Трускавецький вісник № 195 (1557) від 28 грудня 2017 р.

 

Трускавецький вісник № 195 (1557) від 28 грудня 2017 р.

28.12.2017У номері: Рада Старійшин звернулася до Генерального прокурора України; Рада ветеранів Трускавця відзначила кращих меценатів та патріотів; На ГК «Буковиця» відкрито зимовий сезон; Спортивні новини; Підсумки 2017 року на Львівщині; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Трускавці вшанують Степана Бандеру в день його народження

1 січня минає 109 років від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери. З нагоди цієї дати у Трускавці 1 січня о 15.00 біля пам’ятника Степанові Бандері пройдуть урочисті заходи, організовані відділом культури ТМР. У віче «Зродились ми великої години…» візьме участь народний вокальний ансамбль «Ясени».

«Ювента Денс” перемагають у Тернополі

24 грудня у Тернополі відбулися всеукраїнські змагання зі спортивних бальних танців “Ternopil Сup - 2017” під егідою Асоціації спортивного танцю України. Трускавецькі танцюристи клубу спортивного танцю “Yuventa Dance” (керівник Юрій Задорожний) виконали чарівний повільний вальс, квік-степ, ча-ча-ча та джайв. За оцінкою високопрофесійних суддів юні трускавчани стали призерами змагань. Так, Павлюх Давид, Бачинська Анастасія, Кравчук Арсен, Данилків Марія, Понізова Софія отримали перші місця, Тацяк Роман і Скибак Софія – друге місце, Ільницький Антон, Мамай Софія – третє місце. Тріумфально завершились змагання також для трускавецької пари Ільницький Олександр та Велика Анастасія, які отримали перше місце і вибороли кубок Тернополя.

Спортсмени порадували Святого Миколая

22-24 грудня 2017 р. у Пусто митах проходив ХХІІІ традиційний турнір з вільної боротьби до дня Святого Миколая. У змаганнях взяли участь 140 юнаків і дівчат з усіх спортивних шкіл та клубів Львівщини. Про це інформує адміністрація ДЮСК «Спортовець».

Семеро вихованців відділення вільної боротьби Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» стали призерами святкового турніру: Кірчей Микола, Кірчей Назар та Кривень Олександр вибороли другі місця і срібні медалі, а у Сальнікової Аліни, Дзюбайло Андріани, Пядухова Олега та Побережного Іллі – треті місця і бронзові медалі (тренер ДЮСК Семен Гардій). Окрім грамот, кубків та медалей усі призери традиційного турніру з вільної боротьби отримали подарунки від Св. Миколая.

Власна інформація

Рада Старійшин звернулася до Генерального прокурора України, закликаючи накласти арешт на майно ПрАТ «Трускавецькурорт»

Президія міської громадської організації «Рада Старійшин» м. Трускавця на своєму засіданні 28 грудня звернулася із зверненням до Генерального прокурора України Юрія Луценка, в якому виклала чітку позицію щодо переслідування громадських активістів та закликала Генеральну прокуратуру накласти арешт на майно ПрАТ «Трускавецькурорт». «За» одноголосно проголосували 12 присутніх на засіданні членів Президії МГО «Рада Старійшин».

Нижче публікуємо повний текст звернення.

«Генеральному прокурору України

Луценку Ю.В.

Шановний Юріє Віталієвичу!

На засіданні міської громадської організації «Рада Старійшин» обговорено ситуацію, що виникла в зв’язку з неправомірними діями ПрАТ «Трускавецькурорт», якими заподіюється непоправна, колосальна шкода курорту, встановленням плати за відпуск води відпочиваючим в бюветі та мешканцям міста, зверненням до Генерального прокурора України народного депутата Стеценка Д.О., відкриттям провадження щодо громадських активістів та іншні важливі питання, що мають громадський розголос. (Протокол засідання МГО «Рада Старійшин» додається).

Хочемо до Вас звернутися з наступним.

Занепад курорту Трускавець, який має свою 200-літню історію, репутацію та бренд, розпочався з моменту передачі профспілкового майна АТ «Укрпрофоздоровниця» ЗАТ «Трускавецькурорт» (тепер ПрАТ «Трускавецькурорт»), зокрема передачі гідромінеральної бази.

Так звана господарська діяльність ПрАТ «Трускавецькурорт» по викачуванню найціннішого багатства народу – «Нафтусі», може призвести до непоправних негативних наслідків, до екологічної катастрофи.

Стан гідромінеральної бази на сьогоднішній день такий, що курорту Трускавець більше загрожує стан експлуатації мінеральних вод, ніж техногенна катастрофа, зв’язана з обвалом рудника № 2 Стебницького ГХП «Полімінерал».

Дана проблема потребує негайного втручання у ситуацію з боку держави, оскільки можемо втратити не тільки курорт, а взагалі місто Трускавець як недотаційну одиницю: робочі місця, податки, інфраструктуру, привабливість туристів, лікувальні заклади і т.д. і т.п.

Завдяки спритній корумпованій схемі Українська Республіканська Рада профспілок, маючи майно держави у віданні, незаконно передало у власність АТ «Укрпрофоздоровниця» санаторії, поліклініки, лікарні, їдальні, підприємства, всього 24 об’єкти, в тому числі гідрогеологічну режимно-експлуатаційну станцію (далі ГГРЕС) разом з гідромінеральною базою. В свою чергу АТ «Укрпрофоздоровниця» незаконно передало це майно як внесок до Статутного фонду ЗАТ «Трускавецькурорт» (на сьогодні ПрАТ «Трускавецькурорт»).

На даний час 99,7% акцій ПрАТ «Трускавецькурорт» належить ТзОВ «Поліінвестгруп», засновниками якої є офшорні компанії: кіпрська компанія «Максімаленд Лімітед», британська компанія «ДВ Корпорейшен Лімітед». Причому, британська компанія зареєстрована кіпрським офшором «Вінок інвестменс лімітед», а також фізичними особами Борисенко Н.О., Кулик О.Ю., Вінокуров С.О., Іоффе Ю.Я., Якубенко П.П. і Якубенко В.П.

Вся діяльність ПрАТ «Трускавецькурорт» була спрямована на визиск та експлуатацію ресурсу, без належних вкладень та інвестицій, без підтримки в належному стані існуючої бази, у тому числі гідромінеральної бази курорту.

За час майже 18-тирічної так званої «успішної» діяльності ПрАТ «Трускавецькурорт» заподіяно курорту колосальної шкоди:

- родовища мінеральних вод «Липки» і «Юзя» забруднені через недогляд;

- кількість працівників скорочено з 5 700 до 300;

- суми податків на доходи з фізичних осіб за період з 2010 по 2016 рр. зменшилась у 6 разів;

- ціна на мінеральну воду зросла з 4 тис. 600 грн. за 1м. куб. в 2015 до 8 тис. 750 грн. в 2017 р.;

- продано 7 корпусів санаторію «Берізка», 6 корпусів санаторію «Каштан», 4 корпуси санаторію «Юність», Палац культури «Мир» та Палац культури імені Шевченка. Санаторій «Весна» проданий окремим власникам «Міротелю», санаторії «Рубін» і «Янтар» більше двох років не працюють, санаторії «Кристал» і «Алмаз» передані в оренду;

- продані центральна курортна поліклініка, озокеритолікарня №2, харчова технологічна лабораторія, корпус радіологічної лабораторії та ще декілька десятків об’єктів.

На сьогоднішній день більшість ліквідного нерухомого майна ПрАТ «Трускавецькурорт» знаходиться в обтяжені кіпрської компанії «Ронсен Істіблішмент лімітед».

Об’єкт, який визначає розвиток нагірної частини Трускавця - бювет №2 - закрито, в зв’язку з нібито відсутністю коштів на ремонт, хоча проект ремонту не замовлено. Очевидно, що бювет теж готується до продажу.

Яскравим прикладом нанесення шкоди курорту з боку керівництва ПрАТ «Трускавецькурорту» є наступний факт. Як відомо, в місті Трускавці знаходиться перша зона охорони мінеральних джерел, де заборонено проведення будь-яких будівельних робіт. В часи керування в Трускавці міського голови Козира Р.Я. (2010-2015 роки) ПрАТ «Трускавецькурорт» передав приміщення туалету біля нижнього бювету в оренду ФОП Сивому П.М. - родичу згадуваного вище екс-мера Трускавця Козира Р.Я.

На даний час, СВ Трускавецького ВП Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12016140140000190 від 28.03.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, за фактом самоуправства ФОП Сивим П.М., а саме: проведення в межах першої санітарної зони охорони мінеральних джерел за адресою м. Трускавець, площа Торосевича, 5 - незаконних будівельних робіт на місці зазначеного вище туалету, де на сьогоднішній день протиправно відкрито кафе і торговий центр.

Мінеральні води родовищ курорту належать до природних лікувальних ресурсів, дозвіл на видобування яких видається в певних обсягах, ліміт затверджується державним органом, який видає спецдозвіл на видобування. Контроль за дотриманням цих лімітів та кондиційним станом мінвод виконувала державна ГГРЕС. Передача державної ГГРЕС приватній структурі-монополісту – ПрАТ «Трускавецькурорт», звела роботу по контролю фактично до нуля, оскільки ПрАТ «Трускавецькурорт» себе сам контролювати не буде. В останні два-три роки контроль за станом гідромінеральної бази та дослідження «Нафтусі» були зведені до критичного мінімуму. Приміщення ГГРЕС ПрАТ «Трускавецькурорт» закрито, опечатано і підготовлене до продажу, кількість працівників скорочено із 130 до 60.

Більш того, ПрАТ «Трускавецькурорт» як монополіст зловживає своїм правом та порушує діюче законодавство щодо економічної конкуренції.

Мінеральну воду ПрАТ «Трускавецькурорт» як монополіст відпускає 30 підприємствам, при цьому, зловживаючи своїм становищем монополіста, всупереч положенням Закону України «Про захист економічної конкуренції», суттєво, без будь-якого економічного обгрунтування, піднімає ціни з постачання мінеральної води на вивіз.

При плановій рентабельності санаторних закладів 4-7%, фактично у період економічної кризи значно меншій, а в окремі періоди дотаційній економіці, такі дії з боку ПрАТ «Трускавецькурорт» є руйнівними для підприємництва Трускавця.

З приводу вчинення неправомірних дій посадових осіб ПрАТ «Трускавецькурорт» щодо незаконної експлуатації та операцій з гідромінеральною базою м. Трускавця, за зверненням МГО «Рада Старійшин», СВ Трускавецького відділення поліції Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області, розпочато кримінальне провадження №12017140140000665 за ст.365 КК України (лист ГУ НП України у Львівській області від 30.11.2017 року за № 4862/02/46-17, додається до звернення)

Крім того, з ухвали Печерського районного суду м. Києва № 757/330685/17-к від 01.06.2017 року вбачається, що слідчими органами ДПС проводиться розслідуванням за фактом того, що в період з 22.08.2014 року по 23.03.2016 року були створені суб’єкти підприємницької діяльності, в тому числі ПрАТ «Трускавецькурорт», з метою прикриття незаконної діяльності - продаж цінних паперів, які мають ознаки сміттєвих, з метою отримання грошових коштів з подальшим переведенням їх у готівку для легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Наведені вище факти доводять неправомірність дій посадових осіб ПрАТ «Трускавецькурорт» при здійснені господарської діяльності в зоні курорту Трускавця.

Більш того, згідно діючого законодавства ПрАТ «Трускавецькурорт» як монополіст повинно ціни на відпуск мінеральної води погоджувати в Антимонопольному комітеті та затверджувати виконкомом Трускавецької міської ради. Однак цього не зроблено, і тому ціна, яку встановлює ПрАТ «Трускавецькурорт» на відпуск мінеральної води, є незаконною.

Порушуючи положення нормативно-правових актів, ПрАТ «Трускавецькурорт» видобуває мінеральну воду без належного обліку видобування, більше того, вода видобувалася в той час коли спеціальний дозвіл на користування надрами Наказами Державної служби геології в 2016-2017 роках був зупинений.

Не маючи жодних правових підстав, та з порушенням законодавства, про які йшлося вище, ПрАТ «Трускавецькурорт» намагалося встановити в бюветі №1 плату не за відпуск води, а за одне відвідування за ціною 3,50 грн., що справедливо обурило громадськість міста, і громадськими активістами було пошкоджено незаконно встановлені турнікети .

З даного приводу міська громадська організація «Рада Старійшин» звернулася до Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі – ЛОТВ АМК України). За результатом розгляду звернення ЛОТВ АМК України прийняло рішення від 17.12.2017 №61р/к відповідно до якого визнано, що ПрАТ «Трускавецькурорт» вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та пунктом 2 статті 50 цього ж Закону, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку забезпечення гідромінеральною сировиною Трускавецького родовища в бюветах № 1,2 шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку. За вчинене порушення на ПрАТ «Трускавецькурорт» накладено штраф у розмірі 68 тис. грн. (лист ЛОТВ АМК України від 12.12.2017 року за №13/04-2378 додається до звернення).

Кримінальним Кодексом України передбачено, якщо дії вчинені в умовах крайньої необхідності, то виключається відповідальність за вчинене правопорушення. З огляду на це, відповідальність в рамках кримінального провадження за № 12017140140000650 від 08.11.2017 року за ч.1 ст. 194 КК України, за фактом пошкодження турнікетів в Бюветі № 1 громадськими активістами, виключається, так як їхні дії були вчинені в умовах крайньої необхідності, оскільки вони припиняли незаконні дії, вчинені працівниками ПрАТ «Трускавецькурорт», які загрожували суспільним інтересам.

З огляду на викладене, просимо:

- забезпечити всебічне, повне та об’єктивне розслідування вказаних вище кримінальних проваджень та прийняти по них законне та обґрунтоване рішення. В ході розслідування накласти арешт на майно ПрАТ «Трускавецькурорт»;

- вжити заходів щодо повернення незаконно приватизованого майна ПрАТ «Трускавецькурорт» у державну власність.

Додатки:

1. Копія листа СУ ГУНП у Львівській області на 1 арк.;

2. Копія листа ЛОТВ АМК України на 4 арк;

3. Протокол засідання ГМО «Рада Старійшин».

З повагою, за дорученням Президії Голова МГО «Рада Старійшин» Лев Грицак

Рада ветеранів визнала кращими меценатами та патріотами Трускавця Лева Грицака, Ігоря Кісака та Олександра Чебаненка

Трускавецька міська організація Ради ветеранів (голова Віктор Бессарабов) напередодні Нового року відзначила кращих меценатів та патріотів Трускавця. Ними стали генеральний директор ГКК «Карпати», голова МГО «Рада Старійшин» Лев Грицак, громадський діяч, підприємець, голова ГО «Довіра» Ігор Кісак та депутат Львівської обласної ради, голова правління ЗАТ «СГК «Дніпро-Бескид» Олександр Чебаненко.

Вручення грамот та подяк відбулося 28 грудня. Лев Грицак отримав відзнаку під час засідання Президії МГО «Рада Старійшин». Під час її вручення Віктор Бессарабов зазначив, що вперше Рада ветеранів, котра представляє інтереси близько шести тисяч трускавчан, визначає не лише кращого мецената, а ще й кращого патріота. За словами Віктора Андрійовича, Лев Ярославович вартує цієї нагороди хоча б з огляду на його активну позицію у справі відстоювання інтересів громади щодо збереження «Нафтусі» та гідромінеральної бази курорту в цілому. Від себе зазначимо, що в 2017 році Трускавець прикрасила скульптура Патріарха Йосифа Сліпого, меценатом спорудження якої виступив Лев Грицак.

Вручення нагород для Ігоря Кісака та Олександра Чебаненка проходило в більш святковій атмосфері – за банкетним столом. Ветерани Трускавця зібралися 28 грудня на урочистий банкет, щоб символічно зустріти Новий Рік, привітати одне одного з Різдвяними святами та вшанувати кращих благодійників. Ігор Володимирович як член Ради ветеранів – частий гість в приміщенні на Івасюка, 17, а от Олександр Іванович буває тут рідше. Обидва мужі були удостоєні високих слів похвали за їхні добрі діла, за їхню допомогу нужденним та потребуючим, за їхню турботу про місто та про майбутнє Трускавця.

Звісно, кожен на своєму місці робить все від нього залежне, вносячи власну лепту у справу розвитку Трускавця. Ігор Кісак не лише зводить статую Христа-Спасителя на Гошівській горі, але й активно ангажується в громадські справи, стаючи на стороні справедливості та громади. Олександр Чебаненко відстоює інтереси міста-курорту в обласній раді, допомагає трускавчанам, які звертаються за допомогою, і, звісно ж, не забуває про Раду ветеранів, котра об`єднує шість громадських організацій нашого міста.

Вручення нагород проходило у святковій атмосфері, зі словами привітань виступили також почесний голова ветеранської організації Юрій Голембійовський, юрист організації Володимир Стец, заступниця голови Ради ветеранів Марія Біляк, депутат Трускавецької міської ради Роман Бучкович та інші. Віктор Бессарабов висловив радість з того приводу, що у місті є справжні меценати та патріоти – такі як Ігор Кісак, Лев Грицак та Олександр Чебаненко. Він зазначив, що меценатів у Трускавці є значно більше, проте саме вищезазначені люди найпершими відгукуються, коли ветерани мають ті чи інші потреби. Голова Ради ветеранів побажав всім учасникам святкового зібрання здоров`я, віри у власні сили, та висловив впевненість, що спільними силами ми змінюватиме наш Трускавець на краще.

Володимир Ключак

Представники виконавчої служби – переможці всеукраїнського турніру

У столиці завершився турнір з міні-футболу серед юристів України, який проходив у рамках проекту «Я маю право!». Переможцями змагань стали дебютанти, службовці збірної Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Попередній етап, який відбувся у групових змаганнях, львівські правники завершили на другому місці, поступившись лише майбутньому фіналісту – представникам виконавчої служби Києва. У чвертьфіналі львів’яни декласували чернівчан – 4:1, а в півфіналі івано-франківчан – 4:0. Та не без труднощів дався їм фінальний поєдинок з тими ж киянами, в якому наші хлопці проявили неабияку волю до перемоги і реабілітувалися за поразку в груповому раунді. Поступаючись по ходу матчу 0:1, підлеглі Ярослава Жукровського вирвали перемогу на останніх секундах протистояння – 2:1. Переможний гол провів Назар Федурко.

В номінації «найкращий воротар» відзначено кіпера львів’ян Олександра Тиника.

Відрадно, що у складі переможців були й державні виконавці Дрогобицького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Назар Костишин та Назар Федурко на чолі з начальником відділу Володимиром Нагорняком

На фото: переможці турніру (зліва-направо): верхній ряд – Назар Костишин, Назар Федурко, Ігор Бойчук, Григорій Барчишин, Андрій Сеньків, Володимир Зубенко, Володимир Нагорняк, нижній ряд – Ярослав Гірковий, Роман Ожиївський, Олександр Тиник, Тарас Скоп, Ігор Вісьтак.

Орест Хандоняк, фото Ярослава Гіркового

Відкриття нового зимового сезону на гірськолижному комплексі «Буковиця»

У суботу 23 грудня на схилах найновішого українського гірськолижного комплексу «Буковиця», який знаходиться біля курорту Трускавець на околиці міста Борислав, відбулось офіційне відкриття сезону 2017-2018 рр. Незважаючи на примхи природи у вигляді різких потеплінь, працівники комплексу змогли підготувати якісну трасу вже в грудні. Це вдалось завдяки встановленій на схилі сучасній системі штучного засніження та наявності потужної спецтехніки для формування і вирівнювання лижних трас (аналогічна техніка застосовується на альпійських гірськолижних курортах).

Гості і туристи були вражені помітними змінами на Буковиці, адже майже завершено будівництво готельно-ресторанного комплексу, оновлено прокатний пункт, закуплене новітнє обладнання для підготовки лиж, збудовані просторі вбиральні. На самому схилі встановлені перші опори нової канатно-крісельної дороги, введення в експлуатацію якої відбудеться вже в наступному році.

Отож, оглянувши зроблене за літо-осінь, поважні гості, які були запрошені на відкриття, зібрались на центральній площі комплексу. Розпочав церемонію відкриття голова правління МЦ «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, який привітав всіх присутніх та передав слово голові технічного Комітету гірськолижного спорту Федерації лижного спорту України Леонідові Тікуну, який і оголосив сезон 2017-2018 на схилах Буковиці відкритим. В подальшому до слова були запрошені мер Борислава Ігор Яворський та мер Трускавця Андрій Кульчинський, які в своїх промовах відмітили важливість такого внутрішньо інвестиційного проекту як ГК «Буковиця» для навколишніх міст та й для регіону в цілому.

Мер Трускавця також повідомив всіх присутніх, що з Трускавця через лісовий масив розпочато будівництво нової дороги, яка безпосередньо зв’яже місто-курорт з гірськолижним комплексом. Після її побудови відстань з Трускавця до Буковиці буде становити всього 1,5 км і Трускавець буде набирати популярність ще й як гірськолижний курорт.

Власник і ініціатор будівництва ГК «Буковиця» Віталій Мицак в своїй промові розповів всім про грандіозну роботу, яка була зроблена за літо, поділився планами на майбутнє і знову передав слово представнику Федерації лижного спорту Леонідові Тікуну, який розповів про спортивні заходи, що будуть проводитися на Буковиці в цьогорічному сезоні. Леонід Дмитрович повідомив, що 1-2 лютого 2018 року відбудуться щорічні відкриті дитячі міжнародні змагання «Bukovytsia OPEN-2018», які в цьому сезоні вперше включені в офіційний календар спортивних змагань Міжнародної Федерації лижного спорту (FIS), а 5-6 лютого пройде Чемпіонат України по сноубордингу з паралельного слалому та слалому-гіганту за правилами ФІС серед дорослих спортсменів. Аналогічні змагання серед юніорів відбудуться 7-8 лютого і 9-10 лютого серед юнаків. Отож спортивний сезон має бути насиченим і видовищним.

На завершення Віталій Мицак подякував всім працівникам, які долучились до відкриття сезону та запросив всіх гірськолижників і простих туристів проводити цікаве і здорове дозвілля саме на Буковиці, адже попри всілякі зовнішні економічні виклики послуги на цьому новому гірськолижному комплексі залишаються найдешевшими серед всіх українських центрів подібного типу.

Після відкриття було проведене перше засідання організаційного комітету Кубка «Bukovytsia OPEN-2018», адже змагання будуть проходити під егідою міжнародної спортивної організації (FIS), і на Буковицю та до Трускавця приїде багато учасників і гостей з багатьох європейських країн. З метою якісного проведення цього спортивного заходу до організаційного комітету ввійшли керівництво ГК «Буковиця», МЦ «Європейська інтеграція України», а також міські голови Трускавця, Борислава та Дрогобича. Кубок також будуть патронувати Комітет ВР України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та голова Львівської ОДА.

- Мені дуже приємно, що очолювана мною неурядова організація, яка змінила назву і тепер іменується Міжнародний Центр «Європейська інтеграція України», має тісні партнерські стосунки з гірськолижним комплексом «Буковиця», - розповів Іван Цегенько. - В минулому році ми спільно започаткували відкритий дитячий міжнародний Кубок, котрий цього року вже включений в офіційний календар міжнародних спортивних змагань. Це великий прогрес і для Буковиці, і для регіону в цілому, адже на світовій карті спортивних гірськолижних центрів появився ще один і він знаходиться біля Трускавця. Також я дуже вдячний Віталію Моцаку, який постійно приймає участь в інших проектах, котрі започаткувала наша неурядова організація.

Отож, ще раз запрошуємо всіх на відкриті схили гірськолижного комплексу «Буковиця». Тут можна по справжньому відпочити, набратись позитивних емоцій і гарного настрою, а також навчитись їзді на лижах чи вдосконалити свій рівень, скориставшись послугами досвідчених інструкторів.

Степан Гнатків

Львівщина: підсумки 2017 року

Підсумки року побудовані за основними показниками Стратегії розвитку регіону. Зокрема, йдеться про конкурентоспроможну економіку, якість життя, розвинуте село, відкриті кордони, туристичну привабливість регіону. 

На Львівщині – інвестиційний клімат

В регіоні відкрили понад 80 нових виробничих потужностей.

Найбільші з них: ТзОВ «Бадер-Аунде Україна», ТзОВ «Електроконтакт», КрагелюндФеніче Холдинг АпС, ТзОВ «Галіція Грінері», ТзОВ «Карпатський вітер», ТзОВ «Ліг Агро»,  Бистрицьке газове родовище.

В області створили понад 8 тисяч робочих місць.

Сума залучених інвестицій  у нововідкриті потужності – понад 150 млн доларів. Прямі іноземні інвестиції залучені в область – 52, 4 млн доларів.

Свою роботу продовжив офіс супроводу інвестора, який цьогоріч здійснював постійний супровід понад 400 інвестиційних проектів, база інвестиційних об’єктів складала понад 700 земельних ділянок та площ, на яких раніше розташовувались промислові та інші споруди.

Львівщина – регіон економічного зростання

Промисловість в області зросла на 5,1 %, аграрний сектор - на 5,4 %, експорт – на 26,2 %, будівництво - на 6 %, роздрібна торгівля - на 12,4 %. Зокрема, з метою популяризації місцевих товаровиробників та збільшення частки товарів, вироблених на Львівщині, у роздрібному товарообороті у 2017 році, Львівська обласна державна адміністрація організувала акцію «Купуй Галицьке. Вироблено на Львівщині» Відтак, за підсумками акції реалізація товарів місцевих виробників у середньому зросла на понад  45%.

На Львівщині відремонтували найбільшу кількість об’єктів соціальної сфери

Бюджет області у 2017 році становив 32 мільярди гривень. З них: соціальні видатки – 29 %, соціально-культурна сфера – 46 %, видатки розвитку – 16 %. За рік вдалось збільшити приріст доходів обласного бюджету на 33%, податки на доходи фізичних осіб зросли на 44%.

У 2017 році в області за кошти як державного, так і обласного бюджету реалізували понад 1800 проектів регіонального розвитку вартістю понад 1 млрд грн – від мікропроектів з дрібного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури до масштабного будівництва на десятки мільйонів гривень. Зокрема:

417 шкіл, 200 народних домів, 148 дитячих садків, 84 сільських медичних закладів.

Економія бюджетних коштів завдяки системі «Prozorro» становить - 1410 млн гривень.

Львівщина лідирує у створенні альтернативних джерел енергії

У 2017 році в області відкрили 5 сонячних та 1 вітрову електростанції загальною потужністю 48,8 МВт.

 Сонячні електростанції: ТОВ «Синтез Солар» (дахова та наземна), «Лео-Солар-Енерджі», «Озерна», СЕС «Енергетичні поля СЕС Терновиця 2 та 4», «Цетуля Солар» та вітрова електростанція «Старий Самбір – 2». Зокрема, ТОВ «Синтез Солар» є найпотужнішою в Україні. Також цього року ввели в експлуатацію 95 сонячних установок приватних домогосподарств потужністю 1,3 МВт, сума залучених інвестицій – 1,5 млн євро.

На території області у 2017 році відкрили 2 газові родовища та ввели в експлуатацію 1 нафтову свердловину.

На Львівщині «теплими кредитами» скористалися понад 7,5 тисяч мешканців. На впровадження енергоощадних заходів залучили 185 млн грн кредитних коштів, що на 56,7% більше, ніж у 2016 році.

З метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації у Сокальському районі Львівської області завершили роботи із гасіння терикону ПАТ «Львівська вугільна компанія».

На модернізацію шахт Львівщини залучили рекордну суму грошей

У 2017 році на модернізацію шахт скерували 62 мільйони гривень.

За ці кошти придбали сучасне обладнання, що в свою чергу збільшило видобуток на 10%. З метою забезпечення безпеки шахтарів закупили 179 саморятівників на загальну суму 1,7 мільйона гривень.

На Львівщині зросла заробітна плата шахтарям до 10 тисяч гривень.

Львівщина – лідер у будівництві доріг

У 2017 році в області відремонтували 600 км автодоріг із залученням з різних бюджетів рекордної суми по Україні – понад 3 млрд гривень (за два роки на Львівщині відремонтовано понад тисячу кілометрів доріг).

Ключові дороги міжобласного значення: Львів-Тернопіль, Львів-Самбір-Ужгород, Бориня-Мохнате, Східниця-Верхнє Синьовидне, Львів-Пустомити-Меденичі, Львів-Радехів-Луцьк.

У 2017 році в області освітили 150 пішохідних переходів, встановили 5 світлофорів та облаштували 7 місць для вантажно-габаритного контролю.

На Львівщині впроваджують заходи з підвищення безпеки на автошляхах. Сума секторальної підтримки ЄС на 2018 рік – майже 120 млн грн.

Львівський аеропорт отримав статус «мільйонника».

Пасажиропотік зріс на 46,9%, кількість рейсів на 35,7%. У 2017 році відкрили 10 нових напрямків, загалом зі Львова курсує 33 авіарейси.

В області завершили частину пан’європейського транспортного коридору.

Завершено роботи зі спорудження Бескидського тунелю. Наразі ведуться монтажні роботи з облаштування колійної мережі. Завершення всього комплексу робіт передбачене на травень 2018 року.

Інформатизація: понад 90 % області покрито стільниковим зв’язком та 74 % території мережею 3G.

Маршрутки онлайн: на Львівщині запустили диспетчерський пункт.

Для зручності пасажирів в області у 2017 році створили диспетчерський пункт з можливістю отримання інформації про знаходження транспортного засобу, який рухається по обраному маршруту, та перегляду орієнтовного часу прибуття на ту чи іншу зупинку.

На Львівщині відкрили найбільше шкіл по Україні

Цього року в області відкрили 8 новозбудованих шкіл: Сторонянська середня школа, Наварійська загальноосвітня школа, Гамаліївська загальноосвітня школа, Сокільницька початкова школа, школа села Нижньої Яблуньки, приватна школа «Еколенд», Пристанська середня школа, школа «Вільних та небайдужих».

Відремонтували 417 шкіл, 148 дитячих садків.

Львівщина лідер в Україні у створенні додаткових місць для дошкільнят. У 2017 році на території області відкрили 8 закладів дошкільної освіти та створили майже 3 тисячі місць для дошкільнят.

Львівщина лідер серед областей із закупівлі «школяриків». В області у 2017 році закупили 68 автобусів для школярів, що становить 83 % від потреби.

Львівщина - лідер в Україні за результатами ЗНО 2017. 5 випускників набрали 400 балів та 38 випускників по 200 балів.

На території області у 2017 році створили 5 навчально-практичних центрів з інклюзивним навчанням, залучили до навчання 324 дитини.

На Львівщині закупили сучасне медичне обладнання з діагностики онкопатологій

На Львівщині закупили унікальне медичне обладнання для обстеження онкопатологій на загальну суму 10 мільйонів доларів. Завдяки співпраці зі Світовим банком в області реалізують субпроект «Онкопревенція». Діагностика на цьому обладнанні для мешканців Львівщини виключно безкоштовна.

В межах реалізації субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» створили 6 міжрайонних скринінгових центрів у містах Львові (обласний і міський), Дрогобичі, Самборі, Стрию та Червонограді. Вартість медичного обладнання -  8,0 млн доларів.

У межах Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки 31,9 млн грн скерували на здійснення енергоощадних заходів у пологовому корпусі Львівської обласної клінічної лікарні, Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я населення, Львівському державному ліцеї з посиленою військовою підготовкою ім. Героїв Крут; Львівській обласній лікарні відновлювального лікування №3 м. Соснівка, Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, Львівського обласному клінічному діагностичному центрі. В результаті дії програми у бюджетній сфері області на 44 % зросла кількість котелень на альтернативному паливі.

На Львівщині проведено ремонт сільських амбулаторій

За кошти, акумульовані з різних бюджетів, у 2017 році вдалося відремонтувати 84 сільські медичні заклади.

Нові музеї, народні доми, мистецькі школи, фестивалі – розвиток культури на Львівщині

На Львівщині у 2017 році відкрили:

 - 2 народних доми, 2 мистецькі школи, 3 музеї, 2 бібліотеки.

У 2017 році провели ремонт у 294 народних домах,  у 52 народних домах оновили звукопідсилюючу апаратуру, сценічний одяг тощо на суму 1 млн грн.

Вперше у галузі культури:

- закупили музичні інструменти та технічні засоби для мистецьких шкіл на суму 1 млн грн, 64 музичні інструменти закупили для 26 шкіл, 165 художніх комплектів для 42 шкіл, 25 мультимедійних засобів для 25 шкіл.

- відкрили мультимедійний інклюзивний музей. Крім того, реалізували проект «Муза для незрячих» (школа гри на лірі).

- запровадили обмін досвідом працівників культури Львівської та Луганської областей.

Мистецькі проекти, орієнтовані на підтримку воїнів АТО: 21 проект «Український Донбас» (м. Северодонецьк, Рубіжне, Сватово, Білокуракіно, Новоайдар, Попасна Луганської області), 52 мистецьких проекти на Яворівському полігоні, до 75-річчя УПА 32 фестивалі «Пісні Перемоги» та одночасно заходи у 987 народних домах та на Яворівському полігоні.

Фестивальний рік: на Львівщині відбулося найбільше мистецьких заходів: 155 проектів за кордоном, вперше масштабне святкування Дня незалежності України у Кракові та 43 країни світу на наймасштабнішому форумі з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців. Вперше на Львівщині відбувся Етно-фестиваль гостинності, який охопив 22  мистецькі проекти, 20 районів області та тривав 9 тижнів. Загалом у 2017 році на території області провели 74 фестивалі та охопили всі райони Львівщини.

На Львівщині один з найкращих показників в Україні із забезпечення житлом дітей-сиріт

Нові сім’ї знайшли 53 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 276 дітей влаштували під опіку та піклування. Цьогоріч в області створили 10 прийомних сімей, в які влаштували на виховання та спільне проживання 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Ще 8 дітей цієї категорії влаштували у функціонуючі прийомні сім’ї.

4 новостворені дитячі будинки сімейного типу відкрили свої двері перед 18 дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування. Також у вже функціонуючі дитячі будинки сімейного типу влаштували 13 дітей зазначеної категорії.

Придбали 30 домівок: загалом 48 діток-сиріт та діток, позбавлених батьківського піклування, отримали власне житло.

Львівщина – один з провідних регіонів із забезпечення земельними ділянками учасників АТО

На Львівщині надали 14 тисяч земельних ділянок  учасникам АТО.

Комунікація з учасниками АТО: у кожному районів відбуваються зустрічі з демобілізованими. Також в області реалізовується проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб «Рука допомоги». За його сприяння в області вже працевлаштували 177 осіб, 22 особи взяли участь у громадських роботах, 14 бізнес-проектів отримали фінансову допомогу.

Вперше на Львівщині відбулась рекордна кількість офіційних спортивних міжнародних змагань

Цьогоріч на території області відбулось 26 офіційних міжнародних спортивних змагань та 250 обласних спортивно-масових заходів. Найвагоміші спортивні події: Кубок світу з лижних перегонів та біатлону серед спортсменів з інвалідністю, Чемпіонат світу з радіокерованих моделей, міжнародні автоперегони «Ралі Галіція» та міжнародний фестиваль ретроавтомобілів «Leopolis Grand Prix».

Загалом спортсмени із Львівщини вибороли 120 медалей. Серед найгучніших спортивних досягнень: золота медаль Х Всесвітніх ігор (World Games-2017): Станіслав Горуна (карате), 1 золота та 3 срібні медалі III Ігор Нескорених (Invictus Games) для військовослужбовців та ветеранів військових дій (Торонто): Роман Панченко, Дмитро Сидорук, Катерина Михайлова (стрільба з лука).

На Львівщині запровадили номінацію «Спортсмен місяця». Щоквартальне вручення грошових премій спортсменам Львівської області, які стали переможцями та призерами офіційних змагань міжнародного та державного рівня з олімпійських видів спорту, на загальну суму 1,5 млн грн.

На Львівщині модернізовують житлово-комунальну інфраструктуру

На Львівщині діє програма «Питна вода» – забезпечення 43,5 тисячі мешканців у 18 населених пунктах області якісним питним водопостачанням. Крім того, зменшили втрати води та споживання електроенергії на 10%. Вдалось  збудувати та реконструювати  23,7 км водопроводів.

У межах Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області вдалось покращити зовнішнє освітлення та забезпечити комфортне проживання 33,1 тисячі мешканців області в 24 сільських населених пунктах. Як результат – збудували та реконструювали 100,3 км мереж зовнішнього освітлення. Також замінили 3,1 тисяч  енергозберігаючих світильників та ламп.

У 2017 році ефективно реалізовується газифікація населених пунктів. Уже вдалось газифікувати 5 сільських населених пунктів та забезпечити природнім газом  6,7 тисячі сільських мешканців області, у тому  числі 1340 домоволодінь (добудовано 14,7 км газопроводів).

Партнер у розбудові Львівщини - активна громадськість

На Львівщині активна громадськість. В області найбільша громадська рада при Львівській ОДА.  Львівщина – одна з областей, де активно реалізовується розвиток громадянського суспільства. Спільно з інститутами громадянського суспільства в області реалізували 19 проектів.

Крім того, для представників громадських організацій проводились безкоштовні тренінги. Також цьогоріч в області відбувся Другий щорічний Форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток».

У межах реалізації молодіжної політики у 2017 році відбувся 61 молодіжний проект (захід), до якого вдалось залучити понад 30 тисяч молодих людей. У пріоритеті молодіжних організацій – розвиток національно-патріотичного виховання. Одними із ключових молодіжних проектів стали: «Ідея змінює країну», молодіжний фестиваль «Зашків 2017», молодіжна зустріч «Галицький авангард».

На Львівщині найвища динаміка збільшення екологічного обласного фонду

На Львівщині триває будівництво каналізаційних колекторів. Цьогоріч в області збудували каналізаційні колектори протяжністю понад 6 км в 7 населених пунктах, зокрема: м. Сокаль, м. Новояворівськ, м. Червоноград, Домажирська с/р Яворівського району, с. Пасіки-Зубрицька Давидівської ОТГ, с. Гребенів Сколівського району та смт Брюховичі.

Цьогоріч провели роботи з будівництва/реконструкції систем перекачування та очищення побутових стоків у 6 населених пунктах Львівської області. Вони відбулися у м. Дрогобичі, м. Моршині, м. Бібрці, м. Новий Калинів, м. Великі Мости, Лопатинській селищній раді Радехівського району.

На Львівщині придбали 20 одиниць спецтехніки для ТПВ, з них 18 сміттєвозів та  2 ескалатори. Що стосується реалізації політики у сфері твердих побутових відходів, на Львівщині збудували 2 карти складування відходів площею 6810 куб. м на полігоні ТПВ у м. Золочеві.

Триває процес ліквідації незаконних сміттєзвалищ. В області  рекультивували 4 га земель, порушених внаслідок захоронення ТПВ, у Миколаївському та Жовківському районах, закрили 52 сміттєзвалища площею 16 га.

В області тривають протипаводкові заходи. З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році активно скеровували кошти на виконання природоохоронних заходів, завдяки чому в області розчистили понад 40 км русел річок. Саме завдяки цим заходам від підтоплення захистили 50 населених пунктів.

Львівщина перша в Україні розпочала аудит землі

На Львівщині вперше в Україні розпочали аудит земельних ділянок сільськогосподарського призначення. З метою уникнення використання земель із порушенням земельного законодавства у Львівській області розробили алгоритми ефективного використання земель сільськогосподарського призначення. Створено єдину електронну систему даних земель с/г призначення в розрізі сільських рад. Загалом за результатами аудиту вже визначили 51,2 тис. га невикористовуваної ріллі.

Один із пріоритетів Львівщини - розвиток аграрного сектору.

У 2017 на Львівщині відкрили 11 молочних сімейних ферм, які утримують 150 голів корів, овеча ферма «Меринос Захід» на 300 голів та забійний цех ПП «Глиняни Агро» потужністю 250 голів свиней за добу. Відтак, Львівщина займає 2 місце серед регіонів України за темпами збільшення поголів’я птиці.

На підтримку аграріїв області у 2017 році з бюджетів усіх рівнів спрямували 63,6 млн грн.

На Львівщині розширили площі плодово-ягідних насаджень – 121 га. У 2017 році в області оновили машинно-тракторний парк сільськогосподарських підприємств на 185 одиниць.

В області розвивається кооперативний рух. Спільними зусиллями фермерів Пустомитівського району учасників агротуристичного кластеру за підтримки Львівської ОДА у 2017 році в області створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», що стало вагомим кроком у  розвитку сільськогосподарської кооперації.

Аграрна промоція: на Львівщині відбулось 95 аграрних подій, серед яких «Агротехніка-2017», «AGROPORT WestLviv-2017», «Кращий господар Львівщини», «HoReCaSHOWLviv-2017», «Євроагро 2017».

Львівщина представлена на міжнародній арені

Підписано 9 міжнародних угод: Меморандум про співпрацю з Українським культурним товариством «Просвіта» (Аргентинська Республіка), Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Меморандум про взаєморозуміння з Конгресом українців Канади – Провінційною радою Альберти (Канада), Меморандум про взаєморозуміння з Департаментом економічного розвитку та торгівлі Уряду провінції Альберта (Канада), Угоду про міжрегіональне співробітництво з провінцією Сичуань (Китайська Народна Республіка).

Львівщина закупила патріотичну літературу для україномовних шкіл за кордоном. Українською літературою забезпечили 7 шкіл за кордоном.

Львівщина – привабливий туристичний регіон

На Львівщині зросли туристичні потоки на 15%. Цьогоріч Львівщину відвідали близько 3,0 млн туристів з України, Польщі, Азербайджану, Молдови, Білорусі, Ізраїлю, Німеччини та інших країн.

Туристичний збір збільшився на 22 % і становив 10,5 мільйона гривень, з них 47 % - місто Львів, 53 % - Трускавець, Борислав, Моршин, Пустомитівський і Сколівський райони та інші.

Туристична промоція: 100 журналістів та 36 туроператорів з України, Китаю Ізраїлю, ОАЕ, Сербії, Польщі та інших країн стали учасниками 12 промотурів Львівщиною.Создан 28 дек 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником