Трускавецький вісник № 180 (1542) від 1 грудня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 180 (1542) від 1 грудня 2017 р.

01.12.2017У номері: Від ресурсу відмовляється лише немудрий (про ОТГ); Із залу суду; Короткі новини регіону.

Короткі новини

ПрАТ «Трускавецькурорт» намагається залякати Лева Грицака за активну громадянську позицію

Генерального директора Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати», міського голову Трускавця 2002-2010 років, голову МГО «Рада Старійшин» Лева Грицака та інших активістів, які виступили проти свавілля ПрАТ «Трускавецькурорт», намагаються залякати. Про це повідомив сам Лев Грицак на своїй сторінці в мережі Фейсбук. Пояснюючи свою відсутність на зборах по розгляду програми розвитку Трускавця, Лев Грицак повідомив, що в цей час знаходився в іншому місці – на допиті. Нижче подаємо пряму мову Лева Ярославовича:

«Хочу принести вибачення організаторам зборів громадськості по розгляду проекту програми розвитку Трускавця. Вашим запрошенням не мав можливості скористатися, бо мусів давати свідчення на допиті з приводу звинувачення мене ПрАТ «Трускавецькурорт» у злочині – перешкоджанні господарській діяльності.

Господарська діяльність це чи безгосподарність, що створює загрозу існуванню курорту, покажуть наступні юридичні дії, про які будемо інформувати громаду. Намагання ПрАТу залякати мене і громадських активістів шляхом залучення правоохоронних органів матиме зворотній ефект, піддає більшого ентузіазму. Не вдасться їм і відвернути мій час на протидію незаконним діям ПрАТ.

У вівторок, 5 грудня, відбудеться засідання Президії Ради Старійшин, де будуть впорядковані і сформовані пропозиції до програми розвитку курорту Трускавець. Надіюсь, що ці пропозиції будуть враховані при затвердженні програми. Радує те, що є група небайдужих людей, які прагнуть працювати над розвитком нашого курорту», - зазначає Лев Грицак.

Галина Пагутяк презентувала у Трускавці свою нову книгу про рід Модрицьких

Нещодавно світ побачила нова книга нашої славної землячки Галини Пагутяк. «Світ Модрицьких, передміщан з Дрогобича» – це ґрунтовна розвідка про рід Модрицьких (назва походить від села Модричі) у XIII-XXI ст.ст. Письменниця одну з презентацій книг провела і в курортному Трускавці – 30 листопада в музеї історії міста-курорту.

На зустріч завітало чимало місцевих бібліоманів, для яких зустріч з книгами та їх авторами є справжньою насолодою. Присутні уважно слухали розповідь Галини Пагутяк про шляхту та її роль, про українство та любов до локальної історії, про рід Модрицьких, який представлений в сучасній Україні лише 39 сім`ями з цим прізвищем, але який має славну історію. Письменниця закликала бути дослідниками свого родоводу, адже, за її словами, в кожному роді хтось колись мусить цим зайнятися. Учасники зустрічі мали можливість задати запитання лауреатці Шевченківської премії та придбати її найновішу книгу.

Богдан Матківський провів прийом громадян

Цього тижня народний депутат від Дрогобиччини Богдан Матківський («Народний контроль») працював на окрузі, у тому числі провів ряд прийомів громадян. В курортному Трускавці такий прийом громадян проходив у четвер, 30 листопада, за участі помічників нардепа Андрія Дуба та Богдана Гальчишака.

Поскаржитися на владу та погане життя, розповісти про болі та проблеми прийшло до народного депутата близько десятка людей. Деякі питання Богдан Матківський міг вирішити на місці, як, для прикладу, прояснити ситуацію із нарахуванням субсидій та монетизацією за невикористані енергоносії для трускавчанки Ольги Гармич. А от втручатися в деякі справи, як цього хотіла Оксана Оліярник з Мазепи, 2 (будинок вже кілька разів не можуть списати з балансу комунального підприємства, бо на сесії бракує голосів депутатів), народний депутат не має повноважень.

Як зауважив Богдан Матківський, соціальні питання та звернення щодо субсидій є найчастішими питаннями, з якими звертаються його виборці. Але приємно, що також звертаються молоді люди, які виходять з пропозиціями щодо розвитку держави, висловлюють стурбованість щодо майбутнього рідної Вітчизни, зазначає Богдан Матківський.

В Трускавце прошел концерт, посвященный 75-летию Муслима Магомаева

30 ноября в г. Трускавец при поддержке Международного Альянса «Азербайджан-Украина» (председатель Эльмар Мамедов) состоялся концерт, посвященный 75-летию со дня рождения великого музыканта Муслима Магомаева. В концерте приняли участие Народный артист Украины, Председатель Азербайджанского культурного центра им. Муслима Магомаева Гурбан Аббасов, телеведущая «Нового канала», актриса и певица Наталья Кудряшова.

В программе прозвучали песни из репертуара Муслима Магомаева, хиты из мюзиклов, также выступили специально приглашенные гости: аккордеонист-виртуоз Богдан Выговский и участник шоу «Голос. Дети» Идаят Сеидов.

- Имя легендарного Муслима Магомаева почитаемо каждым азербайджанцем вне зависимости от того, где он проживает. И вот сегодня в Трускавце концерт, посвященный Муслиму Магомаеву – великому музыканту, певцу. Сюда пришли люди, для кого свято его имя. Концерт прошел с грандиозным аншлагом, равно как и в прежние времена, когда выступал сам великий Муслим Магомаев. Международный Альянс «Азербайджан-Украина» всегда будет поддерживать любые мероприятия, связанные с великим сыном Азербайджана, - поделился своими впечатлениями Эльмар Мамедов, председатель Международного Альянса «Азербайджан-Украина».

Власна інформація

У Трускавці затримали організатора наркоканалу з Іспанії

Оперативно-розшукові підрозділи Держприкордонслужби спільно з правоохоронними органами Республіки Молдова упродовж декількох місяців здійснювали розробку транзитного каналу контрабанди гашишу з Іспанії до Росії.

Обмін інформацією дозволив правоохоронцям встановити причетність до організації каналу контрабанди окремих громадян Молдови.

Днями співробітники МВС Республіки Молдова у пункті пропуску «Галац-Джуржулешти» на в’їзд з Румунії зупинили автомобіль під керуванням громадянина Молдови, в якому виявили 30 кілограмів гашишу з Іспанії.

Далі – цікавіше. За інформацією молдовських правоохоронців українські встановили, що організатор контрабанди даної партії наркотиків, громадянин Молдови, за чотири дні до оголошення його у міжнародний розшук Інтерполом прибув до України.

В рамках міжнародної правової допомоги Департамент оперативної діяльності Держприкордонслужби прийняв рішення про затримання організатора.

Наприкінці минулого тижня співробітники Держприкордонслужби спільно з працівниками Національної поліції у Львівській області затримали зловмисника у м. Трускавець.

Зважаючи на черговий позитивний досвід проведення скоординованих дій з молдовськими колегами, українські прикордонники розраховують на подальшу ефективну співпрацю в протидії транскордонній злочинності на українсько-молдовському кордоні.

Прес-служба Державної прикордонної служби України

Від ресурсу відмовляється лише немудрий

У середу, 29 листопада, відбулося чергове засідання постійної депутатської комісії Трускавецької міської ради з питань регламенту, депутатської етики та співпраці із ЗМІ. Окрім трьох членів комісії на засідання прийшли ще міський голова Андрій Кульчинський, депутати Анатолій Стародуб, Роман Бучкович та Андрій Кісак, підприємці та представники громадськості, журналісти. Причиною такого зацікавлення стала тема засідання – розгляд звернення кількох ГО та небайдужих трускавчан на тему майбутнього формату Трускавецької об`єднаної територіальної громади (далі – ОТГ).

Тема Великого Трускавця обговорюється в місті-курорті вже два роки – з листопада-грудня 2015 р. За цей час свої думки висловили хто лиш мав бажання. Викристалізувалися три основні течії: 1) ті, хто виступає за збереження Трускавця в межах 700 га, тобто в існуючих межах адміністративно-територіального поділу і без жодних об`єднань та приєднань, 2) ті, хто виступає за об`єднання Трускавця з двома найближчими селами – Модричами та Станелею, 3) прихильники Великого Трускавця, в складі якого окрім Трускавця, Модрич та Станелі опинилися б ще села Доброгостів, Уличне, Бистрий, Орів та Зимівки.

Присутній на засіданні комісії мер Андрій Кульчинський чітко окреслив головні позитивні моменти утворення великої Трускавецької ОТГ. Це: 1) земельний ресурс, 2) водний ресурс, 3) людський ресурс, 4) підвищення атракційності курорту через диференціацію послуг, які можуть надаватися у Трускавецькій ОТГ (гольф, гірськолижні спуски, агрооселі, зелений туризм, екскурсії на сільськогосподарські об’єкти та підприємства, футбольний стадіон, лісові стежки, теренкури, купальне озеро тощо), 4) законсервовані запаси цілющих мінеральних вод, у тому числі тих, які ще потребують дослідження.

- Будь-яке переформатування має за мету перспективу розвитку, - каже Андрій Кульчинський. – Зрозуміло, що ніхто не хоче зашморгу на шиї. Я вважаю, що наші перспективи будуть значно слабшими власне тоді, коли Трускавець залишиться в межах 700 га, в тісному кільці між землями Модрич та Станелі. Хто в цьому світі відмовляється від ресурсу? – риторично запитує міський голова.

Проте оптимізм мера поділяють не всі трускавчани. З критикою ідеї Великого Трускавця виступили зокрема депутати Роман Бучкович та Андрій Кісак, своїми думками щодо стратегії розвитку поділилися підприємці Віра Стецик, Сергій Кнюх, керівник пансіонату «Едельвейс» В`ячеслав Стиблина. В засіданні комісії взяли участь Ірина Болоховська, Олег Стецик, Роман Ус, Юрій Розора, помічник нардепа Матківського Андрій Дуб та інші люди, яким небайдужа доля Трускавця. Про те, що підприємцям зараз нелегко, говорила директор магазину «Пан і пані». А громадський діяч Ігор Пілько закликав до чіткості в аргументації «за» і «проти» майбутнього формату Трускавецької ОТГ.

Двогодинна розмова стала черговим висловлюванням позицій різних сторін політикуму Трускавця. На жаль, сумбурності зустрічі додав факт відсутності на ній головного доповідача по цьому питанні, заступника голови МГО «Рада Старійшин» Олександра Грищенка. Втім, ця ж тема обговорюватиметься на найближчому засіданні Президії МГО «Рада Старійшин», яке пройде в найближчий вівторок, 5 грудня, в ГКК «Карпати». Адже без чітких та зважених розрахунків говорити про формат об`єднання – справа ризикована.

Активізація обговорення теми ОТГ (Великого Трускавця) має своє логічне пояснення. Як було зазначено на засіданні комісії, до кінця 2017 р. громади ще можуть об’єднуватися добровільно, бо з 2018 р. їх об`єднають насильницьким шляхом, не питаючи згоди ні в кого. Зараз села Модричі та Станеля (вірніше, керівники цих сіл) мають чітку позицію – вони проти об`єднання з Трускавцем. Без цих двох сіл про об`єднання Трускавця з селами Уличнянської, Доброгостівської та Орівської сільрад говорити не доводиться, адже згідно закону не може бути розривів щодо території у ОТГ.

Отже, що чекає Трускавець та сусідні села? У випадку, якщо Модричі та Станеля будуть і  надалі впиратися, вирішуватимемо не ми і не вони. Як каже Ігор Пілько, вирішити формат майбутнього об`єднання може «якийсь дядько в Києві». Якщо їх все-таки приєднають до Трускавця, то їм дуже пощастить. А якщо, не доведи Господи, Модричі стануть частинкою Дрогобицької ОТГ, а Станеля Стебницької у разі її створення – тоді що?

Як зазначає мер Трускавця Андрій Кульчинський, з владою Станелі (війт Михайло Сащук) говорити важко, бо сторони не бажають чути одна одну. Для прикладу, Трускавець за землю під новий цвинтар платитиме не Станелі, а державі, вирубуючи ділянку в лісі (заплатить біля 5 млн.). Станеля не має великих видатків на освіту, бо дітки з цього села ходять в садочки та школи Трускавця. Не має село Станеля і великих видатків на медицину, бо станельчани в абсолютній більшості лікуються в Трускавецькій міській лікарні, отже, вже давно інтегрувалися в наше місто. А от кошти в бюджет села надходять чималі – і від АЗС «Укрнафта», і від господарських дворів трускавецьких санаторіїв, і інші, яким Станеля завдячує виключно сусідству з Трускавцем. Звісно, що у випадку ОТГ ці кошти й надалі б ішли на розвиток села. Але якщо вони не хочуть йти на добровільне об`єднання, то й мер Трускавця форсувати події не буде. У випадку насильницького об`єднання в будь-якому форматі він спокійно добуде свою каденцію, адже вибори в насильницьких ОТГ, як було сказано на засіданні комісії з питань регламенту та депутатської діяльності, пройдуть аж в 2020 році.

У підсумку засідання комісія прийняла рішення взяти звернення ГО та кількох трускавчан до відома та передати його для ознайомлення міському голові Трускавця. А вже йому вирішувати, чи потрібно зараз проводити громадські слухання у Трускавці щодо майбутнього формату Трускавецької ОТГ, чи почекати, поки ситуація проясниться. Адже поки що все це є дуже туманним…

Володимир Ключак

Чи є у Трускавці лікарі-корупціонери?

Тема корупції, у тому числі в медицині, не нова. За хабарі отримуються лікарняні, звільнення від служби, а уявити собі пологи чи операції без «подяк» у вигляді зелених папірців взагалі складно.

У Трускавці теж ловлять корупціонерів та хабарників, але якось до в’язниці справа не доходить. Так, в часи Р. Козира на взятті хабаря спіймали чиновницю Трускавецької міської ради, а зовсім  недавно «потерпів» від правоохоронців психіатр-нарколог. Та переважно все закінчується тим, що взятий на гарячому хабарник відбувається легким переляком, штрафом та звільненням із займаної посади.

В останній день листопада у Трускавецькому міському суді мало відбутися продовження слухання резонансної судової справи про захист честі, гідності та ділової репутації. Нагадаємо, що теперішній начальник поліцейського санаторію «Перлина Прикарпаття», держслужбовець і колишній бізнесмен Петро Іванишин разом із підприємцем та очільницею однієї з ГО Трускавця Лесею Дідик судяться з журналістами Русланом Цехмейстером, Любомиром Поливкою, КП «Редакція міського радіомовлення» (трускавецьке проводове радіо) та ГО «Журналістська агенція «Трускавець Онлайн».

Спочатку позивачі форсували події, нарікаючи на часті переноси судових засідань та вимогу відповідача Поливки провести фахову судову експертизу. Але наприкінці осені їхня тактика раптово змінилася. Так, 30 листопада до залу засідань зайшов Юрій Крамар, адвокат трьох позивачів (бо в процесі суду із самостійними вимогами виступив ще екс-мер Трускавця Р. Козир). Зайшов і вийшов. І більше цього дня його ніхто на цьому судовому процесі не бачив. Як повідомив суддя Віталій Грицьків, до суду поступило клопотання перенести справу, бо позивач Л. Дідик хвора на ГРВІ, а представника теж на суді не буде. Причому сторона позивачів просить перенести слухання як мінімум на три тижні.

Цікавий факт – суд у справі казоньки про Лесеньку і Петеньку проходив 30.11.2017 р. о 15.00 (орієнтовно до 15.30), а вже цього ж дня, 30.11.2017 р. о 16.00 «хвора» позивач Л. Дідик перебувала на мистецькій події – зустрічі з письменницею Галиною Пагутяк в музеї історії Трускавця. А де ж турбота про громаду, яка отримала ризик бути зараженою вірусною респіраторною інфекцією? Де ж та правда, чесність та справедливість – поняття, якими так часто орудує та маніпулює очолювана позивачами ГО? Зрештою, який лікар випише позивачці довідку про «хворобу»? Довідка буде представлена в суд (згідно чинного законодавства), отже, тоді можна буде виявити чи всі лікарі у Трускавці чесні та справедливі, чи хтось все-таки випише «липовий» папірець на прохання певної особи.

Суддя Віталій Грицьків зважив на клопотання сторони позивачів, а відповідачі теж з розумінням поставилися до того, що людина захворіла і не в змозі самостійно прибути до зали суду. Та й навіщо хворій людині йти в суд і розносити інфекцію серед оточуючих? Але на той момент ні відповідачі, ні їхні представники (всі були в суді особисто, не те що Р. Козир та П. Іванишин, які свого носа не потикають на цей процес) не знали реального стану справ. Їхньому здивуванню не було б меж, якби вони побачили «хвору» позивачку в музеї.

Наступне засідання у цій справі відбудеться 22 грудня о 10.00. Свідчити на ньому мають зі сторони позивачів П. Шумин, І. Паньків та О. Куц. Цікаво, що майже всі позивачі та їхні свідки мають той чи інший стосунок до партії «Народний фронт» Яценюка, так що виглядає на те, що ця політична сила вирішила розправитися з незалежною пресою у Трускавці та розпочала морально-психологічий тиск на журналістів, вимагаючи від них досить солідного фінансового відшкодування як компенсацію за завдані «моральні страждання». Казочка діда Панаса про хитру лисицю Лесеньку та півника Петеньку чомусь дуже обурила окремих трускавецьких політиків та їх оточення.

Володимир СправедливийСоздан 01 дек 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником