Трускавецький вісник № 7 (1565) від 16 січня 2018 р.

 

Трускавецький вісник № 7 (1565) від 16 січня 2018 р.

16.01.2018У номері: Метод Козявкіна стає знаний в ОАЕ; Фестиваль «Зірка-фест. Єдина країна»; ПрАТ «Трускавецькурорт» не хоче сказати кількість працівників ГГРЕС; Виявлено розкрадання коштів міського бюджету.

Короткі новини

Різдвяна казка в музеї Михайла Біласа

Сьогодні, 16 січня, в Художньому музеї Михайла Біласа (директор Олена Білас-Березова) відбулося відкриття виставки живопису «Чари Різдвяного свята». Знайомленню з творами образотворчого мистецтва передував концерт дітей Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького (директор Ігор Нич). Особливо присутнім сподобався вертеп – театралізована сценка про народження Христа-Спасителя та перемогу Добра над Злом. Участь в заході взяв міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Колядники та віншувальники отримували солодкі подарунки.

Правоохоронці викрили рекетира, який полюбляє випити

15 січня до Дрогобицького відділу поліції за допомогою звернувся 25-річний мешканець одного з сіл Турківського району. За словами заявника, візуально знайомий чоловік вимагав у нього гроші, які він йому і віддав. Про це інформує відділ зв’язків з громадськістю Дрогобицького ВП в мережі Фейсбук,

Встановлено, що чоловіки разом розпивали спиртне. Близько 1.30, коли заявник сів у таксі, слідом за ним у машину сів його знайомий і почав вимагати гроші. В результаті зловмисник заволодів коштами у сумі 250 доларів США та 3200 гривень.

Як встановили правоохоронці, до скоєння злочину причетний 25-річний мешканець Дрогобича. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 189 (вимагання) КК України. Санкція статті передбачає покарання – обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк. Проводиться досудове розслідування.

Михайло Цимбалюк: «Українська влада перевіряє терпець військових пенсіонерів»

У владних коридорах почали говорити про перенесення індексації військовим пенсіонерам ще на рік, до 2019 року – року президентських та парламентських виборів. Таким чином, чиновники просто переступають через долі сотень тисяч тих людей, які працювали задля безпеки в країні, жертвували своїм здоров’ям та життям, а в результаті повинні жити за мізерні виплати з боку держави і вимагати соціальної справедливості у судах, перекриттям автомобільних доріг та мітингами біля державних установ.

Про це написав у своєму блозі на одному з українських сайтів голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

За словами політика, Кабінет міністрів України заявив, що ще 13 грудня 2017 року скерував до Ради національної безпеки і оборони законопроект про підвищення пенсій військовим.

«Тоді в Уряді пообіцяли, що пенсії військовим планується підвищити з 1 січня 2018 року – і ці зміни мали би торкнутися 550 тис. осіб, яким би підвищили оплату мінімум на півтори тисячі гривень. Втім, в січні жоден пенсіонер-військовик обіцяної надбавки так і не отримав», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Головний «батьківщинівець» Львівщини зазначив, що водночас у Кабінеті міністрів України замовчують ще одну дуже неприємну, але важливу деталь – у Державному бюджеті на цей рік гроші на підвищення пенсій військовим просто не передбачили, а на ці потреби потрібно щонайменше 10 мільярдів гривень на рік.

«Варто також наголосити і на високому рівні соціальної невдоволеності через те, що військовослужбовцям ЗСУ, співробітникам МВС, СБУ та інших силовикам обіцяють перерахунок пенсії ще з 2008 року», – написав Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

Правоохоронці викрили факти розкрадання коштів місцевого бюджету

Працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно з слідчими Дрогобицького відділу поліції та за процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури викрили факт розкрадання коштів обласного бюджету, призначених для реконструкції загальноосвітньої школи. Сума збитків склала понад триста тисяч гривень.

Як встановили правоохоронці, впродовж 2016 року підрядною організацією у рамках виконання договору проводилась реконструкція з добудовою загальноосвітньої школи у Дрогобицькому районі Львівської області.

При цьому керівник підприємства підрядника частину з отриманих коштів, призначених для закупівлі будівельних матеріалів (зокрема металочерепиці,  несучих елементів покриття зі сталі та швелерів) привласнив, а необхідні для будівництва матеріали фактично не придбав. У такий спосіб зловмисник привласнив кошти обласного бюджету в сумі 310 тисяч гривень, що підтверджується відповідним висновком будівельно-технічної експертизи.

Окрім того встановлено, що керівник структурного підрозділу обласної ради, який виконував адміністративно-господарські функції за спеціальним повноваженням та здійснював технічний нагляд, затвердив акти виконаних робіт із завищеною вартістю, що призвело до безпідставної виплати зазначених бюджетних коштів.

Керівнику підприємства-підрядника повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 191 (розкрадання у великих розмірах) КК України, а також ч.2 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Йому загрожує покарання - позбавлення волі на  строк  від  п'яти  до  восьми років  з  позбавленням  права  обіймати  певні посади чи займатися  певною діяльністю на строк до трьох років.

Посадовцю, який здійснював технагляд за роботами повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 (службова недбалість) КК України. За вказані дії передбачене покарання - позбавлення волі на строк від двох до п'яти  років  з  позбавленням  права  обіймати  певні посади чи займатися певною  діяльністю на строк до трьох  років  та  зі  штрафом  від  двохсот  п'ятдесяти   до  семисот  п'ятдесяти  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян або без такого.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами УЗЕ у Львівській області

ПрАТ боїться назвати точну кількість працівників ГГРЕС?

На сесії Трускавецької міської ради 20 грудня 2017 р. депутат Руслан Цехмейстер подав звернення на тему діяльності ГГРЕС – складової структурної одиниці ПрАТ «Трускавецькурорт». Ознайомитися з повним текстом цього депутатського звернення можна тут.

Депутат Цехмейстер намагався вияснити чи проводиться належний контроль за станом гідромінеральної бази курорту та навів ряд фактів, які спонукали його до подання звернення: закрите та опломбоване приміщення ГГРЕС на вул. Помірецькій, 51, інформація про підготовку цього приміщення до продажу, скорочення в рази штату працівників ГГРЕС тощо. У запиті, поданому на ім`я міського голови Трускавця, Руслан Цехмейстер просив надати інформацію про те, які кроки здійснено виконавчими органами влади щодо відновлення діяльності комунальної ГГРЕС і чи щось взагалі робиться в цьому напрямку.

У відповіді депутату на його звернення генеральний директор ПрАТ «Трускавецькурорт» Віктор Жданов повідомив, що будівля на Помірецькій, 51 «є однією з адміністративних (офісних) нежитлових невиробничих будівель товариства без встановленого конкретного функціонального призначення, тобто зазначена будівля може використовуватись не тільки для розміщення адміністрації філії «Гідрогеологічна режимно-експлуатаційна станція». Віктор Миколайович повідомив, що зараз філія ГГРЕС ПрАТ «Трускавецькурорт» перебуває за адресою м. Трускавець, бульв. Ю. Дрогобича, 2.

А от чітко відповісти на запитання скільки ж працівників працює у ГГРЕС після скорочення Віктор Жданов не захотів, обмежившись відпискою. Ось як вона звучить: «…штатна чисельність працівників виробничих та функціональних структурних  підрозділів філії «Гідрогеологічна режимно-експлуатаційна станція» визначена товариством виходячи із виробничо необхідної та економічно обґрунтованої кількості працівників для забезпечення якісного виконання покладених на філію завдань».

Цікавою є відповідь ПрАТУ щодо контролю за станом гідромінеральної бази курорту:

«Щодо питання проведення належного контролю за станом гідромінеральної бази курорту Трускавець, контролю за якістю мінеральної води «Нафтуся» та інших мінеральних вод Трускавця, повідомляємо, що відповідно до законодавства України такий контроль покладено на відповідні органи державної влади.

Зокрема, повноваження органів державної влади щодо державного контролю визначені Кодексом України про надра, Законом України «Про охорону навколишнього середовища», ГСТУ 42.10-02-96 «Води мінеральні лікувальні. Технічні умови», ДСТУ 878-93 «Води мінеральні питні. Технічні умови».

Порядок проведення відповідних заходів контролю визначений Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Зі свого боку ПрАТ «Трускавецькурорт» як надрокористувач Трускавецького родовища мінеральних вод та розсолів неухильно дотримується встановленого порядку користування надрами та виконує всі обов’язки щодо їх охорони, які випливають зі спеціального дозволу на користування надрами реєстраційний номер 2005, виданого 18.10.1999 року Державною службою геології та надр України, та відповідних положень Кодексу України про надра, Закону України «Про охорону навколишнього середовища».

Цікаво, що жодної відповіді на свої запитання про роботу комунальної ГГРЕС депутат Руслан Цехмейстер не отримав. Заради справедливості зазначимо, що таку відповідь мав би надати не ПрАТ «Трускавецькурорт», а міський голова Андрій Кульчинський. Адже на питання, які задав депутат, мають відповісти виконавчі органи влади Трускавця, тим більше, що вони звучать чітко і зрозуміло:

1. - чи було оголошено конкурс на посаду керівника комунальної ГГРЕС?

2. - який штатний розпис комунальної ГГРЕС?

3. - чи передбачено фінансування КП «Трускавецька міська ГГРЕС» на 2018 рік і в якому обсязі?

4. - які кроки здійснено для отримання ліцензії на видобуток мінеральної води комунальною ГГРЕС?

Тож депутат Цехмейстер мав би очікувати додаткової відповіді вже від міського голови, в якій мають бути відповіді на ці запитання.

Окрім цього у своєму запиті депутат Руслан Цехмейстер просив надати йому всі необхідні документи, які підтверджують, що контроль за якістю «Нафтусі» та інших мінеральних вод Трускавця на даний час ведеться належним чином, та просив вказати конкретну відповідальну посадову особу Трускавецької міської ради, яка слідкує за дотриманням законодавства у цій сфері. Очевидно, що відповідь на ці питання була б цікавою не лише депутату Русланові Цехмейстеру, а й всій трускавецькій громаді.

І на закінчення маленька ремарка. На найближчій сесії Трускавецької міської ради (25.01.2018) розглядатиметься питання «Про поновлення договору оренди землі по вул. Помірецькій, 51 площею 0,9898 га для ПрАТ «Трускавецькурорт». Мова йде про земельну ділянку (кадастровий номер 4611500000:11:010:0021) для обслуговування лабораторно-адміністративного корпусу, тобто про землю під та біля приміщення ГГРЕС на Помірецькій. ПрАТ «Трускавецькурорт» звернувся до міської влади Трускавця із заявою про поновлення договору оренди землі терміном до 20.02.2028 р. (тобто, на 10 років).

Профільна депутатська земельна комісія (голова Анатолій Стародуб) розглядала це питання на своєму засіданні сьогодні, 16 січня, і прийняла рішення «на розгляд сесії», тобто утрималася від рекомендацій прийняти чи відхилити цей проект рішення. Тож всім депутатам вже наступного тижня прийдеться чухати голову, щоб відповісти на майже гамлетівське «дати чи не дати» землю в оренду для  ПрАТ «Трускавецькурорт».

З отриманої депутатом Цехмейстером відповіді, як і з намагання ПрАТу отримати землю під будівлею колишньої ГГРЕС в оренду неважко зробити висновок, що щось та й замишляється. І швидше за все це «щось» – продаж ПрАТом чергового об’єкту, в цьому випадку будівлі ГГРЕС на Помірецькій. І хто його знає, чи паралельно не готується під продаж будівля верхнього бювету та все інше майно, яке ще має хоча б якусь цінність. Для мародерів головне зиск.

А що влада міста? Чи зроблено хоча б один крок до того, щоб комунальна ГГРЕС діяла в реальності, а не на папері? Дивне питання, скажете ви. Бо хто мав би цей крок робити, якщо нема зацікавленості? А чому тої зацікавленості нема, можна лише здогадуватись. Як співає Софія Ротару, «сумно, сумно аж за край…».

Володимир Ключак

Ми – єдина країна!

Словосполучення «Єдина країна» та «Зірка-фест» говорять самі за себе. Це фестиваль зірок (теперішніх і майбутніх), які об`єднують країну своєю творчістю. На відміну від багатьох інших фестивалів, які є «старійшинами» у Трускавці, «Зірка-фест. Єдина країна» є порівняно молодим фестивалем на теренах нашого курорту, але це аніскілечки не применшує його значення. Для прикладу, фестиваль «Трускавецька Фієста – Санаторій «Карпати» проводитиметься у 2018 році лише втретє, але про нього вже знають по всій Україні.

Знаним та популярним є і «Зірка-фест. Єдина країна» – мандрівний фестиваль, який виявляє та популяризує таланти, дарує радість та хороший настрій глядачам. На «Різдвяний Трускавець» (дитячо-юнацький фестиваль талантів, який проходить в рамках фестивально-концертного туру містами України «Єдина країна») прибуло понад 200 учасників – як колективи, так і окремі виконавці.

- Це вже третій фестиваль, який проводиться у Трускавці за перші два тижні нового року, - каже нашому кореспондентові міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. – Хіба це не промоція? – риторично додає мер.

Важко не погодитися з очільником міста-курорту, адже кожен фестиваль, на який приїжджають сотні учасників – це їхнє враження про Трускавець, їхні розмови про перебування на курорті, додаткова реклама. А реклама є найефективнішою тоді, коли чуєш щось добре про якусь річ, послугу чи зрештою і курорт не з радіо, телебачення чи реклами на біл-борді, а з живих вуст людини, яка отримала задоволення.

Задоволеними, радісними та щасливими виглядали всі без винятку учасники «Зірки-фест. Єдиної країни». Під час концерту, який проходив 15 січня в залі готельно-курортного комплексу «Карпати» (керівник Лев Грицак), вони отримували відзнаки та призи, слухали вітальне слово міського голови Андрія Кульчинського, та найголовніше – мали можливість продемонструвати хто на що здатен. Студія танцю «Карамель» зі Львова, Клуб спортивного бального танцю «Факел» з Києва, Клуб бального танцю «Матадор» з Києва, хореографічний колектив «Плесецьке», тріо «Намистинки», вокалісти Соломія Савка, Злата Тітаренко, Сабіна Матвійків, Злата Сенів, Святослав Гавриш, Домініка Берегуляк та інші творили феєричне дійство на сцені «Карпат». Концерт проходив у два етапи по півтори години.

Але Трускавець не прощається з «Зіркою-Фест. Єдиною країною», адже ще в цьому році фестиваль завітає до нашого міста-курорту. І вже нові учасники (а давні друзі фестивалю також) розповідатимуть про Трускавець літній, про його пам’ятки і мінеральні води, про те, як тут гарно, весело, приємно, про щирих та добрих людей, котрі проживають на нашому курорті. Як каже Андрій Кульчинський, хіба це не промоція?

Володимир Ключак

Запрошуємо на благодійний концерт братів Дарміців

У суботу, 27 січня, в Народному домі Дрогобича (вул. І. Франка, 20) відбудеться благодійний концерт скрипкової музики братів Дарміців за участі віолончелістки Ольги Цуцман. Зібрані під час концерту кошти підуть на дах для бездомних. Замовлення квитків за тел. 098-311-86-37. Початок концерту о 18.00.

Брати Дарміці походять з багатодітної родини. П`ятеро братів, які стали музикантами-віртуозами, мають ще двох сестер. Найстаршому Леонідові 27 років, Володі – 26, Сашкові виповнилося 25, Павлові – 22, а найменшому Роману – 19. Всі вони грають як на скрипці, так і на фортепіано. Сестри Марина та Єлизавета теж вчилися грати на скрипці, але професійними музикантами не стали.

Займатися музикою брати почали практично в один і той же рік. Старшому було 10 років, а найменшому ще не виповнилося і п’яти. Викладачі помітили, що хлопці надаються саме для скрипки та фортепіано.

Хлопці вчилися у спеціалізованій музичній школі імені Соломії Крушельницької, а згодом старші Дарміці стали студентами оркестрового відділення Львівської музичної академії імені Миколи Лисенка.

У такій багатодітній сім’ї репетиції робити досить складно, адже у кожного свої завдання, свої твори і розпорядок дня. Рятувало ситуацію одне неписане правило: хто перший встає, той першим і розпочинає свою репетицію. Іноді доводилося вставати і о п’ятій годині ранку, щоб за дві-три години відшліфувати домашнє завдання, а потім бігти на заняття. Бувало, що свої домашні міні-концерти брати поєднували.

Сьогодні кожен з братів реалізовує свої таланти на різних сценах – хто в Європі, хто в Україні. А 27 січня брати Дарміці зіграють у Дрогобичі, щоб своєю творчістю допомогти бездомним. Творімо добро в святковий Різдвяний період і ми – завітаймо на концерт братів Дарміців і допоможімо нужденним!

Вл. інф.

Children with neurological disorders respond positively to rehabilitation programme new to UAE

/The Cambridge Medical Rehabilitation Clinic is the first hospital to offer the Kozyavkin Method in the UAE/

After years of hopping from one healthcare facility to the next desperately seeking treatment for his son’s muscular atrophy, Hisham Shaaban was stunned to see him perform tasks for himself for the first time.

“My son Ahmad has been receiving treatment for four years but it did not lead to significant improvement,” the 45-year-old Yemeni said.

Ahmad, 14, is wheelchair-bound and struggles to perform simple tasks such as using a spoon to feed himself.

His condition improved on the third day of treatment at the Cambridge Medical Rehabilitation Clinic using the Kozyavkin Method – an intensive neuro-rehabilitation programme that has been used to treat 70,000 cases since it has been founded by a Ukrainian professor 30 years ago.

Ahmad was one of the first eight children to undergo the intensive two-week treatment at CMRC’s Al Ain campus in November. The hospital is the first and only in the UAE to offer the programme.

The method focuses on a subset of children and young adults with spasticity complex issues – a condition whereby certain muscles are continuously contracted – related to neurological disorders, said Dr Howard Podolsky, chief executive of CMRC.

These include children who have difficulty walking, standing, sitting straight, and suffer from bad posture and head control.

“Even contractions in hands and wrists and elbows can be very problematic for a child to function at home or at school,” Dr Podolsky said.

The stiffness caused by the contracted muscles is often treated with muscle relaxants and even Botox.

The programme combines spinal manipulation, intensive physiotherapy, occupational and massage therapy to break down the stiffness in the muscles and allow for more functional movement.

“It doesn’t mean that every child who cannot walk will be able to walk, but surely they [Kozyavkin therapists] do an incredible job in adding an increasing functionality for the children and young adults that they treat,” Dr Podolsky said.

The programme aims to help the children become as independent as possible with simple daily activities like changing their own clothes and eating on their own.

“For 14 years Ahmad was never able to go to the bathroom alone, now he can do that, and he is holding the spoon and eating with us, his movements have become more interactive,” said Mr Shaaban.

He attended the sessions with his son for two weeks, and saw the progression for himself.

“They evaluated his case before he started the treatment and now there is a big difference, he developed from 58 per to 74 per cent,” the father said.

The remaining 20 per cent, he said, could have been overcome if the treatment lasted longer but due to insurance complications he was unable to extend the length of the treatment and is cannot afford to pay for it himself.

“Today is the last day, I know after one week he will be back to what he used to be,” Mr Shaaban said at the end of last year.

“I tried to follow the procedure to continue with him at home, but they have their own devices and techniques,” he said.

Mohammed Al Mahri, a two-year-old suffering from cerebral palsy, leant against his therapist’s lap as she helped him throw a ball gently and guided him to pick it up again.

“Where is the ball, yes it is over there, pick it up,” said his mother Amna Al Mahri, watching keenly.

After a few attempts, young Mohammed succeeded.

 “When he came the first time he had no movement, he was lying down on the floor, no engagement at all,” said Mohammed Taleb, a senior occupational therapist at CMRC.

“Now this is a huge improvement; he is interacting and aware of his surroundings, tracks the ball visually, he did not have any of that at first.

“I teach him also all the things to do with daily activities like initiation of activity to daily living: after grabbing and throwing then you can eat put on your clothes and in the future you can write because you are grabbing and releasing,” he said.

Ms Al Mahri said she has seen significant improvement in her son since he began receiving physiotherapy and speech therapy. Mohammed will undergo the Kozyavkin programme in Al Ain this month.

“He did not raise his head before, now he does. His palm was always closed, now he opens it, and his awareness improved a lot, before he seemed as if he were s1eeping all the time,” she said.

Bassam Sayad, chief of operations at CMRC, said the Kozyavkin method begins with an extensive assessment of the child’s physical disability.

 “Then the programme is developed specifically for each child within 15 days.

“Every day a patient has a series of rehab sessions, which include how to walk, balance or stand, how to put your clothes on,” Mr Sayad said.

It involves a variety of rehabilitation treatments including spine correction and physical therapy where specific joints and muscles are trained.

“It is a process to help people use muscles properly including a medical massage, and a balancing session for how to stand, how to move and so on.”

The programme treats a set of neurological disorders that children have due to lack of oxygen to the brain around the time of birth, said Dr Podolsky.

“What we are doing in this programme is retraining the body muscles, joints and nerves to do the kinds of manoeuvres, ambulation and ability to flex and extend in ways that they have never done before, or are unable to do properly.

“To make them as less dysfunctional as they can be".

Haneen Dajani, The National. Ae

Photos (all photos by Christopher Pike, The National):

1. Physiotherapist Ibtesam Namoura works with Mohammed Al Mahri, 2, who suffers from cerebral palsy.

2. Dr Howard Podolsky, chief executive of Cambridge Medical and Rehabilitation Centre.

3. Ali Al Ansari, 2, who has a neurological disorder is cared for by a nurse at the Cambridge Medical and Rehabilitation Centre.

4. Bassam Sayad, chief operating officer of Cambridge Medical and Rehabilitation Centre.Создан 16 янв 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником