Трускавецький вісник № 161 (1523) від 30 жовтня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 161 (1523) від 30 жовтня 2017 р.

30.10.2017У номері: Чемпіонат України з акватлону; У Трускавці стартує Школа розвитку особистості та лідерства; Східниця отримає 23 мільйони; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Східниця отримає 23 мільйони

Східниця отримає 774 тисячі Євро в результаті виграшу у конкурсі «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», сума в розрахунку на українську валюту становить близько 23 мільйони гривень. Це кошти Європейського Союзу, які східницька влада планує витратити на збереження своїх лікувальних вод.

Східеницький селищний голова Іван Піляк на своїй сторінці в мережі Фейсбук зазначає: «З нагоди перемоги східничан у конкурсі PL-BY-UA 2014-2020 хотілось би зазначити наступне: розмір коштів отриманих від вищевказаного конкурсу, спільно з польським містом Полянчик та с.м.т. Східниця склав 1,700,120.91€ , з яких Східницька громада отримає 774,076€. Звертаю увагу східничан, що основним цільовим призначенням даних коштів є збереження цілющих вод Східниці (типу Нафтуся, Боржомі) від їх забруднення каналізацією. Більше того, партнери, які є в статусі водних курортів, своєю основною метою вбачають вдосконалення і підтримання хорошої якості поверхні землі (ґрунту) і підземних вод як головного та натурального ресурсу. Відтак, дані кошти є призначеними для створення двох очисних споруд по вул. І. Котляревського (район «Березів», «Горби» - 300 метрів кубічних на добу) та по вул. Є. Коновальця (район «Маріля», «Будова» - 250 метрів кубічних на добу) з метою уникнення викиду каналізації в річку Східничанку, що зменшить ризик інфікування мінеральних вод Східниці та річки Східничанки в цілому.

Прокуратура відстояла у суді повернення 70 га землі на Дрогобиччині

Як інформує прес-служба прокуратури Львівської області, Господарський суд Львівської області задоволив позов прокуратури, яка вимагала визнати недійсним рішення Нижньогаївської сільської ради щодо укладення договору управління спадщиною з одним із підприємств Львівщини та зобов’язання звільнити земельні ділянки загальною площею 70 га із користування вказаної фірми.

Орієнтовна вартість цієї території становить близько 1,8 млн грн.

Варто зазначити, що приймаючи такі рішення, сільська рада вийшла за межі своїх повноважень, оскільки не мала права розпоряджатись цими землями.

Таким чином, завдяки втручанню прокуратури, в інтересах держави повернуто земельну ділянку, яка незаконно вибула із її власності.

На Дрогобиччині запалили факел нового газового родовища

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, 27 жовтня на Дрогобиччині відбулося урочисте відкриття нового Бистрицького газового родовища. Відкрили родовище  у межах XVII Міжнародного економічного форуму за участі першого заступника голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський та колективу, що обслуговує газове родовище. Під час відкриття присутні урочисто запалили символічний факел.

Видобувні запаси цього родовища, виходячи з проведених пошуково-розвідувальних робіт, оцінюють в 600 млн. м3. Добовий видобуток з двох свердловин на Дрогобиччині очікують в розмірі 70 тис. м3. Звідси постачають природній газ на великі промислові підприємства на території всієї України.

«Вчора ми відкривали сонячну та вітрову електростанції, а сьогодні відкриваємо нове газове родовище. Це чергова цеглинка в будівництво нашої держави, в розбудову регіону. Дуже важливо, що сьогодні ми відкриваємо родовище під час Економічного форуму, адже і громадськість, і представники бізнесу говорять про позитивний інвестиційний клімат в області. Бачимо, що ті договори, меморандуми, які були підписані в межах форуму, свідчать про те, що у Львівщину ще буде інвестовано не один мільйон доларів чи євро» - зазначив під час відкриття газового родовища Ростислав Замлинський.

Загальний обсяг інвестицій, який дав змогу відкрити родовище склав 95 млн. грн.

У наступному році планується продовження пошукових робіт, буріння 4-х розвідувальних свердловин і збільшення добового видобутку до 150-200 тис. м3 в добу.

Довідково: ТОВ «Західнадрасервіс» («ЗНС») входить в групу компаній, яка займається розвідкою та видобутком вуглеводнів на шести ліцензійних ділянках у Львівській та Івано-Франківській областях. До складу групи входять також сервісні компанії: Бурова компанія «Горизонти» та приватне підприємство «Нордік», яка спеціалізується на будівництві об’єктів нафтогазової інфраструктури.

Протягом останніх шести років підприємствами групи було відкрило п’ять газових родовищ. ТОВ «Західнадрасервіс» пробурило 14 пошуково-розвідувальних свердловин.

ТОВ «ЗНС» в 2016 р. виграло аукціон, який проводила Державна служба геології та надр України на геологічне вивчення газоносних надр та дослідно-промислову розробку Бистрицької площі в Дрогобицькому районі Львівської області. 01.07.2016 р. було отримано відповідний спеціальний дозвіл.

Протягом трохи більше року ТОВ «Західнадрасервіс» на Бистрицькій площі провело пошуково-розвідувальні роботи, які включали сейсмічні дослідження, їхню обробку і інтерпретацію, на основі чого був виконаний проект пошуково-розвідувального буріння, успішно пробурено 2 пошукові свердловини, які дали промислові припливи газу, збудовано установку підготовки газу, прокладено 15 км газопроводів, які з’єднали свердловини з магістральним газопроводом УМГ «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз».

«Батьківщина» на Львівщині отримала перше місце на виборах до рад ОТГ

За попередніми даними, кандидати в депутати до рад громад Львівської області від ВО «Батьківщина» отримали 29,37% голосів серед учасників за партійною приналежністю.

Результати виборів до восьми об’єднаних територіальних громад Львівщини, показали, що ВО «Батьківщина» – єдина політична сила, яка отримала представництво у всіх радах, до яких відбувалося голосування, інформує прес-служба Львівської обласної парторганізації.

«Попри певні перешкоди виборчого процесу, суттєвий адміністративний тиск та погрози нашим кандидатам, ВО «Батьківщина» отримала досить хорошу підтримку мешканців області. Впевнений, що цей відсоток був би більший, якби вибори відбувалися згідно моральних та законодавчих норм», – зазначив голова «Батьківщини» на Львівщині Михайло Цимбалюк.

Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що за кількістю обраних депутатів її політична сила в Україна здобула перемогу в 15 областях України, тоді як «Солідарність» Петра Порошенка – лише у 5.

«Цей результат здобутий на тлі масштабних фальсифікацій, на чолі яких стояв Президент України, на тлі масштабного підкупу, який відбувався по всій країні, на фоні тиску за допомогою силових структур та на тлі використання адмінресурсу», – зазначила сьогодні лідер партії на прес-конференції у Києві.

Коментуючи результати місцевих виборів, політик також наголосила, що це і є справжнє соціологічне дослідження, яке зафіксувало беззаперечне лідерство «Батьківщини».

Зазначимо, що згідно з паралельним підрахунком голосів ВО «Батьківщина» по Україні отримала 31% депутатських місць в радах ОТГ, на другому місці Блок Петра Порошенка (20%), а на третьому – Аграрна партія (11,8%).

Спортивні анонси

Як інформує адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець», 2-4 листопада у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК відбудуться обласні змагання з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2004 – 2006 р.н. ДЮСШ Львівщини.

3-5 листопада у м. Калуш (Івано-Франківська обл.) вихованці відділення боксу ДЮСК «Спортовець» візьмуть участь у Міжнародному юнацькому турнірі з боксу, присвяченому пам`яті загиблим героям АТО.

А 9-11 листопада у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» відбудуться обласні змагання з волейболу серед дівчат 2004 – 2005 р.н. ДЮСШ Львівщини.

Власна інформація

У Трускавці пройшла зустріч з Ірен Роздобудько та Ігорем Жуком

Минула субота в роботі URBAN-бібліотеки була досить насичена. Крім цікавої економічної гри, що проходила в першій половині дня, після обіду відбулася надзвичайно тепла, цікава зустріч із майстринею українського сучасного роману Ірен Роздобудько та з автором і композитором, бардом Ігорем Жуком.

Пані Ірен розповідала про те, як з’явилася її перша книга у 2000 році, як «приходять» до неї герої її романів і не «відпускають», поки не «ляжуть» на сторінки роману, відповідала на запитання, читала уривки з власних творів. А от Ігор Жук розчулив аудиторію своїм циклом пісень – листування між подружжям Іванком та Марічкою. В цих текстах розкрилася вся правда, трагізм, щирість, буденність звичайної пересічної української родини.

А от коли Ірен Роздобудько захотіла подарувати нашій бібліотеці котрусь із своїх книг, то виявилось, що це справа не проста, бо більшість із її книг вже у нас є. Лише із четвертої спроби вдалося вибрати дві книги, яких ще не було у фонді нашої URBAN-бібліотеки. Це надзвичайно втішило пані Ірен, вона навіть зробила собі на згадку фотографію із своїми зачитаними книгами з нашої бібліотеки. Бо книга живе лише тоді, коли її читають. Живіть читаючи!

Віра Савка, завідувач URBAN-бібліотеки м. Трускавець

Судитимуть стебничанина, причетного до скоєння шістьох крадіжок

Працівники Дрогобицького відділу поліції встановили причетність раніше неодноразово судимого 42-річного жителя міста Стебник до вчинення низки майнових злочинів. Зокрема, до заволодіння трьома велосипедами, а також до трьох квартирних крадіжок. Загалом потерпілим спричинено матеріальні збитки на суму 18 642 гривні.

За даними фактами було відкрите кримінальне провадження за ч.2,3 ст.185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Чоловікові загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Зловмисник затриманий в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Відділ комунікації поліції Львівської області за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький відділ поліції

Поліцейські розшукують водія-втікача, який насмерть збив жінку-пішохода у Дрогобицькому районі

Дорожньо-транспортна пригода трапилася 27 жовтня о 20.55 на автодорозі Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий поблизу села Нижні Гаї у Дрогобицькому районі.

Невідомий водій невстановленого автомобіля скоїв наїзд на жінку-пішохода, віком близько 30-35 років, після чого втік з місця події. Жінка від отриманих травм померла на місці події.

Поліцейські встановлюють особу загиблої, а також особу водія-втікача та його місцезнаходження, з’ясовують обставини ДТП. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Прохання до очевидців смертельної автопригоди зателефонувати на оперативну лінію 102 чи звернутися у найближчий відділ поліції.

Відділ комунікації поліції Львівської області  

У Трускавці стартує Школа розвитку особистості та лідерства

З 1 листопада у Трускавці стартують тренінгові програми розвитку особистості та лідерства. Про це інформує наше власне джерело. Організовує тренінги Центр успіху та розвитку особистості, який очолює досвідчений педагог-методист (30-річний стаж роботи), автор ряду книг та спеціаліст з питань лідерства Тетяна Доценко.

Тренінгова програма «Досягаємо успіху» має своєю метою сприяння дітям, молоді, батькам та педагогам у процесі формування всебічно розвиненої гармонійної особистості, зазначає Тетяна Доценко. Як каже очільниця Центру успіху та розвитку особистості, батьки повинні розуміти, що хороші результати ЗНО ще не є гарантією того, що їхня дитина зможе реалізувати свій потенціал у житті, стати успішною та почати будувати хорошу кар`єру.

Протягом навчального року кожен учасник Програми має можливість пройти 8 захоплюючих і корисних тематичних тренінгів (80 цікавих, активних, розвиваючих годин). Усі заняття проводяться у групах відповідно до вікових категорій дітей. Зміст, виклад матеріалу, ігрові моменти, вправи та інші форми роботи відповідають віковим особливостям дітей кожної групи.

Програма «Досягаємо успіху» має три рівні реалізації – 1) старт, 2) удосконалення, 3) майстерність лідера. Розраховані тренінги для дітей та молоді віком від 6 до 18 років.

Для прикладу, серед тем першого рівня програми «Досягаємо успіху. Старт», є такі заняття: «Вчимося успішно, розвиваємося свідомо», «Розвиваємо мислення», «Спілкуємося вільно», : «Формуємо лідерські якості», «Виступаємо публічно», «Пізнаємо секрети успіху», «Вивчаємо економіку», «Бережемо здоров'я. Створюємо свій стиль. Знаємо правила етикету». Це перша програма для найменших, є ще другий та третій рівні – Програми «Досягаємо успіху. Удосконалення» та "Майстерність лідера і організатора" (це вже для середнього та старшого шкільного віку і молоді).

Як бачимо, тільки із заголовків видно, наскільки потрібні практичні навички даються дітям. На жаль, сучасна школа в Україні попри перманентні реформи і далі забиває голови наших дітей всіляким непотребом, перевантажує знаннями, які навряд чи в майбутньому комусь знадобляться. Тут же бачимо чітку зорієнтованість на практичне життя – вміння публічно виступати, розбиратися в економічних справах, вміти мислити та позбавлятися комунікативних бар’єрів тощо.

Детальніша інформація про програму «Досягаємо успіху. Старт» – на сторінці в мережі Фейсбук https://www.facebook.com/groups/887079968123450/

А влітку передбачена можливість (за бажанням батьків та дітей) продовжити навчання в тренінгово-розважальній програмі «Місто щастя», яка реалізовується у форматі літнього табору.

Тренінгова Програма допоможе:

- забезпечити психологічну готовність і сформувати потребу дитини, підлітка, молодої людини розвиватися, вчитися, пізнавати нове, працювати на досягнення успіху в усіх сферах свого життя;

- організовувати себе і свою діяльність;

- налагоджувати комунікативні зв'язки, спілкування;

- долати труднощі, стати більш стійким до стресів, правильно реагувати в складних ситуаціях;

- визначитися зі своїми бажаннями щодо майбутньої професійної діяльності;

- розкрити потенціал дитини чи підлітка, молодої людини розвивати таланти та здібності.

Форми та методи реалізації Програми:

- рольові, ситуативні, творчі ігри;

- логічні, психологічні вправи, відео та аудіо вправи;

- бесіди, дискусії, обговорення, елементарний аналіз;

- навчальні, розвиваючі і творчі завдання;

- інсценізація, театралізація, арт-терапія, казкотерапія;

- конкурсно-розважальні програми, вернісажі творчості і досягнень.

- екскурсії, зустрічі з фахівцями студій, офісів, організацій, підприємств, представниками влади, бізнесу;

- комплексний підхід: групова та індивідуальна робота з дітьми, заняття та консультації батьків.

У результаті навчання у тренінговій програмі кожен учасник:

- навчиться розуміти себе, свої бажання, наміри, сильні і слабкі сторони та їх наслідки;

- зрозуміє необхідність, методи і плюси самоорганізації, саморозвитку, самовдосконалення, самореалізації;

- зможе налагоджувати комунікативні зв'язки з ровесниками, дорослими, людьми різних сфер діяльності, різних рівнів, різних соціальних категорій;

- отримає навики роботи в команді і з командою;

- ознайомиться зі шляхами подолання з можливих труднощів, які можуть виникати у житті;

- стане впевненішим у собі;

- отримає навички ораторського майстерності, основ психології спілкування, комунікабельності, ведення переговорів;

- сформулює свої прагнення, мрії, надії, розробить план їх здійснення, з'ясує необхідні для цього ресурси;

- удосконалить логічне, творче, креативне мислення, кмітливість і вміння шукати правильні відповіді, рішення, варіанти поведінки в різних ситуаціях;

- відкриє і/або вдосконалить свої лідерські та організаторські навички та вміння;

- чудово, змістовно і активно проведе час і отримає море позитивних емоцій та енергії.

Кількість учасників у групі: 7-15 осіб.

Графік занять: 2 заняття в тиждень по 1 годині 15 хв.

Контактна особа: Тетяна Миколаївна Доценко, тел. 096-839-07-93, 073-164-81-04.

 

Вихованці Трускавецького «Спортовця» – срібні та бронзові призери Чемпіонату України з морських багатоборств та акватлону

Вихованці Трускавецького ДЮСК «Спортовець» стали срібними та бронзовими призерами Чемпіонату України з морських багатоборств та акватлону (плавання, біг) серед юнаків та дівчат молодшої вікової групи (10 – 13 років). Чемпіонат було проведено у Трускавці 27-28 жовтня.

Паралельно з Чемпіонатом України проводились Всеукраїнські змагання «Золота Осінь» з цього ж виду спорту серед юнаків та дівчат старшої (16 – 18 років) і середньої (13 – 15 років) вікових груп та Першість Львівської області серед дітей 2008-2009 рр. народження.

У змаганнях взяли участь збірні команди з м. Києва, Львівської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Черкаської, Херсонської, Чернігівської, Одеської та Дніпропетровської областей України.

Організаторами чемпіонату України та Всеукраїнських змагань «Золота Осінь» з морських багатоборств та акватлону виступили Міністерство молоді і спорту України, Федерація морських багатоборств і акватлону України, управління фізичної культури і спорту Львівської обласної державної адміністрації та Трускавецький дитячо-юнацький спортивний клуб «Спортовець».

Безпосереднім проведенням спортивних заходів займалась федерація морських багатоборств та акватлону Львівщини (голова правління Андрій Жгута).

На урочистому відкритті учасників змагань вітали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович.

Змагання проводились два дні – перший день у плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» з плавання на дистанціях 50,100 та 200 м.; другий день біля майдану Незалежності, у міському парку відпочинку, з бігу на дистанціях 200 м., 400 м. та 800 м.

Львівську області на Чемпіонаті України з морських багатоборств та акватлону (плавання, біг) представляли вихованці відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець».

У командному заліку серед юнаків трускавчани вибороли друге місце та срібні медалі (Кулинич Микола, Вітебський Артур, Фендик Володимир), уступивши першість ровесникам з Тернопільської області. На третьому місці юнаки з Черкаської області.

Серед дівчат бронзовими призерами Чемпіонату України стали трускавецькі «спортовці» - Пахолок Олена, Олексин Катерина, Міцьо Наталя. Перше і друге місце у активі дівчат з Тернопільської та Черкаської областей.

Всеукраїнські змагання «Золота Осінь» носили особистий характер, Тут трускавчани також вибороли призові місця - Маброук Алладін – ІІ місце (студент І курсу Дрогобицького механіко-технологічного коледжу) та Манюк Олена ІІІ місце (СЗШ №3, 9 кл.). У відкритій першості Львівської області вихованець ДЮСК «Спортовець» Допілка Сергій виборов ІІІ місце серед учнів 2008 – 2009 р.н.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»Создан 30 окт 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником