Трускавецький вісник № 185 (1547) від 11 грудня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 185 (1547) від 11 грудня 2017 р.

11.12.2017У номері: Про круглий стіл та молодіжну конференцію; Шкідливі звички; Міжнародне визнання і праця на благо України; Виставка творів родини Копчак у Києві; В Бориславі проведено спецоперацію; Короткі новини.

Короткі новини

«Трускавецькурорт» оштрафували на 68 тис. грн. за зловживання монопольним становищем

Адміністративна колегія Львівського територіального відділення антимонопольного комітету України оштрафувала Приватне акціонерне товариство «Трускавецькурорт» на 68 тис. грн. за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку забезпечення гідромінеральною сировиною Трускавецького родовища в бюветах №1,2. Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Львівського ТВ АМКУ.

Нагадаємо, що звернення до Львівського ТВ АМКУ у зв’язку зі зловживанням ПрАТ «Трускавецькурорт» своїм монопольним становищем було подано на початку листопада 2017 р. Тоді на ім`я голови Львівського обласного територіального відділення АМКУ Ростислава Лещишина надійшло звернення від окремих суб’єктів господарювання про те, що з 1 грудня 2017 року змінюється порядок обліку споживання громадянами мінеральних вод в бюветах ПрАТ «Трускавецькурорт», причому вхід в бювет буде проводитись по спеціальних картках, а ціна одного відвідування становитиме 3 грн, 50 коп. з ПДВ. Інформація про те, що ПрАТ «Трускавецькурорт» може відповісти за використання свого монопольного становища в цілях наживи подавалася «Трускавецьким вісником» 7 листопада (https://protruskavets.org.ua/zhadibnist-frajera-pohubyla/).

Негода наробила шкоди

Сильний вітер в ніч з 10 на 11 грудня наробив шкоди у Трускавці. Як інформує на своїй сторінці в мережі Фейсбук депутат ТМР Руслан Цехмейстер, на вул. Мазепи, 4 сильними поривами вітру було зірвано дах над ліфтовою шахтою. Дах впав з великої висоти та пошкодив автівки, які стояли поряд з дев`ятиповерхівкою. МНС та поліція відреагували оперативно. На щастя, ніхто з людей не постраждав. Серед інших прикрих наслідків негоди, які доводиться ліквідовувати комунальникам – повалені дерева та огорожі, а також сильна ожеледиця внаслідок замерзання розталого вчора снігу. Слід зазначити, що негода, яка лютувала на Львівщині, завдала збитків у багатьох містах та районах області.

Нагадаємо, що в ніч на понеділок пориви вітру у Трускавці становили 35-37 км/год. На жаль, вітер не вщухає, а навпаки, посилиться – до 45 км/год.

Юні зірки ''Ювента Денс'' здобули чотири кубки у Львові

На початку грудня у м. Львові пройшли всеукраїнські змагання зі спортивних бальних танців “Юні зірки-2017”. Трускавець гідно представили танцюристи клубу спортивного танцю “Ювента Денс” (керівник Юрій Задорожний). Незважаючи на участь багатьох досвідчених учасників зі Львова, Тернополя, Одеси, трускавчани Ільницький Олександр, Велика Анастасія, Шиян Вікторія вибороли одразу чотири кубки і перші місця у категоріях “Юніори-2” і “Молодь+Дорослі” (“Н” та “E” класи).

Международный Альянс «Азербайджан-Украина» учредил золотой орден имени Муслима Магомаева

Сегодня, 11 декабря, на заседании Международного Альянса «Азербайджан-Украина» был обсужден проект ордена имени Муслима Магомаева. Согласно документу, орден учрежден с целью вознаграждения лиц, отличившихся своими достижениями в области искусства или вкладом, который они внесли в распространение искусства в Азербайджане, Украине и в мире. Отмечается также тот факт, что орден изготовлен из чистого золота.

- Решение об учреждении ордена имени Муслима Магомаева давно было на повестке дня международного альянса «Азербайджан-Украина», и мы решили приурочить выпуск награды к 75-тилетию великого музыканта. Я уверен в том, что для любого деятеля искусств современности будет большой честью удостоиться столь высокой награды с именем легендарного баритона, - прокомментировал учреждение ордена имени Муслима Магомаева председатель Международного альянса «Азербайджан-Украина» Эльмар Мамедов.

Власна інформація

ДАБІ проведено 106 перевірок ліцензіатів у Львівській області

Упродовж січня-листопада 2017 року Сектором по роботі з ліцензіатами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області проведено 106 перевірок дотримання суб’єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що належать до об’єктів з середніми та значними наслідками.

За підсумками перевірок, рішенням Ліцензійної комісії анульовано 31 ліцензію на провадження господарської діяльності у будівництві та зупинено дію 6 ліцензій. Водночас 55 ліцензіатам видано приписи про усунення виявлених порушень. За результатами 4 позапланових заходів відновлено дію ліцензій, що були зупинені.

Прес-служба ДАБІ України

Міжнародне визнання і праця на благо України

7 грудня був підписаний договір про партнерство та відбулася церемонія офіційного відкриття Центру лікування та реабілітації за методом проф. Козявкіна на базі Cambridge Medical & Rehabilitation Center (https://cmrc.com) в місті Ель-Айн (Al Ain) в Об'єднаних Арабських Еміратах. Про це на офіційній сторінці в мережі Фейсбук інформує Міжнародна клініка відновного лікування професора Володимира Козявкіна. За умовами договору про партнерство, міжнародна компанія CMRC LTD. спільно з українськими колегами відкриє мережу аналогічних центрів по комплексному лікуванню та реабілітації пацієнтів з використанням методу проф. Козявкіна в ОАЕ та інших країнах Близького Сходу.

Інноваційна медична технологія з України – Метод професора Козявкіна – вже досить відома в країнах Близького Сходу, оскільки за останні кілька років в Україні (в клініках проф. Козявкіна в Трускавці та Львові) успішно пройшли лікування і реабілітацію десятки пацієнтів з ОАЕ, Катару, Саудівської Аравії, Кувейту, Бахрейну та інших країн.

У Центрі працюватиме іноземний медичний персонал, який пройшов навчання та отримав акредитацію в Центрі навчання та сертифікації за методом професора Козявкіна, що діє на базі Міжнародної клініки відновного лікування в м. Трускавець.

В коментарі для ЗМІ Герой України, професор Володимир Козявкін зауважив, що це є приклад успішного міжнародного партнерства, який стане серйозним внеском в скарбничку позитивного іміджу України на міжнародному медичному ринку.

Те, що Міжнародна клініка відновного лікування «Еліт» професора Козявкіна серйозно працює на імідж України і має серйозне позитивне реноме у світовій медицині, свідчить і інший факт. Так, днями клініка отримала одну із найпрестижніших світових премій у галузі якості Business Initiative Directions 2017 (BID), фундатори якої щорічно проводять ретельний відбір кандидатів, компаній та організацій для визначення кращих з кращих у провідних галузях суспільного життя.

Головним завданням BID є визнання якості організацій з усього світу та популяризація культури якості, яка визначається унікальними критеріями оцінки, адаптованими до потреб різних споживчих ринків із залученням медійних та комунікаційних програм BІD.

Цьогорічна Міжнародна конвенція з якості BID відбулась в конференц-залі готелю Guoman в Лондоні, де BID та BID Group One представили нагороду International Quality Crown («Корона міжнародної якості»). Конвенцію очолив особисто Хосе Е. Прієто, Президент та Виконавчий директор BID, разом з провідними представниками ділового світу та дипломатичного корпусу.

«Вручення Kорони міжнародної якості представникам Клініки відновного лікування ще раз підтвердило європейський рівень та високі стандарти нашого медичного закладу», - зазначають у Міжнародній клініці відновного лікування.

Підготував Володимир Ключак

У 2018 році в Трускавці пройде англомовна молодіжна конференція

У 2018 році в курортному Трускавці планується провести грандіозний захід – Міжнародну молодіжну конференцію. Ідея виникла у волонтера Корпусу Миру (США) Андрія Ленеця, який вже близько 9 місяців перебуває в Україні, а підтримали її ротарійці Трускавця, яких очолює підприємець та громадський діяч Сергій Розора.

Тема молодіжної англомовної конференції узгоджується, але вже відомо, що Перша щорічна Міжнародна молодіжна конференція відбудеться у Трускавці в серпні 2018 р. і що організовують її з метою сприяння гармонійному міжнародному співробітництву майбутніх лідерів США, України, а також потенційно інших країн. Молодь віком орієнтовно від 16 до 20 років проходитиме теоретичні та практичні заняття з таких тем як лідерство, волонтерство, спілкування, вирішення конфліктів, створення команди тощо. Це буде потужна конференція, участь в якій візьмуть молоді люди з усіх куточків України (умовою є вільне володіння англійською мовою).

Обговорити організаційні питання конференції та поспілкуватися з активним середовищем Трускавця прибув до міста-курорту Вільям Меєр, Президент найстарішого та найактивнішого Ротарі Клубу в західній частині США – Rotary Club Boulder CO з Колорадо. Пан Меєр заїхав до Трускавця «по дорозі», бо перебував на міжнародній конференції у столиці Польщі Варшаві, від якої до Трускавця, з точки зору американця, рукою подати.

Зустріч з Вільямом Меєром пройшла в кафе «На здоров`я» у неділю, 10 грудня. Участь в цій зустрічі взяли не лише ротарійці, але й громадські активісти та люди, котрі добре володіють англійською. З сивочолим чоловіком з Америки спілкувалися представники ГО «Агенція розвитку Трускавця» Роман Ус та Юрій Розора, депутат ТМР Святослав Грабовський, завідувач УРБАН-бібліотеки Віра Савка, декілька учнів трускавецьких шкіл, які добре володіють англійською мовою.

Очільник «Ротарі Клубу Трускавець» Сергій Розора розповів гостеві про діяльність ротарійської організації в місті-курорті та регіоні, про благодійні проекти, про співпрацю зі школами-інтернатами у Бориславі та Дрогобичі та про інші соціальні проекти. Одним з таких проектів є безкоштовне лікування воїнів АТО, яке здійснює голкотерапевт з Кореї доктор Кім. Для прикладу, лише один з воїнів-трускавчан, Іван С., пройшов близько 40 таких сеансів, які допомагають у відновленні та реабілітації організму.

В загальному зустріч з Вільямом Меєром тривала трохи більше години, після чого гість з Америки мав змогу відвідати бювет мінеральних вод та музей Михайла Біласа. Пан Меєр має намір прибути до Трускавця наступного року разом з онуком.

Щодо Міжнародної молодіжної конференції у Трускавці, то «Трускавецький вісник» детальніше проінформує про її проведення вже ближче до заходу. Але відразу слід зазначити, що абсолютна більшість її учасників буде з-поза меж Трускавця, оскільки на це є ряд причин. Тим не менше, це буде важливий промоційний захід для нашого міста-курорту.

Як зазначив волонтер Корпусу Миру в Україні Андрій Ленець, вже є попередня згода на підтримку цієї конференції міської влади Трускавця, зокрема особисто міського голови Андрія Кульчинського. Організатори постараються зробити все можливе для того, аби цей десятиденний захід пройшов на найвищому рівні.

Володимир Ключак

У Трускавці пройшов «Форум діалогів та контактів»

У п’ятницю, 8 грудня, в приміщенні УРБАН-бібліотеки Трускавця пройшов круглий стіл на тему «Форум діалогів та контактів». Три основні теми, які були обговорені протягом двох годин – це: 1) Влада-громада: партнерство чи життя у паралельних світах? 2) Прозорість рішення ТМР – запорука довіри та демократичних перетворень у місті-курорті, 3) Чи бережемо ми «Нафтусю» для майбутніх поколінь?

Незважаючи на те, що у Трускавці не бракує обговорень цих тем, зокрема в середовищі ініціативних груп, опозиційних груп, громадських організацій та в стінах мерії, та все-таки цей круглий стіл вигідно вирізнявся чіткістю та стислістю викладу тез. Звісно ж, в цьому немала заслуга організатора та модератора заходу, Президента Асоціації «Нові Горизонти» та шеф-редактора однойменної газети Олександра Магльони.

Після вступного слова модератора слово було надано депутатові ТМР, голові депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності ат співпраці із ЗМІ Святославу Грабовському (фракція «Народний контроль»).

- Щодо комунікації між громадою та органами влади, то проблеми є не лише в Трускавці, але і в Дрогобичі та інших містах, - розпочав свій виступ Святослав Грабовський. – Міський голова, депутати міської ради – це ключові посади в органі місцевого самоврядування, але нема інституції, яка б готувала фахівців на ці посади…

Більшу частину свого виступу депутат побудував на аналізі теми «Трускавець потребує стратегії розвитку». «Якщо ми не знаємо чого хочемо, то ніколи не зможемо цього отримати», - апелював депутат до здорового глузду органів влади і закликав не відтягувати з ухваленням головного плану дій для міста на наступні роки.

На круглому столі органи влади представляв не лише один депутат, участь в дискусії взяли також завідувачка відділу залучення інвестицій управління розвитку міста ТМР Оксана Барабаш і головний спеціаліст цього відділу Леся Соляк. Від журналістського середовища були присутніми головний редактор КП «Редакція міського радіомовлення» Любомир Поливка, головний редактор газети «Трускавецькурорт» Галина Носова і головний редактор газети «Карпати» Володимир Ключак. Та найактивнішими під час дискусії виявилися громадські діячі – Тетяна Доценко (реалізує кілька проектів з особистісного розвитку) і Віра Савка (член виконкому, завідувач УРБАН-бібліотеки, голова ОСББ).

Розглядаючи тему взаємодії громади та органів влади у Трускавці, а також відкритості та прозорості органів влади, було відмічено великий поступ порівняно з попередньою владою міста в 2010-2015 рр. Так, з першого дня діяльності міського голови Андрія Кульчинського на своїй посаді і від першої сесії ТМР цього скликання голосування на сесіях проходять в поіменному режимі. З вуст мера не злітають образи в сторону депутатів типу «Клоун, пішов звідси», журналістів теж ніхто не виганяє з нарад, як це було в темні часи слуг Януковича, а сам міський голова ніколи не шукає винних і не розводить руками, що «це не в наших повноваженнях», а працює в поті чола. До речі, Андрій Кульчинський був запрошений на круглий стіл, але не зміг бути на ньому суто фізично – в цей день він поїхав з робочим візитом до Китайської Народної Республіки для налагодження партнерських стосунків.

Хоча, як зазначив депутат Грабовський, органам влади є ще над чим попрацювати щодо відкритості – голосування на виконкомі досі не проходять в поіменному режимі.

Тема «Нафтусі» та її збереження вартувала б проведення окремого круглого столу, однак і про неї встигли поговорити присутні на «Форумі діалогів та контактів». Як і про те, що в Трускавці практично відсутнє активне в громадському плані молодіжне середовище від 16 до 30 років, виняток становлять хіба організації УМХ і «Пласт».

Проблеми освіти, особистісного розвитку дітей та молоді, проблема, яка виникла в СЗШ №3 через намагання пропіаритись окремих осіб, стосунки між чиновниками та їхніми підлеглими, міграція, занедбаність в першій санітарній зоні – все це стало предметом цікавої дискусії, яка розгорілася в гостинному залі УРБАН-бібліотеки.

Досить емоційним був виступ Віри Савки, господині цього залу. «Дуже часто люди в нас кажуть: «Нічого не робиться!». А мені хочеться запитати: «А що ти конкретно зробив, аби зміни були відчутні?». Пані Віра погодилася з іншими виступаючими, що байдужість, інертність, небажання «висовуватися», очікування, що хтось за тебе має зробити – це велика проблема як Трускавця, так і всієї України загалом.

Риску в дискусії підвів Олександр Магльона. Він повідомив, що в планах – проведення кількох засідань Молодіжного дискусійного клубу у Трускавці, маркування першої санітарної зони (активісти з 200 стовпчиків виявили заледве 40), створення клубу за принципом самоорганізації та інше. Присутні отримали інформаційні матеріали, зокрема буклет «Ціна корупції», в якому серед інших тем представлено «Ризики корупції у місті Трускавці».

Володимир Ключак

До теми. Резолюція учасників круглого столу на тему «Форум діалогів та контактів»

8 грудня 2017 року, м. Трускавець

Ми, учасники "круглого столу", обговоривши питання порядку денного, що загалом стосувався проблем підзвітності та прозорості влади, залучення громадськості до формування місцевої політики, спрямованої на досягнення кращих умов життя трускавчан, захисту прав цільових груп населення через впровадження місцевих реформ та формування партнерського діалогу структур влади та місцевого самоврядування міста Трускавця відзначили необхідність:

Звернути увагу органів державної влади та місцевого самоврядування на відсутність цільових програм місцевого розвитку, що стосуються впровадження реформ на місцевому рівні, направлених на подолання системної кризи, зокрема , прозорої та зрозумілої реформи децентралізації.

Розробки та втілення цільової програми очистки та збереження 1 санітарної зони ( формування джерел води «Нафтуся») та подальшого запобігання її забруднення мешканцями, в т.ч. приватного сектору.

Залучати у сферу формування місцевої політики ефективних управлінців, встановити громадський контроль над діяльністю відповідних структур влади міста у сфері надання послуг та формування бюджету міста, запровадити прозорі та адекватні тарифи,

Якнайшвидшої розробки та впровадження в практику діяльності Трускавецької міської регуляторних актів, іншої нормативної бази (в т.ч. й винесення цього питання на сесії міської ради), що стосуються надання гарантій розвитку малого бізнесу за рахунок інвестицій тимчасових трудових мігрантів, ініціювати обов’язкове щорічне включення до проекту бюджету на наступний рік коштів на підтримку розвитку інфраструктур соціально відповідального бізнесу;

Проведення просвітницької роботи з населенням міста по енергоощадженню та збереженню тепла у осінньо-зимовий період.

Проведення цільової кампанії по доступу громадськості до генерального плану м. Трускавець.

Створення „єдиного фронту” громадськості та структур влади і місцевого самоврядування для активної протидії проявам міжнаціональної ворожнечі, конфліктам, активізуючи об’єднання громадян різних національностей, різного віросповідання, державних та громадських організацій.

Створення засад партнерства громадськості та структур влади і місцевого самоврядування для активної спільної діяльності, спрямованої на формування прозорої, зрозумілої трускавчанам політики, в т.ч. через впровадження відповідних регуляторних актів у повсякденну практику діяльності міської ради.

Ефективного вирішення соціальних проблем міської громади через залучення недержавних організацій по формуванню активної й адресної соціальної політики задля створення умов для розвитку інститутів громадянського суспільства, підвищення ефективності витрат бюджетних коштів та формування конкурентного середовища, що сприятиме підвищенню довіри населення до влади (в т.ч. через передбачення в бюджеті міста цільових коштів для виділення громадським організаціям на реалізацію суспільно-корисних проектів. – грантів)

Ініціювання відповідного реагування спільноти на випадки непрозорого формування планів соціально-економічного розвитку міста.

Започаткування в засобах масової інформації відкритих дискусій за участю міської влади та НДО. Виключення корупційної складової зі схеми надання послуг, – коли організація, що виконує послуги є їх приймачем, передбачити участь представників громади у прийманні відповідних робіт та послуг.

Активного реагування влади на впливи виїзної трудової міграції на деградацію інституту сім'ї, та того явища, що отримало назву “соціальне сирітство”.

Звернути увагу органів державної влади та місцевого самоврядування на відсутність цільових програм місцевого розвитку, що стосуються розвою ініціатив учасників АТО та членів їх сімей, вимушених переселенців, запобігання проявів расової нетерпимості, дискримінації та ксенофобії.

Вважати недопустимими прояви перешкоджання діяльності чи погіршення умов праці організаціям соціального захисту, які сприяють розробці та втіленню реформ, в т.ч. й подолання бідності, такі дії посадовців мають підлягати публічному обговоренню та відповідним службовим розслідуванням.

Через подвійне вбивство у Бориславі поліція влаштувала облаву на місцевих ромів

/Спецоперацію в місті провели спільно з Нацгвардією/

Через резонансне подвійне вбивство, що сталося у четвер ввечері у Бориславі, правоохоронці влаштували облаву на місцевих ромів. У понеділок, 11 грудня, у рамках розслідування вбивства працівників місцевого магазину поліція спільно з Нацгвардією забрала на допити всіх чоловіків із понад 20 ромських сімей. За даними ZAXID.NET, серед затриманих є також троє мешканців Борислава, яких уже безпідставно звинувачували у злочинах, після чого вони відсудили у місцевої поліції понад 500 тис. грн в якості моральної компенсації.

Як розповів ZAXID.NET один із затриманих, мешканець Борислава Степан Капральов, правоохоронці вранці виламували двері до помешкань ромських сімей, не показуючи при цьому жодних документів для проведення оперативно-розшукових дій.

«Близько 07:30 у наш двір налетіли люди в камуфляжах і масках. Вибили молотом двері, забігли до хати, кричали і матюкалися. Моїй літній мамі наказували ставати на коліна, брата вдарили кілька разів по голові. І таке ж саме було більше, ніж у 20 сім'ях, в які вони вривалися і забирали на допити чоловіків. В одній сім'ї є чоловік, прикутий до ліжка через інсульт, то вони не повірили, що він хворий, і скинули його з ліжка», – розповів Степан Капральов.

За його словами, правоохоронці поводилися жорстоко, на питання про документи відповідали нецензурно, а у кількох випадках навіть побили ромів. У затриманих вилучали мобільні телефони, а під час допитів у них збирали відбитки пальців і з'ясовували місце перебування у день вбивства працівників магазину комп'ютерної техніки.

Міський голова Борислава Ігор Яворський підтвердив ZAXID.NET, що у понеділок у Бориславі відбулася спецоперація Нацгвардії. «Можу сказати, що проводиться відпрацювання по території міста, по місцях, де можуть перебувати люди, які можуть щось знати про вбивство або навіть бути причетними до нього. Спецоперація відбувається силами Національної гвардії» , – повідомив Ігор Яворський.

Проведення масових затримань ромів підтвердили й у місцевому відділі поліції. «Вранці проводилася спецоперація, оперативно-розшукові заходи у справі про вбивство. До відділку доставляють людей. Переважно це роми, але є й наркомани та інші особи. Їх допитують і відпускають – більше нічого не роблять. Ніякого побиття не було, тут їх ніхто не б'є, то хіба вони собі так думають», – заявив ZAXID.NET працівник Бориславського відділу поліції, який не назвав свого ім'я.

Водночас факт побиття ромів ZAXID.NET побіжно підтвердив і головний лікар Бориславської міської центральної лікарні Віталій Головчак, хоч і відмовився назвати їх кількість.

Він заявив, що сьогодні внаслідок побиття до лікарні госпіталізували одного представника ромської національності. На запитання про те, чи були ще постраждалі від побиття роми, Віталій Головчак відповів: «Їх не десятки, це точно. Це все, що я можу сказати. Інформацію про звернення ми вже передали до місцевого відділку поліції».

Зазначимо, вбивство двох молодих працівників магазину «Комп’ютерний всесвіт» сталося ввечері у четвер, 7 грудня. Тоді внаслідок пограбування загинули 20-річна мешканка Борислава та 27-річний мешканець Дрогобича. Правоохоронці наразі не озвучують деталей розслідування та викраденої з магазину суми грошей. Водночас, за словами міського голови Дрогобича Тараса Кучми, це вбивство є одним із найжорстокіших у Дрогобицькому районі за останні кілька років.

Цікаво також, що серед затриманих сьогодні для допитів є мешканці Борислава, які в листопаді 2017 року відсудили у правоохоронців 513 тис. грн моральної компенсації за безпідставні звинувачення у скоєнні злочину.

Назарій Тузяк, Мар'яна Вербовська, Zaxid.net

«Напередодні свят»

Саме так називається мистецька виставка, яку трускавецька родина митців Копчаків черговий раз презентувала у Києві. Цього разу мешканці та гості української столиці з 6 до 16 грудня у славетному музеї-майстерні І.Кавалерідзе можуть помилуватися живописом Юрія та Віри Копчаків та їх дітей: Оксани Голик, Наталії Поліщук, Андрія та Юлії Копчак і маленьких онуків.

Виставка відбувається під патронатом Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму, а також Національної спілки художників України. Партнерське супроводження та інформаційну підтримку здійснює ГО «Європейська інтеграція України» на чолі з Іваном Цегеньком, який є членом громадської ради вищезгаданого Комітету ВРУ.

Творчість родини Копчаків – це калейдоскоп живописних робіт, які розкривають багатство та неповторність карпатської палітри, зачаровують глядача, залишаючи незабутнє враження свята. Художники – члени однієї родини – мають свій індивідуальний стиль, манеру письма від класичного живопису до іскрометного авангарду. Митці – учасники понад 100 персональних, всеукраїнських, міжнародних виставок и пленерів в Україні та за її межами. Понад 50 живописних полотен відомої в Україні та світі родини Копчаків дивують різним світобаченням їх авторів, адже, на думку психологів, у творчій сім'ї важко зберегти індивідуальність та не потрапити під вплив найавторитетнішого митця, а в цій сім'ї таким був батько – Юрій Копчак.

- Для мене живопис – це в першу чергу стан душі, можливість передати людські почуття на полотні, це безтурботний щасливий світ, переповнений радістю та яскравими кольорами, можливість втекти від сірої буденності, це ніби дитяча схованка від дорослих реалій, - розповідає Наталя Поліщук. - І я дуже щаслива, що наші четверо діток і братова донечка Анночка (моя похресниця) з дитинства пробують себе як живописці. Щоправда нам після таких "шедеврів" буває ой як нелегко все відмити, але воно того варте! Адже малювання дозволяє маленькій дитині відчути себе справжньою людиною, формує філософське бачення світу та неабияк розвиває уяву малечі. Саме тому ми вирішили, що на нашій родинній виставці у такому відомому серед митців та киян музеї варто показати і перші живописні спроби наших маленьких продовжувачів роду.

- Дуже символічно, що така виставка відбувається в столиці нашої країни саме перед Новорічними і Різдвяними святами, - розповідає Іван Цегенько. - Адже нам всім, а особливо мешканцям Києва, дуже бракує зараз справжніх позитивних емоцій, різдвяного настрою і відчуття свята. Впевнений, що неперевершені картини талановитої родини зможуть хоч трішки відволікти всіх від сучасної буденності і занурити в чарівний світ мистецтва! Радий, що особисто товаришую з трускавецькими митцями і маю можливість хоч чимось допомогти в популяризації як мистецтва, так і славетного міста Трускавець. Особливо хочу подякувати заступнику Посла Польщі в Україні, який особисто побував на відкритті виставки, що без сумніву показує істинне відношення і повагу до нас братнього народу.

- Віра та Юрій Копчаки 20 років працювали викладачами малювання у загальноосвітній школі, тому у цій родині вчителів дуже поважають змалечку, тай дідусь усе життя пропрацював вчителем української мови та літератури, - розповідає найстарша донька Копчаків Оксана Голик, яка також спробувала себе на педагогічній ниві. - Ми дуже цінуємо титанічну працю вчителів школи №3, де навчаються наші діти, адже дуже важливим є підтримати дитину в її перших кроках на шляху до становлення особистості та вибору професії, а далі вже сама дитина мусить над собою працювати.

- Вже в першому класі було помітно, що Аліса – творча дитина. Адже створюючи роботи з образотворчого мистецтва чи трудового навчання вона старається лише частково дотримуватися шаблону, а далі – політ фантазії. Часто учениця приносить свої малюнки, аплікації, показує їх іншим дітям. Їй це приносить задоволення. Креативність Аліси – прекрасний показник творчих завдатків, - зазначає вчитель молодших класів СШ N3 м. Трускавця Тетяна Олександрівна Боднар. Її колега, Оксана Миколаївна Замлинська, захоплено розповідає про одну із найкреативніших учениць 4-А класу Еліну Поліщук. Вона проявила свою творчу особистість у різноманітних видах мистецтва, займала призові місця у багатьох міських та обласних конкурсах. До вподоби їй і декламування на сцені. Окрім того, Еля пробує себе як юна поетеса, пише вірші.

Отож, у творчій родині виростають творчі особистості, майбутні митці. Хай їм щастить, адже краса врятує світ!

Степан Гнатків

Шкідливі звички

Люди впускають ворога в свої уста, і він викрадає їх мозок.

 Вільям Шекспір

Кожному від народження надається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є в житті – це здоров’я. Без здоров’я немає щастя. Іноді молодь навмисне все робить для того, щоб загубити своє здоров’я. Вони набувають поганих звичок, які негативно впливають на них, І яких потім не можуть позбутися.

З метою формування у підлітків правильного уявлення про здоровий спосіб життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих і профілактики паління, пияцтва та наркоманії 8 грудня юнацькою кафедрою центральної міської бібліотеки м. Трускавця був проведений інформаційний коктейль на тему «Шкідливі звички». Школярі ЗСШ №1 прослухали бесіду, де бібліотекар звернула увагу на те, що шкідливі звички і школяр – несумісні. Учні з цікавістю слухали цитати та повчальну притчу. Спілкування з дітьми супроводжувалося відеороликами про шкідливість тютюну, алкоголю та наркотиків на організм людини. Школярі під час заходу виявляли неабияку активність і зацікавленість. Також була представлена книжкова виставка «Шкідливим звичкам – НІ!!!», де учасники заходу мали змогу ознайомитися з книгами даної тематики.

Приємним є той факт, що останнім часом все більше молодих людей негативно ставляться до спиртного та тютюнопаління. Вони орієнтуються на здоровий спосіб життя. Чим цікавіше, змістовніше буде дозвілля, тим рішучіше піде боротьба зі шкідливими звичками, які починаються від неробства. Сила волі, що дозволяє сказати тверде «НІ!» всім пагубним пристрастям, збереже ваше здоров’я і життя. Будьте здорові!

Підготувала Олександра Пфайфер, провідний бібліотекар юнацької кафедри Трускавецької ЦБ

Оголошення

Увага! Увага! Увага! Чемні діти чекають Святого Миколая? А Святий Миколай з нетерпінням чекає на них у своїй резиденції, яка розміщена у Трускавці в СПА-комплексі «П`ятий океан». На малечу очікують гарні подарунки і святкові враження!

Починаючи з 11 грудня Святий Миколай буде приймати всіх слухняних та неслухняних хлопчиків та дівчаток з 16.00 до 20.00.

Резиденція знаходиться за адресою: м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2, СПА-комплекс «П`ятий океан” (біля ресторану «Я і Ти»). Детальніша інформація та попередній запис за телефоном: 096-151-17-90.Создан 11 дек 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником