Трускавецький вісник № 166 (1528) від 7 листопада 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 166 (1528) від 7 листопада 2017 р.

07.11.2017У номері: Жадібність фраєра погубила; У Трускавці побили воїна АТО; Підготовка майстрів слова; Про відкриття наркологічної лікарні; Спортивні новини; Трафунки.

Короткі новини

Сьогодні на дорозі «Трускавець-Дрогобич» відбудеться акція протесту

Як інформує наше власне джерело, сьогодні, 7 листопада, з 15.00 до 16.00 на автодорозі «Трускавець-Дрогобич» в районі села Солець (мікрорайон Стебника) відбудеться акція протесту проти бездіяльності обласної влади щодо утвореного провалля та загрози на відтинку шляху поблизу нього. Акцію організовують небайдужі громадяни – мешканці сіл Сільця, Модрич, міст Трускавця, Дрогобича та Стебника.

У Трускавці рятувальники вивільнили водія із авто, що потрапило у ДТП

Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, 6 листопада о 11:59 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в м. Трускавець на вул. Дрогобицька, відбулось зіткнення легкового автомобіля «Рено Кенгу» та легкового автомобіля «Тойота Кемрі».

Внаслідок ДТП травмовано водія «Рено Кенгу», якого із травмами різного ступеня важкості, госпіталізовано в Дрогобицьку центральну районну лікарню.

Рятувальники за допомогою гідравлічних ножиць деблокували водія з автомобіля.

Обставини події встановлюються.

Спортивні анонси

9-11 листопада у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» відбудуться обласні змагання з волейболу серед учнів ДЮСШ МОН (дівчата 2004 -2005 р.н.).

А 17-18 листопада у Трускавці в плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» пройде традиційний Всеукраїнський юнацький турнір з плавання «Нафтуся-2017».

Трускавчани стали призерами обласних змагань з вільної боротьби

Як інформує прес-служба Трускавецького ДЮСК «Спортовець», 4 листопада у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено обласні змагання з вільної боротьби серед учнів 2004 – 2006 р.н. ДЮСШ Львівщини. У змаганнях взяли участь 130 спортсменів усіх спортивних шкіл області.

Загальне керівництво змаганнями здійснювало Львівське обласне відділення комітету з фізичного виховання і спорту міністерства освіти і науки України (начальник відділення Анатолій Ігнатович) за підтримки Львівського відділення національного олімпійського комітету України (виконавчий директор Христина Підгрушна). Відкривали змагання та вітали учасників змагань заступник начальника Львівського обласного відділення комітету з фізичного виховання і спорту міністерства освіти і науки України Ярослав Гаврих та начальник спортивно-навчального відділу Ігор Вовк. Головний суддя змагань Володимир Раковський ознайомив присутніх з програмою змагань.

Переможцями та призерами обласних змагання з вільної боротьби серед учнів ДЮСШ Львівщини стали вихованці відділення вільної боротьби Трускавецького ДЮСК «Спортовець»: Дзюбайло Андріана – І місце; Летуновська Даніела – ІІ місце; Кривень Олександр, Кухар Христина, Кухар Софія та Сальнікова Аліна – ІІІ місце (тренер ДЮСК Семен Гардій).

Трускавецькі боксери привезли з Калуша золото і бронзу

Як інформує прес-служба Трускавецького ДЮСК «Спортовець», 2-5 листопада у м. Калуш двоє вихованців відділення боксу Трускавецького «Спортовця» взяли участь у Міжнародному юнацькому турнірі з боксу присвяченому загиблим Героям АТО і вибороли призові місця. Стахнів Максим здобув 1 місце у ваговій категорії 54 кг, а Саприкін Святослав – 3 місце у ваговій категорії 41,5 кг (тренер ДЮСК Назар Мінів).

Трускавецькі «спортовці» взяли участь у турнірі з плавання в Дрогобичі

Як інформує прес-служба Трускавецького ДЮСК «Спортовець», 3-4 листопада у Дрогобичі відбувся юнацький турнір з плавання «Осінь Прикарпаття», присвячений 70-річчю заснування Дрогобицької ДЮСШ. У змаганнях брали участь команди учнів 2004-2005 р.н. з м. Києва, Червонограда, Стрия, Дрогобича та Трускавця (ДЮСК «Спортовець»). Переможцями та призерами юнацького турніру стали вихованці відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець»: Кулинич Микола - 50 н/с, 100 к/пл – І; Фендик Володимир - 50 бат, 50 в/с – І; Вітєбський Артур - 50 в/с, 50 н/с – ІІІ; Ліхтаревський Владислав - 50 бр. – ІІІ; Міцьо Наталя 50 бат- І, 50 в/с- ІІІ; Пахолок Олена -50 бат – ІІ, 50 н/с - ІІІ; Манюк Олена -200 к/пл. – І, 100 н/с - ІІІ; Ящишин Ангеліна - 100 бат – ІІ, 200 к/пл. – ІІІ.

Наші в Моршині

Як інформує прес-служба Трускавецького ДЮСК «Спортовець», 1-3 листопада у м. Моршин команда вихованців відділення футболу Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» брала участь у традиційному юнацькому турнірі з футболу «Осінь-2017» та зайняла 6 місце з 12 команд. Кращим гравцем команди ДЮСК «Спортовець» визнано Гурського Юрія (тренер ДЮСК Олег Оринич). Під час проведення турніру, організатори змагань провели екскурсію з учасникам змагань у футбольній академії «Скала» (Моршин).

Власна інформація

Жадібність фраєра погубила

/Темою впровадження плати за вхід у бювет зацікавилися в Антимонопольному комітеті та Генпрокуратурі/

Запровадження плати за вхід в бювет мінеральних вод у Трускавці стане предметом розгляду Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Як стало відомо «Трускавецькому віснику» з надійних джерел, на ім`я голови Львівського обласного територіального відділення АМКУ Ростислава Лещишина надійшло звернення від окремих суб’єктів господарювання про те, що з 1 грудня 2017 року змінюється порядок обліку споживання громадянами мінеральних вод в бюветах ПрАТ «Трускавецькурорт», причому вхід в бювет буде проводитись по спеціальних картках, а ціна одного відвідування становитиме 3 грн, 50 коп. з ПДВ.

Оскільки ПрАТ «Трускавецькурорт» є монополістом у сфері відпуску мінеральної води «Нафтуся», то ціни на відпуск мінеральної води повинні бути погоджені із органами місцевого самоврядування, які згідно п.2.5.8 статті 42 Закону України «Про курорти» від 05.10.2000 року № 1026-14 здійснюють управління курортами місцевого значення, контроль за використанням природних лікувальних ресурсів та вирішують інші питання у сфері діяльності курортів відповідно до законів України.

ПрАТ «Трускавецькурорт» не надавав міській раді необхідних бухгалтерських даних по розрахунку ціни на мінеральну воду «Нафтуся». Більше того – з 1 грудня в односторонньому порядку встановлюється оплата не за об’єм спожитої води, а за одне відвідування, що є незаконним.

І це вже не кажучи про те, що ущемляються інтереси місцевих мешканців, які споконвіку з часів першого поселення і утворення курорту мали можливість користуватися місцевими мінеральними ресурсами без призначення лікаря чи пред`явлення паспорта з відміткою місцевої прописки. А намагання ввести нові обмеження і збільшити ціну за користування мінеральною водою приведе до відтоку гостей курорту.

На підставі діючого законодавства Антимонопольний комітет України мав би прийняти рішення про зупинення вимоги ПрАТ «Трускавецькурорт» введення з 1 грудня 2017 року нових цін і правил відпуску мінеральної води «Нафтуся» до законодавчого врегулювання ціни на відпуск мінеральної води. Таким чином лист ПрАт «Трускавецькурорт» від 31.10.2017 року № 613 може бути використаний проти них самих, адже є доказом того, що монополіст пробує диктувати умови громаді міста.

Проте Антимонопольний комітет України – це не єдина інстанція, в якій зацікавилися ПрАТ «Трускавецькуроорт» та його діями по нанесенню шкоди іміджу Трускавця. Так, як інформує наше власне джерело, народні депутати ініціюють звернення до Генеральної прокуратури з обґрунтованими закидами, що виручені від запровадження платного входу на бювет кошти можуть бути використані для фінансування сепаратистів на Сході України. На жаль, в розпорядженні «Трускавецького вісника» немає матеріалів цих звернень, проте сподіваємося, що з часом вони будуть висвітлені в центральних ЗМІ, адже справа обіцяє бути резонансною.

Як відомо, засновники ПрАТ «Трускавецькурорт» зареєстровані в офшорних зонах, і їхній бізнес формувався в окупованих районах Донецької і Луганської областей. Якщо в Генпрокуратурі захочуть дослідити справу ретельно, то не виключено, що можна буде вийти і на громадян країни-агресора. А Печерський районний суд міста Києва виніс ухвалу №75730685/17-К від 01.06.2017 р., по якій ПрАТ «Трускавецькурорт» проходить як суб’єкт підприємницької діяльності, що був створений з метою прикриття незаконної діяльності (продажа цінних паперів, які мають ознаки «сміттєвих» з метою отримання грошових коштів з подальшим переведенням їх в готівку для легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом).

Отже, Генеральна прокуратура України має достатньо підстав для того, щоб дослідити всі елементи справи навколо махінацій, які мали місце протягом останніх 18 років. Залишається сподіватися, що цього разу все-таки знайдуться кошти для передачі матеріалів справи у суд, чого, на жаль, не було зроблено після відповідних перевірок Генпрокуратурою у 2005 та 2011 рр.

Іван Сметана

У Трускавці охорона кафе побила ветеранів АТО

У день, коли вся держава відзначала свято захисника України, у Трускавці молоді охоронці місцевого кафе жорстоко побили воїнів АТО. Найбільше дісталося 57-річному лікареві Анатолію Воліку, який 2014 року пішов добровольцем на фронт. Чоловіка копали по обличчю, він має поламані ребра. Певні структури хочуть «зам’яти» цю справу, але ветерани АТО кажуть, що не дозволять замовчати цю ситуацію і доведуть інформацію про неї до самого Президента України.

За українську форму – кулаком в обличчя

Коли знайомий мені розповідав історію про побиття у Трускавці ветеранів АТО – я йому не вірив. Ну, не може бути такого, щоб на четвертому році українсько-російської війни хтось міг не пустити у громадський заклад українських солдатів у парадній формі. Але, виявляється, дійсність може бути гіршою, ніж ми її уявляємо. І це не десь у проросійськи налаштованих регіонах, у протистоянні з ворогом, під час бою, а в далекому тилу, в мирному, так і хочеться сказати – патріотично-космополітичному Трускавці нападають та б’ють українських патріотів.

Цікаво, що про цей конфлікт майже ніхто в обласному центрі не чув. Мовчанка і в ЗМІ. Щоб вислухати всю цю історію з побиттям, я вирішив безпосередньо зустрітися з трускавецькими ветеранами АТО. Усі вони добровольцями пішли на фронт, служили у славному батальйоні генерала Кульчицького. За їхньою спиною – Дебальцеве, Горлівка, інші гарячі точки. Вони й думати не могли, що після боїв на Сході переживуть чи не найскладніший бій із зухвалістю, цинізмом, хамством і безкарністю, якого зазнали 14 жовтня цього року в рідному місті. Бо на передовій видно, де ворог, а в тилу, як виявляється, замаскованим ворогом, можливо, й прихильником сепаратистів, може виявитись якийсь охоронець якогось там кафе.

Як розповідає Анатолій Волік, 14 жовтня, у День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці, він із кількома своїми друзями та сином вирішили відпочити в одному з трускавецьких кафе та відзначити ці дати. Найближчим закладом громадського харчування виявилося кафе «Абордаж». Надамо слово безпосередньому учаснику цих подій, пану Воліку:

«Ми з друзями гуляли містом і вирішили зайти в якесь кафе перепочити і відзначити наше свято. Мої побратими Юрій та Євген були в парадній військовій формі. Вони першими заходили в бар «Абордаж». Але якісь хлопці, що стояли на вході, сказали, що до їхнього закладу вхід у військовій формі заборонено, бо в них, бачите, дрес-код інший. Це нас вразило. Я почав тим охоронцям спокійно пояснювати, що сьогодні свято і взагалі ненормально у воюючій країні не пускати в громадські місця людей у формі. Попросив покликати адміністратора. Вони в грубій формі, з лайкою та образами почали мені відповідати та шарпати. Я витягнув мобільний і почав знімати цю розмову на телефон. Це їм не сподобалося і так сталося, що вони скинули мене на землю і почали копати. П’ятеро на одного накинулися! Втрутилися мої друзі. Одному з наших атовців вибили зуба. Мій син відразу викликав швидку допомогу та поліцію, які, дякувати Богу, приїхали дуже оперативно. Бійка припинилася, але я був непритомний».

Кримінально-антиукраїнський «Абордаж»?

За фактом побиття людей поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 125 ККУ. Подробиці розслідування не розголошують, але його перебіг викликає багато запитань. Так, у «державній лікарні» рентген не показав, що в пана Воліка поламані ребра. Але лікар з приватного медзакладу чітко побачив на знімках перелом двох ребер без зміщення. Тепер ці світлини має оглянути експерт у Львові, проте трускавецька поліція ось уже третій тиждень не може їх передати до обласного центру: не мають чим відвезти. Смішно? Та ні, плакати хочеться. Так само відео з камер спостереження: на них мало б чітко бути видно, як дискусія переросла в побиття, але подейкують, що запис бійки «дивом» не зберігся.

Трускавецькі ветерани АТО об’єднані в громадську організацію учасників АТО «Меч Арея». Вони скерували звернення щодо цієї неординарної ситуації своєму колезі-волонтеру, голові Львівської обласної ради Олександрові Ганущину. Атовці твердо вирішили зробити все, щоб цю ситуацію правоохоронці не спустили на гальмах, а винних у побитті ветеранів АТО покарали.

 «У Трускавці всі говорять, що клуб-кафе «Абордаж» належить відомому в місті підприємцю Іванові Торському. Власники прислали на розмову з побитими атовцями молоденьку дівчину-менеджера Катерину. Вона просила не піднімати «кіпішу». Буцімто хлопці на охороні погарячились. Обіцяла компенсувати усі витрати на лікування. Але справа тут не в грошах. Тут справа у принципі: якісь ниці люди дозволяють собі по-хамськи знущатися з воїнів АТО, ображати українського солдата, його форму, казати, що ми ідіоти, бо пішли боронити рідну землю. Як ви уявляєте, щоб ми тут промовчали?! Мені 57 років, я – лікар, прожив життя вже і буду боятися в рідному місті демонструвати любов до своєї країни і до своєї армії? Та ніколи! Більше того, кажуть, що таке жорстоке поводження охорони цього «Абордажу» зі своїми клієнтами непоодиноке. Я в хірурга не перший, і не другий, і навіть не третій клієнт, який з цього кафе потрапив відразу до лікарні», – зазначає Анатолій Волік.

Він підкреслює: якщо власник клубу акцептує таке поводження зі своїми клієнтами, не звільняє знахабнілу охорону, то це принаймні дивно. Хіба що там є що охороняти від стороннього ока. Недарма в Трускавці правоохоронці відзначають проблеми з незаконним обігом наркотиків, неадекватною поведінкою «золотої молоді», яка зловживає алкоголем та має асоціальну поведінку.

Найближчим часом ветерани АТО, яких побили у трускавецькому «Абордажі», мають намір провести прес-конференцію у Львові, на якій планують розповісти всій Львівщині про беззаконня та жорстоке ставлення до українських солдатів. До речі, один із побратимів-атовців Анатолія Воліка й нині служить на Сході країни. Він є десантником, розвідником і лише на кілька днів завітав до Трускавця у відпустку. І повернувся на фронт з відчуттям гіркої розпачі та бажанням домогтися правди у всій цій дикій історії з побиттям українських воїнів-захисників України в трускавецькому «Абордажі».

Андрій Болкун, Leopolis.news

Підготовка майстрів слова

Можна лише подивуватися енергії та наполегливості трускавчанки Анни Литвин в справі реалізації її культурного проекту «Перехресні стежки». За рік часу, відколи проект стартував, у нашому регіоні вже пройшли десятки зустрічей з видатними людьми культури, спілкування з письменниками та поетами, книговидавцями і просто розумними людьми.

А цієї осені Анна Литвин започаткувала ще й літературну майстерню, де молоді люди мають можливість повчитися слова, письменницької майстерності, виробити навички писання, ознайомитися з азами таємниць майстрів слова. Перше засідання майстерні пройшло минулої суботи, 4 листопада, на кінцевій його частині побував і автор цих рядків.

Стіл в читальному залі УРБАН-бібліотеці Трускавця, навколо нього сидять молоді люди, а по центру – троє письменників: Ніна Бічуя, Василь Габор та Василь Кузан. Біля них натхненниця та організатор майстерні Анна Литвин. Точиться розмова про театр, авторів-драматургів, перекладачів, читаються уривки з драматичних творів. Оповідь плавно веде Василь Габор, передаючи її Ніні Бічуї, а вона в свою чергу немов закликає до літературної майстерні своїх друзів – живих і неживих письменників, драматургів, перекладачів.

- Театр для мене був тим самим, що й література, - зізнається Ніна Бічуя. – Я ще в школі пробувала свої сили в літературному гуртку, та література все ж перемогла…

Перемогла, але не остаточно. Бо життя Ніни Бічуї пов’язане і з театром – вона і працювала в ньому, і перекладала для нього, і їздила на гастролі.

- Не всі перекладачі можуть добре перекласти п`єсу, бо не відчувають істоти театру, - каже Василь Габор. І жалкує, що так мало є українських драматургів сучасності, а якщо говорити про українську дитячу драматургію, то її немає взагалі.

Ніна Бічуя – письменниця, журналістка, театрознавець, викладачка авторського курсу редагування у Львівському університеті ім. І.Франка, перекладачка, людина енциклопедичних знань. Вона вже не вперше у Трускавці – на початку квітня цього року спілкувалася з трускавчанами про літературу та письменників. Тепер же говорить з нами не лише про літературу та театр, а й про слово як основу писання, про слово, яке потрібно віднайти, інколи в собі, інколи в інших, щоб передати ним образ, суть, явище, подію, процес, передати щось конкретне чи абстрактне, чітке чи розмите, явне чи таємне.

- Це був час інтелектуального спілкування і почуттів, - коментує першу зустріч на літературній майстерні Анна Литвин.

І важко з цим не погодитись. Бо чого варті хоча б поради написати листа і відіслати його поштою, як у старі добрі часи (не електронний мейл, а саме паперовий лист відіслати звичайною поштою, написавши його власним почерком). Чого варті згадки про заборону хреста на церкві у виставі в Україні чи розмови про талановитого письменника-модерніста свого часу Михайла Яцківа, як і спомини про Романа Іваничука, Романа Федоріва, роздуми над творчістю Стефаника та Кобилянської.

Наступна зустріч в рамках літературної майстерні пройде в УРБАН-бібліотеці через два тижні, тобто у суботу, 18 листопада. Так крок за кроком на майстер-класах (ворк-шопах, як нині модно казати) у Трускавці готують майстрів слова. Тихо, непомітно, без галасу та піару, без реклами та вихвалянь. Бо культура – то не конче галас і бум-цик-цик. Культура – це мистецтво, причому, як каже Василь Габор, не лише мистецтво для народу, а й мистецтво для мистецтва.

Література збирає своїх шанувальників у Трускавці. Ці люди починають працювати зі словом – в тиші та в розмовах, в самотності та у дружньому колі. Колі близьких по духу осіб, які творять, незважаючи на бурхливі суєтні події зовні.

Володимир Ключак

У Львові відкривається лікарня для залежних від алкоголю та наркотиків

25 листопада ц.р. у Львові відбудеться офіційне відкриття наркологічної лікарні. Про це повідомив голова громадської організації «Тверезість – вибір сильних» Дмитро Поліщук. Ця громадська організація, котра зареєстрована у Трускавці і має реабілітаційний центр у Східниці, вже відзначилася багатьма просвітницькими та благодійними проектами як в нашому місті-курорті, так і поза його межами. Відкриття наркологічної лікарні – чергова ланка в ланцюжку копіткої роботи, яку здійснює «Тверезість – вибір сильних», черговий етап на шляху допомоги багатьом людям у подоланні алкогольної чи наркотичної залежності.

- Наркологічна лікарня знаходиться в місті Львові. Вона буде надавати кваліфіковану допомогу нарко- і алкозалежним. Це люди, які потрапили в біду і вже мають абстиненцію – в народі це називають похмілля, а якщо це наркотичний препарат, то «ломка», - розповідає керівник ГО «Тверезість – вибір сильних» Дмитро Поліщук. - В лікарні працюватимуть спеціалісти профілю «наркологія», «психіатрія», «анестезіологія» і медсестринський склад. Людина лежатиме в стаціонарі і отримуватиме там повноцінну медичну допомогу., проходитиме очищення організму. Після детоксикації людина при бажанні зможе поїхати на реабілітацію в наш реабілітаційний центр, який знаходиться в Східниці.

Дмитро Поліщук розповідає, що при підборі штату лікарні керувалися якістю освіти спеціалістів та їхнім досвідом роботи. Дехто з персоналу пройшов стажування в аналогічних закладах у Польщі, до роботи в клініці залучені спеціалісти зі Львова, Києва та навіть з Німеччини.

Умови для пацієнтів створено хороші – кожна кімната (палата) має туалет та душ, на пацієнта – 7 м. кв. площі. В будівлі лікарні зроблено капітальний євроремонт.

- Зроблено все для того, щоб клієнт зміг приїхати і почувати себе в комфорті, - каже Дмитро Поліщук. – Тут людина має відчути, що до неї ставляться з любов`ю, а до її проблеми – з розумінням.

Наркологічна лікарня у Львові знаходиться за адресою: вул. Героїв УПА, 73. Вся додаткова інформація – за тел. 063-417-93-91 та на сайті www.tverezist.in.ua

Володимир КлючакСоздан 07 ноя 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником