Трускавецький вісник № 179 (1541) від 29 листопада 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 179 (1541) від 29 листопада 2017 р.

29.11.2017У номері: Іноземну мову легше вивчити з професіоналами (інтерв’ю з Іриною Ченцовою); Короткі новини регіону.

Короткі новини

Німецькі інженери готові допомогти у моніторингу ситуації навколо Стебника

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, сьогодні, 29 листопада, голова ЛОДА Олег Синютка зустрівся із представниками «Тюрінгійської агенції Європейських програм» Федеративної Республіки Німеччина, аби напрацювати спільні шляхи вирішення проблеми у межах гірничого відводу рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Очільник області ознайомив гостей із позицією обласної влади щодо участі українських науковців у процес стабілізації ситуації та наголосив на важливості підтримки міжнародної спільноти шляхом залучення іноземних грантів.

«У випадку залучення міжнародної технічної допомоги, ми зацікавленні у співпраці із німецькою компанією «K-UTEC», адже це комбінат із 100-річним досвідом, що має хороше реноме. Відтак, на етапі встановлення моніторингу за ситуацією навколо Стебника, робота німецьких інженерів для Львівщини вкрай важлива», - наголосив Олег Синютка.

Німецькі інженери, у відповідь, повідомили голову Львівської ОДА про своє бачення вирішення проблеми. Зокрема, ознайомили Олега Синютку із пропозиціями моніторингу сучасного стану у межах гірничого відводу рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

«Першим етапом ліквідації проблеми має бути якісний моніторинг ситуації та виявлення і попередження карстових процесів. Тому вкрай важливо почати роботи якнайшвидше, адже відповідно до того, що ми там виявимо, будемо знати яких заходів варто вживати», - зазначив член правління  німецької агенції «Тюрінгійська агенція Європейських програм» Детлеф Ройтер.

Сторони також порушили питання можливих джерел фінансування та подальші кроки для пошуку коштів.

Довідково. Німецька компанія «K-UTEC» (дочірня компанія «Тюрінгійської агенції Європейських програм») для проведення моніторингу сучасного стану, виявлення та попередження карстових процесів у межах гірничого відводу рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» пропонує встановити сейсмічну систему моніторингу з 5-ма точками вимірювання, які здійснюють передачу даних за допомогою Wi-Fi. Збір даних проводиться в диспетчерському офісі, який може бути розміщений в  адміністративних будівлях ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Програмне забезпечення Teamviewer дозволить обслуговувати систему з будь-якої точки світу. У випадку виникнення небезпечних коливань земної поверхні програмне забезпечення Seismo Control зможе автоматично (електронною поштою або SMS) повідомляти про тривогу відповідальній особі.

Трускавчани зайняли призові місця на фестивалі «Сурми звитяги»

Вчора, 28 листопада, у Львові в приміщенні оперного театру імені Соломії Крушельницької пройшов заключний етап Всеукраїнського фестивалю «Сурми звитяги» та гала-концерт фестивалю-конкурсу. За результатами підрахунків журі трускавецькі гурти «Time to Dream» і «Freedom» з СЗШ №3 м. Трускавця (директор Галина Умнова) зайняли відповідно 3 і 1 місця.

Підтримати трускавчан на концерт приїхав і міський голова міста-курорту Андрій Кульчинський. Спеціально задля цього він дещо скоротив свою робочу поїздку до Республіки Польща, де в місті Саноку (Підкарпатське воєводство) брав участь у важливій зустрічі щодо українсько-польського співробітництва.

У Дрогобичі в ДЮСШ сталася надзвичайна ситуація

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, 28 листопада близько 19.30 у Дрогобичі на вул. Сахарова в підвальному приміщенні ДЮСШ (хлораторній) працівник басейну помилково вилив в 200-літрову бочку з гіпохлоритом натрію, яка використовувалась для хлорування басейну, 8 літрів 4,8% розчину соляної кислоти. Після того даний працівник перекрив доступ розчину в басейн і почав зливати розчин з бочки у дренажну систему, в результаті чого в хлораторній виник різкий запах. Викликане працівником пожежно-рятувальне відділення винесло бочку. на відстань 70 м від будівлі та нейтралізувало забруднення водою в кількості 2,5 тонни – здійснено промивку обладнання, підлоги та дренажної системи приміщення. Загрози населенню та навколишнього середовища немає.

Дрогобицьким акробатам не було рівних у боротьбі

17-20 листопада 2017 року у Львові відбувся Чемпіонат України зі спортивної акробатики  серед юніорів. Школа дрогобицької акробатики була представлена чемпіонками Європи серед юніорів жіночою парою Табачинською Олександрою (Дрогобицька гімназія) та Пилип’як Юлією (ДДПУ, фак.ФВ)  та чоловічою групою: Строган Максим (ЗОШ № 14), Орищак Тарас (ЗОШ № 4), Стеців Назар та Стеців Ростислав (ЗОШ № 1).

Після блискучого виступу на Чемпіонаті Європи нашим дівчатам не було рівних у боротьбі за золоті медалі. Стараючись крокувати за титулованими спортсменками, чоловіча група по програмі КМС також виборола золоті нагороди. 

Тренерський колектив висловлює щиру вдячність спонсорам, меценатам та всім небайдужим людям, з допомогою яких мрії спортсменок піднятись на найвищу європейську сходинку п’єдесталу перетворились у реальність. Попереду нові старти (міжнародні змагання у Польщі,  Кубок світу та Чемпіонат світу у Бельгії), а також надія на нові перемоги.

В'язниці стають для засуджених «курсами підвищення «кваліфікації», – Цимбалюк

Держава має створити таку систему реабілітації після звільнення з місць позбавлення волі, щоб людина могла адаптуватися, стати повноцінним членом суспільства та вести гідне життя.

Таку думку висловив голова Львівської обласної організації ВО «Батьківщина», генерал-лейтенант міліції, заслужений юрист України Михайло Цимбалюк в ефірі програми Vox populi на каналі ZIK.

«Виправна система держави не дає бажаного результату. Тому злочинці, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини, коли повертаються із місць позбавлення волі, не виправляються.

Натомість такий досвід стає для них своєрідною «школою підвищення кваліфікації», після цього виникає так звана рецидивна злочинність, коли майже половина колишніх в’язнів повторюють свої незаконні дії», – констатував Михайло Цимбалюк.

Відтак, постає ще один виклик для влади, щоб створити таку систему реабілітації після звільнення з місць позбавлення волі, щоб людина могла адаптуватися, стати повноцінним членом суспільства та вести гідне життя. Тому пенітенціарна система також потребує реформування, як і вся правоохоронна галузь.

 «Недосконалість системи виконавчої служби полягає в тому, що коли вже доведено і встановлено особу, яка за рішенням суду визнана злочинцем, і яка навіть вже відбула покарання, проте ніде не працюючи, ця особа не може нічим компенсувати завдану шкоду.

У цій ситуації на захисті прав постраждалих громадян мала б бути держава. Тобто вона повинна створити умови, щоб колишній злочинець міг заробляти кошти і сплачувати гроші за завдану шкоду потерпілим, або ж держава сама має брати ці матеріальні витрати на себе», – прокоментував Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

Іноземну мову легше вивчити з професіоналами

Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина

Йоганн Вольфґанґ фон Ґете

Англійська мова є мовою міжнародного спілкування. Величезна кількість мешканців планети Земля спілкується іспанською та китайською мовами. Знаючи одну з тюркських мов (для прикладу, турецьку), можна порозумітися з представниками багатьох тюркомовних народів. Виїжджаючи на заробітки (чи й просто у подорож) в якусь із поблизьких європейських країн, варто знати мову цієї країни (Польща, Чехія, Іспанія, Італія, Німеччина) хоча б на елементарному рівні. Цих та інших причин більш ніж достатньо, щоб серйозно взятися за вивчення іноземних мов (принаймні однієї).

Але з якої мови почати? Яка методика найоптимальніша? Як вивчити іноземну мову чимшвидше, не докладаючи до цього великих зусиль? Скільки часу потрібно, щоб від нульового знання мови перейти до перфектного володіння нею? На ці питання кожен має дати відповідь самостійно.

Та якою б не були відповіді, зрозуміло одне – іноземну мову краще вчити з фахівцями. Про це сьогодні спілкуємося з досвідченим викладачем, керівником Школи іноземних мов у Трускавці п. Іриною Ченцовою.

- Ірино Семенівно, кожен хотів би вивчити іноземну мову, не прикладаючи до цього великих зусиль – щось на зразок «вставив дискету і вже все в тебе в голові». Чи реально це? Які методики вивчення іноземних мов порадите для таких «лінюхів»?

- Вивчити іноземну мову не прикладаючи зусиль складно. Як тільки перестаєш вчитись – зникають  набуті навички.

Це стосується і вчителя, який не розвивається – спочатку він втрачає учнів, а потім вибуває з професії.

- Які мови крім англійської та польської, ще користуються «попитом» у Трускавці і чому?

- Активно вивчаємо англійську мову, другій рік поспіль викладається польська мова. Пропонуємо для вивчення німецьку, але немає достатньої кількості бажаючих.

- Скільки часу людина повинна приділяти вивченню мови, щоб опанувати її досконало?

- Можна вивчати іноземну мову самостійно, маючи в основі одну опановану іноземну мову, але потрібна система і регулярність занять. Вивчати іноземну мову потрібно, це вимога часу – так само як комп`ютерна грамотність, інакше в наш час важко себе відчувати повноцінною та адекватною людиною.

Щодо прогресу у вивченні мови, то багато залежить від мотивації, здібності людини і професійності  вчителя, емоційних зв'язків, які встановлюються в процесі співпраці.

- Ірино Семенівно, Ваша школа функціонує у Трускавці вже тривалий термін. Як все починалося, які етапи Школа іноземних мов Ірини Ченцової проходила і як вам живеться зараз, адже в останні два-три роки появилося багато конкурентів на цьому ринку? Скільки коштує навчання у Вашій Школі?

- Курси починалися у 1995 році з двох груп в кількості 15 чоловік. Зараз ми ліцензований навчальний заклад з достатньою кількістю професійних педагогів (більшість працює від початку заснування, але є й талановита і працьовита молодь).

Відбутися допомогли відомі люди, які повірили і підтримали в свій час і сприяли здійсненню подорожей в Велику Британію: Б.М.Матолич, Л.Я.Грицак, О.І.Чебаненко,  світлої пам`яті Б.І.Аксентійчук та І.М. Гарбузинський.

В процесі становлення організації змінились підходи до вивчення іноземної мови – «сповідуємо» комунікативний підхід та застосовуємо інтерактивні методи навчання, успішно готуємо до ЗНО.

Якщо раніше методичну підтримку ми отримували з Британської Ради, то тепер активно співпрацюємо з міжнародним освітнім центром Реrson-Dinternal, постійно оновлюємо учбову літературу, беремо активну участь у вебінарах та семінарах, які проводить компанія.

Не змінились основі принципи: ми працюємо для дітей працівників курорту та Дрогобиччини, службовців, інтелігенції.

Ціна за навчання: 8 астрономічних годин (60 хвилин) на місяць становить 240 грн, 12 годин – 260 грн, підготовка до тестування (19 год. на місяць) – 400 грн.

У нас навчаються надзвичайні діти! Заходьте до нас на сайт у Facebook @Language courses 4 you (посилання: https://www.facebook.com/Languagecourses4you/?fref=ts), а також на www.studies.org.ua  Знайдете багато цікавого!

Щодо конкуренції, то вона завжди сприяє розвитку справи, і я з повагою ставлюсь до людей, які не бояться брати на себе відповідальність, адже ми працюємо без допомоги держави, самостійно забезпечуємо матеріальну та методичну базу та робочі місця. Нехай перемагає професіоналізм!

Спілкувався Володимир Ключак

На фото: учні цієї групи – призери олімпіади з англійської мови в Дрогобичі, Трускавці, Бориславі та міжрайонної олімпіади. Такі благородні обличчя представлятимуть Україну XXI століття!Создан 29 ноя 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником