Саакашвили – собирать простой народ, обещать то, что вряд ли он сможет осуществить, устраивать митинги по всей Украине. Может быть, один раз ему удалось захватить власть в Грузии путем так называемой «Революции роз», однако, я уверен, умудренный предыдущими опытами украинский народ не поведется на провокацию «чужого среди своих, - заявил Эльмар Мамедов.

Oxu.Az

Премія імені отця Олекси Пристая

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» в жовтні 2011 року повідомило про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подало на розгляд громади Положення про премію. Нагадуємо умови присудження Премії імені отця Олекси Пристая та публікуємо рішення про присудження цієї нагороди в 2017 році.

Положення про премію імені отця Олекси Пристая

1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.

2. Засновником Премії є Інтернет-видання «Трускавецький вісник», редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить журналісту Володимиру Ключаку.

3. Номінації, в яких присуджується Премія – «Політика», «Культура», «Духовність», «Благодійність», «Журналістика» та «Громадська діяльність»; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.

4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.

5. Премія не надається посмертно.

6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.

7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.

8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади міста і регіону характер, а саме:

а) в номінації «Політика»: боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

б) в номінації «Культура»: діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

в) в номінації «Духовність»: відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;

г) в номінації «Благодійність»: нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця та регіону, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;

ґ) в номінації «Журналістика»: всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста та/чи регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая;

д) в номінації «Громадська діяльність»: за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста та регіону проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.

9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половині жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.

10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).

2 жовтня 2011 р.

Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая

жовтень 2017 року

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник» оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2017 році наступних осіб:

1. За боротьбу за справедливість та за гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Олександр Грищенко та Богдан Габшій (номінація «Політика»).

Олександр Грищенко, в минулому депутат Львівської обласної ради та Трускавецької міської ради, колишній головний архітектор Трускавця, зараз заступник голови МГО «Рада Старійшин», громадський діяч, підготував блискучу доповідь про стан родовищ мінеральних вод та деструктивну діяльність ПрАТ «Трускавецькурорт», один з реалізаторів ідеї формування та затвердження Генерального плану Трускавця.

Богдан Габшій, депутат Трускавецької міської ради V та VI демократичного скликання, голова фракції «Свобода» в міській раді, активно відстоює інтереси виборців свого округу,  на сесіях піднімає важливі загальноміські питання, своєю працею сприяє покращенню благоустрою міста, поміркований політик, який єднає трускавецьку громаду.

2. За діяльність на розвиток культури, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Ірина Бердаль-Шевчик та Анна Литвин (номінація «Культура»).

Ірина Бердаль-Шевчик, мисткиня з талановитого роду різьбярів та митців, відома у Львові та всій Україні, свої знання передає молодому поколінню краян, автор чисельних високохудожніх робіт в різних галузях (писанкарство, ляльки-мотанки, бісероплетіння та багато інших), символ краси та порядності в мистецтві.

Анна Литвин, керівник проекту «Перехресні стежки», який зробив величезний прорив у культурологічному русі Трускавця, Борислава та Дрогобича, організатор ряду творчих та мистецьких вечорів, зустрічей з відомими та молодими письменниками, поетами, генератор інших культурологічних ідей, лауреат ряду загальноукраїнських нагород.

3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Роксолана Мартинюк та Юстина Шиналь (номінація «Духовність»).

Роксолана Мартинюк, керівник Духовно-просвітницького центру імені отця Івана Валюха при парафії св. Миколая, керівник гуртка хорового співу в Будинку учнівської творчості, ініціатор та координатор проведення загальноміських заходів – Соборної коляди, конкурсу духовної поезії та пісні «Радуйся, Маріє», міського фестивалю хорів та інших, організатор зустрічей з духовними та цікавими людьми, скромна та порядна людина.

Юстина Шиналь – одна із скромних жінок, котрі вистояли у вірі в важкі радянські часи і зараз все своє життя присвячують служінню Богові, залишаючись непомітними для більшості суспільства, вірна опора Церкви.

4. За участь у волонтерському русі, за підтримку громадських організацій – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Марія Головкевич та Лілія Кобільник (номінація «Благодійність»).

Марія Головкевич, відома в Дрогобичі та далеко за його межами волонтер, науковий співробітник музею «Дрогобиччина» (керівник відділу «Тюрма на Стрийській»), активна громадська діячка, меценат, жертвує свої час та кошти для потреб воїнів АТО, зокрема в справі підтримки батальйону ОУН та інших націоналістичних формувань, бере активну участь у багатьох інших гуманітарних проектах.

Лілія Кобільник, поет, бард, композитор, виконавець, волонтер, меценат, бере активну участь у спільноті «Дрогобиччина СОС», у волонтерських та благодійних акціях в Дрогобичі та далеко поза його межами, одна з символів волонтерського руху на Дрогобиччині.

5. За всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітичну та синтетичну роботу, діяльність на творення позитивного образу Дрогобиччини, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Ніна Федько та Юрій Федчак (номінація «Журналістика»).

Ніна Федько, журналіст, редактор газети «Франкова криниця Підгір`я» та співтворець сайту «Трускавець Онлайн» і однойменної громадської організації та агенції журналістських розслідувань, автор багатьох публікацій на актуальну тематику, телеведуча, журналіст за освітою та покликанням.

Юрій Федчак, журналіст, дописувач ряду газет та Інтернет-видань («Вільне слово», «Гомін Галичини», «ДрогобичІнфо», «Трускавецький вісник», «Леополіс» та інші), фотомитець, ініціатор та реалізатор ряду культурологічних проектів у Дрогобичі та поза його межами (зокрема, літературного конкурсу), піднімає важливі для регіону теми, прищеплює у читачів любов до прекрасного, борець за справедливість.

6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Володимир Шиманський та Олександр Богуцький (номінація «Громадська діяльність»).

Володимир Шиманський, громадський діяч, голова ГО «Клуб греко-католицької інтелігенції», відомий своєю твердою та незмінною позицію щодо права трускавецької громади на її головне багатство – цілющі мінеральні джерела.

Олександр Богуцький, в минулому депутат Трускавецької міської ради, зараз голова ГО «Трускавецький Автомайдан», виступає проти проявів корупції в місцевій владі, за недопущення повної втрати Трускавцем свого головного багатства – цілющих мінеральних джерел.

Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2017 році (в алфавітному порядку):

Ірина Бердаль-Шевчик («Культура»),

Олександр Богуцький («Громадська діяльність»),

Богдан Габшій («Політика»),

Марія Головкевич («Благодійність»),

Олександр Грищенко («Політика»),

Лілія Кобільник («Благодійність»),

Анна Литвин («Культура»),

Роксолана Мартинюк («Духовність»),

Юрій Федчак («Журналістика»),

Ніна Федько («Журналістика»),

Володимир Шиманський («Громадська діяльність»),

Юстина Шиналь («Духовність»).

Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця і регіону.

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник»

P.S. Нагадуємо, що в 2011-2016 роках лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая стали:

Баб`як Леся («Культура», 2014 рік),

Балицький Олексій («Політика», 2011 рік),

Білас Михайло («Культура», 2012 рік),

о. Бондарчук Володимир («Духовність», 2012 рік),

Британ Богдан («Журналістика», 2015 рік),

Бродзінський Євген («Громадська діяльність», 2012 рік),

Буртовий Роман («Громадська діяльність», 2015 рік),

Бучацький Мирон («Громадська діяльність», 2011 рік),

о. Бучинський Михайло («Духовність», 2011 рік),

Бучкович Роман («Громадська діяльність», 2014 рік),

Власюк Анатолій («Журналістика», 2012 рік),

Возняк Олександра («Благодійність», 2016 рік),

Гарасимів Леся («Благодійність», 2016 рік),

Говіщак Андрій («Журналістика», 2011 рік),

Грабовський Святослав («Громадська діяльність», 2011 рік),

Грицак Лев («Благодійність», 2011 рік),

Грицик Ярослав («Журналістика», 2014 рік),

Добровольський Микола («Культура», 2013 рік),

Дорофтей Олексій («Журналістика», 2013 рік),

Заблоцька Надія («Громадська діяльність», 2013 рік),

Заміщак Марія («Духовність», 2014 рік),

Іваник Микола («Громадська діяльність», 2013 рік),

Іванишин Петро («Політика», 2011 рік),

о. Івасівка Петро («Духовність», 2011 рік),

Карпин Олег («Культура», 2016 рік),

Ківацька Катерина («Культура», 2011 рік),

Кісак Ігор («Благодійність», 2014 рік),

Кіт Ярослав («Журналістика», 2011 рік),

Когут Юстина («Благодійність», 2015 рік),

Козир Руслан («Благодійність», 2011 рік),

о. Козанкевич Ігор («Благодійність», 2013 рік),

Козявкін Володимир («Благодійність», 2012 рік),

о. Комарницький Михайло («Духовність», 2013 рік),

Копчак Юрій («Культура», 2012 рік),

Крамар Руслан («Благодійність», 2015 рік),

паст. Кузьмич Анатолій («Духовність», 2015 рік),

Кульчинський Андрій («Благодійність», 2013 рік),

Кульчицька Марія («Журналістика», 2016 рік),

Куртяк Олена («Громадська діяльність», 2016 рік),

Кушнір Володимир («Культура», 2015 рік),

Ластовецький Ігор («Політика», 2013 рік),

Лещишин Орест («Журналістика», 2013 рік),

Лоїк Людмила («Культура», 2015 рік),

Лужецький Тарас («Благодійність», 2014 рік),

Матолич Богдан («Політика», 2015 рік),

Мойсеєнко Олександр («Культура», 2014 рік),

о. Нестер Василь («Духовність», 2013 рік),

Нич Ігор («Культура», 2011 рік),

Носова Галина («Журналістика», 2014 рік),

Петранич Олена («Політика», 2016 рік),

Пилипів Микола («Громадська діяльність», 2014 рік),

Пиців Віктор («Громадська діяльність», 2016 рік),

Пілько Ігор («Політика», 2012 рік),

Пономаренко Наталія («Політика», 2015 рік),

Розора Сергій («Політика», 2014 рік),

Рой Лариса («Духовність», 2015 рік),

Савка Віра («Громадська діяльність», 2015 рік),

Скоп Лев («Культура», 2016 рік),

Солонець Руслан («Громадська діяльність», 2012 рік),

Халак Василь («Культура», 2013 рік),

Цехмейстер Руслан («Політика», 2016 рік),

о. Цмоканич Ігор («Духовність», 2016 рік),

Чапля Станіслав («Духовність», 2014 рік),

Чебаненко Олександр («Благодійність», 2012 рік),

о. Шафран Ярослав («Духовність», 2012 рік),

Швадчак Світлана («Журналістика», 2012 рік),

Швед Іван («Журналістика», 2016 рік),

Швець Павло («Політика», 2013 рік),

Шиманська-Карп`юк Галина («Політика», 2014 рік),

о. Щигло Христофор («Духовність», 2016 рік),

Юник Євген («Політика», 2012 рік),

Юринець Ігор («Журналістика», 2015 рік).

 

Лиш боротись – значить жить!

«Коли говорять гармати, то музи мовчать». «Слово – це зброя!». Ці обидві суперечливі сентенції мають право на існування, але кожен сам для себе вирішує, котра з них ближча до істини. Так, не кожен може воювати на передовій і не кожен добре володіє пістолетом чи рушницею. Але слово у боротьбі з ворогом та для підтримки бойового духу наших воїнів і може, і має використовуватися.

А з іншої сторони, все наше життя є боротьбою, рухом, доланням проблем, труднощів, досягненнями, падінням та вставанням, поразками та перемогами, інакше кажучи – теж війною. Війною за себе та своє місце в житті, війною, яка точиться в «тире» – періоді між датами народження та смерті.

Міні-конкурс поетичної майстерності "Лиш боротись – значить жить", який було започатковано у серпні цього року з ініціативи відомого дрогобицького журналіста та фотомитця Юрія Федчака, завершився в середині жовтня. Конкурс відбувся в рамках Всеукраїнського літературного конкурсу "Pro Patria!». Два місяці майстри слова мали можливість надсилати свої роботи, публікувати їх на сторінці проекту в мережі Фейсбук та очікувати вердикту журі.

- Підступний ворог розв'язав на території нашої країни так звану гібридну війну, і, опріч куль, застосовує брехню в ручних ЗМІ, підкупи корупціонерів, чинить збройний наступ не лише на територію України, але й на її головні засади, зокрема мову нації – українську. Війна, розв’язана Росією, завдала чимало горя Україні. Сьогодні наші брати і сестри під шквалом куль та мін захищають нас на сході України від ворожої орди. Нелегко й волонтерам. І сьогодні їм потрібна підтримка словом. Тож тому ми і започаткували цей літературний міні-конкурс «Лиш боротись – значить жить», - зазначає організатор конкурсу Юрій Федчак.

За допомогою поезії воїни мають відчути потужну мотивацію, гордість за свою країну, її історію, національну ідею, впевненість у майбутньому та у святій місії захисту України, поваги до рідної мови тощо, - так вважають організатори конкурсу. А ще слово може лікувати зранені душі, бо має велику цілющу силу.

Згідно умов конкурсу, автори самостійно публікували у спільноті свої поетичні твори (винятково українською мовою). Тематика конкурсу була спрямована на підняття морального і бойового духу захисників України, возвеличення їх козацької честі і доблесті. Ряд інших нюансів регламентували порядок – заборона пропаганди ворожнечі, нетерпимості, відсутність нецензурної лексики, перевірка на плагіат тощо.

Головою журі стала член Національної спілки письменників України, волонтер, журналістка, переможниця Всеукраїнського літературного конкурсу «Pro Patria!» (2011 р.) Катерина Тихонова, керівником міні-конкурсу – член ЛОО НСЖУ Юрій Федчак, меценатом – член Дрогобицької МПО ВО «Батьківщина» Світлана Маменька. Меценатами також стали Оксана Рудавська і голова журі Катерина Тихонова.

Протягом двох місяців міні-конкурсу «Лиш боротись - значить жить» 40 учасників надіслали 98 творів –щирих, зворушливих, сповнених емоціями та переживаннями. Серед авторів – імениті поети і літератори-початківці, які дуже сильно вболівають за долю рідної України. Географія конкурсу: від Львова – до Кривого Рогу, від Дрогобича – до Ромен, з різних куточків нашої славної землі.

Перше місце зайняла поетеса Інесса Доленник, срібло отримала Олена Герасименко, а бронзу виборола Галина Британ. Особливою відзнакою «Вдалий літературний старт» нагороджена Анна Склянчук (14 років), особливою відзнакою «Музична поезія» - Тетяна Прозорова, особливою відзнакою «Історична пам’ять» - Галина Запорожченко, особливою відзнакою «Озброєна словом» - Галина Михайлик (Halyna Lvivjanka), особливою відзнакою «Поезія про війну – дітям» - Лана Світлана Александрова. Всі переможці отримали призи.

Слід зазначити, що з усіх фіналістів конкурсу єдиною представницею Дрогобиччини виявилася волонтерка Галина Британ (третє місце). Решта талановитих поетів та поетес – з Одеси, Кривого Рогу, Волині та інших регіонів.

- В українській мові відображена історія формування і життя української нації. Мова є основним ідеологічним фундаментом будь-якої нації. І це чудово усвідомлювали загарбники України-Русі, які намагалися нав’язати українцям свою мову, а значить – і свою ідеологію, розчинити нас у своїх лавах як рабів. Тому кожен окупант переслідував все те, що слугувало нам доказом окремої монолітної нації зі своєю землею, культурою, традиціями, мовою, історією тощо. Тому українофоби передусім переслідували українську мову – джерело українського націоналізму, намагалися витіснити її з ужитку, нав’язуючи нам свою мову як альтернативу. Багатовікові окупації, грабежі, голодомори, виселення і заслання до тюрем Сибіру та Казахстану, інші репресії прищепили пригнобленим українцям комплекс меншовартості. Промосковське зомбування в рабській зоні СРСР, розквіт колабораціонізму, опіум інтернаціоналізму – спадщина, яку вже чверть століття Україна намагається подолати як підступну хворобу. «Одужати» від наслідків московсько-енкаведистської окупації допоможе ідеологічна боротьба, яка в Україні ніколи не припинялась. Одним з дійових елементів такої боротьби є популяризація української мови як мови титульної нації, а одним з інструментів – літературні конкурси винятково мовою України, - зазначає автор ідеї літературного міні-конкурсу «Лиш боротись – значить жить» Юрій Федчак.

Цей конкурс, який завершився так символічно – до Дня Захисника України, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці – є далеко не першим успішним творчим проектом талановитого дрогобичанина. Добрий десяток років Юрій Федчак пропагує українське слово, піднімає український дух, прищеплює читачам любов до прекрасного, до поезії, до мистецтва, до рідної землі. В різний час конкурси, започатковані Юрієм Федчаком, були активно підтримані радіо «Франкова земля», Інтернет-виданнями «ДрогобичІнфо» та «Трускавецький вісник», газетою «Гомін Галичини» та іншими ЗМІ нашого регіону. Віримо, що «Лиш боротись – значить жить» є черговою ланкою, новим етапом у задумах Юрія Федчака, після чого будуть нові конкурси, нові проекти, нові вдалі звершення та успіхи. А те, що вони обов’язково будуть, ми навіть не сумніваємося.

Нових звершень організаторам та учасникам літературного конкурсу, нових задумів і нових перемог!

Володимир Ключак

Стартував етап відбору кандидатів до відзначення Премією «Гордість Трускавця – 2017»

Стартував процес відбору кандидатів на відзначення Премією «Гордість Трускавця – 2017». Премія була заснована в 2016 році і перше відзначення проходило 21 січня цього року в ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття».

Емблемою премії і її символом є «Кришталевий лотос». Премією відзначаються люди і заклади, діяльність котрих найбільш сприяла промоції і популяризації міста-оздоровниці в році, що минув. Мета премії – популяризація міста-курорту в Україні та світі і пропагування туристичної привабливості нашої країни. Заснувала премію ГО «Європейська інтеграція України» у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, який і буде патронувати цей захід. Також традиційно патронувати Премію будуть голова Львівської ОДА і міський голова Трускавця.

Цього року до складу журі Премії будуть входити крім президії ще й Громадська рада, в яку ввійшли представники трускавецької громадськості, а також незалежний Експертний комітет, який складається з відомих рестораторів, готельєрів та інших вузькопрофільних спеціалістів, котрі професійно і незаангажовано оцінюватимуть заклади, що номінуються на Премію.

Отож в п’ятницю, 27 жовтня, в Трускавці відбулось перше засідання новоствореної Громадської ради щорічної Премії «Гордість Трускавця – 2017». На першому засіданні був створений керівний орган ради та затверджено Положення про Громадську раду Премії. Голова організаційного комітету Премії Іван Цегенько довів до членів ради перелік номінацій і попросив одразу ж пропонувати кандидатури до відзначення Премією. В подальшому вели засідання новообрані голова Іван Скибак і секретар Олег Блажівський, які і записували всі пропозиції від членів ради в протокол засідання. До складу Громадської ради ввійшли знані в Трускавці люди, котрі мають досвід у різних галузях діяльності.

З початком підготовчих робіт і створенням дорадчого органу Премії всіх учасників засідання привітав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, котрий поділився своїми враженнями від попередньо проведеного відзначення та заявив про важливість такого заходу для міста-курорту. Цікаві пропозиції щодо якісного відбору поступили також від одного з членів експертної групи, котрий був присутній на засіданні, національного тренера відкритих даних та керівника проекту «Старт-сіті Дрогобич» Станіслава Гайдера, який буде займатись Інтернет-аналізом кандидатур на відзначення.

На завершення засідання було вирішено, що вся інформація про перебіг підготовчих робіт, кандидатів та новини будуть розміщатися на офіційних сайтах ГО «Європейська інтеграція України» та Трускавецької міської ради. Також інформація буде висвітлюватись в трускавецьких Інтернет-виданнях.

Оргкомітет

Відкриття вітрової електростанції в Старому Самборі

В рамках Міжнародного економічного форуму відбулось відкриття вітроелектростанції «Старий Самбір – 2», яка знаходиться на схилах Римської гори в околицях Старого Самбора. Вона складається із шести великих вітрових установок, які зможуть з надлишком забезпечити потреби в електроенергії всього Старосамбірського району.

Проектом «Карпатський вітер «ВЕС «Старий Самбір – 2» було завершено 7-річну роботу з будівництва двох сучасних вітростанцій (10 вітроагрегатів, загальною потужністю 34 МВт) в околицях міста Старий Самбір.

- Реалізація проекту ВЕС «Старий Самбір – 2», директором якої є Максим Козицький, розпочалася із замірів вітру на висоті 80 м., що проводили впродовж двох років (2012-2013 рр.) спільно з польською компанією Enerpark. Верифікацію замірів та аудит здійснювала американська компанія AWS Truepower, яка підтвердила наявність необхідних вітрових потоків і можливість будівництва в цьому регіоні промислового вітропарку, - розповідає голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, який був запрошений на відкриття електростанції. - Підготовка дозвільної документації, громадські слухання, у тому числі підписання договорів оренди земельних ділянок, розробка техніко-економічного обґрунтування, отримання технічних умов на підключення та договору на приєднання до мережі, проведення державної експертизи проекту та отримання дозволу на будівництво зайняло ще три роки і спрощенню та полегшенню всіх цих бюрократичних процедур активно сприяв один із засновників нашої громадської організації Володимир Цегенько, котрий в цей період був головою районної державної адміністрації. А з ТзОВ «Еко-Оптіма» і Максимом Козицьким ми й досі підтримуємо хороші дружні і партнерські стосунки.

Проект ВЕС «Старий Самбір – 2» (потужністю 20,7 МВт) реалізовано спільно з ЄБРР, Фондом чистих технологій Світового банку, Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та Інвестиційним фондом для країн, що розвиваються (IFU). Вартість проекту – 1,1 млрд грн.

Степан Гнатків

Міжнародний День кухаря у Дрогобичі

У вищому професійному училищі №19 м. Дрогобич, яке є партнером ГО «Європейська інтеграція України», відбулось відзначення міжнародного дня кухаря. З цього приводу вчителі і учні підготовили і провели кулінарний ярмарок, на якому були представлені традиційні українські страви: холодні закуски, салати, перші страви та широкий асортимент гарячих закусок. Все це було приготовлено учнями навчального закладу. В дегустації страв разом з директором училища Володимиром Маринкевичем взяв участь і голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, який тривалий час працював в готельно-ресторанній індустрії. Він відмітив високий кваліфікаційний рівень учнів, їхнє старання, працелюбство, а також чудову якість приготовлених страв.

Вище професійне училище №19, котре знаходиться в Дрогобичі, славиться чудовою навчально-виробничою базою, якісною і кваліфікованою підготовкою спеціалістів та заслужено користується популярністю. Також цей навчальний заклад є єдиним з професійно-технічних закладів Львівщини, який виконав державне замовлення зі вступу, а його директор Маринкевич Володимир Мар’янович на недавній сесії обласної ради був представлений до нагородження Премією Верховної Ради України за сумлінну працю в системі професійної освіти, високий професіоналізм та особистий внесок у підготовку кваліфікованих робітничих кадрів області.

Степан Гнатків

Юлія Тимошенко: «Країна швидко подолає кризу, якщо буде зруйновано монополію цієї влади»

Важка економічна ситуація в країні – це наслідок безвідповідальної монопольної політики чинної влади, тому шлях до відродження України лежить через оновлення всієї вертикалі влади: від місцевої до центральної.

Таку думку в прямому ефірі телеканалу «112 Україна» висловила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

«Треба зруйнувати абсолютну монополію влади на самостійні ухвалення державних рішень, монополію на безвідповідальні рішення та монополію на споживання всіх ресурсів в Україні. Лишаючи стару систему, яка обирає свою маріонетку, ставленика, чергового господаря акціонерного товариства з іменем «Україна», ми, по суті, ще раз запускаємо все по колу», – наголосила вона.

На думку політика, відповідальна влада має бути підзвітною суспільству.

«І саме такі механізми мала би запропонувати влада, обрана внаслідок Революції Гідності. Чому президент, який прийшов до влади після другої революції, першим законом не вніс до парламенту закон про імпічмент президенту, написаний громадянським суспільством, чому він не переглянув цю Конституцію так, щоб народ вкотре не залишався на узбіччі?» – запитала народний депутат.

Лідер «Батьківщини» вважає, що нинішня критична ситуація в країні – це наслідок безвідповідальної монопольної політики чинної влади, наслідки неправильно ухвалених рішень».

Політик упевнена, що проти України була свідомо запущена найжорсткіша політика геноциду, яка почалася зі свідомого, нічим не обґрунтованого економічного опущення курсу гривні щодо долара втричі.

Тимошенко прикро констатувала, що через антиукраїнську політику влади країна втрачає людей: «Українці мільйонами виїжджають за кордон. 60% людей перебувають за межею бідності. Таких країн у світі немає і це наслідки абсолютно спланованого впливу на кількість населення в Україні».

З огляду на це лідер партії бачить головним завданням перезавантаження влади.

«Наше завдання – змінити ситуацію мирно на президентських і парламентських виборах, не помилитись ще раз і не потрапити на гачки пропаганди, зомбування й очорнення тих політиків, які можуть допомогти. Ми не маємо дозволити провести маріонеток старої діючої кланово-олігархічної системи до влади знову», - пояснила політик.

Вкрай важливими для перезавантаження усієї вертикалі влади Юлія Тимошенко вважає вибори в об’єднані територіальні громади, які відбудуться 29 жовтня, і називає їх фактично першим туром президентських і парламентських виборів.

Руслан ЗаєцьСоздан 27 окт 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником