Трускавецький вісник № 190 (1552) від 18 грудня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 190 (1552) від 18 грудня 2017 р.

18.12.2017У номері: Відкритий лист з приводу ситуації навколо ГГРЕС; Спортивні новини; Анонси; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Стебницьке калійне родовище: на засіданні Робочої групи напрацювали заходи із забезпечення екологічної рівноваги

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, нещодавно відбулося засідання Робочої групи щодо напрацювання заходів із забезпечення екологічної рівноваги на території Стебницького калійного родовища.

За результатами Робочої зустрічі доручили КП «Дрогобичводоканал» укласти угоду з спеціалізованою організацією на розробку гірничо-геологічного обґрунтування з метою підготовки альтернативних ділянок для виносу магістрального водогону Гірне – Дрогобич.

Окрім того, уповноважили розробити ПКД на будівництво напірного каналізаційного колектора від районної каналізаційної станції м. Стебник до районних каналізаційних очисних споруд.

Також, учасники робочої групи вирішили провести нараду щодо можливості віднесення події, яка склалася на території ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» до категорії надзвичайної ситуації та напрацювання концепції для розробки нового проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

У засіданні взяли участь міський голова м. Стебник Старосольський П.Р., директор ДП «НДІ Галургія» (м. Калуш) Костів І.Ю., директор Карпатського відділення інституту геофізики НАН України Максимчук В.Ю, директор ТОВ «Інститут «Гірхімпром» Зозуля І.І., директор «Інституту геодезії НУ «Львівська Політехніка» Третяк К.Р., голова Дрогобицької РДА Шутко В.А., керівник наукового центру «Гірхімпром» Гайдін А. М., генеральний директор ПАТ СТАП «Полімінерал», начальник РВ ФДМУ Копач М.І. та представники Служби автомобільних доріг у Львівській області, Західної ЕС, департаменту цивільного захисту ЛОДА, національного центру управління та випробувань космічних засобів група РРК (Львів), ЛГРЕ ДМ «Західукргеологія», ПрАТ «Львівобленерго», НУ «Львівська політехніка».

Негода додала роботи надзвичайникам

Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, впродовж суботи, 16 грудня, підрозділами ДСНС здійснено буксирування 56 автомобілів, з них 55 великовантажних автомобілів та 1 автобуса. Від ДСНС залучено 7 одиниці техніки та 25 чоловік особового складу.

Так, 16 грудня о 11:20 в Дрогобичі фахівцями 2-ого Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України здійснено буксирування великовантажного автомобіля. О 11:34 до рятувальників надійшло ще одне повідомлення про те, що в м. Дрогобич на вул. Сагайдачного, внаслідок складних погодних умов вантажний автомобіль не може рухатись. Пожежно-рятувальним відділенням 5 ДПРЧ м. Дрогобич за допомогою буксирувального тросу автомобіль було витягнуто.

Крім того, підрозділами ДСНС здійснено порізку 3 дерев, що впали на проїжджі частини та перешкоджали руху, зокрема:

А пізно вночі, о 23:32 надійшло повідомлення про те, що в с. Гаї Бійничі Дрогобицького району внаслідок ускладнення погодних умов впало дерево на проїжджу частину та перешкоджає руху транспорту. Пожежно-рятувальним відділенням 7 ДПРЧ м. Трускавець проводились роботи по розрізанню дерева та прибирання його з проїжджої частини.

У Трускавці вшанували Григорія Сковороду

У четвер, 14 грудня, в читальній залі Трускавецької міської центральної бібліотеки відбулося інформаційне повідомлення «Мудрець, замріяний філософ», присвячене Грнгорію Сковороді. Про це інформує провідний бібліотекар Трускавецької ЦБС Ореста Касперська.

До уваги користувачів, які завітали в цей день до бібліотеки, бібліотекар Ореста Касперська презентувала відеоролик до 295-річчя від дня народження славетного просвітителя-гуманіста і мандрівного філософа.

Життєвий шлях самого Григорія Сковороди ось уже майже три століття зорить натхненням і надихає на роздуми багатьох. Він залишив у спадок мудрість, яка досі живить наш розум. В заході на честь Григорія Сковороди лунали розповіді про філософські трактати, діалоги, притчі, маловідомі сторінки життя мислителя, літератора, музиканта і художника. Також прозвучала пісня «Всякому городу нрав і права» у виконанні Ніни Матвієнко, яка входила до репертуару кобзарів і лірників. У відеоролику було представлено чимало літературної творчості, книги, в яких вміщено нариси, дослідження, спогади, поезії, світлини про Григорія Савича Сковороду.

У Трускавці вперше пройшов Чемпіонат України з волейболу серед чоловічих команд

16-17 грудня 2017 року у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» відбулись ігри ІІ туру Чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд (1 ліга). Про це повідомляє адміністрація ДЮСК «Спортовець».

На урочистому відкритті учасників змагань вітали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та перший заступник Дрогобицької РДА Віталій Скоропад.

Результати ігор:

- ВК «ЖНАЕУ» м. Житомир – ВК Володар м. Галич – 0:3,

- ВК «UATRANS VOLLEY» м. Дрогобич – ВК «ЗАХІДРЕМБУД» м. Бурштин – 3:0,

- ВК «ЖНАЕУ» м. Житомир – ВК «ЗАХІДРЕМБУД» м. Бурштин – 3:0,

- ВК «UATRANS VOLLEY» м. Дрогобич – ВК Володар м. Галич – 1:3.

Трускавецькі плавці – серед переможців

16 грудня 2017 р. у м. Червоноград проводилась першість Львівської області з плавання на приз Святого Миколая серед учнів 2006-2007 р.н. ДЮСШ МОН України. У спортивних змаганнях брали участь 8 команд: ДЮСШ 9 (м. Львів), КДЮСШ ім. Ю. Кутенка (м. Львів), ДЮСШ 2 (м. Червоноград), СК «Водан» (м. Львів), Дрогобицька ДЮСШ, Миколаївська РДЮСШ, Сокальська ДЮСШ та Трускавецький ДЮСК «Спортовець». Про це повідомляє адміністрація ДЮСК «Спортовець».

Серед Трускавецьких плавців призерами обласних змагань стали вихованці відділення плавання дитячо-юнацького спортивного клубу «Спорт овець» - Фендик Володимир (І місце          50 м батерфляй, ІІ місце 50 вільний стиль) та Білан Божена (ІІІ місце 50 батерфляй).

У Трускавці пройде юнацький турнір з міні-футболу

23-24 грудня у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» буде проводитись Відкритий обласний юнацький турнір з міні-футболу «Новорічний» серед юнаків 2007 – 2008 р.н. ДЮСШ Львівщини. Про це повідомляє адміністрація ДЮСК «Спортовець».

У Трускавці пройдуть концерти Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва

20-22 грудня у Трускавці пройдуть концерти Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва. Так, великий концерт телеведучої супер-популярної програми на Новому каналі Наталії Кудряшової та Народного артиста України, співака, який виступав на найкращих оперних сценах світу, Гурбана Аббасова та Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва проходитиме 20 грудня в ГКК "Карпати", 21 грудня – в санаторії "Перлина Прикарпаття", а 22 грудня – у Палаці культури імені Т.Г.Шевченка. Концерти присвячені Дню солідарності азербайджанців світу.

Концерти проводяться за підтримки Міжнародного Альянсу "Азербайджан-Україна" та його Голови Ельмара Мамедова. У концертах візьмуть участь акордеоніст-віртуоз Богдан Виговський та учасник програми "Голос.діти" Гідаят Сеїдов. Лунатимуть пісні з репертуару Мусліма Магомаєва, хіти із мюзиклів, оперет, популярні та народні пісні.

Квитки на концерт 22 грудня у Палаці культури імені Т.Г.Шевченка можна замовити за телефоном 096-453-79-80.

Власна інформація

Відкритий лист міському голові Трускавця та депутатам Трускавецької міської ради

Депутатам Трускавецької міської ради, міському голові Трускавця

Шановний голово, шановні депутати!

Після передачі державної ГГРЕС і ліквідації міської санепідемстанції міська рада як орган, який згідно п. 5 ст. 41 Закону України «Про курорти» здійснює контроль за використанням природних лікувальних ресурсів, не має інформації про кондиційний стан корисних і шкідливих елементів в мінеральних водах курорту. Підприємство ПрАТ «Трускавецькурорт», що має спеціальний дозвіл на видобуток і реалізацію унікальної лікувальної води «Нафтуся» та інших мінеральних вод, повинно проводити такий контроль, але не зацікавлене в наданні такої інформації. В даний час не проводиться визначення автохтонної мікрофлори води «Нафтуся», що є одним з основних складових елементів лікувальної дії цієї води. Немає контролюючої організації, яка б регулярно перевіряла ступінь забруднення питтєвих мінеральних вод шляхом визначення колі-титру та колі-індексу. Міська рада в даний час не має інформації про виконання ПрАТ «Трускавецькурорт» природоохоронних заходів, передбачених приписами контролюючих органів.

Мінеральні води родовищ курорту Трускавець належать до природних лікувальних ресурсів, дозвіл на видобування яких видається в певних обсягах, ліміт затверджується державним органом, який видає спецдозвіл на видобування. Контроль за дотриманням цих лімітів виконувала державна ГГРЕС. Передача державної ГГРЕС приватній структурі-монополісту звела роботу по контролю фактично до нуля. Чи буде ПрАТ «Трускавецькурорт» добросовісно контролювати сам себе? Звісно, що ні.

Турнікети з обліком кількості відвідувань, а не кількості відпущеної мінводи, що планувалося ввести в дію з 1 грудня 2017 р., мали на меті не показати кількості мінводи, що відпускається. А цей показник важливий не тільки для державних зборів за видобуток «Нафтусі», а і для її охорони, збереження природних умов дозрівання, часу на відновлення кількості автохтонних бактерій і накопичення необхідної концентрації продуктів їх життєдіяльності.

Ліміт видобутку «Нафтусі» в минулі часи, коли ще це не було таємницею, становив близько 30 м.куб. на добу. Зараз невідомо. Можливо, це обмеження і є причиною того, що тільки з 30 підприємствами, а не з усіма, укладено договір на постачання води.

Львівське територіальне управління Антимонопольного комітету України своїм рішенням оштрафувало ПрАТ «Трускавецькурорт» за порушення антимонопольного законодавства за намагання встановити з 1 грудня ц.р. оплату за вхід у бювет 3 грн. 50 коп. А громадські активісти Трускавця не допустили цього ще 7 листопада. То хто є порушником законодавства? Що спричинило народний гнів? На кого потрібно заводити кримінальне провадження? Хто діяв в інтересах громади? На сьогодні все робиться навпаки, але справедливість переможе!

Наказами по Державній службі геології та надр України призупинялася дія спеціального дозволу на видобуток мінводи, однак платний відпуск її не припинявся, що тягне кримінальну і цивільно-господарську відповідальність. Переведення на плату за вхід, а не за кількість відпуску води створювало б умови для несплати платежів у бюджет і невиконання приписів державних контролюючих органів. Тож правоохоронним органам потрібно притягнути до відповідальності активістів, які цього не допустили, чи подякувати їм?

З метою збереження гідромінеральної бази курорту пропонуємо:

1. Внести корективи до штатного розпису міськвиконкому по штату комунальної ГГРЕС на 2018 рік.

2. Внести відповідні корективи до бюджету міста по ГГРЕС на 2018 рік.

3. Спірне приміщення колишньої санепідемстанції використати під ГГРЕС.

4. Клопотати перед Львівською обласною державною адміністрацією, яка згідно п.2 ст.41 Закону України «Про курорти» здійснює контроль за раціональним використанням і охороною природних лікувальних ресурсів, природних територій курортів і прилеглих до них округів санітарної охорони, створити комісію з працівників державних екологічних органів, департаменту охорони здоров`я, депутатів Трускавецької міської ради, представників громадських організацій з метою проведення екологічної і санітарно-гігієнічної експертизи гідромінеральної бази курорту.

З повагою, голова Ради Старійшин м. Трускавця Лев ГрицакСоздан 18 дек 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником